Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 11. 4. 2007 10:47

Líba06
♥------
Registrovaný: 6. 12. 2006
Příspěvky: 23

Re: Boží mlýny??????????

Jo, Evo 36, správně jsi to napsala, majetnický vztah, to je ono. Ale proč ? Já ho nechci mít, nechci se tím už trápit, ale jak o něm a jí slyším, tak mě to v klidu nenechá. Jak se toho mám zbavit, vůbec to neumím....

Není tady

 

#27 11. 4. 2007 11:30

Lena01
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 2. 2007
Příspěvky: 526

Re: Boží mlýny??????????

Líbo06, chce to čas...taky s tím bojuji, i když s rozdílem že přítel zůstal se mnou s milenkou se rozešel, od provalení nevěry uběhly 2 měsíce a ještě nebyl den kdybych si na ně jak se spolu měli, jak plánovali budoucnost, a všechno možný nevzpomněla. Měla bych být štástná, že zůstal se mnou, snažím se...ale je to strašně těžký...začni víc něco podnikat, mně pomáhají knížky, plavání, vyraz někam s kamarádkama. Hrozně se těším na to až příjde doba, že si na ně nevzpomenu třeba týden, ale kdy to bude???to je ve hvězdách..... sad

Není tady

 

#28 11. 4. 2007 12:36

Líba06
♥------
Registrovaný: 6. 12. 2006
Příspěvky: 23

Re: Boží mlýny??????????

Tohle já jsem měla před očima pět let, pak jsem se odstěhovala a ulevilo se mi, neviděla jsem je. Ale teď se to vrací. Snažím se zabavit jak to jde, ale vůbec to nepomáhá. Něco např. dělám nebo koukám na film a najednou se přistihnu, že zase na to všechno myslím....

Není tady

 

#29 11. 4. 2007 14:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Boží mlýny??????????

dadka06 napsal(a):

Jáji,  ja to mam podobné..ten moj M síce stále žije s nami a tvári sa ,akože nič,ale tiež už mi zpár jeho mileniek za po sledných 15 rokov vyvolávalo s plačom, že ich nechal..
A kedže mi nejak došla trpezlivost až teraz--po tolkych rokoch,pomaly sa staviam na vlastne nohy a odchadzam ja..postupne- mám predsa deti a potrebujem im pripravit zázemie-a hned je viditelná zmena v jeho správaní...
..to o tých mlynoch ma potešilo--zrejme sa nikdy nebudem vediet citovo uplne odputat a tiež mam tendenciu priat našim milenkam podobne pocity, ake som zažívala ja...a aj drobnost poteši..
akurát pravdou je, čo píše Ppavla--to nie ony, to M je ten, ktorý to trápenie sposobil..
na druhej strane-ak by každá žena mala v hlave to, ako to strašne bolí,a snažila sa nesposobovat bolest iným ženám, tak by nám tí naši neverníci ani nemali byt s kym neverní....

Dúfam, že tomu sama neveríš...?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#30 11. 4. 2007 14:36

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Boží mlýny??????????

dadka06 napsal(a):

Jasne Ppavli.ale jednu vec si musíme priznat--to, že už po čase nie sme tak atraktívne pre vlastných M neznamená, že nie sme atraktívne pre iných.
Ja som vo svojom manželstve vlastne nikdy asi šastná a spokojná nebola.Pracujem hlavne medzi  a s mužmi, a pre mnohých z nich atraktívna som.Možností na neveru som mala a mám nespočet /a na rozdiel od mojho M su to vačšinou vzdelaní chlapi a ažko "za vodou"/.Ale nikdy!! fakt nikdy za ten čas som neurobila nič,čím by som ublížila ich priatelkam a manželkam, ktore sa staraju o ich deti, domacnost a ich samych...
Takže tu sa bije-často opakovaná teoria týchto stránok o nároku na vlastné štastie a ubližovanie žudom, ktorí nemaju ani potuchy o tom, že ten "ich" vlastne ani štastný nie je..Veď umenie prevráti situáciu vo svoj momentálny prospech maju ženatí a zadaní skvele zvládnuté a prepracované.
Všetky tie kecy chlapov o manželkách,nespokojnosti a najdení konečne štastia a pod. su totiž rovnaké.Viem, čo moj M vykladal tým svojim šlapkam a viem, kolko z toho bola pravda...
A o tom to cele je..

Dadka, je to celé trochu zložitejšie... A asi je ažké prizna si, že si svoju cnos a vernos obetovala na celkom nesprávnom oltári... Zrejme si mu mohla pokojne zahýba celé manželstvo, a nič by sa nestalo... Ide o to nájs niekoho, kto to má nastavené rovnako ako ty, riadi sa tým aj v praxi... potom to celé môže ma zmysel. Milenky sú podružný problém a ak to nechápeš, žutujem a. Základný problém je VŽDY ten prvotný vzah. Bez akýchkožvek ALE KEBY....


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#31 11. 4. 2007 16:45

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Boží mlýny??????????

Selim má asi pravdu,ostatně jako ve spoustě jiných věcí. Fakt záleží,koho si člověk k sobě najde a jak ona říká,jestli to mají nastavený oba stejně. Jen to hledání někoho takovýho je někdy těžký,ono to na začátku vypadá,že to mají oba nastavený stejně,ale čas ukáže,že to tak vůbec není.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#32 11. 4. 2007 16:59

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Boží mlýny??????????

No, to je ďalší problém, že žudia sa časom vyvíjajú, a len málokedy sa vyvíjajú obaja partneri rovnako...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#33 11. 4. 2007 17:11

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Boží mlýny??????????

Já doufala,že ten můj tím,že jsem ho poznala v jeho 33 letech,tak už se dovyvíjel a má jasno.Taky to aspoň i tvrdil. Vždy pro něj byla nevěra fuj a něco,za co by lidi střílel a to i v době,kdy už milenku měl...pak se vtom má člověk vyznat..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#34 11. 4. 2007 17:17

Vanilka69
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 2669

Re: Boží mlýny??????????

No já si myslím, že Dadka má pravdu v tom že

"ak by každá žena mala v hlave to, ako to strašne bolí,a snažila sa nesposobovat bolest iným ženám, tak by nám tí naši neverníci ani nemali byt s kym neverní...."

snad jen oprava: každý člověk, nejen každá žena

ještě bych dodala: nezpůsobovat bolest dětem, by cizím, protože to je velké riziko nevěry.

Myslím si že milenka je při vztahu se žm prostě "spolupachatelem" bolesti, prostě tím že nevěře nebrání.  Upřednostňuje sebe před rodinou nevěrníka. Samozřejmě že větší podíl viny má nevěrník už tím, že on zraňuje své blízké, porušuje slib.

Líbí se mi totiž Dadky heslo, kterým se snažím i já v životě řídit:

"Nerob druhému to, čo nechceš,aby robil on tebe.."

Nevěřím, že by milenkám nevadilo, kdyby jim někdo dělal to, co oni dělají manželkám svých ženáčů.

Takže se vlastně dostávám k tomu, co píše Selima, že

"Ide o to nájs niekoho, kto to má nastavené rovnako ako ty"

Není tady

 

#35 11. 4. 2007 17:27

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Boží mlýny??????????

Vanilka teď krásně shrnula to,co si myslíme všechny.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#36 11. 4. 2007 17:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Boží mlýny??????????

Vanilka, to je kruté zovšeobecnenie. Bola som milenka, a uisujem a, že som jeho rodine nepáchala žiadne neprávosti. Po našom rozchode trávil "ušetrený čas" s kamarátmi, doma nebol ani omylom. Ale to nebýval ani pred naším zoznámením - máme spoločných kamošov, tak viem okolnosti. Dohodila som mu právnika, z čoho mali prospech všetci v jeho rodine(aj vyženení synovia, nielen jeho dcéra), požičala som mu peniaze na bývanie pre rodinu - ja som taký Albert Schweitzer, alebo skôr Matka Tereza gloria dumbom . Ten sex bol len čerešnička na torte a ku koncu sme ho už cca tak rok ani nemali - boli sme skôr kamaráti... Nepochopitežné, ale pravdivé. Veci v tom manželstve boli zhnité dávno predýtm, než som sa zjavila na scéne ja, a ak sa ešte nerozviedli, sú zhnité dodnes... Chlapi ako on by sa VOBEC nemali ženi a ma deti, ale čo už, keď tlak rodiny a okolia je vežký a pokušenie tiež... Nechcem poveda, že všade je to rovnaké, ale ani ty netvrď všeobecne platné pravdy, keď vieš houby o TOM DRUHOM vzahu - a niekedy bohužiaž nevieš možno dos ani o tom svojom. Keby sa ženy snažili zachraňova vzahy druhých, tak by chlapi možno skončili v náručí chlapov - alebo aspoň v ich spoločnosti na pive. Niekam by predsa pred manželskými problémami museli uniknú. vissla 
MMch, ja som sa až po pol roku dozvedela, že je ženatý - neponáhžal sa mi to poveda....


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#37 11. 4. 2007 17:35

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Boží mlýny??????????

Co udělat tajný spolek,kde se budeme zbavovat všech milenek,aby už nemohly nikomu dalšímu škodit,když jsou ti chlapi vesměs tak neschopní odolat? Nebude na světě lépe,když některé z nás jsou takové potvory? Prostě se jich zbavíme a svět bude hezčí,rodiny šastnější...


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#38 11. 4. 2007 17:42

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Boží mlýny??????????

Tak Selim,ten,co ho tady líčíš je asi případ sám o sobě. Takový by se asi vážně neměl nikdy ženit ani mít děti.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#39 11. 4. 2007 18:00

Vanilka69
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 2669

Re: Boží mlýny??????????

Tedy, Seli, koukám jsem se dotkla nějaké Tvojí citllivé struny, že ses tak rozparádila.

Pokud by Ti nevadilo, že by Tvůj partner měl takový vztah jako jsi měla Ty coby milenka se žm jak popisuješ, popovídání, občas pomoc, občas sex, tak to je v pořádku. Mě by to vadilo a tak bych to ani já nikdy nikomu nedělala.

Kde ale bereš jistotu že jsi jeho rodině nepáchala žádné nepravosti? To že on se rodině nevěnoval, je jeho problém, to nemá s Tebou co dočinění. Ostatně to že Ti půlroku neřekl, že je ženatý svědčí o tom, že měl s nevěrou problém.

Snažíš se ospravedlnit nevěru, pokud nevěrník s podváděným žijí v nějakým způsobem pochroumaném vztahu. Tvůj názor Ti neberu, já si ale myslím něco jiného.

A vlastně svými slovy potvrzuješ, že si myslíš, že když jsou v manželství problémy, má se z něj utéct třeba do nevěry:

"Keby sa ženy snažili zachraňova vzahy druhých, tak by chlapi možno skončili v náručí chlapov - alebo aspoň v ich spoločnosti na pive. Niekam by predsa pred manželskými problémami museli uniknú"

Já si myslím, že manželé mají své problémy spolu řešit, ne před nimi utíkat.

A buď v klidu, není to kruté zevšeobecnění, je to naopak prosté, ale těžko proveditelné. Pokud by lidé nedělali druhým to, co sami nemají rádi, ubylo by na světě tolik zla, věř mi!

Není tady

 

#40 11. 4. 2007 18:14

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Boží mlýny??????????

Ozaj, ja som bola najprv podvádzaná, potom som sama podviedla(a nemala z toho vežkú rados)a potom, zo starchu pred ďalším zranením a bolesou, som "zbierala" ženáčov(teda, asi 3 ks) a bola som tou, s "s ktorou sa podvádzalo"... hmm Ani jedna pozícia sa mi vežmi nepáčila... ale človek bojuje, kao v danej chvíli vie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#41 12. 4. 2007 10:45

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Boží mlýny??????????

Kukačko: Dík za přání smile

Líba06: Jo, holka, to ti neporadím. Já majetnická nikdy moc nebyla, občas žárlím a to mi pomůže, když si vědomě připomenu, že jsem prima baba! A mám po starostech, vážně....takže možná to je o sebevědomí... (?)

Vanilka69: Nikdy neříkej nikdy...

Selima wink

Není tady

 

#42 12. 4. 2007 10:53

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 5487
Web

Re: Boží mlýny??????????

PPavlaa napsal(a):

Co udělat tajný spolek,kde se budeme zbavovat všech milenek,aby už nemohly nikomu dalšímu škodit,když jsou ti chlapi vesměs tak neschopní odolat? Nebude na světě lépe,když některé z nás jsou takové potvory? Prostě se jich zbavíme a svět bude hezčí,rodiny šastnější...

Pavli, možná neuplyne rok a budeš na druhém břehu ryhcleji, než se naděješ...
Je lehké stát se milenkou- jen opravdu zásadové a velmi ublížené ženy dokážou být pořád samotné...Milenka je z tebe i v případě jednorázového  úletu, i když my poškozené tomu říkáme "smile"...Joj, ta hranice je tak tenká!!!!!


Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

 

#43 12. 4. 2007 11:20

Axi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2857

Re: Boží mlýny??????????

Eva36 napsal(a):

... a to mi pomůže, když si vědomě připomenu, že jsem prima baba!

Neber to jako laciné lichocení, ale na tomhle tvrzení určitě něco bude smile Hlavně mi to přijde jako nejzdravější přístup.


Jsme příliš slábi ve víře a svatou pravdu na kříž vlekou...

Není tady

 

#44 12. 4. 2007 11:21

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Boží mlýny??????????

Vanilka69 napsal(a):

Tedy, Seli, koukám jsem se dotkla nějaké Tvojí citllivé struny, že ses tak rozparádila.

Pokud by Ti nevadilo, že by Tvůj partner měl takový vztah jako jsi měla Ty coby milenka se žm jak popisuješ, popovídání, občas pomoc, občas sex, tak to je v pořádku. Mě by to vadilo a tak bych to ani já nikdy nikomu nedělala.

Kde ale bereš jistotu že jsi jeho rodině nepáchala žádné nepravosti? To že on se rodině nevěnoval, je jeho problém, to nemá s Tebou co dočinění. Ostatně to že Ti půlroku neřekl, že je ženatý svědčí o tom, že měl s nevěrou problém.

Snažíš se ospravedlnit nevěru, pokud nevěrník s podváděným žijí v nějakým způsobem pochroumaném vztahu. Tvůj názor Ti neberu, já si ale myslím něco jiného.

A vlastně svými slovy potvrzuješ, že si myslíš, že když jsou v manželství problémy, má se z něj utéct třeba do nevěry:

"Keby sa ženy snažili zachraňova vzahy druhých, tak by chlapi možno skončili v náručí chlapov - alebo aspoň v ich spoločnosti na pive. Niekam by predsa pred manželskými problémami museli uniknú"

Já si myslím, že manželé mají své problémy spolu řešit, ne před nimi utíkat.

A buď v klidu, není to kruté zevšeobecnění, je to naopak prosté, ale těžko proveditelné. Pokud by lidé nedělali druhým to, co sami nemají rádi, ubylo by na světě tolik zla, věř mi!

Vanilka, je to moja hlboko osobná téma, lebo ja som si, na rozdiel od vás, fakt prešla VŠETKÝMI tromi pozíciami v rámci nevier a chápem - či už bohužiaž, alebo vďakabohu - trochu lepšie mechanizmy a príčiny nevery. Mne ako partnerke by hlavne vadil(a aj reálne vadil) vzah, aký mal môj ženáč(teda v tomto prípade je slovko MOJ skôr ironické), a keď som si to uveodmila, do roka sme sa rozišli, lebo som ho síce neprestala ma rada, ale pochopila som, že s ním môžem by len kamarátka. Akýkožvek iný vzah s ním by mi prinášal len boles a nenávis a spätne by som sa s ním hádala, atď., lebo jeho a moje predstavy o vzahoch všeobecne a o partnerskom konrkétne boli diametrálne odlišné. Jeho manželka to, na svoju vlastnú škodu, nezistila zavčasu a neskôr už nebola ochotná alebo schopná s tým očkožvek robi. Takže si zrejme budú robi navzájom peklo zo života(pre úplnos a spravodlivos musím poveda, že ani ona nebola a nie je ideál človeka, ženy a manželky, takže si asi zaslúžia jeden druhého-aj keď ja možno nie som tá správna na takéto posuzdovanie...), kým jeden z nich nezomrie alebo kým nebude trpie natožko, že nájde silu k rozchodu.
Nepopieram, že sú aj vynikajúce vzahy, ktoré "dojazdia" na neveru, ale stále si myslím, že nevera, ktorá vzah hlboko naruší, musí ma pripravené podhubie- niečo škrípajúce v tom vzahu. Trebárs dočasnú krízu... Na to som dojazdila vo vzahu s bývalým skoro-manželom. Posledné 2 roky vzahu sme mali už krízy ako na bežiacom páse a raz stretol v takejto kríze svoju bývalú, slovo dalo slovo, káva kávu, sex dal sex a bolo... Predtým ju stretával tiež a mohla sa aj vyzliec donaha, s ním to nehlo... Takže ono to bude tak 50:50 vnútorné príčiny vo vzahu a nevera, reps. milenka. A nikdy, ani na chvížu, mi nenapadlo nenávidie JU. Čo ona mala so mnou? Čo ju mohlo zaujíma, že on opúša nielen ju, ale aj svojho syna, kt. sme spolu vychovávali a pre ktorého bol on jedinou životnou istotou(matka ho odložila ako 7-mesačného k susedom a už nikdy sa oňho nezaujímala)? Pre ňu bolo dôležité, že bude robi "ocka" jej deom - práve sa rozviedla s manželom a potrebovala trubiroha, ktorý bude odteraz skáka, ako ona bude píska. Ju chápem. Koho som nechápala a nechápem a na koho som bola napálená - už dávno nie som, dnes som skôr vďačná - bol môj bývalý... To ON mal cíti zodpovednos, ON mal ma snahu problémy rieši a udrža rodinu pre svojho syna.
A ozaj, ja nič nemusím ospravedlňova, pred nikým a určite nie pred vami... Nevera proste existuje odjakživa a bude existova, či sa vám to páči, alebo nie. Môžete ju odsudzova donekonečna a pohoršova sa, vyzabíja všetky milenky(aby ste sa nečudovali, o kožko kamošiek by ste takto prišli big_smile ), alebo sa môžete pokúsi pochopi jej mechanizmy a nabudúce jej predís. Alebo sa nauči bra ju ako súčas života a vyrovna sa s ňou, pričom sa budete snaži vytesni ju na okraj VÁŠHO života... je to na vás.
Aby bolo jasné, ja osobne považujem neveru za smutný sprievodný jav vzahov a žutujem každého, koho sa dotkne, nech je na akomkožvek poste, ale vzhžadom na nedávno absolvovaný pohreb mi nepripadá ako najväčšia tragédia života na tejto zemi. Je to skôr taká lekcia - osobnostná, vzahová, na ktorej sa môžeme všeličo nauči, ak sme ochotní.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#45 12. 4. 2007 11:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Boží mlýny??????????

Mmch, keď už sme pri tých Božích mlynoch, počuli ste niekedy o tom, že VŠETKO, čo prajete druhým, sa vráti vám osobne ako bumerang...? Tak pozor na takého priania... wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#46 12. 4. 2007 12:30

Vanilka69
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 2669

Re: Boží mlýny??????????

Evi, mᚠpravdu, nikdy neříkej nikdy. Měla jsem napsat že doposud jsem to nikdy nikomu neudělala ač jsem měla moře příležitostí.

Selimo: já si opravdu nemyslím, že chápeš mechanismy a příčiny nevěry líp než ty, co to neprožili ve všech pozicích. Přece nemusíš všechno prožít aby ses dokázala do něčeho nebo někoho vcítit. Jde prostě o osobní kvality ne o množství zážitků. Někdo toho přeci zažije spoustu a stejně nic nepochopí.

Ano, souhlasím s tím, že často je nevěra únikem z nevyhovujícího vztahu, ale právě proto je lepší řešení zkusit nejdřív napravit ten nevyhovující vztah a ne hned to řešit nevěrou. Ale ne každý na to má.

Jseš dobrá, že ani na chvíli jsi tu milenku tvého přítele nenáviděla, to já chvíli nenáviděla oba.

A dnes už tu jeho bývalou milenku chápu, přesně jak ty říkᚠ- chtěla kus štěstí pro sebe a pro své dítě a jen byla natolik málo altruistická a empatická, aby jí záleželo na nějaké cizí ženské a jejích dětech a aby se dokázala vcítit do mě a do mých dětí, protože na nevěře mého muže se podílela. Prostě to je o sobeckosti - ona těm lidem, na které myslela (ona sama, její dítě, můj muž), které zahrnovala do okruhu svých blízkých, neubližovala.

Já jsem asi prostě člověk, který víc myslí na druhé než. Vždycky když jsem měla příležitost k nevěře, se mi v hlavě objevila myšlenka na manželku případně děti toho, co to na mě zkoušel a vždy jsem vycouvala, abych neubližovala, by pro mě cizím lidem.

A není v rozporu s nevěrou se osobně neztotožňovat ( podle mě to prostě je podvod) a zároveň pochopit její mechanismy, do budoucna jí předejít a vyrovnat se s ní.

Ano, naprosto souhlas, jde jen o nevěru, ale je to téma tady té diskuze, takže proto je jí věnovaná taková pozornost.

Není tady

 

#47 12. 4. 2007 12:34

Vanilka69
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 2669

Re: Boží mlýny??????????

Selima napsal(a):

Mmch, keď už sme pri tých Božích mlynoch, počuli ste niekedy o tom, že VŠETKO, čo prajete druhým, sa vráti vám osobne ako bumerang...? Tak pozor na takého priania... wink

naprostý souhlas, jen dodám, že lidé, kteří pracují s energiemi tvrdí, že druhým ubližuje i myšlenka, tzn. podváděnému můžou ublížit i negativní emoce (např. vyslané milenkou nebo partnerem) o kterých vědomě ani netuší, tzn. ubližuje prý i nevěra neprovalená, pokud se nevěrníci nezdrží špatných myšlenek směrem k podváděnému

Není tady

 

#48 12. 4. 2007 12:52

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 5487
Web

Re: Boží mlýny??????????

Vanilko, docela se bojím, kdyby ubližovaly myšlenky a představy, co se mi stane! sad


Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

 

#49 12. 4. 2007 13:42

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Boží mlýny??????????

Vanilka69: ... nedá mi to ... já si o sobě myslím, že jsem dostatečně empatická a přesto jsem se zapletla se skoro ženáčem (patnáctiletý nesezdaný vztah, dvanáctiletá dcera) ... nikdy jsem ho nechtěla uhnat pro sebe, vždycky jsem ho spíš odháněla, jasně mu dávala najevo, že pokud ženu a dítě opustí, u mě nezůstane, jsem soběstačná po všech stránkách, nehledám "sponzora", brala jsem ho do doby odchodu od ženy jen jako muže velmi neurčitého, muže se závazky, muže, na kterého nemám ani v nejmenším nárok ... snažila jsem se, aby na své ženě hledal ty dobré stránky, ale u nich se něco zlomilo (co, to nevím, nevytahuje to přede mnou)... dobře věděl, že nechci být tím důvodem, pro který bude od skoro rodiny odcházet ... věděl, že si můžu najít jiného, mladšího (je mezi námi velký věkový rozdíl), že jsem sázka do loterie, zatímco doma má "jistotu" a přece odešel ... mrzí mě, že se to jeho ženě i dceři stalo, ale necítím se být vinna jejich rozchodem. Moje manželství se totiž taky rozpadlo, ale právě proto, že na naši milenku jsem přišla až po rozvodu (docvaklo mi to poněkud pozdě), dovoluju si tvrdit, že rozpad vztahu nezpůsobují milenky. Je to nechu partnerů spolu komunikovat, něco spolu vyřešit ... snahy o házení špíny, vyčítání, snahy o vlastnění druhého - na obou stranách, snahy manipulovat partnerem přes dítě a tím nutný pokles v očích partnera, pokud on tedy není naprostý idiot, snahy mužů zatloukat a tvářit se, že se nic neděje, snahy žen manipulovat přes přestárlé rodiče partnera...snaha pokořit druhého, uvázat ho doma na řetěz pomocí výčitek, pláče a poukazování na nebohé děti ... jen blázen by zůstával s takovou manipulující ženskou ... a jen blázen ženská by zůstala s chlapem, který strká hlavu do písku jako pštros namísto toho, aby jí řekl, co mu doopravdy na jejich vztahu vadí ... Na svém partnerovi si vážím toho, že i když sice svou původní rodinu opustil, tak přesto se chová ke své dceři dál jako táta (nejen jako táta na víkend), nechrtí se o každou korunu, přeje tý holce tak, jak může přát jen opravdový táta. Přesto od dcery často slýchám, že maminka na kroužek kytary nemá apod. (matka je obchodní zástupkyní firmy s okny a dveřmi, sama taky nemá životní minimum) ... výživné jí přítel dává sám od sebe, bez soudního rozhodnutí, poměrně vysoké a když dcera chce na cokoli přispět, přispěje jí, dárky k narozkám apod. nešidí .... Nedivím se, že utekl od ženy s takovým charakterem ...

Sorry, ale nějak to ze mě, bůhvíproč, muselo ven.... snad možná proto, že můj bývalý manžel se takhle k naší společné dceři nechová ani náhodou...on je takový ten "tatínek" i s těmi uvozovkami .... se mi chce někdy grater

Není tady

 

#50 12. 4. 2007 14:07

madabouttraviata
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 3. 2007
Příspěvky: 258

Re: Boží mlýny??????????

Pro mě v tomto případě B-ží mlýny budou mlít, až nějaká kočička opustí toho chlapa a on se bude trápit a zůstane třeba starý a opuštěný... U té milenky ani tak nejde o B-ží mlýny, ale o to, že si měla uvědomit, do čeho jde: pravidlo - pokud ten muž opustil svou ženu (a děti), je docela velká šance, že opustí i další ženu (a děti) - to je jen jasný vývoj situace...


I had a farm in Africa at the foot of the Ngong Hills. The Equator runs across these highlands, a hundred miles to the north, and the farm lay at an altitude of over six thousand feet. In the day-time you felt that you had got high up; near to the sun, but the early mornings and evenings were limpid and restful, and the nights were cold.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů