Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 17. 4. 2007 15:48

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: myslite na smrt?

Ja mám rada aj ten môj hmotný obalček a pestujem si ho wink , ale nebojím sa by ani bez neho... Na druhej strane si hovorím: Keby sme sa nemali nauči orientova sa AJ v hmotnom svete a zaobchádza AJ s hmotnými vecami, asi by nás sem nehodili, nie?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#102 17. 4. 2007 15:58

Somaia
Host

Re: myslite na smrt?

lvice napsal(a):

Někdy si tak říkám, jak moc lpíme na hmotných věcech, ale přitom nazí se narodíme a s sebou si nic neodneseme...... Přesto se stále pachtíme a pachtíme být VIP.......butter

Tuhle větu si lvice opakuji hodně často. Někdy jsem taky nesmírně  sklíčená z toho, že trávím nekonečné množství času tím, že sebe a své blízké ošatím , nakrmím a zabezpečím střechu nad hlavou.  připadá mi, že většina našich tužeb a přání se stále točí jen okolo těchto věcí a mě se někdy tak strašně chce z toho kolotoče vystoupit, ale nevím jak a mě to TAK unavuje.... Sáhnout si na život je pro mě jako duchovně založeného člověka naprosto  nepřijatelný čin ,avšak představa nehmotné existence bez těchto starostí je balzámem na duši.
Jsem asi býk býkovatý materialistický a neumím se nad to materiálno dostatečně povznést, ach jo.

Upravil(a) Somaia (17. 4. 2007 15:59)

 

#103 17. 4. 2007 16:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: myslite na smrt?

Yes, ja som Panna zemitá, tiež to mám podobné... stolt godlike


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#104 17. 4. 2007 16:11

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: myslite na smrt?

poletucha: a jak to víš?

Není tady

 

#105 17. 4. 2007 16:13

Somaia
Host

Re: myslite na smrt?

Sel, jako pannu tě z celé duše chápu..... možná víc než si dokážeš myslet... big_smile. Já alespoň občas zastávkuju a totálně se dokážu na všechno na krátký čas vydlábnout. Jelikož přece práce neuteče, když nemá nožičky, ale pro pečlivou pannu je tahle věta nesrozumitelná, že?

 

#106 17. 4. 2007 16:17

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: myslite na smrt?

Ivana napsal(a):

poletucha: a jak to víš?

Nejsem sice poletucha, ale jsem stejného přesvědčení. Podle vlastních zážitků, zkušeností, intuice, knih, které jsem přečetla, od moudrých lidí, se kterými jsem mluvila. I kdyby to nastotisíckrát nebyla pravda, dík za tu víru.


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#107 17. 4. 2007 16:19

Vanilka69
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 2669

Re: myslite na smrt?

Regina napsal(a):

Sel, ano, klid, mír, harmonie, setkávání s blízkými, létání, barvy, vůně....a převtělení- říká se, že si vybíráme rodiče, takže jako staronová duše, co se hodlá vtělit do  právě zplozeného potomka dole na Zemi už ví, do čeho jde wink. Nechápu duše, které se chtěly narodit  hloupým a zlým lidem...

Regi, podle mě si sice duše vybírá, kam se narodí, ale ne tím co chce, ale tím, jak se chová v předchozích životech. Proto často se musí narodit do podmínek, které jsou těžké, obtížné, ale které si zasloužila, rodí se tam, protože ji to má něco naučit.

Upravil(a) Vanilka69 (17. 4. 2007 16:21)

Není tady

 

#108 17. 4. 2007 16:36

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: myslite na smrt?

Somaia napsal(a):

Sel, jako pannu tě z celé duše chápu..... možná víc než si dokážeš myslet... big_smile. Já alespoň občas zastávkuju a totálně se dokážu na všechno na krátký čas vydlábnout. Jelikož přece práce neuteče, když nemá nožičky, ale pro pečlivou pannu je tahle věta nesrozumitelná, že?

No, ja nie som dokonalá Panna - ale fakt je, že pri práci nepoznám brata, ani priateža, ani milenca... Ale inak tongue


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#109 17. 4. 2007 16:37

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: myslite na smrt?

Vanilka69 napsal(a):

Regina napsal(a):

Sel, ano, klid, mír, harmonie, setkávání s blízkými, létání, barvy, vůně....a převtělení- říká se, že si vybíráme rodiče, takže jako staronová duše, co se hodlá vtělit do  právě zplozeného potomka dole na Zemi už ví, do čeho jde wink. Nechápu duše, které se chtěly narodit  hloupým a zlým lidem...

Regi, podle mě si sice duše vybírá, kam se narodí, ale ne tím co chce, ale tím, jak se chová v předchozích životech. Proto často se musí narodit do podmínek, které jsou těžké, obtížné, ale které si zasloužila, rodí se tam, protože ji to má něco naučit.

Ja si zasa myslím, že často si duša "vyberie" horšie podmienky, pretože ONA má niečo nauči svojich rodičov... trebárs postihnuté diea...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#110 17. 4. 2007 16:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: myslite na smrt?

Uáááá! Pätisíc!!! tummenupp godlike rock stolt storstark


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#111 17. 4. 2007 16:41

Vanilka69
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 2669

Re: myslite na smrt?

No Sel, já myslím, že takoví učitelé existují, ale není to ten hlavní proud.

Většinou platí Karma - co dáš, to dostaneš. A právě díky reinkarnaci podle mě existuje spravedlnost.

Není tady

 

#112 17. 4. 2007 16:45

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: myslite na smrt?

Tvrdila som niečo iné...? Nie som si vedomá.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#113 17. 4. 2007 16:49

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: myslite na smrt?

Sel gralutiiren smile


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#114 17. 4. 2007 17:03

Vanilka69
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 2669

Re: myslite na smrt?

Sel, taky storstark tummenupp storstark

tedy, pětitisícovka, klobouk dolů!

No já jen reagovala na slovíčko často

Ale když se nad tím zamýšlím, tak vlastně se jeden učíme od druhého, takže kdo je  vlastně učitel, že.

Takže ano, dá se napsat že často se vyšší vtělení rodí mezi nižší z učebních důvodů obou.

Mᚠpravdu.

Není tady

 

#115 17. 4. 2007 17:13

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: myslite na smrt?

Oxi napsal(a):

Sel gralutiiren smile

Kujem... pussa storstark styrka rock


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#116 17. 4. 2007 17:27

host eska
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 1299

Re: myslite na smrt?

Selima napsal(a):

Ja si zasa myslím, že často si duša "vyberie" horšie podmienky, pretože ONA má niečo nauči svojich rodičov... trebárs postihnuté diea...

To je asi pravda smile

a gratuluju k 5005 big_smile  aha už 9
učíme se všichni od všech...

Akorát podle té Poletušiny definice nevím, když já relaxuju v oceánu...

Ale prostě relaxace je stejně důležitá jako aktivita,  snaha nebo potřeba přičemž aktivita může být pro někoho relaxace... a opačně..  během relaxace  probíhá v těle mnohdy větší aktivita, než při pohybu. Viz power yoga, tuším smile    která ovšem nenahradí spánek, což je ovšem zase jen druh aktivity mozku...

Čím větší aktivita a víc světla tím líp, ale kde je hranice, kde je největší aktivita?
Kam se to teda ta duše dostane? Když opravdu je a miluje úplně nejvíc, co to jde a udělá všechno co má?
To jak by člověk se měl nechal vystřelit rychlou raketou do slunce... a přišel totální rozpad po absolutním rozkmitání a nebo nějaké rozpínaní, kam to směřuje?


všichni u podpisu moudře hovoří, a já budu mluvit, až mi lýtka dohoří... bo nejsu žadny rétor big_smile
http://www.kamelie.ic.cz/sm1_soubory/sm29_mal.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gif

Není tady

 

#117 17. 4. 2007 17:59

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: myslite na smrt?

Myslím si, že základ jsou duše, buď jednotlivé nebo jako části jedné superduše. Všichnu jsou to na zkušenou, aby se učili, aby pochopili, co je smyslem všeho a aby poznali to nepoznané a tolik toužené. Duše se po smrti automaticky nereinkarnuje, duše si může vybrat, jestli být duší a nebo se vtělit, obojí má svoje výhody a může poznat odlišné věci. Všechno to úsilí směřuje v poznání Boha, že všechno jest Bůh, že i my jsme části Boha. Že bychom se měli k sobě chovat, jako k Bohům, tedy s maximální pokorou a láskou.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#118 17. 4. 2007 18:30

Doubravka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 521

Re: myslite na smrt?

host eska napsal(a):

Mě tak v 16 přepadaly zase silný pocity, že umřu mladá. Prostě tak 25 a šlus. A dost jsem tomu i začínala věřit. Myslím, že to není předtucha, je to jen strach, možná ze ztráty lásky a tak podobně.

Normálně jsem to i narozdíl od vás i sdělila rodičům a tak. A s tím počítají. A divila jsem se, že říkali, že je to blbost a a neblazním a podobně. Přišlo mi to přirozený, jakože když vím, že mám hlad tak vím, že brzy umřu. Necítila jsem z toho žádnou úzkost, možná trošku mi to bylo líto, že nebudu mít děti a tak podobně. Ale holt, co se dá dělat. Tak nějak to přešlo v pocity, že žádný věci s plánem do budoucnosti nemají smysl, protože se toho už nedožiju. 
sad
Přešlo to naštěstí.  Nebo spíš, teď už myslím, že budu žít  celkem dlouho, asi ... nebo spíš na to nemyslím.

Téda Hostesko, tos mě dostala!
Měla jsem to úplně stejně. Sice jsem na to zapomněla, ale nedávno jsem byla u mámy a ta mi to tak opatrně říká, že jsem někdy kolem 16-ti tvrdila, že vím, že přibližně v 25-ti umřu a že tedy nemá cenu něco budovat... no, a "kritický" věk že jsem už překonala, tak to asi platit nebude big_smile Nejdřív mi to přišlo hrozně cizí, ale pak jsem si rozpomněla... fakt jsem si to myslela, a brala to jako suchý fakt, žádnou tragédii...

V pubertě jsem myslela na smrt pořád, dávala jsem k dobru, že jak ostatní myslí na sex, tak já na smrt, ale ještě  častěji. (A se stejnou dychtivostí.)
No, ale myslím na ní čím dál méně. Dneska už výjimečně.

Někde někdo psal, jak se děsí představy, že umře a nic nebude... přišlo mi to zvláštní - prostě jako když se vypne vypínač a zhasne světlo... takové jasné a srozumitelné... Když tomu ale nevěřím.

Ani nevím, co bych si ráda představovala, že bude. Myslím, že všechny naše představy jsou ještě hodně, hodně mimo a budeme velice překvapeni va
Dokážu si představit něco jako: no jo, jak jsem mohla zapomenout, tady jsem přece doma! To by bylo milé.

Jako hodně malá (ještě jsem zdaleka ani nechodila do školy) jsem často říkala : "Když jsem byla velká, tak... " Vůbec už nevím, co jsem tím mohla myslet, ale používala jsem to pořád, k všeobecnému veselí rodičů a dalších dospěláků...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů