Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 13. 6. 2007 12:26

jitka2
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 10503
Web

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

Svedko, tak my snad budeme za dva měsíce končit doufám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!tummenupptummenupp

Není tady

 

#27 13. 6. 2007 13:11

Svedka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 5067
Web

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

Jitko tak to vám gratuluju ke konci utrpení. Splnilo cvičení efekt, který mělo mít? storstark

Není tady

 

#28 15. 6. 2007 18:17

pupicek
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 1. 2006
Příspěvky: 2570

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

My jsme po očkování takže cvičit dva dny nemůžeme, ale sveduš jak píšeš 5x za den to nedám 3x ano ale víc ne, je to hrůůza, stále si nejsem jistá jestli to dělám vůbec dobře.
jaký máte sveduš první cvik? já mačkám stlačuji bod mezi 7a 8 žebrem (vím já jestli je to mezi 7 8) no a vytahuju havičku. V pondělí si jdeme pro další cvik, neumím pořádně první a už jdu na druhý, mazec.

Není tady

 

#29 16. 6. 2007 19:53

Svedka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 5067
Web

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

Ahoj pupíčku, my chodíme na rehab. 1x za měsíc, takže máme zatím 2 cviky.
První je stisk pod bradavkou, fixování "přilehlé" ruky + držení hlavy v rovině s páteří. T. by u toho měla kopat nohama a rozevírat dlaň, kterou má volnou.
Druhý cvik je na bříšku, ruku kterou mám blíž k sobě musím natáhnout podél T. těla, hlavu otočit od sebe, nohu blíž ke mně stočit patičkou k zadečku a tlačit kotník na podložku a ruku dál ode mne dát k hlavě a tlačit loktem na podložku. Zbylá jedna noha, kterou nedržím má být napínána a povolována.
Taky nevím, jestli to dělám dobře, páč při prvním cviku se na mě Terouš culí a povídá a nohama rozhazuje až když ji pustím a při druhém cviku nohou zabírá až když je vzteklá že ji držím.... dumbom Cvičíme max. ráno a večer, jinak jsme venku, takže to ji fakt nemam kde "trénovat" hmm

Není tady

 

#30 16. 6. 2007 22:08

jitka2
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 10503
Web

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

Svedko - myslím si, že určitě - malá dělá obrovské pokroky, už moc hezky pase koníčky, což vůbec nedělala, používá ručičky, hraje si oběma prostě super, ještě má nějaké problémy a některé věci nebude už asi nikdy dělat úplně správně, ale pokroky jsou opravdu vidět!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Není tady

 

#31 16. 6. 2007 22:09

jitka2
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 10503
Web

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

Ale my teda chodíme na rehabku jednou týdně.............

Není tady

 

#32 17. 6. 2007 11:53

Svedka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 5067
Web

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

No právě, Jío, hlídají vás, kontrolují, jestli je to lepší, jestli cvičíte správně a tak. Mně ukážou cvik a pošlou domů s dalším termínem za měsíc. Pak tam přijdeš, je tam jiná sestra, která ví kuloví, takže nemůže posoudit pokrok a je to zase na začátku dumbom
Terka už pase koníky taky, jen po hračkách nechmatá a ruce si cpe do pusy, nejlépe obě, ale že by si je prohlížela, to ještě ne. Když nad ní s něčím barevným mávám, tak na to čučí, povídá, občas mává rukama, ale neuchopí cíleně a když má hračky kolem sebe, tak na ně prdí, že by se otáčela ze strany na stranu a čučela co je okolo věcí, to nee. Hrazdička ji taky nebaví (možná kdybych tam místo hraček navěsila klobásy vissla lol ) je pak těžký ji zabavit tongue

Není tady

 

#33 17. 6. 2007 14:31

jitka2
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 10503
Web

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

Svedko je pravda, že , když jsem na rehabce tak často, že se můžu i hodně ptát a taky půl cvičení cvičím já před fyzioterapeutkou a ona mi řekně, tak tady to děláte dobře a tady tuhle ruku dejte sem a tady si to chytněte radši tady.......takže zhruba vím co mi jde a s čím mám problémy a mám zdokonalit, ale malé to pomáhá a to je hlavní, takže posílám hodně sil všem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  A neboj malá si taky bude hrát a brát hračky, naší malé to taky dlouho trvalo, třeba v plavání hodily míčky do vody a všechny děti se natahovali a chtěli je- naše malá se na ně dívala, ale bez zájmu - takže to znám....................teď šmatá po všem a hraje si se vším nohama i rukama lol

Není tady

 

#34 18. 6. 2007 8:47

pupicek
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 1. 2006
Příspěvky: 2570

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

tak dnes jdeme na cvičení zase, mám z toho trošku strach. hned se zeptám jestli to dělám dobře, matík někde řve a někdy jak píše svedka se na mě směje.
pěstičky drží furt zataté a hlava se mu kymácí ze strany na stranu, ale ono se to časem zlepší, měl by mít dle skutečnosti teprve 7 týdnů.

Není tady

 

#35 20. 6. 2007 9:55

Svedka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 5067
Web

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

Tak pupí, co je nového po další rehabce??? Jaký cvik ste vyfásli?

Není tady

 

#36 20. 6. 2007 12:53

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

Z vlastní zkušenosti vám doporučuji, cvičte. To dítě to nebolí, já sama cvičila Vojtu, už jako velká, tak to vím od sebe. Nebolí...dítě řve, že má dělat něco, co nechce.
Já kdybych s malou necvičila, byla by na vozíku. Vojtu od 4 měsíců, dnes je ji 10,5 let. Už cvičí jakože sama, ještě není dobrá. Od mimina jsem s ní chodila na plavání a denně jsem ji povinně musela masírovat záda, plíce s měkkým míčkem....extra kotníky, paty atd. Pak přišlo cvičení na pomůckách-míčky, balony, trakaře, atd.atd.
Vše mne ukázáno, naučeno, zkontrolováno, zda to provádíme dobře. 2 nebo 3 roky platím hipoterapii, nebo už jsem byla unavená za tolik let oblítávat tolik dr. a kontrol. Nosí ortopedické boty-kotníkové odmala (až teď ji občas povolím normální sandále, ale je to vidět!).
Svou rehabilitační, resp.ta pak byla i dítěte mohu jenom chválit. Odbornice.

Není tady

 

#37 20. 6. 2007 16:23

alenak
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 22. 8. 2006
Příspěvky: 5230

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

Holky, už jsem tu psala, že jsem cvičila se starším klukem. A už cvičíme i s Adamem...má tentýž problém, nedrží hlavu, kroutí se, nepase koníčky...
Jelikož staršímu už je pět a půl, nepamatuji se na všechno a tak mám dotaz: jsou Vaše děcka po cvičení unavená a spavá? Adam by prospal celý den a v noci pak prudí sad cvičíme naposled kolem čtvrté, páté, jak to vyjde...
rehabka říkala, že může být spavější, ale já mám pocit, že ten starší taková "spící Růženka" nebyl....

Není tady

 

#38 20. 6. 2007 22:12

Svedka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 5067
Web

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

Alen mě rehab. řekla, že je to pro dítě vysilující, ale že by mi neměla po cvičení hned usnout. Nevím co je to hned, ale cvičíme ráno hodinu po krmení a pak si hrajem do dalšího krmení a večer před koupáním po němž následuje krmení před nočním spánkem a musím říct, že Terouš z toho rozhodně není utahaná. Buď to děláme špatně, nebo krátce a nebo ji to prostě neunavuje, nevim.....

Není tady

 

#39 20. 6. 2007 22:27

jitka2
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 10503
Web

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

Tak my cvičíme dopoledne a odpoledne a malou to tedy vůbec neuspává spíše naopak.... před spaním necvičíme, taky nám bylo řečeno , že nemám cvičit kdyby byla moc unavená, hladová, uplakaná nebo nemocná

Není tady

 

#40 21. 6. 2007 8:48

alenak
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 22. 8. 2006
Příspěvky: 5230

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

No my máme cvičit 4x denně a on je z toho fakt úplně unavený a zničený sad  ne, že by usnul hned, ale nají se a odpadá....Večer necvičíme - to nám taky řekli, že cvičit nemáme, naposled maximálně v pět - tak to dodržuju. A to cvičíme jen jeden cvik a polohujeme na bříšku... nedovedu si představit, že bychom toho cvičili víc, to by ho asi úplně odrovnalo smile

Není tady

 

#41 22. 6. 2007 7:54

pupicek
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 1. 2006
Příspěvky: 2570

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

další cvik je na bříšku vytahování hlavy a tlačení půl pr... dolů a pak naopak. holky mates se už opravdu lepší.
paní nám doporučila plavání, tak jdu volat na bazén.
3x za den stačí cvičit. tak jdeme na to, huráááá

Není tady

 

#42 22. 6. 2007 10:45

jitka2
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 10503
Web

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

Pupí, tak my chodíme na bazén ode dvou měsíců a můžu jen doporučit, fakt v kombinaci s rehabkou je to naprosto super!!!!!

Není tady

 

#43 22. 6. 2007 11:36

Svedka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 5067
Web

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

Taky jsem chtěla bazénovat, ale u nás je to až od 6 měsíců, tak uvidíme. Zatím Terku nechávám ráchat v napuštěné vaně a moc se jí to líbí tummenupp
JInak jsem se ještě chtěla zeptat, jak dlouho cvičíte v průměru např. jeden cvik. Já mám za pět minut hotovo oba cviky i chvilkové pasení koníků. Rehabka říkala, že není třeba cvičit dlouho, ale spíš častěji. Ovšem nevím, jestli stačí, když chvilku držím určitý bod a Terka dvakrát kopne nožkou a nebo jestli ji mám nechat naštvat aby začla bejčit a v podstatě cvičit na plný pecky....
Chjo roll mi z toho fakt houkne. Uvidím, jaká sestra bude zase toho 9.7. na rehábku a zkusím si s ní popovídat a hlavně se těším co mi řekne neurolog na kontrole, jenže to je ještě měsíc roll roll roll

Není tady

 

#44 22. 6. 2007 12:14

alenak
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 22. 8. 2006
Příspěvky: 5230

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

Nám řekli, že máme ten bod tlačit minutu, takže naše cvičení je taky krátká záležitost - polohujem chvíli na břiše, pak minutu na zádech mačkáme na jedné straně a pak minutu na druhé straně a je hotovo. Ale půl hodiny pak uklízím binec, Adam se u toho vždycky pokadí, počůrá vše kolem a poblije. Fakt super.... sad plovoucí podlaha plave v načůraným a já mám pokaděných plínek, jako bych nedávala Pampersky. A to cvičíme 4x denně....

Není tady

 

#45 24. 6. 2007 7:21

pupicek
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 1. 2006
Příspěvky: 2570

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

holky u nás je bazén až od roku, dřív tam dítě neupustí, plavání s novorozenci mám 50km od domu, nevlastníme auto, takže je to docela problém, ale v bydlišti mých rodičů 14km od nás je bazén kam nás pustí, tak asi v sobotu poprvé půjdeme, už se moc těším.
No ale chtěla jsem se zeptat ty koupací pleny jsou nejmenší od 7kg, že? matík má necelých 7kg tak snad mu nespadne. Jak to řešíte? A když se vykaká do té plavací pleny tak opravdu to nevyteče ven? mám z toho trošku obavy.

Není tady

 

#46 24. 6. 2007 18:36

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

Ahoj holky...
Taky jsem se synem cvičila Vojtu ,dnes je mu 16 a všechno  v pohodě,,Jen opravdu cvičte někdy to bylo šílené,když si na to vzpomenu....Cvičili jsme 3-4x denně, asi půl roku...Syn řval jak blázen,unavenej byl hodně. ...Já,ale taky. V noci se dost budil...Doma se mnou nemluvil ani pes!!!  Utekl,ale roku a my už cvičit nemuseli..Byla jsem šastná...Takže  držím vám i vašim dětem palečky..Vydržte!!!!!


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#47 25. 6. 2007 7:59

jitka2
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 10503
Web

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

Pupí tak my jsme pořídily malé plavečky a jsou super, žádná napitá plenka ji nestahuje a má to takové stažení kolem nožiček, proti případné nehodě lol lol, ale ze začátku jsme taky používali pleny do vody....

Nám celé cvičení trvá tak kolem 10 až 15minutek a taky podle toho jak malá moc řve, někdy to prostě utnu dřív sad

Není tady

 

#48 25. 6. 2007 15:44

alenak
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 22. 8. 2006
Příspěvky: 5230

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

sisi21 napsal(a):

Ahoj holky...
Taky jsem se synem cvičila Vojtu ,dnes je mu 16 a všechno  v pohodě,,Jen opravdu cvičte někdy to bylo šílené,když si na to vzpomenu....Cvičili jsme 3-4x denně, asi půl roku...Syn řval jak blázen,unavenej byl hodně. ...Já,ale taky. V noci se dost budil...Doma se mnou nemluvil ani pes!!!  Utekl,ale roku a my už cvičit nemuseli..Byla jsem šastná...Takže  držím vám i vašim dětem palečky..Vydržte!!!!!

Sisi, tak já jsem v širší rodině taky za tyrana svého dítka.Už jsem o tom psala na jarních miminkách...Babičky se mnou nemluví, že Adama "zbytečně" týrám a on, chudáček tak plače.... ....ach jo, kdyby blbost nadnášela, tak mi lítá půlka příbuzenstva...
Adam se taky v noci budí, respektive od půlnoci skoro nespí mad
ale nemyslím si, že by to souviselo se cvičením, on to tak měl od prvních dnů....
Jinak já na Vojtu nedám dopustit, máme v rodině holčičku s DMO a ta by bez Vojty byla ležák - nyní je aspoň na vozíčku

Není tady

 

#49 8. 8. 2007 19:30

Svedka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 5067
Web

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

Tak hlásím, že jsme po 3 měsících úspěšně skončily s Vojtovkou storstark malá se předběhla o 2 měs. ve vývoji, tak neurolog řekl prrrr a už na to prrrdíme lol (já už teda měsíc necvičila vissla )

Není tady

 

#50 13. 8. 2007 1:53

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Cvičení podle Vojtovy metody

alenak napsal(a):

sisi21 napsal(a):

Ahoj holky...
Taky jsem se synem cvičila Vojtu ,dnes je mu 16 a všechno  v pohodě,,Jen opravdu cvičte někdy to bylo šílené,když si na to vzpomenu....Cvičili jsme 3-4x denně, asi půl roku...Syn řval jak blázen,unavenej byl hodně. ...Já,ale taky. V noci se dost budil...Doma se mnou nemluvil ani pes!!!  Utekl,ale roku a my už cvičit nemuseli..Byla jsem šastná...Takže  držím vám i vašim dětem palečky..Vydržte!!!!!

Sisi, tak já jsem v širší rodině taky za tyrana svého dítka.Už jsem o tom psala na jarních miminkách...Babičky se mnou nemluví, že Adama "zbytečně" týrám a on, chudáček tak plače.... ....ach jo, kdyby blbost nadnášela, tak mi lítá půlka příbuzenstva...
Adam se taky v noci budí, respektive od půlnoci skoro nespí mad
ale nemyslím si, že by to souviselo se cvičením, on to tak měl od prvních dnů....
Jinak já na Vojtu nedám dopustit, máme v rodině holčičku s DMO a ta by bez Vojty byla ležák - nyní je aspoň na vozíčku

Jo ty babičky u nás to byla hrůza....Já už je pak radší neposlouchala...a dnes říkají no vidíš,jěště ,že jsi  sním cvičila,,,


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů