Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#201 18. 3. 2008 15:11

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Já vím, že se po něm vrhat nebudou. Jenže já říkám, že každý musí začít u sebe, tak fakt poctivě po kapsách pytlíky od svačiny a rohlíků a sbírám hovínka po psovi. Jinak si taky říkám, že těch peněz se musí tolik vybrat. A že to 100% nejde na uklid po psech.
Ale zase na obranu Jeníka. Jsem raději,když někdo opravdu ví, že nechce psa, než ten co se rozplývá a za rok je v útulku, protože lidi přestal bavit.
Já vždy počítala s tím, že se psem budu trávit i dovolenou, že prostě zabere můj volný čas. A že nemohu spléhat na sestru nebo rodiče, že ho pohlídají. To jsou jen mimořádné události. Takže jsem si psa vychovala tak,aby se choval slušně v hotelu, restauraci, vlaku, autě,letadle atd.
Sice hodně práce ve štěněcím věku,ale vše se vrátísmile


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#202 18. 3. 2008 15:58

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

V LETADLE?? Ty s ním lítáš?? va Jsem mylsela, že to se musí strčit do toho strašnýho zavazadlovýho prostoru...dokonce jsem slyšela, že někdo lítá výhradně boeningem (nebo naopak airbusem, to už nevím) protože tam v zavazadlovým prostoru nemrzne va
co se týče těch vybraných peněz, chápu, že něco jde na útulek, něco na odchytovku, ale stejně si nemyslím, že tyhle služby spolknou všechno....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#203 22. 5. 2008 9:05

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

http://zpravy.idnes.cz/zakon-pocita-za- … domaci_zra
Já tleskám........ jen bych doplnil to, že kdo nebude mít na pokutu tak si ji odpracuje odklízením psích hovínek holou rukou o víkendech po dobu jednoho roku. tongue


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#204 22. 5. 2008 9:57

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

No Jenýku, tak já ti řeknu zážitek z druhé strany. Byla jsem nedávno venčit ,tam kde je to vyhláškou povoleno!!! Jedno z mála míst,kde může bez vodítka. Šla tam paní s dvěma dětmi. Hned ječela, a si ho uvážu, že se děti bojí /o čemž bych hodně dle jejich chování pochybovala/. Tak jsem jí slušně odpověděla, že tady můžu venčit bez vodítka, že to je v městské vyhlášce, a že těch míst je málo,a to toleruje. Ona ječela,nadávala, že všichni pejskaři jsou stejní atd. Když jsem jí vysvětlila, že ona s dětmi může na 90% míst kam já ne, tak tady si to právo upřít nenechám. Podotýkám, že pes si čuchal stopy po fenách a lidi mu byli totálně buřt.
Je to těžké. Ona druhá netrepělivá strana si taky může občas sáhnout do svědomí. Mě občas, jako slušného pejskaře, taky zvedá ze židle, když na druhé straně ulice,aniž bych si ho pes všímal, tak zvedají děti a sebe nad hlavu, že je automaticky každý pes pokouše.
Myslím, že výchova při setkání se psem by se měla učit ve škole roll


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#205 22. 5. 2008 9:59

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Lupi, lítám.
Dostaneš speciální přepravku. Když je let dlouhý, přidᚠžárdlo pro něj a obsluha ti jej vyvenčí. Na krátký let 4 hodiny atd. to vydrží. Jen musíš za toho psa ručit. Jávím, že nᚠAkiák je kliďas. Dostane,čekej, pohlazení a pohoda.
Je v zavazadlovém prostoru, sama jsem to chtěla vidět jak to je. Pohoda. Fakt tam je příjemně. Není tam vedro. No a letenka je 45% z ceny dospělé letenky. Je to dost,ale když chceš mít s sebou paráka. Dítě taky nenechᚠdoma:)


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#206 22. 5. 2008 10:40

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Jéňo, nebudeš mi věřit, ale já si na tebe vzpomněla hnedle poránu. To když jsem v MF Dnes uviděla titulky na přední straně. Jsem si říkala, jak budeš plesat. big_smile
No prima, 50 litrů za psa na vodítku, pak by tedy mělo následovat 100 litrů za nedání přednosti na přechodu, 200 litrů za překročení povolené rychlosti..... hmm, možná by se mělo na řidiče přitvrdit ještě víc. Když srovnᚠstatisky ublížení člověku psem a řidičem, ty pokuty by to měly kopírovat.


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#207 22. 5. 2008 10:56

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

lolA jak potrestají ty děti, které hladí a pošuchují mého psa s košíkem uvázaného před poštou. Ty děti, kteřé po psech hází kameny a petardy?
A že takové děti neexistují. Tak já asi žiju pak v jiném světě  lol


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#208 22. 5. 2008 11:38

Santala
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 3234

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Jeňýk napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/zakon-pocita-za-psa-bez-voditka-s-pokutou-az-50-tisic-fxb-/domaci.asp?c=A080521_211920_domaci_zra
Já tleskám........ jen bych doplnil to, že kdo nebude mít na pokutu tak si ji odpracuje odklízením psích hovínek holou rukou o víkendech po dobu jednoho roku. tongue

Dej si studenej obklad na přirození, Jeňýku big_smile

Tohle vymyslelo jen hovádko.
Dávno tady je spostu vyhlášek a zákonů, které by v pohodě ochránily děti, psi i demagogy, jako je tvá persona,ale musely by se dodržovat a musel by být systém na jejich dodržování.

To co vymýšlejí pánové poslanci :

členění psů na "bojové x nebojové plemeno" aj blbosti, je klasická ukázka "našeho" Kocourkova fuckyou


Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

 

#209 22. 5. 2008 12:14

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Tak jsem v pondělí šla pro vnučku do školky, v tašce jsem nesla krůtí prsa. Na Opatově je u metra je  velká louka a dost daleko začíná zástavba. Nikde nikdo, jen volně pobíhající doga bez košíku.  Okamžitě mě očuchala zepředu, zezadu a začala se dobývat do tašky. Byla od bláta, tak mě i ze všech stran označkovala. Stála jsem pěknou chvíli, než se ozvalo volání, ale doga vůbec nereagovala a pokračovala v průzkumu mé tašky. Po chvíli se objevil majitel a až na moji žádost psa odvolal. Ještě mi nadával. Souhlasím, vysoké pokuty za nedodržení pravidel, ano.  Jinak se  NĚKTEŘÍ  majitelé psů pořádku  opravdu nenaučí.

Není tady

 

#210 22. 5. 2008 12:22

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Ambi, chápu, že tě to mírně řečeno naštvalo. Jenže pokud budeme volat po vysokých pokutách za nedodržování pravidel, tak prima, ale všem, za nedodržování VEŠKERÝCH pravidel. Ovšem tedy ponechávám k zamyšlení, kdo ty pravidla určuje, jaká ta pravidla vlastně jsou a kdo pokuty bude vybírat atd. Zkus se zamyslet sama, kolik těch pravidel vlastně nedodržuješ. Já sama za sebe vím, že jako řidič se občas nějakého nedodržení určitě dopouštím, taky na 100 procent nevyužívám pracovní dobu, taky jsem párkrát naliskala vlastním dětem a jednou i dítěti svěřenému a mohla bych pokračovat. Tím ovšem zase na druhou stranu nevolám po anarchii a chaosu. smile


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#211 22. 5. 2008 12:24

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Hani, a proč by nemohly být vysoké pokuty za nedodržování pravidel i na silnicích? Mně by to opravdu nevadilo, předpisy dodržuji, tak by mi to bylo jedno.  Rozhořčeni by byli jen ti, co je nedodržují a plánovitě je dodržovat nechtějí.  No, snad by ubylo i dopravních nehod, což je jedině dobře.
Obecně- na nekázeň v jakékoliv oblasti platí jediné - citelná pokuta.

Není tady

 

#212 22. 5. 2008 12:28

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Ambi, ty vážně dodržuješ bezpodmínečně úplně všechna pravidla? Fakt? va

Taky bych chtěla, aby pravidla byla rozumná, všem prospěšná a užitečná a následný trest odpovídající. Jenže bohužel zatím jaksi nemám ten pocit....

Mimochodem, jsem sice mimo téma, ale jela jsem dnes za policajtama pár metrů a hned dvě nedodržení pravidel. A tihle to maj na starosti..... smutné. sad

Upravil(a) Hani (22. 5. 2008 12:29)


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#213 22. 5. 2008 12:36

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Hani,
dělám v pojišovně a naším VIP klientem je PČR. Kdybys viděla ty pašáky jak bourají. Chaáááá. A těch promile v krvi tummenupp
Jinak se přiznávám, že když můžu na dálnici jedu 150 a na 50 i 60sát.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#214 22. 5. 2008 13:02

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Hani,
aby nedošlo k omylu, také jsem milovnicí psů, měla jsem 11 let jezevčíka, potom 10 let dogu. Jezvčík, i když mrňous, si uměl udělat pořádek, doga- to byl nejmírumilovnější tvor. Poslechla jen na nepatrný pokyn ruky, nepřetržitě si nás hlídala - nikdy neodešla tak, aby na nás neviděla. Na pokyn musela otevřít tlamu a nechat si vzít i lahůdku, s venčením jsme neměli problém, máme dost velký vlastní pozemek. Přesto jsem  pochopila, že mimo vlastní pozemek sousedé a náhodní chodci před ní mají  respekt pro její impozantní postavu a proto jsem jí dávala na vodítko a košík. Papírový a igelitový pytlík s sebou vždy. Nemít problém není tak složité.

Není tady

 

#215 22. 5. 2008 13:13

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Hani napsal(a):

Jéňo, nebudeš mi věřit, ale já si na tebe vzpomněla hnedle poránu.

Hmmmm to už mi žádná dlouho neřekla......... škoda jen že to je díky psím hovínkům. big_smile


Klubko napsal(a):

No Jenýku, tak já ti řeknu zážitek z druhé strany.

Klubíčko já vím že ty jseš jedna z těch světlých vyjímek. Nevěřim že by nějakej policajt někdy pokutoval člověka kterej bude mít psíka puštěnýho někde v místech k tomu určenejch.

Já bych byl jen rád kdyby se to trošinku otočilo tak, aby děti mohli volně pobíhat kde se jim zachce po parcích a loukách. Naopak pejskům bych vyčlenil několik ohražených prostorů na každém sídlišti kde by se mohli probíhat volně bez vodítka.
Bohužel zatím to je obráceně. Čoklíci nám pobíhají kde se jim zlíbí a děti jsou na uzavřených pískovištích s jednou klouzačkou. Když se náhodou spletu a chci si jít v Praze někam na louku zahrát se synkem fotbal tak nemám šanci pokud nechci mít boty od ho_ven....... nebo se každých pět minut dohadovat s nějakým čoklíkářem.

Santala napsal(a):

Dej si studenej obklad na přirození, Jeňýku

Mᚠto vyzkoušený? Pomáhá to?


amba napsal(a):

Nemít problém není tak složité.

Jak vidíš tak pro někoho je složité pochopit i to o co vlastně jde......... wink
Obávám se že to jsou ti kteří znají jedinou větu: "... no ale nᚠpejsek je přece hoodnej"


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#216 22. 5. 2008 13:17

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Hani,
myslím, že jo, je to hlavně z vlastní pohodlnosti. Nechci totiž mít žádné zbytečné starosti. Jen se chovám tak, abych nikomu neuškodila a sama měla čisté svědomí. Už musím jít pracovat, mějte hezký den.

Není tady

 

#217 22. 5. 2008 13:17

REŇAS
Host

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Hm,zajímavé téma. stolt Jistě má každý svou pravdu v ledačems,pejskaři i nepejskaři.. Souhlasím,ale i s Jeňykem,Spuntem,neodsuzovala bych Jeňyka, pro jeho razantnější názory ani bych nesnižovala,proto jeho inteligenci,jak se tady často na babinetu děje,když má někdo jiný názor a napíše to,dejme tomu víc razantněji..
Tak já jsem vyrůstala na vesnici s větším psem,ke psům jsem měla celkem kladný vztah,nyní ale začínám mít spíš negativní,ale bohužel,je to díky jejich majitelům,takže je to spíš,především, negativní vztah hlavně k nim.
Mám kamarádku,která má pejska-jokšíra,+2 děti, v paneláku,takže rozumně,žádná velká rasa s většími nároky a má ho proto,že má ráda zvířata,né proto,aby byla IN čí co..? va Je jedna z mála lidí,bohužel,která ho venku na vodítku,chodí se sáčkem a jeho potřeby sbírá.. smile a snaží se o to,aby neobtěžoval ostatní..,Dasty není nikdy sám,vždy tu je někdo,kdo se o něj postará a na koho je zvyklý.atd. Výhoda jistě je,že často tráví čas na vesnici,na jejich baráčku,kde má i pejsek výběh.. Tak takoví lidé si pejska zaslouží a mají ho mít. stolt Ale bohužel,v mém okolí je čím dál více lidí ??,kteří si pořizují psy,aby byli IN nebo bůhvíco a čím víc,tím líp a čím větší rasa tím lepší.. (do paneláku). Bydlím  skoro v centru města,v klidné a čisté části města a začíná tu být,co do počtu,nejvíce na 1. místě psů
                         2.všeobecně lidí (mladí,produktivní věk,důchodci)
                         3.poté dětí..
Na jednu rodinu si pořídí 2 psy,jednoho pro ni,jednoho pro něho.. a pak dítě,aby se neřeklo..?,bohužel většinou v tomto pořadí.. va  O důchodcích ani nemluvím,nebudou sami,když na ně rodiny kašlou,tak si to vynahradí pejskem a najdou společnou řeč s ostatními pejskaři.. BOHUŽEL SMUTNÝ FAKT..
Výkalů na chodnících a trávě,je tu víc než smetí,neby této "chuovky,"jsme vážně celkém čistá čtvr. No,pak mně napadá,jestli to vypadá takhle i u nich doma?? va Dále spousta volně pobíhajících psů,tím myslím, také to,že ani ten náhubek nemají,natož že by byli na vodítku.Arogantní pániček klábosí s někým podobným o pár metrů dál,nebo sedí na laviččce nebo ve venkovní restauraci o kus dál,nedej bože,jako nᚠopilecký soused(NĚKOLIKRÁT UPOZORŇOVÁN) a jeho kumpáni,kteří vykuřují u vchodu a pejsánek,absolutně nevycvičený (soused si umí vycvičit jen své kumpány,aby mu zašli pro nějaké to pitivo)a také to bojové plemeno,znalci ras promiňte, si lítá po dětském hřišti sem a tam. O psech na dětských hřištích ani nemluvím,nezlobte se,ale zato bych zabíjela.. (čistě teoreticky,aby mně tu někdo zase nechytal za slovo )
Pes je vizitkou svého pánička a ten je za něj zodpovědný. Tak jako je máma zodpovědná za své dítě a i když je to dítko její miláček,tak i dítěti nepovolí vše. A teď  smutný příklad : SPOLUŽAČKA MÉHO SYNA ZE ŠKOLKY KLÁRA - HAVÍŘOV cca PŘED 6 - 7 LETY NAZPĚT.  Také to byl pes,který by prý nikomu neublížil,zvyklý na rodinu a děti a ta holčička také. Jen si hrála před svým domem,psa si nevšímala. Pořád je to jen pes,do hlavy mu nevidíte.  NEPŘÁLA BYCH VÁM TU KLÁRKU VIDĚT,my všichni ji viděli a to i po plastických operacích .., na které se tu přispívalo.  Nejsou tam jen fyzické následky,ale co ty PSYCHICKÉ,KTERÉ SI TA HOLČINA PONESE CELÝ ŽIVOT ??? Zpět se to už nedá vrátit.. ZÁKONY A VYHLÁŠKY JSOU,ALE POSTIHY,SLABÉ, NEADEKVÁTNÍ,JSEM PRO TVRDŠÍ POSTIHY A TO VČETNĚ ZA UBL͎ENÍ NA ZDRAVÍ PSEM!!! To můj názor. A možná,že Jeňyk si pořídil zbraň na svou obranu a svých dětí?,jako poslední výkřik o pomoc,když se nemůže slušně dohodnout s arogantními pejskaři..,ani se nedivím,bohužel.neutral PROSÍM PEJSKAŘE BUĎTE ZODPOVĚDNÍ za své miláčky. Pak ubyde možná takových Klárek, ve zprávách.. grater

 

#218 22. 5. 2008 13:51

Santala
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 3234

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Souhlasím ( jako pejskař) s každou větou, co jsi napsal(a).

Ale, nemužu souhlasit s tím, že bych nesměla svého psa pustit z vodítka.
Každej "trochupejskař" ví, že pes, co je uvázanej u boudy = nemá sociální kontakt s ostatními psi, lidmi je, po tom co se dostane navolno, jako neřízená střela.
Je plnej enegrie,strach,agrese - pes se prostě potřebuje unavit.

Až spolu s těmito přiblblými zákony, uzákoní taky nařízení na zbudování dostatku ploch, kde budu moc svého psa pustit" pak prosím" - nemám problém.

Já osobně vidím řešený jasný, navíc tááák dětinsky snadné !

"KOŠÍK"

Pes s košíkem způsobí maximálně modřiny - nikdy nezabije, nepokouše !
Nevím, co na tom páni zákonodárci hledají za vědu sjuk

Je navolno = musí mít košík = nemá košík = pokuta.
Plná zodpovědnost za vše, co pes vyvede a trestní sazba stejná jako u krádeží.

Hovna po svým psovi neuklízí jen magor !
Neuklidíš ho :-) = pokuta.

V Americe jsem si sedla na trávu kam jsem neměla a už jsem platila.
Stačilo by,aby tady byl systém, co donutí lidi dodržovat pravidla, která už jsou dávno a nevymýšlet složitosti dumbom

Upravil(a) Santala (22. 5. 2008 14:38)


Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

 

#219 22. 5. 2008 14:27

REŇAS
Host

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Ano,právě proto jsem napsala,že nemají ani ten náhubek,(natož vodítko.) Jen jsem to špatně formulovala. STAČIL BY MI TEN NÁHUBEK. wink Opravdu by dnes nemusela Klárka vypadat takhle,s takovými následky.. sad

 

#220 22. 5. 2008 15:12

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Ano, neustále se vymýšlí nesmyslné zákony a vyhlášky, které pak stejně nikdo nedodržuje. Proč místo toho zákonodárci nerozhodnou, že úřady, které vybírají poplatky za psy, vybudují oplocená hřiště pro psy. Tam by pak klidně mohli psi pobíhat volně. Ne jako u nás, kde je výběh pro psa metr široký pruh u silnice, nebo louka v parku, neoplocená u potoka, do kterého pes nesmí. Okolo zmíněné louky jsou lavičky, kde je plno maminek s dětmi, občas si hrají i na psí louce.

Není tady

 

#221 22. 5. 2008 15:23

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Reňasi víš co je nejhorší?
Že já do tý doby než začala tahle nablblá móda "pes do každé rodiny a pokud možno co největší" jsem s psama neměl jedinej problém a nedělalo mi potíže si s každým pohrát. Samozřejmě nesměl vrčet a vrhat se mi po noze......  tongue
Bohužel doba jaksi pokročila a psa má dneska opravdu každej a dost často i poněkud duševně labilnější jedinci.

Zatím mi ještě nikdo nevysvětlil jak já mám na dálku poznat jakého má dotyčný pes majitele, jak se o něho stará a jak je vycvičený. Až mi tohle někdo vysvětlí tak třeba se to naučím a budu vítat přibíhající dogu s otevřenou náručí. wink


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#222 22. 5. 2008 15:50

Santala
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 3234

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Jeňýk napsal(a):

Reňasi víš co je nejhorší?
Že já do tý doby než začala tahle nablblá móda "pes do každé rodiny a pokud možno co největší" jsem s psama neměl jedinej problém a nedělalo mi potíže si s každým pohrát. Samozřejmě nesměl vrčet a vrhat se mi po noze......  tongue
Bohužel doba jaksi pokročila a psa má dneska opravdu každej a dost často i poněkud duševně labilnější jedinci.

Zatím mi ještě nikdo nevysvětlil jak já mám na dálku poznat jakého má dotyčný pes majitele, jak se o něho stará a jak je vycvičený. Až mi tohle někdo vysvětlí tak třeba se to naučím a budu vítat přibíhající dogu s otevřenou náručí. wink

Sleduj jeho mimiku a pohyby těla tummenupp

Kromě pitbula ( ten mimiku nemá žádnou ) to lze celkem snadno poznat.

A nehlaď psa, co ho nezmᚠa už vůbec ne, když ti majitel říká "nehladit" big_smile

Mám zkušenost s maminkou, co mi nadávala, když jsem jejímu "děcku" nedovolila psinu pohladit dumbom To byl fakt odvaz loltongue

Upravil(a) Santala (23. 5. 2008 15:22)


Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

 

#223 23. 5. 2008 10:59

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Santalo,

já jsem stála se psem, na vodítku na zastávce. Paní se mě nezeptala a řekla své holčice "Běž si pohladit pejska, ten je hezký". Tak jsem mlčela, nic. Holčička šla, plácla psa přes nos, ten vrknul a paní běžela "Ježiš, ten je zlej poceééém".
Co na to říci? Vážení i toto jsou rodiče. Každý tábor má svou pravdu.

To že pes je nejšasnější na zahradě ve výběhu. Kravina. Majitel psa jej musí od malička socializovat. Mezi lidi, děti (vodítko), ruch, autobus, auto. Já to tak dělala a nemám jediný problém. Pes snese košík a ulehne v buse pod nohy a lidi mu klidně můžou šlapat na ocas. Pohodář.
Mám 40 kg psa v 1kk. Jenže mám zajištěno venčení i 3x - 4x denně, a pes je happy.

Problém bych viděla v tom, že kynologie se stala businessem. Lidé si pořizují rasy o kterých hov.no vědí a pak se diví. Mě osobně se líbí třeba Karaelský medvědí pes nebo Moskevský strážní pes,ale to jsou všechno lovci, hlídači a paličáci,kteří byli šlechtěni na ostrahu veřejných protranství a mají cca 90 kg. Takže to si fakt nepořídím, protože nejsem schopna mu věnovat tolik, co potřebuje k výchově. Ten paličatý Aktiák mi stačí.
Myslím ,že stejně jako máte k autu řidičák , měl by mít k psovi oprávnění. Jenže to nejde.

Taky mi dost vadí rozdíly malý velký pes. Vím, že malý neublíží,ale většinou jsou mu více jeho nevychované chyby tolerováni. A kolikrát velký pes je více vycvičený.

Jinak co se týkák výkalů. To bez diskuze. Nejlepší by bylo, vzít to ho :-), co nesebere a namazat na záda. ´Já ho sbírám vždy! A to i v keřích v parku.
Ale když se na to podívám jako popltník za psa, tak pokud si nevezmu svůj pytlík, tak na stojanu nejsou. Buď je tam služby nedodají, nebo jsou roházeny kolem, nebo jsem viděla i důchodkyni, jak si všechny bere domů. Asi na svačinu... No nic.
Občas to hovín.ko. nesu pěkně daleko v ruce, než najdu koš, kam ho hodit. Občas se mi stává tristní situace, že opravdu jdu tak 800 m,potkám známou a baví se s hov.nem v ruce.

Další dělení na psi bojovné a ostatní. To je hovadina. Bojovný pes neexistuje. A naštvaný NO může být nebezpečnější než pittbul.

K příhodě s Ambou. Kdyby můj pes za tebou odběhl ode mne nad 200 m a hrabal se ti v tašce tak ho "zabiju". Propadla bych se hambou, že si to dovolil a otravuje tě.
Ano vadí mě ,že jsou tito pejskaři ostudou, těch, kteří svého psa milují a chovají je zodpovědně. Pak musí vyslechnout tyto názory.

Jinak na 100 000 město máme asi 3 místa,kde se dá skutečně venčit navolno. Kdybychom se tam všichni z měst sešli, tak se utlučeme.

Já všechny pejskaře za sebe prosím, chovejte se zopovědně. A všechny rodiče prosím, zeptejte se nejdříve majitele, zda psa může pohladit a když je pes uvázaný sám ,vůbec nehladit!

Děkuji


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#224 23. 5. 2008 15:23

Santala
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 3234

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Klubko napsal(a):

Santalo,

já jsem stála se psem, na vodítku na zastávce. Paní se mě nezeptala a řekla své holčice "Běž si pohladit pejska, ten je hezký". Tak jsem mlčela, nic. Holčička šla, plácla psa přes nos, ten vrknul a paní běžela "Ježiš, ten je zlej poceééém".
Co na to říci? Vážení i toto jsou rodiče. Každý tábor má svou pravdu.

To že pes je nejšasnější na zahradě ve výběhu. Kravina. Majitel psa jej musí od malička socializovat. Mezi lidi, děti (vodítko), ruch, autobus, auto. Já to tak dělala a nemám jediný problém. Pes snese košík a ulehne v buse pod nohy a lidi mu klidně můžou šlapat na ocas. Pohodář.
Mám 40 kg psa v 1kk. Jenže mám zajištěno venčení i 3x - 4x denně, a pes je happy.

Problém bych viděla v tom, že kynologie se stala businessem. Lidé si pořizují rasy o kterých hov.no vědí a pak se diví. Mě osobně se líbí třeba Karaelský medvědí pes nebo Moskevský strážní pes,ale to jsou všechno lovci, hlídači a paličáci,kteří byli šlechtěni na ostrahu veřejných protranství a mají cca 90 kg. Takže to si fakt nepořídím, protože nejsem schopna mu věnovat tolik, co potřebuje k výchově. Ten paličatý Aktiák mi stačí.
Myslím ,že stejně jako máte k autu řidičák , měl by mít k psovi oprávnění. Jenže to nejde.

Taky mi dost vadí rozdíly malý velký pes. Vím, že malý neublíží,ale většinou jsou mu více jeho nevychované chyby tolerováni. A kolikrát velký pes je více vycvičený.

Jinak co se týkák výkalů. To bez diskuze. Nejlepší by bylo, vzít to ho :-), co nesebere a namazat na záda. ´Já ho sbírám vždy! A to i v keřích v parku.
Ale když se na to podívám jako popltník za psa, tak pokud si nevezmu svůj pytlík, tak na stojanu nejsou. Buď je tam služby nedodají, nebo jsou roházeny kolem, nebo jsem viděla i důchodkyni, jak si všechny bere domů. Asi na svačinu... No nic.
Občas to hovín.ko. nesu pěkně daleko v ruce, než najdu koš, kam ho hodit. Občas se mi stává tristní situace, že opravdu jdu tak 800 m,potkám známou a baví se s hov.nem v ruce.

Další dělení na psi bojovné a ostatní. To je hovadina. Bojovný pes neexistuje. A naštvaný NO může být nebezpečnější než pittbul.

K příhodě s Ambou. Kdyby můj pes za tebou odběhl ode mne nad 200 m a hrabal se ti v tašce tak ho "zabiju". Propadla bych se hambou, že si to dovolil a otravuje tě.
Ano vadí mě ,že jsou tito pejskaři ostudou, těch, kteří svého psa milují a chovají je zodpovědně. Pak musí vyslechnout tyto názory.

Jinak na 100 000 město máme asi 3 místa,kde se dá skutečně venčit navolno. Kdybychom se tam všichni z měst sešli, tak se utlučeme.

Já všechny pejskaře za sebe prosím, chovejte se zopovědně. A všechny rodiče prosím, zeptejte se nejdříve majitele, zda psa může pohladit a když je pes uvázaný sám ,vůbec nehladit!

Děkuji

tummenupp Souhlas !


Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

 

#225 23. 5. 2008 22:26

Maya.82
Host

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Klubko napsal(a):

Santalo,

já jsem stála se psem, na vodítku na zastávce. Paní se mě nezeptala a řekla své holčice "Běž si pohladit pejska, ten je hezký". Tak jsem mlčela, nic. Holčička šla, plácla psa přes nos, ten vrknul a paní běžela "Ježiš, ten je zlej poceééém".
Co na to říci? Vážení i toto jsou rodiče. Každý tábor má svou pravdu.

To že pes je nejšasnější na zahradě ve výběhu. Kravina. Majitel psa jej musí od malička socializovat. Mezi lidi, děti (vodítko), ruch, autobus, auto. Já to tak dělala a nemám jediný problém. Pes snese košík a ulehne v buse pod nohy a lidi mu klidně můžou šlapat na ocas. Pohodář.
Mám 40 kg psa v 1kk. Jenže mám zajištěno venčení i 3x - 4x denně, a pes je happy.

Problém bych viděla v tom, že kynologie se stala businessem. Lidé si pořizují rasy o kterých hov.no vědí a pak se diví. Mě osobně se líbí třeba Karaelský medvědí pes nebo Moskevský strážní pes,ale to jsou všechno lovci, hlídači a paličáci,kteří byli šlechtěni na ostrahu veřejných protranství a mají cca 90 kg. Takže to si fakt nepořídím, protože nejsem schopna mu věnovat tolik, co potřebuje k výchově. Ten paličatý Aktiák mi stačí.
Myslím ,že stejně jako máte k autu řidičák , měl by mít k psovi oprávnění. Jenže to nejde.

Taky mi dost vadí rozdíly malý velký pes. Vím, že malý neublíží,ale většinou jsou mu více jeho nevychované chyby tolerováni. A kolikrát velký pes je více vycvičený.

Jinak co se týkák výkalů. To bez diskuze. Nejlepší by bylo, vzít to ho :-), co nesebere a namazat na záda. ´Já ho sbírám vždy! A to i v keřích v parku.
Ale když se na to podívám jako popltník za psa, tak pokud si nevezmu svůj pytlík, tak na stojanu nejsou. Buď je tam služby nedodají, nebo jsou roházeny kolem, nebo jsem viděla i důchodkyni, jak si všechny bere domů. Asi na svačinu... No nic.
Občas to hovín.ko. nesu pěkně daleko v ruce, než najdu koš, kam ho hodit. Občas se mi stává tristní situace, že opravdu jdu tak 800 m,potkám známou a baví se s hov.nem v ruce.

Další dělení na psi bojovné a ostatní. To je hovadina. Bojovný pes neexistuje. A naštvaný NO může být nebezpečnější než pittbul.

K příhodě s Ambou. Kdyby můj pes za tebou odběhl ode mne nad 200 m a hrabal se ti v tašce tak ho "zabiju". Propadla bych se hambou, že si to dovolil a otravuje tě.
Ano vadí mě ,že jsou tito pejskaři ostudou, těch, kteří svého psa milují a chovají je zodpovědně. Pak musí vyslechnout tyto názory.

Jinak na 100 000 město máme asi 3 místa,kde se dá skutečně venčit navolno. Kdybychom se tam všichni z měst sešli, tak se utlučeme.

Já všechny pejskaře za sebe prosím, chovejte se zopovědně. A všechny rodiče prosím, zeptejte se nejdříve majitele, zda psa může pohladit a když je pes uvázaný sám ,vůbec nehladit!

Děkuji

Naprosto souhlasím. tummenupp

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů