Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 10. 7. 2008 20:38

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: Jak dlouho plánujete kojit ??

Zuzina napsal(a):

Tak ohledně vlivu kojení na alergie už snad proběhla nějaká studie. říkala to i moje doktorka. Pokud mám matka dispozice k alergiím, pak může dojít k přenosu na dítě. Nestudovala jsem to podrobně, takže nejsem schopná vysvětlit mechanismus. Ovšem proti přírodě mi to tedy nepřipadá. Neviděla jsem ,že by třeba roční hříbě nebo štěně přiběhlo k matce a chtělo mléko vissla

Ale to, ze clovek je rarita a jako jediny druh savce na svete pije mleko jinych savcu (kravske, kozi mleko) to je v souladu s prirodou? Kdo teda urcuje co je normalni? Hm, v tomto pripade asi mlekarensky prumysl. Jinak prosim, trochu zdrave logiky do toho uvazovani.

Není tady

 

#52 10. 7. 2008 20:44

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: Jak dlouho plánujete kojit ??

eva4444 napsal(a):

Mám zkušenost s kojením 2,5 roku, odstavení proběhlo bez scén a řevu malého. Prsa se mi nalívala dosti bolestivě až po 4 dnech, tak jsem malému zase kojení dala, proto jsme odstavení zvládli až na několikátý pokus.
Doporučuje se kojit do 2 let, doporučuje to světová zdravotnická organizace.
Plánovala jsem kojit 2 roky od začátku, pak jsme to o půl roku ještě prodloužili... a nelituju. Kojení mělo pro nás jen samé výhody a ani jednu nevýhodu.
Výhody:
Mléko vždy a všude po ruce.
Při nemoci, když dítě nic nechce jíst, mělo alespoň mléko.
Imunita se buduje stále a mlíko v tom pomáhá tak dlouho jak kojíte.
Ušetřila jsem několik tisíc Kč (i když jsem kupovala UM na večerní kaše).
Nenahraditelný kontakt s dítětem.
Dítě se vždy při kojení okamžitě uklidní, a už je nemocný, nebo ho něco bolí po pádu.
Když jsem ho chtěla uspat na neobvyklém místě např. na koupališti, tak u prsu usnul, jinak ne.

Dítě spí stále se mnou v posteli a nějak mi to nevadí a nevidím důvod, proč to měnit. Nᚠtaka je často v noci v práci a i já se tu sama v posteli v našem starém době bojím, tak to bych neudělala ani sobě, abych spala sama a nechala dítě v jiné místnosti.

tummenupp Mluvis mi z duse. Ja jsem malou kojila 2 roky a citim to taky tak.

Není tady

 

#53 1. 8. 2008 9:51

Florio
♥♥♥----
Registrovaný: 8. 7. 2008
Příspěvky: 124

Re: Jak dlouho plánujete kojit ??

eva4444 napsal(a):

Martinko, já jsem kojila jen do 2,5, mám podobný názor, i když do 5 let mi přijde dlouho, ale nic proti. Pořád čtu radši názor, že někdo kojil do 5 let než názor, že kojení po 6 měsících věku nemá na dítě dobrý vliv i kvůli alergiím. To je naprosto názor proti přírodě.
Souvislost mezi délkou kojení a chutí dítěte k jídlu bych nehledala. Já jsem dlouho kojená nebyla a do puberty jsem se normálně nenajedla a byla jsem vždy skoro nejmenší a určitě nejhubenější dítě z ročníku. Moje dítě vybíravé není.

K tomu jen, že to vidím tak, že kojit se má dokud chce matka i dítě, myslím si, že se to nějak naplánovat moc nedá, některé děti se samy odstaví třeba v 9.měsíci a už prso nechtějí. Do 5 let se mi to zdá jako extrém, nelíbí se mi to - ale proti gustu...

Alergie- Myslela jsem si, že jsou na to nějaké studie, že alergeny pak přechází z mlíka. I když malá má atop.ekzém (po tatínkovi, on jej měl hodně hodně silný a ač u většiny populace vymizí tak max.do těch 17 let, tak on jej má dodnes) a nijakého vlivu kojení po 6.měsíci jsem si nevšimla.

Není tady

 

#54 31. 8. 2008 8:48

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: Jak dlouho plánujete kojit ??

To nevím jak dlouho budu kojit, nejspíše podle potřeby Matýska.

Není tady

 

#55 3. 9. 2008 10:21

host5522
Host

Re: Jak dlouho plánujete kojit ??

chtěla bych kojit co nejdýl. jednak si myslím, že je to pro dítě zdravotní přínos a pro mě je to zase finančně výhodné smile

 

#56 3. 6. 2009 21:37

Helča2
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 9. 5. 2006
Příspěvky: 987

Re: Jak dlouho plánujete kojit ??

Helča2 napsal(a):

Zuzanku taky ještě kojím. Zatím nepočítám s odstavováním, ale tak za půl roku bych to chtěla zkusit ( pokud se do té doby neodstaví sama ) .

Tak si tak čtu rok staré téma a odstavení kojení se nekoná bohužel dodnes. Stále kojím. Zuzanka se nechce vzdát. No, ale mě to nijak zvl᚝ nevadí, tak uvidím,jak to půjde dál smilesmile

Upravil(a) Helča2 (3. 6. 2009 21:38)


http://ticker.7910.org/as1cA1P0g410010Mzk0MTIxfDAwMDY3NDRkfCBadXphbmthIG3h.gif
nar. v úterý 15.5.2007 ve 23:55 hod v Motole, váha  3,60 kg a  49 cm *

Není tady

 

#57 3. 7. 2009 15:02

Večerka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 8. 2007
Příspěvky: 3956
Web

Re: Jak dlouho plánujete kojit ??

Tak my se kojíme 2 - 3x denně. Chtěla bych to utnout po prázdninách, ale věřte mi, bude mi smutno, po takové té blízkosti...rodna


Martínek (26.5.2008 3600g a 51 cm) smile
http://2.bp.blogspot.com/-A44HX9oafGQ/TaggyHQ79_I/AAAAAAAABS0/aw0ArdSarZc/s150/Sn%25C3%25ADmek%2B339.jpg[img]http://tac.families.com/ezb/1212119.png[/img][/url]

Není tady

 

#58 14. 7. 2009 21:57

Lenka P.
♥------
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 6

Re: Jak dlouho plánujete kojit ??

udajne NEJNOVEJSI STUDIE O prospesnosti delky kojeni

ahoj holky, mam kamaradku jejiz otec je pediatr. sama jsem pomerne prirodne zalozena, co se tyce starani se o sebe i miminko, takze se do debat radeji nepoustime, neb tady zakonite narazime. preci jen se ale obcas stretrneme. Jako o vikendu, kdy mi oznamila, ze ji otec predal nejnovejsi studii - jen s namahou jsem se ovladla. Pry je kojeni prinosne pro dite pouze do 8 mesicu veku (nutricni latky) a pro matku do roka (prevence proti rakovine prsu a dalsi). Delsi kojeni je pry pouze psychologickou zavislosti matky (!). Studie pry vychazela z rozboru mlrka, pricemz prave po roce uz mleko pry neobsahuje dostatek latek a matku kojeni v podstate ohrozuje (prinejmensim vzcerpava), protoze ji odvapnuje.
No tak to je myslim revolucni kravina!
Ona kamaradka sama kojila jen par tydnu - pry nemela mleko - tady se fakt drzim okridlene teorie moji PA "uz jste videli kravu, ktera by nemela mleko?" aneb vse je vetsinou jen v technice kojeni.
Sama jsem toho nazoru, ze kojit proste budu, dokud nas to obe bude bavit - psychickou zavislost nevylucuji, uprimne ale mam za to, ze jsou i zavislosti prospesne!
hezky vecer vsem!

Není tady

 

#59 15. 7. 2009 13:43

mishasha
Host

Re: Jak dlouho plánujete kojit ??

Tak já osobně si myslím, že na té studii, tak jak je tu prezentována, něco bude. Po tom 6M už je s přibývajícíma příkrmama kojení jen doplněk a to spíš kvůli imunitě než kvůli nutriční hodnotě. Ale stejně studie nestudie...každýho věc, jak dlouho bude kojit nebo nekojit tummenupp
Lenko teorie tvé PA je ovšem neskutečná usch srovnávat lidský mechanismus kojení s kravím dojením a kojením mláďat..paní je jistě špička ve svém oboru lol

I když sama pořád kojím a zatím budu, fakt nechápu tenhle kojící fanatismus..úplně mě to zvedá ze židle yikes

 

#60 15. 7. 2009 14:52

Texlin
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2006
Příspěvky: 916

Re: Jak dlouho plánujete kojit ??

Mě se u prvního dítěte kojení nezdařilo.10,5 měsíce jsem mléko odstříkávala. A teď u druhéhé kojím v pohodě. Chtěla bych kojit,tak do roka. Ale bohužel to nepůjde. Asi budu muset v půli roce do práce, tak nevím, jak to odstavení malej zvládne, když nechce žádnej dudlík.


http://lilypie.com/pic/2009/07/11/WoD3.jpghttp://lb3f.lilypie.com/xT4ip2.png
http://lilypie.com/pic/2009/07/09/sU0t.jpghttp://lb1f.lilypie.com/nH2ep2.png

Není tady

 

#61 15. 7. 2009 19:03

Lenka P.
♥------
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 6

Re: Jak dlouho plánujete kojit ??

mishasha napsal(a):

Tak já osobně si myslím, že na té studii, tak jak je tu prezentována, něco bude. Po tom 6M už je s přibývajícíma příkrmama kojení jen doplněk a to spíš kvůli imunitě než kvůli nutriční hodnotě. Ale stejně studie nestudie...každýho věc, jak dlouho bude kojit nebo nekojit tummenupp
Lenko teorie tvé PA je ovšem neskutečná usch srovnávat lidský mechanismus kojení s kravím dojením a kojením mláďat..paní je jistě špička ve svém oboru lol

I když sama pořád kojím a zatím budu, fakt nechápu tenhle kojící fanatismus..úplně mě to zvedá ze židle yikes

myslim, ze by ses docela divila, je to predsedkyne unie porodnich asistentek.
proc nesrovnavat mechanismus kojeni jednoho savce s kojenim jineho savce?.)
a tvoje kojit - nekojit, tak to souhlasim - kazdyho vec. tak proc pak pises kojici fanatismus....

Není tady

 

#62 16. 7. 2009 12:09

Lenďák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 4. 9. 2007
Příspěvky: 5047
Web

Re: Jak dlouho plánujete kojit ??

já jsem tuto debatu četla ráda a koukám kam až jsme se dostaly lol Leniii a prosimtě, co že je ta revoluční kravina??? mě osobně studie příjde velice rozumná tummenupp
já osobně kojím, ale teorii, že "kojit prostě budu" bych si nelajskla ani po dvou dětech .. wink k názoru PA teda snad ani se nedá vyjádřit, jen snad jestli by nechtěla přijít mezi nás a dávat teda rady holčinám, co tu kojit nemohly z x důvodů wink snad jí unie dala toliko zkušeností godlike


http://www.ticker.7910.org/as1cCDj-O7-0010Nzc3NDlkenwwMDc1NmR8TGF1cmlua2EgLSA.gif

Není tady

 

#63 16. 7. 2009 15:09

Helča2
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 9. 5. 2006
Příspěvky: 987

Re: Jak dlouho plánujete kojit ??

Já Zuzanku kojím ještě 2x za den,sice jsem si říkala nejprve do roka, pak do dvou .... no,ale Zuzanka se nevzdává smile , mě to nijak zvl᚝ nevadí. Naše doktorka mi říkala,a klidně kojím dám,že mlíčkem dostává ode mne obranné látky. A musím napsat,že kromě nějaké zimní rýmy po plavání nebyla ještě nemocná smile smile smile .
Syna jsem kojila jen do 6.měs, s příkrmama se odstavil sám (  byl velký jedlík ), je mu 12,5 roku  a měl ve 2.letech neštovice a jinak NIKDY nemarodil tummenupptummenupptummenupptummenupp . myslím,že na tom kojení přeci jen něco bude tummenupptummenupptummenupp


http://ticker.7910.org/as1cA1P0g410010Mzk0MTIxfDAwMDY3NDRkfCBadXphbmthIG3h.gif
nar. v úterý 15.5.2007 ve 23:55 hod v Motole, váha  3,60 kg a  49 cm *

Není tady

 

#64 10. 8. 2009 16:33

daniela33
♥------
Registrovaný: 10. 8. 2009
Příspěvky: 3

Re: Jak dlouho plánujete kojit ??

Zdravím, já mám 8 měsíčního chlapečka a od 6. měsíce přikrmuji. Myslím, že nejlepší je kojit a postupně tak od půl roka začít přikrmovat. Na stránkách kojeneckavyziva.cz je docela dost dobrech tipů a přijdou mi ty věci rozumný. Prostě každá to máme s kojením jinak, takže se nedá říct, že jedno je špatný a druhý dobrý…

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů