Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#201 18. 9. 2007 22:18

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Re: Život po nevěře s levobočkem

Kiara napsal(a):

Axi napsal(a):

Aha, takže odbýt vlastní dítě penězi. Ty jsi fakt taková velkorysá a morální osoba, to se jen tak nevidí. Nedávno jsem viděl, jaké má takovýhle postoj následky. Hrůza.

Axi, ráda bych Tě viděla, jak bys řešil situaci z jiného zorného úhlu - kdyby se manželka zapletla s cizím mužem, otěhotněla by, manželovi by bylo nad slunce jasné, že on otcem není a dítě by se přesto narodilo. Jaký by měl podle Tebe podvedený manžel k dítěti zaujmout postoj, hm?
Pokud jsi toho názoru, že by měl své ženě odpustit a dítě, které zplodila s milencem přijmout za svoje a společně s manželkou ho vychovat, tak jsi borec, před kterým regulérně smekám godlike

To právě ukazuje charakter člověka. jestli dokáže povznést nad to co se stalo. Pokud za to manžel stojí.
Nejde o to dítě jiného přijmout za svoje, ale uznat že i to dítě má právo stýkat se s oběma rodiči a chovat se k němu normálně - to že je to sourozenec vlastního dítěte, na tom už nikdo nic nezmění.
Monča by naopak měla manžela dokopat k tomu a se kouká o svoje dítě pořádně starat, ne jenom posílat peníze, ty dítěti k ničemu nebudou.

Není tady

#202 18. 9. 2007 22:50

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Pánové, ráda bych vás viděla, jak byste VY v praxi řešili skutečnost, že Vám Vaše zákonitá žena povila kukaččí mládě. Dnes a denně byste se na dítě museli dívat, představovat si situaci, ke které došlo devět měsíců předtím, než se dítě narodilo a vůči manželce a dítěti být happy.
Opravdu, ale opravdu neznám chlapa, který by takovouhle situaci dokázal schroupnout - tím myslím manžela, který je ze dne na den postaven před důsledky manželčiny nevěry, není impotent a není sterilní.
Mám pocit, že jste hodně tolerantní k problému, který se vás nikdy netýkal...
Asi tak.

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#203 18. 9. 2007 23:03

Axi
♥♥♥♥♥♥-

Dámo, jsem si jistý, že bych unesl i to, ale domnívám se, že se tady řeší styk pána s dítětem, ne to, že by paní musela vychovávat cizí dítě. K tomu jí nikdo opravdu nutit nemůže. Těžko ale může chtít po pánovi, aby se nestýkal se svým potomkem. Ty si fakt dovedeš představit, že ti partner řekne: jestli mě mᚠrád, s tím svým synem/dcerou se mi stýkat nebudeš, jasný?

Pokud jsem to špatně pochopil, tak sorry, nemám čas tohle vláno číst celé.

Jsme příliš slábi ve víře a svatou pravdu na kříž vlekou...

Není tady

#204 18. 9. 2007 23:10

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

Pánové, ráda bych vás viděla, jak byste VY v praxi řešili skutečnost, že Vám Vaše zákonitá žena povila kukaččí mládě. Dnes a denně byste se na dítě museli dívat, představovat si situaci, ke které došlo devět měsíců předtím, než se dítě narodilo a vůči manželce a dítěti být happy.
Opravdu, ale opravdu neznám chlapa, který by takovouhle situaci dokázal schroupnout - tím myslím manžela, který je ze dne na den postaven před důsledky manželčiny nevěry, není impotent a není sterilní.
Asi tak.

Kiaro, ony jsou jisté rozdíly mezi muži a ženami. Bohužel si nevzpomenu kde jsem četl právě to, že muži jsou spíše schopni zkousnout tento problém než ženy. Pokud chlap snese být po nevěře s tou ženou, tak to dítě určitě neni překážkou

Není tady

#205 18. 9. 2007 23:15

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Axi napsal(a):

Dámo, jsem si jistý, že bych unesl i to, ale domnívám se, že se tady řeší styk pána s dítětem, ne to, že by paní musela vychovávat cizí dítě. K tomu jí nikdo opravdu nutit nemůže. Těžko ale může chtít po pánovi, aby se nestýkal se svým potomkem. Ty si fakt dovedeš představit, že ti partner řekne: jestli mě mᚠrád, s tím svým synem/dcerou se mi stýkat nebudeš, jasný?

Axi - k první větě - tak to jsi teda fakt třída tummenupp
Ale teď vážně - znám manželství, kdy manželka zaujala velkorysé stanovisko s tím, že už se teda holt stalo, manželovi dala dost velký prostor ale se striktní výjimkou: DOMA SE O TOM MLUVIT NEBUDE.
Což mi připadá jako velice rozumné řešení stolt

Není tady

#206 18. 9. 2007 23:25

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

Axi napsal(a):

Axi - k první větě - tak to jsi teda fakt třída tummenupp
Ale teď vážně - znám manželství, kdy manželka zaujala velkorysé stanovisko s tím, že už se teda holt stalo, manželovi dala dost velký prostor ale se striktní výjimkou: DOMA SE O TOM MLUVIT NEBUDE.
Což mi připadá jako velice rozumné řešení stolt

A v tom tvém případě se ten muž "směl" stýkat se svým mimomanželským dítětem? Pokud ne, tak to slvo "rozumné" se k tomu nehodí ani náhodou

Není tady

#207 18. 9. 2007 23:28

Axi
♥♥♥♥♥♥-

Kiara: jo, to zní rozumně. Dobrou.

Jsme příliš slábi ve víře a svatou pravdu na kříž vlekou...

Není tady

#208 18. 9. 2007 23:33

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

PetrHl: nejenomže směl, on dokonce mohl... Ale za striktních podmínek: DOMA SE O TOM MLUVIT NEBUDE.

Není tady

#209 18. 9. 2007 23:40

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

PetrHl: nejenomže směl, on dokonce mohl... Ale za striktních podmínek: DOMA SE O TOM MLUVIT NEBUDE.

OK. Dobrou noc

Není tady

#210 19. 9. 2007 8:59

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

Zakazovat styk rodiče s dítětem je při nejmenším strašně hloupé. Ano, Apolenka jim u toho nepískala a odtrpěla si svoje, ale na tenhle zákaz nemá nikdo právo.
Apolenka by si měla dobře rozmyslet co vlastně chce. ONA. Ale k tomu, aby to tak bylo nemůže dávat žádná taková ultimáta. Pokud svého muže miluje a chce s ním zůstat i nadále, MUSÍ akceptovat to, že má dítě s jinou. Musí protože se to již stalo, vrátit to nejde a to dítě prostě je. Jestliže, ale nezvládne tento fakt, měla by to se svým mužem ukončit. Bude se totiž trápit do nekonečna Ona, její muž, děti....

Vím, že to není vůbec jednoduché a je to hodně těžké. Ale ony ty peníze opravdu nenahradí péči rodičů.

A samozřejmě podmínka milenky, že se bude vídat s dcerou pouze u nich s případným sexem, tolerovat nelze. Pokud by to nešlo řešit dohodou, tak se soudně určí styk a dítě bude trávit určené víkendy u otce.

Není tady

#211 19. 9. 2007 16:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Kiara napsal(a):

Asi tak.

Kiara, nerada ti to kazím, ale ja takého poznám. Je to síce výnimka, ale je... živý človek z mäsa a kostí.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#212 19. 9. 2007 16:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

A ja osobne som proti extrémoím- t.j. proti absolútnemu zákazu styku s dieaom okrem mesačného šeku, ale zároveň aj proti "styku" s dieaom aj s mamičkou, pričom sa doma rozoberá do detailov, čo sa udialo, čo sa neudialo, čo sa mohlo udia... hmm

Brita

Není tady

#213 20. 9. 2007 11:17

Somaia
Host

Selima napsal(a):

Kiara napsal(a):

Asi tak.

Kiara, nerada ti to kazím, ale ja takého poznám. Je to síce výnimka, ale je... živý človek z mäsa a kostí.

Kiaro, tak abych ti ochladila horkou hlavu... před nedávnem jsem četla statistiku, že DOKONCE  1/3  všech dětí není odchována svým pokrevním sploditelem.
Jinak se přidávám k Selimě, taky osobně znám muže  vyspělého charakteru a vyskokého EQ, že vychoval  /ne/svého potomka s láskou a své ženě byl a je partnerem, který  ani v krizových okamžicích nezapochyboval o svém počátečním rozhodnutí. Howgh.
Opravdu jsou i tací...., věř mi, nelžu... big_smile

Upravil(a) Somaia (20. 9. 2007 11:17)

#214 20. 9. 2007 12:45

klokan
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno-venkov

Upřímně - neznám na vlastní kůži takovou situaci, ale myslím, že bych asi unesl i toto, kdybych věděl, že partnerka o mne stojí, že je při mně a že se jednalo o (určitým způsobem..) její chybu, omyl či nedorozumění - ovšemže by se to jistě neobešlo bez nějakého ospravedlnění či výčitek z mé strany.. Jistě, bylo by to hoooodně těžké, to ano.. A asi bych se také ptal sám sebe, proč k takové situaci vůbec došlo, co jsem vlastně provedl špatně.. Ale není to o tom, abych zavrhl dítě samo o sobě, to dítě za hlouposti rodičů nemůže.. Taky by záleželo na partnerce, zdali by unesla třeba i situace ve výchově, kdybych byl nucen toto dítě například trestat a podobně..

Existuje 10 typů lidí - Ti, kteří tohle chápou a ti, kteří nikoliv wink

Není tady

#215 20. 9. 2007 13:06

Somaia
Host

Klokane, jestliže partnera miluješ bez výhrad , jsi schopen zahrnout do své lásky i dítě, které je jen jeho součástí. Není to zrovna ideální začátek, ale také nic, co by se nedalo zvládnout se ctí jako určitá životní lekce. Myslím, že to vnímáme stejně.
Pokud bych si vzala osamělého muže s dětmi, tak bych na jeho děti určitě pohlížela stejným způsobem, jako součást jeho života  a nedovedu si představit, že bych s nimi žila a nemilovala je.

#216 20. 9. 2007 13:22

klokan
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno-venkov

Somaia napsal(a):

Klokane, jestliže partnera miluješ bez výhrad , jsi schopen zahrnout do své lásky i dítě, které je jen jeho součástí. Není to zrovna ideální začátek, ale také nic, co by se nedalo zvládnout se ctí jako určitá životní lekce. Myslím, že to vnímáme stejně.
Pokud bych si vzala osamělého muže s dětmi, tak bych na jeho děti určitě pohlížela stejným způsobem, jako součást jeho života  a nedovedu si představit, že bych s nimi žila a nemilovala je.

Somaia: Možná jsem se špatně vyjádřil - u osamělé partnerky a Tebou zmíněného začátku bych to bral jako naprostou samozřejmost - aniž bych se na cokoli ptal... Šlo mi o situaci, kdy by partnerka během vztahu se mnou otěhotněla s někým jiným.. V tom případě bych to posuzoval trochu kritičtěji, jak jsem již uvedl výše.. wink

Existuje 10 typů lidí - Ti, kteří tohle chápou a ti, kteří nikoliv wink

Není tady

#217 20. 9. 2007 13:41

Somaia
Host

Ne, vyjádřil ses dobře, já to později trochu zamotala. Já jsem taky původně  psala jen o variantě "otěhotnění s někým jiným".
Jinak druhá varianta je třeba pro tebe naprostou samozřejmostí , ale obecně platné to není....

#218 20. 9. 2007 16:35

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Somaia napsal(a):

No, ja tuná nemusím teoretizova, ja som vychovávala syna, ktorého som neporodila... A ku koncu viac než obaja jeho pokrvní rodičia dokopy, bohužiaž...

Brita

Není tady

#219 20. 9. 2007 16:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Ale teda nebol počatý POČAS nášho vzahu, upresním. O cca 6 rokov skôr...

Brita

Není tady

#220 22. 9. 2007 9:03

jeannne
♥------

Selima,
Ty si sa zoznámila s bývalým partnerom počas jeho vzahu s matkou dieaa, alebo už boli rozvedení, prípadne rozlúčení.
To čo Ty popisuješ je nečo diametrálne rozlišné. Keď vstupuješ do vzahu, kde vieš, že je diea, je to predsa niečo úplne iné, ako keď príde podraz počas dobre fungujúceho vzahu a zamilovanos partnera  rozmetá celé roky budované základy.

Není tady

#221 24. 9. 2007 8:28

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

jeannne napsal(a):

Prečo by práve Apolenka, ktorá tlačí pred sebeou obrovskú káru
bolesti si mala da na ňu naklada donekočna. Prečo by ona mala stále fúka jeho boliestky. Prečo má by stále ona tá, ktorá
ustupuje hladí utešuje. Ona nezradila, neranila a trpí.
Ona je predsa tá ranená ktorú treba uteši.

Zajímavý úhel pohledu..... a právě že právě proto!

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#222 24. 9. 2007 8:32

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Selima napsal(a):

Kiara napsal(a):

Asi tak.

Já takové znám DVA! Oba velice rychle pochopili, že mají máslo na hlavě a tak to za ni prostě hodili. Djóóó borci smile

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#223 24. 9. 2007 9:13

majkafa
Host

Znám "jiného" borce. Dvě dospělé děti. Našel si milenku, odešel. Kamarádka se zamilovala, otěhotněla, nový přítel byl na ni zlý, mlátil ji, vyhodila ho, ale rozhodla se, že děátko přijde na svět. Vždy si přála mít ještě třetí dítě. Manžela  v tu dobu milenka opustila. Začali se scházet, manžel řekl, že by se rád vrátil, ale a jde kamarádka na interupci. Ona řekla, že nepůjde, že jestli se chce vrátit, tak k nim  ke všem, i k dítěti, kterému není biologickým otcem. On se 2 měsíce rozmýšlel a pak se po roce a třičtvrtě od svého odchodu k milence vrátil. Byl i u porodu. V srpnu byly holčičce dva roky, on je z ní celej vedle, s kamarádkou mají po tolika letech nádherný vztah, kamarádka říká, že mnohem lepší, než kdy "před milenkou". big_smile

#224 24. 9. 2007 12:37

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

stolt Život je nevyspytatežný, a to mám na ňom tak rada....

Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí