Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 4. 2007 11:25

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

sluneční dioptrické brýle

Nedávno jsem řešila zda podstoupit operaci očí, nakonec jsem se rozhodla do toho nejít ale teď potřebuju sluneční brýle, do auta, ale i na kolo a tak jsem si vybrala takové oblé, obruby seděly skvěle, stály jen 1000,- kč a snad mi i slušely, ale skla mi vypočítali na 3600,- Kč (mám 4+2 cyl. dioptrie) , takže sakumpraskum necelých 5000.....................

no, docela mi to vyrazilo dech, je to fakt reálná cena, nebo se dá pořídil levněji,
zajímala by mně i cela u rovných skel, dost možná se podřídím, ale zase to pohodlí pro oči na kole když do nich nefouká............smile

Prosím o vaše zkušenosti s cenou i užitností , děkuji smilesmile


Mája

Není tady

 

#2 24. 4. 2007 11:32

jana2
♥♥♥----
Registrovaný: 31. 5. 2006
Příspěvky: 107

Re: sluneční dioptrické brýle

Mám 1 1/4 + 1 cilindr a tmavá plastová skla mě vyšla kolem 1500.

Není tady

 

#3 24. 4. 2007 11:56

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: sluneční dioptrické brýle

Kamarádka se předloni vešla do 2 tis.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#4 24. 4. 2007 12:13

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: sluneční dioptrické brýle

Ono tam bude dělat hodně právě to zaoblení. Nejlíp jít do optiky a nechat si spočítat různé varianty. 5000 je opravdu dost, když si vezmeš, že na ně jednou šlápneš a bude po parádě. Co si na kolo pořídit nedioptrické brýle a kontaktní čočky?

Není tady

 

#5 24. 4. 2007 12:16

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: sluneční dioptrické brýle

já jsem pořídila sluneční brýle asi okolo 2500 Kč. Skla stále okolo tisícovky. Zkus si zjistit ceny jiných optik.
Resp. mᚠdražší skla i normální - čiré?


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#6 24. 4. 2007 13:00

janísek
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 600

Re: sluneční dioptrické brýle

já si je byla nechat udělat asi před dvěma měsícema. Nejprve mi to vypočetli taky kolem pěti tisíc- prý proto, že jsem si vybrala velký obroučky- klasický sluneční brýle- takže větší než běžný dioptrický brýle...když jsem řekla, že tak drahý nechci, tak mi paní nabídla ještě skla od jiných firem a dostala jsem se na tři tisíce...takže chce to zkusit různý varianty...

Není tady

 

#7 24. 4. 2007 13:04

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: sluneční dioptrické brýle

no běžně platím tak 2-2500 , možná je potíž to zaoblení ale čkočky nasnesu, respektive mi vadí i když mi na  oko foukne vánek, tak to nedráždím žádným cizím tělesem big_smile , jsem jako slzavé údolí furt a právě na tom kole, když jsou ty brýle rovné tak pak mám často opuchlé oči, proto jsem vybírala ten zaoblený tvar. Asi se fakt poptám na více místech...........


Mája

Není tady

 

#8 24. 4. 2007 15:34

Renča1
♥♥♥----
Místo: Středočeský kraj
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 232

Re: sluneční dioptrické brýle

Májájájo, mᚠasi astigmatismus když nosíš cylindry viď ? Mam ten samý problém,málo dioptrií, ale hodně cylindrů. Tyto skla jsou vždycky dražší než u krátkozrakosti nebo dalekozrakosti. Mě odlehčené plasty stály 7000,- + obruby.


Život je jako běh v rozvázanejch botách - dřív nebo později si stejně dᚠna hubu.

Není tady

 

#9 24. 4. 2007 16:46

karaliene
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2006
Příspěvky: 110

Re: sluneční dioptrické brýle

Já si musím sluneční brýle pořizovat na každou sezónu jiné, protože se mi zrak rapidně zhoršuje. Teď jsem se situaci rozhodla řešit čočkami a koupí nedioptrických slunečních brýlí.


...void for uncertainty...

Není tady

 

#10 24. 4. 2007 16:47

karaliene
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2006
Příspěvky: 110

Re: sluneční dioptrické brýle

Jinak - brýle jsem pořizovala kolem 3000 - 3.500,- Kč.


...void for uncertainty...

Není tady

 

#11 24. 4. 2007 18:42

savéla
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 651

Re: sluneční dioptrické brýle

Májo, já mám doma dva brejlovce a na ceny už jsem si zvykla. Je otázka co od těch brýlí očekáváš. Chceš je mít zatmavené rovnou, nebo aby reagovaly na zatmavení samy? Budeš si je potom sundávat, když sesedneš z kola a půjdeš do hospody? tongue Antireflex ano či ne? atd atd. My jsme teď pořizovali brýle synovi skla za 2200 bez zatmavování, ale s antireflexem a ochranou na počítače, s obroučkama jsme se vešli do 5000,- roll . má taky cilindry, což skla pořádně prodražuje.
Manžel si loni pořídil Tranzišny - nevím jak se to píše, ale je na ně občas reklama v televizi, stály moc i s drahýma obroučkama, ale nemůže si je vynachválit, velmi citlivě reagují na světlo a vůbec sluneční brýle nepoužívá.
No a nebo používej normální brýle a pořiď si šiltovku lol tak to řeší syn.
Ale u brýlí bych hleděla na kvalitu v každém případě.

Upravil(a) savéla (24. 4. 2007 18:43)

Není tady

 

#12 7. 5. 2007 22:17

Martina007
♥------
Registrovaný: 7. 5. 2007
Příspěvky: 1

Re: sluneční dioptrické brýle

Ahoj Májo.jsem oční optička.Nevím,kde jsi se byla ptát na ty brýleRaději do menší optiky.Je levnější.Jasně si rozmysli,na co je potřebuješ.Když si koupíš prohnuté,moc parády neuděláš.Působí sportovně.Jestli jsi opravdu velký cyklista,kup si Adidas cyklistické.mají dioptrický střed.Ale já mám osobně sluneční obrubu plastovou ,v ní rovné tmavé skla a unosím to na lyže,kolo,ikdyž jdu za dámu....a je to paráda za 2000,-
                                                                                                                                     Martina

Není tady

 

#13 7. 5. 2007 22:22

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Moravěnka
Registrovaný: 24. 8. 2006
Příspěvky: 6309
Web

Re: sluneční dioptrické brýle

Já mám klasické dioptrické a k tomu je na takový magnetický klip rovnou "sluneční clona" teď si je pořídila i dcera a je taky spokojená tummenupp no ale na kolo nejsou to by ti fučelo okolo očí big_smile


************Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola ************
http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif
************ Nevěřím na zázraky  -  spoléhám na ně ************

Není tady

 

#14 26. 2. 2013 19:34

Jarka3
♥♥-----
Registrovaný: 15. 1. 2013
Příspěvky: 29

Re: sluneční dioptrické brýle

Ahojky, vše záleží na tom, o jaké brýle jde-respektive skla. Jestli máte normální plastová, tak vám to nikdy nemůže vyjít na 5000 Kč, pokud tam však máte skla tvrzené s antireflexem, ztenčené,  zbarvovací atd, tak se to vyšplhat může. Myslím si, že lidé by se na to měli pořádně informovat, co vlastně chtějí, jestli potřebují nějaké extra skla nebo si vzít do optiky sebou někoho, kdo je schopen o tom s prodavačkou rozumně mluvit. Zkuste se podívat sem optiscont.cz, na kolik byste se vyšplhala tady. Cena by zde měla být o dost menší, než v kamenných obchodech s optikou. Já si vybrala do 2000 Kč.

Není tady

 

#15 27. 2. 2013 9:17

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: sluneční dioptrické brýle

Já jsem si byla pořídit brýle před týdnem.  Ve Focusu měli akci  na rámečky.  Takže rámeček mne vyšel po slevě asi 1100,-- Kč. Nejdříve jsem chtěla samozabarvovací plastová skla s antireflexem - no vyšly by mne dohromady kolem 4000,--- Kč.  Takže jsem si dala  nezabarvovací s antireflexem a celé brýle stály 2300,-- Kč.

Mám nejraději ty samozabarvovací - Trans..., ty jsou prostě fakt super, ale ta cena.

Taky jsem řešila sluneční, chtěla bych velké, jenže v žádné  optice mi do nich nechtěli dát dioptrická skla, že si vybírám moc prohnuté. kapitulation

Já mám ještě takový problém - mám sice jen 1 dioptrii na dálku, ale  musím si ty brýle hned sundávat, pokud s někým mluvím, i když se dívám na počítač.  To prostě přes ty brýle nevidím, dělá se mi až špatně.  Nikdo ze známých takový problém nemá.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#16 28. 2. 2013 17:54

Cirilla
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 1. 2008
Příspěvky: 314

Re: sluneční dioptrické brýle

Nela napsal(a):

Já mám ještě takový problém - mám sice jen 1 dioptrii na dálku, ale  musím si ty brýle hned sundávat, pokud s někým mluvím, i když se dívám na počítač.  To prostě přes ty brýle nevidím, dělá se mi až špatně.  Nikdo ze známých takový problém nemá.

Taky jsem krátkozraká, a brýle nosím pouze venku. Na blízko v nich nevidím. V obchodech si lidi kolem nasazují brýle na čtení, já je naopak odkládám. Občas je to docela srandovní.
Nevím kolik ti je, ale velké plus je v tom, že strááášně dlouho nebudeš potřebovat brýle na čtení. Mně je 56 a pořád čtu bez nich, což mi všichni známí závidí.

Není tady

 

#17 18. 3. 2013 13:38

Jarka3
♥♥-----
Registrovaný: 15. 1. 2013
Příspěvky: 29

Re: sluneční dioptrické brýle

Nela:Mᚠpravdu, u samozbarvovacích skel ta cena pěkně naskakuje,ale co jiného dělat, když je mám na dálku, tudíž je potřebuji i na řízení. Za volantem nemohu střídat brýle podle toho,jaké je počasí za dioptrické nebo sluneční. Navíc odpadne starost s tím, že jsem si ty nebo ty druhé zapomněla doma smile

Já mám diotrii na jednom oku a dioptrii a čtvrt na druhém oku a problém mám stejný. Jakmile někdo u mě stojí jen na metr, musím brýle sundat, protože pak na toho člověka všelijak mžourám big_smile. Především, když snima koukám chvili do počítače, tak mě pak oči přecházejí až se mi občas točí hlava z toho. Proto je na televizi, čtení a počítač vůbec nepoužívám, vlastne je nosím především když někam jdu nebo jedu autem. Doma to potřeba není smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů