Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 5. 2007 6:44

Blanche
♥♥-----
Registrovaný: 27. 3. 2007
Příspěvky: 49

Pohovor

Jaké máte zkušenosti s pohovorem? Čeká mě pohovor a jelikož jsem ještě na žádném nebyla, tak by mě zajímalo jak to probíhá a vypadá. Vím, že je to asi u každé firmy nebo oraganizace jiné, ale jen bych ráda věděla vaše zkušenosti a třeba i triky na co si dát pozor. Děkuji a přeji hezký den

Není tady

 

#2 2. 5. 2007 15:00

Alli
♥♥-----
Registrovaný: 23. 3. 2007
Příspěvky: 91

Re: Pohovor

To mᚠtěžké. Zrovna dnes jsem jeden absolvovala. Před dvěma lety jsem hledala také práci a tehdy jsme měli testy a potom pohovor. Testy byly poměrně obsáhlé a časově limitované. Pak byl  s těmi úspěšnějšími pohovor asi na čtvrt hodiny. Dnes to bylo bez testu, jen 10 minut pohovoru. Většinou chtějí vědět, co víš o jejich firmě a proč zrovínka tam chceš fungovat. Nepříjemná otázka je i ta o očekávaném platu. Dnes jsem se trefila, ale vím o jedné kamarádce, která se podhodnotila a dojela na to. Z testů i pohovoru vyšla na první příčce, ale řekla si o pro ně malou částku.  Zaksichtili se, že jestli ví, že musí firmu řádně reprezentovat, že by z toho platu, o který si řekla, nereprezentovala dost dobře. Na druhou stranu ale člověk zase nesmí mít přemrštěné požadavky, že ... Pak babo raď. Ideální je mít tam někde špeha, ale to většinou nejde.
Pokud má firma své stránky na netu, tak se na ně podívej. Jestli je to v tvém okolí, zkus se podívat, jak chodí pracovníci té firmy oblečení. Teď mě už nic nenapadá... Tak zlom vaz.


Na životě miluji jeho rozmanitost, každý den mě nasere někdo jiný.

Není tady

 

#3 2. 5. 2007 16:09

Blanche
♥♥-----
Registrovaný: 27. 3. 2007
Příspěvky: 49

Re: Pohovor

Děkuji za info. Plat naštěstí uvedli v inzerátu, takže je to dobrý. Jejich stránky už jsem si nastudovala, tak uvidíme. Spíš jsem se bála, jestli třeba uchazeče nějak nezkoušejí z jeho znalostí (třeba z jazyků nebo z práce na PC atd.)Bohužel je organizace mimo mé okolí, tak jí nemohu omrknout. Vím, že v džínách a teniskách bych asi moc nezazářila, tak se pokusím trochu oháknout. No sand budu mít štěstí.smile

Není tady

 

#4 3. 5. 2007 7:33

Alli
♥♥-----
Registrovaný: 23. 3. 2007
Příspěvky: 91

Re: Pohovor

Blanche, to tě moc nepotěším. Tak zrovna na tohle jsem si nevzpomněla. Pokud v inzerátu něco takového požadovali, tak se to přihodit může. Mojí maličkosti se to zatím vyhnulo, ale co vím, obvykle chtějí, aby o sobě člověk řekl něco v daném jazyce. S tím, že by někoho zkoušeli přímo z práce s PC, jsem se zatím nesetkala.


Na životě miluji jeho rozmanitost, každý den mě nasere někdo jiný.

Není tady

 

#5 3. 5. 2007 10:15

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Pohovor

Já se se zkoušením práce na PC a i z jazyka setkala. Takže - možné je všechno. Já se vždycky řídím tím, že o sobě především nelžu. Zdůrazním svoje skutečné znalosti, pokud chtějí něco víc, o čem dřív nebyla řeč, projevím ochotu se to naučit ... Je ale pravda, že uchazeč občas napíše, že má English advanced a pak nevykoktá ani, jak jse jmenuje... Jinak víc informací je třeba tady http://www.pracevcr.cz/?idl=38&pomid=137 . Přeju hodně úspěchů.

Není tady

 

#6 4. 5. 2007 12:53

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Pohovor

Tak co, Blanche, jak jsi dopadla?

Já jsem zažila test na znalost operačních systémů BEZ počítače - prostě papírové písemky. Zkoušení z jazyka probíhalo po telefonu - ještě akčnější, nevíš, kdy to přijde (teda přibližně jo, ale zase já nejdem ten typ, co by kvůli tomu trčel doma) a najednou mᚠna ulici rozprávět cizojazyčně, kolem hluk...

Dnes dělám tyto jazykové pohovory sama a vzhledem k tomu, že zkouším opravdu jen jazyk a ne odborné znalosti, bývají to taková všeobecná popovídání, abychom slyšeli, jak dotyčný reaguje, jak se umí vyžvejknout... Jako na hodině konverzace: Proč chcete pracovat u nás, co se vám líbí v Česku, kde jste byl na dovolené... prostě tak.

Není tady

 

#7 4. 5. 2007 21:00

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Pohovor

Připravovala jsem pro šéfa několik výběrových řízení a prošlo mi pod rukou asi 450 uchazeček. Ze zkušenosti vím,
že hodně se při osobním pohovoru znovu hledí a pracuje s tvým CV, které si doneseš. Ale popořadě:
Pokud bude v komisi více lidí, je lepší směs, pokud budou jen muži, je hodně důležitý vzhled, oblečení a vystupování.
Nic vyzývavého, nic průhledného, extravagantního, žádné riflové sukénky a tričenka pod prsa....
Žádné plakátové plochy na obličeji, rudné dlouhatánské umělé nehty, žádné výrazné vůně, natož těžké a sladké...
Vystupování decentní, sebejisté, kultivované, mluvit srozumitelně spíše více nahlas, než kuňkat a zajíkat se a nechat
se vyzývat k opakování věty apod.... A naopak hvězdný nástup, nejlépe s žvýkačkou v ústech a stylem, tak mne tady máte
a buďte rádi, že jsem přišla, to není to pravé ořechové....
TAk to CV - kvalitně zpracované CV ušetří člověku polovinu práce a vysvětlování při pohovoru. Vše co je tam napsané,
si člověk musí umět obhájit, vysvětlit, protože spousta všeobecných dotazů se právě týká předchozí praxe, znalostí, dovedností
apod. v CV zmíněných. V rohu umístěná barevná nebo čb pasovka taky není vůbec k zahození, protože po pohovorech zůstane
na stole hromádka životopisů a pokud člověk výrazně nezaujme, že dostane do rohu rovnou značku či nějakou poznámku, je
třeba znovu se připomenout alespoň fotkou.
Další věc, na kterou hledí hlavně muži je čas příchodu na pohovor, zda přišla uchazečka v čas, zda nepřiletěla na poslední chvilku
a celá upocená a rudá a udýchaná se mu nehroutí na židli.
Poradím jednu dobrou fintu, která velice zaujme a pozvedne prestiž uchazeče... Pohovor má dvě fáze, jedna je seznamovací s firmou, místem,
zaměstnanci, náplní práce atd... a druhá je důkladné vyzpovídání uchazeče. Při té první fázi si vytáhněte tužku a papír či blok a dělejte si poznámky, nemusí být mnoho, ale pár stručných bodů, které nakonec mohou být i dobrým vodítkem při druhé části, kdy máte najednou spustit a začít povídat, proč by vás měla bavit práce zrovna v této společnosti apod. V té druhé části už si budou dělat poznámky pouze ti druzí, takže role se vymění, ale mám zkušenost, že to dokáže hodně ovlivnit pohled na nového potenciálního zaměstnance. big_smile
To je tak vše, co mne v rychlosti napadá....

Není tady

 

#8 9. 5. 2007 7:18

Blanche
♥♥-----
Registrovaný: 27. 3. 2007
Příspěvky: 49

Re: Pohovor

Zdravím,
pohovor mě čeká tenhle pátek, tak vám pak dám vědět, jak jsem dopadla. čtu knížku o pracovním pohovor a jsou tam docela zajímavé věci, ale praxe je praxe. Já si připadám, jako kdyby mě čekala druhá maturita a už týden jsem z toho nervózní a myslím jen na to. Už aby to bylo za mnou. Moc vám děkuji za příspěvky

Není tady

 

#9 9. 5. 2007 11:51

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Pohovor

To ne, Blanche. To nejsou učitelé, kteří tě zkouší, jak jsi se naučila. Jste dvě (aspoň teoreticky) rovnoprávné strany, které zjišují, jestli si navzájem vyhovují. Je to pohovor od hovořit. Takže si popovídáte. Pokud se někdo staví nade mě a chová se nepříjemně, z pohovoru slušně odstupuji. Nejsi tam ty pro ně, jste tam pro sebe navzájem.

Není tady

 

#10 9. 5. 2007 12:38

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Pohovor

To je krásná teorie Danielo S., ale bohužel v praxi to tak vždy není, ale bylo by to krásné...
Čím vyšší je rozdíl v postavení, tím častěji může docházet třeba jen k lehce nadřazenému chování či vyptávání...
A můžeš odejít, to je pravda, ale v regionech, kde je kvalitních nabídek na práci méně a nebo kde se jedná opravdu o lukrativní práci, doporučuji nedělat ukvapené názory a neprchat.... S člověkem z pohovoru,už se taky nemusíte vůbec nikdy setkat, takže nelze dělat obrázek o celé firmě pouze z něj.... Proto je vždy lepší, když je tam např. 3-5 lidí z různých oblastní společnosti, včetně přímého nadřízeného a hned je jasno, jaký bude asi pracovní kolektiv a nálada na pracovišti...
Dokonce zákon určuje, co je diskriminace a jak mají mít všichni rovnocenné právo na pracovní pozici, výši platu, ostatní výhody a přesto se neustále dějí ve spoustě firem ty stejné praktiky, žena nižší postavení, vždy nižší plat, horší zacházení, při nástupu nenápadné a nebo i nápadné dotazy na případnou svatbu, početí potomka, možnost hlídání příbuzenstvem, zdravotní stav, marodnost atd.....
POkud člověk nemá desítky lukrativních nabídek na výběr, tak občas musí skousnout i něco, co by si za normálních okolností nenechal líbit. Varianta číslo dvě je - neprchat, ale ozvat se a ohradit, že toto je nad rámec dotazů, nad rámec důstojného chování k protistraně apod.... a čekat, buď to zabere a člověk dostane nálepku, asertivního jedince, který se umí poprat s problémy a je přijat a nebo dostane nálepku, drzého a problematického člověka, kterého neradno bráti, protože by pořád jen vypyskoval a dělal dusno....
Holt, život je boj.....

Není tady

 

#11 9. 5. 2007 15:43

host5522
Host

Re: Pohovor

Hlavně mluv nahlas a průběžně udržuj oční kontakt se všemi zúčastněnými. Zbytek se poddá. Držím palce  wink

 

#12 10. 5. 2007 12:26

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Pohovor

Já nemluvím o tom, když se na mě paní personální křivě koukne, ale už jsem měla i během prvního pohovoru sexuální nabídky a to teda pardon......

Není tady

 

#13 10. 5. 2007 12:38

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Pohovor

No, to ano, ale to je extrém .... a myslím, že se to neděje na každém pohovoru... ale stát se to samozřejmě může.... ovšem když jde žádát o práci soustružník nebo kuchařka nebo zubařka nebo architektka, tak je to méně pravděpodobné, než když jde např. žádat o práci sekretářka či sestřička.... to už jsou holt takové profláknuté pozice... lol

Není tady

 

#14 14. 5. 2007 8:18

Blanche
♥♥-----
Registrovaný: 27. 3. 2007
Příspěvky: 49

Re: Pohovor

Dobré ráno,
tak už to mám za sebou. Musím říci, že mám z toho dobrý pocit. Před pohovorem jsem byla pěkně nervní a jakmile se mnou začli mluvit, spadlo to ze mě. Byli opravdu příjemní (možná to bylo tím, že nebyli personalisté, jak mě na to předem upozornili). Z ničeho mě nezkoušeli jen se zeptali, proč stojím o to místo a více méně dávali prostor mě na mé otázky a hodně jsem se bavili o místu. Všechny rady jsem si vzali k srdci a řídila jsem se jima. Slušné oblečení, včasný příchod oční kontakt, notýsek na poznámky (a opravdu se mi hodil), info o podniku atd. Dokonce jsem při rozhovoru narazili na to, že jsem si četla knihu o pohovoru a oni se mě zeptali zda to dělají dobře podle knihy. Byl to takovej příjemnej rozhovor. Ale zdaleka není vyhráno. Do 14 dní se mi ozvou a pak teprv uvidíme.

Není tady

 

#15 14. 5. 2007 9:08

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Pohovor

Super gratuluji k absolvování a i kdyby to nevyšlo, už mᚠvýborný základ a jasnou představu o tom, jak se mᚠchovat a co od toho můžeš očekávat .... Příště jinde mohou být např. protivní, ale Ty získávᚠpomalu jistotu a přehled o tom, jak to má chodit a můžeš i trošku určovat či usměrňovat  průběh celého pohovoru.... tummenupp

Není tady

 

#16 19. 5. 2007 20:42

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Pohovor

Hmm, Blanche, jsi šikovná mladá dáma. Mooooc Ti držím palce.

Není tady

 

#17 21. 5. 2007 16:06

Blanche
♥♥-----
Registrovaný: 27. 3. 2007
Příspěvky: 49

Re: Pohovor

Tak si mě pozvali na další schůzku. Mám ještě dlouhou cestu před sebou, ale snad to vypadá slibně.stolt

Není tady

 

#18 11. 7. 2007 8:43

Blanche
♥♥-----
Registrovaný: 27. 3. 2007
Příspěvky: 49

Re: Pohovor

Tak jsem tu práci nedostala. Byly tam docela vysoké požadavky, ale beru to jako zkušenost. Já se trápila, jak bych to řekla vedení v mém současném zaměstnání, kdyby mě náhodou přijali a nakonec to dopadlo tak, že v únoru dostávám výpověď (bývalá zaměstnankyně se vrací z mateřské dovolené). Byla to docela rána, ale teď se s tím aspoň už nemusím trápit, udělali to za mě. Teď už si jen něco najít a budeto:supr:

Není tady

 

#19 23. 7. 2007 17:29

Petuna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 938

Re: Pohovor

Tak já také v poslední době na pohovory, teda posledních 14 dní a jsem z toho dost unavená. Dělala jsem mnoho let personalistiku a mzdovou účetní ale bohužel jsem neměla možnost pilovat jazyk. Dělala jsem sice v obchodní řetězci personální a kursy jsme měli ale většinou vždy v době kdy jsme museli odjet na nějaký ten pohovor nebo nastal jiný personální problém. Ale jazyk je velký handicap.Umím pouze základy a u většiny zaměstnání chtějí jazyk i když ho třeba nepotřebují. Jsem dost ve stresu protože jazyk se člověk nenaučí pokud nekomunikuje a teď to již rychle nedoženu. Takže abych to shrunula, znalosti mám na výbornou ale vzhledem k tomu jazyku mám prozatím smůlu a to jsem vždy mezi posledními 3.

Není tady

 

#20 23. 7. 2007 19:25

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Pohovor

Nezoufej , ještě pořád se nadjou firmy kde se hledí i na jinékvality, třeba to chce čas a trošku štěstí smile
taky jsem měla pocit že bez jazyku jsem skončila a nakonec jsem dostala místo o jakém se mi ani nesnilo, prý kvůli odvaze a dosavadní praxi, říkali. Na jazyky se tam nikdo neptal.....


Mája

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů