Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 5. 2007 15:25

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

V druhé třídě ZŠ dítě přestoupilo kvůli šikaně do jiné školy. Hodili na nᚠtu šikanu,že my...né ti dva, co napadali mé dítě a jiné, to dělají. Za dva roky z té třídy postupně odešlo dalších 6 dětí a většina šla do této,kam chodí dítě teď!
Prd, letos do třídy nastoupil jeden z agresorů. Hned jsem informovala ředitelku, protože matka dítětě hluboce mlčela o tom, co za kvítek je její kluk.
Samozřejmě, napadání-fyzické a jiné začalo znova, a není to jenom u mé holky. A zase jako i předtím, jsem jediná, kdo se ozval. Ostatní rodiče si myslí, že když jsme nezměnili přetím nic, tak ani teď nic, i když to je jiná škola. Tato ZŠ má snahu šikanisty vyloučit....ale rodiče nevěří, že něco se zmůžem.
Jsem v pasti, co mám dělat? Dát trestní oznámení? na dítě?matku?
Matka i dítě slibí cokoliv, že už to opakovat nebude, ale jsou to kecy. Dítě bylo zákeřné už ve školce (slova ředitelky MŠ).Dítě je hyperaktivní, má i škuby ve tváři, nezvladatelné. Ředitelka této školy věří tomu, že kluk se polepšil a seká dobrou.
Třídní-muž to bagatelizuje a staví natom, zda je anebo není svědek agrese, ale i tak to řeší pouze domluvou.
Mé dítě-opětovně na radu neuroložky chodí k psycholožce a ta navrhuje dokonce léčbu u psychiatričky+léky.
KDE TO JSME, že agresor se dál směje a kope holky (naposled včera) a my bereme prášky na uklinění? Bojí se ho i prý spolužáci - kluci a i větší vzrůstem.
Mám stavy, žebych tu matku, co lže a  vše háže na holky (že si za napadání můžou samy, její chudinka tedy určitě to nebyl!) napadla a zaškrtila anebo to dítě.
V životě by mne nenapadlo, že přijde do té samé školy, co jsme utekly. Co když odejdeme zas a přijde tam on také?
Prosím velké help, strašně mne tato situace trápí.

Není tady

 

#2 24. 5. 2007 15:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

To je horzné... Ja by som asi fakt išla da po hube tomu agresorovi - určite by sa tým hneď rýchlo niekto zaoberal... Som kžuďas a pacifista, ale keď niektorí vyslovene skúšajú, kam až im ostatní dovolia zájs... dumbom


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#3 24. 5. 2007 15:47

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

Taky jsem spíš pacifista, ale ne takovej, že bych nechala mojí holce psát kvůli agresorovi prášky. .... jak se tak znám, tak bych si na něj někde v klidu počíhala... neříkám, že bych ho rovnou seřezala, ale slovně bych se ho snažila umravnit. A nejspíš ne žádostí, aby byl hodný chlapec, ale asi bych mu pohrozila, že ho zlískám jak psa, jestli si ještě něco dovolí..... mimo to bych se snažila zapůsobit i na dceru, aby se ho nebála a aby mu nevycházela nějak vstříc, aby nereagovala, pokud ji napadá slovně a pokud fyzicky, aby i ona byla schopná se mu bránit... Moje máma teď občas dává k lepšímu, že když šla pro mě v první třídě, z dálky viděla, že mi zastoupili cestu spolužáci a nechtěli mě pustit dál. Byla jsem hubené, hodné dítě, co by nikomu neublížilo, spíš by si dalo samo naflákat.... Tenkrát jsem ovšem prý roztočila ten pytlík s bačkorama, kluci dostali mírně po hubě a odešli s nepořízenou .... asi jsem (přes všechno to zdání bezbranné malé holky) nějaké to sebevědomí měla ...

Není tady

 

#4 24. 5. 2007 15:57

Jaruna
♥♥-----
Registrovaný: 17. 1. 2006
Příspěvky: 96

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

Zažila jsem něco podobného s naší malou v první třídě. Taky chlapeček, taky pěkné kvítko, taky nebylo řešení. Holce rozbil hlavu židlí, dostal pouze poznámku. Zkoušela jsem to přes učitelku, přes ředitele, všude neřešitelné. Pak dcerce poškrábal obličej, dostal se až do oka, tak jsem malou sebrala, okamžitě jsem s ní jela k dětské lékařce, tam jsem nechala udělat zápis, co se jí stalo, kdo jí to udělal a s papírem od lékařky v ruce jsem zavolala jak panu řediteli, tak drahé mamince toho nevinného chlapečka, že teď to tedy byla poslední kapka, ale příště že podávám trestní oznámení. Zabralo to úžasně. Chlapeček během měsíce změnil školu, dcera si oddychla a učitelky mi chodily děkovat... PS-Taky jsem byla jediná, ostatní rodičové byli přesvědčeni, že si to děti musí srovnat mezi sebou a že se s tím stejně nedá nic dělat.


Duše sama může udělat z pekla nebe a z nebe peklo.

Není tady

 

#5 24. 5. 2007 17:48

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

Musim - a čo to skúsi nejak cez právnika, že vyžaduješ, aby bol podrobený psychiatrickému vyšetreniu ? Písomne. Alebo sa aspoň informova u detského psychiatra a nejakého právnika, ... , ako sa rieši šikana. Ale určite by som to riešila písomne, aby som dostala aj písomné vyjadrenie od riaditeža školy. Čo je na papieri, to sa neodškrie. A keby si pohrozila škole žalobou ... možno by sa pani riaditežka rozhýbala. tummenupp Ale opakujem, že ústne nestačí. A posla poštou !

Upravil(a) Mafia (24. 5. 2007 17:48)


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#6 24. 5. 2007 17:51

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

A čo tak spísa petíciu ? Nech sa podpíšu rodičia, ktorých deti majú problémy s daným chlapcom. Nemôže by po vyšetrení školským psychológom nariadená/odporúčaná liečba dieaa ? Aké páky má v tomto škola ?


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#7 24. 5. 2007 18:56

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

Když to nikdo neřeší přes školu, zkusila bych vyšší instanci (zřizovatele školy, školský úřad či ministerstvo školství). Nelze to jen tak smést pod stůj, zbytečně to odnášejí nevinní !

Není tady

 

#8 24. 5. 2007 19:04

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

Ela.. napsal(a):

Když to nikdo neřeší přes školu, zkusila bych vyšší instanci (zřizovatele školy, školský úřad či ministerstvo školství). Nelze to jen tak smést pod stůj, zbytečně to odnášejí nevinní !

Keby sažnos poslala priamo na ministra tak má 100% istotu, že to nikto zo stola nezmetie ! Aj k nám chodia občas podnety občanov odstúpené z ministerstva a kópiu odpovede zasielame aj im aj občanovi. stolt


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#9 24. 5. 2007 19:13

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

Mafia napsal(a):

Ela.. napsal(a):

Když to nikdo neřeší přes školu, zkusila bych vyšší instanci (zřizovatele školy, školský úřad či ministerstvo školství). Nelze to jen tak smést pod stůj, zbytečně to odnášejí nevinní !

Keby sažnos poslala priamo na ministra tak má 100% istotu, že to nikto zo stola nezmetie ! Aj k nám chodia občas podnety občanov odstúpené z ministerstva a kópiu odpovede zasielame aj im aj občanovi. stolt

Ministryně Mgr. Dana Kuchtová
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Karmelitská  7, 118 12 Praha 1

Není tady

 

#10 24. 5. 2007 19:20

ad.astra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 5. 2006
Příspěvky: 255

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

Taky mi jeden vykuk šikanoval holku ve třídě, sama mi nic neřekla, občas se mi něco doneslo a teprve, když jsem na ni uhodila, co se to vlastně děje, tak mi ledasoc pověděla, něco mi řekli její spolužáci/čky. Takže jsem zašla za třídní, pak se přiblížily třídní schůzky, matinku toho experta jsem požádala, aby počkala se mnou, že potřebuju něco s ní vyřešit a s třídní (abych měla svědka). Z počátku jsem se snažila té mamině domluvit, co ten její kluk dělá, že by ho měla nějak umravnit - nijak vehementně nepřislíbila, že se něco změní, což mě vytočilo a já fakt vzteky brečela a řvala naní, že jestli se teda ten její kluk tý mojí holky ještě jednou dotkne, tak že ho chytnu a ztáhnu za živa z kůže - jojo, přesně tyto slova ze mě vylítla. Učitelka zírala, ta matka taky a můžu říct, že od té doby měla holka pokoj. A to si pište, že kdyby to mělo pokračovat, tak si na kluka počkám a tak ho zbančím, že by ho doma nepoznali:dumbom:


Dovoluji si již nebýti JELIMANEM :-)

Není tady

 

#11 24. 5. 2007 19:23

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

Ešte mi napadá, že ak ju napadá len v triede, tak by stačilo dcéru preradi do vedžajšej triedy a nebude to taký stres ako meni zase školu. Ale možno by nebolo zle nauči ju ako sa šikanovatežovi bráni.
Ono šikanou sa môže prejavova aj náklonnos. Takú šikanu som zažila aj ja na strednej, ale keď som pochopila, že sa mu páčim, tak som ho prestala nenávidie a šikanu som skončila hlasným upozornením (počas hodiny), aby mi nebral peračník ! Marek sa zahambil, učitežka ho napomenula a odvtedy sa začal kroti. tummenupp


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#12 24. 5. 2007 20:24

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

Musim, je těžké radit.

Za prvé je to toiž problém tvojí holky. Působí jako obě a pokud se z tohoto scénáře sama nevymaní, bude dál trpět a vždy nějaký agresor její submisivní chování vycítí. Je potřeba ji pomoci s nějakým psychologem, nacvičit ty krizové situace. Ona se určitě bude bránit, že to nepotřebuje. Opak je pravda. Za to, že jí ubližují se bude spíš stydět-

Za druhé bych žádala o přeřazení agresora do jiné třídy. Už kvůli tomu, že je holka v lékařské péči a trpět by měl on.

Za třetí bych po prvním napadení rozjela kolotoč doktor, policie, ředitelství.

Ale co bývá nejúčinnější je počkat si na toho fakana v přítomnosti ohromného chlapa, chytit ho ppod krkem a pořádně ho vystresovat. Jenže tohle je dost rizikové, protože naší společností cloumá presumpce neviny a chráněn je více pachatel než případná obě.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#13 24. 5. 2007 20:46

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

To je strašně těžká věc.
Oběmi šikany bývají děti buď něčím odlišné od ostatních dětí, nebo submisivní, neschopné se bránít.
Dětský hajzlík-agresor si troufá tam, kde vycítí jednak snadnou kořist, neschopnou se vlastními silami ubránit a tam, kde si je jistý, že mu jeho řádění v pohodě projde, tzn. že šikanované oběti se "nemá kdo zastat".
Takováhle zrůdička se zastaví pouze pod pohrůžkou daleko větší síly, než má sama, nebo pod pohrůžkou ztráty nějakých výhod.
Pokud není k dispozici udělaný chlap, který by si na agresora beze svědků počíhal, chytil ho pod krkem a drobátko mu ubral kyslík, pak je na místě rozjet kolotoč doktor, policie, ředitelství školy a následně nadřízený orgán, který spravuje školu. Tak, jak přede mnou naznačila PavlaH.
Není možné, aby vystresované dítě bylo nuceno denně docházet do školy, kde je denně bito a na to konto muselo vyhledávat péči psychiatra a aby celou situaci nikdo neřešil. Škola sama o sobě má omezené možnosti řešení a matky agresorů za svého andílka obvykle bojují jako lvice s tím, že obě agresora provokuje.
Pokud rodič sám nevezme situaci do svých rukou, jeho dítě bude trápeno po celou dobu školní docházky stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#14 24. 5. 2007 21:36

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

Ahojky Musim,
to je mi opravdu moc líto, že mᚠtakové trápení. Souhlasím s názory některých, že skutečně pokud nezasáhne rodič, obvykle lépe urostlý tatínek, tak se z toho dítě nevyhrabe. U naší holky někdy v 6. třídě, když se změnil kolektiv dětí a nastoupila do jejich třídy jedna rozmazlená fiflenka, proběhlo "vyloučení" dcerky z původní party, protože prý nechodila dostatečně IN oblíkaná. Strašně ji to ranilo, protože ona je taková družná povaha, ráda si poštěbetá a kamarádky ve třídě brala vždycky vážně, nepostřehla jsem, že by se s nimi nerozdělila o cokoliv, naopak se to u nás scházelo jak švábi na pivo big_smile a vždycky nějaké dobroty jsou... Paradoxem bylo, že se proti ní v tomto směru postavila i holka z 8 dětí, která k nám docházela na svačiny a večeře od 1. třídy a které jsme v předchozích letech věnovali (sice obnošené) džíny, mikiny, kolečkové brusle, boty... Dcera je jediná a oba s manželem pracujeme, tudíž si nemyslím, že by měla nedostatek, naopak jsem se v jejím oblékání a česání vyžívala, ale sama preferuji praktické oblečení, no - nikdy nechodila celá růžová big_smile. A např. nᚠděda nám vždycky nadával, proč kupujeme malýmu děcku ve školce boty za 700 atd. Ale stačí málo, aby si děti určité "narušené" povahy vybraly obě. Dnes si dokonce myslím, že "agresorka" snad tehdy viděla v mé dceři možná i konkurentku, prostě potřebovala být v nové třídě ta první; aniž si uvědomovala, že naše holka nějaké hadry vůbec nevnímá, protože jakákoli bunda nebo mikina byl pro ni normál - já jsem moc nikdy nerazila výchovu ve stylu - "tohle si musíš zasloužit". (Je zima? Tak koupíme bundu. Hotovo).
Navštívila jsem školu a jejich třídní učitelka (která tu situaci už mezitím zpozorovala) to vyřešila geniálně - s děckama si sedla, domluvila jim a agresorku ustanovila jako zodpovědnou za prima atmosféru ve třídě. A byl klid. Dnes už se kamarádí všichni. Učila jsem kdysi na učilišti a vím, že šikana hodně vzkvétá tam, kde je nedostatek zájmu pedagogů či vychovatelů o chování dětí. Jenže se asi bohužel nedá vždycky uhlídat všechno, když mᚠ"na hlídání" 25 děcek různých povah a třeba na internátě ještě víc, že...
Tak raději zakroč Ty jako rodič. S agresivním klukem tedy nevím, jak bych to zmákla, to nedokážu poradit, ale rozhodně to nenech tak. U nás šlo o "citové" zranění dcerky, ale jestli u vás už přišlo na řadu i zranění fyzické, tak to je hodně zlé. Udělejte s manželem cokoliv, a se ta Vaše ratolest netrápí, chudina, musí jí být hrozně.. Moc vám držím palce.

Není tady

 

#15 24. 5. 2007 22:34

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

Ahoj, Musim!
já už tady ten příběh někde psala, ale zopakuju:
Neteř chodí do 2.třídy - jako tvoje malá. Provalil se jim loni na konci roku případ šikany natolik nehezký, že se jejich učitelka té třídy vzdala; zřejmě měla pocit, že situaci nezvládla.
švagrová malou vyslýchala - jestlipak se k tomu taky nějak nepřipletla? Či snad ji to minulo? - Kdepak, taky prý to na ni zkoušeli. - Jak zkoušeli...a už nezkoušej? -No prý ne. Prý se tak strašně naštvala, že nakopla agresora vší silou do holeně a odešla středem. A měla pokoj, protože tihle hajzlíci si troufnou jen na někoho, kdo se jich bojí.
Já vím, že to pro tebe není útěcha a v téhle chvíli ani návod, ale mohla by to být inspirace.
(taky by mohla vší silou kopnout kousek výš, než do holeně.......... va )


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#16 24. 5. 2007 22:46

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

Lupi, ale to je přesně ono. Hajzlíci přesně zkouší metody, co a jak na koho platí.  Buďto se týrané dítko rozpláče a v tuto chvíli má agresor vyhráno, nebo vylítne a agresor dostane buď pořádnou facku přes celej ksicht, nebo bude nakopnut do holeně.
Bohužel agresor je agresor, s takovou povahou se už bohužel rodí a VŽDYCKY si bude do života hledat oběti, které nejsou schopny se mu na patřičné úrovni postavit stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#17 24. 5. 2007 23:38

x21365
Host

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

Zažila jsem něco podobného se svým synem v první třídě. Zkoušeli to na něj nějací třetáci a než to řekl, trvalo to jen 3 neděle.Doma jsme si o tom hodně povídali, že i když bude mít strach, je správné to říct. Špinavé kalhoty, domů přišel vyválený 2x v bahně. A bránit se uměl, pral se s nima. Řešila jsem to se svou kamarádkou psycholožkou i oficiální cestou a prostě to nenechala dojít dál. Ve škole mi bylo řečeno, jaká je jejich životní situace, maminka zemřela, 6 bratrů všechno stejná " kvítka " a musím říct, že když jsem se dozvěděla v čem žijí, tak mi jich i bylo líto. Prostě vyhlášená rodinka na I. i II. stupni. Udělala jsem to, nevím jestli to bylo správné ale zabralo to. Počkala jsem si na něj. A to co mu řekla jsem radši psát nebudu...... ale v podstatě je to o síle. Ten kluk mi do očí řekl ty krávo, jen počkej .... už nikdy mého syna neobtěžoval, ani on ani nikdo z jeho starších bratrů. Fyzicky jsem se ho nedotkla ale ty co mě znají osobně si to dokážou představit. rodnarodnarodna Ale je klid ........ jenom pro jistotu, nešlo o rvačky kluků a to , že jeden druhého nakopne a za 2 dny jsou zas nej kamarádi.

 

#18 24. 5. 2007 23:39

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

Trpaslíci mají v jednom Pratchettovi heslo:
"to, že saháte svému nepříteli do pasu znamená, že máte zuby ve výši jeho..........."
Teď jen, jak to ty dětičky naučit....? to je běh na docela dlouhou tra.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#19 25. 5. 2007 10:57

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

Všem moc děkuji, chce se mne brečet.
Ono je to takto:
V první škole, která tutlá vše (a že tam je šikana velkých, co řeší i policie!!!!), to hodili na nás, že když ji nikdo nezavírá do skříně, tak to šikana není. Jenom modřiny(prý to má z aikido...a i tam řekla ta matka agresora, že tam posílám dítě naschvál), jenom polámaná pera, jenom zničené věci-oblečení...., jenom štouchance, nadávání do cikánů, výsměchy... (protože má tmavší kůži, ale cikáni nejsme). Pak přišel třetí hajzlík (musím tak napsat)  a ten na ní vytáhl ulamovací vysouvací nůž a říkal ji, že ji podřízne krk. Ten ale přede mnou utíkal ...toho jsem náhodně na ulici viděla samotného.....
Škola má klasicky špatné jméno, ale prý se změnila. Všechny matky se s ředitelkou domluvili, že to hodí na nás, protože jsem s ní sama, kdežto oni ne. Já policii vola chtěla, škola ne.
Mne to položilo, nebo by mne v životě nenapadlo, že to je možné. Ostatní rodiče mlčely! Prý jsem s ní sama, prý jsem sama agresivní a navádím ji, když jsem jednou hodila na kluka poznámku, že mu něco udělám, když nepřestane napadat mé dítě a pod-polámu ruce anebo ho skopu, jak on dítě!. Takže ta opětovná šikana- dám té matce zkratku TH.., lhala...velemistr ve lhaní, ta tím žije!. Přitom dítě umravňuje tím, že ho denně stříská!!!!to matkám venku říkala. Má 4 kluky, 1 holku, ale má manželka, tak je vzorná matka.
Druhá-rozvedená...přistěhovalka-navrátivší se z Anglie si hrála na prachatou (škola furt potřebovala sponzorské dary, nebot se tam neustále kradlo!!!!prý...beton uplatila ředitelku), a třetí...přivdaná Ruska (ten, co chtěl podříznout...škola to uhrála nato, že to bylo mimo prostor školy, takže se to školy netýká a po vyučování, takže nic k řešení).
Já věděla, že kluci nepřestanou, tím, že jsme utekly jsme  vyřešili nᚠproblém....
Mé dítě bylo vždy nejmenšího vzrůstu a není typ rváče. Zbytečně chodila rok na aikido, ani se nebrání. Zbytečně ji říkám, kam ho má nakopat a tak, aby si nikdy v životě na ní nedovolil...neumí to, není toho schopna. Být to já....šel by domů jako ruina. Přesně vím kam, jak...a nic.
NO TH matka chodí vždy pro kluka. Já bych je musela zmydlit oba (a jak ráda!), tatínka nemáme (neplatič). Asi si tam přece půjdu počkat!
Ano, neuroložka říká, že to je i problém dítěte, že to snad přitahuje nebo co. Nevím, jak to z ní dostat, je šikovná, umí víc, než jiné děti, tak nemá důvod si myslet, že je něco míň nebo co.
My ale žili 1,5 let s jejim otcem, u kterého se rozvíjela schizofrenie a v stádiu, když už byl nebezpečný, tak jsme utelky. To jí bylo 1,5-3 roky. Leda zážitky z této doby ji činí, já nevím, submisivní. Mne to taky poznamenalo...doživotně. Já ale nevím, jak ji změnit. Obávám se, že tichá voda brehy mele, a až jednou snad vybuchne, co udělá?
Tato nová škola každým rokem vyloučí děti, co chtějí šikanovat. Jen teď dokázat?, že to je pravda?
Bohužel, není zákona, co by přinutil TH matku, dát ho na testy, aby se ukázalo jeho pravé já. Máme demokracii! Já ji to navrhovala už v první škole, aby se dokázalo, kdo je agresor-zda my, nebo on. ODMITA cokoliv na toto tema.A kluk má tiky, neposedí 5 minut v klidu, vyrušuje, vykřikuje, piškvoří se a pod. Prostě hyperaktivní.
PEtice...nepomůže....když rodiče ostatní nemají odvahy?
Tak jsem si říkala, přístě -okamžitě doktor..ale co mne dá za papír na modřinu? a když ji zhodil, že si udřela hlavu...ale na zvracení ji bylo!
Obvolám další matku. Pomoc mne slíbila jedna pani ředitelka, zjistíme, proč musel odejít ze staré školy,ale to je vše, co ofic.mohu.
Této škole potíže dělat nechci (jakože potíže), protože tam chodí strašně ráda, byla tam spokojená ,je dobrá, moderní... Nebýt tohoto, nic proti ni nemáme.
Tak zase napíšu ředitelce.
Smutné, že to vůbec existuje. Pozor,má ve třídě spolužačku, která kvůli šikaně opakovala první! třídu ZŠ. Holka dodnes na nervy ,ale vysloveně na nervy.

Není tady

 

#20 25. 5. 2007 11:22

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

Tak mi napadá, ale neviem, či to aj u vás máte, oslovi televíziu a nakrúti reportហo šikane, jej dôsledkov na vaše diea, neochote riaditežov problém rieši, ... o neopodstatnenej rasovej diskriminácii... atď, ale skúsila by som ešte pár odborníkov (psycho, právnik, sociálka...), ako sa dá tento problém rieši.
Žijete v malom meste ?


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#21 25. 5. 2007 11:39

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

Tak, napsala jsem obsáhlý mail pani ředitelce, s těmi myšlenkami, které se zde vyskytly a natvrdo!
Jsem z Prahy, na škola, kde se šikanuje už v druhé třídě ZŠ a škola to tutlá (dětí mlátí i učitele, vybíjejí okna, 8-9třída) a ředitelka to veselé tutlá a dává si inzeráty do novin, jaká to není superškola je: ZŠ Havelská ul. Ph1. Vyhnete se ji obloukem, kdo můžete.
Ta druhá škola ... mají jenom 1 třídu. O té první bych točila hned, ale vůči té druhé nemáme nic...tedy jenom ted toho agresora...
Mohu se jenom modlit, že ho snad vyhodí? Prosit Manitua, pomooooooooc.

Upravil(a) Musim (25. 5. 2007 11:40)

Není tady

 

#22 25. 5. 2007 11:41

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

Musim napsal(a):

Tak, napsala jsem obsáhlý mail pani ředitelce, s těmi myšlenkami, které se zde vyskytly a natvrdo!
Jsem z Prahy, na škola, kde se šikanuje už v druhé třídě ZŠ a škola to tutlá (dětí mlátí i učitele, vybíjejí okna, 8-9třída) a ředitelka to veselé tutlá a dává si inzeráty do novin, jaká to není superškola je: ZŠ Havelská ul. Ph1. Vyhnete se ji obloukem, kdo můžete.
Ta druhá škola ... mají jenom 1 třídu. O té první bych točila hned, ale vůči té druhé nemáme nic...tedy jenom ted toho agresora...
Mohu se jenom modlit, že ho snad vyhodí? Prosit Manitua, pomooooooooc.

Vytlač si ten e-mail a uchovaj ako dôkaz.

PS: V kopii si to mala posla na ministra. Ale to môžeš aj teraz. Držím palce, nech sa to porieši k vašmu dobru.

Upravil(a) Mafia (25. 5. 2007 11:41)


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#23 25. 5. 2007 11:47

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

Diky, počkám, zda ho škola náhodou nevyloučí anebo jaká bude reakce a pak to všechno pošlu i na ministra.
To jsem ostatně ředitelce psala, obrátím se kamkoliv, abych přinutila tu matku nechat kluka vyšetřit. Jestli naše psycholožka říká, že když má tiky (to už měl v prvním ročníku), tak nějaké nervové postižení tam bude.
A pozor, děti mají ve třídě skutečně postižené dítě (Downův sydrom) a chovají se k ní hezky, a až tak, že se o nich natáčelo pro účely konference a další školy, jak se integrovala (chodí tam s pomocnicí). A že se to dítě chová, jak se chová, ale zlá není a všichni ji chápou a pomáhají jí.
Ale agresor je fakt zákeřný a zlý, zlomyslný a lže! Má to schválené z domu!

Není tady

 

#24 25. 5. 2007 11:56

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

Musim: Pravda taky je, že utíkat před agresorem, to asi není to pravý ořechový. Co jsi tím dceru naučila? Že pokud se setká s bezprávím, má raději uhnout z cesty. Že nemá smysl se bránit ... Zkusila bych to probrat s psychoterapeutem, co se dá dělat. ... Za sebe stejně říkám, že bych to řešila jako MíšaII, tedy počkala bych si na toho smrada... maminka s ním pořád ve škole není ... a to i kdybych si měla vzít půlden dovolený, abych ho umravnila, tak to by za to stálo ... a co bych mu řekla, to by si taky za rámeček nedal .... Si pamatuju, jak jsem jednou potkala malýho kluka (tak 8 let), za ním tři "kamarádi", který do něj strkali, kopali....jak jsem tak šla kolem, tak toho nejhoršího sígra jsem chytla za flígr a houkla na něj Co to děláš? Co si myslíš? Ještě jednou a uvidíš, že tě přerazím! ... od tý doby jsem je viděla spořádaný...doufám, že to nebylo jen přede mnou ... možná to nebylo správný, ale někdy lze někomu domluvit pouze silou. Zvl᚝ je-li on sám ducha mdlého a nic jiného na něj neplatí. (Mmch mám takovýho souseda, šedesátníka, jeho pes nám pořád napadá našeho psa...chlápek místo aby se omluvil nebo aspoň držel hubu, na mě ječí, řve, mlátí kolem sebe vodítkem a několikrát to vypadalo, že mi ji flákne...než jsem začala řvát já...to se pak stáhnul....je fakt, že mě přišel podpořit brácha...Soused je taky tupec a platí na něj jedině hrubá síla.)

Není tady

 

#25 25. 5. 2007 12:05

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Opětovná šikana-na jiné škole-stejný agresor

No, pschyloložka to nahrává na tema, že kluk nevhodně vyjadřuje svůj zájem o ni -jako holku(jakože se mu líbí)! Ona to připustí, dejme tomu to tak může být. Já vím, že to není pravda, ale nechceme, aby uhýbala. I neuroložka říká, že to třeba dítě přitahuje anebo si pak bude myslet, že se jí to furt bude dít. Já byla fakt bojovní typ, naopak, už v první třídě jsem dostala rákouskou, že jsem no, uhodila holku. Ale měla vši a dali ji sedět za trest vedle mne.  Proto už holky nebiji...jenom kluky....smile
Já ji vysvětluji ,že se stačí jenom 1x mu postavit, nakopat ho a on si už nic vůči ní nedovolí.
Mám cuky skutečně ho zmlátit, ale jestli ho matka mlátí denně, je vůči tomu imunní - chápeš? Mne by bylo jako dítě více položilo psychické pitvání a rozebírání, než bitka. Za tu jsem jenom víc nenáviděla a pamatovala si to! A just udělala zas to samé! A on dělá to samé.
JUST to udělá zas a víc. To řekl ještě ve staré škole. Jdu si shánět nějakého kulturistu???? nebo ukrajince???

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů