|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Ahojte, ako dlho ste vydržali mať vzťah na diaľku? Po akom dlhom čase ste sa rozhodli to zmeniť? Ako ste to vyriešili?

Není tady

po půl roce...rozešli jsme se...hoch byl sice o nas(měl tu rodiče) ale jezdil "dom 1x za mesic...když sme byli spolu snažil se víc a byl tu tak 3x,4x do měsíce na víkend...jinak byl z Prahy..a holt se to nedalo..to je daleko
Není tady
Po odeznění první zamilovanosti, kdy jsme se vídali obden, jsem dva roky měla víkendový vztah na "dálku" mezi Královým Polem a Žabovřeskami
Poté jsem příteli víceméně dala nůž na krk, ne jako utlimátum, ale vnitřně jsem byla rozhodnutá, že spolu buď začneme bydlet, nebo to pro mě nemá dál cenu. Naštěstí mu to došlo...
Judit, takže sa on presťahoval k tebe?
misha88, to mi je ľúto.

Není tady
Půl roku, pak si "tam" našel jinou" ,ale nějak mi to zapomněl říct.
A jednou si nějak zapomněl mobil doma....a potvrdila jsem si to, co mi říkala intuice
Já už bych do vztahu na dálku nešla. Ztráta času. Neříkám, že pro každého,ale pro mne.
Už dopředu to vidím jako problém, tudíž by to ani jinak nemohlo dopadnout. No jo,ale tu zkušenost si z hlavy nevymažu.
)Není tady
Mě vztah na dálku vydržel rok a čtvrt - já myslela, že je to zvládnutelné - oba jsme měli náročnou práci - a vídali se jen o víkendech a byli spokojeni. Jenže on ač tvrdil, že mě má rád - tak si našel ženu ze stejné vesničky a vysvětlil mi, že je pro něho časově náročné dojíždět. Takže se přikláním k Santale a tvrdím, že už bych do vtahu na dálku nešla. Ale i tak věřím, že někdo tu vzdálenost zvládnout může. Hodně štěstí.
Není tady
Holky, ne.erte mně! 
Ja som zamilovaná, šťastná, že som konečne našla človeka, z ktorého mám pocit, že mi rozumie a dopĺňa to, čo bolo doteraz nezaplnené..
Sme 100km od seba, cez týždeň je to ťažké, ale keď sme spolu, je to neuveriteľne pokojné a prirodzené.... myslím, že za ním by som utekala aj na kraj sveta!
Upravil(a) Emma (24. 4. 2007 11:21)

Není tady
Emmo, já jsem do té doby bydlela v podnájmu, on v mamahotelu
Našli jsme si byt a v létě oslavíme páté výročí 
Nelituju toho, že jsem s ním zůstala, ale zpětně si říkám, že jsem měla projevovat své přání po společném bydlení daleko rázněji a dřív než po třech letech vztahu...
ahoj emma, no to je skvelé 
pre mňa to tiež nie je. tým že sme spolu boli tak málo sme mali minimum spoločných zážitkov, nemali sme spolu témy na debatu, chýbal ten fyzický kontakt.... a tak to končilo. potrebujem mať človeka pri sebe. mať sa s kým potúliť, potešiť, posmutniť, prežívať vzťah.... nie sa raz za týždeň naprogramovať-že TERAZ a potom zase nič.
ale pestuj si to! ty sa asi tiež bojíš, lebo vieme ako skončil jeden takýto tvoj vzťah.
Není tady
Emma napsal(a):
Holky, se.erte mně!
Ja som zamilovaná, šťastná, že som konečne našla človeka, z ktorého mám pocit, že mi rozumie a dopĺňa to, čo bolo doteraz nezaplnené..
Sme 100km od seba, cez týždeň je to ťažké, ale keď sme spolu, je to neuveriteľne pokojné a prirodzené.... myslím, že za ním by som utekala aj na kraj sveta!
Co vám brání být spolu ? Proč nejdeš za ním ? On za tebou ? Napiš víc... Jasně, že se nedá nic zobecnit
Znám pár, kdy on pracuje na ropný plošině - má smlouvu na rok a oba vědí, že po těch 12 měsících to končí. Oba vědí, že potřebují peníze, proto tu praci vzal.
Společný cíl a vidina konce. Nevím..Snad jim to vyjde.
Upravil(a) Santala (24. 4. 2007 10:52)
)Není tady
Judito 
Jsem na tom úplně stejně. Víkendový vztah a dělí nás vzdálenost 1,2 km.......
Trvalo to tak 3 roky a pak jsem taky musela dávat nože na krk 
Není tady
Ano přesně 1200 metrů 
Není tady
Ono záleží taky na těch dvou
Můžou bydlet v paneláku v bytech pod sebou a budou si cizejší než ti z " ropné plošiny" a těm to třeba vydrží dalších 50let 


Není tady
Hlavně vztah na dálku podle mě není víkendový vztah.
Já si vztah na dálku představuju tak, že se ti dva nevidí třeba půl roku a jen si píšou a volají.
Není tady
8 let trval vztah - já v Praze a přítel v Seville a pak v Buenos Aires...no nakonec jsme se oba shodli na tom, že ani jeden se za druhým nechce stěhovat a přátelsky jsme se rozešli - také kvůli tomu, že nám to paradoxně lépe šlo na dálku než dohromady...Ale jsem za to všechno strašně vděčná osudu, protože to byla vážně skvělá doba a určitě největší láska mého života a dodnes jsme nejlepší přátelé...
Obecně je to hodně o toleranci a ochotě z obou stran...když to chybí, tak to nevydrží ani týden. Trochu problém jsou vždycky kulturní rozdíly - člověk si myslí, že láska všechno překoná, ale když jste si každý hrál na jiném písečku, tak je to poznat stále... No a taky náš vztah byl otevřený: tedy když nejsme oba ve stejném městě, tak si jedem po svém - a oba jsme toto pravidlo plně respektovali a nebylo nám vnitřně proti srsti...jinak by ten rozchod taky přišel mnohem dříve...
Není tady
janica napsal(a):
Ano přesně 1200 metrů
no tak to je ku*va vzdialenosť 
Není tady
Tolerance ve vztahu je jedna z nejdůležitějších věcí. Měla jsem manžela, ale jaksi jsme ke konci taky žili něco, jako víkendový vztah a později ani to ne.
Dnes mám partnera s opačným problémem. Pracovní dny trávíme spolu, ale víkendy patří jeho dětem a rodičům na druhém konci republiky. respektuju to, zatím to funguje, ale nepopírám, že i to je občas náročné na hlavu.
Není tady
Jeden 1500 km (ne metrů jako někdo
) něco přes rok. Nevydržel on, nechtělo se mu nic měnit na svém dosavadním pohodlném životě.
Přísahala jsem si, že ten příští bude maximálně z toho Králova Pole. No, přibližuju se, je to 1200 km. Zatím 15 měsíců a pracujeme na přiblížení se (změna práce).
Není tady
Záleží na vztahu ... největší vzdálenost může být právě mezi těmi dvěmi. Nemyslím tím v km !
Není tady
Vzdalenost 5 000 km, delka vztahu 2,5 roku, videli jsme se tak jednou za 3 mesice, on prijel ke mne nebo ja k nemu na 2-3 tydny. A ty 2-3 tudny bylo vzdy intenzivni a uzasne. Jinak nam pomahaly telefony, emaily, posta. Po tech 2,5 letech jsme se rozhodli vybudovat hnizdo v jednom miste, uz nas to preletavani nebavilo, chteli jsme byt spolu naporad. Tak ja jsem se prestehovala k nemu. Vydrzelo nam to spolu 6 mesicu a dnes kazdy kracime svou vlastni cestou.
Není tady
Mám vztah na víkendy. Vzdálenost mezi námi jen asi 90 km. Trvá to zatím rok a dva měsíce. Občas přijde "duševní krizovka" ale zvládnout se to dá. V dojíždění o víkendech se střídáme. Dohodli jsme se, že počkáme až jeho syn udělá maturitu a moje dcera dokončí první třídu, pak se rozhodneme kam se přestěhujeme. Vše záleží na lidech. Pokud se někdo chce najít někoho jiného, nebo podvádět, je jedno jestli jste od sebe půl světa nebo ve stejném měste.
Není tady
Ja myslim, ze se to da... Kdyz se chce...
Pritel byl pul roku v Londýně, videli jsme se jen jednou, kdyz jsem ja za nim jela a pul roku predtim delal dost narocnou praci, kdy jezdil domu jen v nedeli - to byla celkem krize!
Ale vydrzeli jsme to a nakonec se rozesli az dva roky nato, z uplne jinych duvodu...

Není tady
Santala, ja som mamička s dieťaťom. Mám veľmi dobrú prácu vo výbornom kolektíve. Toto je ešte len mladunký vzťah, ale dosť intenzívny na duševnú blízkosť. Takže sa zdá, že má budúcnosť. Otázka je, kto sa vlastne vzdá svojho zázemia. Mne maminka dosť pomáha s dcérkou, vyberá mi ju zo školy, učí sa s ňou, tým pádom sa nemusím ponáhľať z práce domov a byť vystresovaná všetko sama stíhať... Vlastný byt zatiaľ nemám (kvôli predošlému manželovi). Chcem si ho kúpiť budúci rok. Ale neviem, či by som v tom meste našla takú prácu, akú mám teraz. Smola je ešte v tom, že som úzko zameraná, myslím profesne. On práve zmenil prácu, má vlastný 4 izbový byt, ešte nezariadený.
O toto mi vlastne asi ani tak nejde. Čo si naozaj neviem predstaviť je, že ak by sme sa jeden alebo druhý presťahovali kvôli sebe, tak by to potom pre nás oboch bol veľký životný krok, keďže je tam dieťa. Čo myslíte? Jednoducho, už by nešlo len o fazuľky...
A ako Adriana správne podotka, už jedno veľké sklamanie mám za sebou. A nebolo to sklamaním len mojím, ale aj moja dcérka veľmi trpela. Preto sa asi teraz tak bojím... 
Upravil(a) Emma (24. 4. 2007 14:37)

Není tady