Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 30. 4. 2007 11:39

Saďourek
♥♥♥♥♥♥♥

Re: mám zlobivé dítě

Hannah napsal(a):

Nudící dítě přibité k lavici bude na její desku psát,puberáci ryjí.Pří rodičáku očíhněte lavice.Budete hned vědět na čem jste.

já mám 3 roky nové lavice a ještě ani jedna rýha a poznámky nepíšu je to pod moji úroveň

http://lb1f.lilypie.com/kFtMp2.pnghttp://sirmi.ic.cz/cara/135.gif

Není tady

#27 30. 4. 2007 11:43

monika
♥------

Saďourek napsal(a):

Holky ruku na srdce, vy dovolíte svým dětem doma čmárat po stole nebo se houpat na židli? Já teda ne, to druhé spíš z důvodu bezpečnosti, jestli se chce houpat, tak venku má houpačku a ne židli.
Začala jsem tento příspěvek číst proto, že máme doma taky takovou raubířku, které je vše jedno a kdyby nám p.uč.nenapsala vzkaz, že nemá DÚ, nemá ho dodnes atd atd.
Moni, nestalo se třeba, když byl menší, že jste pár krát povolili, když jste něco zakázali? Možná zkouší, jak dalece mᚠpevné nervy a kdo z koho. Naše malá taky stále zkouší, kolikrát si říkám, že by už to pochopil i blbec. My jsme nedávno zjistili, že než domlouvání a zákazy je lepší jedna přes pr.... To funguje a musím říct, že je klid a nemusím mluvit 10x. Někdy stačí jen zahartusit šuplíkem s vařečkama. Na každé dítě platí něco jiného a je velmi důležité zjistit co, ale taky velmi těžké.
Jestli p.uč.učí první rok, není se co divit, že dělá chyby,  ona si je uvědomí, neboj.  Taky jsme dělaly chyby, když jsme nastoupily do zaměstnání, nebo ne? Já teda ano.

Když tam jde o to,je jasný že doma si taky takové věci dovolit nemůže,ale doma je k tomu vedenej ve škole byl půl roku tak si myslím že je na paní učitelce jak jin to vysvětlovat třeba i každý den když to je potřeba jsou to prvňáčkové kteří měli úpně jinej režim ve školce.My jsme měli těch poznámek ze záčátku opravdu hodně.Já si myslím že první třída je základ to co jim paní učitelka dá te´d tak to budou vnímat celou školu.Já když jsem za ni musela jít poslechnout si jakej je Tak jsem jí říkala že už fakt nevím že mu to říkám každé ráno jak se má ve škole chovat že přeci tam sním nebudu chodit taky. Tak mi paní učitelka řekla že hlídání si mohu obstarat a a klidně příjdu no co mám k tomu dál dodat kdybych tam seděla tak vím že to bude ok. Jedině že bych místo schánění práce znovu absolvovala základku no asi se nad tím zamyslímlol

Není tady

#28 30. 4. 2007 11:50

Saďourek
♥♥♥♥♥♥♥

Mončo a byl dostatečně vyzrálý na první třídu? I tady může být někdy zakopaný pes. Neob může být zase až moc popředu ve vědomostech - to taky není dobré a tím pádem se nudí. U nás se to v 1.tř.řeší tak , má-li dítě hotovo frčí na koberec a hraje si dokud to neudělá i ten poslední. A psát poznámky hned v prvních měsících je skutečně blbost. A co na uč.říkají ostatní rodiče? Nebavila ses o tom s nima?

Není tady

#29 30. 4. 2007 11:51

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Saďourek napsal(a):

Selim, já ti taky neříkám, že jí mᚠvolat, ale jde o to, proč by to dítě mělo dělat ve škole, když to doma nedělá. Ale o to tady nejde, to by bylo na samostatnou diskusi - jak jsou učitelky strašné a nespravedlivé, ale otázka Moniky zněla úplně jinak. Jinak bych do této diskuse raději ani nelezla. Jsem totiž učitelka a vím co je to mít 30 ratolestí ve třídě, z nich třetina je hyperaktivních, další má problémy domaa často si jich rodiče nevšímají a je jim jedno co dítě dělá a pak pár jedinců, často ostatními označováni jako šprti se chtějí učit. Ale já taky nadávám na nevlídnost úředníků, takže si klidně poslužte stolt

A tiež rozprávaš tým hyperaktívnym, že zrejú na šibenicu a že ich matka nechala, lebo boli zlí??? Tak to by som sa čudovala, keby si liezla do tejto diskusie. Mmch, ja som sa o.i. podivila aj nad výberom učiteliek do vyrovnávacej triedy, lebo práve poznám aj úžasné, trpezlivé a občas aj teoreticky podkuté učitežky, kt. by si s takouto triedou poradili určite lepšie ako nervózna dôchodkyňa. V každom povolaní sa nájdu aj takí, aj onakí, ale smola je, keď si nemôžeš vybra(ani u učiteliek sa to vždy nedá hmm ).

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#30 30. 4. 2007 11:58

monika
♥------

Saďourek napsal(a):

Selim, já ti taky neříkám, že jí mᚠvolat, ale jde o to, proč by to dítě mělo dělat ve škole, když to doma nedělá. Ale o to tady nejde, to by bylo na samostatnou diskusi - jak jsou učitelky strašné a nespravedlivé, ale otázka Moniky zněla úplně jinak. Jinak bych do této diskuse raději ani nelezla. Jsem totiž učitelka a vím co je to mít 30 ratolestí ve třídě, z nich třetina je hyperaktivních, další má problémy domaa často si jich rodiče nevšímají a je jim jedno co dítě dělá a pak pár jedinců, často ostatními označováni jako šprti se chtějí učit. Ale já taky nadávám na nevlídnost úředníků, takže si klidně poslužte stolt

Píšete že jste učitelka měla jste 30 dětí ve třídě naše učitelka jich má 14.Můj syn potřebuje cítit autoritu to jsem jí řekla asi při třetím jednání s ní já opravdu nechci všechno svádět na ni já s ním doma taky bojuju.Já mám obavy aby si na něj nezasedla jen kvůli tomu že je živější už se stalo že ji naštval a poslala mě ho domů místo posledních dvou hodin měli sportovní hodiny tak koukám a milej synáček doma a to ještě že jsem doma byla čekalabych ho dýl ,paní učitelku vytočil a musel odejít. Teď na ten výlet taky málem nejel protože ji naštval ale dva dny byl hodnej jak si přála v rámci možnosti.Těď jsme měli rodičák tak jsem se dozvěděla že na něj dokáže být opravdu moc naštvaná no to asi pak člověk moc oběktivní není no a vy taky voláte mamince čtvr hodiny a tam jí líčíte jak vás žák vytočil atd.Máme trenéra na tenise je přísný ale dokáže i pochválit a to byste koukala jakou tam seká latinu.Doma se dětem věnujem neříkám že 24 hodin v kuse ale výlety prostor ke hraní atd mají i tu pevnou ruku.Už jsem přemýšlela že do školi začne chodit manžel a když ani to nepomůže tak uvidím co dál.M

Není tady

#31 30. 4. 2007 12:00

Saďourek
♥♥♥♥♥♥♥

Selim, mi ani tak nevadí hyperaktivní dítě, jak dítě drzé a rozmazlené, které si myslí, že může vše a je středem vesmíru.
Takový příklad, loni si uč.zavolala maminku, kvůli tomu, že klukovi vycházela 4 z matiky. Maminka plakala, jaký je její drobeček chudáček (chlap jak hora), že on má na starosti jen fotbal a školu a že bude každý týden do školy volat, jestli se zlepšil a jak se chová - mimo jiné byl drzý a neustále něco v hodinách vykřikoval. Maminka za tu dobu nezavolala ani jednou. Tak je to vina učitele nebo rodiče?

Není tady

#32 30. 4. 2007 12:03

Saďourek
♥♥♥♥♥♥♥

Mončo a to je vysazena jen na tvého syna? Ale jestli ti kluka poslala o 2 hodiny dříve domů, okamžitě bych letěla za ředitelem a řešila to s ním, To se nesmí dovolit i kdyby učila 20 roků.

Není tady

#33 30. 4. 2007 12:04

monika
♥------

Saďourek napsal(a):

Mončo a byl dostatečně vyzrálý na první třídu? I tady může být někdy zakopaný pes. Neob může být zase až moc popředu ve vědomostech - to taky není dobré a tím pádem se nudí. U nás se to v 1.tř.řeší tak , má-li dítě hotovo frčí na koberec a hraje si dokud to neudělá i ten poslední. A psát poznámky hned v prvních měsících je skutečně blbost. A co na uč.říkají ostatní rodiče? Nebavila ses o tom s nima?

Jo v poho to on je vyzrálý až dost mě to příjde že furt to zkouší kam až to půjde ona je fakt hodná jeho učitelka to ona snima dělá mnoho aktivit ale jak říkám musí to být dítě které bude moc moc hodný jinak smůla.

Není tady

#34 30. 4. 2007 12:13

monika
♥------

Saďourek napsal(a):

Mončo a to je vysazena jen na tvého syna? Ale jestli ti kluka poslala o 2 hodiny dříve domů, okamžitě bych letěla za ředitelem a řešila to s ním, To se nesmí dovolit i kdyby učila 20 roků.

To já vím jenže jsem ji nechtěla podrazit ještě mi volala a moc se mi omlouvala že ji to došlo až když jsem ji volala co dělá syn doma.Já nechci dělat zbytečný zle ale to víte hrozně mě to mrzí když pak si na mě slsne a dává mi za příklad jiné děti jako kdy mě to bylo jedno.Ve tříde jsou tři takový co ji prej štvou a když jsem se dověděla že je má spolu v lavici tak jsem nechápala poprosila jsem ji a´t je rozsadí že né musí je mít přece na očích no zkušenost za půl roku dala že kluci už spolu nesedí a je v tomto líp.Opravdu se bojím aby  se to s ním netáhlo celou školu.

Není tady

#35 30. 4. 2007 13:02

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#36 30. 4. 2007 13:35

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Saďourek napsal(a):

Selim, mi ani tak nevadí hyperaktivní dítě, jak dítě drzé a rozmazlené, které si myslí, že může vše a je středem vesmíru.
Takový příklad, loni si uč.zavolala maminku, kvůli tomu, že klukovi vycházela 4 z matiky. Maminka plakala, jaký je její drobeček chudáček (chlap jak hora), že on má na starosti jen fotbal a školu a že bude každý týden do školy volat, jestli se zlepšil a jak se chová - mimo jiné byl drzý a neustále něco v hodinách vykřikoval. Maminka za tu dobu nezavolala ani jednou. Tak je to vina učitele nebo rodiče?

Vina sa mi tu nezdá adekvátne slovo... Aká vina? Chlapec je taký, aký je, ide o to, motivova ho - ale keď sám nechce... tak ho asi ani rodičia nedonútia. Prečo si učitelia myslia, že rodičia si naschvál vybrali z katalógu problémové deia, naschvál ho poslali k nim do triedy a naschvál potom bojkotujú spoluprácu?
Na druhej strane - bývalý prestal do školy chodi s tým, že tie učitežky sa ani už vežmi nesnažia uči jeho syna, ale skôr prevychováva jeho... a apelovali na jeho pocity viny, hanby a čojaviemčoho. Ak bol niekto vinný, tak asi najviac chlapcova matka, ktorá sa ho vzdala, keď mal 7 mesiacov a viac sa oňho nezaujímala. Na ňom sa to podpísalo. No ale keďže ona naňho s... kašlala, zlizli si to logicki tí, ktorí sa starali - teda jeho otec a ja, v podstate cudzia osoba. Vyčítali mi, že som primladá(to bola ale aj jeho biologická matka, lenže tam sa na to tak nehžadí), neskúsená a hento tamto. Keď si však vezmem, že väčšinu toho, čo sa podarilo za školskú dochádzku naprata mu do hlavy, som tam vtĺkla ja(zo školy chodil tak, že ani netušil, aké brali učivo - ale ja som nikdy učitežkám nevyčítala, že čo to tam robia, keď chlapec nemá ani paru o tom, čo sa tam deje), tak by som im najradšej niečo šavnaté odpovedala.
Väčšina mojej rodiny sú učitelia, tak viem, o čom to povolanie je, ale napr. moji starí rodičia boli ešte zo staršej školy, učili na dedinskej štvortriedke, a v živote nevolali rodičov do školy s tým, že ich diea čmára na lavicu... roll Naopak, deti z "pochybnejších" rodín nechali vyspa - väčšinou spávali odma po 5-6 na jednom gauči - občas im dali desiatu a aspoň ako-tak sa ich snažili zapoji do diania na vyučovaní. Nepoznali vyrovnávacie triedy, kde sa akumulujú deti s rôznymi výchovnými problémami, ale posadili zlého žiaka vedža dobrého, aby ho ahal dopredu. Všetky deti za tie štyri roky aspoň ako-tak vybavili do praktického života(žiaden síce nedostal Nobelovku, ale všetci vedeli ako-tak číta, písa a počíta) a tie sa k nim hlásili ešte celé roky potom, aj ako dospelí. Ani ja si v práci nevyebrám len tú žahkú robotu, rovnako popracujem na ažkom preklade ako na žahšom a nereklamujem, že nemám len samé "lahôdky".

Brita

Není tady

#37 30. 4. 2007 22:09

alba
♥♥-----

Mám z toho pocit,že hlavní problém bude v tom, že 1. třídu učí začínající učitelka.Tohle tedy nechápu, do 1.třídy se přeci dávají zkušené učitelky s praxí, protože právě s prvňáčky bývá nejvíce práce.
Možná je ten klučina opravdu živější nebo i trochu zlobivější, ale takových dětí bývá v 1.třídě dost.Ona ta p.učitelka,co ji mají teď ,by určitě za 10 let neposlala malého kluka domů o 2 hodiny dřív (taky by se mu mohlo něco stát) a určitě už nebude psát poznámky kvůli malichernostem.Možná z ní jednou bude dobrá úča.Škoda jenom, že se zaučuje zrovna na prvňáčcích.

Není tady

#38 1. 5. 2007 2:15

Lydie
♥♥-----

Také si myslím že pokud žáci ve třídě dělají čurbes,je to vina učitelky-le .Pokud nepodá učivo nějak záživně,tak to je pak těžké.Udělat si respekt.Aby nemusely být poznámky.Sice po 20 ti letech je to dobrá sranda ty jejich poznámky,ale kdo to má pořád přežívat.Já už to mám naštěstí za sebou ,ale také jsem si užila.syna třídní měla moc ráda.ale prostě ji psychicky deptal.ne že by byl vulgární,ale prý ji vždycky rozhodil hodinu nějakýma poznámkama.nejhorší to bylo v 8 a 9 třídě.Dovedete si představit,že jsem chodila každý týden do školy?Síla,ale něco to pomohlo.Nebyly žádné poznámky a hned se vše vyřešilo ústně.Navíc to byla třída hokejistů,tak byli všichni děsní borci a úča byla trubka která ničemu nerozumí.Ale na tady tuhle úču vzpomínám ráda,protože chtěla pomoct.musím vám napsat jednu historku,za kterou málem dostal trojku z chování.Řekl prý učitelce z angliny,že jí páchne z pusy(no,prý řekl že jí táhne z d*žky)ale to by přece můj slušně vychovaný chlapeček neřekl žesmile)Tak jsem měla jít za onou paní učitelkou a jakmile na mne promluvila,myslela jsem ,že se vyvrátím!Jí opravdu páchlo,úplně hrozně.Tak jak koho potrestat.Za to,že jí řekl pravdu,nebo za to,že nelhal.Puberák si nebude brát servítky,navíc jí to neřekl do očí,ale slyšela ho jak se bavil s ostatníma klukama.Jeho třídní to nějak vyžehlila,řekla jsem jí že měl přece pravdu a jestli s ní sedí ve stejné místnosti,tak to musí vědět sama ne?Trojka z chování naštěstí nebyla.

Není tady

#39 1. 5. 2007 8:56

Saďourek
♥♥♥♥♥♥♥

Selim, na této otázce se asi nesejdem, ale to neva. U nás platí, že to co řekne p.uč. to se udělá. A výroky dcery, že uč.je blbá netoleruji. A své děti si chci vychovat sama a ne aby mi jej vychovávala uč. nebo vychovatelka v družině.

Ale jak mluvíš o svých rodičích a vlastně minulosti, ještě to bylo zcela jiné asi před 20 lety! Pak si hold někteří začali plést demokracii s anarchií a je to, co je. Děsím se momentu, kdy i u nás dítě ve škole vytáhne zbraň na učitele! A neříkej mi, že toto je vina školy. Veškerá výchova má mít svůj počátek doma, v rodině a to mi nevymluvíš a jestli 13-ti leté dítě kouří a pije a rodičům je to jedno ..... tak potom no comment.
Ale otázka Moniky zněla úplně jinak, takže Moni, možná by to chtělo udělat trošičku zle a udělat na uč. trochu bu bu bu. Držím ti palce, aby se to nějak vyřešilo!!! tummenupp

Není tady

#40 1. 5. 2007 10:18

Tetamáma
♥♥♥♥♥♥-
Místo: u Strakonic

Co to vlastně znamená zlobivé dítě? Obtěžuje nás svým chováním? Nemáme náladu stále řešit jeho výstřelky? Měla jsem doma to samé. Syn - lehká mozková dysfunkce - dyslexie - dysgrafie -  bydleli jsme v Praze, pořád se něco řešilo, potom jsme se přestěhovali na vesnici. Najednou se všechno změnilo. Žádná dyslektická třída - když chtěl stačit, musel se učit! Rvačky přestaly tím, že přepral toho nejsilnějšího ze třídy a pak už si na něj nikdo netroufl. A on sám od sebe se naštěstí nepral. Devítku končil s průměrem 1,6,  vyučil se automechanikem, udělal si nástavbou maturitu, dneska pracuje, dělá to co chtěl. Na diskotéky chodil od 13 let, nikdy nepil ani nekouřil.  Ty začátky byly ale hrozné, od 2 do 10 let, galeje.........

Není tady

#41 1. 5. 2007 10:27

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

K těm poznámkám ve škole - moje maminka ( taky učitelka) jednou odepsala kolegovi, který mě učil a psal denně poznámky, že vyrušuju ( no byla jsem klasické učitelské dítě smile ) že on je tam od toho, abych nevyrušovala a že ona mu taky nepíše, že ji zlobím doma. A byl klid.
Moniko kup si knížku "Indigové děti". Je možné, že Tvůj syn je opravdu indigové dítě a v knížce se dozvíš, jaký přístup zvolit k takovým dětem. Jsou totiž opravdu většinou hyperaktivní. A je třeba dát pozor, aby jim člověk špatnou výchovou nezničil sebevědomí. Hodně štěstí.!

Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

#42 1. 5. 2007 10:28

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

#43 1. 5. 2007 16:18

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Tak trochu nechápu, proč většina z vás negativně píše o učitelce. Původcem problému je přece dítě, ne ona. Tohle není o tom, jak dítě zaujmout. Hyperaktivnímu děcku je totiž srdečně jedno, co se probírá. Jeho totiž nebaví nic. Slyšela jsem vyprávění o rodiči, který byl taky celý pryč z věčných lamentací učitelky. Hádal se s ní přes ředitelku a nikdo už nevěděl, jak to vyřešit.
Tak jednou ve vyhrocené situaci mu úča řekla, ...přijďte se teda podívat na některou hodinu, a víte, jak se vaše dítě předvádí. No, prý to byl horor. Kluk vyváděl více než obvykle, cítil přítomnost rodiče a zastání. Rodiči evidentně ze situace nebylo lehko, protože ostatní děti prostě pracovaly a chovaly se v normě, zatímco tento...houpání na židli je slabej odvar. Rodič nakonec prý nedožil konce hodiny, musel odejít. Nevím, kdo pak vybreptal, že doma byl nářez, jaký dítě nepamatovalo. Protože rodič to vzal jako ostudu.
Samozřejmě, že poznámky a mlácení dítě nepředělají. Snad by pomohla výměna školy, nelze ale každý školní rok expedovat potomka jinam! Je asi hrozně těžké zvládnout celou třídu, když tam jsou permanentně vyrušující a zlobící děti. A když rodiče nezvládají svoje jedno, chtít, aby to všechno zvládla učitelka, když má na to školy.
Jasně, že by mě jako mámu deptaly opakované poznámky. Ale snažila bych se, abych dítě od a do z doma zvládala. A abych mohla učitelce v klidu říct...tak se přijďte podívat, jak mě dítě doma poslouchá a já se pak přijdu podívat, jak se chová ve škole. A něco spolu vymyslíme.
Ono asi to učitelské zaměstnání je fakt někdy poukázkou na předčasný invalidní...!

Není tady

#44 2. 5. 2007 17:11

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Kalupi, takže hyperaktívne diea je problém? Hm, a mᚠnejaké riešenie? trebárs učenie doma? Alebo ich treba zabi hneď po diagnostikovaní - ako slabé deti v starovekej Sparte? hmm
A prečo si myslíš, že keď diea nezvláda učitež, rodič (často bez vzdelania a možno vôbec si neuveodmujúci, čo LMD je) by ho mal zvládnu lepšie? Dostávajú rodičia nejaké nadprirodzneé schopnosti po narodení potomkov? Pýtam sa, lebo ja som neporodila žiadne, ale o jedno s LMD a ďalšími problémami som sa starala(navzdory škole a pani učitežkám)...

Brita

Není tady

#45 2. 5. 2007 19:21

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Obě mé děti si na svět donesly hned několik zdravotních handicapů. Dalo fušku se o ně starat.  Samozřejmě taky uměly zlobit. Ale aby svévolně narušovaly vyučování, škodily a ubližovaly, odmlouvaly a nebo jinak vyváděly, to opravdu neznám. Proto neumím rodičům takových dětí poradit. Jenom si prostě myslím, že člověk, co musí zvládnout celou třídu dětí, kde každé je jiné a kde je více takových problémových, je chudák. Když se na jeho hlavu snese kritika těch, co svoje dítě nezvládají a po něm by to chtěli. Ze svého okolí znám rodiny, kde se dítě kázeňsky nezvládnutelné vyskytuje. Přijdou ven...a ostatní prchají v dál. Dítě si na svět něco přinese...a taky je nějak vychováváno. Na tyhle dvě věci je třeba se zaměřit, má-li se s věcí pohnout. Nevím, jak to probíhá ve zmiňované rodině. Ale pokud matka říká doma dítěti něco desetkrát a ono neposlechne...jak má potom poslechnout tu učitelku?
Mám snad taky právo na nějakej názor...nebo ne?

Není tady

#46 4. 5. 2007 13:10

mrejča
♥------

Dneska už jsou kluci velcí... ale ten první šel do školy jako inteligentní klučík, hodný, stačilo vždy říct maximálně 2x. Ve škole od počátku neustále problémy s chováním, učitelka přitom zkušená - důchodkyně, která držela místo pro svou dceru na MD, tu pak měli od 2.třídy. Neustále jsem slyšela "on je šikovný ale to chování, baví se, otáčí, vyrušuje.." Od jeho 3.třídy jsem to pouštěla jedním uchem tam a druhým ven, jen jsem se bála, co budou dělat s tím druhým synem, který měl už v porodnici v každém oku 10 čertů, když neumí zvládnout to moje hodné prvorozené dítě.
A ejhle - ten druhý měl taky učitelku důchodkyni, ale prostě to s ním uměla. Na rodičáku ho dlouho chválila a když nenásledovalo žádné ALE, zeptala jsem se sama. "Ale jistě, on je živější, jak se začne ošívat, dám mu další práci, on je totiž rychle se vším hotový, atd." Podobné štěstí na učitele ho provázelo celou ZŠ, takže i když od 7. třídy se našly i problémy, učitelé je vždy řešili ve škole a hned v zárodku.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí