Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 4. 5. 2007 7:52

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Práca na smeny - ako to zvládate ?

Ahojte babinetky ! Aké sú vaše skúsenosti s prácou na smeny ? O mesiac začínam v novej firme a budem pracova 8hodinovky na smeny - ranné, denné alebo nočné, niekedy aj sviatky a víkendy, podža rozpisu služieb. Trošku sa obávam, či mi to nenaruší biorytmus. Totižto som športovkyňa a zakladám si na plnohodnotnom spánku. Nikdy som na smeny nepracovala. Ako to zvládate ? Keby to nebolo tak výborne ohodnotené, ak neviem, či by som do toho šla. vissla


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#2 4. 5. 2007 8:06

host5522
Host

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

Mafio, moje zkušenosti s prací na směny jsou dost špatné. Pracuju nepravidelně - denní, noční, osmičky, šestnáctky, víkendy, svátky. Někdy jeden týden žádná noční, jiný týden čtyři. Taky jsem sportovkyně a když se aspoň trochu nevyspím, nejsem schopná fungovat. Za rok v takový práci jsem zestárla minimálně o 5 let - takže si hledám něco jinýho. Není to příliš optimnistické - ale je to moje zkušenost.

 

#3 4. 5. 2007 8:09

Aneleh
♥♥-----
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 72

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

Jako zdravotník dělám na směny dlouho a neměnila bych.Přes týden osmičky a o víkendech a svátcích dvanáctky.Určitě Ti to naruší biorytmus a bude nějakou dobu trvat,než si zvykneš - spát dopoledne,stravování v noci, ten den po noční budeš jak přejetý králík.Ale mi vyhovuje ta rozmanitost,můžu si naplánovat vyřizování,lékaře,výlety - no prostě je to jiný režim a záleží hlavně na zvyku a taky se tak často nevidíme s manželem jako by to bylo u rannícj směn a jsme si vzácnější / když mám větší volno,tak už si říkám,že je nás v tom bytě moc a už jsem nervozní/.Přeji Ti bdělé oko v noci a sladký denní spánek!!!!!

Není tady

 

#4 4. 5. 2007 8:14

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Moravěnka
Registrovaný: 24. 8. 2006
Příspěvky: 6309
Web

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

Dělala jsem na směny ranní, odpolední noční co se střídaly po týdnu a docela mi to vyhovovalo, ráno se mi špatně vstává, takže odpolední kdy jsem se mohla vyspat a večer jsem se vracela o půl jedenácté mi vyhovovaly to jsem ještě četla nebo čučela na telku. Na noční jsem si zvykla, odcházela jsem když všichni už šli spát a já jsem taková noční můra, že mi to nevadilo, po raní sprše jsem zalezla do pelíšku a spala do dvou odpoledne a to zase všichni začli chodit z práce a školy takže jsme byli spolu a užili si jako kdybych měla raní a byla jsem odpočatá.
Jedinou nevýhodu jsem viděla v tom, že si nemohl zvyknout můj žaludek a když jsem měla odpolední neviděla jsem celý týden své blízké dumbom


************Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola ************
http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif
************ Nevěřím na zázraky  -  spoléhám na ně ************

Není tady

 

#5 4. 5. 2007 8:19

host5522
Host

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

Tak to vám (Aneleh, Salome) závidím, že to zvládáte. Já jdu cca 5 x do měsíce do práce na 15:00, mám do 07:00, domů přijdu tak vyřízená a přetažená, že už ani nejsem schopná spát. Spím max. 4 hodiny - a ty psychicko-fyzické stavy po noční... No hnus a pokud možno nikdy více (až najdu něco jiného). Ty ostatní noční jsou jen osmičky, a ty snáším už líp.

Ale příšerná je taky nepravidelnost - jeden den ráno skončím v 07:00 po šestnáctce - a druhý den ráno v 07:00 zas musím být v práci.

 

#6 4. 5. 2007 8:23

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

Ďakujem za vaše skúsenosti. U mňa by to boli vždy len osmičky. Ja som celkom rada v noci hore, keď môžem, som sova a v noci mi to lepšie myslí. Ale tie ranné to bude asi pohroma. Asi si kúpim ešte jeden budík. lol


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#7 4. 5. 2007 9:30

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

Delala jsem na smeny,ktere se stridali po tydnu  denni,odpoledni ,nocni.Denni a odpoledni me nevadili,ale kdyz jsem prisla domu po nocni nemohla jsem spat,zkousela jsem vsechno mozne co me kdo radil na spanek pres caje tak i pivo,ale nic me nepomohlo spala jsem asi 2-3 hodiny denne.Byla jsem nervozni a domacnost nezvladala.Zato sobotu jsem prospala celou od 7-16 a vecer jsem uz sla spat zase ve 20 hodin. nekdy jsme nocni delali uz od 20 hodin  do 6 do rana celou tu dobu jsme stali na nohou a delali dost tezkou manualni praci. Po 5 mesicich nam nocni zrusili a delame jen na dve smeny.Ale v necem ta nocni byla dobra,ze jsem za tech 5 mesicu schodila 8 kilo i kdyz jsem se o to nijak nesnazila.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#8 4. 5. 2007 9:36

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

Já pracuji v turnusech a nemám s tím problém. V začátku jsem sice pozorovala drobné potíže, hlavně s jídlem a vyprazdńováním, ale to se časem upravilo. Se spánkem potíž nemám - umím usnout klidně ve 3 odpoledne, když je potřeba


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#9 4. 5. 2007 9:59

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

Já jsem pracovala na směny v obchodě, ranní a odpolední + víkendy ale VŮBEC mi to nevyhovovalo, jsem ráda že jsem sehnala jinou práci jen na ranní.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#10 4. 5. 2007 12:46

S_nadeji
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 491

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

Pokud si zakladas na plnohodnotnem spanku, tak prace na smeny je nejvetsi bic a to ti potvrdi kazdej lekar. Ale take je to pripad od pripadu, ja treba neusnu, kdyz nejsem uplne grogy a vubec spim spatne a malo. Takze, kdyz mam ranni, spim tak max. 3 - 4 hodiny. Ale kazdy potrebuje neco jineho, nekomu staci 5 hodin, nekomu 8 hodin nestaci.

Není tady

 

#11 4. 5. 2007 13:17

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

sova

S_nadeji napsal(a):

Pokud si zakladas na plnohodnotnem spanku, tak prace na smeny je nejvetsi bic a to ti potvrdi kazdej lekar. Ale take je to pripad od pripadu, ja treba neusnu, kdyz nejsem uplne grogy a vubec spim spatne a malo. Takze, kdyz mam ranni, spim tak max. 3 - 4 hodiny. Ale kazdy potrebuje neco jineho, nekomu staci 5 hodin, nekomu 8 hodin nestaci.

No ale že vraj v noci bude kžud... pospím si v práci lol


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#12 4. 5. 2007 13:22

Majka_R
♥♥-----
Registrovaný: 8. 8. 2006
Příspěvky: 74

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

mafio, kdyz jsem se seznamila s manzou, delal na smeny, nocni, denni, volno a muzu ti rict, ze teda nebyl uplne v nejlepsim stavu, pocinaje jidlem..absolutne nepravidelne, konce spankem, neslo mu zabrat a celkove to nebylo dobry, ted nastesti dela "normalni" praci a jsme spokojeny oba smile


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10400;42/st/20060922/n/Kubik/dt/7/k/11a7/age.png

Není tady

 

#13 4. 5. 2007 18:27

Majla
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 315

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

Moje máma dělá na směny a ještě nepřetržitý provoz a hodně důležité je jak spíš.Pokud dokážes usnout vedne, tak ti problémy dělat nebude.První měsíc budeš mít trošku přetočený metabolismus, ale zvakneš si.Důležitý je upravit tomu i jídelníček, snažit se pravidelně jíst a pít, což je dost těžký.

Není tady

 

#14 4. 5. 2007 19:59

Sjuzn
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 7. 2006
Příspěvky: 683

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

Já to tedy zvládám hrozně! Dělám týden noční a týden denní. Zrovna mám za sebou týden noční směny, dnes ráno jsem skončila, spala jsem od 6 hod. do 11 hod. a celý den jsem jako pitomá, ale teď ožívám a mohla bych jít zase do práce, jak jsem si zas za ten týden zvykla na noční život. Prostě mě to tak rozhází, že až budu v pondělí muset vstát v půl pátý, tak to bude velký, velký, problém. sova

Není tady

 

#15 4. 5. 2007 20:16

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

Já bych umřela kdybych měla chodit do práce každý den ráno.Vstávat mezi 5 - 8 , to byl byl můj hrob.
Dělám noční a jsem OK:)

Není tady

 

#16 4. 5. 2007 20:26

keny
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 882

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

5 let ve zdravotnictví žádný prav.režim sem tam odpolední pak ranní do toho 2 noční pak víkend denní nebo noční 12-náctky.....pro mě hrůza a tvrdím že 5 let a dost....manža dělal v nepřetržitém provozu taky 5 let a teď má jen ranní a je jak v opojení je to paráda,jenže my jsme oba dva tipy co potřebujeme pravidelný režim,určitá pravidla takže nám směny NEVYHOVUJÍ a myslím že je to proti přírodě...jenže hlad se bez peněz neukojí a dnes se dělá skoro všude na směny....jsem zvědavá kde já skončím po mateřské....kapitulation


http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,99,122,0,CD,MjAwNy8xMS8wNg==,QW5kZWxrYQ==http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,111,130,0,CD,MjAwNC8wOC8yMQ==,TWlrdWzhcw==

Není tady

 

#17 4. 5. 2007 20:27

Sjuzn
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 7. 2006
Příspěvky: 683

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

Právě, tohle střídání směn stojí za......! Já jsem dělala dříve taky jen noční a byla jsem víc v pohodě, než když teď směnuju. Když mám po týdnu nočních zas mít týden deních, tak celé dopoledne nestojím za nic a to nemluvím o tom vstávání....to mě jednou zabije:mad:

Není tady

 

#18 4. 5. 2007 21:28

Pikola
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 747

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

Chodím na směny, ale u nás jde že na 24h., jinak 12. V noci si můžu odpočinout, takže v pohodě, ale stejně jsem druhý den jak zabitá, musím se aspoň pár hodin vyspat. Jinak v pohodě, dělám tam už 4 roky.
Problem je, že neznám víkendy, očas ani svátky a musím plánovat dopředu abych měla volno, pozitivní je že si odbudu svoje a pak jsem třeba týden doma. Nesnáším raní vstávání.

Není tady

 

#19 4. 5. 2007 23:51

host5522
Host

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

Já už tu svou nepravidelnou práci nezvládám natolik, že občas u pivka, svým kamarádům, oporám a nejbližšm lidem... např. v situaci, kdy si stěžují na nedostatek peněz, jsem schopná vyčíst, že prd dělají, tak mají prd plat. Moje práce mi už dost leze na hlavu, tak ji chci opustit. Nebo vám přijde normální pracovat takto:
30.4. pondělí - čardějnice - 19.00-04.00
1.5. úterý volno po noční
2.5. středa 20.00-04.00
3.5. čtvrtek volno po noční
4.5. pátek 7.00-15.00
5.5. sobota 6.00-19.00
6.5. neděle 10.00-18.00
7.5. pondělí - volno
8.5. úterý 22.00-06.00
9.5. středa volno po noční
10.5. čtvrtek 10.00-22.00
11.5. pátek 15.00 - 07:00
12.5. sobota volno po noční
13.5. neděle - 15.00-20.00
14.5. pondělí volno
15.5. úterý 13.00 - 06:00
16.6. středa volno po noční
17.6. čtvrtek 7.00-15.00
18.6. pátek 7.00-15.00
19.6. sobota 18.00-07.00
20.6. neděle 22.00-06.00
.....
Mně to normální nepřijde, a proto odcházím (snažím se odejít). Ale po roce jsem vycucaná jak pět let ždímanej citrón.
Aspoň jsem ráda, že jsem se mohla vypovídat. sad

 

#20 5. 5. 2007 0:04

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

Pikola napsal(a):

Chodím na směny, ale u nás jde že na 24h., jinak 12. V noci si můžu odpočinout, takže v pohodě, ale stejně jsem druhý den jak zabitá, musím se aspoň pár hodin vyspat. Jinak v pohodě, dělám tam už 4 roky.
Problem je, že neznám víkendy, očas ani svátky a musím plánovat dopředu abych měla volno, pozitivní je že si odbudu svoje a pak jsem třeba týden doma. Nesnáším raní vstávání.

Tak nejak by to malo plati aj pre mňa. Povedali mi, že ak si odpracujem tri týždne v kuse, štvrtý mám vožný. Smeny sa určujú na mesiac dopredu s mojim suhlasom, pripadne si smenu mozem prehodit s ochotnym kolegom.


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#21 5. 5. 2007 0:05

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

yellow108 napsal(a):

Já už tu svou nepravidelnou práci nezvládám natolik, že občas u pivka, svým kamarádům, oporám a nejbližšm lidem... např. v situaci, kdy si stěžují na nedostatek peněz, jsem schopná vyčíst, že prd dělají, tak mají prd plat. Moje práce mi už dost leze na hlavu, tak ji chci opustit. Nebo vám přijde normální pracovat takto:
30.4. pondělí - čardějnice - 19.00-04.00
1.5. úterý volno po noční
2.5. středa 20.00-04.00
3.5. čtvrtek volno po noční
4.5. pátek 7.00-15.00
5.5. sobota 6.00-19.00
6.5. neděle 10.00-18.00
7.5. pondělí - volno
8.5. úterý 22.00-06.00
9.5. středa volno po noční
10.5. čtvrtek 10.00-22.00
11.5. pátek 15.00 - 07:00
12.5. sobota volno po noční
13.5. neděle - 15.00-20.00
14.5. pondělí volno
15.5. úterý 13.00 - 06:00
16.6. středa volno po noční
17.6. čtvrtek 7.00-15.00
18.6. pátek 7.00-15.00
19.6. sobota 18.00-07.00
20.6. neděle 22.00-06.00
.....
Mně to normální nepřijde, a proto odcházím (snažím se odejít). Ale po roce jsem vycucaná jak pět let ždímanej citrón.
Aspoň jsem ráda, že jsem se mohla vypovídat. sad

Kolkohodinovky robíš ? Mᚠto aspon dobre finančne ohodnotené ?


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#22 5. 5. 2007 0:12

host5522
Host

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

Jak "kolkohodinovky"???? To vidiš nahoře, ne???     hmm

Záleží na tom, co je dobře. Mně to nepřijde, že by dobře.

 

#23 5. 5. 2007 13:00

Pikola
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 747

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

Mafia napsal(a):

Pikola napsal(a):

Chodím na směny, ale u nás jde že na 24h., jinak 12. V noci si můžu odpočinout, takže v pohodě, ale stejně jsem druhý den jak zabitá, musím se aspoň pár hodin vyspat. Jinak v pohodě, dělám tam už 4 roky.
Problem je, že neznám víkendy, očas ani svátky a musím plánovat dopředu abych měla volno, pozitivní je že si odbudu svoje a pak jsem třeba týden doma. Nesnáším raní vstávání.

Tak nejak by to malo plati aj pre mňa. Povedali mi, že ak si odpracujem tri týždne v kuse, štvrtý mám vožný. Smeny sa určujú na mesiac dopredu s mojim suhlasom, pripadne si smenu mozem prehodit s ochotnym kolegom.

My si to plánujeme sami.  Já mám výhodu těch 24h, teda 12h, takže jdu tak max 3x týdně do práce a pak volno. Teď jsem měla třeba jen pondělí 24, uterý noční 12h a du do práce až příští pátek tummenupp
Výhoda je v tom, že mám volno na cokoliv, nevýhoda že dopoledne nebo přes týden nemá skoro nikdo s normální prací volno... Muž zase pracuje tak nějak že má 1/2 soboty a neděle volno a když jsem pak v práci zase já tak se moc nevidíme.

Není tady

 

#24 5. 5. 2007 14:14

Janila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 13062

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

yellow prosím tě vždy ty nemᚠvůbec žádné volno.Co to je za volno po noční?Já jsem po noční jako praštěná,protože spím tak 3 hodiny déle mi to nejde.Ale večer sebou praštím a nevím o světě do druhého dne.Ale to někdy mívám i denní druhý den,tak to se mi moc špatně ráno v půl 5 vstává.
A jakou mᚠměsíční normu odpracovaných hodin?Já jsem to popravdě nepočítala.

Není tady

 

#25 5. 5. 2007 14:53

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Práca na smeny - ako to zvládate ?

Taky jsem dříve dělala c šíleném provozu,takřka bez volna,36 hodin v práci to bylo normál.Ve dne v noci,všední dny i svátky.Když v tom člověk jede pár let,přijde vesměs o známé zvenčí,zůstanou pouze pracovní styky a z člověka se stává " PAKO"
Když jsem otěhotněla a musela zůstat doma,běhala jsem první měsíce od okna k oknu a neměla nikde stání.
Srovnalo se to až po narození dítěte.A už v té době jsem věděla že se do toho maratónu vrátit nemůžu.
Udělala jsem dobře a nelituji ani cifu na výpatní pásce která je o dost nižší smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů