Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#26 19. 5. 2007 6:36

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Přijde mi, že když se BM na děti vyflajzne úplně, tak je to pořád lepší, než slibovat a neplnit.
Moje sestra má BM, který odešel, když malé neteři bylo necelých 5 let. Párkrát si ji bral na víkendy do nové rodiny, ale holka tam pak nechtěla. Tatíček zmizel. Neplatí, nezajímá se. Furt lepší, než takové trápení dítěte a vázání ho na sebe...

Není tady

 

#27 19. 5. 2007 9:45

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2007
Příspěvky: 1149

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Sliby chyby... BM taky řekl, že všechno synovi vynahradí...neřekl kdy. Snad se toho dočkám... 
Včera mi BM řekl, že koncem června mu skončí pracovní poměr z důvodu snižování stavů. Odstupné nedostane, musí podepsat dohodu, no známe to - soukromá firma. To mu celkem věřím. Práci si hledá, nemůže si dovolit být bez příjmu kvůli svým závazkům. To je taky jediná věc, za co si ho můžu vážit, že se neválí doma. Jen mi jde o princip. Říkal, že v práci měli s majitelem problémy už delší dobu, a přesto si dovolil koupit před měsícem tu motorku. On snad nemyslí vůbec na zadní kolečka....Tohle já nechápu. A mrzí mě to, že nedokáže omezit svoje výdaje, první na čem chce ušetřit, je výživné.
Když jsem včera BM viděla, tak nechápu, jak jsem ještě před třemi měsíci mohla chtít, aby se ke mě vrátil. Je mi cizí čím dál tím víc.
Taky synovi slíbil, že ho NĚKDY na té motorce sveze...

Není tady

 

#28 19. 5. 2007 22:29

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

AlixaZS: to mi teda hlava nebere. Takže BM už dlouhou dobu dopředu věděl, že v práci je to nalevačku, že tam dříve či později skončí a aby to bylo komplet, just si nabere leasing na motorku. ač ví, že během několika měsíců ztratí práci roll a novou si bude muset teprve hledat.
Alixo, ale to jsou chlapi!!! Ženskou by takováhle s prominutím krávovina v životě nenapadla:jojo:
Záleží jen na Tobě, jak to chceš řešit dál.
Na Tvém místě bych nepřistoupila na pokrácení výživného z důvodu splácení jinačího luxusu, kór když se tatíček nezajímá, ale trošinku bych ho srovnala.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#29 19. 5. 2007 23:28

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2007
Příspěvky: 1149

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Kiara: Ano, včera mi to řekl, že v práci už měli delší dobu problémy, že se to dalo čekat. Vždycky se ze všeho nějak dostal, možná doufal, že to bude OK a že všechno zvládne. Už jsem tu o našem hospodaření někde na vláknu psala. Pokusím se trošku nastínit: za manželství jsme měli auto. BM jednou viděl v bazaru jiné, lepší, luxusní (už jsou to skoro 3 roky), já ho nechtěla, ale žadonil a já blbec mu vyhověla - prodali jsme naše slušné auto střední třídy, vzali si spotřebitelský úvěr u banky, přidali našetřené peníze na opravu domu, BM si ještě část půjčil od mého bratra. A tak jsme měli doma luxusní auto tehdy 5 let staré. Za dva roky do "našeho" auta nacpal tolik peněz, kolik činí můj roční plat. Za nějaký čas nám každému došlo stavební spoření, za jedno BM tehdy koupil nové gumy na auto a z mého se vrátili peníze mému bratrovi. A jelikož opravy auta byly drahé, půjčil si BM od syna z pokladničky (peníze od mých rodičů) částku rovnou 1/4 mého ročního příjmu (nechci být konkrétní - jen pro srovnání). Dodnes mu to nevrátil. No, ale k věci. V září 2006 podal žádost o rozvod... v únoru 2007 se chtěl vrátit, já chtěla taky, všechno uznal, dal mi za pravdu... prostě to luxusní auto prodal, koupil levnější - ovšem taky zase na splátky, jenže nižší, a dostal ještě peníze v hotovosti na ruku, což zamýšlel, že je vrátí bance, aby zaplatil ten dluh za to luxusní auto. Trošku zmatek, že? Naše souznění trvalo týden...než zase běžel za svou přítelkyní...Už se ke mě vrátit zase nechtěl a já, proto, že běžel zase za ní, jeho už taky nechtěla. Za ty hotové peníze si koupil nějaké zařízení do pronajatého bytu, kam se odstěhoval, a za zbytek zřejmě tu motorku. Takže teď vlastně splácí úvěry dva, za to luxusní auto i za to druhé. Dál si platí soukromou vysokou školu, pronájem bytu, něco musí jíst...Na svém účtu je vždy na konci měsíce nadoraz v mínusu, má kreditní kartu - taky nadoraz v mínusu (to si užíval se svou přítelkyní). Má ještě další dva drahé koníčky, na které mu zřejmě už nezbývá.
Myslím, že kdybych mu řekla, že výživné snížit nechci, a raději  prodá motorku a zaplatí dluh bance, řekne mi zase, že jsem mrcha a mám si přivydělat sama. Když má peníze na jiné věci, proč ne na výživné, proč chce v první řadě ušetřit na něm? Vůbec nic navíc po něm nechci. Taky to jeho hospodaření nechápu - a to udělal ještě víc kopanců. Ale jinak sám je v pohodě.
A výživné má stanovené jen ze svého platu, říkal, že si našel ještě druhou práci a dále vím, že má ještě vedlejší příjem - nepravidelný, ale nedá se dokázat.  Takže hlady určitě netrpí.

Není tady

 

#30 20. 5. 2007 0:25

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

AlixaZS: S tvým BM by ztratil trpělivost i trpělivej stolt
Přítelkyně - motorka - nadstandard, na který nemá - a následovný návrh na snížení výživného. Alixo, ty ho mᚠještě asi pořád ráda a pořád doufáš, že takový parazit jednou ocení, zaslzí a vrátí se nazpět. Psychologicky Tě má v rukou přes syna, na což spoléhá.
BM si zařídil svůj vlastní život, novou přítelkyni a životní styl - nadstandard na dluh. Já bych ho prohnala tak, že by si velice rychle srovnal priority.V první řadě by byl zájem mého dítěte a pak by mě teprve zajímalo to ostatní. To, že by mě BM nazýval vypočítavou mrchou by mě zdaleka netrápilo. Raději budu vypočítavá mrcha, což se rovná tomu, že nenechám okrádat svoje dítě, nežli vstřícná a chápavá BM, která doufá, chápe, odpouští a ve finále je u svého BM doživotně za ženskou, se kterou si může bejvalec orat jak s oslem.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#31 20. 5. 2007 10:22

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2007
Příspěvky: 1149

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Kiara:
BM dřív takový nebýval. 10 let to bylo v pohodě, staral se o rodinu, dům, nijak jsem si nestěžovala. Proto jsem možná dlouho nemohla uvěřit, že se strašně změnil. Teď už vím, že se nezačne chovat jako dřív. Už se toho mezi námi stalo tolik, že to nejde vrátit. A ráda ho už nemám. Možná je to i o zvyku, byl moje první vážná a vlastně jediná známost. Brali jsme se brzy a já myslela, že spolu budeme do konce života. No, už jsem poučená.
Asi se tou mrchou budu muset stát. Dohadování před soudem o výši výživného je ponižující a nechutné, znám to z práce, nikdy jsem nemyslela, že dopadnu stejně. V co se často změní ta veliká láska na začátku vztahu dvou lidí - v boj o peníze... Je mi z toho zle. Ale syna šidit nechci. Možná se tou mrchou už stávám, tak jako mnoho jiných přede mnou...Už nechci být ta, která pořád ustupuje...

Není tady

 

#32 20. 5. 2007 13:06

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Kiaro, před léty bych se asi divila (a možná i rozčilovala) postupu Alixina manžela stejně jako Ty. Ale zkušenost v mé vlastní domácnosti s podobným typem manželova jednání mi vnukla myšlenku, že někteří chlapi opravdu snad nemají vyvinutý "pud finanční sebezáchovy" smile sad - jakoby čekali, že se vždycky najde někdo, kdo to za ně zatáhne a napraví. Přičítám to jejich výchově v dětství, no možná taky povaze, samozřejmě. Přirovnávám už částečně tento způsob myšlení ke gamblerství. Odhaduji, že procento mužů-gamblerů a podobně nezodpovědných žen se podstatně liší.
Alixo, držím palce, ale moc nevěř tomu, že se muž změní. Asi by bylo ideální vybojovat co nejlepší podmínky pro dítě a pak na BM "zapomenout".

Není tady

 

#33 20. 5. 2007 14:16

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2007
Příspěvky: 1149

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Je zvláštní, že podobně jako BM se před lety choval jeho kamarád, BM to odsuzoval, a teď to samé dělá sám, jenže ve větším měřítku. Kamarádova manželka to nějak zvládla, její manžel jí dával všechny peníze a ona se o všechno starala, i o jeho pohodlí. Co on chtěl, tak mu dala peníze, jen hlídala, aby se nedostali do dluhů. A vyhovuje to zřejmě oběma. BM potom před rozvodem sám přiznal, že to s penězi neumí a že jsem ho vždycky měla okřiknout. Okřiknout 35letýho chlapa? Snad má rozum a přece mu nemůžu násilím sebrat platební kartu, když rozumné domluvy k ničemu nevedly. Jeho vlastní teta mi řekla, že jsem mu měla nafackovat, aby se mu té hlavě rozsvítilo...  No, teď už je to fuk.  Jenom bych ráda věděla, jestli se tak bude chovat, až bude bydlet se svou přítelkyní, a už s tou současnou nebo jinou.  Díky za podporu.

Není tady

 

#34 20. 5. 2007 17:13

Buba 1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 7. 2006
Příspěvky: 297

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

AlixaZS napsal(a):

Jenom bych ráda věděla, jestli se tak bude chovat, až bude bydlet se svou přítelkyní, a už s tou současnou nebo jinou.  Díky za podporu.

BUDE. A casom sa to bude stupnovat.

Není tady

 

#35 20. 5. 2007 20:19

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2007
Příspěvky: 1149

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Buba 1:
Uklidnila jsi mě, vidím, že jsem o nic nepřišla. A to se rozvedl on se mnou. Já bych to sama asi nedokázala, možná časem, neumím to posoudit...

Není tady

 

#36 20. 5. 2007 23:12

Kubula
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 5. 2006
Příspěvky: 1248

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

AlixaZS napsal(a):

Kiara:
BM dřív takový nebýval. 10 let to bylo v pohodě, staral se o rodinu, dům, nijak jsem si nestěžovala. Proto jsem možná dlouho nemohla uvěřit, že se strašně změnil. Teď už vím, že se nezačne chovat jako dřív. Už se toho mezi námi stalo tolik, že to nejde vrátit. A ráda ho už nemám. Možná je to i o zvyku, byl moje první vážná a vlastně jediná známost. Brali jsme se brzy a já myslela, že spolu budeme do konce života. No, už jsem poučená.
Asi se tou mrchou budu muset stát. Dohadování před soudem o výši výživného je ponižující a nechutné, znám to z práce, nikdy jsem nemyslela, že dopadnu stejně. V co se často změní ta veliká láska na začátku vztahu dvou lidí - v boj o peníze... Je mi z toho zle. Ale syna šidit nechci. Možná se tou mrchou už stávám, tak jako mnoho jiných přede mnou...Už nechci být ta, která pořád ustupuje...

Alixo,
není nic jednoduššího, než slušného člověka, který chce, co mu patří, nějak onálepkovat (např. mrcha, bestie, vyděračka, materialistka apod.) a čekat, že se zastydí a ze svých (oprávněných!) požadavků ustoupí. Chce to kus odvahy, aby člověk dokázal říct "naše dítě má od tebe nárok na ty a ty peníze a udělám všechno, co je v mých silách, aby je taky dostalo; jestli si proto myslíš, že jsem mrcha, je mi to šumák". Myslím, že tu odvahu postupně sbíráš, a až se přestaneš omlouvat ("možná se tou mrchou už stávám..."), bude to myslím znamení, že už jsi ji sebrala úplně. Držím palce! rock

Není tady

 

#37 21. 5. 2007 17:11

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2007
Příspěvky: 1149

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Se synem se o BM vůbec nebavím, nemluvíme o něm. Jen nedávno jsem se ho zeptala, jestli mu vadí, že na něj táta nemá moc času. Řekl mi, že mu to trochu vadí, ale že už si zvykl...

Myslím, že dítě to brzy pochopí, kdo je často s ním, komu může sdělit hned svoje radosti i starosti, ne s vyprávěním čekat, až ten rodič bude mít někdy čas...

Syn měl od táty na Vánoce slíbeného pejska. Syn se strašně těšil a já ho dlouho předtím připravovala i na to, že se může stát cokoliv, pejsek bude nemocný, nebo přijde někdo dřív a koupí ho, aby pak nebyl zklamaný, a že v případě kdyby to nevyšlo, tak si na jaře seženeme pejska sami. Trošku jsem to jeho nadšení brzdila... naštěstí pejsek byl...  určitě je tedy dobré mít pro dítě připravený náhradní program, příp. náhradní dárek, kdyby táta  neměl čas, nesplnil slib...až se to bude opakovat víckrát, dítě samo pochopí, že už od něj nemůže nic očekávat a přestane se těšit...

Není tady

 

#38 21. 5. 2007 19:59

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Tercila: No, já už se dneska taky ničemu nedivím stolt manžel byl rovněž mistr světa-amoleta, co měl všechno v paži lol a já byla ta slepice, která ho brzdila v rozletu. Navíc jsem nestačila valit voči, co se z miláčka po letech vylouplo: na prvním místě jeho vlastní pohodlí a okázalý luxus, pak tři kupky slámy, pak zase dlouho nic a něěěkde vzáááádu na okraji potřeby jeho malých dětí. Moje potřeby měly tak nicotnou váhu, že o nich manžel neuznal za vhodné ani uvažovat.
Kubula: ano, to co jsi napsala, je jediná možná obrana vůči chlapovi, kterému je vlastní pohodlíčko nad potřebu vlastního dítěte. Nakonec soud je jediná nutná obrana, protože takový chlap nepřemejšlí, z čeho luxus utáhne a nutně se dostane do maléru. V tomto případě je výživné na prvním místě před ostatními pohledávkami.
AlixaZS: to víš, že si to dítě "zvykne", ale nenech se mýlit - děti nejsou hloupé a velice brzy poznají, kdo o ně má skutečný zájem. Navíc tvůj třináctiletý klučina asi cítí, jak Ti je a nechce se k situaci vyjadřovat ještě více tak, aby Ti nepřitížil. Samozřejmě že mu to asi vadí - a moc - a vnitřně se vůči otci asi zatvrdil, ale dopodrovna to se Tebou asi rozebírat nebude. Nač taky - byla by to pro něj zbytečná psychická zátěž. Navíc - problémy s rodiči řeší puberáci nejraději mezi sebou, protože takových dětí je v dnešní době bohužel hodně. Věř tomu, že je lepší, když na tátu zanadává někde tak, abys to neslyšela stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#39 22. 5. 2007 0:08

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2007
Příspěvky: 1149

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Před chvílí mi přišla SMS od BM, chtěl prý mi jen říct, že ten nᚠrozvod byla strašně velká chyba, že mě i syna má pořád rád, a nikdy prý toho nepřestane litovat... haha...má to být snad reakce na to, že se s ním nechci dohodnout na snížení výživného? K večeru mi volal a řekl mi, že podá návrh k soudu, já mu řekla, a to klidně udělá. Ve 23.00 hodin přijel k nám, že se soudit nechce, že to s tím výživným nějak udělá... a teď  ta SMS...dělá si ze mě legraci?  To si na nás vždycky vzpomene, když mu teče do bot? ...nevím, co na to říct...

Není tady

 

#40 22. 5. 2007 0:22

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

AlixaZS: Staré německé přísloví praví, že u stolu a v posteli nemá bejt člověk blbej. Ač žijeme v Česku, platí to i tady. Bohužel.
Kdyby mu místo Tebe jednoho dne přišel otevřít udělanej motorkář v jeho vlastním pyžamu, chlapec by pochopil, že je navždy konec. Takhle si - nevím proč - sladký hoch myslí, že Tě má doživotně na háku jednak přes syna, jednak proto, že byl tak neocenitelnej, že si nikoho dalšího nenajdeš a až do smrti na něj budeš vzpomínat pouze v domově důchodců stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#41 22. 5. 2007 0:45

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2007
Příspěvky: 1149

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

lol   lol   lol
chtěla bych vidět ten jeho výraz, kdyby mu přišel vážně otevřít nějakej chlap uprostřed noci, hahaha...(ale pyžama už BM u nás nemá, ledaže by mu otevřel jen v trenýrkách a s cedulkou navrch)...
A rozhodně nehodlám ztrácet čas vzpomínáním na něj... Ale jeho výkon byl dobrý. Slzy v očích, utrápený výraz,  to už znám....nic nového...  tillfreds  ...a ta SMS, že by mu to jeho přítelkyně dovolila? Uprostřed noci psát SMS? Nebo ho zase vyhodila?

Není tady

 

#42 22. 5. 2007 1:11

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

AlixaZS: No, tak by mu přišel otevřít bez pyžama a bez trenýrek se slovy: Hochu, dneska nějak žádnou návštěvu nečekáme - nazdar. A zapráskl by mu dveře před nosem.
BTW cizí chlap v cizím županu ve vlastním bytě má taky neopakovatelné kouzlo smile
No, dost. Zítra nemám odpolední, ale ranní grater
Ježišikriste, že já se vždycky takhle zakecám...
Dobrou noc!!!


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#43 22. 5. 2007 19:32

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2007
Příspěvky: 1149

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Dnes mi dopoledne BM zase volal, zkroušeným hláskem se ptal, jestli si to nerozmyslím s tím snížením výživného. Určité snížení jsem navrhla, ale bylo mu to málo. Ale nedala jsem se a on souhlasil!!! Najednou na mě neřve!!! Odpoledne přijel k nám jen se zeptat, jestli jsem dostala tu noční SMS, řekla jsem jen, že ano. Já mu totiž VŽDYCKY odpovídala na SMS. I v době rozvodu. Teď ne... Za dvě hoďky přijel znovu, popovídat si se synem. Co se děje? To má tolik volného času?  Musela jsem se z toho vypsat, je mi to jaksi k smíchu, to jeho nynější jednání...  tongue
Prostě to funguje - když já ho nechci, chce mě on. Dřív to bylo opačně. To by ale patřilo spíš do jiné diskuse tady...ale když už jsem to tu začala....  rodna

Není tady

 

#44 22. 5. 2007 19:53

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

AlixoZS, jen se od pana manžela nenech opít rohlíkem!!! Jeho prvořadý zájem je v tuhle chvíli docílit snížení výživného. Tobě maže med okolo pusy, syna navštěvuje. Nechci být chmurný prorok, ale jakmile dosáhne svého, vypaří se jako pára nad hrncem.
Po tom, co jsi tu psala co sis s ním všechno zažila bych mu nevěřila ani nos mezi očima stolt Ale chovej se dál tak, jak jsi napsala - slušně, leč odtažitě. Budto se chce vrátit, což bych mu v žádném případě neulehčovala, nebo Tě jen tahá za fusekli a jde mu jen o snížení výživného. Na to už ale musíš přijít sama.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#45 22. 5. 2007 20:10

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2007
Příspěvky: 1149

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Vůbec už mu nevěřím, už mu nedokážu ani uvařit kafe, a to jsem vždycky kolem něj skákala... Abysme se k sobě někdy vrátili, to by se musel stát zázrak...a já nevěřím na zázraky...
Už se nemůžu dočkat, co si zase vymyslí... těším se na to jako na oblíbený seriál s napínavým dějem...  lol

Není tady

 

#46 22. 5. 2007 20:28

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

He, he, nejlepší je zůstat nad věcí a vlídně pozorovat pána tvorstva, co převratného si zase vymyslí lol stolt lol
Můžu Tě ubezpečit, že je to kolikrát výživnější, než mexická telenovela stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#47 26. 5. 2007 9:54

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2007
Příspěvky: 1149

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

big_smile  Telenovela má pokračování. BM mi výživné zatím nezaplatil, to jsem měla mít na účtě už 20tého. Zato mi přišla včera v noci SMS od něj: Dobrou noc ..... a zdrobnělinka mého jména, jak mi říkal ve "šastných dobách" manželství. smile   Copak bude v dalším díle telenovely?     lol

Není tady

 

#48 26. 5. 2007 19:34

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

No, vzhledem k tomu, že je dnes 26 a zítra to bude týden, co výživné nedorazilo bych vrkavou SMS ignorovala. Sice jsou dva dny volna, ale když mají peníze na účet dosednout dvacátého, tak by tam měly bez pardonu dvacátého být. Ženská s těmi penězi v rodinném rozpočtu už tak nějak kalkuluje a ve chvíli, kdy nejsou, bych se zajímala, proč. Teď je navíc doba, kdy se platí dětem tábory nebo se začíná přemýšlet o dovolených, každá koruna dobrá a panáček Ti pošle místo peněz SMS na dobrou noc ?!?
AlixoZS, opravdu bych se nenechala opít rohlíkem, jak jsem psala výše.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#49 26. 5. 2007 20:07

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2007
Příspěvky: 1149

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Ani mě nenapadlo na SMS odpovědět. Vím určitě, že by přišla další, jako "Ty ještě nespíš?" a "Dal bych si kafe, ty ne?"....to znám. A s těmi penězi 20tého počítám. Mám to rozpočítáno tak, že z toho platím bydlení. No, teď už po těch jeho řečech jsem si to zaplatila sama, ale stejně mi ty prašulky chybí. Počkám do pondělka a pak se přihlásím, aby si jako nemyslel, že jsem zapoměla, nebo že mu to daruju. Jo a poslední týden si vždy odpoledne po práci přijede, zaparkuje před garáží auto, vytáhne si motorku a odjede. Slyším ho. A vrací se tak po 23.00 hodině. ....Ale za klukem se nezastaví.... Jo, v pondělí, jak byl u nás, ptal se syna, co bude dělat o víkendu. Jindy by se syn zeptal, jestli by spolu někam jeli, ale tentokrát okamžitě odpověděl, že jede na víkend k babičce a dědovi. Vůbec se táty na nic neptal...

Není tady

 

#50 26. 5. 2007 20:25

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

AlixaZS: to mě mrzí, že klučina tohle prožívá zrovna v tom nejhorším věku grater
Třináctiletej kluk už má svůj rozum a dovede POZNAT, jestli má o něj táta opravdický zájem, nebo jestli mu věší bulíky na nos. Zklamal se jednou, dvakrát, třikrát a pak vlastního otce holt odepsal.
A nedělej si iluze - děti, které už mají z věcí pojem, dokážou být v tomto věku nejenom velice zranitelné, ale taky velice nekompromisní.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů