Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#51 17. 4. 2007 18:35

Jarča
♥♥♥♥---

Re: Tak jsem udělala asi pitomost

Ahojky holky,
já se vám všem moc omlouvám, že jsem tu tak dlouho nebyla, po posledním příspěvku jsem zase probrečela den, ale pak jsem musela řešit jiné věci než sebe, tak jsem ani neměla čas tady tlachat.
Zjistila jsem, že má moje dcera pořezané ruce, od zápěstí až k lokti jeden řízanec vedle druhého, tak jsem s ní dlouho mluvila, napřed dělala drsnačku, že je to nová moda, ale nakonec se mi sesypala, že je na tom taky psych, na dně a že když se řízne, tak se jí uleví..Že nechce, abysme se rozváděli, že chce, aby to bylo jako dřív. Byla jsem z toho v šoku, přiznám se, že jsem si nevšimla, jak to s ní je, ona mi na vševchno říkala, že je jí to jedno, ŽE JE V POHO. sP͊ JSEM SE STARALA O MALÉHO, FAKT JSEM TO PODOJILA...Takže jsem byla u dětský doktorky co s tím mám dělat, ta mi dala kontakt na dětskou psychiatričku, ta mi dnes řekla, že pokud jí tam přivedu, že je to hned na léky, tak jsem jí řekla, že si to jěště rozmyslím a nejdřív zkusím něci jiného...
Hrabu se tady v tom, jestli jsem spala nebo ne se svým manželem a mezitím se mi málem podřeže dcera...

Není tady

#52 17. 4. 2007 18:52

x62358
Host

Jarčo to jsou věci, který budou teď pro tebe prioritou. Tvoje dcera potřebuje pomoci a tebe to paradoxně může odvést od problémy a soustředit se na svůj život a život svých dětí. Je to blbý, ale ty si nemůžeš dovolit selhat. K psychiatrovi ji vezmi určitě a pořád jí opakuj, že ji mᚠráda - a pokud ji dají léky, pořádně to s nima konzultuj a neboj se zeptat se i jinde, na řešení. Všechno se to zamotalo viď? Drž se holka, teď si ten pevnej strom o kterej se tvoje děti můžou opřít.

#53 17. 4. 2007 18:58

Jarča
♥♥♥♥---

Já nejdřív zkusím psychologa, nechce se mi do ní rvát prášky

Není tady

#54 17. 4. 2007 19:08

savéla
♥♥♥♥♥--

Jarčo už jsem ti to psala v psychologické, vzpomínᚠ? dumbom
Jestli ne, je to na str.14, schválně sem si to znovu přečetla, tys tvrdila že je to s dcerou v pohodě
znovu ti zopakuju to slůvko DISKUTOVAT to znamená i poslouchat dumbom
Možná, že slyšíš jenom to co chceš poslouchat a to může být i problém tvého manželství, třeba ti manžel něco říkal a tys to neslyšela. Vzpomeň si na zrcadlení.
Budeš muset začít sama od sebe ...

Upravil(a) savéla (17. 4. 2007 19:09)

Není tady

#55 17. 4. 2007 19:19

Jarča
♥♥♥♥---

Diskutovala jsem s ní skoro každý večer, ona je pořád drsná, všechno jako by šlo kolem ní, vyprávěla vždycky o škole, co dělají s holkyma, když jsem najela na tohle, tak se moc nevyjasdřovala...Ale to jsem s ní nemluvila jenom já, i moji rodiče...její tatka...pořád tvrdila, že je nad věcí...a opravdu tak vypadala, průsery měla i dřív, to už jsme si zvykli...
Musím najít dobrého psychologa...
a k manželovi - ten málokdy něco řekl, něco, co by chtěl řešit a najednou bomba....jeho reakce na to, co jsem mu řekla o dceři, byla taky docela hustá..

Není tady

#56 17. 4. 2007 19:42

xkisek
♥♥♥♥---

Jarčo, myslím, že 1. krok k úspěchu je že to ze sebe dostala, že je schopná se ti svěřit a mluvit o tom.
To řezání je fakt "jakási" móda, já jsem se s tím setkala loni u 2 holek co jsem tu měla na táboře a je fakt, že ty holčiny byli psychicky labilnější, každá asi z jinejch důvodů. A myslím, teda jestli tě to uklidní, že ty děcka to nedělají s myšlenkama na sebevraždu, ale spíš je to jakási demonstrace. Už je dost velká, buď jí spíš kamarádkou než mámou

Umět se radovat. Ze všeho. Nečekat, že v budoucnu přijde něco, co bude to pravé, protože je možné, že to pravé přichází právě teď a v budoucnu nic krásnějšího už nepřijde. (Ota Pavel)

Není tady

#57 17. 4. 2007 20:02

madabouttraviata
♥♥♥♥---
Místo: Praha

To ubližování si, to je takový trest sebe sama za to, že to kolem nefunguje. Když něco není  v pořádku, tak se řízne a uleví se jí. Prostě si to dává taky za vinu, že věci nejsou o.k....právě pro to vypadá navenek, jakoby byla v pohodě. Nechce Vám asi dělat starosti, když vidí, že toho taky máte dost...a nezvládáte to. Ale je to určitě hodně vážné a je třeba to řešit. Takové dosti hlasité volání o pomoc. Rozhodně je POZITIVNÍ, ŽE TO SAMA NAHLAS PŘIZNALA. To je první krok, aby se s tím dalo něco dělat.

Hodně síly a štěstí - tohle musíte řešit jako rodina...promluvte s mužem, třeba se Vám pod tíhou tohoto problému podaří táhnout za jeden provaz. No a pokud ne, tak se na to vykašlete a pomožte hlavně dceři!

I had a farm in Africa at the foot of the Ngong Hills. The Equator runs across these highlands, a hundred miles to the north, and the farm lay at an altitude of over six thousand feet. In the day-time you felt that you had got high up; near to the sun, but the early mornings and evenings were limpid and restful, and the nights were cold.

Není tady

#58 18. 4. 2007 6:55

Jarča
♥♥♥♥---

S mužem jsme si promluvila, žádný výsledek, začal zase omílat ty jeho věci...on sám je na tom špatně atd..pak se mnou po celou návštěvu ani nepromluvil, ani neřekl ahoj, když jel pryč...
Jsem ve spojení s dcery tatínkem, se svým BM, ten to se mnou řeší a pomáhá mi, ale je fakt, že on to nevyřeší, protože kvůli němu to ta holka nedělá, je to kvůli mě a současnému muži...
Ona to může být i moda z její strany, ale je fakt, že jednou může - i když nebude chtít - říznout vedle a pak už je to hotovo

Není tady

#59 18. 4. 2007 7:55

majkafa
Host

Jarčo, to jsem ráda, že jsi se ozvala. pussa

#60 18. 4. 2007 8:27

xkisek
♥♥♥♥---

Nedělá to sice kvůli němu, ale je to její otec a myslím, že jistota, že jí  táta i máma mají rádi, že jsou tu pro ní a že se na ně může spolehnout bez ohledu na jejich životní problémy by jí mohla hodně pomoc.

Umět se radovat. Ze všeho. Nečekat, že v budoucnu přijde něco, co bude to pravé, protože je možné, že to pravé přichází právě teď a v budoucnu nic krásnějšího už nepřijde. (Ota Pavel)

Není tady

#61 18. 4. 2007 9:07

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

Jarčo, jdi s ní k tý psychiatričce, potřebuje pomoct, psychologická pomoc trvá dýl a ona potřebuje hned...
taky jsem chodila s dcerou po psycholozích... nevim jestli jsem jen špatně trefila... ale teď jsme začali chodit k psychiatričce, která je i psychoterapeutkou, myslim, že má úplně jinej přístup...

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

#62 18. 4. 2007 9:37

Sofi1
♥♥♥----

Jarčo,
neotálej, popadni holku a běž.  Běž třeba nejprve sama, promluv si s  psycholožkou a uvidíš co Ti řekne, ale podle mne každý den, kdy čekᚠ, je na škodu. Odsuň "svoje" problémy a soustřeď se na dceru.  Možná, že tenhle odstup od svých vlastních problémů Ti i paradoxně pomůže.

Není tady

#63 18. 4. 2007 9:52

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Jarča napsal(a):

S mužem jsme si promluvila, žádný výsledek, začal zase omílat ty jeho věci...on sám je na tom špatně atd..pak se mnou po celou návštěvu ani nepromluvil, ani neřekl ahoj, když jel pryč...
Jsem ve spojení s dcery tatínkem, se svým BM, ten to se mnou řeší a pomáhá mi, ale je fakt, že on to nevyřeší, protože kvůli němu to ta holka nedělá, je to kvůli mě a současnému muži...
Ona to může být i moda z její strany, ale je fakt, že jednou může - i když nebude chtít - říznout vedle a pak už je to hotovo

Tvůj manžel má sám psychické problémy, nemůže ti pomoci ani kdyby chtěl.
A navíc tvá dcera to vůbec nedělá kvůli němu a tobě. Ten důvod je daleko hlubší....

Sebepoškozování, kterým trpí tvá dcera, rozhodně není žádnou "modou". Je to těžký stav, kdy postižený trpí představou, že je za všechno vinen, že nestojí jako člověk za nic a že mu není pomoci.
Tvoje dcera postrádá pocit bezepčí, vždy tobě se rozpadá už druhé mnanželství a ona je nejspíš přesvědčená, že je to její vina.

Je na tobě a jejím otci, abyste ji pomohli. Psyhiatr, který je součastně i psychoterapeutem, je to nejlepší řešení. Na nic nečekej a k některému dobrému, který bude zároveň léčit i tebe, co nejdřív začněte chodit.

Upravil(a) Pandorraa (18. 4. 2007 9:53)

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#64 18. 4. 2007 10:07

majkafa
Host

Znám ještě jeden důvod sebepoškozování, bohužel z vlastní zkušenosti.  Já jsem se k němu uchylovala tehdy, když už myšlenky v hlavě byly tak hrozné a natolik mě trápily, že jsem si ublížila fyzicky, aby se hlava začala zabývat bolestí a aby ta bolest tělesná přehlušila tu psychickou. sad Pak jsem si říkala, že teď už chápu sebepoškozovače, proč to dělají. Opravdu pro mne byla fyzická bolest přijatelnější než psychická.

#65 18. 4. 2007 10:53

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Ano majko, to se ztrátou sebeucty a především zutrátou pocitu bezpečí, se zhnusením nad sebou samým a sebeobviňováním zcela úzce souvisí....

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#66 18. 4. 2007 10:55

majkafa
Host

Pan, vlastně ano. Ty myšlenky takové byly.

#67 18. 4. 2007 11:38

Jarča
♥♥♥♥---

Pan, to bycg už musela být pořezaná od hlavy k patě

Není tady

#68 18. 4. 2007 12:12

majkafa
Host

Jarča napsal(a):

Pan, to bycg už musela být pořezaná od hlavy k patě

Jarčo, ty to řešíš, vlastně neřešíš jinak.

#69 18. 4. 2007 13:02

Jarča
♥♥♥♥---

no vždyt já vím...zklamala jsem jako manželka, ted už i jako matka..na co jsem?
celé dopoledne jsme se dohadovali s manželem o rozvodu..nevím k čemu jsme došli, asi k ničemu...
s dcerkou chci někam jít, ale dost mě překvapilo, jaké jsou čekací lhůty...mám o ní strach

Není tady

#70 18. 4. 2007 13:08

majkafa
Host

Jarča napsal(a):

zklamala jsem jako manželka, ted už i jako matka..na co jsem?

Jari, za tohle bys zasloužila. TOHLE je jinak. Honem k psychologovi sama se sebou. hjartapussa

#71 18. 4. 2007 13:24

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

Jarčo odkud jsi?

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

#72 18. 4. 2007 13:49

x62358
Host

Jarčo, na každém okrese existují krizová centra, kam si zavolᚠa vezmou vás hned.

#73 18. 4. 2007 14:17

Lena01
♥♥♥♥♥--

Jarčo nohy na ramena a i s dcerkou utíkejte co nejrychleji k psychiatrovi, taky jsem si říkala, že tam nepolezu, že nejsem blázen, ale po první návštěvě jsem se tloukla do hlavy, že jsem nešla dříve, opravdu ti pomůže z nejhoršího.
A k tomu sebepoškozování...když jsem se dozvěděla o nevěře svýho partnera, tak to tak strašně bolelo, že jsem si říkala, že bych raději snášela kdyby mně mlátil, teď s odstupem času zjišuju, že pokud by přítel znovu selhal tak by byl konec a život bez něj bych si dovedla představit, už bych se nehroutila...a pokud by mně chlap mlátil tak by taky šel. Mám se ráda a přece si nenechám ubližovat!!  dumbom

Není tady

#74 18. 4. 2007 14:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Pandorraa napsal(a):

Ano majko, to se ztrátou sebeucty a především zutrátou pocitu bezpečí, se zhnusením nad sebou samým a sebeobviňováním zcela úzce souvisí....

Ja som si tak párkrát ventilovala boles a hlavne BEZMOCNOS  - tá je tiež sviňa. Keď MUS͊ by svedkom čohosi, čo nemôžeš ovplyvni... No, čo budem taji, dlho som mala jazvy. Aj prenesene, aj celkom fyzicky doslovne.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#75 18. 4. 2007 16:47

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Já se týrala cvičením.... sad

Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí