Oznámení

4.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.června : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

#1 6. 5. 2007 21:13

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava

Ako urobiť pekné fotky svojej mačičky - tipy a triky

Keďže by som nerada šla do OFF TOPICu v téme kastrácia, zakladám nový topic, kde si môžeme vymieňať rady, tipy a triky ako urobiť peknú fotku svojich mačacích miláčikov.
Fotenie je moje hobby. U mňa sa osvedčilo použiť hračky na zaujatie pozornosti, maškrtky a hlavne veľkú dávku TRPEZLIVOSTi, ale výsledok stojí za to a dá sa povedať, že tie moje si už zvykli, keďže vedia, že si zamaškrtia. tongue
http://img503.imageshack.us/img503/3108/imgp2103dr4.jpg
http://img130.imageshack.us/img130/1548/imgp2101xq3.jpg
http://img265.imageshack.us/img265/4861/imgp2146oj2.jpg

Upravil(a) Mafia (6. 5. 2007 21:24)

Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

#2 6. 5. 2007 21:33

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Ako urobiť pekné fotky svojej mačičky - tipy a triky

No to je super.... po tom sním, nafotit ji na jednobarevném pozadí.... ale ona pokud nezná prostředí, látku, ubrus nebo koberec, tak je jak z divokých vajec, můžeš tam vysypat nůši hraček, ale nevleze na to ani na vteřinu....
Mám ovšem již novou zbraň, přídavný blesk k foťáku, protože jinak ty oči nevyfotíš s normálním bleskem a v paneláku nikdy nedosáhnu kvalitního přirozeného či umělého světla... tudíž je kočka jednou hnědá, jednou šedá apod....

Není tady

#3 6. 5. 2007 21:45

Mafia
♥♥♥♥---

Ja som to fotila na mojej posteli, len som cez ňu prehodila zelenú plachtu. Postel je ich obľúbené miesto. Navyše vtedy bolo teplo a boli oťapené. Ja fotím vždy doobeda medzi ôsmou - jedenástou, vtedy je najlepšie svetlo, také studené. Môj modrý kocúr v inom svetle ako aj v umelom vyzerá tiež ako hnedý a nepáči sa mi to.

fuckyou

Není tady

#4 6. 5. 2007 22:03

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

No postel nehrozí, gauč naprosto holý, max. s jednou tenoučkou larisou, tak tam si příjde tak jednou za 14 na chvilku schrupnout. Jinak zem,
přepravka, botník, občas židle.... pelíšky máme dva a můžu si v nich ležet sama.... jsou moc měkký.... butter dumbom
A ráno já nemám vůbec žádné světlo, jedině až od 15 hod. se trošku začne dostávat z úhlu i dovnitř a to je Saxana v limbu někde hodně ve tmě.... lol

Není tady

#5 6. 5. 2007 23:19

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Jéééj, holky, já mám v mobilu nafocené úžasné fotečky mafiánů, jenomže z technických důvodů je nemůůůžu převést do reálu grater

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#6 6. 5. 2007 23:30

Mafia
♥♥♥♥---

Kiara napsal(a):

Jéééj, holky, já mám v mobilu nafocené úžasné fotečky mafiánů, jenomže z technických důvodů je nemůůůžu převést do reálu grater

Pošli si ich na e-mail z mobilu. Novšie mobily túto funkciu majú. wink

fuckyou

Není tady

#7 6. 5. 2007 23:59

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Bať, Mafia smile Problém je v tom, že mám PC na pokraji smrti, softík na fotky a vše okolo mi synek tak nějak ztratil grater takže snaha by byla, leč technické zázemí neodpovídá.
Nové mobily mají samozřejmě funkci zasílání foteček na e-mail. Bohužel já nemám nový mobil smile

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#8 15. 5. 2007 8:56

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

Mafia - Vidím na té první fotce "briťácký" záda, nebo se mě to zdá??? va wink
Téééda Macku! Ty máš Photoshop a děláš si starosti s pozadím? lol lol lol

Není tady

#9 15. 5. 2007 12:28

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

Copak mám čas se ho učit? Pořád jsem na str. 86 už asi půl roku....
A krom toho, neuměla bych ji dokonale vybrat a označit, to už mám za sebou, ale v tom teda nikdy nebudu dobrá, protože se mi strašně třepe ruka a automatický výběr ti vybere prd....Tudíž kostrbatá kočka na dokonalém pozadí vypada ještě hůř než přirozená kočka na strašném pozadí..... lol
Jinak, jedna věc je krásné pozadí a druhá věc je pózování a udržení zvířete v klidu.... Když si jí nikdo nevšímá, tak leží a ani brvou nemrkne, jak se blížím s foťákem, tak buď zdrhá nebo zpozorní narovná se do nějaké nezajímavé polohy a čučí... když ji zabavím hračkou, tak sebou tak mrská nebo aspoň kroutí hlavou tak rychle, že všechno je rozmazaný.... Onehdá, jsem ji nalákala na televizi vázou plnou tulipánů a frézií, vyfotila jsem asi 30 fotek a jen dvě nejsou s rozmazanou Saxanou, a tam kde není rozmazaná, má zavřené oko nebo se otočila zádama apod....  dumbom dumbom Zkrátka nechce, tak nechce celebrita jedna.... lol

Není tady

#10 15. 5. 2007 12:32

Mafia
♥♥♥♥---

Hellga napsal(a):

Mafia - Vidím na té první fotce "briťácký" záda, nebo se mě to zdá??? va wink
Téééda Macku! Ty máš Photoshop a děláš si starosti s pozadím? lol lol lol

Polobriťák sídliskový - mama britka, otec neznámy šuhaj sídliskový lol

fuckyou

Není tady

#11 15. 5. 2007 12:35

Mafia
♥♥♥♥---

Macex napsal(a):

Copak mám čas se ho učit? Pořád jsem na str. 86 už asi půl roku....
A krom toho, neuměla bych ji dokonale vybrat a označit, to už mám za sebou, ale v tom teda nikdy nebudu dobrá, protože se mi strašně třepe ruka a automatický výběr ti vybere prd....Tudíž kostrbatá kočka na dokonalém pozadí vypada ještě hůř než přirozená kočka na strašném pozadí..... lol
Jinak, jedna věc je krásné pozadí a druhá věc je pózování a udržení zvířete v klidu.... Když si jí nikdo nevšímá, tak leží a ani brvou nemrkne, jak se blížím s foťákem, tak buď zdrhá nebo zpozorní narovná se do nějaké nezajímavé polohy a čučí... když ji zabavím hračkou, tak sebou tak mrská nebo aspoň kroutí hlavou tak rychle, že všechno je rozmazaný.... Onehdá, jsem ji nalákala na televizi vázou plnou tulipánů a frézií, vyfotila jsem asi 30 fotek a jen dvě nejsou s rozmazanou Saxanou, a tam kde není rozmazaná, má zavřené oko nebo se otočila zádama apod....  dumbom dumbom Zkrátka nechce, tak nechce celebrita jedna.... lol

No na to existujú triky. Na rýchly pohyb skús použiť blesk a nebude rozmazaný, ale asi mu budú svietiť oči... roll

Proti trasúcim rukám sa používa metóda držania foťáka v oboch rukách a pri stlačení spúšte zadržíš dych. Chce to cvik. Alebo stojan na foťák, ktorý ja nemám. lol

fuckyou

Není tady

#12 15. 5. 2007 14:08

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

Ne, Mafie, to si mne špatně pochopila... to je třes v rukou při výběru ve Photoshopu, to není, že se mi třepe ruka při focení, na to mám dvoustupňový "antitřes".... a stativ taky, to není problém, to ona sebou mlatí, to blesk nepomůže, to bych musela fotit na nějaký sportovní akční režim, kvůli pohybu, ale těžko s ním nafotíš makrofotky s detailem kočky a květiny, to je problém.... a s bleskem jsou hnusný oči nasvícený, to musí být bez blesku a nebo s přídavným nasměrovaným na strop, ale stejně pokud ti během momentu třikrát změní polohu hlavy, tak to bych to musela fotit na setiny a v paneláku a s umělým světlem.... to asi těžko....
Holt někdo si koupí modelku a někdo si koupí darebáka, který prostě pózovat nebude....

Není tady

#13 15. 5. 2007 14:29

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

Mafia: Já si hned říkala, že ty záda "rozčepejřený" mě někoho připomínaj... lol
Macku, při výběru laso...tummenupp Heleď, mě se osvědčilo, těsně před zmáčknutím spouště, zasyknout... Zpozorní a na moment strnou, protože v ten moment neví, co to do mě vjelo a jestli bude nějaká sranda, nebo je líp zdrhnout... Když potřebuju, aby zvedli hlavu, nebo se dívali, kam chci, tak mávám rukou s něčím, třeba s plácačkou na mouchy a tak... lol Vidět mě při tom "nezasvěcenej", tak mě hnedka vezou... stolt big_smile

Není tady

#14 15. 5. 2007 14:54

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

Jasný, to všechno znám, buď na to mám pomocníka nebo to zvládnu druhou rukou, ale ona mrkne a hned čuje zradu, takže udělá takové to nenenene, šílenou rychlostí zakroutí hlavou zleva doprava a je v trapu..... Mám pocit, že kdyby mohla dělat fuckyou, tak to na mne dělá z pod stolu každý den..... lol

Není tady

#15 15. 5. 2007 15:00

Mafia
♥♥♥♥---

Macex, zdá sa, že máš doma riadnu mačaciu potvorku big_smile ale aj na ňu sa dá vyzrieť. Napr. ju riadne vyhrať alebo keď sa riadne naje a bude oťapená, vtedy jej bude polojedno, čo sa deje. Alebo skús jej najobľúbenejší pamlsek. To u nás vždy zaberie, ale tie moje sú hlavne veľmi zvedavé a komunikatívne, takže mi behajú po "scéne" ešte keď si ju len pripravujem. lol A to nehovorím o tom, ako mi asistuje náš pes, tož aj ona sa chce fotiť.

fuckyou

Není tady

#16 15. 5. 2007 15:05

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

...jsou takoví jedinci, uminutí, tvrdohlaví a s těma je těžký pořízení... stolt Inu, jakej pán, takovej krám! lol ...nebo, jak je to o tý vráně? roll lol

Není tady

#17 15. 5. 2007 15:07

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

A já vím co, Macku! tummenupptummenupptummenupp Dej si na hlavu otep trávy a uvidíš, že z tebe Saxana oči nespustí! stolt

Není tady

#18 15. 5. 2007 16:27

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

To by po mne lezla a řvala blahem, takže zase by z focení nebylo nic.... lol

Není tady

#19 15. 5. 2007 17:03

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

Tak si vetkni jenom, sem tam, stýblo... ? Možná, že se ti to tak zalíbí, že to budete u vás nosit... lol Já tě vidím, úplně plasticky, jak tě trčí stýbla z mikáda! lol Akorát dořešit, aby tě neuvadly, třeba v práci, až budeš makat, jak burlak na Volze a z hlavy by tě viselo zplihlý "bejlí", to by nebylo malebný butter , ale mohla by jsi si - v určitejch intervaleh - rosit kebulku, co říkáš? No, nebuj nic, něco už vymyslíme! tummenupp

Není tady

#20 15. 5. 2007 17:07

Ladie
♥♥♥♥♥♥-

Já na tu moji můžu volat, syčet, uplácet ji mňamkama, mávat ve vzduchu čím chci a stejně ji nepřinutím, aby se nechala vyfotit. I když je unavená, tak aspoň jednou částí těla bude mrskat tak, aby byla rozmazaná... Ale příště na ni vyzraju - praštím ji po palici něčím těžkým a než se otřepe, tak ji blejsknu!! wink

Není tady

#21 15. 5. 2007 17:26

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

Blejskej na ní jen tak, ona si zvykne, až zjistí, že to nejni útok na její čest, nebo že jí blesk nechce kousnout do prdky... třeba bude pózovat  stolt Film šetřit nemusíš, tak co? lol

Není tady

#22 15. 5. 2007 17:32

Ladie
♥♥♥♥♥♥-

Ja myslim, ze ji ani tak nevadi fotak, jako to, ze kolem ni chodim, koukam na ni, mile na ni mluvim smile a delam ruzny opicky reta Je proste skodoliba a zakerna a... stejne ji milujeme!

Není tady

#23 15. 5. 2007 17:51

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

lol ...asi jo, děláš nezvyklý věci, tak jsi podezřelá... lol

Není tady

#24 15. 5. 2007 18:12

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

Heleďte, co jde udělat, když se fotka "upravuje" ve Photoshopu...(...a to nejni, zdaleka, to nejlepší, co by udělat šlo!) stolt
http://ukazto.com/img/ukzka.jpg

Není tady

#25 15. 5. 2007 18:31

Mafia
♥♥♥♥---

Hellga napsal(a):

Heleďte, co jde udělat, když se fotka "upravuje" ve Photoshopu...(...a to nejni, zdaleka, to nejlepší, co by udělat šlo!) stolt
http://ukazto.com/img/ukzka.jpg

Wow si šikulka ! Tá druhá vyzerá ako fotka na oficiálnej stránke nejakej prestížnej chovateľskej stanice. tummenupp

fuckyou

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí