Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 25. 4. 2007 19:32

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Styk otce a dítěte

Mia: Hlavně, že to dopadlo tak, že už mᚠmalou u sebe. Udělej to tak, jak Ti tady radíme: sociálka-předběžné opatření-a nazdar. Přece si nemůžeš tyhle nervy zažívat pokaždé, když si tatíček usmyslí!!! A hlavně, jak celý incident musel působit na naprosto nepřipravené dítě, uvědom si, že o malou tady jde v první řadě!!! Osmnáctiměsíční holčička není balík, který se vyzvedává a nevrací podle toho, jak si tatíček s babičkou usmyslí.
Že aspoň matka Tvého bývalého neměla dostatek rozumu, když ho neměl on, tomu se opravdu divím. Vždy je sama máma, to si neuvědomila, jak by bylo jí, kdyby jí totéž někdo udělal s jejím vlastním dítětem usch?


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#52 25. 4. 2007 19:46

mia.mia.x
♥------
Registrovaný: 6. 4. 2007
Příspěvky: 22

Re: Styk otce a dítěte

mimyy napsal(a):

Já to fakt nemyslím špatně kapitulation

Jen se v tomto vidím - není to tak dlouho, co BM odvezl malé dítě kamarádce..o to horší, že za hranice.. a tos neviděla, co se potom dělo. Během chvíle byl mazec na všech hranicich a díky Bohu vše dobře dopadlo. Ostatně uškodil si sám nejvíc..a tímto děkuji jedné nejmenované Míše zde z babinetu smile

Já si myslím, že kdyby mi nepomohla policie, okamžitě obvolávám nějaké linky bezpečí nebo nevím..nějaký ten kruh...a hlavně..já i kdybych mela strávit noc ve dveřích, tak neodejdu..A popravdě já se obávám, že bych ztropila takovou scénu, že by mi ji policajti ještě rádi vymohli zpět..o tom, co by se dělo, až bych zoufale volala svýmu tátovi (a to jsem fakt velká holka), ani nemluvím...

A jsem ráda, že mᚠmalou u sebe!!! a v pořádku!!

Vím, že to nemyslíš špatně. Vyčítám si, že jsem mohla udělat víc. Ale teď už vím, že už mu jí nedám. Ani malá ani já nebudeme pro něj hračky.

Není tady

 

#53 25. 4. 2007 20:17

mia.mia.x
♥------
Registrovaný: 6. 4. 2007
Příspěvky: 22

Re: Styk otce a dítěte

Kiara napsal(a):

Mia: Hlavně, že to dopadlo tak, že už mᚠmalou u sebe. Udělej to tak, jak Ti tady radíme: sociálka-předběžné opatření-a nazdar. Přece si nemůžeš tyhle nervy zažívat pokaždé, když si tatíček usmyslí!!! A hlavně, jak celý incident musel působit na naprosto nepřipravené dítě, uvědom si, že o malou tady jde v první řadě!!! Osmnáctiměsíční holčička není balík, který se vyzvedává a nevrací podle toho, jak si tatíček s babičkou usmyslí.
Že aspoň matka Tvého bývalého neměla dostatek rozumu, když ho neměl on, tomu se opravdu divím. Vždy je sama máma, to si neuvědomila, jak by bylo jí, kdyby jí totéž někdo udělal s jejím vlastním dítětem usch?

SAMOZŘEJMĚ ŽE NEJDULEŽITĚJŠÍ JE MALÁ!!!!
Jak už jsem psala. musí si uvědomit, že malá není věc! jeho maminka o tom údajně nevěděla. On jí řekl, že jsme domluvení - do středy. Udělal ze mě hysterku, která nemůže být noc bez malé. Opravdu to nikdy nepochopím.
Udělám co mi radíte. Nenechám to jen tak.

Není tady

 

#54 25. 4. 2007 20:40

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Styk otce a dítěte

No tak v tom případě bych babičku zkontaktovala a vyložila bych jí, jak se věci doopravdy měly, že není možné, aby její syn jednal tak, jak jednal a připravoval nervy všem okolo. Takže Tvůj bývalý přítel lhal i vlastní matce, no to je paráda sad Určitě bych na sobě nenechala to, že jsem nějaká hysterka, která porušuje domluvy, dělá maléry a volá policajty. Sice každá máma věří především vlastnímu dítěti, ale pokud je ta paní alespoň trochu soudná, sama si to přebere. A to ještě neví, že ji její synek učinil babičkou už podruhé smile O tomto bych se nezmiňovala, to je záležitost Tvého bývalého a jeho přítelkyně, kterou si musí vyřešit sami mezi sebou. Nicméně to dokresluje charakter Tvého bývalce. No, ale aspoň podle posledních událostí jeho současná přítelkyně ví, s kým má tu čest. Na jejím místě bych se oprávněně obávala, že tak, jak se chová k Tobě, bude se chovat i k ní a fakt, že je těhotná a zatím mu nic neřekla taky o leccčem svědčí.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#55 25. 4. 2007 20:54

mia.mia.x
♥------
Registrovaný: 6. 4. 2007
Příspěvky: 22

Re: Styk otce a dítěte

Abych pravdu řekla, že mě nezaleží co si o mě jeho mamina myslí. I když je to mojí holčičky babička ..... Já znám pravdu, a bylo by mi trapné za ní jít a něco jí vysvětlovat. O těhotenství jeho přítelkyně bych nemluvila, to si musí vyřídit oni dva.
Nevěřím tomu, že by měl o Leonku opravdový zájem. Takovou dobu nás neznal a teď? Určitě mě chtěl jen vytočit, ublížit!!! Doufám, že se ke své přitelkyni nebude chovat tak jako k nám.
Psalo se tady, co by některé maminy daly za to kdyby otcové jejich dětí se o ně zajímali. Jsem sobecká, ale co já bych dala za to, aby na nás "zapoměl". Co jí takový člověk může do života dát? Lhaní? Podvádění? .........

Není tady

 

#56 25. 4. 2007 21:02

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Styk otce a dítěte

Vím, že ho ze života nemohu vymazat, ale chtěla bych, aby neměl na ní žádné právo.
On si ji nezaslouží.
Dítě není žádný balík, co si vyzvednu a vrátím...
Co ji takový člověk může do života dát?
----------------------------------------------------------------------------------------------------

No hlavně, že o malou jde v první řadě...
A dokonce velkým písmenem!


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#57 25. 4. 2007 21:15

tempora
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 12. 2006
Příspěvky: 384

Re: Styk otce a dítěte

Pandorro mᚠděti? Mám stejný názor jako mia a jde mi o mého syna a ji plně chápu. Takovýhle lidi potažmo otcové, nemohou svým dětem přinést nic dobrého kromě trápení. Už jen t, že nebral ohled na hlčičku když ji odvezl na noc od matky, přičemž ta malá ho v podstatě nezná. To dítě muselo zažít obrovské trauma a tomu idiotovi to bylo úplně jedno, kdyby ji miloval nikdy by to neudělal. chápu tě mio i v tom, že by sis přála aby na vás zapomněl, protože tohle není otec. A věř tomu, že tyhle jeho záchvaty nebudou trvalé. On ji nemiluje on je magor.

Není tady

 

#58 25. 4. 2007 21:21

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Styk otce a dítěte

Mio, mám Ti takovvý nepříjemný pocit, že Tvůj bejvalec v budoucnu nebude šetřit ani svoji současnou přítelkyni. Je takový, jaký je a prostě je to v něm.
Bohužel, už jsi ho uvedla do rodného listu dítěte, takže má určitá práva, která mu ovšem jako matka můžeš striktně vymezit prostřednictvím soudu. Jinudy v Tvé situaci bohužel vlak nejede sad  A Mio, nerouhej se. Jsou tady mámy, na jejichž děti tatínkové zapomněli jak s návštěvami, tak především i s placením výživného, chechtají se někde za bukem a to, z čeho mají jejich potomci vyžít je jim celkem dost putna.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#59 25. 4. 2007 21:30

mia.mia.x
♥------
Registrovaný: 6. 4. 2007
Příspěvky: 22

Re: Styk otce a dítěte

Je mi jasné, že už s tím nic nenadělám. Napsala jsem to tak, jak to cítím. Ano moje malá je to nejduležitější v životě!!!!

Není tady

 

#60 25. 4. 2007 22:10

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1817

Re: Styk otce a dítěte

mia.mia.x napsal(a):

mám jí ve své péči. Jen nemáme upravený styk s malou. Co nejdřív si tam zajdu.
Všem děkuji za podporu.

Pockej ty uz ji mas soudne sverenou do Tve pece?Vy uz jste byli u soudu?


Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

 

#61 25. 4. 2007 22:12

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Styk otce a dítěte

mio,
já tě samozřejmě chápu, ale z toho, co píšeš, je mi smutno. Čeká tě nejspíš ještě dost trápení. A bohužel nejen tebe...možná si to neuvědomuješ, ale i ty to řešíš tak, jako by malá byla jen "balík", o ktereém budeš rozhodovat pouze ty..... Ještě si nechápeš a pravděpodobně si to ani uvědomovat nemůžeš, že otec a matka je něco jiného než manžel a manželka... To, co "udělal TOBĚ", nemá vůbec nic společného s ní.....
Chová se jak idiot, to je pravda, ale ty se vůbec nezabývᚠotázkou PROČ...nu nejspíš nemusíš, ale...... bohužel se to týká toho nejcennějšího, co na světě, jak tvrdíš, máš...
Možná bys měla zapřemýšlet nad tím, že by se chová hloupě a nezodpovědně, chová se tak, jak to nejlépe umí.... A bylas to ty, kdo si ho vybral za otce své dcery.

tempora,
DVĚ! A dokonce už to nejsou děti, takže "porodní bolesti" jsem si prožila už DVAKRÁT
- poprvé, když jsem je rodila
- podruhé, když jsme "přestřihli" onu pomyslnou pupeční šňůru a já přijala fakt, že to už nejsou děti, kterým můžu ve jménu nehynoucí mateřské
  lásky bezostyšně furt kecat do života. A možná právě proto, že to vím a respektuji, tak si oba chodí v případě potřeby pro můj názor. Netvrdím,
  že se jím vždy stopro řídí, ale zajímá je. A to je fér partnerství - dospělý + dospělý

To, co říkáš, že takovýhle lidé nemohou svým dětem nic přinést do života kromě trápení, to jsou kecy. (Říkám to přesto, že mne za to zase některé jemnocitné duše ukamenují. Ale bohužel trvám na tom) Nikdy nemůžeš vědět, která zkušenost se nakonec ukáže pro člověka jako ta nejcennější. Ono je všechno zlé vždy k něčemu dobré, pokud to člověk umí správně uchopit.

A právě TOHLE je teď úkol prop mia.mia.x. Protože ona toho člověka své dceři do života přivedla. Všechno je zatím jen mezí jím a ní. Oba ponesou svůj díl na případném "utrpení". Té zodpovědnosti se nemůže zbavit ani jeden z nich.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#62 25. 4. 2007 23:01

x21365
Host

Re: Styk otce a dítěte

Mio, první příspěvek si psala 7.4.....už si něco udělala ? Říct, já mu ji nedám není řešení, bohužel ani do budoucna a mohlo by se to obrátit proti tobě. Zajdi na polici a trvej na tom, at ti dají protokol , jak si je volala. Pokud žádný nesepsali, chtěj potvrzení o výjezdu a že tu a tu situaci skutečně řešili. Nevíš, co se bude dít dál.
Zajdi na sociální odbor a vše jim tam řekni a požádej o předběžné opatření  u soudu , aby bez tvého vědomí nemohl malou nikam odvézt.
A pak doporučuji, i když to pro tebe možná bude těžké dohodu s otcem. Jak si to představuje on, jak ty a zkusit nalézt kompromis. Pokud bude vyhrožovat atd.... počkej na rozhodnutí soudu o styku otce s dítětem.
A jestli se bojíš mu ji dát, jdi na procházku nebo kam ji chce vzít s ním . A jasně mu řekni, že mu malou nedáš, pokud  ti písemně nedá, kdy a v kolik ji vrátí. Víš, on možná bude hajzl nebo prostě jen pochopil, že má dceru a chce se s ní vídat. To nedokážu posoudit a ty bud připravená na obě varianty. A hlavně na nic nečekej, samo se to nevyřeší .  Drž se

 

#63 25. 4. 2007 23:57

LViktorka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 635

Re: Styk otce a dítěte

Musím se prostě ozvat, i když jsem si říkala, že už ne.
Mio, Tvoje dcera je jistě plodem lásky. Má dva rodiče, Tebe a otce. Vy jste si "něco" provedli, rozešli se, ale ona tady je a je na Vás, co od Vás do života dostane. Tvé jednání, jak jsi ho tady popsala, je přirozeně mateřské, sympatické, až na jednu drobnou vadu: nemᚠprávo oddělit ji od jejího otce, a se chová jak chce pošetile. Dítě se schovává a chrání jedině před otcem alkoholikem, deviantem nebo kriminálníkem. Tvůj BP  JENOM zmatkuje. I v tom, že říká, že Ti ji vezme, či nevrátí. To jsou jenom ramena, gesto, nezralost. Pokud jsi chytřejší a zralejší Ty (předpokládám, že ano, jsi s dcerou fakticky mnohem déle, než on), je to na Tobě, abys ho usměrnila. Vždy on očividně neví, co má dělat. Rozhodl se pobýt s dcerou a neměl odvahu to říct pravdivě své partnerce, ani matce. Možná by to šlo trošku přirovnat k filmu "Táta v sukni". Tady každý z rodičů udělal jakousi chybu, situace se zdála jako nevratná, a přesto...
Vím o čem mluví Pandora "Nikdy nemůžeš vědět, která zkušenost se nakonec ukáže pro člověka jako ta nejcennější..." - když se na tu událost podívᚠz druhé strany a budeš úpřimná, musíš uznat, že Tvůj BP se
zachoval jako hrdina (ve svých očích a jistě i v srdci): Vymyslel geniální plán, jak být s dcerou déle - obelhal Tebe i matku. Tobě nahnal strach (musel sám sobě v tu chvíli připadat jako ten, kdo ovládá situaci, kdo určuje pravidla) a sobě dokázal, že OPRAVDU může udělat, co uzná za vhodné. Když on byl na bojovém poli, pozapoměl myslet na to, co zažívᚠTy, a malá. Někteří v této diskuzi ho zato strááášně odsuzují, ale... z malé ani z Tebe neubylo. Až soud určí, že ona k němu půjde dvakrát v měsíci i na noc, určitě nebudeš vystrašená ani rozzlobená. A malá? Dobře, šla s někým, koho jste nazvali "cizím člověkem", on sám se rozhodl, že ji skoro rok a půl nezná. Buďte spravedliví, kolik lidí udělá v životě chyby, daleko t잚í chyby, někteří otcové (nebo i matky), se ke svým dětem hlásí třeba až v jejich dospělosti, proč ho za to pranýrovat?
Nechci, aby si někdo myslel, že se ho zastávám. Fakt se chová jako blbec, opustil těhotnou partnerku, nezajímal se o malou, klesl až k jakýmsi intrikám a podvodům, ale...myslím, že by měl dostat šanci. Ne vydat mu dceru, aby s ňou oral a její mamince drásal nervy, ale aby jeho postavení v jejích očích nebylo jako nějakého odpadu lidstva, který patří jenom na smetiště. Fandím Vám všem, Mio, aby jste našli tu zlatou střední cestu. kapitulation

Není tady

 

#64 26. 4. 2007 7:36

tempora
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 12. 2006
Příspěvky: 384

Re: Styk otce a dítěte

Holky nevím, jestli jste něco takového řešili ve svých životech, ale já ano¨. Nevím co může dítěti přinést otec, který je tak bezohledně vytrhne z domova a odveze na noc do úplně cizího prostředí mezi - pro tu malinkou cizí lidi. Nechápu co by jí to mohlo přinést dobrého kromě traumat. A nevím jestli bylo pro mé dítě dobré, že neznalo vlastního otce a když měl po nějaké době záchvat otcovství a já uvažovala, tak jak vy a řekla jsem si, že nezáleží co my jsme si udělali, že je to pořád jeho otec. Ty jeho záchvaty trvaly pár  týdnů, kluk si na něj zvykl, začal ho mít rád a pak už se nëukázal. A přemýšlím, jak přemýšlím, nevím co dobrého mu to v jeho necelých dvou letech přineslo, kromě stresu a spousty otázek proč? Teď se vídáme akorát u soudu, protože a platí kolik platí pořád je to pro něj moc. Malej ho nezajímá a přinutit ho být otcem nemůžu. Jenom lituji, že jsem mu vyšla tenkrát vstříc a vystavila syna takovému trápení. Znala jsem ho a mělo mi být jasné, že to takhle dopadne. Ano vybraly jsme si je my, bylo to špatně, ale teď zase musíme chránit svoje děti. Já neříkám aby mu mia malou nedávala, po rozhodnutí soudu, s ohledem na její věk určitě, ale s ním už bych se nebavila, tohle se prostě dětem nedělá.

Není tady

 

#65 26. 4. 2007 7:58

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Styk otce a dítěte

I špatná zkušenost dítěte je cenná zkušenost a mermomocí se snažit chránit dítě před okolním světem se mi zdá kontraproduktivní. Určitě bych se vyvaroval pohnutkám typu, že mě se to nelíbí, tak to ani dítěti nic přinést nemůže (nic dobrého).


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#66 26. 4. 2007 8:05

tempora
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 12. 2006
Příspěvky: 384

Re: Styk otce a dítěte

Proboha tady nejde o to jestli se to líbí mně nebo ne. Myslíš, že tomu dítěti se to líbilo? Že někdo koho má rád najednou zmizí z jehö života beze slova? Nebo že někdo koho nezná jej odveze od matky do cizího prostředí na celou noc a celý den? To si opravdu myslíš,že takhle malinké dítě je z toho nadšené? To snad ne?

Není tady

 

#67 26. 4. 2007 8:28

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Styk otce a dítěte

Dítěti je rok a půl. Každé dítě je jiné, ale kdyby se tohle stalo s mým synem, léčím ho z podobné " cenné " zkušenosti ještě hodně dlouho.
Souhlasím s Temporou. Takhle se zodpovědný otec nechová.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#68 26. 4. 2007 8:37

tempora
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 12. 2006
Příspěvky: 384

Re: Styk otce a dítěte

Díky Eri tummenupp Můj syn by na tom byl obdobně, neumím a anï nechci si to představovat. A není to o tom, že bych o izolovala od vnějšího světa, ale je něco jiného nechat ho si rozbít koleno, když leze někam kam nemá a dobře ví, že nemá, něco jiného nechat ho zažít něco takového s krásným odůvodněním, že možná mu to přinese i něco dobrého. Jak je mio?

Není tady

 

#69 26. 4. 2007 8:50

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Styk otce a dítěte

Eri napsal(a):

Takhle se zodpovědný otec nechová.

A co zodpovědná matka?
Ta se chová JAK??? A hlavně kdy? PŘED a nebo stačí až PO početí chovat se zodpovědně???
Ty necítíš absurditu té tvé věty?

Proč je tak těžké pochopit, že tenhle muž je jediný otec, kterého to dítě má. A možná zůstane jediným otcem napořád, protože bue-li mia takhle uvažovat, těžko si najde ZODPOVĚDNÉHO partnera, který by ve všem všudy obstál.
A její dcera ji ve své dospělostí přesně napodobí......

Opakuji: já chápu miiny obavy o dítě, on se opravdu chová jak infantilní, sobecký  blb, ale tím, že otce "odřízne" od dcery naprosto nic nevyřeší, jen problém prozatím "zabetonuje". Ono se to ale vrátí, jen co bude děvče starší...


tempora,
zkusila jsi někdy zapřemýšlet nad tím, že tohle všechno byla taky cenná zkušenost pro tebe? Že by se to bývalo nemuselo stát, kdybys vše řešila jinak? A proč se ti to vlastně stalo, proč tím tvůj syn musel projít?.....
Nebo opravdu myslíš, že veškerá zodpovědnost za ten karambol je jen na tvém bývalém?


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#70 26. 4. 2007 9:33

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Styk otce a dítěte

Pan, zodpovědnost je na místě u obou.
Teď se ovšem neřeší výběr parnera atd., ale to, že si otec vyzvedl své dítě, domluvil se s matkou na hodině, kdy se dítě vrátí k matce, tam, kde je zvyklé, a otec tuto domluvu nedodržel. Nedal matce žádnou zprávu, nechal ji vyhodit, když si pro něj přišla. To Ti absurdní nepřijde? Podle mne je to slabošské a hrozné, rozhodně to není zodpovědné.

Pan, Ty mᚠuž děti dospělé, koukᚠna to z nadhledu. Já netvrdím, že sebrat dítě a nikdy mu nedovolit setkat se s otcem, je dobré. Třeba si za deset, dvacet let budu myslet to samé, co Ty.
Ale mám malé děti a strašně se o ně bojím. Šíleně moc. Chápu strach, který maminka musela prožívat.
Nehledě na to, že bát se mohlo i dítě. Bylo v neznámém prostředí, bez matky, kterou je zvyklé mít permanentně u sebe. To, co otec udělal, mi rozhodně nepřijde jako dobré řešení.

O tom jsem psala. Nikoliv o výběru partnera a o řešení. Jediné řešení, podle mne, je přestat si dělat naschvály a postavit se problému společně.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#71 26. 4. 2007 10:42

tempora
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 12. 2006
Příspěvky: 384

Re: Styk otce a dítěte

Ne nemyslím si, že veškerá zodpovědnost je na mém bývalém. Samozřejmě je i na mně. Mohla jsem ale ušetřit syna velkého zklamání, kdybych mu znovu neuvěřila, že teď už chce být otcem. Mockrát předtím mi ukázal, že nedokáže milovat nikoho jiného než sám sebe a tak jsem mu neměla znovu věřit a dávat všanc synovi city. Totéž radím mie, neměla by mu už věřit, že dítě vrátí jak se domluví. Dávat, samozřejmě, ale až bude mít v ruce papír se stanoveným stykem a bude se mít na co odvolat až tomu hňupoví opět rupne v bedně. Já neříkám, že mu malinkou už nemá dát nikdy, já říkám nedat dříve než rozhodne soud kdy, kde a na jak dlouho, a je to dítě chráněné před takovým jednáním sobeckého otce.

Není tady

 

#72 26. 4. 2007 13:28

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Styk otce a dítěte

Eri napsal(a):

Ale mám malé děti a strašně se o ně bojím. Šíleně moc.

Myslíš, že když jsou děti velké, že se o ně matka už nebojí????
Ono se ne nadarmo říká: Malé děti, malé starosti, velké děti, velké starosti....

Ten muž se zachoval jako hňup, s tím já souhlasím. Jen mi příjde zbytečné, chovat se stejně..... To pak jen vznikne válka o dítě, která nikdy neskončí. A která nemá žádného vítěze. Konec konců svým způsobem jsme to zažily všechny....
Já na štěstí jsem si tím neprošla, ale jen proto, že jsem včas dala ex najevo, že dítě jako zbraň proti mně prostě používat nebude.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#73 26. 4. 2007 14:07

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Styk otce a dítěte

Pandorraa napsal(a):

Eri napsal(a):

Ale mám malé děti a strašně se o ně bojím. Šíleně moc.

Myslíš, že když jsou děti velké, že se o ně matka už nebojí????
Ono se ne nadarmo říká: Malé děti, malé starosti, velké děti, velké starosti....

Ten muž se zachoval jako hňup, s tím já souhlasím. Jen mi příjde zbytečné, chovat se stejně..... To pak jen vznikne válka o dítě, která nikdy neskončí. A která nemá žádného vítěze. Konec konců svým způsobem jsme to zažily všechny....
Já na štěstí jsem si tím neprošla, ale jen proto, že jsem včas dala ex najevo, že dítě jako zbraň proti mně prostě používat nebude.

Rozhodně si nemyslím, že se o své děti nebojíš.
A omlouvám se, když jsem si znovu přečetla svůj příspěvek, došlo mi, že to tak mohlo být chápáno. dumbom

Jen jsem tím chtěla říct, že u takhle malého dítěte je to alespoň pocitově o to horší, že je tak obrovsky bezbranné. Víš, já to neumím tak hezky napsat, ale chápeš, co tím chci říct?
Já mám kluka skoro pětiletého a klidně ho nechám řádit na zahradě jak chce, jen ho občas skontroluju. Mám půlroční holčičku a nenechám ji na zahradě ani na chvilku, co třeba běžím na záchod. Pro mne je bezbranná, nedokáže si zavolat pomoc. Takhle chápu rozdíl, ne tak, že pokud je dítě velké, přestane se o ně matka bát. Věřím, že se o ně budu bát stejně i když budou dospělí, já se bojím i o manžela a že je to kus chlapa. smile

Další věc je, že tímhle jsem si neprošla. Možná ani nemám právo do toho mluvit. Mě spíš při čtení jejích příspěvků mrazilo, že by tohle jednou udělal někdo mě. Zešílela bych strachy.

Jak už jsem ale psala, podle mne je nutná domluva, to aby spolu mluvili, aby se dohodli. Takhle ubližují sami sobě, ale nejvíc prckovi.

Upravil(a) Eri (26. 4. 2007 14:08)


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#74 11. 7. 2007 15:11

nkristian
♥♥-----
Registrovaný: 16. 5. 2007
Příspěvky: 38

Re: Styk otce a dítěte

"On si jí nezaslouží, nebyl s ní když řekla . " máma" atd., nebyl s ní když začla chodit. O to nejkrásnější a nejdůležitější přišel! A teď by si chtěl hrát na otce? A ještě jí ubližovat? "

jeziiis:-) Kolko takych zien poznam. Maju cez 30 a stale ked sa stretnu s nejakym chlapom, ktory by mal o nich zaujem, tak onho v zapati pridu. Problem je v tom, ze kazdy normalny chlap sa vypytuje na priciny, dovody atd. Ani jeden normalny chlap nerad slapne vedla. A ked ty zacne s tym zvalovanim viny...nepochodis ani dalsich desat minut. Takze skus sa tych emocii rychle zbavit, pretoze toto tvoja dcera nepocituje a nikdy ani nebude. A honem rychlo dospiet a zacat rozmyslat objektivne a nerozhodovat sa cisto na zaklade tvojich emocii a pocitov. Ńakoniec na to aj tak nedoplatis ty, ale tvoja dcera. Kazdy dieta lubi svojich rodicov a to, ze ma tvoj ex novu rodinu, to je len dobre. Zaruka, ze nie je nejak divny. Ono totiz mat rodinu je najvacsia vysada a zasluha.
Skor mam pocit, ze sa bojis, ze ti dceru vezme a bude ju chciet on. Podla mna bude tvoj exak dusevne asi v pohode, ked ma partnerku a necha si od nej poradit.
Zahod emocie, inac postupne budes prichadzat o partnerov a zivotne uspechy.

Není tady

 

#75 23. 8. 2007 17:11

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Styk otce a dítěte

Radíš jej nerobi to, čo robíš ty sám... Hneď si hotový s úsudkom, mᚠfúru domnienok... Vieš hneď, kaý je jej ex, aj aká nie je a mala by ona... Pravda bude niekde uprostred, ale to ty s tvojím čierno-bielym videním asi nepriznáš.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů