Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 22. 5. 2007 10:23

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Prý na ZŠ už nebudou muset učit učitelé s vysokoško. diplomem

http://www.novinky.cz/domaci/ods-chce-- … qj6e2.html

Co vy na to ? Já nevím, ale nemyslím si, že středoškolák má dostatečnou kvalifikaci včetně základů sociální pedagogiky. Osobně to vnímám jako hrozbu degradace školství.

Není tady

#2 22. 5. 2007 10:48

mag
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Prý na ZŠ už nebudou muset učit učitelé s vysokoško. diplomem

Ela.. napsal(a):

http://www.novinky.cz/domaci/ods-chce--aby-ucitele-nemuseli-mit-vysokoskolske-vzdelani_115482_qj6e2.html

Co vy na to ? Já nevím, ale nemyslím si, že středoškolák má dostatečnou kvalifikaci včetně základů sociální pedagogiky. Osobně to vnímám jako hrozbu degradace školství.

Když si to přečteš celý, tak zjistíš, že to je platný stav, který se měl od 1.1.2008 tměnit, to znamená, že středoškoláci mohou za jistých podmínek učit už dnes.

Není tady

#3 22. 5. 2007 11:22

Hannah
♥♥♥♥♥--

Já myslím ,že učitelé na základce by vysokou školu mít měli.Paradoxem našeho školství je ,že mnozí vysokoškoláci nemají rozum. Takový ten normální , selský.
Zažila jsem vynikající kantorky které byly absolventkami rodinných škol a školských ústavů (?).Taky mám zkušenosti s magistry u nichž překvapí i to ,že vůbec odmaturovali.
Vzdělání je pouze předpoklad.Pak praxe.Bohužel někteří kantoři jsou pouze školometi.Možná disciplinovaní žáci,studenti a posluchači,vždy s vynikajícím prospěchem.Pak šok na základce - děti zlobí,vyrušují a lajdají.Učitel látku odříká pro první lavice,průměrní a slabí žáci jsou póvl s kterým nemá cenu ztrácet čas.
Absolvent pedagogické fakulty je mnohdy skvělým matematikem,přírodovědcem,historikem,výtvarníkem nebo sportovcem ale mizerným kantorem.
Nechci se dotknou učitelů.Jistě jsou na našich školách i lidé zapálení do své profese ale flákači jsou jaksi viditelnější. Všichni učitelé s kterými jsem (jako rodič) nebyla spokojená byli vysokoškolsky vzdělaní.
Jedna z mých dcer prakticky celou střední školu zaznamenávala vyučování.Některé lekce byly normální a pro mě jako rodiče nezajímavé.Jiné byly vyloženě šokující : vysokoškolsky vzdělaní učitelé hrubě a sprostě napadali studenty,šikana a ponižování zabírala mnohdy celou vyučovací hodinu, neuvěřitelné soukromé tlachy,učení bylo omezeno zkoušením a zadáním domácího studia.Učitelé se navzájem před studenty pomlouvali !!! Škola je státní,zřizovatelem krajský úřad.
Naše školství upadá.Chybí dřív běžná kontola.Dobrý učitel nemá čas na školní politiku a flákač je v pohodě.Státní maturity tomu všemu nasazují korunu.

Upravil(a) Hannah (22. 5. 2007 11:51)

Není tady

#4 22. 5. 2007 11:56

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

ja ucim francouzske deti cestinu, jezdim na letni tabory a mam za sebou tri pohovory na zakladnich skolach (college tedy 5 - 9) trida, z nichz me chteli prijmout dve skoly jako asistentku vychovy. prijali me pred dvema studentkami VS a jednim vysokoskolakem. Myslim si, ze to bylo proto, ze jsem skole nabidla projekt, ve kterem bych chtela jiz kourici deti zaradit do meho "kursu" odvykani koureni (jeeee nevim jak to prelozit do cestiny dumbom ) nabidla jsem skole, ze povedu krouzek cestiny nebo rustiny, mam vlastni auto a mohu dojizdet, nabidla jsem skole, ze pokud budou mit deti zajem, zorganizuju dalsi aktivity v plavani, lyzovani atd. mam maturitu (studuju VS, ale to se zatim nepocita. )
Docela by me zajimalo, co skole nabidl onen vysokoskolak, kdyz ho nechteli a me osobne by ani nevadilo, kdyby moje deti ucil nekdo s nizsim, nez VS vzdelanim.

Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

#5 22. 5. 2007 12:39

Petra33
♥♥♥♥♥--

Dcera chodí do 8.třídy. Je mi srdečně jedno, kdo je učí, ale očekávám nějaké výsledky. Znám SŠ, kteří úplně v pohodě strčí kapsy VŠ. Záleží na tom, jak ten učitel na děti působí a jakou má u nich autoritu. Spíš bych ve školství uvítala více učitelů, protože učitelka není povolání, ale diagnóza. Ale zase na druhou staranu musím říci, že tř. učitelka dcery je Ing. a to je supr baba. tummenupp

http://lilypie.com/pic/090519/J2RY.jpghttp://b2.lilypie.com/5nDCp2/.png

Není tady

#6 22. 5. 2007 14:41

Blanka1
♥♥♥♥---

Myslím, že VŠ vzdělání učitele neznamená nutně kvalitu výuky. Moje děti učili na základce středoškoláci a se znalostmi např. češtiny, angličtiny, fyziky zvládly s přehledem střední školu.

Není tady

#7 22. 5. 2007 19:18

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

Středoškolák může strčit vysokoškoláka do kapsy,to je fakt.Ale také jsem zažila když děti měly ve třídě za učitele středoškoláka.
Kdybych měla právo volby kdo bude mé děti učit na ZŠ,byl to určitě kvalitní VŠ.

Není tady

#8 22. 5. 2007 19:52

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

V dnešní době, kdy výskyt poruch učení v podobě různých dys.., hyperaktivita aspol. postihuje snad každé druhé dítě, je víc než žádoucí, aby učitelé měli vystudovanou o sociální pedagogiku a věděli, jak na takto "nemocné" dítě. A tohle středoškolák umět při sebelepší vůli nebude.
Také patřím mezi ty rodiče, kteří upřednostňují učitele s  vysokoškolským vzděláním. Protože s takovýmto přístupem bychom mohli pedagogické školy rovnou zavřít, když středoškoláci jsou údajně stejně, ne-li více dobří.. Co bude následovat ? Operovat nás budou zdravotní sestřičky ??

Není tady

#9 23. 5. 2007 8:02

Hannah
♥♥♥♥♥--

Ela.. napsal(a):

V dnešní době, kdy výskyt poruch učení v podobě různých dys.., hyperaktivita aspol. postihuje snad každé druhé dítě, je víc než žádoucí, aby učitelé měli vystudovanou o sociální pedagogiku a věděli, jak na takto "nemocné" dítě. A tohle středoškolák umět při sebelepší vůli nebude.
Také patřím mezi ty rodiče, kteří upřednostňují učitele s  vysokoškolským vzděláním. Protože s takovýmto přístupem bychom mohli pedagogické školy rovnou zavřít, když středoškoláci jsou údajně stejně, ne-li více dobří.. Co bude následovat ? Operovat nás budou zdravotní sestřičky ??

Elo  mᚠúplnou pravdu ale kolik vysokoškoláků-pedagogů uplatňuje v  praxi své znalosti. Část sklouzne do rutiny 7.30 nástup, od osmi s očima v sloup vyzkoušet ,odříkat látku,nadiktovat zápis,nepochopili?-jejich smůla,kabinet -kdo se ke mně přiblíží bude seřván je to můj volný čas .....a tak pořád dokola.
Vzdělání je jen předpoklad.Myslím ,že nyní mají téměř všichni učitelé vysokou , no a podívejte se na naše školství.

Není tady

#10 23. 5. 2007 8:42

anka
♥♥♥♥♥♥-

Nebrala bych ten problém z pohledu učitel a jeho čas,ale z pohledu rodičů kteří musí své děti posílat do škol na kterých se nekvalitní kantoři vyskytují.A pochybuji o tom že je u nás v republice škola - možná kromě prestižních,soukromých škol,kde by neučil nějaký středoškolák.
Dcera je v sextě.Vloni celé tři měsíce měla na Fráninu středoškoláka který měl mnohdy menší znalosti než děti samotné.Samozřejmě se to úspěšně řešilo s vedením školy.
Mě na tom celém deptá jediná věc.Posílám děti do školy aby se tam něco naučily,ale výuku jazyků musím hradit ze svého,nebo škola není schopná zaplatit kvalitního kantora který bude schopen pro děti a jejich znalosti přínosem.
Vůbec si neumím představit že bych teď měla poslat své děti na základní školu.To bych asi raději volila idividuální výuku smile

Není tady

#11 23. 5. 2007 8:47

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Web

Souhlasím s Elou (tj. učitelé by měli mít VŠ), ale doplnila bych, že kromě běžné pedagogiky, metodologie a didaktiky by měli povinně ještě absolvovat speciální psychologické / osobnostní testy, zátěžové zkoušky na stres a řešení situací a v neposlední řadě i speciální programy pro práci s problémovými žáky. Tím nemyslím jen "dys-" či hyperaktivní děti, u kterých se mi slovo "problemoví" příčí, ale pro zjednodušení je tu píšu), ale i rozmazlené fracky, šikanující machříky...
Nemyslím si, že by bylo učitelů málo, jen ty kvanta absolventů pedagogických škol prostě odrazuje realita školy, protože na ni nejsou řádně připraveni a ani za to nejsou řádně ohodnoceni. Tak jdou radši dělat něco jinýho.
Rozdíly v hodnocení učitelů ze ZŠ a SŠ si radši nechám pro sebe, protože bych tu mohla spoustu lidí popudit ...

Není tady

#12 23. 5. 2007 9:05

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

Je to zas jen bublina, nebo ani teď nemusejí mít učitelé zš vysokou. Znám z vlastní zkušenosti a mohu říct, že ta učitelka byla nejlepší, co jsem kdy potkala.  Synovi dala tolik, že z toho žije ještě teď.

Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

#13 23. 5. 2007 14:08

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Myslím, že se tady jako vždy zaměňuje potřebné vzdělání a osobnost učitele. Ne každý vystudovaný umí učit. Někdo si až v praxi uvědomí, že na to nemá. Jenže školstvím jsme na rozdíl od jiných profesí prošli všichni, tak mu každý rozumí a také úředníci na ministerstvu občas po sobě chtějí zanechat nesmazatelnou stopu v historii školství.

Jenže určitá suma znalostí z pedagogiky a metodiky je i na ZŠ hodně potřebná. Ne vždy je středoškolák takový talent.

Podle mne je Vš vzdělání na místě. Když si jen vezmu, kolik zprasených dětí jsem měla v rukou , jen proto, že je na angličtinu učili učitelé se střední školou. Sice s mezinárodními zkouškami, možná s určitými znalostmi, ale s nulovou znalostí metodiky. Tu špatně naučenou výslovnost jsem některé z nich nedokázala přeučit. A to jsme jen u otázky jazyka.

Sama jako suplující musím přiznat, že metodika předmětů jako chemie či fyzika je mi tabu a mnohdy mám větší problémy než devááci na základce. A to mám za sebou střední i vysokou. Jen proto, že můj mozek zapomněl a já už nevím, jak to tehdá bylo.

Takže každá strana mince má svoje. Nejsem proti, když se má přujmout středoškolák, ale když se osvědčí, at si doplní vzdělání. Podle mého názoru je vysoká škola na místě. Otázkou je i náplň a úrověň pedagogických fakult.

Jejda mohla bych psát další story, a to jsem původně nechtěla do debaty zasahovat...už raděj mlčím.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#14 23. 5. 2007 16:09

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Ono je to vůbec hodně složité, jakmile má někdo příslušné vysokoškolské vzdělání,  tak v podstatě může učit cokoliv . a co si budeme povídat, čeština je něco jiné než chemie například.... jenže tady to nevyřešíme...

Strach je malá smrt...

Není tady

#15 23. 5. 2007 18:43

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Tenhle návrh - pokud jeho účelem není jen zachovat místa pro učitelky předdůchodového věku, které učí už víc jak 30 let a v době, kdy začínaly, jim střední škola stačila - je jen další ukázkou devalvace hodnoty vzdělání v téhle zemi.

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#16 23. 5. 2007 19:41

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Já vám holky nevím, ale se svými zkušenostmi ze zdejší základky můžu říct jedno: zástupcem ředitele byl pán s titulem Mgr. Jak jsem ho tak poznala, titul Mgr. jsem velice brzy rozklíčovala jako Magor, což se potvrdilo velice záhy lol skutečně vysoká škola sama o sobě neznamená, že dotyčný bude výhledově dobrý pedagog.
BTW víte, jaký je rozdíl mezi pedagogem a pedofilem?
Pedofil má děti rád ... lol

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#17 23. 5. 2007 20:27

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Kiaro, to je jeden z mých oblíbených, ještě oblíbenější je jdou tři ženský, jedna je blbá, druhá škaredá a třetí taky učitelka...

Víš, je smutné, že každý středoškolák si myslí, že zvládne v pohodě učit v první třídě, ale opak je pravdou. Tam je práce nejt잚í.

A když pak srovnám, že v náplni studia pro první stupen za mých dob byl jeden semestr metodiky čtení a psaní a čtyři semestry pěstitelských prací....pak už jsem to fakt hodnotila, jen jako výuku pro soukromé zemědělce.

V oblasti vzdělávání pedagogů jsou obrovské rezervy. Včetně psychotestů. Pak narážíš v praxi na takové magory. Protože chlap učitel, to je z mých zkušeností z 80% magor. Pokud to zrovna není tělocvikář.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#18 23. 5. 2007 22:05

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

.... a nebo to není vůbec chlap, jen mate tělem smile))

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#19 23. 5. 2007 23:41

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

PavlaH napsal(a):

Kiaro, to je jeden z mých oblíbených, ještě oblíbenější je jdou tři ženský, jedna je blbá, druhá škaredá a třetí taky učitelka...

Víš, je smutné, že každý středoškolák si myslí, že zvládne v pohodě učit v první třídě, ale opak je pravdou. Tam je práce nejt잚í.

A když pak srovnám, že v náplni studia pro první stupen za mých dob byl jeden semestr metodiky čtení a psaní a čtyři semestry pěstitelských prací....pak už jsem to fakt hodnotila, jen jako výuku pro soukromé zemědělce.

V oblasti vzdělávání pedagogů jsou obrovské rezervy. Včetně psychotestů. Pak narážíš v praxi na takové magory. Protože chlap učitel, to je z mých zkušeností z 80% magor. Pokud to zrovna není tělocvikář.

PavloH, ještě že mi moje dětičky nenačuhujou přes rameno - na střední škole mají oba dva třídní profesory pány muže smile To, že se o svých vyučujících vyjadřují slovy debil, dement a posléze ještě hůře, tak nějak beru s rezervou.
Tak nějak jsem svým dětem tajila, že můj otec byl taktéž středoškolský profesor, který důsledkem bolševika skončil jako řadový učitel na základní škole.
Nicméně jsem si neodpustila historku s porcelánovou miniaturní liškou. Tak dlouho ho s ní votravoval žák  hodině výuky, až mu ji taka sebral s obvyklou průpovídkou - a si pro ni přijdou rodiče na konci školního roku. Rodiče nepřišli, leč malé Kiarce zůstala lištička jako černej Petr: děti pedagogů bývají často velice nevděčnými neřády, co jde o vzdělání. stolta lištička byla pomstěna přímo přes jednu generaci.
Už jsem to tady psala - svého syna jsem neúspěšně týrala učební látkou. Nejradši bych učební hodinu zakončila tak, že bych nad synem spráskla obě dvě ruce a syn by zůstal mezi nima smile místo toho jsem zavyla: Panebože, po kom jsi tak blbej...
Týraný junior vyvřísknul: Po tobě!!!  A bylo vymalováno dumbom

Není tady

#20 24. 5. 2007 12:18

anka
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

Nejradši bych učební hodinu zakončila tak, že bych nad synem spráskla obě dvě ruce a syn by zůstal mezi nima smile místo toho jsem zavyla: Panebože, po kom jsi tak blbej...
Týraný junior vyvřísknul: Po tobě!!!  A bylo vymalováno dumbom

To musí být za trest učit své děti lollollol
Dcery spolužačka má na škole také mamku - profesorku biologie.Jednou svou dceru zkoušela a týrala jí u tabule asi 15 minut dotazy o bakteriích.Dcera byla dutá jak bambus a maminka pronesla to co ty.
Holka to evidentně nezvládla a povídá proferce: " Mami,víš,když ty bakterie vznikaly, měly evidentně dostatek kyslíku.Netuším kde jsi v té době byla ty,ale zřejmě jsi musela okupovat planetu ještě než se tu ten kyslík vyskytl!"
Profesorka zachovala svou tvář,ale její dcera od září nastoupila na jiný gympl lollollol
Přezdívku Bakterie ale už jí nikdo neodpáře smile

Není tady

#21 24. 5. 2007 20:24

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

anka: tummenupp godlike tummenupp
Já jsem byla dítě poměrně tvárné, ale na matematiku bohužel duté jak bambus (rovněž). Škoda, že táta zemřel, když jsem byla v první třídě stolt, tím pádem se se mnou neměl kdo učit a já ten deficit nikdy nedohnala.
Ovšem moje dcera byla schopná napsat nedostižnou větu, kterou si budu pamatovat ještě na smrtelné posteli:
"MLINÁŘ MLEJE OBYLÍ"  lol lol

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí