Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 6. 5. 2007 12:40

Megg
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 2127

Stop KOJENÍ :-((

Vím, že je to u mě dost velký paradox, ale potřebovala bych poradit, jak se zbavit mateřského mléka.
Zkoušela jsem snad všechno, aby se mi mlíčko tvořilo, opravdu všechno,co jste mi holky moje radily, odstříkávat, nahřívat prsa, přikládat častěji... dumbom prostě všechno a mlíčka pořád ubývá. Po 1,5hod odstříkávám, i v noci a za celý den mám max. 150ml a nervy v háji. Malá pořád křičí hladem a já jsem už psychicky nadně.

Proto jsem se rozhodla, že budu krmit umělým, teda já se pořád snažím mlíčko nějak zachránit, ale každý mi už radí, a se na to vyprdnu a prostě krmím NUTRILONEM a hotovo.

Potřebovala bych od Vás poradit, jak se zbavit mlíčka, který se mi sem tam tvoří. Vím, že dřív se nějak obvazovaly prsa obvazem, ale jak se to dělá teď??
Říkala jsem si, že bych si dala solux, potom všechno odstříkala a zavázala, ale nevím nevím...

Když už vidím prso a odsávačku, skáče mi kopřivka... už a je to všechno za mnou... va grater

Upravil(a) Megg (6. 5. 2007 12:41)

Není tady

 

#2 6. 5. 2007 12:44

pupicek
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 1. 2006
Příspěvky: 2570

Re: Stop KOJENÍ :-((

Megg to je mi moc líto.
Být tebou tak se raději poradím s lékařem, aby sis třeba nepřivodila nějaký zánět nebo něco takového.

Není tady

 

#3 6. 5. 2007 12:51

Miškaa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 3. 2006
Příspěvky: 1044

Re: Stop KOJENÍ :-((

Megg to mě mrzí. zajdi ke gynekologovi, on by ti měl dát nějakou piluli, nevím jak se jmenuje a tím se to zastaví. hjarta


Usmívejte se, život je sranda
http://lilypie.com/pic/080912/C19K.jpghttp://b3.lilypie.com/rwezp2/.png

Není tady

 

#4 6. 5. 2007 12:57

Haňule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 3874

Re: Stop KOJENÍ :-((

Megg a cotak krmit umelym,abys byla v klidu ty i mala a tim zbytkem mlicka co se ti tvori malou dokrmit? podle me,kayza kapka tveho mlicka,co se do ni dostane bude dobra


http://lilypie.com/pic/090314/hTx6.jpghttp://b3.lilypie.com/OclOp1/.png
24. mesic:  11,2 kg  88 cm, 27.mesic 12 kg  93 cm
http://lilypie.com/pic/2009/11/23/ltiW.jpghttp://lb1f.lilypie.com/J484p1.png

Není tady

 

#5 6. 5. 2007 12:59

Babu
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 16. 2. 2006
Příspěvky: 9908

Re: Stop KOJENÍ :-((

Megg byla jsem na tom upne stejne jako ty chtela jsem mockrat prestat, ale mala mi vzdycky onemocnela a jedine co pak jedla bylo prave moje mliko. Jinak by mi ji vzali do nemocnice na kapacku. Vzdycky kdyz jsem se rozhodla ze koncim (a tim i uklidnila) tak mliko se najednou zacalo delat. No proste kojim dotez a to i kdyz jsem opet nemocna mela jsem troje antibiotika.
Moje rada zni kdyz mas mliko nakoj a pripadne dozar umelim mlikem. Nebo me se osvedcilo treba dat jen umela a pak jen nakojit proste ob jedno.
Je to tvoje vec ale jak se tim nervujes a porad to resis tim mas toho mlika mene. Davej male co muzes a jinak ji dej UM. Na odsavacku se vyprdni (me to taky strasne bolelo tak jsem ji pouzivala jen pokud byly prabytky mleka). Pro malou bude dobre i kdyz ji to mlicko das treba jen rano (kdy po noci urcite mas) a i pro tebe to je pohodlnejsi ze nemusis po ranu chystat mliko. Je to vsecho tvoje vec jen jsem ti chtela napsat ze te chapu a ze presne toto mam za sebou a kojim a az ted je to ta prava pohodicky kdyz male je najezena za 5 min. vytahuji prso venku pekne se nadlabne je to rychle a pohodlne. Kdyz byla malicka tak jsem ji tam mela i hodinu a rvala a rvala:)

Není tady

 

#6 6. 5. 2007 13:50

Megg
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 2127

Re: Stop KOJENÍ :-((

Babu to jsem chtěla, myslela jsem si, že ji nakojím aspoň jednou denně, když budu vědět, že mlíčko v kozenkách je, ale s takovouhle si ji brzy odstavím, ne?? Teď jsem jí třeba kojila a dokrmila jsem jí 70ml, co jsem si odstříkala ráno a Terezka se u prsa strašně vsteká a vyndává si bradavku jazykem z pusinky, tak nevím, jak dlouho jí to ještě bude bavit... dumbom a mě taky... dumbom dumbom i když nerada se vzdávám a myslím, že jsem i docela trpělivá..., tak uvidíme, která z nás dvou to vydrží dýl rock

Upravil(a) Megg (6. 5. 2007 13:52)

Není tady

 

#7 6. 5. 2007 15:30

Babu
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 16. 2. 2006
Příspěvky: 9908

Re: Stop KOJENÍ :-((

Megg me dalala Natalda to ze se nekdy vubec neprisala jak se vztekala tak jsem vstala udelala davku Nutrilonu a za 2-3 hodiny ji normalne nakojila. Proste jsem jednou vynechaly. Neboj neostavis ji a kdyz jo tak stejne jsi chtela odstavit. Proste se uklidni a kdyz pujde kojit koj kdyz ne dej UM.
Me se stavalo ze v kozach zadne mliko ale kdyz jsem se uklidnila pohodlne lehla upne se uvolnila (stavalo se mi ze jsem byla tak nervni ze jsem byla cela zatata tak kdyz jsem se napovel uvolnila tak se mliko rozteklo jak mala tahala) nekdy to trvalo nekdy to mala vzdala tak to jsem ji pak dala UM. A na druhe kojeji bylo vic mlicka a bylo to v pohode.
Jak pisu kliiiiiiid koj kdy to pujde kdyz ne dej UM i 1x denne je dobre.

Není tady

 

#8 6. 5. 2007 15:34

Babu
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 16. 2. 2006
Příspěvky: 9908

Re: Stop KOJENÍ :-((

Jo a ja jsem bezne denne dokrmovala 60ml Nutrilonu a na noc 90ml
Normalne jsem to delala tak ze jsem si to pripravila pak sla kojit a jak uz dodudlala tak jsem ji strcila tu flasu takze nemela ani prilezitost se vztekat a pak uz to bylo tak vpoho ze se mliko utvorilo a staci. Pak jsem ti psala ze jsem traba sem tam nekojila ale babi dala Nutrilon a ja slo do mesta:) a pak nakojila. Ber to jako vyhodu ze ti mala umi jak flasku tak kojeni. Kdyz jdu k Dr. nemusim nervovat babi da Nutrilon a jeto. Nemusim ji ucit na flasku krasne mi pije caj. Proste toto je pohoda. Vem si kolik holek koji jen proto ze jim dite nechce nic jineho nez prso (myslim koji i kdyz uz jsou velike a meli by treba papat i prikrm a pak musi kojit hodne casto neb to mimi nestaci)

Není tady

 

#9 6. 5. 2007 15:45

sillwan
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7705

Re: Stop KOJENÍ :-((

Megg, ja Ti jeste z osobni zkusenosti nemuzu radit...
Jen jsem Ti chtela rict, ze moje svagrova mala taky malo mlicka a kojila synovce v podstate spolecensky, jen aby neprisla o ten kontakt - a skoro rok. Pritom dokrmovala Bebou, resp. materske mliko mel maly jako dezert, protoze ho mela fakt malinko. A mozna by kojila i dyl, ale mela nejakou infekci a musela brat antibiotika, tak si pak  kolem roku ulehcili konec kojeni. smile

Není tady

 

#10 6. 5. 2007 15:56

Jana76
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 2794

Re: Stop KOJENÍ :-((

Megg,před nedávnem jsem byla v tvý situaci,mléko docházelo,musela jsem přikrmovat a za pár dní jsem z toho byla na palici dumbom,když jsem půl hoďky kojila a malá pak z flašky vytáhla ještě třeba 120 ml mléka.
Kojení jsem řešila v zimních maminkách několik dní a zase holky tam ze mě musely být na palici dumbom lol ,ale pak jsem s kojením sekla,vrátilo se mi zpátky moje milovaná Baruška a ne to věčně protivný hladový dítě stolt A jsme s Barunkou spokojený obě. tummenupp
Také jsem nechtěla přestat kojit,ale nakonec  to zas taková tragédie není,někdo nekojí třeba vůbec.Já vím,že jsem pro to udělala maximum.

A jinak mi holky radily,že pro zastavení laktace nemusím nic dělat,mlíčko se přestane tvořit samo,když nebudu kojit.
Jen jednou se mi prsa nalily a to bylo po dvou dnech na UV,jinak nic.

Upravil(a) maxima (6. 5. 2007 16:03)

Není tady

 

#11 6. 5. 2007 15:56

bílá kočka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 3. 2007
Příspěvky: 256

Re: Stop KOJENÍ :-((

na zvíšení mléka laktace kmín +fenikl+anýz smile
na ukončení mléka konec laktace list ořešáku vlašského+šištice chmelu pít jako čaj grater věř,že dítě nemusí plakat hlady ,ale bolestí bříška,já jsem kojila půl roku,malá jedla půl roku po půl hodině byl to záběr,pak jsem začala přikrmovat kdybych to mohla vráti,tak bych kojila rok,protože pak se ukázalo,že malá neřvala hlady,ale bolestí bříška měla totiš candidu a chlamydie sad


Kočka

Není tady

 

#12 6. 5. 2007 15:59

bara26
♥------
Registrovaný: 24. 3. 2007
Příspěvky: 17

Re: Stop KOJENÍ :-((

bílá kočka napsal(a):

na zvíšení mléka laktace kmín +fenikl+anýz smile
na ukončení mléka konec laktace list ořešáku vlašského+šištice chmelu pít jako čaj grater věř,že dítě nemusí plakat hlady ,ale bolestí bříška,já jsem kojila půl roku,malá jedla půl roku po půl hodině byl to záběr,pak jsem začala přikrmovat kdybych to mohla vráti,tak bych kojila rok,protože pak se ukázalo,že malá neřvala hlady,ale bolestí bříška měla totiš candidu a chlamydie sad

A to si myslíš,že neřvala hlady,když jsi ji krmila po půl hodině?To mi přijde divný vissla

Není tady

 

#13 6. 5. 2007 16:01

bara26
♥------
Registrovaný: 24. 3. 2007
Příspěvky: 17

Re: Stop KOJENÍ :-((

A nechápu,proč děláte takovou tragedii z toho,že někdo přestane kojit.Když to prostě nejde,tak to nejde.Sice je kojení pro mimčo nejlepší,to ví každý,ale zbytečně tady stresujete mamky,co už jim prostě kojit nejde.

Není tady

 

#14 6. 5. 2007 16:05

bílá kočka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 3. 2007
Příspěvky: 256

Re: Stop KOJENÍ :-((

malá měla pořád průjem a v nemocnici nic nenašli tak mi řekli pořád kojit až nám pomohl jeden bylinář,ale to už byla na sunaru.Kámoška kojila do roku a půl jak se říká malí si přinesl stoličku a je zdravější než naše holka možná je to tím kojením,doktoři doporučují do jednoho roku wink


Kočka

Není tady

 

#15 6. 5. 2007 16:14

Jana76
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 2794

Re: Stop KOJENÍ :-((

Ano,kojení se doporučuje,možná jsou i kojený děti zdravější,ikdyž z praxe bych to tak netvrdila,ale je pravda,že když to prostě nejde,že se z toho svět nezboří.

Není tady

 

#16 6. 5. 2007 16:29

Babu
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 16. 2. 2006
Příspěvky: 9908

Re: Stop KOJENÍ :-((

Ja Megg radila jen ze se zkusenosti jak jsem psala nekolikrate jsem koncila kojeni, ale mala vzdy omenocnela a to jsem byla pak moooc rada, ze ji mam co da co si vezme. TAkze mi to mala proste nedovolila. Ale taky si myslim, ze UM je o.k.

Není tady

 

#17 6. 5. 2007 16:30

Miss
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2006
Příspěvky: 2833

Re: Stop KOJENÍ :-((

Megg -  ak mas ozaj málo mlieka po 2-3 dnoch sa Ti prestane tvorit a prsia naliate mat nebudes ja ked som prestávala s kojením nekojila som 24 hodín, vecer ma už prsia boleli tak som Samkovi dala a na druhý den už naliate neboli a potom sa už mlieko stratilo uplne bola to otazka pár dní, ak by sa Ti stále prsia nalievali znamenalo by to, že mlieka mᚠeste dost.

Není tady

 

#18 6. 5. 2007 17:00

Megg
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 2127

Re: Stop KOJENÍ :-((

Babu napsal(a):

Ja Megg radila jen ze se zkusenosti jak jsem psala nekolikrate jsem koncila kojeni, ale mala vzdy omenocnela a to jsem byla pak moooc rada, ze ji mam co da co si vezme. TAkze mi to mala proste nedovolila. Ale taky si myslim, ze UM je o.k.

Babu díky za zkušenosti, moc si toho vážím. Zkusím teda kojit ještě aspoň jednou denně a uvidíme... Díky a papa pussa

Není tady

 

#19 6. 5. 2007 17:03

Megg
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 2127

Re: Stop KOJENÍ :-((

Miss napsal(a):

Megg -  ak mas ozaj málo mlieka po 2-3 dnoch sa Ti prestane tvorit a prsia naliate mat nebudes ja ked som prestávala s kojením nekojila som 24 hodín, vecer ma už prsia boleli tak som Samkovi dala a na druhý den už naliate neboli a potom sa už mlieko stratilo uplne bola to otazka pár dní, ak by sa Ti stále prsia nalievali znamenalo by to, že mlieka mᚠeste dost.

Dneska ráno jsem si říkala, že prsa nalitý nejsou, tak je asi konec a v 10hod mně začaly šíleně bolet a ještě jsem i nakojila a odstříkala 70ml, ale to hnedka ráno stolt. A to jsem v noci poprvé od porodu spala bez podprdy a to byla teda bááááseň smile tummenupp. Stejně si myslím, že když budu kojit jen jednou denně, tak že o mlíko už příjdu nadobro, proto jsem to chtěla ukončit. Tak uvidíme, nebudu z toho dělat vědu, prostě když ucítím, že mám prsa nalitý, tak nakojím a pokud nebudou, tak prostě nebudou..smile

Není tady

 

#20 6. 5. 2007 19:29

Heli
♥♥♥----
Registrovaný: 24. 5. 2006
Příspěvky: 207

Re: Stop KOJENÍ :-((

Já mám taky problém s kojením, ale úplně jiný. Malou jsem kojila bezproblémů do osmýho měsíce, pak jsem to po 15 měsících dostala a malá to vůbec nechtěla. Tak jsem ji kojila jen z jednoho, ale bylo to takový jenom cucnutí, teď dva dny mě odmítá naprosto, když jí ho dám, tak mě kouše, což hrozné bolí,  a vůbec nepije, tak zkouším umělý mlíko, to taky nechce, protože neumí pít z flašky, ale to se nějak naučíme. Mě se prs nalil, odsávačku nemám, nevím co s tím, jestli se to samo ztratí, nebo mám jít k mudrovi, nebo odstříkat, ale to se mi utvoří nový, myslím že s kojením je už asi konec, prosím prosím poraďte co s tím.


[url=http://www.rodice.cz/metrik/]http://www.rodice.cz/metrik/3007.png
[url=http://www.rodice.cz/metrik/]http://www.rodice.cz/metrik/3008.png
http://www.broucinek.estranky.cz/

Není tady

 

#21 6. 5. 2007 19:42

Klaris
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice - Polabiny
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 3047

Re: Stop KOJENÍ :-((

Já jsem taky měla málo mlíka, hodně jsem dokrmovala, nakonec malá už prso nechtěla, mlíko se mi velmi brzy ztratilo tummenupp, ale jsou i prášky na pozastavení laktace co vím, tak by ti to dr mohla napsat, abys neměla zánět wink smile

Není tady

 

#22 6. 5. 2007 19:44

Snažilenka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od Českých Budějovic
Registrovaný: 6. 10. 2006
Příspěvky: 2570
Web

Re: Stop KOJENÍ :-((

Megg - první bys měla vždycky nakojit, pak až dokrmovat (ale asi to tak děláš, viď?). Malá Ti může odmítat prso proto, že se Ti např. změnila chu mlíčka (třeba při příchodu první MS nebo když hodně cvičíš - to je pak kyselý). Nebo se vzteká proto, že dřív Ti teklo mlíčko rychleji, teď pomaleji - a některý děti to nemají rádi. Dokrmuješ lahvičkou s dudlíkem? To může být taky důvod - dítě si zvykne na jiný tvar, chu gumy a hlavně se skoro "nenadře" při tahání - z prsu je to o dost t잚í a namáhavější. I když na to nevypadají, jsou to broučci mazaný dudlik vissla wink lol

Jestli už Tě to fakt nebaví, tak se na to prostě vykašli a přejdi na UV. Není to žádná tragedie ani ostuda a pro dítě je největší výhrou klidná a spokojená maminka. Ne uzlíček nervů se strachem z každého kojení. Tvou nervozitu malá vnímá, přenášíš jí na ní. Nejdůležitější je, že jsi jí kojila v prvních dnech a týdnech po porodu, kdy dostává od Tebe nejvíc ochranných látek - takže hodně jsi pro ní už udělala.
Proti tvorbě mlíčka se opravdu doporučuje stahovat prsa a případně je i ochlazovat (pevně stáhnout prsa omotanou plínkou a přes to ještě ručníkem kolem hrudníku, vepředu sepnout spínacím špendlíkem, mezi prsa je možný dát studený obklad). Jde jí zastavit i lékem DOSTINEXEM (pouze na předpis) - ale tyhle postupy jsou spíš u žen po velkých potratech nebo když z nějakého důvodu musí přestat kojit. U Tebe bych volila postupné odstavování - podle chutí Tvé holčičky jí nabídni prso a když bude chtít, tak trochu nakoj (jde tam i o ten kontakt kůže na kůži, nejen o samotné kojení a kolik toho vypije). Když chtít nebude, měj připravenou lahvičku a dej UV.
A ještě to má jednu výhodu - může nastoupit místo Tebe tatínek nebo někdo z rodiny - a to je pak pocta pro všechny wink

Hodně krásných a klidných chvilek hjarta


http://www.baby-cafe.cz/modules/coppermine/albums/userpics/13557/normal_metrik%20leden2011.jpghttp://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif

Není tady

 

#23 6. 5. 2007 22:32

Megg
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 2127

Re: Stop KOJENÍ :-((

Snažilenka napsal(a):

Megg - první bys měla vždycky nakojit, pak až dokrmovat (ale asi to tak děláš, viď?). Malá Ti může odmítat prso proto, že se Ti např. změnila chu mlíčka (třeba při příchodu první MS nebo když hodně cvičíš - to je pak kyselý). Nebo se vzteká proto, že dřív Ti teklo mlíčko rychleji, teď pomaleji - a některý děti to nemají rádi. Dokrmuješ lahvičkou s dudlíkem? To může být taky důvod - dítě si zvykne na jiný tvar, chu gumy a hlavně se skoro "nenadře" při tahání - z prsu je to o dost t잚í a namáhavější. I když na to nevypadají, jsou to broučci mazaný dudlik vissla wink lol

Jestli už Tě to fakt nebaví, tak se na to prostě vykašli a přejdi na UV. Není to žádná tragedie ani ostuda a pro dítě je největší výhrou klidná a spokojená maminka. Ne uzlíček nervů se strachem z každého kojení. Tvou nervozitu malá vnímá, přenášíš jí na ní. Nejdůležitější je, že jsi jí kojila v prvních dnech a týdnech po porodu, kdy dostává od Tebe nejvíc ochranných látek - takže hodně jsi pro ní už udělala.
Proti tvorbě mlíčka se opravdu doporučuje stahovat prsa a případně je i ochlazovat (pevně stáhnout prsa omotanou plínkou a přes to ještě ručníkem kolem hrudníku, vepředu sepnout spínacím špendlíkem, mezi prsa je možný dát studený obklad). Jde jí zastavit i lékem DOSTINEXEM (pouze na předpis) - ale tyhle postupy jsou spíš u žen po velkých potratech nebo když z nějakého důvodu musí přestat kojit. U Tebe bych volila postupné odstavování - podle chutí Tvé holčičky jí nabídni prso a když bude chtít, tak trochu nakoj (jde tam i o ten kontakt kůže na kůži, nejen o samotné kojení a kolik toho vypije). Když chtít nebude, měj připravenou lahvičku a dej UV.
A ještě to má jednu výhodu - může nastoupit místo Tebe tatínek nebo někdo z rodiny - a to je pak pocta pro všechny wink

Hodně krásných a klidných chvilek hjarta

Snažilenko děkuji moc, Tvůj názor mě potěšil wink

Není tady

 

#24 6. 5. 2007 22:34

Megg
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 2127

Re: Stop KOJENÍ :-((

bara26 napsal(a):

A nechápu,proč děláte takovou tragedii z toho,že někdo přestane kojit.Když to prostě nejde,tak to nejde.Sice je kojení pro mimčo nejlepší,to ví každý,ale zbytečně tady stresujete mamky,co už jim prostě kojit nejde.

Toto téma jsem založila, protože jsem byla už opravdu zoufalá a jsem vděčná za to, že mi maminy poradí. Myslím, že od toho tady všechny jsme. Možná, až budeš jednou maminka a budeš mít nějaký problém tyto rady taky oceníš.

Upravil(a) Megg (6. 5. 2007 22:42)

Není tady

 

#25 6. 5. 2007 23:44

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: Stop KOJENÍ :-((

Megg, já si tímto prošla dvakrát. Bohužel jsem nekojící matka. Při Jitce jsem to svalovala na stres okolo porodu ( měla jsem kontrakce dva a půl  dne pravidelně po 5 minutách než jsem skončila na císaři). Snažila jsem se kojit a pak dokrmit. Kojila jsem cca 40 min, prsa střídala po 5 min.....atd, jak jsem již popisovala v předchozím tématu o rozkojení. Pak jsem jí dokrmila z lahvičky což trvalo dalších 20 min. K tomu příprava mléka, odříhnutí.... bylo to šílené. Ale měla to půl na půl a já to nechtěla vzdát. Vydržela jsem to 7 měsíců. Pak Jitka onemocněla, usnula bez večerního kojení a já měla už tak málo mléka že jsem s tím sekla. Důležité pro mě bylo, že mi stále podporovala kamarádka abych to zkoušela a vydržela. Stokrát díky jí za to.

Při porodu Leničky jsem chtěla spontánní porod. Kojící čaj jsem měla už v porodnici, připravenou odsávačku od Medely..... ta mi zachránila v začátku, protože se Lenička při žloutence nechtěla přisát. Tah měla ale slušný a tak jsem kojila a kojila. Když málo přibírala a celé večery proplakala hlady, stále jsem kojila, nechtěla jsem to vzdát, bála jsem se že jakmile přejdu na příkrm o mléko přijdu , protože nebudu mít na kojení tolik času když mám doma dvě děti. Bohužel Lenička přibírala méně a méně a když mi jeden večer nebrečela ale přímo řvala hlady a byla k neutěšení, dala jsem jí příkrm. Najednou jsem měla zlaté usměvavé spokojené miminko. Lenička byla 7 týdnů plně kojená. Pak cca dalších 5 týdnů na příkrmu, ale jak jsem se na to fixovala, že musím  a kojila a mezi kojením odsávala a večer brečela že nejsem schopná kojit o mléko jsem přišla totálně.
ALe mé svědomí je čisté. Snažila jsem se co jsem mohla. Víc to prostě nešlo. Na druhou stranu si vyčítám že jsem Leničku nechala tak dlouho trpět hlady ( přírůstek 70 g za týden u měsíčního miminka je docela málo). Dávám sice Leničce čistě umělé mléko, ale ona je naprosto spokojené usměvavé spavé miminko.

Dokud to jde, zkoušej kojit. Ještě je čas se rozkojit. Mᚠšanci. Jsou chvíle jak píše Babu, že můžeš být šastná že kojíš. Leničku potkal ošklivý průjem, já jí nemohla nakojit a mléko jsem jí dát nemohla. Bylo to hrozné vidět jak se trápí a není jí dobře, v tu chvíli jsem to dost obrečela a kdyby to šlo, hned bych jí nakojila......
Na druhou stranu, když mléko není, co se dá dělat.
Dobré je domluvit se s dětskou Dr na zkontrolování techniky kojení a na převážení před a po kojení. Pak si budeš jistá zda je mlíčka málo a rozhodnout se zda nakojíš alespoň trošku a pak přikrmíš, nebo přejdeš na UV.

A se rozhodneš jakkoliv, určitě udělᚠsprávně. Hlavně se netrap a neužírej se tím.


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů