Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 23. 4. 2007 7:44

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Kočka málo jí a pije

Máme kocourka, je mu necelý rok. Je to nežravec. Zkoušeli jsme vše,  včetně nejkvalitnějších krmiv, Ale jediné, co do něj dostanu, je kuřecí maso. A to mu musím dávat po kouscích, nevezme si to z misky.
Občas mívá řídké kakání, třeba 3x po sobě, ale jen večer (žere většinou dopoledne) a pak zas celý den nic.
Je veselý, hravý, zjevně mu nic nechybí. Je kastrovaný a já se bála, jak bude tloustnout...prd. To by musel ze vzduchu.
Nevíte, co s tím? Je sice 4 kilovej, ale celkově hubený.
Díky

Není tady

 

#2 24. 4. 2007 12:04

bílá kočka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 3. 2007
Příspěvky: 256

Re: Kočka málo jí a pije

Najdi si na internetu o toxoplazmoze,možná má tvoje kočka něco podobného,kotě se má odčervovat do jednho roku každých 14dnů sjuk


Kočka

Není tady

 

#3 24. 4. 2007 19:56

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Kočka málo jí a pije

Pokud je Damilin kocourek veterinárně prohlédnut, naočkován a odčerven, zbývá jediná možnost. Buď je to mazlík, kterého páníčkové trošku rozmazlili (nic ve zlém), nebo je to zvíře, které má holt sníženou potřebu jídla. Jedna z mých koček byla rovněž takhle od přírody nastavena. Jídlo jí nic moc neříkalo, jen tak si dloubla granulí, občas vzala jednou do tlamičky maso z konzervy a tím to pro ni končilo. Zpočátku jsem si myslela, že se nechá od ostatních koček odstrkovat a krmila jsem ji zvl᚝, ale se stejným výsledkem.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#4 24. 4. 2007 20:01

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Kočka málo jí a pije

Nemá parazity?

Není tady

 

#5 24. 4. 2007 20:04

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Kočka málo jí a pije

Kiara napsal(a):

Pokud je Damilin kocourek veterinárně prohlédnut, naočkován a odčerven, zbývá jediná možnost. Buď je to mazlík, kterého páníčkové trošku rozmazlili (nic ve zlém), nebo je to zvíře, které má holt sníženou potřebu jídla. Jedna z mých koček byla rovněž takhle od přírody nastavena. Jídlo jí nic moc neříkalo, jen tak si dloubla granulí, občas vzala jednou do tlamičky maso z konzervy a tím to pro ni končilo. Zpočátku jsem si myslela, že se nechá od ostatních koček odstrkovat a krmila jsem ji zvl᚝, ale se stejným výsledkem.

Tak to už někoho napadlo dumbom

Není tady

 

#6 25. 4. 2007 19:54

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Kočka málo jí a pije

Děkuji za odpovědi.
Kočku chci odčervit (nevím, jestli to pův. majitelé dělali, prý ano, kocourka máme teprv 3 týdny, bude mu rok), ale vet chtěl vidět hovínko. Jenže ta konzistence je řidší (asi jako pasta) a hned se omotá stelivem. Můžu mu to donést i takto?
Stejně ho chci naočkovat, tak tam zítra skoknu. Stačí na vzteklinu?

Není tady

 

#7 25. 4. 2007 21:00

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Kočka málo jí a pije

Damilo, to, že vet chtěl vidět trus znamená, že ho odborně prohlédne a zjistí, jestli v něm nejsou paraziti.
K naočkování: záleží na tom, jestli kočičáka chováte pouze v bytě, či má volný výběh ven. Od toho se odvíjí rozsah očkování. Já mám svoje mafiány - kteří žijí v domku na vesnici a pravidelně courají venku - naočkovány jak proti vzteklině, což je základ, tak proti všem kočičím infekčním nemocem. Jsou sice vykastrováni, ale v rámci kočičích rvaček není vyloučena možnost, že by mohli být nakažení kousancem či škrábancem od bezprizorního kočičího bezdomovce, kterých se tady na venkově pohybuje dost a dost. Pravidelně odčervuju a odblešuju právě z důvodu, že mafiáni - pokud se neperou - mají pochybné kamarády, jejichž majitelé si se zdravotní péčí  o svoje kočky moc hlavu nelámou sad


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#8 26. 4. 2007 16:07

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Kočka málo jí a pije

Tak jsme byli u veterináře. Kocour ho poškrábal tak, že krvácel a musel si  obvázat ruku (to je číča 10 dní po stříhání drápků).gloria
Kočičák dostal injekci proti průjmu. Když za týden bude průjmovat, dostane ATB. Jinak jsme dostali tabletku na odčervení, ale doktor mi hned řekl , že to není tak lehké do něj dostat, a jiná možnost není, tak zase budu za hnusnou paničku...hmm
No jo, mít psa mi příjde jednodušší. Ale co, máme kočku, tak to zvládnem...smile
Krmivo PRO PLAN delicate nám vet schválil a dal další-BIOMIL light, zakázal kuřecí maso, že to na průjem rozhodně není dobré a kočky mívají alergii
(to jsou věci!!!). Tak vařím hovězí přední. Čičina jedna vybíravá...mám ji nechat vyhladovět (zhubl za 3 týdny 300gramů!!!) a nabídnout jen granule a vodu. Tak snad neumře, Tomík náš, už bych ho nedala, kočičáka jednoho, máme ho moc rádi...smilehjarta

Upravil(a) Damila (26. 4. 2007 16:09)

Není tady

 

#9 26. 4. 2007 16:18

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Kočka málo jí a pije

Zkus ji tu tabletu zabalit do něčeho dobrého - paštika, sýr, kousek salámu , pak ji slupne a ani si nevšimne tablety (určitě ji , ale rozlámej na menší kousky).

Není tady

 

#10 26. 4. 2007 17:53

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Kočka málo jí a pije

Tabletka je malinká a ještě ji mám rozpůlit (druhou půli až za měsíc) tak jen to do kočky dostat...do granule to těžko zabalit.
Ale nechám to na zítra. Nejprve budu pozorovat, jestli injekce zabrala. Zítra budu hnusná panička, co Toma znásilní práškem...sad
Dík za info!smile

Není tady

 

#11 26. 4. 2007 18:44

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Kočka málo jí a pije

Dami, tak to mně prodala naše paní veterinářka velice zajímavý instrument na podávání léků kočce. Vypadalo to jako plastiková injekční stříkačka, které měla na konci zobáček, do kterého se uchytila tableta. Když se otevřela kočce tlamička, zobáček i s tabletou se vsunul dovnitř a zmáčkl se píst, tableta se "vstřelila" kočce do krku. Překvapené zvíře nemělo jinou možnost, než polknout big_smile Stálo to asi 40,- Kč. Určitě by tenhle inštrument měl mít dobrý veterinář v prodeji.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#12 26. 4. 2007 19:05

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Kočka málo jí a pije

Jo, to on mi to ukazoval.
Přišlo mi to jak aplikátor vaginálních léků...big_smile
Když to nepůjde normálně, budu muset si toto pořídit...neutral

Není tady

 

#13 26. 4. 2007 22:04

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Kočka málo jí a pije

Damilo, věř zkušené smile
Já jsem svého času měla sedm mafiánů, kteří rozhodně nebyli odvaření z toho, že jim cpu do zažívacího traktu hnusné pilule. Kouzelnou formulku "Je to pro Tvoje dobro" kontrovali buď prokousnutím mých prstů, nebo zeškrábáním rukou a zad, záleželo na tom, jakým směrem se ošetřované zvíře vymrštilo. Sice jsme je drželi tři, ale děti-srabi v rozhodujícím okamžiku rozzuřené řvoucí kočce povolily big_smile a zvíře vyrazilo s jekotem dveře big_smile Cpát kočičce odčervovač do tlamičky bylo totéž, jako projít si stupňovaným peklem a totéž se na stejném místě opakovalo sedmkrát. Navíc první mafián s řevem připravil na problémy šest dalších, takže barákem mi kroužila řada rozježených a prskajících šelem, kterým koukalo z očí heslo "Šáhneš na mě - a je po tobě" big_smile
Damilo, nechci být chmurný prorok, ale NORMÁLNĚ asi aplikace léků nepůjde big_smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#14 26. 4. 2007 22:09

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Kočka málo jí a pije

Hele, tak nevím jak to dělám, asi jsem talent:jojo:
ale kočce jsem to nacpala do krku!smile
Sice kočičák vystřelil, jak šílený, následovala jsem ho, a tabletku nevytrousil. Tak snad. Teď aby ji v sobě udržel, než se vstřebá (Tom je blicí).
Nicméně hodně jsem se pobavila při čtení o sedmi naštvaných kočičkách, až se manžel musel zeptat, co že tam dnes na tom internetu tak legračního dávají...lol

Není tady

 

#15 26. 4. 2007 23:32

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Kočka málo jí a pije

Damilo, při líčení mých peripetií se moji známí válejí smíchy po zemi smile čemuž se s odstupem času nedivím. Ve chvíli, kdy jsem jedné z koček - mmch bestii non plus ultra - vyndavala klíště, mafiánka si to nenechala líbit, vyrazila mi z náruče ven, drápy se odrazila jednak od mého ramene, druhak od obličeje - v tu chvíli mi věru do smíchu nebylo, panč jsem vypadala jako po srážce s vlakem. Kočičí drápy mi zanechaly krvavou jizvu jak mezi obočím, tak pod pravým okem. Pod pravým okem mi ihned naskočil krví podlitej monokl, nebo kočičí dráp se strefil přímo do vlásečnice. No, Miss ČR bych  tedy rozhodně nevyhrála smile Proto mi naše paní veterinářka nabídla ihned po uvedení do provozu onu dávkovačku, panč mě viděla ve stavu, ve kterém by kvůli mně i kámen zaplakal smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů