Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 12. 4. 2007 16:09

1Marie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 198

Puberáci - rozumíte jim?!

A teď vůbec nemám na mysli, proč dělají mně úplně nepochopitelný věci. Myslím tím řeč: tedy češtinu v jejich podání. Zjišuju, že jim vůbec ale vůbec nerozumím. Nemyslím  ani slang, ale prostě to jejich rychlé drmolení. Tuhle jsem stála na krok od  dcery, mluvila do telefonu a já se snažila z té změti, která vycházela z jejich úst pochopit aspoň jedno jediné slovíčko. Marně. Vůbec nevím, o čem mluvila. Takhle mluví i s námi(tedy občas, když vůbec mluví) - dokud jí nedojde, že její stará a jistě již lehce dementní matka není schopna tu kulometnou palbu přeložit do jazyka. Kde jsou ty hodiny a hodiny říkanek, zpívání a přečtených pohádek? Tohle je výsledek mého snažení? Zachraňte mě a řekněte, že to máte doma taky! A hlavně - že z toho vyroste!

Není tady

 

#2 12. 4. 2007 16:38

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

Marie, máme, máme. Starší dcera pubertu skoro neměla, zato s tou mladší si to "užívám". Jen nevím, jestli to přežiju ve zdraví. Nejen, že neustále drmolí, ale neustále "jakože" zpívá. Co zpívá, řve jak tur. Chudáci sousedi roll
Ale věřím, že z toho opravdu vyroste. Ale pak dám na modlení. Fakt!


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#3 12. 4. 2007 16:43

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

Hm? va ... tak moje holka zatím mluví srozumitelně....teda slova jako "vopruz" z ní padaj´, ale ještě jsem asi duševně svěží a zvládám si to překládat.... no, je jí teprv 13, takže to asi přijde později smile

Není tady

 

#4 12. 4. 2007 16:50

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

Marie rozumím. Bohužel. Věty typu : "jééžíšmááárjáá nech mě bejt!!! " " nepruď matko", "a néé asi"(v překladu "ano")   nemohu přehlédnout. Opakuji bohužel.

Není tady

 

#5 12. 4. 2007 17:42

Jarča
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 289

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

A co takhle - no to je FAKT HUSTÝÝÝÝ,kolikrát denně to slyšíte?

Není tady

 

#6 12. 4. 2007 18:30

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

asi pětkrát za hodinu smile

Není tady

 

#7 12. 4. 2007 18:54

romina
♥♥♥♥♥--
Místo: Děčín
Registrovaný: 21. 11. 2006
Příspěvky: 993

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

Vím co myslíš,nᚠpuberák místo mluvení repuje a ještě si k tomu pomáhá rukou.


nikdy nebude šastným,koho bude trápit,že někdo je šastnější.

Není tady

 

#8 12. 4. 2007 21:49

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

Já už jsem došla tak daleko, že některé jejich výrazy jsem převzala - jsou docela pěkné. Třeba to "hustý" prudit, neví, která bije,..... nebo "vopruz" - to používám dost často v práci :-)
Ovšem zjistila jsem že když mluvím se synem jeho jazykem, funguje to - rozumí mi.
Třeba - Martine, tak to je hudtý, co mᚠv tom pokoji. Koukej to uklidit a neser - fakt, neser.... smile
Ale je fakt, že oni skutečně mluví nesrozumitelně. Říkám synovi, když se mnou hovoří - prosímtě, artikuluj. Vyvrátí oční bulvy k nebi. A artikuluje, jak když mluví s hluchoněmým smile

Upravil(a) mashanka (12. 4. 2007 21:54)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#9 12. 4. 2007 22:48

Jay
♥♥♥----
Místo: Landgraaf - Nederland
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 244

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

Tohle tema nema chybu...moje pubertacka mluvi jazykem holandskym a me nazyva cizinkou....


http://img511.imageshack.us/img511/5350/princeznaqr5.th.jpg

Není tady

 

#10 13. 4. 2007 7:23

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

v poslední době často zdůraznuji, že za mého dětství už opravdu bylo rádio, jezdil autobus a dokonce existovala žárovka smile
to je vypich...... umí mi někdo říct, čeho se to týká? (tedy nevím jak se to píše ale tak nějak to zní)

Upravil(a) cilka (13. 4. 2007 7:24)

Není tady

 

#11 13. 4. 2007 7:46

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

To jsem ráda, že nejsem sama dementní stará matka (37). Nᚠsynáček mluví naprosto nesrozumitelně. Myslela jsem, že to jenom on. Vůbec neotvírá pusu a když se potřetí ptám"co?", víte všichni jaké odpovědi se mi dostane a nedozvím se stejně nic.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#12 13. 4. 2007 8:00

vera1
♥♥♥----
Registrovaný: 3. 5. 2006
Příspěvky: 113

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

Koukám, že to je všude na chlup stejný:-).
Včera mi líčil synek(skoro 14), jak se jeho spolužačka ve škole s kámoškou opila flaškou rumu, atd....mluvil tak rychle, že jsem sotva stačila zachytit pointu, natož detaily:-))). Jelikož to ale byl jeden z mála monologů, které vedl déle, než 5 vteřin, vyslechla jsem ho s pro mě netypickou trpělivostí a pak teprve zkoumala detaily. To ale byl další kámen úrazu. V okamžiku, kdy na mě vyplivnul sled událostí ze školy, vypnul mozek a čučel kamsi a na moje "doplňující" otázky odpovídal: "Co?".
No sranda....:-)))).
Moje dcerunka je přesně ten typ, jak popisuje Lueta - taky pořád "jakože" zpívá- trefně napsaný. Bohužel po mém příchodu z práce(dělám hlavou) její zpěv-krákorání-hulákání nabírá na obrátkách a tak jí důrazně¨prosím, aby si vymezila čas na svoje pazvuky v době DO 16hod.
Žiju s přítelem, který má dvě menší děti (7a 10 let) a ten pořád donedávna kroutil hlavou nad pubertálními záchvaty smíchu mé dcery, nesrozumitelnou artikulací mého syna...do té doby, než asi před měsícem zažil začátek puberty u svého staršího synka.
Tak trošku škodolibě jsem pronesla: "jojo, to je ale teprve začátek, TATI, bude hůř, daleko hůř...":-)))))
Držte se, matky:-)))

Není tady

 

#13 13. 4. 2007 8:51

romina
♥♥♥♥♥--
Místo: Děčín
Registrovaný: 21. 11. 2006
Příspěvky: 993

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

vero1 záchvaty smíchu dostávám se svým pubošem občas také,krásně to vyčistí hlavu:supr:.


nikdy nebude šastným,koho bude trápit,že někdo je šastnější.

Není tady

 

#14 13. 4. 2007 9:02

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

cilka napsal(a):

v poslední době často zdůraznuji, že za mého dětství už opravdu bylo rádio, jezdil autobus a dokonce existovala žárovka smile
to je vypich...... umí mi někdo říct, čeho se to týká? (tedy nevím jak se to píše ale tak nějak to zní)

Naši hoši jsou k nám celkem hodní, občas na nás shlížejí jak na senilní staříky ( měla jsem prvního v 18   gloria  , tak ten věkový rozdíl není taaaak dramatický ...) a občas z nich vypadne udivený dotaz typu : a za vás už byly diskotéky? a za vás už byly taneční ....  Cilko, opravdu jsem taky čekala dotaz , pamatuju-li si elektrifikaci, první koňskou tramvaj  a mamuta  dumbom


BB

Není tady

 

#15 13. 4. 2007 9:19

savéla
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 651

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

Je to už dávno ....
ale při snaze poradit něco z matematiky svému druháčkovi ZŠ mi bylo sděleno:
mami ty si myslíš, že se učíme takové blbosti, jaké jste se učili vy .........?   dumbomdumbomdumbom

Není tady

 

#16 13. 4. 2007 9:36

Jarča
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 289

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

Hm, to moje dcera se mi jednou zeptala - ale to byla tak ve 3 třídě - Mami a když byla ta první válka, to už jsi byla na světě?

Není tady

 

#17 13. 4. 2007 9:37

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

Taky jsem si "užívala" od svých tehdy puberáků nemluvení, mluvení ažaž, nesrozumitelné vrčení, VELMI srozumitelné věty, pokud něco "nutně potřebovali", oblékání oscilující od stylu popelnice po moje parádní hadýrky (zmuchlané, špinavé a občas poškozené jsem je nacházela kdekoli po bytě včetně pečlivého uložení zpátky do mé skříně), přezíravé pohledy typu "co nám chceš vyprávět, stařenko nemožná", oči v sloup vyjadřující všechna ta slova, která si (přece jenom) netroufli vyslovit... a mohla bych pokračovat do nekonečna http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png
Dneska jsou miláčkové dospělí nejen věkem, ale i chováním a já si konečně užívám "plodů výchovy" (někdy i pohlavků, přiznávám sebekriticky). Domov navštěvují osoby, které jsou komunikativní, přátelské a usmívající se, občas i pomoc nabízející (holt ta nemožná stařenka v nich někde přetrvává http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png).
Takže nezoufejte - jednak dorostou, jednak si časem pořídí vlastní sladká dítka, která se jim nenápadně změní v puberáky druhé generace a V3ECHNO JIM TO VRÁTÍ http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png!!!


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#18 13. 4. 2007 9:48

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

Znáte od B.Mac Donaldové Co život dal a vzal  a " posílám k vám Imogenu, přijedu si pro ni, až jí bude 30 "   ????


BB

Není tady

 

#19 13. 4. 2007 9:50

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

helena napsal(a):

Takže nezoufejte - jednak dorostou, jednak si časem pořídí vlastní sladká dítka, která se jim nenápadně změní v puberáky druhé generace a V3ECHNO JIM TO VRÁTÍ http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png!!!

to je tky to jediné, co mne drží nad vodou!!! Jak já se na to těším, jak já jim to přeju.....

Není tady

 

#20 13. 4. 2007 10:08

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

BB napsal(a):

Znáte od B.Mac Donaldové Co život dal a vzal  a " posílám k vám Imogenu, přijedu si pro ni, až jí bude 30 "   ????

Jo, to byl vždycky můj sen big_smile. Ale Betty taky píše o té proměně "malých příšerek" v "okouzlující bytosti", takže to funguje i za velkou louží smile


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#21 13. 4. 2007 10:39

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

Mně přijde, že můj 14lety kluk u mluvení snad neotevírá ani pusu. Taky mu nerozumím. KDyž se ho třikrát zeptam co? řekne neřeš to , už nic.
Tak to by mě dumbom


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#22 13. 4. 2007 11:36

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

A taky ti vaši, když jim konečně porozumíte, s radostí zahalekají na celej barák: "Blíííík" ? lol


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#23 13. 4. 2007 12:05

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

Míša Kulička napsal(a):

A taky ti vaši, když jim konečně porozumíte, s radostí zahalekají na celej barák: "Blíííík" ? lol

Taky taky, ted si mě Míšo Kuličko rozesmála tummenupp lol lol lol


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#24 13. 4. 2007 12:15

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

u nás se říká: no blik ..... ale jako povzbuzování..... takže dítě vede monolog směrem ke mně, něco jako když xixao vysvětloval že chce vrátit lahev zpět bohům a když zírám, tak dítko opakuje: no blik, no blik, no blik, no bliiiik........ pak pokračuje: týýý jóóóó to je hustý, vona to nechápe....

Není tady

 

#25 13. 4. 2007 12:41

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Puberáci - rozumíte jim?!

to neřeš už používám taky... a moc se mi líbí jak jí to točí lol


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů