Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 11. 5. 2007 18:14

ctyr,listek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 280

Daň za to,že se neflákám na pracáku!!

Víte že-pokud děláte na zkrácený prac.poměr(já na 3 hod. v obchodě-nic jinýho se u nás sehnat nedalo a nedá)tak platíte další daň? Vydělám si asi v průměru 4 500Kč hrubého-odečtou mě srážky tak jako každýmu,ale  yikes navíc ještě 13,5% z částky,kerá je rozdíl mezi minimální měsíční mzdou a tím ,co si vyděláte  butter butter Takže pokud zrovna nezaskakuju a nemám přesčasy,přijdu měsíčně pomale o 500 Kč.Napsala jsem to zjednodušeně,tak snad tomu porozumíte.
Jde o to ,aby jste si rozmyslely,jestli se to vyplatí jít do práce-já kdybych to tenkrát věděla dumbom
Není lepší lenošit doma a jednou za měsíc se jít ukázat na pracák roll
Jediná výhoda je,že se mě počítají roky do důchodu  wink
Jo a nemáte nějakou radu,jestli se této dani nedá nějak vyhnout kapitulation
Moc  díky!

Není tady

 

#2 16. 5. 2007 12:51

zenetka
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 7. 2006
Příspěvky: 204

Re: Daň za to,že se neflákám na pracáku!!

Patrně mᚠna mysli to, že musíš zaplatit zdravotní pojištění z minimální mzdy (tj. asi 1000,--Kč).
Jestliže patříš do okruhu osob, za které zdravotní pojištění platí stát, jestliže nejsou zaměstnané, tak do té částky nic doplácet nemusíš a platíš zdravotní jen z toho, co si skutečně vyděláš.
Nevím teď zcela přesně, koho se to týká, ale určitě se to týká osob, které pečují celodenně a řádně budď o jedno dítě do 7 let nebo o min. 2 děti do 15 let. Musí se to ovšem nahlásit na zdravotní pojišovně.

Není tady

 

#3 16. 5. 2007 14:19

Hannah
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 10. 2006
Příspěvky: 529

Re: Daň za to,že se neflákám na pracáku!!

ctyr,listku , jak tady bylo správně psáno ono navýšení není daň ale minimální zdravotní pojištění (1 080,-Kč).Vyhnout se tomuto navýšení můžeš jsi -li osoba za kterou platí pojistné stát (mateřská,dvě děti do 15-ti let,v evidencí ÚP,důchodce).Zeptej se na ÚP ,možná že by tě vzali do registru jako Uchazeče o zaměstnání který přijal krátkodobé zaměstnání (pak by pojistné platil rovněž stát).

Není tady

 

#4 16. 5. 2007 17:59

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Daň za to,že se neflákám na pracáku!!

Čtyřlístku, totéž se stalo mě. Nastoupila jsem na čtvrtúvazek, byla mi počítána čtvrtina min. mzdy, tedy 2000Kč. No a čistého mi to nakonec dělalo 800 Kč za celý měsíc. Já měla sice na VZP i na účtárně sepsanou vyjímku, jelikož mám děti do 15 let, ale účetní se na to vykašlala a pěkně mě obrala. Byla jsem tam čtvrt roku a na tom místě jsem zkončila, protože tam snad všechno odporovalo zákoníku práce - museli jsme si sami hradit a schánět pracovní oděv a obuv, KAŽDÝ den jsme dělali  1-2 hodiny navíc a k tomu šílená buzerace a hlavně dřina. Mᚠnaprostou pravdu, že je lepší  se nesnažit a raději si užít děti, dokud jsou malé. Jo a pro dokreslení situace - teď nám vypočítali příspěvek na bydlení a soc. příplatek a měsíčně bude díky mému příjmu o 500 Kč nižší.....

Pokud mᚠdvě děti do 15 let nebo 1 dítě do 7 let, tak to oznam na VZP, tam po mě chtěli vyplnit takový tiskopis s vypsanými jmény a rodnými čísly dětí, v účtárně chtěli kopii tohoto prohlášení a hlavně potvrzení ze školy, že syn nenavštěvuje družinu a ze školky, že druhý syn chodí jen na 4 hodiny denně. Tahle podmínka mi hrozně zkomplikovala ty tři měsíce a bylo to všechno úplně zbytečně, protože účetní byla trotl a domluva téměř nemožná, nakonec jsem to vzdala.


Iveta X

Není tady

 

#5 18. 5. 2007 9:07

ctyr,listek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 280

Re: Daň za to,že se neflákám na pracáku!!

zenetka napsal(a):

Patrně mᚠna mysli to, že musíš zaplatit zdravotní pojištění z minimální mzdy (tj. asi 1000,--Kč).
Jestliže patříš do okruhu osob, za které zdravotní pojištění platí stát, jestliže nejsou zaměstnané, tak do té částky nic doplácet nemusíš a platíš zdravotní jen z toho, co si skutečně vyděláš.
Nevím teď zcela přesně, koho se to týká, ale určitě se to týká osob, které pečují celodenně a řádně budď o jedno dítě do 7 let nebo o min. 2 děti do 15 let. Musí se to ovšem nahlásit na zdravotní pojišovně.

Já ale zaměstnaná jsem-úvazek na 15hod.týdně a plus záskoky!!Děti už mám přes 15let.
Platím normálně zdravotní 4,5 % z toho co vydělám a navíc ještě zdravotní  13,5 % z toho,co nevydělám (nebo bych jako měla vydělat!!) do min.mzdy(ta je teď nějak kolem 7000 Kč??!!)Když mám záskoky,tak to jde,ale jinak mě to s........!!
Tak pro příklad :
Březnová výplata-Hrubý příjem-4 730Kč
                          Pojistné-8%=377Kč
                          Zdravotní 4,5%=212Kč
                          Daň ze základu(3673Kč)=444Kč
                  Tohle platí každý!!
Ten kdo má zkrácený úvazek tak ještě zdravotní  13,5%(z 3293Kč)=445Kč!!
Těch 3293Kč je vlastně to co nevydělám DO minim.mzdy,takže platím z něčeho,co nevydělám!!

Není tady

 

#6 18. 5. 2007 9:15

ctyr,listek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 280

Re: Daň za to,že se neflákám na pracáku!!

Jinak díky za odpovědi,já to napsala hlavně ,aby si to každý nejdřív promyslel a zjistil,než se uváže na zkrácený úvazek!!
Jak jsem psala,já jsem ráda,že mám aspoň nějakou práci ,už teď na mě koukají jako na starou(42let)takže přednost dávají mladším,taky nějaký zdrav.problémy-tak bych ani osmičky každý den nevydržela.A holky v práci mají malý děcka,tak jsou rádi, že u   mě není problém jít kdykoliv na záskok.
Ale ta daň mě .................!!!!!!!!

Není tady

 

#7 18. 5. 2007 11:53

zenetka
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 7. 2006
Příspěvky: 204

Re: Daň za to,že se neflákám na pracáku!!

Asi jsem se špatně vyjádřila - existuje okruh lidí, za které platí zdravotní pojištění stát, jestliže tyto osoby nejsou zaměstnané - to jsou ty matky s dětma do 15 let, důchodci atd. Pokud tyto osoby jsou zaměstnané, platí pojištění 13,5 %  (4,5 % zaměstnanec + 9 % zaměstnavatel) z částky, kterou si vydeělají, a zbytek do částky 1080 Kč za ně zaplatí stát. Pokud nepatří do žádné z této skupiny osob, musí si zdravotí pojištění platit sami, tu minimální částku. Např. pokud bys chtěla být žena v domácnosti a neměla děti v tom příslušném věku, musíš si platit tu částku 1080 Kč.
Nevím, jak to je, pokud jsi byla evidovaná na ÚP, jestli nejde tam zůstat zaevidovaná při zkráceném úvazku, aby za tebe ten zbytek zdravotního platil stát, zkus se tam zeptat.

Není tady

 

#8 19. 5. 2007 20:11

ctyr,listek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 280

Re: Daň za to,že se neflákám na pracáku!!

zenetka napsal(a):

Asi jsem se špatně vyjádřila - existuje okruh lidí, za které platí zdravotní pojištění stát, jestliže tyto osoby nejsou zaměstnané - to jsou ty matky s dětma do 15 let, důchodci atd. Pokud tyto osoby jsou zaměstnané, platí pojištění 13,5 %  (4,5 % zaměstnanec + 9 % zaměstnavatel) z částky, kterou si vydeělají, a zbytek do částky 1080 Kč za ně zaplatí stát. Pokud nepatří do žádné z této skupiny osob, musí si zdravotí pojištění platit sami, tu minimální částku. Např. pokud bys chtěla být žena v domácnosti a neměla děti v tom příslušném věku, musíš si platit tu částku 1080 Kč.
Nevím, jak to je, pokud jsi byla evidovaná na ÚP, jestli nejde tam zůstat zaevidovaná při zkráceném úvazku, aby za tebe ten zbytek zdravotního platil stát, zkus se tam zeptat.

To jsme zkusili 2 měsíce,ale zase se musel dodržet počet hodin a tak mě vzali na smlouvu.u soukromníka by to bylo jednoduchý-do papírů napíše 15hod týdně a zbytek dá bokem,ale u mě to nešlo:o((((((((

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů