Oznámení

16.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

16.srpna : Co upéct z ostružin? Dvoubarevný suverénně snadný ostružinový koláč s drobenkou a mandlemi

14.srpna : Poprvé do školky aneb školka není bubák.

#76 24. 5. 2007 13:40

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Web

Re: Milovníci psů tohle nečtěte! Jistě se vás to netýká :-)

Lupino dyk já ale neříkám že nemáš pravdu. I ten největší pittbul se narodí jako mírumilovný štěňátko a pak jen záleží na tom do jaký společnosti se dostane. To samý platí samozřejmě i o dětech.
Mě jde o to že BOHUŽEL na sídlištích už dávno nežijeme v souladu s přírodou a je potřeba brát na sebe navzájem ohled. Takže já pokud bych měl 100%ní jistotu že opravdu všichni majitelé psů jsou solidní, o svý pejsky se starají a neléčí si s nima svoje mindráky. Tak mi bude naprosto jedno když k mýmu synkovi přiběhne sebevětší pes a třeba ho i olízne.
Teď mi ale poraď jak já to mám na tom volně pobíhajícím psovi poznat jak se zachová? Jak mám poznat jestli je majitel opravdovým znalcem psů a nebo zamindrákovanej debil, léčící si svoje komplexy psem? Jak mám naučit tříletýho kluka rozeznávat agresivního psa od hravýho kterej si přiběhnul pro podrbání?
Já si troufám tvrdit že to docela spolehlivě poznám ale kvůli synkovi si nepohladim žádnýho, protože on by to moh potom zopakovat na psovi kterej o to příliš nestojí.

P.S. Ten "přihlouple senzacechtivej tón" má ale dneska docela úsoěch všude, viď? Tak si to tak neber. wink

Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

#77 24. 5. 2007 13:56

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Jeňýk napsal(a):

Já si troufám tvrdit že to docela spolehlivě poznám ale kvůli synkovi si nepohladim žádnýho.....

A kruh se uzavřel.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#78 24. 5. 2007 14:01

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Web

Už jsem dřív psala, že máš dost vysoké sebevědomí. Jak si můžeš myslet o cizím psu, že odhadneš jeho povahu. A nejvíc tím trpí tvůj syn.

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

#79 24. 5. 2007 14:09

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj

Jeňýk napsal(a):

Já si troufám tvrdit že to docela spolehlivě poznám ale kvůli synkovi si nepohladim žádnýho.....

kdybych tohle nečetla, nikdy jsem to nepochopila.... už nebudu o tvých příspěvcích na téma milovníci psů... nikdy přemýšlet

Není tady

#80 24. 5. 2007 14:22

ad.astra
♥♥♥♥---

Cilko: na koních máš dotaz, pokud mohu poprosit - díky:gloria:

Dovoluji si již nebýti JELIMANEM :-)

Není tady

#81 24. 5. 2007 14:30

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Ale ne, Vlaďko, úmysly psa se přece poznat dají, ba dokonce  i věřím, že to Honza dovede.....tím hůř.....

Není tady

#82 24. 5. 2007 14:38

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Web

Poznat se dají, ale spolehlivě a u cizího psa? Já bych to teda o sobě netvrdila, že jsem takový znalec.

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

#83 24. 5. 2007 18:21

Bartozska
♥♥♥----

Jeňýk napsal(a):

Lupino dyk já ale neříkám že nemáš pravdu. I ten největší pittbul se narodí jako mírumilovný štěňátko a pak jen záleží na tom do jaký společnosti se dostane. To samý platí samozřejmě i o dětech.
Mě jde o to že BOHUŽEL na sídlištích už dávno nežijeme v souladu s přírodou a je potřeba brát na sebe navzájem ohled. Takže já pokud bych měl 100%ní jistotu že opravdu všichni majitelé psů jsou solidní, o svý pejsky se starají a neléčí si s nima svoje mindráky. Tak mi bude naprosto jedno když k mýmu synkovi přiběhne sebevětší pes a třeba ho i olízne.
Teď mi ale poraď jak já to mám na tom volně pobíhajícím psovi poznat jak se zachová? Jak mám poznat jestli je majitel opravdovým znalcem psů a nebo zamindrákovanej debil, léčící si svoje komplexy psem? Jak mám naučit tříletýho kluka rozeznávat agresivního psa od hravýho kterej si přiběhnul pro podrbání?
Já si troufám tvrdit že to docela spolehlivě poznám ale kvůli synkovi si nepohladim žádnýho, protože on by to moh potom zopakovat na psovi kterej o to příliš nestojí.

P.S. Ten "přihlouple senzacechtivej tón" má ale dneska docela úsoěch všude, viď? Tak si to tak neber. wink

mas ve vetsine pravdu, ale jedno mi na lidech jako jsi ty vadi, ale na druhou stranu to zas chapu. A to sice to, kdyz potkam rodice s malymi detmi a ty deti se boji psa, protoze jim maminka s tatinkem navykladali buhvijake pohadky. Vadi mi i deti, ktere se hrnou ke psu, aniz by ho znaly. Deti by mely vyrustat se psy, ale zaroven by je mely umet respektovat. Rodice by meli zvolit takovou stredni cestu. Nevim jakou cestu jsi zvolil ty, ale urcite sveho syna od psu uplne neizoluj. Preci mu muzes vysvetlit, ze na cizi pejsky se nesaha, ze by se jim to nemuselo libit. Ale zas naopak, kdyz vidis pejska, ktery se k vam dvoum hrne ze by chtel pohladit, je na voditku, tak proc se nezeptat majitele, zda si ho syn nemuze pohladit?

Není tady

#84 24. 5. 2007 21:32

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

Bartozska napsal(a):

Preci mu muzes vysvetlit, ze na cizi pejsky se nesaha, ze by se jim to nemuselo libit. Ale zas naopak, kdyz vidis pejska, ktery se k vam dvoum hrne ze by chtel pohladit, je na voditku, tak proc se nezeptat majitele, zda si ho syn nemuze pohladit?

Tohle je přesná definice toho o co se snažim a budu snažit........ wink Nerad bych měl ze synka neurotika kterej zná zvířata pouze ze ZOO.

Vlaďka napsal(a):

Už jsem dřív psala, že máš dost vysoké sebevědomí. Jak si můžeš myslet o cizím psu, že odhadneš jeho povahu. A nejvíc tím trpí tvůj syn.

To se ti jen zdá s tim sebevědomim wink
Možná jsem neměl napsat povahu ale spíš třeba rasu nebo momentální náladu toho konkrétního psa v konkrétní chvilce. Prostě když se přiřítí vrčící zpěněnej bulteriér nebo nějakej chlupatej moula s vrtícím ocasem, jsou pro mě zcela odlišný situace a podle toho se i chovám.
Ber to tak že jsem tady ve velkým oslabení vůči milovníkům psů, tak se občas v tom stresu nemusim vyjádřit zcela přesně. cool

Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

#85 25. 5. 2007 8:17

Bartozska
♥♥♥----

Jenyku tak super, asi si rozumime wink Sice nemam deti, ale mam male stenatko, o ktere se taky obcas bojim smile

Není tady

#86 25. 5. 2007 14:04

kaktuska
♥------

Jeňýku, sice jsem si nečetla všechny příspěvky k tomuhle tématu, ale co sleduju tak ty jsi celkově zaměřenej proti všem psům. Nevím jesli máš nějakou špatnou zkušetnost s hafanama. já do svých 4 let vyrůstala mezi 6 hafanama, pak jsme se přestěhovali do paneláku. Když mi bylo 13 tak jsem dostala na starost psa, kterýmu byli 2 roky a nebyl to žádnej miláček - byl cvičenej proti lidem i já jsem schytala pár kousanců (a že nebyli zrovna malý). Se psem spolu bojujeme dodneška, ale proč to sem píšu? Protože i když mě ten pes pokousal tak tady nepropaguju jak každej pes někoho pokousal. Jasně, taky nejsem pro aby měl každej pidbula..., ale každej umí ocenit svý síly a podle toho si pořídí psa. Je mi sice 17, ale psy zbožňuju a budu je zbožňovat a povedu k tomu i svý děti. A ještě jedno, já jsem spíš toho názoru, že víc nebezpečnej a zákařnej je malej ratlík než nějakej velkej pes.

Není tady

#87 25. 5. 2007 14:22

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Bartozska napsal(a):

Jenyku tak super, asi si rozumime wink Sice nemam deti, ale mam male stenatko, o ktere se taky obcas bojim smile

Bartoško, já mám taky momentálně štěňátko - i když už není úplně malinké.
A taky jsem občas trnula, když se k nám temperamentně hnal obrovský mastin, od kterého lítaly sliny a nebylo moc poznat, co si vlastně myslí - a že já psy odhadnu dost přesně.
Trnula jsem, ale nevzala ji do náručí.
Protože je to jako když ti dítě přechází poprvé rušnou ulici. Taky trneš - ale někdy se to prostě naučit musí.
Kdo trne příliš, ten nenechá svého psíka, aby se s ostatními velkými psy seznámil, aby oni ho zbuzerovali, jak uznají za vhodné a tak ho naučili psím mravům.
Takže v dospělosti je z něj pes, který se neumí k ostatním chovat a logicky vyvolává rozbroje - a kruh se zase uzavírá.
A pak nastává to nejsmutnější - že potkáváš psy, kteří by se chtěli kamarádit po psím způsobu, dokonce mají pány, kteří jim to dovolí - a nevědí to, protože se bojí svého psa jen maličko popustit.
Jestli chceš mít šťastného psíka, pusť ho lítat a hrát si. Psi nadělají mnohem víc rámusu, než opravdových trhanců. A pokud mu někdo i natrhne trochu ucho, nevadí - stojí to za to.

Není tady

#88 25. 5. 2007 14:30

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

Bartozska napsal(a):

Jo myslim že dobře chápeš co tady chci říct. I když možná občas trochu "bulvárnějšim" stylem. Na druhou stranu ale čísla návštěvnosti těhle diskusí mluví jasně...... big_smile

kaktuska napsal(a):

Jeňýku, sice jsem si nečetla všechny příspěvky k tomuhle tématu, ale co sleduju tak ty jsi celkově zaměřenej proti všem psům.

Tak si je přečti ještě jednou všechny a zjistíš že se pleteš. wink
Je ale pravda že mi volně pobíhající pejskové po sídlišti začali vadit skoro přesně před třema rokama........ do tý doby jsem to neřešil i když ho :-) na botě mě netěšilo ani tenkrát.

Není tady

#89 25. 5. 2007 14:32

Bartozska
♥♥♥----

lupina montana napsal(a):

Bartozska napsal(a):

Bartoško, já mám taky momentálně štěňátko - i když už není úplně malinké.
A taky jsem občas trnula, když se k nám temperamentně hnal obrovský mastin, od kterého lítaly sliny a nebylo moc poznat, co si vlastně myslí - a že já psy odhadnu dost přesně.
Trnula jsem, ale nevzala ji do náručí.
Protože je to jako když ti dítě přechází poprvé rušnou ulici. Taky trneš - ale někdy se to prostě naučit musí.
Kdo trne příliš, ten nenechá svého psíka, aby se s ostatními velkými psy seznámil, aby oni ho zbuzerovali, jak uznají za vhodné a tak ho naučili psím mravům.
Takže v dospělosti je z něj pes, který se neumí k ostatním chovat a logicky vyvolává rozbroje - a kruh se zase uzavírá.
A pak nastává to nejsmutnější - že potkáváš psy, kteří by se chtěli kamarádit po psím způsobu, dokonce mají pány, kteří jim to dovolí - a nevědí to, protože se bojí svého psa jen maličko popustit.
Jestli chceš mít šťastného psíka, pusť ho lítat a hrát si. Psi nadělají mnohem víc rámusu, než opravdových trhanců. A pokud mu někdo i natrhne trochu ucho, nevadí - stojí to za to.

to jsi me blbe pochopila, ja svyho psika nevzala ani jednou do naruce. Poustim ho ke vsem psum a se vsemi si rozumi. Chodime na cvicak a nejen tam se hodne vyblbnou.

Ja rozhodne nejsem ten pripad panicka, ktery bere sveho milacka do naruce, aby se mu neco nestalo! cool

Není tady

#90 25. 5. 2007 14:34

Bartozska
♥♥♥----

Jinak muj malej vyrostl mezi temi,  jak je tu nazyvate "bojovymi plemeny". Protoze vetsina mych kamaradu je vlastni. Bylo to mysleno tak, ze kdyz se k nam prihrne uplne cizi pes, tak nevim co mam cekat. A to samy pocituje Jenyk u sveho syna.

Není tady

#91 25. 5. 2007 14:47

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava

Jeňýk si neochvejný... http://www.fanforum.com/images/smilies/wiggle.gif

Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

#92 25. 5. 2007 14:56

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Bartozska napsal(a):

Jinak muj malej vyrostl mezi temi,  jak je tu nazyvate "bojovymi plemeny". Protoze vetsina mych kamaradu je vlastni. Bylo to mysleno tak, ze kdyz se k nam prihrne uplne cizi pes, tak nevim co mam cekat. A to samy pocituje Jenyk u sveho syna.

No, jestli vyrostl mezi tzv. bojovými plemeny, tak bys měla umět odhadnout xicht psa líp, než kdo jiný, protože tihle psi mají nejhůř čitelnou mimiku ze všech.
Takže přece vidíš, co má ten pes za oumysle, ne?
A já měla taky (kdysi:) ) malé děti....holt jsme to řešily případ od případu a samosebou, že jsem je učila, že pes, uvázaný před krámem se nehladí, protože nemusí být dobře naložený....že starý pes dtto.....a taky občas utržily nějaký ten hryzanec, ale brzo se naučily, že utíkat s ručkama nahoru a vřeštět při tom je to nejhorší, co můžou udělat.....
A prozatím mi tu nikdo neodpověděl na  otázku, proč je horší hryznutí od psa, z nějž ani krev neteče, než rozflákat se do krve na bruslích, nebo kole.....

Není tady

#93 25. 5. 2007 15:09

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

Mafia napsal(a):

Jeňýk si neochvejný...

http://webtv.idnes.cz/?relation=070525100248651

jsem.......

Upravil(a) Jeňýk (25. 5. 2007 15:10)

Není tady

#94 25. 5. 2007 15:26

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Tak dobře.
Ty jsi holt z nějakýho, jen tobě známýho důvodu vysazen na psy.
jenže nebezpečí nečíhá zdaleka jen od psů.
Takže navrhuji, dávat sem jakýkoli příspěvek o čemkoli, co děsí kohokoli.
Mně kupříkladu kamiony - konkrétně na Karlovarský (ještěže tudy nemusím jezdit)
Moji kamarádku všechna auta.
Dále, jako matku dvou nádherných dcer mě děsí všichni testosteronem nadupaní hoši, zejména ti, co se podezřele potulujou.
A taky myslivci.
Staré babičky sem jistě přispějí nejedním příběhem o hrůzostrašné mládeži, zmíněné babičky přepadající.
Dětští vrazi.
A to nemluvím o hurikánech, povodních a jiných přírodních jevech, páč ty, jsouce neovlivnitelné, mohou být asi vynechány.
Ale řekněte mi, prosím, co je to dneska za rodiče, že nezvládaj svoje děti???
A za řidiče, co nezvládaj svoje dvanáctituňáky?
A za chlapy, co nezvládnou svůj testosteron?
A za myslivce, co nezvládají svoje pudy?
Tak šupšup....nevím proč by měli děsit jen psi....je mnoho, mnoho děsivého i jinde....

Není tady

#95 25. 5. 2007 16:26

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

... že vás to eště baví, lidi.... hmm ... Milujte se a množte se! smile To bude lepší wink .. Jeňýk má jen úplně normální mateřský pudy ... já jako máma taky vidím víc možných nebezpečí, než jsem viděla jako bezdětná ... normálka, ne?

Není tady

#96 25. 5. 2007 20:33

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

lupina montana napsal(a):

Takže navrhuji, dávat sem jakýkoli příspěvek o čemkoli, co děsí kohokoli.

Tohle je ale forum o psech, ne o čemkoliv. wink tongue

Není tady

#97 25. 5. 2007 20:37

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

Ideální triko na venčení pejsků!!!!!
Kdo ho koupí neprohloupí!!! tongue

http://fotoalbum.o2active.cz/transit/fot/ttt68838526519e9f19.jpg

Upravil(a) Jeňýk (27. 5. 2007 13:02)

Není tady

#98 4. 6. 2007 12:38

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

Tak tady máme další zprávičku wink

http://nacerno.blesk.cz/Clanek77600.htm

Není tady

#99 4. 6. 2007 13:39

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

Jeňýku, jsi pesimista a škarohlíd! stolt big_smile Tohle bylo, je a bude, akorát, že dřív se o tom nepsalo...vissla Bohužel je dneska, čím dál tím víc běžnější, že si lidi "pořizují" psi a neví, co to obnáší, natož, aby je naučili základům sociálního chování... Lidi jsou na vinně! butter Ber to tak, že když si pořídí "bojový plemeno" trdlo, co nedokáže říct šéfovi o zvýšení platu, tak je asi něco špatně... wink lol Silný a "tvrdý" pes, potřebuje silného "pána" a ruku na srdce, kdo si přizná, že na to nemá? big_smile Někdo si pořídí "hovado", co budí respekt, ale pak se ukáže, že doma vládne pes... Buď je majitel rozumný a dá psa "na převýchovu", nebo není a pak se dějí takové věci, jako je napadání dětí a útočení "ve smečce" (dva psi už smečka jsou...) a když je pán "škrt" a psi hladový...? Je na malérek zaděláno "ajncvaj"! Nevinila bych psi, to lidi jsou ta "svoloč"! stolt

Není tady

#100 4. 6. 2007 21:20

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

Hellga napsal(a):

Jeňýku, jsi pesimista a škarohlíd! stolt big_smile

Jak kdy. wink

Hellga napsal(a):

Nevinila bych psi, to lidi jsou ta "svoloč"!

Má pravdu, předsedo! stolt

Upravil(a) Jeňýk (4. 6. 2007 21:20)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí