Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 8. 4. 2007 19:46

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Berušky drahé.....   pussa
Komplikovaný vztah s matkou je problémem mnoha žen.... Přitom ji podvědomě kopírujeme stejně tak jako ona zkopírovala svoji matku - naši babičku... A jasně, že křičíme, že to není pravda, že my nikdy nebnudeme jako máma....

Když jsem to před zhruba dvanácti lety zkusila dát do pořádku, šla jsem na regresivní terpii, to máma ještě žila, a tam dostala histerický záchvat nepříčetnosti, když se ke mně terapetka přiblížila jen se slovem máma...
Vzdala jsem to, ale stejně si mne to našlo - když pak zemřela, poslouchala jsem litanie o její neskonalé dobrotě a měla chu vraždit - můj vztek a ukřivděnost se stupňopvaly. Ale jen do té doby, než přišly zásadní informace o mámině dětství, o poměrech v rodině. Velmi rychle mne vztek přešel a já si to čistě rozumově srovnala v hlavě. Podařilo se mi to "nějak" - čistě rozumově uzavřít, vztek odešel, křivda zůstala.

Znovu jsem to otevřela zhruba před rokem - nejen že jsem si všimla, že stále dělám stejné chyby jako ona, ale dostala jsem strach, že je bude dělat i moje dcera - že zkopíruje ten děsný vzorec naší ženské linie.
Šla jsem ke kinezioložce a nastal pravý masakr. Naštěstí ta drobná holčina - terapeutka mne vůbec nešetřila a "nedala pokoj" dokud se neodloupla další slupka "dětského vzdoru", který ve mně z dětství zůstal, a neproměnila se v čisté pochopení..... o nic jiného totiž nejde - ohlédnout se za sebe. Vím, co to je probrečet nekonečné hodiny jak malé dítě...

Zásadní změnu přinesly rodinné konstalace. Konečně se mi podařilo to z "hlavy" dostat i do "srdce". Nejen že to "chápu", ale já si to i "prožila".
A to byla naprostá bomba smile
Rodiče nám dali život, ale co my si s ním uděláme, do toho jim je houby s octem, nemají nás co soudit, stejně jako my nemůžeme soudit je. Nevíme totiž, čím si museli projít zase oni, co je formovalo, křivilo, drtilo....
Všichni jen děláme co můžem, abychom přežili. A na tomhle světě to nikdy nebylo a ani nebude obvzl᚝ lehké. My máme jiné podmínky, než které měli naši rodiče a tak v tomto případě rozhodně neplatí: podle sebe soudím tebe, tedy jinak: tohle já bych svému dítěti nikdy neudělala...

Každý jsme si své rodiče vybrali a jistě jsme věděli, proč.
Nic jim nedlužíme, jen poděkování za život.

Není vůbec třeba to "talčit silou". Všechno má svůj čas, co dnes nejde, půjde zítra nebo pozítří...ten vztah se roky křivil, nemůžete ho narovnat během pár meditací nebo terapií. Je ale nutné to CHTÍT NAROVNAT a systematicky a trpělivě na tom pracovat. Už jen proto, abyste to nepředaly dál...
Držím palce  par


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#27 9. 4. 2007 0:25

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Tak se taky hlasim do klubu zenskych, co maji nebo mely problemovy vztah s matkami. wink
Ten nas byl pred lety naprosto otresny a malem jsem to neprezila, kdyz jsem poprve pred nekym priznala, ze svoji mamu nenavidim.
A v te dobe jsem si neumela predstavit, ze by to slo vubec nejak resit a ze bychom nekdy mohly mit normalni vztah.
Ale resit jde vse a po terapii, ruznych seminarich, regresi, kinezologii uz dokazu svoji mamu normalne obejmout, zasmat se s ni, rict ji, ze ji mam rada.
Trvalo to dlouhe roky, hodne trapeni, ale stalo to za to. Mozna to jeste neni uplne idealni vztah, ale jsem moc rada, ze jsem tim vsim prosla, i kdyz to bolelo.
Jinak bych totiz nikdy nezjistila, ze moje mama je vlastne skvela baba.  big_smile

K te meditaci chci jen dodat, ze me hodne pomohlo, kdyz jsem si v meditaci nejdrive predstavila mamku ne dospelou, ale jako malou holcicku. Pak se hodne veci uvolnilo a dokazala jsem ji vice pochopit, odpustit a zacit k ni citit lasku.    pussa


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#28 9. 4. 2007 0:43

x256987
Host

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Výborný film k tématu: Podivná tajemství (orig. Divine secrets of the Ya-ya sisterhood), v půjčovnách.

(Já se poslední dobou nějak neumím rozkecat big_smile )

 

#29 9. 4. 2007 10:42

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Pan - moc děkuji za tvá slova. Cítím to stejně. Dala mi život. Co víc by pro mě mohla udělat? Zbytek je jen to, že dělá co umí a jak to umí. Mám svůj úkol. Rozumově vše chápu, ale možná proto, že jsem právě ve svém mateřsky citlivém období, je mi občas ouvej. Taky bych potřebovala občas "mámu". Jako vždy mám neskutečné štěstí. Mám takovou tchyni. Ale někdy to prostě není ono......


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#30 9. 4. 2007 11:04

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Pavlo,
rozumím ti. To, co říká bublinka, je skvělý návod, jak to taky rovnat - představit si svoji matku jako malou holku, která taky dostávala svoje...
A samozřejmě nesoudit, to není cesta ven, ale do pekla.
Všichni potřebujeme cítit, že nás rodiče milují, je to naše kotva. Bez ní životem poletujeme z rohu do rohu.... A nikam před tím neutečeme, a jdem kamkoliv, berem si to jako závaží s sebou. Je potřeba si to srovnat - v hlavě i v srdci. A nejde to hned, chce to trpělivost.

Když jsem čekla dceru - rizikové těhotenství - matka mi dělala scény až na hranu chápání. Byla už tehdy dost nemocná a tak přestala brát prášky, aby mi ukázala, jaka jsem bestie, když nedělám to, co ona chce.... Tehdy jsem se těžce zatvrdila, abych to vůbec přežila. Připadalo mi to, jako by se role obrátily - ona byla vzdorovitým dítětem a já zlou matkou. Manipulovala mnou tím nejhorším způsobem - pocitem viny. Prostě dělala to, co jí naučila její matka - moje babička. Mimochodem pro mne nejlepší babička na světě...

Jo jo..je to složité, člověk to nesmí vzdát a musí pořád hledat lásku ke druhým a především k sobě smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#31 9. 4. 2007 12:18

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Bublinko, jsme na tom stejně, i já jsem došla ke zjištění, že moje mamka je vlastně super. A ona fakt je. Jenom nemám za sebou ty meditace a různá sezení. Nějak mně ty věci postupně došly samy. A hlavně když jsem se sama dostala do srabu jsem poznala, co vlastně v rodičích mám. A taky když jsem se dozvídala, jaké měla mamka dětství, její role v manželství apod. (to člověk v mládí chápat nemůže, to opravdu příjde až časem, s přicházejícími vlastními životními zkušenostmi). A na vztahu je třeba pracovat, když se mi něco nelíbí, snažit se to sama zlepšit, čas totiž ubíhá hrozně rychle a pak by mohlo být pozdě. no, myšlenku nedokončím, zase někdo zvoní...


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#32 9. 4. 2007 12:42

LViktorka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 635

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Ahojky, dnes ráno jsem se s dcerami dost pohádala, že jsem rovnou z postele vlezla k počítači (chtě řešit pokřivený vztah s matkou). Začínají mi říkat, že jsem závislák. Víte někdo, jak tohle obhájit před čtyřma babama a jedním pidichlapem, když jsem si to předtím nikdy nedovolila? Vstanu, jdu hned pracovat, večer, všichni spí, já ještě pracuju, jdu spat poslední. Posledních pár dnů to chtělo být jinak, chtěla jsem si trochu "pokecat" a už to mám na talíři.

Hrozně moc mně potěšila myšlenka představit si mámu jako malou holčičku. To je ta jediná možnost, pro mne, jak vyvinout nějaký pozitivní pocit. Ano, to jde úplně skvěle dokonce to ve mně vyvolává nějakou touhu ochránit ji, opatřit a pomoct jí. Mooooooooooc děkuji Bublince, nikdy, nikdy bych nevěřila, že nějaký obraz mojí mámy může být tak milý, fakt. Mám od čeho se odrazit, moc,moc děkuji.
Myslíte, že se smajlici dají udělat i do okna rychlé odpovědi? Viktorka

Není tady

 

#33 9. 4. 2007 13:39

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Dají.
Klikni si dole pod oknem na Smailíky, okopíruj smajlík, který potřebuješ do okna a je to.

A před svými babami a pidichlapem nemusíš přece obhajovat vůbec nic. Nebo se snad cítíš provinile, že si povídaš s námi???

Upravil(a) Pandorraa (9. 4. 2007 14:56)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#34 9. 4. 2007 14:26

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Lviktorka  tummenupp  hjarta
Jsem rada, ze ti to funguje. Me tahle meditace pomohla, protoze rozumem jsem sice chapala, ze moje mama je takova jaka je, protoze ma za sebou hodne tezkych veci, ale i presto jsem k ni nedokazala citit lasku. V tehle meditaci se to zlomilo.
Tak drzim palec    pussa

Jo a jeste jedna metoda - zkuste si na papir sepsat vsechno, co svym maminkam vycitate a pak se zamyslete, co vam tyhle negativni zkusenosti daly a cemu vas naucily a podekujte za ne. U toho jsem taky prisla na zajimave veci.  big_smile


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#35 9. 4. 2007 14:48

LViktorka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 635

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

bublinka napsal(a):

Lviktorka  tummenupp  hjarta
Jsem rada, ze ti to funguje. Me tahle meditace pomohla, protoze rozumem jsem sice chapala, ze moje mama je takova jaka je, protoze ma za sebou hodne tezkych veci, ale i presto jsem k ni nedokazala citit lasku. V tehle meditaci se to zlomilo.
Tak drzim palec    pussa

Jo a jeste jedna metoda - zkuste si na papir sepsat vsechno, co svym maminkam vycitate a pak se zamyslete, co vam tyhle negativni zkusenosti daly a cemu vas naucily a podekujte za ne. U toho jsem taky prisla na zajimave veci.  big_smile

Diky za rady vissla Zrealizuju, cítím, že jsem na dobré cestě, no a ten anglický text pod čarou, tak zrovna teď bych umírat nechtěla, protože, protože se prostě moc těším, jak šííííííleně se mi uleví! stolt

Není tady

 

#36 9. 4. 2007 15:00

LViktorka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 635

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Pandorraa napsal(a):

A před svými babami a pidichlapem nemusíš přece obhajovat vůbec nic. Nebo se snad cítíš provinile, že si povídaš s námi???

Necítím se provinile, ale podsouvají mi to, jsou v převaze, tak bych mohla lehce podlehnout. "Plkání" je totiž užitečné jenom pro mne, a oni (moji blízcí) ani netuší, že bych mohla být veselejší, spokojenější a tím pádem i VÝKONNĚJŠÍ.

Není tady

 

#37 9. 4. 2007 18:12

děvčička
♥------
Registrovaný: 29. 9. 2006
Příspěvky: 19

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Musím říct,že mi to vyrazilo dech.U nás to sice až takhle citově není,ale taky nejsme psí čumáci smile .Já bych si přála,abych měla takový vztah s mámou.My spolu nejsme na válečné cestě a nepošlu ji někam,když mi řekne udělej to nebo támhle to,ale vadí mi,že si se mnou nepovídá,že mě moc neposlouchá,nevnímá.A kdybych nevylízala celej den z pokoje,tak by si na mě vzpomněla jen tehdy,kdyby potřebovala třeba umýt nádobí.

Prostě mě ten úryvek dostal k slzlám.Kdybych byla sama doma,tak bych měla pod sebou louži ze slziček grater

Není tady

 

#38 9. 4. 2007 21:27

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Viktorko, oni si zvyknou reta Zvykli si, jaká jsi výkonná, zvyknou si i na opak - i když budou víc remcat. Co jim zbyde? Ty už se těchhle potlachů nevzdáš....co?? wink
Tak jsem se trochu uklidnila a můžu s vámi pokračovat.
Dneska jem něco vyklízela z komory a našla jsem tam mámin kufřík, co si ho balívala,když k nám jezdila. Čtrnáct let tam ležel....párkrát jsem se ho pokusila vyhodit, dneska jsem si řekla, že se nedá nic dělat a poletí. Ale - já ho prosím otevřela.Jako tu skříňku zdepřítomné Pandorry. A uviděla jsem mámu jako živou. Kufřík sbalený tak, jak to udělala sama- pečlivě a hezky - dokonce po ní ještě voněl. Tak si to umíte představit, co asi následovalo... ještěže byl manža kdesi na chotbale. Zase mě zaplavila ta stará známá vlna beznadějné lásky a v rámci toho jsem se pokusila o Bublinčinu variantu mámy, jako malé holčičky. No-nepovedlo se, aji v téhle představě mě zahnala. Prostě se mi nedaří představit si, že o mně moje máma stojí....ach jo.Jestlipak se někdy změní aspoň ta představa....
Fatimo, já nějak neřeším, jestli musím, nebo nemusím své rodiče milovat, jen jsem chtěla smětsvoji mámu milovat. Ta tvoje tě taky pěkně masí, ale napadlo mě, že kdybys dokázala říct na začátku každého telefonátu "mami,jakmile začneš o tom, že jsem tlustá, tak okamžitě pokládám telefon", Kdyby se ti to povedlo říct a potom i dodržet, asi by dala pokoj, co myslíš?
Ona ta moje mě vláčela na té mojí šílené lásce a touze jako na vařené nudli, ale je strašně těžké zakázat si milovat i když člověk ví dobře, jak zhoubná ta láska je...nehledě k tomu, že zakazovat sama sobě lásku je tanec na ostří nože. Anoano, já vím, že je nutno tuhle bolestnou lásku přetavit v lásku jaksi..všobecnou, bezpodmínečnou a tak. Jen, že moje maminka mě rozcupovala na malinké kousíčky, tak musím nejprve ty kousíčky někde najít a sebrat....myslela, jsem si, že jsem už skoro celá a náhle šupho: takovej kusanec chybí...


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#39 9. 4. 2007 21:30

LViktorka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 635

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Děvčičko, který úryvek Tě dohnal k slzám? A čím se zabývá Tvoje maminka, když Ty jsi "zavřená v pokoji"? tongue

Není tady

 

#40 9. 4. 2007 21:42

LViktorka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 635

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

lupina montana napsal(a):

Ty už se těchhle potlachů nevzdáš....co?? wink

styrka

Asi ne. Já totiž mezitím hledám na internetu, blebleble, a už dnes, po pár dnech "plavání", nemůžu pochopit, jak jsem to mohla tak dlouho vydržet?! Tolik depresí zde mohlo být zlikvidováno...

Není tady

 

#41 10. 4. 2007 8:21

honey72
♥♥-----
Registrovaný: 6. 10. 2006
Příspěvky: 57

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

No, Fatimo, přečíst si po ránu takovéto téma, je dost těžký kalibr. Já bych to shrnula asi takto. Při představě, že svojí mámu objímám, pusinkuju a říkám jak jí mám ráda se mi udělá dost nevolno. A představa, že ona něco takového říká mě, ve mě vyvolává obrovský vztek. Nᚠvztah je na mínusových hodnotách, přesto že od sebe bydlíme 25km už 5 let jsme se neviděly, neslyšely, nezajímám jí ani já, ani moje děti, ani můj bratr (její syn). Moje děti, pokud se o ní zmíní, není to babička, ale jen moje máma. S naším vztahem nevztahem se peru 20let a ze všeho nejvíc mě na tom mrzí to, že jsem přišla o sestru.

Není tady

 

#42 10. 4. 2007 10:06

Natynka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 1237

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Fatimo a Pandorro: díky hjarta


Popřej mi pane, abych v boji, který jde životem, měla odvahu riskovat a udeřit.
A mám - li zvítězit, dej, a je to po právu.
A mám - li prohrát, dej, abych dovedla stát u cesty a pozdravit vítěze, až půjde kolem.

Není tady

 

#43 10. 4. 2007 10:43

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Tak jsem si přečetla příspěvky, ale nějak jim nerozumím. Prostě si neumím přestavit,  co některým z Vás mámy tak udělaly, že k nim máte takový vztah?   Nechci, aby to vyznělo, že někoho odsuzuji, spíš lituji. Pro mě  je máma, prostě  MÁMA,   blízký člověk, jistota,  klid,  ale někdy taky zlost, starosti...


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#44 10. 4. 2007 10:44

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Lupino a jak to dopadlo s tim kufrikem? Dala jsi ho zpatky do skrine nebo nakonec letel?
Nejak stejne nerozumim tomu tvemu problemu s mamou, ty jsi ji chtela milovat a ona ti to nedovolila? Neumim si moc dobre predstavit, ze jsou mamy, ktere by o sve deti vubec nestaly. Teda asi musi byt, to by jinak deti nekoncily v detskych domovech a kojeneckych ustavech, ale to asi neni tvuj pripad, ne?

Vis, ja jsem si cely zivot myslela, ze me rodice nechteli, ale ze si me teda nechali, kdyz uz jsem se jim prihodila. Ale trpela jsem takovym tim pocitem nechteneho ditete, pocitem, ze jsem tu navic a ze jsem rodicum zkazila zivot. 
Ale pak jsem si v regresi zazila, ze moje mama i pres ten sok, ze je tehotna, se rozhodla si me nechat a moc se na me tesila - a tenhle jeji pocit jsem si procitila a prestala pochybovat, ze me nema rada. Nekdy staci nejaka jedna vzpominka a na ni se da hodne postavit.


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#45 10. 4. 2007 11:52

honey72
♥♥-----
Registrovaný: 6. 10. 2006
Příspěvky: 57

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Nela napsal(a):

Tak jsem si přečetla příspěvky, ale nějak jim nerozumím. Prostě si neumím přestavit,  co některým z Vás mámy tak udělaly, že k nim máte takový vztah?   Nechci, aby to vyznělo, že někoho odsuzuji, spíš lituji. Pro mě  je máma, prostě  MÁMA,   blízký člověk, jistota,  klid,  ale někdy taky zlost, starosti...

Víš Nelo, je toho dost. Jedna z věcí je třeba tohle. Představ si, že jsi jako dítě na pionýrským táboře, tátu tam mᚠjako hlavního vedoucího, přijedete domů a máma i s roční sestřičkou jsou přestěhované u pro mě cizího chlapa. Bez jejinýho slova, bez vysvětlení. U soudu se pak dozvíš, že tě MÁMA do vlastní péče nechce. Ani tebe ani bráchu. A otázka Proč? Co jsem jí udělala? že mě nechtěla mě pronásleduje 20let. Vím, že neměla lehké dětství, ale její naprosto laxní přístup ke mě a bráchovi. Zpětně mi docházelo, jak si ze mě dělala aliby, když se potřebovala sejít s milencem. No je toho dost a dost. Když se to po letech tak nějak ustálilo, začala mi mluvit do výchovy dětí v tom smyslu, proč by měly chodit na kroužky, pro by měly hrát hokej, proč by měly mít kolo a lyže, proč by měly jezdit na lyžák, to vše bylo naprosto zbytečný. Mě přece taky žádný kolo nikdy nekoupily a na kroužky nedávaly. Proč taky, co kdyby mě tam náhodou musela odvést a zase mě přivést domů. Nevím jestli ti tvoje máma říká, že seš blbá, čumíš jako kráva apod. Mě ta moje ano a bylo to to poslední co mi řekla. Od té doby, když jí potkám, přejdu na druhý chodník.

Není tady

 

#46 10. 4. 2007 11:57

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Honey, to je fakt síla.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#47 10. 4. 2007 12:03

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Honey, je to opravdu hrozné a lituju tě.  Opravdu si něco takového nedovedu představit. Moje máma mi nikdy nenadávala, spíš mi dávala lásku najevo víc, než bych si v některých situacích přála. Proto  tomu nerozumím a  je mi líto tebe i ostatních "stejně postižených pisatelek."


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#48 10. 4. 2007 12:04

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Nelo, ty šastná bytůstko..... pussa

Bublinko- kufřík zůstal v komoře. tak nějak....hmm.
No já to asi podala nepřesně. moje máma o mě v zásadě asi stála, ale hlavně proto, aby měla koho mučinkovat. Začlo to tím, že jsem byla holka a ta...jaksi byla pro ni  bez ceny. Vlastně to bylo celé dost komické, protože táta naopak moc nestál o kluka... A navíc u porodu málem umřela, což jsem pak slýchala pravidelně ještě jako sama zasloužilá matka. Ale popravdě- to se mi odpouštělo nejsnáz, protože mi poměrně brzy došlo, že je to jen "hrdinský příběh", trochu nešikovně podaný.
To další bylo horší:
moje maminka -pámbu jí dej věčnou slávu - by v jistých ohledech strčila do kapsy i Macchiavelliho. Asi takto: něco- jedno co- jsi provedla. Následuje série vyčítání, mluvení "do duše" (naši to vydrželi i dvě hoďky) a prezentace zločince jakožto naprosto po*ného, malého a hnusného sobce, etc-však to leckdo zná. Dostatečně zdeptaný zločinec se plíží někam do rohu zahrady a když sebere síly a dozpytuje svědomí, plíží se za matičkou pro kousek odpuštění. Dostane se mu velmi chladného přijetí "nemůžu tě ani cítit, zmiz mi z očí" tak mizí.To se opakuje tak dlouho, až zločinec ztratí veškerou naději na usmíření. V tom okamžiku slunce mateřské lásky vykoukne, ale jen tak maličko, aby ve mně vzbudilo jiskřičku naděje a ve chvíli, kdy se odvážím jakkoli se začít zbližovat, kolotoč začíná nanovo. To všechno je okořeněný bráchou na piedestalu tak vysokým, že ani nedohlédneš..a denní masáží - Fatima ví asi jakou, jen rafinovanější. Asi takto: "Ach bože, dítě...proč ty jsi musela podědit po každéhm to horší...Taková škoda, že nemᚠnohy po mně...Proboha-to opravdu NEJSI SCHOPNÁ udělat něco s tím mastným nosánkem?....O-včá-ci, ci dítě, ne cííí..." a tak. Mnohokrát denně.
Když mi bylo asi 19, sebrala jsem všechny zbývající síly a našla si podnájem .Pamětníci potvrdí, že to byl v  Praze poloviny let sedmdesátých docela úctyhodný výkon. Věděla jsem, že to doma nesmím říkat, a že nejlepší by bylo zmizet po anglicku-jenže jsem to nevydržela ( já vás vidím, všechny, co se  se teďko vesele smějete...no já už se taky směju, jen pořád ještě trochu hystericky  yikes lol )..řekla jsem, že se hodlám odstěhovat a máma mi udělala šílenou scénu, jak ji opouštím a že ji budu mít na svědomí...
mmch, vynikající odpověď mívala taky, když jsem se zoufale chtěla dobrat toho, co po mně vlastně chce. Říkala "ty DOBŘE víš, tak mi tu nešaškuj..."
Plakat? Zakázáno. Jakmile jsem začla nabírat, měli takový rituál...celorodinně se mi posmívali. Podotýká, že si to jasně pamatuju z doby, kdy mi bylo šest. Děěsná sranda...jo..
panejo, takovej elaborát, že se i jezdec musí natahovat - ale je mi trošinku lehčej, to se musí nechat. Díky, Fatimo... pussa


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#49 10. 4. 2007 12:47

honey72
♥♥-----
Registrovaný: 6. 10. 2006
Příspěvky: 57

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Alespoň vím čemu se mám ve výchově svých dětí vyhnout. I když občas se mi stane, že mi začně blikat červené světlo - bacha  to by řekla / udělala ona, a beru zpátečku. Jo geny se nezapřou neutral

Upravil(a) honey72 (10. 4. 2007 12:47)

Není tady

 

#50 10. 4. 2007 13:36

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Téma pro ty, kteří nemají vyřešený vztah se svou matkou

Nelo, buď ráda, že problémům s matkou nerozumíš. Určitě mᚠtaké svoje. Každý si neseme svůj kříž, někdo ho má t잚í někdo lehčí a máme se z něj poučit, naučit se lásce a pochopit. A věř, nejsou to někdy jednoduché úkoly. Proto  má každý člověk trochu jiný start do života. Buď ráda, že neřešíš vztah s matkou, neboj, ono na tebe něco jiného k řešení čeká...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů