Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#1 25. 5. 2007 13:03

honey72
♥♥-----

Zrakový klam?

Chtěla bych vás požádat o pomoc a vysvětlení toho co se mi včera stalo. Jela jsem autem a najednou jsem si všimla u silnice velkého zvířete. Když jsem se podívala po druhé napadlo mě co tady dělá vlk? Byl černo hnědý (což vlci nejsou) a viděla jsem ho s hlavou staženou mezi lopatky jako kdyby číhal. Když jsem přijela blíž, byl to jen starý hydrant. Ale celý den jsem měla takový nepříjemný pocit a mrazení v zátylku a když jsem se kolem toho místa vracela zpátky, nemohla jsem popadnout dech. Jakoby mi na prsou něco sedělo. Vracelo se mi to i v noci a nemohu na to přestat myslet. Díky

Není tady

#2 25. 5. 2007 14:19

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Web

Re: Zrakový klam?

Honey, to ti asi nikdo přesně neřekne, každý může tak akorát vyslovit své domněnky.

Ale na vlky je tady odborník Lupínka.

Občas se mi taky stane, že se mi něco vybaví, něco vidím, většinou to přikládám obrazům z podvědomí. Tam máme naskládané úplně všechno, co jsme kdy prožili a někdy může něco samovolně "vylézt", nějaká zanedbatelná maličkost ti spustí obraz z podvědomí. Klidně to může být vůně, zvuk, obraz, nálada, cokoliv...
Jestli ti ze zážitku není dobře a umíš meditovat, tak bych se to asi snažila rozpustit tam.

A nebo ti tady někdo poradí něco lepšího, nejsem vůbec odborník na tyhle záležitosti.
Držím palec.

Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

#3 25. 5. 2007 15:04

Lil
♥♥♥♥---
Místo: Morava

Při jízdě autem obzvl᚝ v noci se mi to děje také (mám ale blbý oči podotýkám). Hodněkrát jsem viděla co nikdy nebylo. Postavy mezi stromy, zvířata u silnic. Při přiblížení nic jiného než větve, pahýly.
V době kdy zažívám nějaký stres (což je momentálně v tyto dny) jsoutyto halucinace dokonce frekventovanější.
Onehdá jsem jela v noci lesem a uviděla na silnici ležet tělo... hluboká kaluž po dešti co se trochu leskla.
Ještě chci dodat, že jsem nikdy u těchto "jevů" nepociovala úzkost na prsou nebo že by se mi o tom po večerech zdálo. Jinak na předtuchy kapánko věřím. Když si maminka ošklivě zlomila nohu, jela jsem tenkrát autem a uviděla rozštíplý strom po bouřce a najednou si na maminku silně vzpoměla. Nic duchovního či záhrobního v tom ale nevidím. Jenom rodinnou vazbu - mamka na mě taky v tu dobu myslela.

Myslím honey, že se ti to vrací jen z toho důvodu že jsi se vyděsila. Jela jsi asi sama co? O to emotivnější.

Děcka zůstanem tu dnes do půlnoci a budem se strašit.

Člověk musí mít odvahu každý den začínat nový život.

Není tady

#4 25. 5. 2007 15:19

Somaia
Host

Lil, může to být taky průvodní jev dost velké únavy, to není neobvyklý jev. Po jedné probdělé noci jsem pak jela dlouhou štreku domů a viděla bílé srnky jak mi skáčou přes silnici. Tak jsem rychle zastavila a dala se do pořádku, osvěžila a přivedla do bdělého stavu. Třeba ty srnečky byli moji adělé strážní, že ? big_smile

#5 25. 5. 2007 18:46

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Jéééj, tohle se mi stalo tento týden, když jsem jela s manželem.
Projížděli jsme lesem a na okraji příkopu mezi stromy jsem uviděla tmavou, zakuklenou postavu. Samozřejmě, že tam nikdo nestál, byl to jen zrakový klam.
No, ale že by mi bylo moc dobře po těle, to opravdu nemůžu říct stolt
Somaia: s těmi srnkami ... před třemi týdny se mému manželovi srnku opravdu povedlo srazit 500 m dál od  místa, kde jsem viděla ten zrakový klam. Incident se stal v 7 hodin večer, policajti přijeli až v půl jedenácté. Škoda na voze vyčíslena na 50.000,- Kč a místo, abychom měli druhý den alespoň oběd, zlotřilé zvíře zmizelo v lese lol

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí