Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 28. 4. 2007 14:16

monika
♥------

mám zlobivé dítě

Dobrý den, mám dvě děti 7 let a 3 roky.Starší syn je velice žívé dítě nemám potvrzeno že je hyperaktivní ale normální to není poslouchá jen když chce ve škole má také problémy už nevím co mám dělat všechno mu je jedno chodíme i k psycholožce ale žádná velká změna se nekoná.Ve škole má dny kdy to jde ale pak poslouchám od učitelky jak nespolupracuje neposlouchá atd.pak mám pocit jako že jsem ta nejhorší máma na světě.Každý den mu domlouváme vždy mě slíbí že bude hodný ale pak přinese poznámku typu houpe se na židli,nedává pozor,čmárá po lavici ,nespolupracuje.Dnes přijel z tří denního výletu od školy brečel,že se mu tam nelíbylo že ho tam kluci zmlátili,tajjdu za učitelkou ptám se ji co se dělo a její odpověď zní a ještě jejich kolegiň,no co byste chtěla víte jakej je žádnej svatoušek tak buďte ráda že je živej a zdravej.A že prý kluky provokolval a jíná paní učitelka říká že můj kluk mlátí taky jeho a že to jsou kluci tak a si to vyřešej.Jenže mě už nebaví poslouchat jak mám hrozný díte je to můj syn a miluju ho a na druhou stranu jsem z něj hotová.Jinak se učí dobře ale prostě to jak neposlouchá mě hrozně štve.Už nevím čím ho motivovat vždy mě slíbí jak bude hodnej ale sliby chyby.Nevím co dělám špatně má vše co chce když si to zaslouží.Třa to on ví že když bude ve škole hodnej tak budu mít radost a dovolím mu počítač ale příjde ze školi s poznámkou a má po počítači a jsem naštvaná a přesto to na mě s brekem skouší.Jako kdyby nevěděl o co jde. Něco provede a vůbec si to neuvědomí ví že bude zle ale je mu to jedno. Psycholožka říká stačí mu to říct jednou a musí pochopit že to stačí ale on to nechápe,vše musím říkat aspoň pětkrát a ještě na něj křiknout.Nastolila jsem i pevný režim v spaní a stejně večer co večer to skouší.Stále by něco vyváděl je neúnavný chodí na sporty a stále má moc energie nikdy se neunaví a nic ho nebaví dlouho.Možná je někdo v podobné situaci prosím poraďte co mám dělat abych neskončila v blázinci.dumbom

Není tady

#2 28. 4. 2007 14:45

nexxi
♥♥♥♥♥--

Re: mám zlobivé dítě

moniko, já sice žádné dítě nemám ale myslím si že je to hodně o přístupu učitelky a že by možná pomohla změna školy, známí měli to samé s dcerou, všichni byli pochávlení, ona ne atd.. je na jiné škole, na vesnické a už nejsou žádné problémy

" Je lepší litovat, že jsme něco udělali, než toho co ne."

Není tady

#3 28. 4. 2007 14:53

monika
♥------

nexxi napsal(a):

moniko, já sice žádné dítě nemám ale myslím si že je to hodně o přístupu učitelky a že by možná pomohla změna školy, známí měli to samé s dcerou, všichni byli pochávlení, ona ne atd.. je na jiné škole, na vesnické a už nejsou žádné problémy

No taky už jsem takovou myšlenku měla je to hodně těžké mají učitelku která šla poprvé učit a hned prváčky samozřejmě její představa asi byla že celá třída bude sedět a dělat vše podle jeich představ a to jich je ve třídě14 dětí.Nevím tato doba je jiná než za mě.Uvidím co se bude dít dál ale určitě to budu muset nějak řešit díky za podporu Monika

Není tady

#4 28. 4. 2007 15:27

Hannah
♥♥♥♥♥--

Moniko,každé dítě se věčně houpe na židli,vyrušuje,čmárá na lavici a nespolupracuje. Informovat matku o podobných pitominkách může jen začátečník nebo protekční honič vysokoškolského diplomu. Učitelka , která na sebe písemně práskne jak je neschopná zabavit sedmileté dítě a doufá , že její problém vyřešíte domluvou někdy odpoledne kdy hoch už ani neví co se ve škole dělo, ničí dětskou duši.
Děti potřebují řád.Potřebují se vyblbnout , vylítat.Malí kluci i trochu poprat.Pohádat,usmiřovat. Napravovat škody a omlouvat se.   
U živých dětí třeba víc pohybu a akce. To můžeš obstarat ty jako matka.Vybrala jsi klukovi sport, Vymysli taky drobnou domácí pomoc.A je důležitý.
Co se učitelů týká myslím ,že by měl existovat krom Zlatého Ámose i žebříček pedagogických škol.
Jsou v této zemi učitelé kteří dokáží naučit psát dítě s ochrnutýma rukama,číst a psát děti "nevzdělatelné", milovat svou šikovnost a řemeslo.
Pak tady ale máme i produkty lovu na diplom. No a ti se taky něčím živit musí.

Není tady

#5 28. 4. 2007 16:54

kukusa
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Humpolačka

monika napsal(a):

Dobrý den, mám dvě děti 7 let a 3 roky.Starší syn je velice žívé dítě nemám potvrzeno že je hyperaktivní ale normální to není poslouchá jen když chce ve škole má také problémy už nevím co mám dělat všechno mu je jedno chodíme i k psycholožce ale žádná velká změna se nekoná.Ve škole má dny kdy to jde ale pak poslouchám od učitelky jak nespolupracuje neposlouchá atd.pak mám pocit jako že jsem ta nejhorší máma na světě.Každý den mu domlouváme vždy mě slíbí že bude hodný ale pak přinese poznámku typu houpe se na židli,nedává pozor,čmárá po lavici ,nespolupracuje.Dnes přijel z tří denního výletu od školy brečel,že se mu tam nelíbylo že ho tam kluci zmlátili,tajjdu za učitelkou ptám se ji co se dělo a její odpověď zní a ještě jejich kolegiň,no co byste chtěla víte jakej je žádnej svatoušek tak buďte ráda že je živej a zdravej.A že prý kluky provokolval a jíná paní učitelka říká že můj kluk mlátí taky jeho a že to jsou kluci tak a si to vyřešej.Jenže mě už nebaví poslouchat jak mám hrozný díte je to můj syn a miluju ho a na druhou stranu jsem z něj hotová.Jinak se učí dobře ale prostě to jak neposlouchá mě hrozně štve.Už nevím čím ho motivovat vždy mě slíbí jak bude hodnej ale sliby chyby.Nevím co dělám špatně má vše co chce když si to zaslouží.Třa to on ví že když bude ve škole hodnej tak budu mít radost a dovolím mu počítač ale příjde ze školi s poznámkou a má po počítači a jsem naštvaná a přesto to na mě s brekem skouší.Jako kdyby nevěděl o co jde. Něco provede a vůbec si to neuvědomí ví že bude zle ale je mu to jedno. Psycholožka říká stačí mu to říct jednou a musí pochopit že to stačí ale on to nechápe,vše musím říkat aspoň pětkrát a ještě na něj křiknout.Nastolila jsem i pevný režim v spaní a stejně večer co večer to skouší.Stále by něco vyváděl je neúnavný chodí na sporty a stále má moc energie nikdy se neunaví a nic ho nebaví dlouho.Možná je někdo v podobné situaci prosím poraďte co mám dělat abych neskončila v blázinci.dumbom

Ahoj ja sice jeste deti ve skole nemam, ale souhlasim tady s tim, ze hodne zalezi na ucitelce. Jsou take, ktere ty deti miluji a povolani maji v genech a v srdci a take, ktere jsou bezradne a ty deti nezvladaji a resi to tedy poznamkami, ktere jsou stejne k nicemu. To ze je tvuj syn nosi neustale svedci tomu, ze si s nim pani pedagozka opravdu nevi rady - a to je jeji problem - nikoliv tvuj.
a s tim jak odmlouva - rekla bych, ze bych zkusila nedat mu sanci diskutovat - vecer zavel "do postele" a az zacne diskutovat, tak ho chytni pod kridlem, odved ho do pokojiku a nech ho tam. Casem mu to dojde, asi na nej slovni vysvetlovani nema vliv, je to proste muz cinu.

http://lilypie.com/pic/090312/7zB3.jpghttp://b3.lilypie.com/Bbt9p1/.png

http://lilypie.com/pic/081130/UxM5.jpghttp://bd.lilypie.com/DrzCp1/.png
kontrola u gyndr 16.3.

Není tady

#6 28. 4. 2007 17:08

monika
♥------

kukusa napsal(a):

monika napsal(a):

Ahoj ja sice jeste deti ve skole nemam, ale souhlasim tady s tim, ze hodne zalezi na ucitelce. Jsou take, ktere ty deti miluji a povolani maji v genech a v srdci a take, ktere jsou bezradne a ty deti nezvladaji a resi to tedy poznamkami, ktere jsou stejne k nicemu. To ze je tvuj syn nosi neustale svedci tomu, ze si s nim pani pedagozka opravdu nevi rady - a to je jeji problem - nikoliv tvuj.
a s tim jak odmlouva - rekla bych, ze bych zkusila nedat mu sanci diskutovat - vecer zavel "do postele" a az zacne diskutovat, tak ho chytni pod kridlem, odved ho do pokojiku a nech ho tam. Casem mu to dojde, asi na nej slovni vysvetlovani nema vliv, je to proste muz cinu.

Je to milé, když mám pocit, že díky vašim odpovědím to už nevidím tak černě s mím synem to bude asi boj na delší tra,ale ve své podstatě jsem silná akorád si to někdy takto beru.Mám hodného manžela který při mě stojí a to mě dost pomáhá.S naší paní učitelkou to se uvidí časem je moc hodná ale děti musí být podle její představi také hodní jak je problém je zle doufám že za pár let prakxe na to přijde a až se setká s podobným dítětem jako je moje už si poradí.Doma skusím nastolit přísnější režim a uvidím co dál. Díky Monika

Není tady

#7 28. 4. 2007 18:53

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Ano, děvčata to sem napsala naprosto přesně. Vše záleží na učitelích. Píšeš, že se sedmiletý synek dobře učí, tak za to buď ráda. To, že nosí poznámky typu takových kravin, jako že se houpe na židli, nedává pozor - panebože, vždy je to prváček nebo druháček a od toho žádný učitel nemůže chtít, aby seděl čtyři-pět hodin jak pecka s rukama za zády. A že se pere? Panebože, vždy je to kluk a každý kluk má zakódováno v genech měřit si síly se soupeři smile Připadá mi, že toho chudáka zbytečně stresuješ a to, že si ho ve škole učitelka nedokáže zvládnout, píše mu poznámky a ty mu za ně zarazíš počítač, na který se klučina evidentně těší - nezlob se, ale to je vůči tomu dítěti dost kruté. Je to živé, zdravé, chytré dítě, buď za to ráda a zbytečně ho kvůli učitelce netrap.
A navíc - jak jsem pochopila už z vlastní zkušenosti s učiteli na základní škole - pokud si pedagog evidentně neví rady se žákem, který se jakýmkoliv způsobem vymyká (tzn. nesedí tiše jak balvan po celou hodinu výuky), je automaticky dítě označeno za černou ovci třídy a podle toho je na něj pohlíženo po celou dobu školní docházky. Jsou učitelé, kteří dokážou zaujmout výkladem a jsou natolik pedagogicky zdatní, že zlobivce dokáží omezit na minimum, ovšem jsou i tací, v jejichž zájmu je jen odučit a jít domů a to jsou Ti, kteří píšou poznámky, volají si pravidelně rodiče do školy a trápí jak dítě, tak jeho rodinu. Kamarád mého syna byl takhle v sedmé třídě (!) přeřazen ze základky do zvláštní školy. Divím se, že na to jeho rodiče přistoupili. Mně ten kluk nepřipadal obzvl᚝ hloupý, jen byl v pubertě dosti nevycválaný a kdyby byl přeřazen na jinou školu, v té zvláštní škole by rozhodně skončit nemusel. To je jen ukázka toho, jak se může škola podepsat na dítěti, které v hodinách  "jen" vyrušovalo, mělo nejapné poznámky a učitelé ho nebyli schopni zabavit či usměrnit.

Upravil(a) Kiara (28. 4. 2007 19:10)

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#8 28. 4. 2007 20:34

myholi
♥♥♥----
Místo: Brno

Ahoj Moniko,
nedalo mi to, abych ti nenapsala. Mám syna kterému je 6 a půl. A to, jak popisuješ svého synka, je jako by jsi mluvila o mém. Jen s tím rozdílem, že ten můj je ještě ve školce a má silnou vadu řeči (patlavost). Celou dobu co chodí do školky si na něj paní učitelka stěžovala. Cítila jsem se jako neschopná matka. Dokonce si paní ředitelka vyžádala i posudek z PPP, který mimochem "hrál" pro mého syna. A v září, když se vybíraly kroužky ,jsem ho na jeho přání přihlásila na angličtinu. A to se paní učitelce nelíbilo! Tak si mě zase "vyčíhla" (dokonce před mým synem) a dost zhurta se do mě pustila. Jak si to jako představuju?! Že ona se osobně postará o to, aby na kroužek nechodil dokud se nenaučí mluvid správně česky. A to mě dostalo! Viděla jsem, jak to mého syna zranilo, to co slyšel:-(. Postavila jsem se za něj. Vysvětlila jsem jí, že neočekáváme žádnou skvělou výslovnost, ale že jde o to, aby dělal to co ho zajímá (tělesně postižení taky sportují). Domluvila jsem se učitelkou angličtiny (nebyl problém). A na kroužek chodí, a hrozně rád. Od tohotu výstupu (který jsem lítostivě obrečela) žádné malicherné stížnosti na syna nejsou. Říkám si, že jsem za ním měla stát už dávno!
Nijak jsem ti neporadila, ale možná ti pomůže pocit, že nebojuješ sama za své dítě. A jak píšou holky, problém je spíš u učitelky než u tvého syna, který se jistě ze všech svých sil snaží jak nejvíc může!

Není tady

#9 28. 4. 2007 21:16

kukusa
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

Ano, děvčata to sem napsala naprosto přesně. Vše záleží na učitelích. Píšeš, že se sedmiletý synek dobře učí, tak za to buď ráda. To, že nosí poznámky typu takových kravin, jako že se houpe na židli, nedává pozor - panebože, vždy je to prváček nebo druháček a od toho žádný učitel nemůže chtít, aby seděl čtyři-pět hodin jak pecka s rukama za zády. A že se pere? Panebože, vždy je to kluk a každý kluk má zakódováno v genech měřit si síly se soupeři smile Připadá mi, že toho chudáka zbytečně stresuješ a to, že si ho ve škole učitelka nedokáže zvládnout, píše mu poznámky a ty mu za ně zarazíš počítač, na který se klučina evidentně těší - nezlob se, ale to je vůči tomu dítěti dost kruté. Je to živé, zdravé, chytré dítě, buď za to ráda a zbytečně ho kvůli učitelce netrap.
A navíc - jak jsem pochopila už z vlastní zkušenosti s učiteli na základní škole - pokud si pedagog evidentně neví rady se žákem, který se jakýmkoliv způsobem vymyká (tzn. nesedí tiše jak balvan po celou hodinu výuky), je automaticky dítě označeno za černou ovci třídy a podle toho je na něj pohlíženo po celou dobu školní docházky. Jsou učitelé, kteří dokážou zaujmout výkladem a jsou natolik pedagogicky zdatní, že zlobivce dokáží omezit na minimum, ovšem jsou i tací, v jejichž zájmu je jen odučit a jít domů a to jsou Ti, kteří píšou poznámky, volají si pravidelně rodiče do školy a trápí jak dítě, tak jeho rodinu. Kamarád mého syna byl takhle v sedmé třídě (!) přeřazen ze základky do zvláštní školy. Divím se, že na to jeho rodiče přistoupili. Mně ten kluk nepřipadal obzvl᚝ hloupý, jen byl v pubertě dosti nevycválaný a kdyby byl přeřazen na jinou školu, v té zvláštní škole by rozhodně skončit nemusel. To je jen ukázka toho, jak se může škola podepsat na dítěti, které v hodinách  "jen" vyrušovalo, mělo nejapné poznámky a učitelé ho nebyli schopni zabavit či usměrnit.

Kiaro nezlob se na me, ale tady ti budu trochu oponovat - kdyz bude syn nosit domu poznamky a ja mu za ne zrusim tresty, ukazumu tak tim, ze co rekne profesor se nebere a nerespektuje a ze jeho autorita je vlastne k nicemu. Nezastavam se neschopneho pedagoga, ale myslim tak do budoucna - aby se pak jednoho dne nestalo, ze si bude myslet, ze profesor se muze rozcilovat jak chce, ponevadz jeho mamce je to stejnak jedno a k tomu pc ho pusti.
Je fakt, ze tyhle tresty jsou zbytecne tyrani za neco, co vlastne neprovedl -  coz z pristupu ucitele ted vyplyva. Ja bych si mozna dupla na ucu a rekla ji, at se laskave nezlobi, ale ze poznamky typu - cmara po lavici a pod. te nezajimaji. Je to ale osemetna vec - lidi jsou zli, pokud jde o nejakou surii, bala bych se, aby to pak malemu ve skole "nezprijemnovala".

kontrola u gyndr 16.3.

Není tady

#10 28. 4. 2007 22:14

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Kukusa: mᚠpravdu - opravdu bych si dupla na učitelku s tím, že podobné prkotiny mě nezajímají. Jako pedagog si má žáka srovnat sama. Pokud by se po malém učitelka i nadále "vozila", tak bych pro dobro dítěte neváhala změnit školu.
A něco Ti řeknu - já jsem především máma, která hledí vlastním rozumem a srdcem na problémy vlastního dítětë.A ne, že "UČITELKA ŘEKNE" "UČITELKA ROZHODNE" "UČITELKA NAP͊E POZNÁMKU" to ani omylem. Jestliže si moje dítě s paní učitelkou nesedí, tak budu v zájmu vlastního dítěte hledat jinou školu, kam bude moje dítě docházet.

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#11 29. 4. 2007 14:12

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-

monika napsal(a):

Moniko rozhodne zmena skoly...braska prozival to same...pak uz ho vsichni videli jako cernou ovci(myslim ucitele)kdykoli se neco semlelo bylo to na nej(i kdyz se vedelo ze to byl nekdo jiny)proste se to s nim vezlo...zmena skoly probehla vpohode a braska byl stastny a ucitele ho chvalili...nemyslim si ze vzdy je to jen o nasich detech!!!Zalezi i na ucitelich!!Rozhodne bych to resila driv nez si rekne ze kdyz ho teda vsichni jako grazla vidi tak teda ten grazl bude...sad

Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

#12 29. 4. 2007 14:14

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-

Jo a jeste neco...kazdej normalni ucitel rekne ze poznamky ROZHODNE nic neresi!!!!!

Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

#13 30. 4. 2007 7:51

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Web

elementgirl napsal(a):

Jo a jeste neco...kazdej normalni ucitel rekne ze poznamky ROZHODNE nic neresi!!!!!

Nám teď řekla p.uč. na třídní schůzce, že bude psát poznámky, aby měla podklady pro třídní důtky a dvojky z chování. Ve čtvrté třídě!!
Starší syn nosil poznámky podobného typu - při hodině napíše polovinu cvičení atd.
Vysvětlila jsem paní učitelce, že to je její problém a ne můj, jelikož jsem odtud 20 km v zaměstnání a ona má ve třídě 7 dětí, tudíž by je měla zvládnout. Potom to bylo o něco lepší.
Těď mladší syn  (nejen on) bojuje s paní učitelkou, která zřejmě nemá pochopení pro to, že kluci jsou živí. Od první třídy nám učitelé tvrdí, že takhle inteligentní třídu ještě neučili, ale to chování...! Podle mě se to musí někde odrazit. Děti potřebují o přestávce pohyb a ne sedět v lavicích a "neotravovat", ale tohle zřejmě někdo nemůže pochopit. Bývalá učitelka jim vymýšlela práci do hodiny navíc, protože byli za 25 min hotovi s dávkou práce na hodinu a tato p.uč. bohužel asi nemá trpělivost a chu se jimi zaobírat víc, než co požadují osnovy a děti i my jsme z toho už dost unavení. Je to  trochu od tématu, ale při čtení mě to napadlo a musela jsem si ulevit.

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

#14 30. 4. 2007 9:16

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

Teda ty učitelky jsou snad fakt krávy...jak to tady čtu....

Jinak já bych v případě moniky zkusila možná i změnit psychologa (co člověk, to názor, že) a poradit se, jak na chlapce jít. A to se změnou učitele taky není od věci. Můj bratr (hyperaktivní dyslektik) míval kdysi šílené problémy s učitelkou, pak přišla jiná a brácha byl jako vyměněnej. V podstatě to bylo totiž hodný dítě, ale neuměl se krotit. Jelikož druhá paní učitelka věděla, jak na něj, přetrhl by se pro ni.... Ta původní úča by mu celkem jistě už v tý čtvrtý třídě naprosto znechutila školu a brácha by možná stěží dokončil základku...(dyslexie přitom s inteligencí nesouvisí, tu má úplně v pohodě)...

Není tady

#15 30. 4. 2007 9:41

kukusa
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

Kukusa: mᚠpravdu - opravdu bych si dupla na učitelku s tím, že podobné prkotiny mě nezajímají. Jako pedagog si má žáka srovnat sama. Pokud by se po malém učitelka i nadále "vozila", tak bych pro dobro dítěte neváhala změnit školu.
A něco Ti řeknu - já jsem především máma, která hledí vlastním rozumem a srdcem na problémy vlastního dítětë.A ne, že "UČITELKA ŘEKNE" "UČITELKA ROZHODNE" "UČITELKA NAP͊E POZNÁMKU" to ani omylem. Jestliže si moje dítě s paní učitelkou nesedí, tak budu v zájmu vlastního dítěte hledat jinou školu, kam bude moje dítě docházet.

Kiaro mas pravdu, ucitelka "nerozhoduje", ale ucitelky se musi poslouchat a to si ty prckove musi uvedomit. Ono se drive rikalo "spoluprace rodiny a skoly" a tak by to podle me melo fungovat.

kontrola u gyndr 16.3.

Není tady

#16 30. 4. 2007 9:46

kukusa
♥♥♥♥♥♥-

Vlaďka napsal(a):

elementgirl napsal(a):

Nám teď řekla p.uč. na třídní schůzce, že bude psát poznámky, aby měla podklady pro třídní důtky a dvojky z chování. Ve čtvrté třídě!!
Starší syn nosil poznámky podobného typu - při hodině napíše polovinu cvičení atd.
Vysvětlila jsem paní učitelce, že to je její problém a ne můj, jelikož jsem odtud 20 km v zaměstnání a ona má ve třídě 7 dětí, tudíž by je měla zvládnout. Potom to bylo o něco lepší.
Těď mladší syn  (nejen on) bojuje s paní učitelkou, která zřejmě nemá pochopení pro to, že kluci jsou živí. Od první třídy nám učitelé tvrdí, že takhle inteligentní třídu ještě neučili, ale to chování...! Podle mě se to musí někde odrazit. Děti potřebují o přestávce pohyb a ne sedět v lavicích a "neotravovat", ale tohle zřejmě někdo nemůže pochopit. Bývalá učitelka jim vymýšlela práci do hodiny navíc, protože byli za 25 min hotovi s dávkou práce na hodinu a tato p.uč. bohužel asi nemá trpělivost a chu se jimi zaobírat víc, než co požadují osnovy a děti i my jsme z toho už dost unavení. Je to  trochu od tématu, ale při čtení mě to napadlo a musela jsem si ulevit.

...... bude psat poznamky, aby mela podklady pro tridni dutky a dvojky z chovani. CO TO PROBOHA JE???? No to je docela desny, boha jeho to je sadomasochystka, mam pocit, ze se cely studium a pripravu na vzdelavani zaku tesila na to, jaky pekny a smysluplny poznamky bude psat a nasledne pak udelovat spatne znamky z chovani. No prudici proste nevymrou hmm

kontrola u gyndr 16.3.

Není tady

#17 30. 4. 2007 10:03

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Web

No jo, co naděláš. Ještě nám řekla, že to není žádná legrace tu poznámku  vytvořit, takže má naučené větičky a děti a nám to vysvětlí sami. Ještě ji budou mít příští rok, ale nevím, nevím, jak dlouho to všichni vydržíme. Má docela dobrou šanci, že rodiče sepíší petici a paní učitelka půjde učit jinam.

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

#18 30. 4. 2007 10:24

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Tedy děvčata, tohle je dost hororové čtení.....
O našem školství nemám žádné iluze, ale že tolik ubylo opravdových učitelů a přibylo amaterů, to jsem netušila.....

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#19 30. 4. 2007 10:33

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

monika napsal(a):

To je na detského psychológa, pripomína mi to nevlastného syna, kt. som vychovávala, ale tam to bolo vážnejšie, skonšili sme u detského psychiatra... Tu možno postačí psychológ, ale aj na pani učtiežkz možno lepšie zapôsobí "diagnóza" - takto si pvoedia "proste enzvládnutežné decko" dumbom . Podža mňa to je LMD ako vyšitá - t.j. hyperaktivita plus nejaké ďalšie nabalené, skôr charakterové veci...
Mmch, aj my sme mali "šastie" na učitežky, hoci v prvej triede to platí bez irónie a v ďalších tak na streidačku, ale úplne najhoršie mal družinárky... roll Jedna mladá nevedela ako naňho, tak ho raz strieskala latou(ale uznávam, že jej utiekol na cestu, takže to bolo na infarkt), ale potom bol pokoj - stali sa najlepšími kamarátmi... A druhá, už v dôchodkovom veku, mu "láskavo" rozprávala, že je taký zlý, že sa ho vzdala vlastná matka(čo je pravda, ale keďže mal vtedy 7 mesiacov, tak ten dôvod asi celkom nesedí yikes ) a ďalej, že skončí v detskom domove a vo väzení. No, čo mám hovori, naozaj láskava pani(asi skôr súdružka) učitežka. Nezverila by som jej ani škrečka... Všetkým deom s obžubou vykladala, že si pri nich nemieni niči nervy, lebo potom nemá silu na vlastné rozkošné vnúčatká, takže deti - podotýkam, že "vyrovnávacia" trieda, t. j. plná nezrelých detí a detí s LMD - sedeli celý čas v družine s rukami na chrbtom dumbom . Von takmer nechodili. Nechápem, ktorý inteligent takúto učitežku pridelil do vyrovnávacej triedy.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#20 30. 4. 2007 10:40

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Kiara napsal(a):

Môj bývalý raz - keď už toho mal dos a následne prestal chodi aj na rodičovské - napísal v zúfalstve učitežke pod poznámku "Vᚠsyn vyrušuje pri vyučovaní, prosím o nápravu" odpoveď "Vᚠžiak vyrušoval pri večeri, prosím o nápravu"... a bol pokoj. big_smile Na rodičká som chodila ja, ktorá som to znášala lepšie, učkám som všetko odkývala, cestou z rodička som si kúpila zmrzlinu a doma som už nevedela, čo mi učky hovorili. Inak sa nedalo. Mladý bol problémový, ale keďže ho nepreradili na inú školu(zaznel dokonca návrh na dennú psychiatrickú školu pri sanatóriu,ibaže sa nerealizoval), museli sme to všetci nejako zvláda. A mladý s tým ako jediný nemal žiaden problém vissla ...

Brita

Není tady

#21 30. 4. 2007 10:53

helena
♥♥♥♥♥♥♥

U nás pomohla ne výměna učitelky, ale rodiče. Já jsem "soušce" nějak hodně nepadla do oka, takže dennodenně problém, který s oblibou řešila odpoledne, když si mě vyčíhala u družiny, před ostatními maminkami a co nejhlasitěji. Pak šel jednou na třídní schůzku tatínek (já byla na druhé) - a stal se zázrak... Ínformace soudružky zněla, že dítě je bezproblémové, dobře se učí a občasné zazlobení patří k věku. Takže od té doby prostě chodil na rodičáky on a nebyly potíže, poznámky, dokonce i ta odpolední buzerace se zmírnila.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#22 30. 4. 2007 11:04

Saďourek
♥♥♥♥♥♥♥

Holky ruku na srdce, vy dovolíte svým dětem doma čmárat po stole nebo se houpat na židli? Já teda ne, to druhé spíš z důvodu bezpečnosti, jestli se chce houpat, tak venku má houpačku a ne židli.
Začala jsem tento příspěvek číst proto, že máme doma taky takovou raubířku, které je vše jedno a kdyby nám p.uč.nenapsala vzkaz, že nemá DÚ, nemá ho dodnes atd atd.
Moni, nestalo se třeba, když byl menší, že jste pár krát povolili, když jste něco zakázali? Možná zkouší, jak dalece mᚠpevné nervy a kdo z koho. Naše malá taky stále zkouší, kolikrát si říkám, že by už to pochopil i blbec. My jsme nedávno zjistili, že než domlouvání a zákazy je lepší jedna přes pr.... To funguje a musím říct, že je klid a nemusím mluvit 10x. Někdy stačí jen zahartusit šuplíkem s vařečkama. Na každé dítě platí něco jiného a je velmi důležité zjistit co, ale taky velmi těžké.
Jestli p.uč.učí první rok, není se co divit, že dělá chyby,  ona si je uvědomí, neboj.  Taky jsme dělaly chyby, když jsme nastoupily do zaměstnání, nebo ne? Já teda ano.

Upravil(a) Saďourek (30. 4. 2007 11:06)

http://lb1f.lilypie.com/kFtMp2.pnghttp://sirmi.ic.cz/cara/135.gif

Není tady

#23 30. 4. 2007 11:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Saďourek napsal(a):

Holky ruku na srdce, vy dovolíte svým dětem doma čmárat po stole nebo se houpat na židli? Já teda ne, to druhé spíš z důvodu bezpečnosti, jestli se chce houpat, tak venku má houpačku a ne židli.
Začala jsem tento příspěvek číst proto, že máme doma taky takovou raubířku, které je vše jedno a kdyby nám p.uč.nenapsala vzkaz, že nemá DÚ, nemá ho dodnes atd atd.
Moni, nestalo se třeba, když byl menší, že jste pár krát povolili, když jste něco zakázali? Možná zkouší, jak dalece mᚠpevné nervy a kdo z koho. Naše malá taky stále zkouší, kolikrát si říkám, že by už to pochopil i blbec. My jsme nedávno zjistili, že než domlouvání a zákazy je lepší jedna přes pr.... To funguje a musím říct, že je klid a nemusím mluvit 10x. Někdy stačí jen zahartusit šuplíkem s vařečkama. Na každé dítě platí něco jiného a je velmi důležité zjistit co, ale taky velmi těžké.
Jestli p.uč.učí první rok, není se co divit, že dělá chyby,  ona si je uvědomí, neboj.  Taky jsme dělaly chyby, když jsme nastoupily do zaměstnání, nebo ne? Já teda ano.

Nedovolím, ale nevolám kvôli tomu učitežke, aby tomu zabránila!!! dumbom Učitelia by mali zvláda školskú čas aktivít(podža mňa teda, hlavne keď je školská dochádzka POVINNÁ - ja som mala dojem, že by som nášho raubíra bola o dačo viac naučila doma, ale ktovie...) a rodičia zvyšok. A to, že na každé diea platí niečo iné, vedia všetci, ale učitleia sú často leniví zisova, čo na ktoré diea platí, a riadia sa jednotným mustrom... To je na tom najsmutnejšie.

Brita

Není tady

#24 30. 4. 2007 11:34

Hannah
♥♥♥♥♥--

Nudící dítě přibité k lavici bude na její desku psát,puberáci ryjí.Pří rodičáku očíhněte lavice.Budete hned vědět na čem jste.

Není tady

#25 30. 4. 2007 11:37

Saďourek
♥♥♥♥♥♥♥

Selim, já ti taky neříkám, že jí mᚠvolat, ale jde o to, proč by to dítě mělo dělat ve škole, když to doma nedělá. Ale o to tady nejde, to by bylo na samostatnou diskusi - jak jsou učitelky strašné a nespravedlivé, ale otázka Moniky zněla úplně jinak. Jinak bych do této diskuse raději ani nelezla. Jsem totiž učitelka a vím co je to mít 30 ratolestí ve třídě, z nich třetina je hyperaktivních, další má problémy domaa často si jich rodiče nevšímají a je jim jedno co dítě dělá a pak pár jedinců, často ostatními označováni jako šprti se chtějí učit. Ale já taky nadávám na nevlídnost úředníků, takže si klidně poslužte stolt

http://lb1f.lilypie.com/kFtMp2.pnghttp://sirmi.ic.cz/cara/135.gif

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí