Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 3. 5. 2007 22:14

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: prosím o podporu

Esmeraldo, může se stát, že Ti internet zakáže. Vím, o čem mluvím. Jsou to všechno jasné známky domácího násilí. Představ si, já byla tak hloupá, že jsem se s tímto termínem seznámila ož po odchodu z domova. Do té doby jsem sice věděla, že je něco u nás špatně, ale myslela jsem, že fakt muže něčím provokuju. No řekni, můžeš provokovat, když nevyvolávᚠkonflikty, když mᚠdobrou náladu a jsi klidná? Vždycky se něco našlo. Vždycky jsem byla trestána a vždycky řekl...to je kvůli tobě, protože...! Logiku to mělo pouze pro něho. Měla jsem výhodu...skoro vždycky děti u toho byly. To mi usnadnilo začátek těžkého období - doma byli spojenci, kteří mi tajně donesli osobní věci. Při odchodu nebyl čas na nic...Myslím, že v Tvém případě je zbytečné se na útěk připravovat a šetřit. Jdi hned, jakmile se Ti naskytne příležitost. V Tvém případě může jít i o život. Jakmile se vše začne řešit, muž nebude moct ublížit dětem ani Tobě. U nás to tak daleko  nedošlo, bita jsem nebývala.  A přesto jsem šla. Už se to nedalo vydržet. Pokud potřebuješ, nabízím Ti podporu. Jestli chceš, pošli soukromou zprávu. Třeba bydlíme blízko. Bát se nemusíš. Pokud jsi zdaleka, nepoužiju Tvoje údaje, ale smažu a zapomenu. Drž se. Jsme všichni s Tebou.

Není tady

 

#27 3. 5. 2007 23:58

LViktorka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 635

Re: prosím o podporu

Ano, jsme všichni s tebou. Nečekej na nic, nemá to cenu, fakt...

Není tady

 

#28 4. 5. 2007 0:30

Esmeralda
♥------
Registrovaný: 30. 4. 2007
Příspěvky: 15

Re: prosím o podporu

.

Upravil(a) Esmeralda (8. 5. 2007 21:40)

Není tady

 

#29 4. 5. 2007 1:10

LViktorka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 635

Re: prosím o podporu

Má zlatá, tak na tohle jsem odborník. Můj prostřední exman mě obvinil snad už ze všeho. Než jsem pochopila, co dělá a co tím sleduje, uběhlo pár let a já absolvovala nespočet výslechů, ty paragrafy, z kterých jsem byla nařčena, zněly děsivě, ale nakonec všechno skončilo, jako "odloženo, ev.zastaveno". Ty výrazy nedávají pocit, že jsi bez viny, ale mockrát mi bylo vysvětleno, že to znamená BÝT BEZ VINY, protože být v tomto případě vinen by policajti označili jako "spáchala trest.čin (a teď použiju výrazy, které jsi vyjmenovala) krádeže, přípravy, nebo pokusu vraždy, ... chápeš? Přesně vím, o čem mluvíš a je fakt těžké se proti tomu bránit, zvl᚝, jestli si "vyrobí svědky a důkazy". Pro Tebe nejlepší ochrana v tomto případě by byla jít rovnou přez dočasné ubytování v jakékoliv organizaci na ochranu žen a dětí, protože oni určitě přesně(!) zaprotokolují, co mᚠsebou. Ty mᚠpodle mně jediný problém: brát děti sebou nebo ne?
Moje kamarádka odešla od muže v době, kdy děti obě byly dospělé, ale šla z manželova domku do podnájmu. Dcera 19, syn 18. Muž opilec bez úcty k ní (je to skvělá matka, v mých očích). Prezentovala to přesně jako Ty:"...oni jsou zvyklí na svůj standard, mají ten dům rádi..." to jsem z prostorových důvodů trochu zkrátila. Nechala je tam. Je to už dlouho a já dodnes nemám jasno, jestli je to dobře nebo ne. Otec jim neubližuje (jí ubližoval a moc!!!), často je nalitej a bleble, já prostě nevím, jestli je správné, aby za cenu relativního komfortu děti zůstávaly s člověkem, který nějakým způsobem je pošahaný (uvědom si, že přebírají obrazec pro svůj osobní život), a, nechci Ti ublížit ještě víc, ale aby Ti jednou nevyčetli, že jsi je TAM nechala. Jako když tam budou dál, budou tam s tvým souhlasem...je to hrozně složité, ale já osobně bych děti s cvokem nenechala ani kdybych měla s nima žít ve stanu a jíst jen osolený chleba. Vysvětlovat jim to bude asi těžké, ale Esmeraldo, nebude t잚í později unést fakt, že třeba některý z nich se mu začne v jednání podobat?

Není tady

 

#30 4. 5. 2007 7:27

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: prosím o podporu

Milá Esmeraldo...tady na Babinetu je spousta smutných příběhů...ale ten Tvůj mě nějak hodně ale opravdu hodně silně oslovil...moc Ti držím pěsti, aby jsi to všechno, všecičko zvládla!!! pussa
radu nemám děvčata Ti tu radí výborně...já takovou zkušenost nemám...a je mi strašně smutno z toho co prožíváš...
věřím tomu, jak je to strašné a na první pohled byzvýchodné...i to že "manžel" má spoustu známých,které se za peníze nechají rádi zavléct do nečeho tak po*ného jen aby se mu zavdečili, zalíbili....všemu tomu věřím....ale zdaleka si nedovedu představit tu skutečnou realitu...mrazí mě z toho...promin...to zrovna nejsou slova útěchu ale Tvoje řádky mnou fakt otřásly....:-((( lítost Ti nebude k ničemu, já vím, ale vědomí že na Tebe myslí tolik lidiček .... jo ještě chci říct to že navzdory všemu čím procházíš, působíš jako silná osobnost, psala jsi to tuším hned na začátku,že Tě to nezlomilo...naopak Tvoje řádky působní tak jasně, přesně. Výstižně dokážeš všech formulovat.....drž se!!!!
MOC TI DRZIM PESTI smilesmilesmile     pussa


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#31 4. 5. 2007 14:24

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: prosím o podporu

milá Esmeraldo, pokud můžeš obra se na www.donalinka.cz  tuto adresu jistě znᚠsmile,

DONA linka  2 51 51 13 13
DONA linka - více než pět let nepřetržité telefonické pomoci obětem domácího násilí
DONA linka - pracoviště akreditované od roku 2005 Českou asociací pracovníků linek důvěry

Kontaktní adresa provozovatele:
Bílý kruh bezpečí
U Trojice 1042/2
150 00 Praha 5-Smíchov

nejen že by ti pomohli ale dozvíš se tam spoustu užitečných informací, které ti určitě pomůžou ten první krok udělat správně.

Nemusíš se tam obracet pod svým jménem, můžeš i tam zůstat pod nickem, nejlepší by bylo kdyby jsi zavolala, můžeš kdykoli, bude to lepší v tom, že oni mají praxi a vědí na co se ptát, jak a hlavně holka, uslyšíš, že nejsi sama, že je takových žen hodně a že je třeba ti pomoct, že si to zasloužíš, protože jsi hlavně skvělá žena. 2 51 51 13 13

Z jejich stránek pokládám za velmi důležitý v tvé situaci tento článek :

Jak bezpečně prohlížet tyto stránky?

Pokud se obáváte, že se někdo dozví o vaší návštěvě stránek DONA linky, přečtěte si prosím tento text. Dozvíte se, jaké kroky podniknout ke zvýšení vaší bezpečnosti při používání internetu.

Ani s využitím těchto informací však nemusí dojít k úplnému skrytí stop. Mnohé prohlížeče obsahují funkce, které umožňují zobrazit nedávno navštívené stránky. Nejbezpečnější způsob jak hledat informace na internetu je použití počítače u přátel nebo např. v knihovně.

1. Jak vyčistit internetovou pamě (cache)
Je možné, že někdo prohlédnutím souborů internetové paměti vašeho počítače zjistí, jaké stránky jste navštívil(a). Do těchto souborů se ukládají části webových stránek pro snažší dostupnost a rychlejší časy stahování. Internetovou pamě můžete vyprázdnit v nastavení vašeho prohlížeče. Tím zabráníte komukoliv v prohlížení vámi navštívených stránek.

Pro vymazání internetové paměti postupujte podle těchto kroků:

Internet Explorer:
1. Vyberte v menu položku Nástroje.
2. Zvolte Možnosti Internetu.
3. V záložce Obecné klikněte na tlačítko Odstranit soubory.
4. Zaškrtněte políčko Odstranit veškerý obsah offline.
5. Zvolte OK.

Mozilla Firefox:
1. Vyberte v menu položku Nástroje.
2. Zvolte Možnosti.
3. V sekci Soukromí a záložce Vyrovnávací pamě klikněte na tlačítko Vymazat diskovou vyrovnávací pamě.
4. Zvolte OK.

2. Jak odstranit stránky z historie prohlížeče
Historie prohlížených stránek se narozdíl od internetové paměti ukládá přímo v prohlížeči. Je přístupná pomocí tlačítka Historie a uchovává odkazy na všechny stránky, které jste v několika předchozích dnech navštívil(a).

Pro vymazání historie v prohlížeši postupujte podle níže uvedených kroků. Historii budete muset mazat vždy, když navštívíte takové stránky, u kterých si nepřejete aby mohl někdo zjistit, že jste je navštívil(a).

Internet Explorer:
1. Vyberte v menu položku Zobrazit.
2. Zvolte Panel aplikace Explorer.
3. Klikněte na možnost Historie.
4. Na levé straně prohlížeče se zobrazí sloupec s historií prohlížení stránek.
5. Klikněte pravým tlačítkem myši na položku, kterou chcete smazat a zvolte Odstranit.

Mozilla Firefox:
1. Vyberte v menu položku Zobrazit.
2. Zvolte položku Postranní lišta.
3. Klikněte na možnost Historie.
4. Na levé straně prohlížeče se zobrazí sloupec s historií prohlížení stránek.
5. Klikněte pravým tlačítkem myši na položku, kterou chcete smazat a zvolte Smazat.

Upozornění
Pokud toto provedete pečlivě, nikdo nepozná, že byla historie změněna. Buďte opatrní a nemažte celou historii, hrozilo by riziko, že si toho ostatní uživatelé počítače všimnou.

3. Jak odstranit cookies soubory z harddisku
Cookies jsou malé kousky programu uložené na harddisk internetovými stránkami k uchování často požadovaných informací. Například pokud zaškrtnete políčko "Uložit přihlašovací údaje" na nějakých stránkách, uloží se na harddisk cookie, které je voláno při každé návštěvě stránek a vy se díky němu nemusíte pokaždé přihlašovat.

Není dobrý nápad mazat všechny cookies soubory, protože pokud to uděláte, odstraníte všechna uložená hesla, informace o uživatelích a nastavení z různých stránek a budete muset tato data znovu všude zadat. Potřebujete vymazat jen cookies ze stránek, jejichž návštěvu chcete udržet v tajnosti. Cookies je nutné smazat po každé návštěvě rizikových stránek.

Internet explorer:
1. Vyberte v menu položku Nástroje.
2. Zvolte Možnosti Internetu.
3. V záložce Obecné klikněte na tlačítko Nastavení v bloku Dočasné soubory internetu.
4. Klikněte na tlačítko Zobrazit soubory.
6. Objeví se seznam všech souborů uložených prohlížečem. Většina cookies má formát "Cookie: uživatel@doména".
7. Vyberte soubor, který chcete odstranit.
8. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte Odstranit.

Mozilla Firefox:
1. Vyberte v menu položku Nástroje.
2. Zvolte Možnosti.
3. V sekci Soukromí a záložce Cookies klikněte na tlačítko Správce cookies.
4. V zobrazeném seznamu vyberte složku, kterou chcete odstranit a klikněte na tlačítko Odebrat cookie.
5. Zvolte OK.

Není tady

 

#32 4. 5. 2007 18:48

BrenTen
♥♥♥----
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 227

Re: prosím o podporu

Esmeralda: Zkus se zamyslet, kde má tvůj manžel slabé místo. Řekl bych, že za ty roky na něj musíš něco vědět. Málokterý podnikatel podniká zcela korektně a možná se ti dokonce i pochlubil, jak vyzrál na berňák atd. To by mohla být dobrá protizbraň, kdyby tě chtěl z něčeho křivě obvinit.

Není tady

 

#33 4. 5. 2007 20:50

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: prosím o podporu

BrenTen: o tom bych silně pochybovala, že by se domácí tyran svěřoval své oběti a odhaloval tak svoji Achillovu patu sad
Esmeraldo, držím Ti palce. V situaci, v jaké jsi, opravdu nevidím jiné východisko než zkontaktovat DONA linku, tak, jak Ti radila Cilka. Jestliže mᚠoprávněné obavy z toho, že Tě manžel může osočit z trestného činu, opravdu bych co nejrychleji zmizela z jeho dosahu už jen proto, aby si na mě nemohl nic vymyslet.
S podobnými akcemi mám bohaté zkušenosti. Když jsem manžela vyhodila, za dva měsíce následovala první odvetná akce. Syn onemocněl, a protože byly děti denně v kontaktu s tatínkem přes mobil, manžel se to dozvěděl. Ošetřovala jsem syna v horečkách, když se ozvalo zaklepání na dveře a dovnitř domu vstoupila policejní hlídka s tím, že dostali od mého syna avízo z mobilu, že jsem opilá a ubližuji mu. Pozvala jsem policejní hlídku do dětského pokoje, policajti shledali, že je všechno v pořádku, ještě se mě zeptali, jestli chci o události sepsat protokol, já řekla, že ne a hlídka odjela. No, ale pak se to ve mně rozleželo - samozřejmě jsem tušila, kdo za vším vězí, zdravě jsem se naštvala a podala jsem na státní zastupitelství tr. oznámení na neznámého pachatele pro hned několik tr. činů. Načež státní zastupitelství to předalo policii, odkud byla vyslána hlídka a rozjelo se vyšetřování. Samozřejmě jako původce odhalili manžela, který absolvoval řadu sezení na místní policejní stanici. Sice moje trestní oznámení odložili - nevím proč - ale podobnou taškařici už manžel víckrát nezopakoval. Takže Ti, milá Esmeraldo, věřím vše, cos sem napsala doslova a do písmene. Rovněž Ti věřím, že existují lidé, kteří se buď za peníze či jiné výhody propůjčí ke štvanici na bezbrannou ženu a ochotně se podílejí na jejím psychickém či fyzickém týrání. V tomto směru mám rovněž bohaté zkušenosti sad. Bohužel se zde nemohu rozepisovat konkrétněji - tak, jako Ty, mám i já určité důvody, proč to nelze.
Jsem v duchu s Tebou a myslím na Tebe. Naše příběhy jsou si velmi podobné a já Ti přeji, aby ses - pokud se nějak rozhodneš - rozhodla správně.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#34 4. 5. 2007 22:31

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: prosím o podporu

Esmeraldo, má nabídka platí. Nezapomeň.
Kalupinko mi říkávala moje prateta, když jsem byla dočista malá holka. Chodívala jsem k ní na návštěvu, vonělo to tam po bylinkách a starých časech. Někdy si jako malá holka připadám. dokážu mít pořád radost z těch nejobyčejnějších věcí a vím, že tohle se nikde nedá koupit. To si musí člověk zažít, prožít, užít. Někdy si připadám jako dítě, co se právě naučilo samo běhat. Občas sice zakopne, ale neodradí ho to od dalších kroků.
Esmeraldo, každý má svoji slabinu. Uvědom si, jakou moc mᚠve svých rukách. Tvůj muž má možná prachy a postavení a známosti. Je to ale jenom člověk. Nic víc.
Ty jsi zase někdo, kdo si už uvědomil, že takhle žít nechce  a má jen krok k tomu, aby už tak nežil. Jsi člověk. Nic míň!
Bude to on, kým budou opovrhovat a je třeba, aby všichni věděli, co Ti dělá. Je třeba, aby ses dopodrobna svěřila někomu, komu věříš. Někomu z Tvého okolí, kdo Tě pro první dny a týdny u sebe nechá. Tvůj muž se musí zodpovídat a musí být vše sepsáno. Neoddaluj ten krok. Najdi člověka, který s Tebou půjde podat trestní oznámení.
Samotné by se Ti šlo těžko a mohlo by být s Tebou manipulováno. Dej pozor, aby s Tebou nejednali jako s nesvéprávnou. Můžeš čekat všechno. Říkej lidem ve svém okolí, jak žiješ. Musíš si k nim najít cestu. Říkej jim, že mᚠstrach. Napiš svým rodičům, své lékařce! Když s nimi nemůžeš mluvit přímo.
Kdybych věděla, že jsem blízko, půjdu s Tebou já. Nebojím se.
Zase se nám ozvi, holka. Držíme palce a jsme s Tebou.

Není tady

 

#35 5. 5. 2007 11:41

Esmeralda
♥------
Registrovaný: 30. 4. 2007
Příspěvky: 15

Re: prosím o podporu

.

Upravil(a) Esmeralda (8. 5. 2007 21:41)

Není tady

 

#36 5. 5. 2007 11:50

LViktorka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 635

Re: prosím o podporu

Jsem ráda, že jsi vpořádku, vymaž, co jsi psala, nebo aspoň město.Drž se!!!
Kdyby nebylo zbytí, klidně přijď i k nám, něco vymyslíme. Adresa e-mailu je pod nickem

Upravil(a) LViktorka (5. 5. 2007 11:59)

Není tady

 

#37 5. 5. 2007 11:55

LViktorka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 635

Re: prosím o podporu

Není tady

 

#38 5. 5. 2007 17:11

Esmeralda
♥------
Registrovaný: 30. 4. 2007
Příspěvky: 15

Re: prosím o podporu

.

Upravil(a) Esmeralda (8. 5. 2007 21:42)

Není tady

 

#39 5. 5. 2007 18:09

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: prosím o podporu

Esmeraldo, já prostě nemám slov. Nikdy jsem se nesetkala s týranou ženou, pouze jsem o tom slyšela v televizi nebo v novinách a i to mi stačilo, aby se mi začala "otevírat kudla v kapse". To, co tady píšeš... strašně bych ti chtěla nějak pomoct a je mi zle z toho, že na světě jsou lidé, kteří se dokáží chovat tak, jako tvůj muž.
Nemám pro tebe žádnou konkrétní radu, ale chci ti napsat, že ti ohromně držím palce a že rozhodně nejsi slepice! Je úžasné, že jsi našla sílu a plánuješ odchod od toho humusáka!!!!! Věřím, že to dokážeš! hjarta
Prosím, piš dál, a tady všichni víme, že jsi v pořádku a že všechno je na nejlepší cestě k tvému lpšímu životu bez toho... no nenapadá mně žádný zveřejnitelný výraz.

Není tady

 

#40 5. 5. 2007 19:16

LViktorka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 635

Re: prosím o podporu

Nevim proč, ale představuju si Tvůj život jako ve filmu "Noci s nepřítelem". Hraje tam Julia Roberts. Nejsem žádná pojídačka telenovel, tenhle film mi byl dost blízký, určitým způsobem i osobně. Myslím, že muž, který je nemocný a takhle ženu trápí (=týrá), možná ani neví (=neuvědomuje si), že to NENÍ VPOŘÁDKU. To není omluva pro něj, jenom na základě toho mám dojem, že sám svojí vůlí není schopný své jednání změnit, stejně jak nemůže pochopit, jak někomu ubližuje, protože to považuje za správné. Drž se děvče, a nenech se zmást "tichem před bouří..."

Není tady

 

#41 5. 5. 2007 19:26

sudina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 17017
Web

Re: prosím o podporu

Esmeraldo, jsi moc statečná ženská ,být s takovým hajizlem!!!!!!!!!já si to nedovedu vůbec představit.......Moc ti držím palečky, aby to dopadlo dobře a ty měla sílu od něj odejít a začít žít "norlmálně".
Hlavně mě zaráží přístup policie-šmejdi jedni.............A končím byla bych sprostá!!!!!!dávej o sobě vědět!!!hjartahjartahjarta

Není tady

 

#42 5. 5. 2007 19:39

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: prosím o podporu

Esmeraldo, Tvůj muž je opravdu nemocný! Musíš v pondělí zavolat na adresy, které Ti děvčata poskytla a co nejrychleji od něj utéci. Možná si to ani neuvědomuješ, ale stačí jediná rána, která Tě srazí hlavou na hranu nábytku a je hotovo sad Nemyslím, že by Tě chtěl muž úmyslně zabít, ale může se stát, že se mu souhrou nešastných náhod bití vymkne z ruky tak, že dojde k tragédii.
Až se dostaneš z jeho vlivu, nebylo by od věci nechat se vyšetřit na neurologii, abys měla jistotu, že roky trvající bití převážně do hlavy nezanechalo žádné zdravotní následky.
Jinak je dobře, že o Vašem problému vědí jeho rodiče a sami mu doporučili, aby vyhledal léčení. Možná, až se Ti podaří od něho utéci, donutí ho, aby se opravdu léčit šel.
Myslím na Tebe a držím Ti palce!!!!!


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#43 5. 5. 2007 22:52

SLUNÍČKO
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VYSOČINA
Registrovaný: 11. 5. 2006
Příspěvky: 2321

Re: prosím o podporu

ESMERALDO, hjarta
SPOUSTU HOLEK P͊E, ŽE ZAŽILO PODOBNÉ NÁSILÍ JAKO TY...JE TO PŘ͊ERNÝ, CO VŠECHNO SE KOLEM NÁS DĚJE A JAK JSOU LIDI Z OKOLÍ NEVŠÍMAVÍ!
JÁ SICE NIKDY DOMÁCÍ NÁSILÍ NEZAŽILA, ALE VÍM JAK JE TO HROZNÉ....POMÁHALA JSEM SVOJÍ ZNÁMÉ....POKAŽDÉ KDYŽ TEN SI TEN JEJÍ CHLAPÁK NA NÍ VYLIL ZLOST, PŘIBĚHLA KE MĚ I S MIMČEM V RUCE...POŘÁD JSEM JI PŘEMLOUVALA, ABY HO ŠLA UDAT, ALE MĚLA STRACH JAKO TY...
JEDNOU JSEM HO POTKALA A NĚCO SE VE MĚ TAK STRAŠNĚ VZBOUŘILO, ŽE JSEM MU ÚPLNĚ KLIDNĚ ŘEKLA, ŽE JESTLI NA NI JEŠTĚ JEDNOU VZTÁHNE RUKU, PŮJDU HO UDAT SAMA, KDYŽ JEHO TÝRANÁ ŽENA SE HO TOLIK BOJÍ.....I JÁ JSEM MĚLA V TÝ CHVÍLI MALOU DUŠIČKU, ALE SVĚTE DIV SE, TEN ZBABĚLEC SE SNAD ZALEKL A NA MOJI ZNÁMOU UŽ RUKU NEVZTÁHL....A PO DVOU LETECH SE JEJICH MANŽELSTVÍ STMELILO TAK, ŽE BY DNES NIKDO NEŘEKL, ŽE MEZI NIMI BYLO NĚKDY NĚCO TAKOVÝHO.ALE TO JE JEDEN PŘÍPAD Z TISÍCE, KTERÝ DOPADL DOBŘE.
VŽDYCKY KDYŽ VIDÍM VE ZPRÁVÁCH TY HROMOTLUKY, KTEŘÍ TĚMA SVÝMA LOPATAMA MLÁTÍ ŽENSKOU I DĚTI, ZAVŘELA BYCH JE NADOSMRTI A JEŠTĚ BYCH SI PŘÁLA, ABY SE JEDNOU TY ROLE VYMĚNILY...ABY SAMI POZNALI JAKÉ TO JE, KDYŽ JIM NAJEDNOU PŘILETÍ FACKA, NEBO KOPANEC, PROTOŽE SE ZROVNA PÁN TVORSTVA ŠPATNĚ VYSPAL A ONA SE NA NĚJ ŠPATNĚ PODÍVALA.
ESMERALDO, ZLATÍČKO UDĚLEJ TO CO TI RADÍ ZDRAVÝ ROZUM A BABINETKY.UDĚLEJ TO PRO SEBE A NÁSLEDNĚ PRO SVÉ DĚTI...ONY JEDNOU POCHOPÍ PROČ JEJICH MÁMA UŽ DÁL NEMOHLA SNÁŠET TAKOVÝHO TYRANA VEDLE SEBE.NEBOJ SE O NĚ, URČITĚ TĚ MAJÍ RÁDY A NEVĚŘ TOMU, ŽE O NIČEM NEVÍ....DĚTI JSOU CHYTRÁ A VŠÍMAVÁ STVOŘENÍČKA.
BUDU NA TEBE MOC MYSLET A DRŽET TI OBĚ PĚSTI, ABY JSI CO NEJDŘÍV PŘEKONALA TENHLE ZLÝ SEN (KTERÝ JE NANEŠTĚSTÍ SKUTEČNOSTÍ) A ZASE JSI BYLA ŠASTNÁ A MOHLA SE RADOVAT Z KAŽDÉHO NOVÉHO DNE, KTERÝ PŘIJDE. DRŽ SE HOLKA, JSI MOC STATEČNÁ tummenupp

Není tady

 

#44 6. 5. 2007 17:39

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: prosím o podporu

Esmeraraldo, děkuju...
mᚠpravdu, když jsem kdysi hledala pomoc já, měla jsem pocit, že si snad za vše můžu sama a jediné co nemůžu, je vyřešit to.

Není tady

 

#45 6. 5. 2007 21:15

Ra
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 5. 2006
Příspěvky: 952

Re: prosím o podporu

ahojky Esmeraldo,
docela si dělám starost, plán už tedy mᚠa jen ho chceš vypilovávat...nevím jaký, musíš jej přímo nenávidět, některým rupnou nervy a ve zkratu udělají hroznou věc. Dnešní zpráva:http://www.novinky.cz/krimi/zavrazdila- … ovc8p.html
mi tě připomněla. Doufám, že ten tvůj plán bude jiný.

Věřím, že je těžké shromažďovat důkazy pokud tě z ničeho nic srazí k zemi, ale určitě by bylo možné druhý den zajít k lékaři. Byl-li by jeho známým, vyhledat jiného. Nechat si napsat o tom zprávu. Pokud policie si dá s manželem panáčka, pokecá o autech, sportu, lze si stěžovat třeba nadřízeným, na oddělení kontroly a stížností nebo přímo na Inspekci Ministra Vnitra. Jsou povinni celou věc prošetřit a vydat závěr. Ve stížnosti lze uvést, že si uvědomuješ, že tímto vystavuješ svůj život nebezpečí, jelikož ti vyhrožuje zabitím.
Pokud jej „skřípli“ alespoň rodiče, lze u nich hledat podporu? Svědčili by u soudu, co se stalo, co se u vás děje? Jak jsi využila jejich stanoviska a podpory, když jej posílali, aby se šel léčit?

Pokud s tebou muž 10 let sexuálně nežije, je možné, že má někoho jiného? Jak si to vysvětluješ? Myslíš, že těch 10 let žije bez sexu? Z jakých důvodů s tebou zůstává a nerozvede se on? Miluje tolik své děti, a proto tě trpí, jako jejich matku?
Jak dlouho tohle snášíš? Jak velké jsou děti, že si nevšimnou, jaký je vztah mezi mámou a tátou?


Píšeš, že nemᚠmožnost nikam vycestovat a proto jsi volala na tísňové linky. Chtěla bych se zeptat, jestli chodíš do práce? Jestli přes den nejsi jenom doma, jestli chodíš nakupovat a tak? Zda mᚠmožnost někam zajít? Tuším, že jsi psala, že mᚠmzdu.  Pokud jsi něco studovala z psychologie (pokud se nepletu), jistě uznáš, že nikdo ti po telefonu neřekne, diagnózu tvého manžela. Pokud tě tísňové linky nasměrují na rodinnou poradnu, kde svůj příběh vylíčíš rozhodně nebudou podporovat setrvávat v takovém manželství, jaké zde popisuješ a dostane se ti jak podpory, tak rady dalších kroků. Navíc můžeš mít zastání u soudu. Co brání tomu zajít k psychologovi, do rodinné poradny a začít situaci řešit jinak nežli telefonicky či přes internet vyměňovat si pocity a tím se v podstatě vydávat nebezpečí odhalení?

Pokud, jak píšeš by měl někdo opravdu vážné psychické problémy, věř, že nezbývá jenom ten provaz.

Také tě zajímá, co si o tobě myslí zdejší pánové. Je důležité co si o sobě myslíš TY sama, Esmeraldo. Co říkáš?

držím palce tummenupp

hjarta

Upravil(a) Ra (6. 5. 2007 21:19)

Není tady

 

#46 6. 5. 2007 23:12

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: prosím o podporu

Ra, tak nad tím jsem také uvažovala. Jestli v manželství není více než deset roků sex - a jak psala Esmeralda - "Muž se mnou asi 10 let, zaplapánbůh, nespí." , tak je to dosti povážlivá situace.
Zajímalo by mě, proč je v tomto bodě Esmeraldino manželství nenaplněno.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#47 7. 5. 2007 0:49

Esmeralda
♥------
Registrovaný: 30. 4. 2007
Příspěvky: 15

Re: prosím o podporu

.

Upravil(a) Esmeralda (8. 5. 2007 21:43)

Není tady

 

#48 7. 5. 2007 6:39

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: prosím o podporu

Esmeraldo, psala jsem ti SZ. Pokud můžu jakkoliv pomoct, ozvi se!


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#49 7. 5. 2007 8:29

LViktorka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 635

Re: prosím o podporu

Esmeraldo, stále jsem přesvědčena, že jsi zažila a zkusila dost. Nemᚠna co čekat ani co schromažďovat. Nějaké Tvé chyby jsou evidentní (čekala jsi a věřila přííííííliš dlouho), zybtek, který navenek vypadá jako záhada, já osobně chápu a myslím, že i mnozí další. Každý další den strávený "TAM" je promarněný, to mi věř. Jednej!
Víš co? Můj prostřední muž byl zvláštní. Pravděpodobně minimálně narušená osobnost, netroufnu si soudit, nejsem lékař ani odborník. Parádně na mně oral, taky mi vnucoval určitý způsob jednání a myšlení, který mi byl proti srcti. Rozešli jsme se dávno, to je celkem jedno, ale po dlouhé době, kdy jsme "už" byli schopni chvilkama normálně komunikovat, mi řekl: "nejvíc mě k agresivitě provokoval ten tvůj strach..." rozumíš? Možná je to mechanizmus jako se psem: Když pes cítí strach u člověka, automaticky útočí. Držím palec. Neprodlužuj to, nemá to cenu...

Není tady

 

#50 7. 5. 2007 9:31

Ra
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 5. 2006
Příspěvky: 952

Re: prosím o podporu

Milá Esmeraldo,
musí to být hrozné co jsi prožila a co prožíváš. Nevím, jak dlouho jsi tomu vystavena, ale cítím již tvé odhodlání. Nerezignovala jsi, mᚠpřece plán! Mᚠodvahu začít s tím něco dělat!

STRACH.STRACH je zřejmě tvůj největší nepřítel, ne tvůj manžel. Paradoxně. Ještě jej máš? Bojíš se i OSTUDY před lidma? Není to ale tvá ostuda, ale jeho. Je dnes něco, co by ti bránilo říci si o pomoc?

Už mᚠplán, jsi dobrá, že ses odhodlala tomu postavit!

Píšeš v 0:49 svůj příběh, kde je manžel? Spí? Stojí ti za zády anebo není doma? Kde je? Myslí si, že tě v tuto dobu na internetu zajímají recepty anebo kosmetika? Jak se chráníš, abys nebyla vyzrazena? Z jakých důvodů s tebou zůstává a nerozvede se on? Jak často bývá doma on?

Co děti, jak jsou staré, jistě musí cítit, že něco není v pořádku? Vidí jeho výbušnou povahu? To, jak se půl roku motᚠa mᚠmodřiny?

Jsi majitelka mobilu? Co brání tomu urovnat to se sestrou, zavolat mámě, kámošce?

Co si o sobě myslíš TY sama, Esmeraldo?

tummenupp

hjarta

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů