Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#1 16. 5. 2007 13:32

tempora
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 12. 2006
Příspěvky: 384

Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Znovu prosím o radu či názor, tentokrát ne pro sebe, ale svoji kamarádku. Tak ráda bych ji pomohla, poradila, ale v téhle situaci neumím a ona se strašně trápí.
Má dvě děti. Holčička 7 a chlapeček 2. Když měl kluk půl roku, otec se odstěhoval k jiné, takže malý jej prakticky nezná, zato malá je na něm šíleně závislá, i když je to nepochopitelné, protože onen otec je typický nezodpovědný blbeček, který se o rodinu nikdy nestaral. Neustále pendloval mezi manželkou a milenkami. Potkal někde na diskotéce mladou holku a za týden už se s ní stěhoval do podnájmu a za tři měsíce zase zpátky domů. Kamarádka by mu odpustila snad i vraždu. Malého si nebere, protože ten by s ním nešel nezná jej a on se nijak nesnaží se mu přiblížit. Holčičku si bere jakž takž pravidelně každý druhý víkend. Malá je z toho úplně na větvi strašně se tam těší, tatínek je bůh. Problém je v tom, že ji vždycky naslibuje hory doly jako: já pro tebe přijdu zítra do školy, nebo příště pojedeme tam a tam, zítra večer po večerníčku se na chvíli stavím atd..... Nic z toho samozřejmě nikdy nedodrží. Holčička na něj čeká, popřípadě mu chce volat a taky volá, kdy on ji odbyde stylem nemám čas atd. Holka to obrečí, je vidět jak moc ji to ničí a přesto je pro ni táta vším. Kamarádka nechce samozřejmě dělat problémy se stykem, malá by se určitě otočila proti ní, je šastná, když on se objeví a vezme si ji.
Jak bránit dítě proti takovému trápení? Jde to? Nebo se proti tomu bránit nedá a holčička si to musí prožít a přijít na to sama? Díky za rady a názory

Není tady

 

#2 16. 5. 2007 13:43

Hannah
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 10. 2006
Příspěvky: 529

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Maminka by měla dcerku tak mezi řečí připravovat na to ,že taka ne vždy slib splní.Ne ve zlém.Jsem pro mírumilovné konstatování a pro alternativní program.Chování otce bych nekomentovala.Děti nejsou hloupé,časem pochopí.

Není tady

 

#3 16. 5. 2007 13:44

1Marie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 198

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Něco podobného prožívala po rozvodu moje sestra. Její dcera (bylo jí asi 6) se na otce úplně třásla a tatíček třeba nechal dítě dvě hodiny čekat, než se uráčil přijít. Bylo to srdcervoucí, protože jak to pořád tomu dítěti vysvětlovat - že tatínek nemá čas, že se opozdil, že sice slíbil, ale pak mu to nevyšlo apod. A to vysvětlování a chlácholení je na matce...Žádné domluvy otci nepomohly. Dnes je neteř dospělá a bohužel musím říct, že se tohle otisklo do jejího sebevědomí, má problémy ve svém vlastním manželství. Promiň, nic moc povzbudivého jsem nenapsala.

Není tady

 

#4 16. 5. 2007 13:50

Miss Marple
♥♥-----
Registrovaný: 16. 2. 2007
Příspěvky: 40

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Vysvětlit dítěti, že táta je takový, že slíbí, ale nedodrží to. Že je vlastně nemocný a nemůže za to, aby příště brala sliby s rezervou, že se může stát, že to nedodrží a tak a se netěší a může být jen mile překvapena. Sama časem pochopí, že to není v pořádku a přestane se trápit.
:-( Chudák holka.

Není tady

 

#5 16. 5. 2007 14:02

tempora
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 12. 2006
Příspěvky: 384

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Díky moc, myslela jsem si, že na to žádný fígl asi není. Kamarádka vysvětluje a vysvětluje, hájí ho, pořád opakuje jak moc malou miluje, ale že je prostě takový - efekt žádný malá mu pořád věří každé slovo a nechápe o čem že se to mluví. Prostě si to bude muset asi odžít jak malá tak kamarádka a doufat, že to na holčičce zanechá co nejmenší stopy. Na nervy jsou obě dvě a já bych byla taky. Vidět svoje dítě se takhle trápit a nemoci mu pomoci je neskutečně bolestivé a sobecky doufám, že to nikdy nebudu muset zažít.

Není tady

 

#6 16. 5. 2007 19:33

Fanny5
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 1832

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

No, tak my děvčata máme taky takového tatínka, děti si bere celkem pravidelně, ale je s ním přesně ta potíž s dodržováním časů, kdy si je vyzvedne a taky nedodržuje, co holkám naslibuje (výlety, plavák apod.)  Absolutně si to nechce nechat vysvětlit, že když řekne, že příjde ve čtyři, tak že jsou připravené a čekají a že je to o nervy. Prý jsou přece doma, tak jim nemůže vadit, že se trochu (1-2 hodinky) zpozdí. Dřív jsem s ním kvůli tomu dohadovala, ale teď už to dlabu.
Holky už to pochopily, že je táta prostě nezodpovědný, nedochvilný a že musí brát jeho sliby s rezervou. Malá (7) sice taky občas kulí nešastné oči, když pro ni nepříjde do školy, když měl přijít, ale já už jsem se naučila mít vždycky připravený plán Bé, aby tam náhodou nezůstala. A už se snažím nerozčilovat.
Čas od času mu promluvím do duše, že ubližuje dětem, ale on mi na to řekne, že jediná se rozčiluju já. Holky mu nic samozřejmě neřeknou, ale hustěj to do mne. Tak už jsem to vzdala a řeknu holkám: Vždy tátu znáte, to je přece normál .... a je vyřešeno. Nebo jim řeknu, a to řeknou jemu, že já s tím nic nenadělám.

Není tady

 

#7 16. 5. 2007 20:12

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Ahoj Fanny,
jediné, co mě napadlo po přečtení Tvého příspěvku, bylo asi to, že bych holkám neříkala, kdy tatínek má přifrčet, nechala bych si je hrát a až by se milý tatínek milostivě dostavil, nechala bych ho stát na chodbě před bytem nebo u branky baráku, a počká, než se holky vypraví. A nějakou tu hodinku bych ho tam nechala stát. A opakovala bych to tak třeba dva měsíce. Na některé lidi totiž platí jen to, že si musí zažít situaci, kterou jinak připravují ostatním.

Není tady

 

#8 17. 5. 2007 2:05

Buba 1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 7. 2006
Příspěvky: 297

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Tercila napsal(a):

Ahoj Fanny,
jediné, co mě napadlo po přečtení Tvého příspěvku, bylo asi to, že bych holkám neříkala, kdy tatínek má přifrčet, nechala bych si je hrát a až by se milý tatínek milostivě dostavil, nechala bych ho stát na chodbě před bytem nebo u branky baráku, a počká, než se holky vypraví.

Presne toto som robila na radu psychologicky, fungovalo to.

Není tady

 

#9 17. 5. 2007 10:08

1Marie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 198

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Tercily nápad mi připadá naprosto geniální a mohlo by to fungovat - škoda, že něco podobného nenapadlo před lety nás.

Není tady

 

#10 17. 5. 2007 10:23

tempora
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 12. 2006
Příspěvky: 384

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

No tak to je v případě mé kamarádky nereálné, jelikož on to té malé řekne sám, když něco takového řekne jí, tak to samozřejmě malé neříká. Kdyby ho nechala stát před panelákem tak za pět minut je pryč a holka je ještě nešastnější. Ale dobrý nápad to je tummenupp

Není tady

 

#11 17. 5. 2007 10:49

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Holky, jak to tady čtu, to je hrozné. Takoví "tatínci"? Fuj, jak to mohou dětem udělat? :-(
To je hnus. A pak všude slyšíme, jak matka brání otci ve styku s dítětem...jestlipak část případů náhodou není takto odůvodnitelná?
Chudáčci děti, co své nezodpovědné taky milují.
Můj muž má tedy hodně nectností. Ale mám dojem, že zodpovědný je, a tohle by nikdy nedělal. Pokud má otec dítě rád a nebere si ho jen z povinnosti, je dospělý svéprávný a umí se tedy vcítit, pak bych netolerovala nic. nepřijdeš včas? Nedostaneš dítě.
Ale chudáček malá, že? sad
Jedině furt jí říkat: nevěř tatínkovi, víš, že to nesplní...fuj, to je hnusné, ala asi není jiné řešení.
Úplně jsem se naštvala, jak to tady čtu. To má moje sestra vlastně "štěstí", že bejvalej nechce holku vůbec vidět...má po starostech.

Upravil(a) Damila (17. 5. 2007 10:51)

Není tady

 

#12 17. 5. 2007 15:00

zenetka
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 7. 2006
Příspěvky: 204

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Tak u nás se odehrávalo něco podobného - poté, co chtěl BM děti do vlastní péče, tak jeho zájem pomalu vyprchával, až jednou na Vánoce pro ně měl přijet 25. ráno. Když se nic nedělo , volala jsem, prý přijede později...To se opakovalo několikrát, druhý den to samé, 27. prosince taky, a od 28. jsme měli zaplacený hory. Děti pochopitelně fňukaly, že nikam nepojedou, že budou čekat na tatínka...Už proběhly dvoje další Vánoce a dárky ještě nepřinesl.
Totéž bylo s vracením dětí - řekl třeba, že je přiveze v 5, v 5 nikde nikdo, takže telefonáty, sliby, že za půl hodiny jsou tady a přijely třeba v půl devátý. Nikdy jsem si nemohla bejt jistá, jestli si je skutečně na slíbenej víkend vezme, jestli si vezme 3 děti, 2, nebo jen jedno, ani kdy je vrátí. Můj vlastní program jsem si naplánovat nemohla, všechno bylo vždycky jinak.

Není tady

 

#13 18. 5. 2007 21:20

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2007
Příspěvky: 1149

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

BM se od nás odstěhoval, nic si vzít nechtěl, jen své věci a auto, prosil mě, abysme se synem zůstali v našem bytě. Chtěl jen, abych mu nebránila ve styku s synem.  Za 8 a půl měsíce vzal syna jen 3x na jednodenní výlet. Ještě teď vidím 13-letého syna, jak sedí v obýváku v křesle, nachystaný na slíbený výlet a čeká na tatínka. Čekal sice jen 40 minut, ale už se mu po tvářích koulely slzy.  Táta mu řekl, že kdykoliv bude něco potřebovat, může mu zavolat. A syn nevolá... Volala jsem BM já, aby syn nevěděl, tak ho tedy táta vzal zase na výlet. Už uběhl víc jak měsíc a nic... Jen poslal synovi k svátku SMS....No alespoň něco. Uvidíme, jak to bude dál. Dnes se zastavil, ne za synem, ale sdělit mi, že požádá o snížení výživného...Nemá čas, nemá peníze, co vlastně tedy má? Má alespoň syna rád? Doufám...Je mi to líto.

Není tady

 

#14 18. 5. 2007 21:45

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Já bych jí v tomto případě asi trochu zalhala, že táta určitě přijít chtěl, ale někdy se vyskytnou potíže, třeba v práci, že to prostě nejde.


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#15 18. 5. 2007 21:47

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Holky, co jste si to vzaly za chlapy ?


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#16 18. 5. 2007 21:59

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

AlixaZS napsal(a):

BM se od nás odstěhoval, nic si vzít nechtěl, jen své věci a auto, prosil mě, abysme se synem zůstali v našem bytě. Chtěl jen, abych mu nebránila ve styku s synem.  Za 8 a půl měsíce vzal syna jen 3x na jednodenní výlet. Ještě teď vidím 13-letého syna, jak sedí v obýváku v křesle, nachystaný na slíbený výlet a čeká na tatínka. Čekal sice jen 40 minut, ale už se mu po tvářích koulely slzy.  Táta mu řekl, že kdykoliv bude něco potřebovat, může mu zavolat. A syn nevolá... Volala jsem BM já, aby syn nevěděl, tak ho tedy táta vzal zase na výlet. Už uběhl víc jak měsíc a nic... Jen poslal synovi k svátku SMS....No alespoň něco. Uvidíme, jak to bude dál. Dnes se zastavil, ne za synem, ale sdělit mi, že požádá o snížení výživného...Nemá čas, nemá peníze, co vlastně tedy má? Má alespoň syna rád? Doufám...Je mi to líto.

AlixaZS: to je přímo příšerný, hlavně vůči třináctiletému klukovi, který už má z věcí pojem usch Na moji povahu, kdybych viděla svoje dítě plakat kvůli nezdárnému tatíčkovi, zareagovala bych jak lítá šelma a tatík by si něco vyposlechl pěkně od plic dumbom
Já nevím, že Ti chlapi si buď nedokážou uvědomit, jak těm dětem ubližujou, nebo že je jim srdečně jedno, co ty jejich děti cítí nebo co si myslí sad


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#17 18. 5. 2007 22:05

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Kiara napsal(a):

AlixaZS napsal(a):

BM se od nás odstěhoval, nic si vzít nechtěl, jen své věci a auto, prosil mě, abysme se synem zůstali v našem bytě. Chtěl jen, abych mu nebránila ve styku s synem.  Za 8 a půl měsíce vzal syna jen 3x na jednodenní výlet. Ještě teď vidím 13-letého syna, jak sedí v obýváku v křesle, nachystaný na slíbený výlet a čeká na tatínka. Čekal sice jen 40 minut, ale už se mu po tvářích koulely slzy.  Táta mu řekl, že kdykoliv bude něco potřebovat, může mu zavolat. A syn nevolá... Volala jsem BM já, aby syn nevěděl, tak ho tedy táta vzal zase na výlet. Už uběhl víc jak měsíc a nic... Jen poslal synovi k svátku SMS....No alespoň něco. Uvidíme, jak to bude dál. Dnes se zastavil, ne za synem, ale sdělit mi, že požádá o snížení výživného...Nemá čas, nemá peníze, co vlastně tedy má? Má alespoň syna rád? Doufám...Je mi to líto.

AlixaZS: to je přímo příšerný, hlavně vůči třináctiletému klukovi, který už má z věcí pojem usch Na moji povahu, kdybych viděla svoje dítě plakat kvůli nezdárnému tatíčkovi, zareagovala bych jak lítá šelma a tatík by si něco vyposlechl pěkně od plic dumbom
Já nevím, že Ti chlapi si buď nedokážou uvědomit, jak těm dětem ubližujou, nebo že je jim srdečně jedno, co ty jejich děti cítí nebo co si myslí sad

Já bych řekla,
že skrze děti chtějí muži trápit bývalé manželky.sad o to je to hnusnější.

Není tady

 

#18 18. 5. 2007 22:18

Fanny5
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 1832

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Alixo ZS, je to fakt smutné. Mám taky kolikrát pocit, že mu holky vnucuju. Tedy, když máme nějaký spor o docházení nebo něco podobného. Když může docházet k nám domů, tak je to v pohodě. To chodí denně. Jenže já mám v tom důsledku pocit, že mu na holkách nezáleží až natolik, aby si upravil kvůli nim svůj program. Jemu vyhovuje dojít, když má chu chvíli pokecat, hlavně se mnou a jít. Ale jak je má mít na starost, tak buď jede k otci, který jim dá najíst a postará se o ně nebo je nechece.
Škoda, že tu nechodí tatínkové, kteří mají potíže s Bm, že jim nechce půjčovat děti. Já bych byla šastná, kdyby si BM holky bral, tak jak jsme se domluvili nebo aby se jim aspoň ozval, ale bohužel. Já jsem ta, která musí dětem zdůvodňovat, proč taka nepřišel. Ony s ním jsou často, ale nemám pocit, že by v tom hrály ony velkou roli. Hraje v tom největší roli to, jak zrovna jsme spolu.
Podotýkám, že on nechtěl žít v rodině. Chce si užívat, běhat po diskotékách atp.

Není tady

 

#19 18. 5. 2007 22:38

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Damilo, o úmyslném trápení BM skrze děti bych ani tak neuvažovala. Oni to nedělají naschvál, akorát si neuvědomí, že když se na vlastní děti vyflajznou, trpí neskutečně jak děti, tak i bývalá žena. Kterou mámu by taky těšilo věčné zdůvodňování, proč táta nepřišel, proč táta nemá čas a podobné lahůdky.
Škoda, že na psychické týrání, kterým vyflajznutí se na vlastní děti bezesporu je, nepamatuje nějaký šavnatý paragraf stolt
Takové chlapy, kteří po rozvodu jednají stylem "Založil jsem si novou rodinu, zařídil jsem si nový život - a děti z prvního manželství jsou mi tím pádem šumák" bych tím paragrafem hezky tvrdě trestala.
Bohužel, všichni víme, že taková věc je nereálná. Výživné lze vymoci - někdy, zájem otce o děti bohužel v žádném případě.
Opravdu je mi z toho velice smutno.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#20 18. 5. 2007 22:48

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2007
Příspěvky: 1149

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

BM k nám taky chodil často před rozvodem, ptal se mě, jak se mám, syna se zeptal, co bylo ve škole. Ale že by ho někam vzal... Jednou mu taky slíbil, že ho vezme do kina, ale sešlo z toho. Taky si užívá, naposledy si koupil motorku. Před rozvodem mi řekl, že čas rychle utíká, že už mu bude 36 let, nic si neužil... Sám má velké výdaje, splácí auto, tu motorku, platí si školu, pronájem bytu, chtěl si brát hypotéku na dům ...před měsícem si koupil tu motorku - splácí ji, ale ušetřit chce na výživném... své výdaje neomezí. A já po něm kromě pravidelného výživného nic nechci, nevolám mu, ani syn po něm nic nechce.

Není tady

 

#21 18. 5. 2007 23:27

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Hm, AlixaZS, takovýmhle tvorům já říkám "starej chlapec" sad
Vrážet peníze do svých hraček (motorka) - ano, uvědomit si svoje povinnosti k dítěti, které zplodil - ne.
Dokonce je schopen - když už se na dítě vyflajzne, ušetřit na jeho potřebách tím, že uvažuje o tom, že na konto svojí motorky pokrátí výživné usch
Já bych s otcem dítěte na to konto zapředla vážnou debatu ve stylu, jak si to vlastně všechno vůbec představuje. Zase záleží na situaci, jak na tom jsi Ty sama finančně a jaké stanovisko si můžeš dovolit zaujmout.
Jinak hláška, že už mu bude 36 roků, nic si neužil a čas rychle utíká mě dost pobavila. Kdyby tohle řekl chlap na hranici padesátky, beru. V tomhle věku většinou nabíhá druhá míza smile
Jestli ono to není tak, že si panáček ve snaze zaimponovat nabral všechny možné půjčky a leasingy, z jejichž splátek mu jde šiška kolem a jeho styl "hrát si na světáka" dostává povážlivé trhliny stolt Ve chvíli, kdy se vykašle na vlastního syna, bych ho tvrdě srazila zpátky na zem.
AlixaZS: mně by stačil JEDINÝ pohled na slzy svého dítěte, které chudák kluk prolévá díky otci a změnila bych se z chápající maminky v šavlozubého tygra.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#22 19. 5. 2007 0:09

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2007
Příspěvky: 1149

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Žádné debaty s BM nemají smysl. On to prostě nechápe. Vím, že oproti jiným dostávám  slušné výživné, z toho jsem ještě založila synovi stavební spoření, mám svůj plat, takže i něco ušetřím. Na dovolené to ovšem není. Jenže po BM jinak nic nechci.  A výživné má vypočítané jen ze svého platu. Má ještě jiný příjem - nepravidelný, ten mu ovšem neprokážu a ani se o to nesnažím. Už jsem tu někde o našem hospodaření psala. Je pravda, že si asi hrál na toho světáka, je zadlužený, synovi taky dluží peníze, které si půjčil z jeho pokladničky na opravu auta už před 2,5 lety, když jsem chtěla, aby mu je vrátil, tak jsem byla "mrcha". I přesto jsem chtěla, aby se ke mě vrátil. Teď už nechci. Když jsem mu řekla, že nemusí mít všechno, na co si vzpomene, řekl, mi, co by to byl za život ..třeba bez auta, motorky...život prý je krátký... A já jestli chci víc peněz, a si najdu lepší práci, jsem prý svéprávná...Postupem času se mi tak nějak otevírají oči, a vidím BM trochu jinak, než třeba před půl rokem. Teď nestačím koukat, koho jsem si to kdysi vzala, je úplně jiný než dřív.

Není tady

 

#23 19. 5. 2007 0:17

x21365
Host

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

JJ Kiaro, to ted sama v sobě řeším.... jsem to zažila z pohledu dítěte a ted nejsem schopna toho ušetřit vlatní děti, neboli zabránit tomu, aby se trápili..... a přesně, mívám styv, kdy si říkám, za každou slzu našich dětí zaplatí.
Jak donutíte otce, který své děti miloval a najednou je tzv. odstřihává , vlastně ani neví, jestli si je má brát , aby se začal chovat zodpovědně? Nijak, zkoušela jsem to po dobrém a ted to chtěla zkusit po zlém. A to je asi nesmysl. když nemá zájem a je mu to jedno, tak s tím nic neuděláme. Je to hrůza a je mi z toho smutno a mám vztek zároven, ale to je asi tak to jediné, co s tím zmůžu. JJ, řešíme to my a snažíme se to zaobalovat do hezkých řečiček ..... no, ted si je vzal tak uvidím . Alixo, ten můj je taky jiný, ale myslela jsem si naivně, že něco jako láska k dětem přetrvává. Nesmysl. grater

 

#24 19. 5. 2007 0:29

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2007
Příspěvky: 1149

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

Láska k dítěti? Mám pocit, že u nás jsou to jen slova. Kde jsou skutky? Mě řekl BM, že syn je ve věku (13), kdy už tátu tolik nepotřebuje....Co na to říct? A že si nechá postavit dům a pak ho přepíše na syna. (krásné, že myslí na jeho budoucnost...)  hmm

Není tady

 

#25 19. 5. 2007 0:42

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Dítě závislé na nezodpovědném rodiči

AlixaZS: No, hlavně se Ti otevřely oči, v co se Tvůj BM vyloupnul. Že jsi o takového borce přišla, tak jsi v podstatě o nic nepřišla. Povinnosti k rodině - nic. Zato žít a užívat života z pozice drsného motorkáře na silném stroji, pokud možno tak, aby všichni okolo koukali, jakej sedí na vytuněný mašině silnej borec, to bych skousla jen do určité míry. To, že si tatínek na nadstandard půjčil od vlastního dítěte z pokladničky a jak jsem pochopila - ještě je nevrátil bych neskousla vůbec.
Život je opravdu strašně krátký na to, abych se sama uskrovňovala, uskrovňovalo se i moje dítě a tatínek si žil na úkor vás dvou silně nad poměry. To, že tatínek podobné debaty nechápe, je nabíledni-on je v podstatě ani pochopit nehodlá. Na co taky.
A celá tvoje situace není jen o slušném výživném - jde o to, že se k vlastnímu synovi tatíček chová jako nechci říct co. Slušnej chlap - kterej si pořídí syna - by ho, a se Ti to líbí nebo ne, na té motorce nechal svézt.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů