Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 6. 5. 2007 21:19

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 962

Vzdělání

Ahoj,

je mi 29 let a mám jen základní vzdělání. Dost mě to trápí. Odráží se to i na výplatách. Navíc neseženu pořádnou práci, když řeknu, že mám základní vzdělání, tak se mnou pohrdají a koukají na mě jako na blbce. Ne že bych práci neměla, dělnickou práci, nebo práci uklízečky seženu vždycky, ale hůře placenou, většinou dělám jen za minimální mzdu práci, za kterou mají ty s výučníma listama víc peněz. Vždycky mám tu nejnižší platovou třídu. Já vím, co bych chtěla, když jsem bez vzdělání.
Stydím se za to:usch:

Ptám se Vás. Mohla bych si dodělat nějakou školu? Myslím třeba jen dálkově. Jak se to dělá? A jde to vůbec v tomhle věku?
Děkuji.

Není tady

 

#2 6. 5. 2007 21:28

vašek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Most
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9032

Re: Vzdělání

podle mě to jde, a když je chu a vůle tak hurá do toho :-)

mrkni na net na školy co mᚠv okolí co nabízí a uvidíš ... pak dej vědět, jak to jde :-)

Není tady

 

#3 6. 5. 2007 21:33

potvurkapodivna
Host

Re: Vzdělání

Určitě jde, jdi do toho tummenupp

 

#4 6. 5. 2007 21:34

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Vzdělání

Kotěvbotě napsal(a):

Ahoj,

je mi 29 let a mám jen základní vzdělání. Dost mě to trápí. Odráží se to i na výplatách. Navíc neseženu pořádnou práci, když řeknu, že mám základní vzdělání, tak se mnou pohrdají a koukají na mě jako na blbce. Ne že bych práci neměla, dělnickou práci, nebo práci uklízečky seženu vždycky, ale hůře placenou, většinou dělám jen za minimální mzdu práci, za kterou mají ty s výučníma listama víc peněz. Vždycky mám tu nejnižší platovou třídu. Já vím, co bych chtěla, když jsem bez vzdělání.
Stydím se za to:usch:

Ptám se Vás. Mohla bych si dodělat nějakou školu? Myslím třeba jen dálkově. Jak se to dělá? A jde to vůbec v tomhle věku?
Děkuji.

Maturita sa dá dorobi v akomkožvek veku, stačí oslovi stredné školy. Kožko mᚠvlastne rokov ? Priatežka brata môjho ex je učitežka slovenského jazyka a rozprávala o pánovi vyše 50 ročnom, ktorý si spätne dorábal maturitu a úplne sa rozplývala ako mu to šlo. Vďaka životným skúsenostiam pokročilého veku rozumel témam rôzneho obdobia oveža lepšie ako puberáci. Urobil všetky skúšky na výbornú, ba dokonca ho to bavilo. Núdzu nemal, len si chcel zvyši vzdelanie. Pre dobrý pocit. Robil to samozrejme popri podnikaní externe.

Držím ti palce. tummenupp


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#5 6. 5. 2007 22:01

vašek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Most
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9032

Re: Vzdělání

Mafiánko :-)

přečti si ještě jednou její první větu a pak se znovu zeptej kolik jí je :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

ale mᚠpravdu věk nehraje roli :-)

Není tady

 

#6 6. 5. 2007 22:02

vašek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Most
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9032

Re: Vzdělání

jinak mᚠpěknej podpis :-))

Není tady

 

#7 6. 5. 2007 22:12

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Vzdělání

Kotěvbotě napsal(a):

Ahoj,

je mi 29 let a mám jen základní vzdělání. Dost mě to trápí. Odráží se to i na výplatách. Navíc neseženu pořádnou práci, když řeknu, že mám základní vzdělání, tak se mnou pohrdají a koukají na mě jako na blbce. Ne že bych práci neměla, dělnickou práci, nebo práci uklízečky seženu vždycky, ale hůře placenou, většinou dělám jen za minimální mzdu práci, za kterou mají ty s výučníma listama víc peněz. Vždycky mám tu nejnižší platovou třídu. Já vím, co bych chtěla, když jsem bez vzdělání.
Stydím se za to:usch:

Ptám se Vás. Mohla bych si dodělat nějakou školu? Myslím třeba jen dálkově. Jak se to dělá? A jde to vůbec v tomhle věku?
Děkuji.

Jdi do toho, mně je 38 a chci to příští rok zkusit na výšku, letos jsem to nestihla.  Na dodělání školy není nikdy pozdě.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#8 6. 5. 2007 22:16

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Vzdělání

Jéžiš Kotěvbotě, vždy jsi mladá koc!  Neboj se a jdi do toho. Moje nejlepší kamaráda se dala teď ve 40 na studium vysoké školy, má rodinu, děti a zvládá to výborně. Strašně ji obdivuji.  tummenupp


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#9 6. 5. 2007 22:32

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 962

Re: Vzdělání

Tak to je fajn. Dojdu se na to poptat. Já jsem si myslela, že když se dojdu někam zeptat, tak budu vypadat jako debílek, že chci ještě v tomhle věklu dělat školu:D
Tak díky.

Není tady

 

#10 6. 5. 2007 22:35

vašek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Most
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9032

Re: Vzdělání

prej v tomhle věku :-) tam budeš nejmladší :-)))))

Upravil(a) vašek (6. 5. 2007 22:37)

Není tady

 

#11 6. 5. 2007 22:44

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Vzdělání

je mi skoro 40, jsem původně zootechnik, ale po narození syna před dvaceti lety jsem kvůli jeho zdraví musela zůstat doma. Po pár letech se mi narodilo ještě jedno dítě, které potřebovala větší péči. Starší syn už odešel, zůstal mi mladší a jelikož je na tom lépe než starší, říkala jsem si, že půjdu konečně do práce, že s ním nebudu doma až do konce. Tvrdě jsem narazila, ne že bych se s maturou nechytila u pokladny, ale to není pro mne, můj obor u nás nemá uplatnění. A dělat přechodnou dobu, či brigádně, je něco jiného než tam být až do důchodu. Usoudila jsem tedy, že si udělám nějakou střední školu, co by mne bavila a začnu svůj život žít znovu.
Začala jsem hledat na netu, je to samá obchodní akademie, což je směr, který mne zabíjí už jen když ho slyším. Tedy jsem po pár týdnech našla gymnázium a elektrotechnickou průmyslovku. Gymnázium proto, že je v místě (a kdyby nevyšla ta průmyslovka) a průmyslovka proto, že je směrována na pc a to mne baví a zajímá.
Minulý týden jsem dělala přijímačky na gymnáziu, byly tam i starší než já, ale také tak 25ti letá dívčina..... Byla tam i mamina s dítětem.... Ani jeden z nás nevypadal jako debílek, neboj a zkoušky s námi dělal zástupce ředitele a taky se k nám nechoval jako k blbcům.... Prostě normálka, i jsme se tam zasmáli smile
ničeho se neboj, máš-li chu, hrdě do toho, protože chtít se vzdělávat zaslouží úctu a to v každém věku, z jakého-koli důvodu.....

Není tady

 

#12 6. 5. 2007 22:56

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Vzdělání

vašek napsal(a):

Mafiánko :-)

přečti si ještě jednou její první větu a pak se znovu zeptej kolik jí je :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

ale mᚠpravdu věk nehraje roli :-)

lol som si nevšimla dumbom


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#13 6. 5. 2007 22:57

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Vzdělání

vašek napsal(a):

Mafiánko :-)

přečti si ještě jednou její první větu a pak se znovu zeptej kolik jí je :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

ale mᚠpravdu věk nehraje roli :-)

Mne sa ten vtip vežmi páčil. Už ani neviem, kde som to čítala, ale hneď som si to zapamatala. Je v ňom veža múdrosti lol


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#14 7. 5. 2007 7:36

x256987
Host

Re: Vzdělání

Kotě, jdi do toho. Zmapuj si, jaké školy jsou ve tvém okolí, ono "dálkové studium" je sice od slova "dálka", ale mít školu na dosah je přece jenom lepší wink Nejspíš by pro tebe byl nejlepší nějaký učební obor s možností pokračovat a udělat si i maturitu, abys měla před sebou dva postupné cíle - výuční list a maturu.

Najdi si webové stránky vyhlídnuté školy a pokud tam nenajdeš informace, jestli nabízejí dálkové studium, zavolej tam nebo zajdi.

A vůbec si nemusíš připadat jako "exot", dneska se lidi vzdělávají v každém věku a má to i něco do sebe. Držím palec, zvládneš to!

 

#15 7. 5. 2007 8:52

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Vzdělání

Dvě mé kamarádky dokončily minulý rok Sociálně správní školu a třetí ji dělá-všechny mají malé děti a domácnost, jedna chodí k tomu ještě do práce.

Není tady

 

#16 7. 5. 2007 10:02

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Vzdělání

Kotěvbotě: Chutě do toho! Brácha si dodělával maturu v 28 a moje maminka skoro v 45... Ono když se výhledově koukneš na sebe v těch 40,50 .... tak nejen že bys neměla vzdělání, ale ještě by tě občas případný zaměstnavatel mohl "podpořit", že by ti dal najevo, že jsi stará (jo, i tohle dokážou některý tupci vypustit z pusy).... žádnej med ... takže lepší bejt "stará" a aspoň s maturou wink ... zvládneš to, nebojím se. Mᚠbezvadnej projev, jak po stránce stylistický, tak po stránce gramatický. Nejsi určitě žádná hloupá holka. Většina učňáků i středních škol teď nabízí maturitu dálkově, porozhlédni se po okolí, po netu, taky v Učitelských novinách bývají seznamy škol, možná by ti poradili i na tvojí základce, možná v práci by někdo věděl ... Hodně sil přeju!

Není tady

 

#17 7. 5. 2007 11:41

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Vzdělání

Myslím, že pokud budeš mít v životopisu, že si dělala střední školu až nyní, že to pro zaměstnavatele bude velké plus, páč uvidí, že si schopná se v "tomhle věku" učit novým věcem. Tak neváhej a do toho stolt


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#18 7. 5. 2007 13:29

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Vzdělání

Kotěvbotě, od září jsem se přihlásila na střední školu, jelikož jsem na tom se vzděláním přesně jako Ty, jen s tím rozdílem, že mi je už 38 let a mám ještě celkem malé děti. Nedodělala jsem ekonomku, ale k tomuto oboru mám stejný přístup jako Cilka, takže budu začínat od nuly ve zdravotnictví...... Už přes rok se plácám na pracáku a vidím, že mě zaměstnají maiximálně za minimální mzdu a ještě takovou práci, těžkou, kterou nikdo dělat nechce a kde přímo odporujou podmínky zákoníku práce.....Zkus mrknout na internet, kraje teď uveřejnily, v kterých školách bude probíhat druhé kolo přijímacího řízení, takže třeba by jsi měla štěstí a stihla studium hned od září a neztratila by jsi další rok. Dobrá je i rekvalifikace, ale kurzy většinou probíhají v krajských městech a to je např. u mě velký problém s dopravou. Nevím odkud jsi, ale i to by byla cesta jak si v krátkém čase vylepšit vzdělání.
http://www.ccsystem.cz/ccsystem/vzdel/instituty.php
http://www.ivex.cz/
http://www.istp.cz/charlie/expert2/act/index.act?lh=0
http://www.kr-plzensky.cz/article.asp?itm=31226
Ta poslední adresa je přehled volných míst na školách v Plzeňském kraji. Stejně tak to avízují ostatní kraje, zkus pohledat, možná bude volné i nějaké dálkové studium..... Hodně štěstí.


Iveta X

Není tady

 

#19 7. 5. 2007 15:02

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 962

Re: Vzdělání

Tak Vám všem díky:-)

Jsem z Pelhřimovska, moc takových škol tu není, žádný pořádný výběr. Ale bavila by mě např. ta zdravotka. Půjdu do toho, nechci už být jako nemehlo se základním vzděláním. Chci něco být, chci mít ze sebe radost. Chci něco dokázat.

Není tady

 

#20 7. 5. 2007 15:30

misha88
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 15639

Re: Vzdělání

Ahoj Kotě, zeptej se Choys, ta teď teda dělá...ale ty plány na školu měla taky.....a můj přítel měl učňák a začal si dodělávat maturu(nástavbu)dálkově-takže na 3 roky....při práci...a loni zdárně odmaturoval.....po svých 30tinách..takže to jde!


http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů