Oznámení

4.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.června : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

#1 3. 5. 2007 14:10

Samanta
♥♥-----

Kočička jde na kastraci

Dneska jdu s mojí kočičkou k veterinářce na kastraci. Moc se o ní bojím a vzala jsem si kvůli tomu i dovolenou. Ještě ani nevím, co jí to vlastně čeká, kdy se probere a jak to bude snášet....

Jaké máte zkušenosti s kastrací vaší kočičky?

Není tady

#2 3. 5. 2007 20:28

Maniše
♥♥♥♥---
Místo: něco jako Hoštice :-)

Re: Kočička jde na kastraci

Ahoj Samantho, tak jak to s kočičkou vypadá? Moje mamka taky nechávala kočku kastrovat, ale nevim jak to probíhá. Doufám, že to tvoje kočička zvládla.smilehjarta

http://beta.loga.cz/kategorie/loga_melodie/animace2/happytube/550086.gif

Není tady

#3 3. 5. 2007 20:51

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Pro chovatele, který nechá kastrovat jak kočičku, tak kocourka je vhodné vzít si na den zákroku volno. Kastrace kocoura je méně náročná, než kastrace kočičky (v některých případech, jsou i výjimky potvrzující pravidlo).
Hlavní věc je věnovat pozornost zvířeti, které se probouzí z narkózy. Je zmatené, motá se po bytě, naráží do nábytku a může začít i zvracet. Je vhodné mít v blízkosti pelíšku, kam jsme uložili kočičku po zákroku připravenou misku s vodou, protože zvířátko, probouzející se z narkózy může trápit žízeň. Je třeba ale počítat s tím, že se kočička sice napije, ale zase pod vlivem narkózy může vypitou tekutinu vyzvrátit.  Proto bych doporučovala mít po ruce buničinu, kam případné nečistoty včas zachytit. U kočky navíc kastrace znamená, že má pooperační jizvu, sešitou stehy,  takže je nutno hlídat, aby si je číča druhý nebo další den nezačala vykusovat. Na místě je i zvýšená opatrnost při manipulaci s kočkou a jejím případném přenášení z míst, kde by si mohla ublížit nazpět do pelíšku. To, že se zvíře nebere do náruče a nedrží pod břichem je určitě samozřejmost.
Druhý či třetí den - v případě, že nenastanou komplikace - je kočička opět v pohodě a může se pomalu převádět na režim, kterému je zvyklá. Jestliže je číča zvyklá chodit ven, doporučuji ji pouštět teprve po odstranění stehů ze zacelené operační rány.

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#4 4. 5. 2007 15:11

foxy
♥♥-----

Ahojky,
naše kočička byla na kastraci minulý týden. Snášela to docela dobře, ale opravdu byla zmatená po probuzení, do všeho narážela, nebo se jí klouzaly tlapky po parketách. Řekli nám, že je lepší ji nechat zavřenou v bedýnce, dokud nebude stabilní, ale to se jí samozřejmě nelíbilo, takže jsme za ní běhali... Bylo to dost náročné, protože ji kastrovali v 22,00 hodin večer, takže jsme měli do 2,00 do rána o zábavu postaráno. Ještě hodinu trvalo, než se po zákroku probrala, pak další hodinu, než se vzpamatovala, pak blinkala. Určitě to chce se vyzbrojit časem a trpělivostí. Druhý den byla v pohodě a hlavně přestala mrouskat wink
Měla jsem dilema, jestli je to správné ji vykastrovat, ale řekli, že by se jenom trápila, tak snad jsme udělali dobře...

Není tady

#5 4. 5. 2007 15:49

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

Tak naše kočka to snášela strašně, ale je to stejné jako u lidí.... jeden zvrací 6 hodin v tahu a druhý hodinu po probuzení chce běhat po pokoji....

Kastrace v 18 hod., probuzení asi ve 22:30 hod. a mezitím neustálé kapání do očí po 10 minutách, protože usnula s otevřenýma očima - tak se chudinka bránila uspání.... a nešly jí vůbec zavřít.  Po prvním probuzení se počůrala /ač 24 hodin nejedla a nepila/ a mezi každým dalším probuzením (ca. po 1 hodině) neustále zvracela pěnu a omdlévala. K ránu už jsem nebyla schopná se udržet na nohách já a se sirkama v očích jsem pořád sledovala, zda se netopí zabořená v ručníku a zda spí nebo zrovna omdlela. Asi v šest ráno chytla záchvat toho,že se musí narvat někam hodně hluboko do skříně nebo na skříň nebo do botníku, zkrátka do tmy a klidu a přitom nebyla schopná udělat víc jak 3 kroky a přepadávala dopředu nebo do boku a vždycky zase poloomdlela a polousla. Musela jsem ji vzít odnést do přepravky, uložit, srovnat, zavřít oči, zastrčit jazyk apod.... a tak pořád dokola. Byla jsem celá pozvracená, koberec také, sedačka, ona v podstatě zvracela celou noc a celé dopoledne, sice to byla jen pěna a žaludeční šťávy, ale páchlo to pekelně. A první čaj (na radu veterináře) si vzala až pozdě odpoledne pár lžiček, jinak první jídlo až další den.
Za tu jednu noc a celé dopoledne zhubla skoro o dvě kila a vypadala jako bezdomovec ze Somálska.... chtělo se mi brečet, ale otřepala se z toho rychle a za pár týdnů bylo vše ok. Naopak jizvy si vůbec nevšímala a to měla řádské fotbalové hřiště vybroušené na břiše....
Ale určitě to stojí za to, protože se netrápí a v období říje nemá neustále choutky proskakovat zavřeným sklem, a prodrápat se ven skrz dveře apod....

Není tady

#6 4. 5. 2007 21:56

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Kočičku, která není určena na chov a chovatel neplánuje žádná koťata je jedině dobře nechat vykastrovat. Zvíře, které je chováno v bytě a které se dostane do říje, přivodí tak jako tak chovateli perné chvilky. Je lepší kočku nechat vykastrovat, prožít si sice dost perný pooperační den, než na druhou stranu trápit zvíře a nakonec i sebe projevy kočičí tužby po partnerovi, což se může opakovat i dvakrát do roka.

Není tady

#7 5. 5. 2007 6:38

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Ono to je s kočičkama při kastraci určitě složitější, než s kocourky, že?
Náš kočičák byl kastrovaný před 3 týdny. Dvě hodiny po zákroku už chodil po bytě, natahovalo ho ke zvracení (párkrát), ale nic neblil. Za další dvě hodiny už běhal, skákal. V pohodě.
Teď už nám jeho kastraci připomíná jen oranžový flek na kožíšku od desinfekce.
Tak ať všem kočičkám a kocourkům kastrace proběhne bez komplikací!smile

Není tady

#8 5. 5. 2007 19:56

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Damilo - u kocourků samotný zákrok probíhá snáz, než u kočiček.
I když my si taky užili. Když jsem ještě bydlela u matky, druhý kocour měl vrozenou vadu - tzv. monorchismus, kdy je jedno varle tam, kde má být smile a druhé zůstalo v břišní dutině. Tuto vadu má jeden kocour ze dvou set a bohužel to byl zrovna ten náš. Takže kastrace proběhla v celkové narkóze, kdy mu odstranili i to varle z břišní dutiny. Nebyla to žádná legrace, protože když jsme ho přinesli domů a Filip se začal probírat z narkózy, začal na něj útočit starší kocour, kterého dráždil pach narkózy, dezinfekce a veterinární ordinace. Jelikož si starší kocour odbyl zákrok už předtím, podobné pachy, které se linuly z jeho kolegy ho zřejmě dráždily k nepříčetnosti. Takže matka musela chudáka Filipa, který se chudák sotva motal ještě bránit před jeho kolegou a poslouchat hrůzostrašné vrčení a skučení, které agresivní kocour vydával. Skutečně se tenkrát celou noc nevyspala sad

Není tady

#9 5. 5. 2007 22:09

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Macex napsal(a):

Tak naše kočka to snášela strašně, ale je to stejné jako u lidí.... jeden zvrací 6 hodin v tahu a druhý hodinu po probuzení chce běhat po pokoji....

Kastrace v 18 hod., probuzení asi ve 22:30 hod. a mezitím neustálé kapání do očí po 10 minutách, protože usnula s otevřenýma očima - tak se chudinka bránila uspání.... a nešly jí vůbec zavřít.  Po prvním probuzení se počůrala /ač 24 hodin nejedla a nepila/ a mezi každým dalším probuzením (ca. po 1 hodině) neustále zvracela pěnu a omdlévala. K ránu už jsem nebyla schopná se udržet na nohách já a se sirkama v očích jsem pořád sledovala, zda se netopí zabořená v ručníku a zda spí nebo zrovna omdlela. Asi v šest ráno chytla záchvat toho,že se musí narvat někam hodně hluboko do skříně nebo na skříň nebo do botníku, zkrátka do tmy a klidu a přitom nebyla schopná udělat víc jak 3 kroky a přepadávala dopředu nebo do boku a vždycky zase poloomdlela a polousla. Musela jsem ji vzít odnést do přepravky, uložit, srovnat, zavřít oči, zastrčit jazyk apod.... a tak pořád dokola. Byla jsem celá pozvracená, koberec také, sedačka, ona v podstatě zvracela celou noc a celé dopoledne, sice to byla jen pěna a žaludeční šťávy, ale páchlo to pekelně. A první čaj (na radu veterináře) si vzala až pozdě odpoledne pár lžiček, jinak první jídlo až další den.
Za tu jednu noc a celé dopoledne zhubla skoro o dvě kila a vypadala jako bezdomovec ze Somálska.... chtělo se mi brečet, ale otřepala se z toho rychle a za pár týdnů bylo vše ok. Naopak jizvy si vůbec nevšímala a to měla řádské fotbalové hřiště vybroušené na břiše....
Ale určitě to stojí za to, protože se netrápí a v období říje nemá neustále choutky proskakovat zavřeným sklem, a prodrápat se ven skrz dveře apod....

Tak to bylo silný kafe ! My jsme před rokem měli hned trojitou kastraci (dvě kočičandy a pudlinka) a musím říct, že zážitky naštěstí o hodně lepší. Operovat se začalo v 8h ráno, v 11h jsme si náš trojlístek měli vyzvednout, jedna kočičanda se lehce probírala, druhá zírala nepřítomně před sebe a hafuša chrounila jak nemluvně. Přijeli jsme domů, číčy se cestou v přepravce počůraly (prý je to zcela normální), doma jsem je uložila do naší ložnice na pelíšek, který jsem přisunula těsně k topení, aby měly co nejvíc tepla, ale stejně hned z něj vylezly a schovali se do skříně (s tím se počítalo, takže tam byl předem připravený pelíšek č. 2. Dá se říct, že celý zbytek dne průběžně pospávaly a jen se lehce přesouvaly v rámci ložnice skříň - topení - postel. Uprostřed noci si lehly už klasicky u mě za hlavou na polštář a nad ránem mě vzbudilo posazení na hruď a spokojené vrnění. O pár hodin později by již nikdo neřekl, že mají za sebou tak velký zákrok, naopak jsem je musela krotit, že skoky ze skříně v jejich stavu nejsou zrovna to pravé).
Hafuša kastraci snášela mnohem hůř. Možná i tím, že narozdíl od číčin musela na venčení ven a zrovna bylo hodně sněhu a všude se solilo jak o závod - prostě rána se nechtěla pořádně hojit a zvrchu mokvala a rozšklebovala se, podtržené ještě pečlivým hafuši vylizováním. Nakonec jsem zakapávala teetry olejíčkem, takže jí to přestalo chutnat a rána se konečně mohla uzavřít. Ale trvalo to dlouho, takřka 3 týdny.

Není tady

#10 6. 5. 2007 1:09

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava

Ahoj, Samanta, ja mám za sebou už 3 kastrácie - 2 mačky a 1 kocúr a čaká ma v lete kastrácia ďalšieho kocúrika.
U mačiek je to väčší zásah, takže prvých pár dní bude ubolená a možno preto nevrlá, bude sa šetriť. Hneď po operácii bude oblbnutá sedatívami a začne sa ti pomaly preberať. Treba ju sledovať, lebo sa bude snažiť chodiť, hoci ešte bude padať. Preto ju nespusť z očí, aby si neublížila, ale umožní jej ten pohyb. Bude dezorientovaná. Ak to bude možné a už bude aspoň spolovice prebratá, daj jej napiť vody alebo jej trošku navlhči papuľku. Preberanie môže trvať niekoľko hodín. Prvý deň po operácii by mala jesť niečo ľahké, aby mala riedku stolicu a pri vykonávaní veľkej potreby si nenatrhla stehy. Nám veterinár a chovatelia odporúčili buď sladkú smotanu (ak znáša mliečko dobre) alebo sardinky v oleji (klasicky kupis v obchode). Ak by si mala akekolvek otázky, či sa ti niečo nezdalo, kontaktuj veterinára alebo napíš na babinet, budem to sledovať. Držím vám obom palce. http://www.cats.sk/forum/images/smiles/cat82.gif

PS: Niekolko hodin pred operaciou alebo den mačka nesmie nič jesť ! Naše po operácii nevracali, ale kamoškina áno, žaludočnú kyselinu. Mala ťažkosti s preberaním, tak som jej poradila dostať do nej aspon trochu vody alebo vyvaru z hydiny (nesoleného !) a do hodiny bola fit. godlike

Upravil(a) Mafia (6. 5. 2007 1:11)

Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

#11 6. 5. 2007 1:16

Mafia
♥♥♥♥---

Macex napsal(a):

Chyba bola ze ste čakali až sa napije sama. Mohli ste sa tomu trapeniu vyhnut, keby ste jej sama po kvapkach davali tekutiny priamo do papulky. Mačka po kastrácii býva dehydrovaná, ale aj dezorientovaná, takže sama sa nenapije.

fuckyou

Není tady

#12 6. 5. 2007 12:49

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

Doktor, kterému jsem průběžně volala řekl, že měla hodně silnou nárkozu a nesmí do sebe dostat tekutinu, dokud nebude schopná sama stát na nohách a pak, že to musí být jako první černý hořký čaj.... Když už stála, tak jsem jí dala jak možnost čaje, tak š´távu z kapsiček bez masa a vzala šťávu. Jelikož nejí maso v žádné formě, natož mléčné výrobky, tak žádné sardinky ani smetana nehrozily....

Není tady

#13 6. 5. 2007 13:14

Mafia
♥♥♥♥---

Macex napsal(a):

Doktor, kterému jsem průběžně volala řekl, že měla hodně silnou nárkozu a nesmí do sebe dostat tekutinu, dokud nebude schopná sama stát na nohách a pak, že to musí být jako první černý hořký čaj.... Když už stála, tak jsem jí dala jak možnost čaje, tak š´távu z kapsiček bez masa a vzala šťávu. Jelikož nejí maso v žádné formě, natož mléčné výrobky, tak žádné sardinky ani smetana nehrozily....

Sardinky aj smotana sa davajú az na druhy den po úplnom prebrati. Podla opisu som si tiez myslela, ze to doktor zle odhadol s narkozou. Budte rada, ze to zvladla, ale nabudúce radšej iného veta. vissla

fuckyou

Není tady

#14 6. 5. 2007 16:16

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

Ne, myslím, že veterinář je jeden nejšpičkovějších v širokém dalekém okolí, mám s ním jen samé dobré zkušenosti, narozdíl od jiných lidí, co chodí k jiným. Upozorňoval mne na to již dopředu, vzhledem k její konstituci, věku a váze musel zvolit silnou dávku a také zná její stravovací návyky, takže říkal, že to bude těžké, ale že až takhle.... (holt exot, je exot).  Hlavně to kapání do očí prvních několik hodin bylo velice namáhavé, mít neustále nastaveného budíka a po deseti minutách prokapávat.... Je velice pečlivý a chce předejít max. všem možných komplikacím.... vím, že někteří vetové nechají zvířata po narkóze s otevřenýma očima bez kapání a ty zvířátka pak mají dlouhodobé problémy se záněty očí apod....
No je to už 4 roky, takže už je to dávno pryč, ale naše hvězda samozřejmě již neví, že se něco takového již stalo.... S doktorem jsou kámoši, vždycky mu proleze celou ordinaci, prozkoumá všechny nástroje, injekce .... big_smile

Není tady

#15 6. 5. 2007 17:17

Mafia
♥♥♥♥---

Macex napsal(a):

Ne, myslím, že veterinář je jeden nejšpičkovějších v širokém dalekém okolí, mám s ním jen samé dobré zkušenosti, narozdíl od jiných lidí, co chodí k jiným. Upozorňoval mne na to již dopředu, vzhledem k její konstituci, věku a váze musel zvolit silnou dávku a také zná její stravovací návyky, takže říkal, že to bude těžké, ale že až takhle.... (holt exot, je exot).  Hlavně to kapání do očí prvních několik hodin bylo velice namáhavé, mít neustále nastaveného budíka a po deseti minutách prokapávat.... Je velice pečlivý a chce předejít max. všem možných komplikacím.... vím, že někteří vetové nechají zvířata po narkóze s otevřenýma očima bez kapání a ty zvířátka pak mají dlouhodobé problémy se záněty očí apod....
No je to už 4 roky, takže už je to dávno pryč, ale naše hvězda samozřejmě již neví, že se něco takového již stalo.... S doktorem jsou kámoši, vždycky mu proleze celou ordinaci, prozkoumá všechny nástroje, injekce .... big_smile

Chápem to dobre, že máte Exotku ? Aká stará bola pri kastrácii ? Máte CHS a webku ? big_smile

fuckyou

Není tady

#16 6. 5. 2007 19:51

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

Máme modrou exotickou, ale chovnou stanici jsem nezaložila, ikdyž rodiče měli dost titulů... Nemám na to čas a nejsem
si jistá, zda bych byla schopná prodávat koťata, já bych si je chtěla určitě nechat.... big_smile Slíbila jsem to už při koupi a dostala jsem
tím pádem slevu....  Při kastraci měla ca. 4,5 roku.... původně jsem myslela, že to zvládneme bez ní a pouze s injekcemi, ale
začly se jí dělat na srsti šedobílá kola, takže jsme to museli ukončit a zvolit dodatečnou kastraci.
Na druhou stranu je jí určitě líp než někde v klecích a v přepravách v cizím prostředí, s její povahou by to byl boj.... je strašně plachá...

Není tady

#17 6. 5. 2007 20:12

Mafia
♥♥♥♥---

Macex napsal(a):

Máme modrou exotickou, ale chovnou stanici jsem nezaložila, ikdyž rodiče měli dost titulů... Nemám na to čas a nejsem
si jistá, zda bych byla schopná prodávat koťata, já bych si je chtěla určitě nechat.... big_smile Slíbila jsem to už při koupi a dostala jsem
tím pádem slevu....  Při kastraci měla ca. 4,5 roku.... původně jsem myslela, že to zvládneme bez ní a pouze s injekcemi, ale
začly se jí dělat na srsti šedobílá kola, takže jsme to museli ukončit a zvolit dodatečnou kastraci.
Na druhou stranu je jí určitě líp než někde v klecích a v přepravách v cizím prostředí, s její povahou by to byl boj.... je strašně plachá...

Ja snívam o modrom EXO raz v budúcnosti, ale asi tiez na mazla, hoci kamoška chovateľka ma ukecáva na chov a výstavy. lol

Tie injekcie sú veľmi nebezpečné a ak nechceš chovať úplne zbytočné trápenie. Mačkám úplne rozhádžu cyklus. V našom klube mačkárov sú s nimi len zlé skúsenosti a žiaden dobrý vet ti ich neodporučí ako trvalé riešenie. Ja mám 3 cicušky a dve už kastrované, posledného kocúra to čaká niekedy v lete, keď budú peniažky, lebo je to v Bratislave strašne drahé - cez 1000 Sk. (cca. 1200 usch)

fuckyou

Není tady

#18 6. 5. 2007 20:14

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

Někde tady je i nějaká její fotka ... myslím ve zvířátkách .... Ona se nechce ani fotit, nechápu, jak někdo může naaranžovat číču na saténové
podušky a krásné pozadí a kočka sedí, leží a je hodná.... Tahle se všemu měkkému vyhýbá, takže na polštář nelze ani položit, natož udržet.... je původem Pražanda, takže miluje beton, asfalt, podlahu, chodníky... les, tráva, postel .... to jí nic neříká.... butter

Není tady

#19 6. 5. 2007 20:32

Mafia
♥♥♥♥---

Macex napsal(a):

Někde tady je i nějaká její fotka ... myslím ve zvířátkách .... Ona se nechce ani fotit, nechápu, jak někdo může naaranžovat číču na saténové
podušky a krásné pozadí a kočka sedí, leží a je hodná.... Tahle se všemu měkkému vyhýbá, takže na polštář nelze ani položit, natož udržet.... je původem Pražanda, takže miluje beton, asfalt, podlahu, chodníky... les, tráva, postel .... to jí nic neříká.... butter

Miluje beton ? Čo ich chova na vonku na ulici ? lol Ja som fotografka ako hobby a dokážem svoje naaranžovať. Chce to niečo na zaujatie pozornosti (rozumej oblubene hračky), trpezlivosť a maškrtky. Výsledok stojí za to. tummenupp

http://img260.imageshack.us/img260/6053/flixkr8.jpg

Ale to už som trošku offtopic

fuckyou

Není tady

#20 6. 5. 2007 20:50

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

No, super, máš to krásný.... to vůbec nehrozí.... já jen zazoomuju a začnu se k ní blížit a už bere roha.... A nebo spí na takových místech,
kde to tedy není vůbec fotogenické.... tudíž nepoužitelné k prezentaci.... já musím bohužel fotit jiné objekty.... Je opravdu hrozně plachá a nenechá se ani nikam položit nebo delší chvilku držet v náruči.... Ona musí být vždy a na 100% svým pánem, nenechá se k ničemu směrovat...
Jinak celkově výborné plemeno na mazla, protože je to nejmedvídkovitější plemeno, co existuje.... malý plyšák.... Ovšem pozor na ty směry, které se jeden čas objevily i u peršanek, buldočí zjev, to nesnáším a těm zvířatům to ubližuje nejen designově, ale i zdravotně.... už takhle mají problém se zadýcháváním a konzumací různých tvarů granulí apod....
Na druhou  stranu už i ta cena musí být někde úplně jinde, takže to není takový přepich si exota pořídit.... V době, kdy jsme pořizovali kočku my, se kvalitní kotě pohybovalo okolo 20.000,-- Kč.
No, zrovna ceny u veterináře jsou u mne také směrodatné.... náš vet si svoje peníze vydělává na zákrocích na velkých zvířatech a svoji ordinaci má pro radost a platí se pouze na věci, které dá zvířeti, zákroky, prohlídky, vyšetření apod... jsou zdarma.... TAkže kastrace ca. 500,-- za narkozu.

Není tady

#21 6. 5. 2007 21:01

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

Tak jsem je vyhrabala pro inspiraci .... to byla hodně unavená a usnula, když jsem dělala, že si jdu fotit se stativem ozdoby na stromku
a přitom jsem se potichu otočila a dvakrát ji blikla.... Pak se narovnala začula zradu a byla pryč....

http://foto.dama.cz/img/104/104462.jpg

Není tady

#22 6. 5. 2007 21:03

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

http://foto.dama.cz/img/104/104464.jpg

Omlouvám se zakladatelce tématu, že jsme to tady trošku zvrhly, ale už se polepšíme.... big_smile

Není tady

#23 6. 5. 2007 21:26

Mafia
♥♥♥♥---

Macex napsal(a):

http://foto.dama.cz/img/104/104464.jpg

Omlouvám se zakladatelce tématu, že jsme to tady trošku zvrhly, ale už se polepšíme.... big_smile

Vytvorila som nový topic o fotení dumbom. Tvoja EXOtka je krasna, kamoska - chovatelka mava tiez modre exo maciatka a raz si jedno vezmem asi. Ale az o par rokov.

fuckyou

Není tady

#24 7. 5. 2007 14:58

Samanta
♥♥-----

ahojky holky, tak už máme po kastraci.
Kdybych to věděla předem, co jí čeká, tak jí tam nikdy nevezmu. Byly to muka pro nás obě. Ve čtvrtek večer si jí tam nechali na hodinku v ordinaci. Přišli jsme si pro ní a spinkala po narkoze s očima dokořán a sestra jí do nich vymačkala nějakou mast, aby se zvlhčily. Na bříšku má jizvu a čtyři stehy z kterých visí nítě. Měla jsem slzy v očích, když jsem jí viděla. Odvezli jsme si jí domů a položila jsem jí i s krabicí na gauč a seděla u ní dvě hodiny, než se začala brobouzet. Nejprve mrkla a pak natahla packu. Doktorka mi říkala, že se počůrá, a taky že jo. Přendala jsem si jí do koše na prádlo a vystlala jsem jí ho ručníkem. Postupně se začala probouzet. Jen hýbala hlavičkou nahoru a dolů. Pak začala lézt a převracet se. Ovládala jen přední packy. Na noc jsem si dala osušku do postele a vzala si jí k nám. Byla hrozně zmatená a pořád se budila a cestovala - plazila se. Nespala jsem celou noc. Ještě, že jsem si vzala dovolenou na pátek. Nechtěla vůbec pít ani nic papat. Až v pátek večer si vzala nejprve sušený whiskasky a pak trošku vody. Měla úplně propadlé bříško. Bylo mi jí moc líto. Celý den jen ležela. Občas se olízla a čuchala si ránu. V noci spala už klidně. Ráno se zas trošku najedla a proležela celý den. Až v neděli jí bylo líp, přestala padat při chůzi a sešla i schody. Dneska je pondělí a ráno si i vyskočila na lavici v kuchyni, papá už vše v pohodě. Na vytahnutí stehů musíme za 10dní. Ale kdybych to věděla předem, tak jí nechám radši vyvolávat kocourky....

Není tady

#25 7. 5. 2007 15:23

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Samanta napsal(a):

ahojky holky, tak už máme po kastraci.
Kdybych to věděla předem, co jí čeká, tak jí tam nikdy nevezmu. Byly to muka pro nás obě. Ve čtvrtek večer si jí tam nechali na hodinku v ordinaci. Přišli jsme si pro ní a spinkala po narkoze s očima dokořán a sestra jí do nich vymačkala nějakou mast, aby se zvlhčily. Na bříšku má jizvu a čtyři stehy z kterých visí nítě. Měla jsem slzy v očích, když jsem jí viděla. Odvezli jsme si jí domů a položila jsem jí i s krabicí na gauč a seděla u ní dvě hodiny, než se začala brobouzet. Nejprve mrkla a pak natahla packu. Doktorka mi říkala, že se počůrá, a taky že jo. Přendala jsem si jí do koše na prádlo a vystlala jsem jí ho ručníkem. Postupně se začala probouzet. Jen hýbala hlavičkou nahoru a dolů. Pak začala lézt a převracet se. Ovládala jen přední packy. Na noc jsem si dala osušku do postele a vzala si jí k nám. Byla hrozně zmatená a pořád se budila a cestovala - plazila se. Nespala jsem celou noc. Ještě, že jsem si vzala dovolenou na pátek. Nechtěla vůbec pít ani nic papat. Až v pátek večer si vzala nejprve sušený whiskasky a pak trošku vody. Měla úplně propadlé bříško. Bylo mi jí moc líto. Celý den jen ležela. Občas se olízla a čuchala si ránu. V noci spala už klidně. Ráno se zas trošku najedla a proležela celý den. Až v neděli jí bylo líp, přestala padat při chůzi a sešla i schody. Dneska je pondělí a ráno si i vyskočila na lavici v kuchyni, papá už vše v pohodě. Na vytahnutí stehů musíme za 10dní. Ale kdybych to věděla předem, tak jí nechám radši vyvolávat kocourky....

Samanto,
máte to za sebou, věř, že tohle je pro kočku v domácnosti lepší, než mrouskání a  10 koťat do roka...
Je pěkné, že s ní tak trpíš, ale za pár měsíců zapomenete a  budete vděční za kastrovanou kočičku. Víš, při porodu bys s ní taky trpěla. takhle si to odbyla, a máte pokoj. (já vím, mně se to mluví, já mám kocoura, co to měl snadné při kastraci)
Přeji kočičce ať je brzy fit a spokojená, uzdraví se do týne, chudinka, chápu Tvé obavy. smile
Tak ať je zdravá a dělá jen radost.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí