Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 19. 4. 2007 13:31

ELISINA
♥♥-----
Registrovaný: 18. 5. 2006
Příspěvky: 71

Jít či nejít na očkování?

Půjdete na očkování proti rakovině děložního čípku? Stoji 10.800,- coz neni zrovna malo, ale zdravi mame jen jedno, pravda....
Nejsem rozhodnuta, co vy?

Není tady

 

#2 19. 4. 2007 13:41

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 7347

Re: Jít či nejít na očkování?

ja nie, pretože už ho mám do.rbaný smile ale idem sa rozpráva s ocom,aby to zaplatil mojéj mladšej sestre a tiež moja neter si to dá. je to dôležité, nie je to tak veža, v porovnaní s problémami ktoré môžu vzniknú.


Natália   * 12.06.2010 *  3100g / 48cm
http://www.tickerclub.com/cache/fc254e0664.png
    http://mareckinblog.blogspot.com/

Není tady

 

#3 19. 4. 2007 17:01

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Moravěnka
Registrovaný: 24. 8. 2006
Příspěvky: 6309
Web

Re: Jít či nejít na očkování?

Myslím že by nebylo špatné kdyby se pojišovny dohodly a hradily alespoň půlku, přece jenom jim to pak ušetří mnohonásobné sumy za léčení grater


************Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola ************
http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif
************ Nevěřím na zázraky  -  spoléhám na ně ************

Není tady

 

#4 20. 4. 2007 0:17

Morava
♥------
Registrovaný: 20. 4. 2007
Příspěvky: 1

Re: Jít či nejít na očkování?

Ahoj holky. Jsem jaž tři týdny po hysterektomii..vzali mi dělohu..a to kvůli rakovině děložního čípku. Mám malou dcerku, ale už teď vím, že když dosáhne věku deseti let, tak ji dám očkovat. A to stojí, co to stojí. Nechtěla bych aby se v budoucnu musela rozhodovat, jestli dá dělohu pryč a nebude mít děti, nebo si dělohu nechá, ale s tím rizikem, že si ji najde i rakovina dumbom Vzhlkedem k tomu, že už mám dvě děti, tak mé rozhodování bylo jednodušší (relativně), ale chudáčci ty ženy, které děti ještě nemají a stojí před touto otázkou. Jsem pro toto očkování proti rakovině děložního čípku!!!!! Pro hodně žen to bude možnost jak žít dál a mít spoustu dětí...

Není tady

 

#5 20. 4. 2007 18:31

Jdhehajnx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 3. 2007
Příspěvky: 1772

Re: Jít či nejít na očkování?

Kamarádce její Dr. řekla,že je to vhodný jen pro ženský,co jsou ještě panny... Zřejmě to bude kvůli možný deformaci čípku sexuálním životem,ale nevím. Jinak jsem někde slyšela,že rakovinu děložního čípku hooodně moc ovlivňuje dědičnost. Mamka naštěstí problémy neměla,tak mě to snad taky nečeká...

Není tady

 

#6 23. 5. 2007 20:38

Lolita
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 22. 3. 2006
Příspěvky: 123

Re: Jít či nejít na očkování?

Tohle me stve, moje kamosky o tom mluvi a rikaji ze na to pudou a ja bych taky docela rada,  ale kazdej neni z tak bohaty rodiny aby moh dat 10 tisic za ockovani sad

Není tady

 

#7 23. 5. 2007 21:54

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Jít či nejít na očkování?

Vždy to je pro holky před prvním pohlavním stykem. "ženy nad 26 let, pokud samy chtějí, určitou míru ochrany lze očekávat, nicméně nejsou k disposici dostatečné výsledky studií" - toje z nějakých stránek.

Není tady

 

#8 23. 5. 2007 23:58

host5522
Host

Re: Jít či nejít na očkování?

no nevím, jestli mám ty nejaktuálnější informace, ale z několika zdrojů jsem se dočetla, že toto očkování je relevantní je pouze pro dívky, které neměly sex a tudíž jejich pohlavní orgány nepřišly do styku s viry, které způsobují uvedené onemocnění. Pro ženy, které měly jednoho nebo několik sexuálních partnerů, je to už pasé.

Jinak si myslím, že 10 tis za očkování, které může zachránit zdraví a život je směšná částka. 10 tisíc za dovolenou nebo oblečení během dejme tomu půl roku určitě řada z vás dá. Tak proč ne za očkování???????????

Upravil(a) yellow108 (24. 5. 2007 0:00)

 

#9 24. 5. 2007 19:54

foxy
♥♥-----
Registrovaný: 30. 10. 2006
Příspěvky: 33

Re: Jít či nejít na očkování?

Je mi 27 a ptala jsem se na to paní doktorky (10 000 bych za svoje zdravi rada investovala) a rikala, ze pokud clovek zije sexualnim zivotem a je mu více nez 27, tak mu to sice určitou ochranu také zajistí, ale že je ten preparát opravdu určen spíše pannám od 13 do 26, potom už účinky nejsou prokázány... Takže asi pravidelné kontroly...

Není tady

 

#10 24. 5. 2007 21:31

host5522
Host

Re: Jít či nejít na očkování?

a jak proboha paní doktorka přišla na těch 26 let??????? :-)

 

#11 24. 5. 2007 21:41

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Moravěnka
Registrovaný: 24. 8. 2006
Příspěvky: 6309
Web

Re: Jít či nejít na očkování?

Jaké má vedlejší účinky neví někdo??? Přemýšlím že bych to zaplatila dceři, ale bojím se aby za pár let nepřišli na to že to zase způsobuje něco jiného horšího. Nevíte kde je o tom nějaká odborná stránka a jen placená inzerce výrobce???vissla


************Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola ************
http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif
************ Nevěřím na zázraky  -  spoléhám na ně ************

Není tady

 

#12 25. 5. 2007 14:18

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: Jít či nejít na očkování?

ahoj Holky, je mi 23, chtěla jsem na to očkování, už jsem mela pripravene penize, ale nejdriv mi udelali kultivaci, stery z cipku atd... a to dukladne... a pan doktor zjistil, ze mam velmi vysoky vyskyt pozitivnich viru, takze neni uz mozne ockovat...
takze asi tak.... muzete chtit a mozna to nepujde

Očkování je opravdu do 26 let....

Není tady

 

#13 25. 5. 2007 16:14

foxy
♥♥-----
Registrovaný: 30. 10. 2006
Příspěvky: 33

Re: Jít či nejít na očkování?

To s tím věkem snad psali na inzerátech. Všimla jsem si toho hned, protože kampaň začala těsně po mých 27. narozeninách...

Upravil(a) foxy (25. 5. 2007 16:15)

Není tady

 

#14 25. 5. 2007 16:24

Kvítko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 5998

Re: Jít či nejít na očkování?

Očkování proti rakovině děložního čípku a genitálním bradavicím

Od 1.2.2007 nabízíme možnost očkování proti lidským papilomavirům (dále HPV - Human Papiloma Virus ) -typu 16,18,6,11 vakcínou SILGARD

Před čím toto očkování chrání?
70% případů rakoviny děložního čípku je způsobeno HPV 16 a 18 HPV 6 a 11 způsobuje 90% případů výskytu genitálních bradavic 

Očkování je určeno pro
dívky a ženy ve věku 9 až 26 let
chlapci ve věku 9-15 let
ženy nad 26 let, pokud samy chtějí, určitou míru ochrany lze očekávat, nicméně nejsou k disposici dostatečné výsledky studií 

Dávkování a způsob podání
vakcinační řada sestává ze 3 dávek v rozmezí v 0, 2 a 6 měsíců očkování probíhá do ramene 

Možné komplikace
zvýšení teploty ( 1 z 10) bolest
otok v místě aplikace ( 1 z 10) krvácení
svědění v místě aplikace ( 1 ze 100)
velmi vzácně alergická reakce nebo kopřivka

Cena očkování 
tato očkovací látka není hrazena ze zdravotního pojištění cena za jednu dávku je 3500 Kč očkovací látka je dostupná přímo v naší ordinaci nebo na recept v lékárně. pokud si již donesete očkovací látku cena jedné aplikace stojí 200 Kč 

Důležité upozornění
Vakcína nechrání proti všem vysoce rizikovým typům HPV, proto je nutné nadále podstupovat pravidelné preventivní gynekologické prohlídky.


Jen to je ztraceno, čeho se sami vzdáme...
http://image018.mylivepage.com/chunk18/829831/1478/OD054.gif

Není tady

 

#15 25. 5. 2007 17:30

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Moravěnka
Registrovaný: 24. 8. 2006
Příspěvky: 6309
Web

Re: Jít či nejít na očkování?

gloria díky Kvítko


************Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola ************
http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif
************ Nevěřím na zázraky  -  spoléhám na ně ************

Není tady

 

#16 25. 5. 2007 18:47

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: Jít či nejít na očkování?

Vzhledem ke svému věku a předchozímu sexuálnímu životu bohužel ne.

Není tady

 

#17 29. 6. 2007 8:36

Tia
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 292

Re: Jít či nejít na očkování?

Kamchinka napsal(a):

ahoj Holky, je mi 23, chtěla jsem na to očkování, už jsem mela pripravene penize, ale nejdriv mi udelali kultivaci, stery z cipku atd... a to dukladne... a pan doktor zjistil, ze mam velmi vysoky vyskyt pozitivnich viru, takze neni uz mozne ockovat...
takze asi tak.... muzete chtit a mozna to nepujde

Očkování je opravdu do 26 let....

Myslis cytologii??? Ze Ti doktor delal?

Není tady

 

#18 29. 6. 2007 8:43

Tia
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 292

Re: Jít či nejít na očkování?

No ja jsem byla vcera u doktorky a docela vazne mi rikala at na to ockovani jdu, podotykam, ze je mi 25 a panna taky davno uz nejsem!!! Rikala, ze kdyz mam del.cipek v poradku, zadny nalez z cytologie apod. tak na to mam jit, ze to uciny bude...

Tak co ted? Nevim si rady, od kamosek slycham to co tady pisete vy, ze je to jen pro panny a pak je vysledek nejisty.... ostatne sem to nekde i cetla a rikate, ze nekterym z Vas to rikala dokonce Vase doktorka.....  Myslim, ze zahada by se vyresila, kdyby aspon lekari na toto meli jednotny nazor, no ale nesmime zapomenout, ze jsme v Cechach, ze?

10 tis je dost penez, ted je taky nemam, ale muzu je nasetrit, ale bude to k necemu???????

Není tady

 

#19 29. 6. 2007 10:48

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Jít či nejít na očkování?

Ano, dámy, píše se tu o tom, na co to je....ale správně některá podotkla - je to naprosto neprobádaná oblast ! Viry jako takové se ve státě většinou neléčí, tudíž....proč bych vydávala zbytečně tak velké peníze/někdo dělá za minimální mzdu/ za něco, co není jasné, za to preventivně bude působit. Zdravotnictví jako takové je pouhý byznys. Lékaři by měli říct, proč vůbec tyto viry jsou, že se jim nepodařilo je dostat pod kontrolu, že si dělají, co chtějí, že už není možná záchranna lidstva a pod. Cop myslíte, že je ptačí chřipka? Za chvíli bude všude, ale je potřeba nepanikařit, poslat lidi likvidovat tak zákěřný a neviditelný virus bez ochrany...je na pováženou. Lidé neví, jak zrádné viry jsou, proč neuporozní na jejich  hrozné nebezpečí a další následky? Nevím, zda by prevence pomohla u malých holčiček, když se mohou nakazit vzduchem jiným virem, který pak v těle řádí /a mutuje/bez ohledu na očkování a v tom je zrada virů - jasně nejsou pod kontrolou !

Není tady

 

#20 29. 6. 2007 11:27

Tia
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 292

Re: Jít či nejít na očkování?

Aneri napsal(a):

Ano, dámy, píše se tu o tom, na co to je....ale správně některá podotkla - je to naprosto neprobádaná oblast ! Viry jako takové se ve státě většinou neléčí, tudíž....proč bych vydávala zbytečně tak velké peníze/někdo dělá za minimální mzdu/ za něco, co není jasné, za to preventivně bude působit. Zdravotnictví jako takové je pouhý byznys. Lékaři by měli říct, proč vůbec tyto viry jsou, že se jim nepodařilo je dostat pod kontrolu, že si dělají, co chtějí, že už není možná záchranna lidstva a pod. Cop myslíte, že je ptačí chřipka? Za chvíli bude všude, ale je potřeba nepanikařit, poslat lidi likvidovat tak zákěřný a neviditelný virus bez ochrany...je na pováženou. Lidé neví, jak zrádné viry jsou, proč neuporozní na jejich  hrozné nebezpečí a další následky? Nevím, zda by prevence pomohla u malých holčiček, když se mohou nakazit vzduchem jiným virem, který pak v těle řádí /a mutuje/bez ohledu na očkování a v tom je zrada virů - jasně nejsou pod kontrolou !

Hm, to je pravda, zcela jiste nam to ockovani nezaruci, ze rakovinu nikdy nedostanem, ale snad snizi to riziko!!! Otazkou je, o kolik procent, jestli o 5 nebo o 90!!! A to je pak sakra rozdil, bohuzel na tuto otazku nevedi pravdepodobne odpoved ani sami doktori!!!
Pokud bych mela penez na rozdavani tak do toho jdu na 100 procent, i kdyby se riziko snizilo jen o 5 procent, ale co lidi, kteri na to budou setrit nekolik mesicu? Vyplati se to?

Není tady

 

#21 29. 6. 2007 14:43

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Jít či nejít na očkování?

rakovina děložního čípku NENI dědičná...


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#22 29. 6. 2007 18:10

savéla
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 651

Re: Jít či nejít na očkování?

Já bych to nazvala obchodem se strachem. Dokonce jsem o tom četla studii, že velká část bysnysu je postavena na strachu. Vedeme v tabulkách v rakovině tlustého střeva nebo plic, kolik lidí je ochotno změnit svůj životní styl a kolik lidí by investovalo do očkování, kdyby nějaké bylo? Kolik se u nás užívá léků od bolesti zad a kolik z těch lidí je ochotno pravidelně cvičit a zhubnout? Jaký obchod se zdravím přijde příště?

Není tady

 

#23 29. 6. 2007 23:17

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Jít či nejít na očkování?

Pokud jsem slysela dobre od sve kamaradky co dela sestru na gynekologii tak to ockovani je asi na dva duhy rakoviny delozniho cipku tech druhu je mnoho a navic je to ockovani ucinny jen na 5 let.takze 15 leta divka je chranena jen do 20 let a jak rikala kamaradka na gynekologii pracuje 7 let aza svou praxi tam nemeli ani jednu takhle mladou divku s rakovinou delozniho cipku.Myslim,ze lekari na tom jen vydelavaji a nereknou o tom ockovani uplne vsechno


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#24 30. 6. 2007 0:07

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Jít či nejít na očkování?

Já svojí dceru preventivně naočkovat nechám. Proč ne?
Jinak za svůj život jsem se shledala od vidění v nemocnici s ženami, které umíraly na rakovinu vnitřku. Doopravdy na ně nebyl hezký pohled, tím spíše, že rakovina vnitřku znamená, že ta žena pomalu uhnívá zaživa zevnitř. Strašně nerada o tom mluvím, ale pro ty ženy v nemocnici to bylo poslední konečná života s tím, že z nich v posledním stadiu rakoviny ženských orgánů nepřetržitě vytékalo něco nepopsatelného. Nebudu to popisovat do detailů, ale to, co jsem na vlastní oči viděla, mi stačilo. Než se dožít toho, co jsem viděla na vlastní oči, tak raději preventivně proočkovat dceru a sama se modlit, že mě podobný potupný konec života nepotká stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#25 1. 7. 2007 22:50

fena
♥------
Registrovaný: 23. 6. 2007
Příspěvky: 13

Re: Jít či nejít na očkování?

Milá děvčata!Lékař vám nebude říkat zda očkovat,či ne!!!!Zdraví máme ve svých rukách!!Dozajista trávíte u netu dostatek času,aby zbyla chvilka na zjištění informací o očkovací látce Silgard!?www.silgard.cz!Stránky fi MSD,která Silgard uvádí na trh a zde najdete vše,co vás zajímá!Tohle už jsem v zájmu zdraví své 12 leté dcerky vše pročetla,pak již malá ujasňující otázka u gynekologa a očkovat NE!!!!Vakcina je zkoušená 5 let a MSD zaručuje 5 letou ochranu a to ještě ne na 1OO% u všech očkovaných,vakcina je určena na 4 nejčastější viry/2 způsobující rakovinu a 2 genitální bradavice/,a to jich je kolem stovky atd.Vše na www!Takže dcerku budu směřovat k pravidelným kontrolám na gynekologii/které stejně i po očkování neodpadají!!/,o ochraně při pohlavním styku/nejen před početím!!/.Přesně takovým způsobem,jak mě poučila matka a jsem jí za to vděčná,že se mnou komunikovala s otevřeností a připravila mě teoreticky na "nástrahy velkoměsta" a kladla důraz na pravidelnost gyn.kontrol.Takže dámy!Prevence,prevence,prevence.....................to je to hlavní!Tak a vám a vašim dcerám se stanou preventivní prohlídky/nejen na gyn/ běžnou,k životu ve zdraví -potřebou!!!Bude to asi pro někoho obtížné,nebo na to nejsme zvyklí z dob minulých,ale ta snaha o změnu přístupu k sobě,ta za to stojí!!!!!!!!!!

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů