Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#101 5. 4. 2007 10:41

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

momentálně vypouštím rybník....  zní to blbě? vedle rybníka mám notebook, zabahněný ruce utírám do kalhot a píšu si přitom s vámi..... Nějaký problém?

Není tady

#102 5. 4. 2007 10:42

cilka
♥♥♥♥♥♥♥

napomínám toho, kdo si začal, protože pořád platí, že příklady táhnou

Není tady

#103 5. 4. 2007 10:46

neprideleno
♥♥-----

cilka napsal(a):

napomínám toho, kdo si začal, protože pořád platí, že příklady táhnou

No dobrá chápu... Je mi jedno co děláte vy... jen jsem to bral tak, že když já mám pracovat na odstranění bugů... co asi děláte vy...  Mimochodem chudáci kalhoty a notebook... Žena bude mít radost smile

Není tady

#104 5. 4. 2007 10:47

neprideleno
♥♥-----

Který bug jste měl konkrétně na mysli? Díval jsem se na bugzillu a nic tam zadané není ... nebo to byl pouze výstřel do prádzna?

Není tady

#105 5. 4. 2007 10:49

cilka
♥♥♥♥♥♥♥

proč žena?
kalhoty se vyperou, ostatně na co jiného by byly, než na používání.... Notebook je určen do provozu, tomu jen tak krom mrazu nic neva a samozřejmě není na zemi smile

Není tady

#106 5. 4. 2007 10:51

neprideleno
♥♥-----

No teda pokud máte kalhoty na utírání bahna z rukou big_smile to je síla... No a na notebook bych si 100% nenechal spíš pršet... mráz přežije pokud není -30 Tohle je již ale trochu mimo tuto původní diskuzi..  A vážně mě zajímá ten bug? wink

Není tady

#107 5. 4. 2007 10:53

Jarka
♥♥♥♥---

Souhlasím. Beznadějné. Naštěstí né s námi, holky smile

Jinak jsem si to po sobě přečetla, zamyslela se a nic. dokonce jsem se pokoušela přijít na to, zda se tam tohle výše napadené tvrzení neobjevuje někde mezi řádky a výsledek.........nic. Neobjevuje.

Nikdy jsem neřekla, že jeden má mít všechno a druhý nic.
Určitě není správné, když rodiče podporují všemi silami jedno dítě a druhé jde stranou, ale děje se to. Ostatně jako spousta jiných věcí, která taky nejsou správná.
Ale to, že si budu stěžovat, že tomu nebo onomu jeho rodiče dali tohle nebo tamto, zatímco mě ne, nebo že takhle dělili svou pomoc i mezi mě a mé sourozence, si fakt nepomůžu.

A promiň ty i Rosemary, ale jak dlouho si asi člověk užívá za 30 tosíc, kolik za to pořídí dovolených a oblečení na míru? Nad tím byste se měli zamyslet

Není tady

#108 5. 4. 2007 10:57

neprideleno
♥♥-----

Jarko Jarko.... To že jste na nic nepřišla... nedivím se... na Vás již mám svůj názor. Vždy vy si odporujete... Jednou říkáte že je v pořádku že babička dá jednomu sourozenci vše a teď píšete úplně něco jiného, s tím že není správné že se to deje... Jak napsala rosemary... její syn by si za 30 tisíc užíval 6 měsíců studia vysoké školy... Tím spíš jak píšete.. Že to jsou relativně malé peníze (pro někoho) měla by se snažit je vrátit... Protože jak sama píšete kolik si za ni pořídí dovolených, proto když si to otočíte neměl by být problém jednu si odpustit a dané peníze vrátit!!!! O což bych se snažil v první řadě! Tím spíš když vidí jak na tom příbuzní jsou!

Upravil(a) neprideleno (5. 4. 2007 10:59)

Není tady

#109 5. 4. 2007 11:01

cilka
♥♥♥♥♥♥♥

není to výstřel do prázdna smile
kalhoty... spíš není čas si mezi tím vším sehnat hadr smile
D隝 mi neva - vypouštím rybník a občas cákám smile to vadí leda displeji
nepridelelno, nech být téhle diskuse, to co tu odpovídají holky, je dané věkem a zkušenostmi, s tím morálka nemá co dělat, na původní otázku jsme rosemary všichni odpověděli - není to správné, děje se to a klid v rodině je cennější. Taky jsem byla takový mušketýr smile

Není tady

#110 5. 4. 2007 11:02

cilka
♥♥♥♥♥♥♥

no nic, musím jít, voda už klesla tak, že se můžu věnovat užitečnější činnosti tak se tu chovejte slušně smile
přeji všem hezký den

Není tady

#111 5. 4. 2007 11:09

neprideleno
♥♥-----

již potřetí se ptám jaký bug (chybu) jste měla na mysli když jste mi řekla že mám opravovat chybu! Musím Vás vyvést z omylu... Display se klidně může vlhkou hadrou umít, ovšem takové klávesnici nedejbože "střevům" vašeho noteboku by se to nelíbilo... a k poslednímu dotazu... danou diskuzi opravdu opouštím. Můj původní záměr byl, osvětlit Vám kolik stojí "kolejní život"  dané odkazy jsou přímo z fakulty VUT a dokumenty vydává rektorát. Můj názor je, že by se měli snažit rodiče dělit finance rovnoměrně nebo spíš se snažit ty kteří jsou na tom hůř trošku vyzvednout a finančně jim pomoci... Neměl bych žaludek na to dívat se jak jeden jezdí na dovolenou a druhý nemá na to udržet dítě na vysoké. S tím prostě souhlasit nemůžu... Myslíte že může být klid v rodině za tohoto stavu? To snad nemůžete myslet vážně  proboha...

Není tady

#112 5. 4. 2007 11:14

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Jedno dítko za 30.000 Kč bude mít bezstarostný půl rok školy a co to druhé?

Není tady

#113 5. 4. 2007 11:20

Blanka1
♥♥♥♥---

neprideleno napsal(a):

Začínám si myslet že tato diskuze asi přestává mít smysl... Nic to nemění na tom, že chování těchto lidí není takové jaké bych si já přál... Je tu někdo kdo si myslí že je "fér" dávat jednomu sourozenci vše a druhému nic? Pokud někoho urazím budu rád... je to hlupák!

Myslím si, že rozhodně není "fér" dávat jednomu sourozenci vše a dalším nic, pokud se k rodičům chovají slušně. Vím o čem mluvím, zažila jsem to na vlastní kůži a šlo o docela velkou sumu, tedy o dům. Tehdy jsem to strašně prožívala, hrozně mně to štvalo, cítila jsem to jako strašlivou nespravedlnost, se sestrou jsem nějakou dobu nebyla schopná komunikovat a s rodiči pouze povinné návštěvy o svátcích, narozeninách apod.
Taky jsme na tom nebyli nijak dobře, byla jsem kvůli nemocným dětem 13 let doma a pak těžko hledala práci v oboru. Dělala jsem ledacos a nebylo to vůbec jednoduché. Sáhli jsme si až na dno a dost dlouho trvalo, než jsme se z toho vyhrabali. Každá koruna byla dobrá. Bylo to o to horší, že rodiče věděli jak na tom jsme a přesto se rozhodli tak, jak se rozhodli.
Jenže pak jsem si uvědomila, to co tady téměř všichni napsali. A se mi to líbí nebo ne, a se mi to zdá sebevíc nespravedlivé je to jejich dům, jejich majetek a oni si s ním mohou nákládat jak chtějí. Chtějí prodat? Prodají. Chtějí darovat? Darují. Já s tím prostě nic, ale vůbec nic nenadělám, jen se narušily vztahy v celé rodině.
Brzo po revoluci jsem se pustila do podnikání, dovolovalo mi to plánovat si práci dle nemocí mých dětí, měla jsem volno, kdy jsem potřebovala. Potřebovala jsem řidiče a v té době můj otec odešel do předčasného důchodu a tak jsem ho poprosila o výpomoc. Byla jsem ráda a platila mu kromě celodenního jídla 500 Kč na ruku za každý den, který jezdil. Po nějakém čase jsem s podnikáním skončila, zase byla na pracáku a zase hledala práci. Ale nikdy, opravdu nikdy jsem rodiče nežádala o finanční nebo jinou výpomoc.
Ano přiznávám, jednou mi půjčili 5 000 Kč a ty jsem do haléře vrátila. Občas, když přijeli na návštěvu přivezli nějaké ovoce ze zahrádky, tak hned na snědení, žádné zásoby a někdy výslužku ze zabíjačky.
Přesto všechno mám svoje rodiče ráda, dnes je jim 66 a 74 let, nikdy jsem nezapomněla na jejich svátek a narozeniny ani dárkem na vánoce. Prostě čas všechnu tu nespravedlnost (z mého hlediska nespravedlnost) otupil a dnes si říkám, že mi to za to nestojí. Vždy jsme si s manželem sami poradili a ne vždy to byla procházka růžovou zahradou, tak zvládnem i studia.
Jsme zdraví, máme s manželem práci, děti jsou zdravé a inteligentní, co víc si přát?

Není tady

#114 5. 4. 2007 11:21

Jarka
♥♥♥♥---

Ještě že už na mě máte názor, teď můžu klidně spát lol
A neodporuji si. Když babička dala všechny (tedy možná, pořád tady ještě není to třetí dítě oné babičky, aby taky řeklo své) peníze, které našetřila, snaše, proto, že jí právě zemřel manžel a ona ty peníze nutně potřebovala, tak to správné bylo. V danou chvíli určitě.
Má poznámka o nerovnoměrném dělení pomoci v posledním příspěvku byla myšlena obecně. Jako že není správné, když se to děje pořád, když jeden stále dostává všechno a druhý nikdy nic. Ne jednou, pořád!!! Ale tohle není ten případ.
Takže by to možná chtělo číst pozorněji.
Jinak 30 tisíc opravdu není malá částka, ani pro mě ne. Vlastně pro nikoho, koho znám.
Jestli je to malá částka pro Vaši tetu nevím, neznám ji, nevím, kolik vydělává a neptám se.
Pro vaše rodiče to malá částka, jestli mohu soudit, není a já chápu, že by jim velice pomohla. A už proto, že by si za ni mohli nechat spravit auto, které se jim podle jednoho z příspěvků rozbilo, nebo by z nich mohli zaplatit školu svým dvěma dětem (i když jen na tři měsíce).
A pokud teta opravdu měla ty peníze pouze půjčené, bylo by minimálně slušné je své tchýni vrátit. V tom jsme se tady všichni shodliAle měla je opravdu jen půjčené? Byli rodiče u toho, když jí ty peníze půjčovala? Pokud ne, jak ví, co si teta s babičkou opravdu domlouvali.
Rosemary píše, že teta byla vaším otcem o peníze upomenuta a s pláčem utekla. Co když ani ona ty peníze prostě v tuhle chvíli nemá. Co když se také dostala do těžké situace a je jí hanba, že se to stalo? Není tu i tahle možnost? Třeba jen neví, jak to říct.
Myslím, že není třeba tu někoho napadat a urážet, a už skrytě či veřejně, za to, že řekl svůj názor. Já a pokud jsem si všimla, tak ani ostatní holky tady to neděláme. A pokud někoho urazí názor jiné osoby, asi by se na něj neměl ptát.

Upravil(a) Jarka (5. 4. 2007 11:31)

Není tady

#115 5. 4. 2007 11:32

helena
♥♥♥♥♥♥♥

neprideleno
"Vážená paní jste asi padlá na hlavičku... Kdyby peníze vzala a vyhodila je do koše je to čistě její věc... Ovšem již nepovažuju a považovat nebudu za férové jednání že jednomu dá vše a druhému nic. Tím spíš když daný jedinec jezdí po dovolených a druhý nemá na chleba... Trochu myslím než reaguju"

Ne nejsem... http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png Jen ze mě mluví zkušenost a nikoli jen moje. A proč by vlastně měla jednat férově? Možná její okolí nejedná férově s ní, možná si jen dovolila jednat podle svého. Opět musím použít své oblíbené rčení, že na světě není spravedlost, nýbrž rovnováha. Ostatně, milé dítě - vy skutečně vždy a za každých okolností jednáte s každým férově??? Nikdy nikde žádný drobný podvůdek, podražená nožička, namydlené schody? Pokud odpovíte tak, jak předpokládám, jste anděl a nemáte mezi námi přízemními osobami co do činění.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#116 5. 4. 2007 12:28

rosemary
♥------

Myslím, že s touto diskuzí právě končím. Jen bych chtěla podotknout, že "nepřiděleného" neznám a jestli to dobře chápu, tak mi ho tady podsouváte jako syna. To už je trochu moc i na mě.

Není tady

#117 5. 4. 2007 12:55

majkafa
Host

Jen se trošku "zlobím" ohledně cen koleje. Např. viz Jarka a další. Jarko, tys dostudovala před 3 lety. Od podzimu roku 2005 je to s cenou kolejí trošku jinak. Koleje hodně podražily. Student dostane příspěvek na bydlení, ale např. na MU, kde mi studovala dcerka, ho dostane až v prosinci, kdežto kolej si musí zaplatit v září. Za kolej na Vinařkách v Brně mi strhávali z účtu 2 800,- Kč. Nepřesvědčujte prosím, rosemary, že není možné, aby byla kolej tak drahá, když to nemáte zjištěné. dumbombig_smile

#118 5. 4. 2007 18:16

teri
♥♥-----

Taky se trošku "zlobím", jak jste odsud rosemary doslova vyštvaly. Očekávala od Vás radu jak dostat peníze zpátky a místo toho jste ji málem ukamenovaly. A nejhorší na tom je, že ona nic špatného neudělala! Trochu mě to vadí, chodila jsem sem často číst o problémech jiných lidí, ale teď bych se bála na něco zeptat. Více méně jste zastávaly ten názor, že peníze je lepší nechat té, která odmítá vracet. No to jsme to tedy dotáhli daleko. Já si naopak myslím , že takovým lidem je třeba se postavit a když to nejde po dobrém, tak tedy po zlém. Snad ještě existují nějaké morální zásady, ne? Taky mám dvě děti na vejšce a řeknu vám, je to záhul. Mimochodem - syn platí za koleje 2850 měsíčně, dcera 2500. Z příspěvků vyplývá, že jste jasně "mimo obraz".

Není tady

#119 6. 4. 2007 7:16

Jarka
♥♥♥♥---

to majkafala:

Já vím, že je to s cenou kolejí teď trochu jiné. Nikoho jsem nepřesvědčovala, že jsou ty koleje předražené nebo něco podobného, tedy jsou vzhledem k tomu, jak některé vypadají, ale to není vina rodičů. Pokud jsi můj příspěvek četla opravdu pozorně (zřejmě ne), tak já psala jen svoji zkušenost jako dítěte, které studovalo, a jehož rodiče (máma) taky neměli peníze. A kdyby sis to přečetla pozorně, tak moje máma dokázala udržet na škole mě i mou sestru a nᚠcelkový příjem jako rodiny byl i se všemi sociálními dávkami v průměru 8 tisíc. Takže pokud umíš počítat, tak tisícovka za moje koleje v té době byla na naše poměry mnohem víc než to, co stojí koleje Rosemary. A já navíc žádný příspěvek na koleje nedostávala.

Není tady

#120 6. 4. 2007 7:28

majkafa
Host

O jednom synovi víme, že platí 2 700 na kolej (to je na kolej docela dost, kde to proboha bydlí)

Jarko, reagovala jsem u tebe na tohle. lol Ten kluk jistě bydlí na úplně obyčejné koleji, takové jsou dneska ceny. Na nic víc z tvého příspěvku jsem nereagovala. Číst i počítat umím, i tvůj příspěvek jsem si přečetla dobře. Vyjádřila jsem se pouze ke koleji. Proč ten výpad proti mně? Co tě tak rozčílilo? lol

Upravil(a) majkafa (6. 4. 2007 7:34)

#121 6. 4. 2007 8:19

Jarka
♥♥♥♥---

Omlouvám se Ti za ten výpad. Nic proti tobě, spíš to téma. Možná je to tím, že neznám nikoho, kdo bydlí na koleji a platí tolik peněz. ne že by měli ty koleje levnější, to ne, jen se obvykle domluvili s dalšími kamarády a pronajali si radši společně byt. Prostě máme každý jiné zkušenosti.

jo a ještě promiň, zjistila jsem, že jsem tě nechtěně přejmenovala

Není tady

#122 6. 4. 2007 8:48

teri
♥♥-----

Jarko, myslím, že věci vidíš příliš jednoduše. Já znám případ, její syn se také domluvil  se 3 kamarády a pronajali si byt. Jenomže ten byt musel být napsán pouze na jednoho z nich (požadavek pronajímatele)a tím byl  právě on. Měli uzavřenou smlouvu na celý školní rok. Dva zbývající kamarádi studie v půlce roku vzdali a nájem přestali platit. Pronajímatel trval na zaplacení svých deseti tisíc, takže dlužnou částku musel zaplatit ten, na něhož byl byt napsán. Ve skutečnosti zaplatil daleko víc než kdyby platil kolej. Od dalšího roku bydlel na koleji...

Není tady

#123 6. 4. 2007 9:17

Jarka
♥♥♥♥---

Jednoduše to nevidím. Já mám své zkušenosti nebo znalosti, ty mᚠzase své, jako každý. Jen píšu své zkušenosti. Nikoho nenutím, aby s tím, co napíšu souhlasil, nikomu nenutím, aby to tak udělal. Někdo by v tak "drahých" kolejích nebydlel a raději hledal jiné řešení (pro něj finančně přijatelnější), někdo jiný to řešení (společný podnájem s přáteli) třeba nenašel nebo sice ano, ale nedopadlo to dobře (viz tvůj příspěvek), a proto bydlí na kolejích. A někdo třeba bydlí na koleji proto, že se tam cítí bezpečněji než v cizím bytě s vpodstatě cizími lidmi (i když jsou to kamarádi). Všechno je možné a žádná z těch možností není horší ani lepší. Je to jen možnost, teoretická možnost, kterou třeba v některých případech opravdu nelze do roviny praktické převést

Upravil(a) Jarka (6. 4. 2007 9:17)

Není tady

#124 25. 4. 2007 18:43

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

neprideleno napsal(a):

již potřetí se ptám jaký bug (chybu) jste měla na mysli když jste mi řekla že mám opravovat chybu! Musím Vás vyvést z omylu... Display se klidně může vlhkou hadrou umít, ovšem takové klávesnici nedejbože "střevům" vašeho noteboku by se to nelíbilo... a k poslednímu dotazu... danou diskuzi opravdu opouštím. Můj původní záměr byl, osvětlit Vám kolik stojí "kolejní život"  dané odkazy jsou přímo z fakulty VUT a dokumenty vydává rektorát. Můj názor je, že by se měli snažit rodiče dělit finance rovnoměrně nebo spíš se snažit ty kteří jsou na tom hůř trošku vyzvednout a finančně jim pomoci... Neměl bych žaludek na to dívat se jak jeden jezdí na dovolenou a druhý nemá na to udržet dítě na vysoké. S tím prostě souhlasit nemůžu... Myslíte že může být klid v rodině za tohoto stavu? To snad nemůžete myslet vážně  proboha...

Asi bug v tvojom vlastnom mozgovom softvéri... wink

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#125 25. 4. 2007 23:54

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

neprideleno napsal(a):

... Nic to nemění na tom, že chování těchto lidí není takové jaké bych si já přál...

Není...jojo...a pocem, něco ti pošeptám: ani nikdy, nikdy, nikdy nebude..... blbý, co? lol lol lol Ani těchto, ani žádných jiných...  grater
No tak dost srandy; Rosemary, já tě bohužel taky nepřišla politovat a sice hlavně proto, že nejspíš každá druhá z nás tady zažila něco takového, jako ty a nějak jsme se s tím holt musely popasovat.
To, že tvoje děti studují na VŠ na věci nic moc nemění, protože - jak už tady bylo mockrát řečeno - třicet litrů to nevytrhne. Já chápu, že se cítíš ukřivděná, to se cítí v takové situaci kdekdo, nebo spíš prakticky každý, ale my ti tady prostě nemůžeme pomoci dostat "tvoje" peníze nazpět, to jistě dobře víš. A soudím, že kdybychom si s tebou notovaly, jaká je švagruše bestie, že by to žádná pomoc nebyla. Pomoc je, když člověku pomůžeš vstát z louže a ne že se tam s ním hezky poválíš, no ne?
Takže takhle to prosímtě zkus brát.
Že s tou situací prostě nemᚠmožnost cokoli udělat, čili je lepší se k tomu postavit nějak jinak.
Což bylo přesně to, co se ti tu holky celých těch pět, nebo šest stran pokoušely sdělit.
Jo, nepřiděleno, až dodnes jsem neměla tuchu, že bug je chybka, ale jednu tam máš...hrubku..(.zatím tedy vidím jen jednu).........hledej, šmudlo! tillfreds
Nápověda: je to vyjmenovaný slovo stolt

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí