Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 24. 4. 2007 10:02

Nick3594
Host

Re: Jazyk

Jdu pilovat angličtinu, abych se domluvila a neumřela hlady  vissla

 

#27 24. 4. 2007 11:06

jana2
♥♥♥----
Registrovaný: 31. 5. 2006
Příspěvky: 107

Re: Jazyk

Co člověk, to názor. Jen bych potřebovala poradit, kdeže teď ruština frčí. Učila jsem se ji ve škole 13 let a na začátku tohoto školního roku jsme hledala oprašovací kurz. Musím říct, že v Praze a ve večerních hodinách ( od 18 výš) se mi to nepodařilo. V nabídce možná byly, ale neotevíraly se pro nezájem. Teď sice kurz mám, ale protože jsem v něm zůstala sama, uvítala bych tip na nějaký fungující nejlépe konverzační. Nevíte jestli nedělá něco například ruské vyslanectví? Díky

Není tady

 

#28 24. 4. 2007 14:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jazyk

Pandorraa napsal(a):

S Němcem se anglicky domluvíš, s Francouzem ne. Francouzštinu.
Ale ještě lépe: ruštinu nebo španělštinu.

Jazyková prognoza říká, že za zhruba 50 let přežijej  jen: angličtina, arabština, španělština, čínština.

Ježiš, tak to som na tom dobre... Anglicky ako-tak viem, arabsky sa učím, čínsky som sa kedysi učila - ešte tá španielčina a som za vodou lol - ale za 50 rokov sa budem nanajvýš posunkami dorozumieva s ošetrovatežkami v hospici... vissla stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#29 24. 4. 2007 14:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jazyk

Vlaďka napsal(a):

Já už nejsem na základce dost dávno. Dělala jsem ruštinu a němčinu v jedné době a na střední angličtinu. A právě proto, že je tam dost slovíček podobných a syn je ještě děcko (11), tak si myslím, že pokud nemá zažitý základ jednoho jazyka, druhý hodně podobný by ho pletl. Jestli schválí na druhém stupni dva jazyky, předpokládám, že to bude němčina, ale zatím to tak není, tak proč ho mást.

Vladi, deti sa učia jazyk inak ako dospelí a vo všeobecnosti žahšie. Ale skôr teda malé deti, 11-ročný už to má skoro ako dospelí...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#30 24. 4. 2007 14:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jazyk

jana2 napsal(a):

Co člověk, to názor. Jen bych potřebovala poradit, kdeže teď ruština frčí. Učila jsem se ji ve škole 13 let a na začátku tohoto školního roku jsme hledala oprašovací kurz. Musím říct, že v Praze a ve večerních hodinách ( od 18 výš) se mi to nepodařilo. V nabídce možná byly, ale neotevíraly se pro nezájem. Teď sice kurz mám, ale protože jsem v něm zůstala sama, uvítala bych tip na nějaký fungující nejlépe konverzační. Nevíte jestli nedělá něco například ruské vyslanectví? Díky

U nás v Bratislave štátna jazyková škola robí stále - a potom občas aj súkromné otvoria nejaký kurz, inak sa dá aj súkromne - moja mama istý čas doučovala nejakých stredoškolákov. Moja spolutanečníčka z orient. tancov, dievčinka pred tridsiatkou, sa chválila, že sa dala na ruštinu a že je ich tam dos...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#31 24. 4. 2007 14:23

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Jazyk

Co se toho pletení si slovíček týká - měla jsem na střední Angličtinu a Němčinu a pletlo se mi to strašně. Perly typu Ich habe good teacher ze mě padaly běžně :-)

Není tady

 

#32 24. 4. 2007 14:25

Tetamáma
♥♥♥♥♥♥-
Místo: u Strakonic
Registrovaný: 3. 11. 2006
Příspěvky: 1936

Re: Jazyk

Oprašovací kurz bych možná potřebovala i na češtinu, ale za padesát let budu brblat už jenom do hlíny. rodna

Není tady

 

#33 24. 4. 2007 14:31

Tigger
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha 4 :)
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 2670

Re: Jazyk

Tiina napsal(a):

Co se toho pletení si slovíček týká - měla jsem na střední Angličtinu a Němčinu a pletlo se mi to strašně. Perly typu Ich habe good teacher ze mě padaly běžně :-)

To je hrozně zvláštní smile to je něco tak jiného, že mi to rozum nebere jak to můžeš takhle zkombinovat smile

Ale to si nevykládej ve zlém, mě panbíček někde přidal, ale někde zase ubral...
A navíc mi sice dal talent na jazyky, ale nedal mi trpělivost, takže se tím třeba nikdy nebudu moct živit na profi úrovni... možná až budu starší a vyrovnanější smile


http://lilypie.com/pic/080507/oR54.jpghttp://b1.lilypie.com/9DPcp2/.png

Není tady

 

#34 24. 4. 2007 15:06

Nick3594
Host

Re: Jazyk

Sel, Tetomámo lol lol. Jedna bude v hospici, druhá bude brblat do hlíny, ježkovy voči, vy jste mě pobavily big_smile.

 

#35 24. 4. 2007 15:14

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jazyk

Ja som mala osem, keď som sa k nemčine začala uči angličtinu - a plietlo sa mi to cca 3 mesiace. Tiggře, pletie sa to preto, že mnoho je slov je prakticky rovnakých(house-Haus), len sa inak píšu, a potom mᚠtendenciu presúva do jedného jazyka aj iné slová, ktoré sú už ale úplne odlišné. No z vlastnej skúsenosti môžem poveda, že časom sa to samo nejako utrasie. Dnes nemám problém, už som tlmočila(z nutnosti) aj rovno z nemčiny do angličtiny... A potom sú slová - trebárs v angline a franine - ktoré znejú podobne, ale majú úplne odlišný význam(tzv. fauxes amis), ale to mᚠasi pri každých 2 jazykoch, hlavne takých, ktoré vychádzajú z latiny alebo s ňou súvisia.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#36 24. 4. 2007 16:51

karaliene
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2006
Příspěvky: 110

Re: Jazyk

K aj jsem zvolila fj a neznalost nj mě pronásleduje a obtěžuje.


...void for uncertainty...

Není tady

 

#37 24. 4. 2007 16:59

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Jazyk

Tiggere no takovýhle děsnosti jsem prováděla hlavně na začátku, pak už to bylo lepší :-). No i když, Anglicky mluvím fakt hodně dobře, ale s tou Němčinou je to bída, navíc jak jí vůbec nepoužívám, je to čím dál větší bída...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů