Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#1 30. 3. 2007 10:44

Me
♥♥♥♥♥♥-

platonická zamilovanost

Poslední dobou se zamýšlím nad výhodami kontra nevýhodami platonické zamilovanosti.Možná je to tím jarem...Zamilovala jsem se do jednoho ženatého muže,ale nejsem schopná s ním navázat vztah,jednak by mě ani nemusel chtít,a jednak i kdyby mě chtěl,nechci nikomu ničit manželství.Tak na něj pořád myslím,posledně jsem měla sex s přítelem,a myslela jsem na něj...byl to po dlouhé době úplně skvělý sex hjarta...mám někdy pocit,že se z toho zblázním va Pokud to máte někdo podobně,můžete napsat,ráda bych si přečetla vaše názory a zkušenosti...

Není tady

#2 30. 3. 2007 10:50

faf
♥♥♥♥♥♥-

Re: platonická zamilovanost

No, podla mna je platonicka laska zdrojom trvaleho utrpenia. Az na to, ze utrpenie moze byt aj sladke, ale pozor, aby sa to "nepresladilo"....

je to balans na ostri noza, aspon podla mna... A moze viest k peknym pruserom, pretoze je strasna tendencia objekt takejto lasky idealizovat a tym sposobit, ze uz nebudes spokojna s nikym....

I see hell in your eyes
Taken in by surprise
Touching you makes me feel alive
Touching you makes me die inside

Není tady

#3 30. 3. 2007 11:00

IvaPR
♥♥-----

Me napsal(a):

Poslední dobou se zamýšlím nad výhodami kontra nevýhodami platonické zamilovanosti.Možná je to tím jarem...Zamilovala jsem se do jednoho ženatého muže,ale nejsem schopná s ním navázat vztah,jednak by mě ani nemusel chtít,a jednak i kdyby mě chtěl,nechci nikomu ničit manželství.Tak na něj pořád myslím,posledně jsem měla sex s přítelem,a myslela jsem na něj...byl to po dlouhé době úplně skvělý sex hjarta...mám někdy pocit,že se z toho zblázním va Pokud to máte někdo podobně,můžete napsat,ráda bych si přečetla vaše názory a zkušenosti...

já to mám úplně stejně a trvá to dost dlouho a je to fakt děsný(viz moje téma ze včerejška).Sice jsou chvilky kdy jsem moc šastná ale potom je to zase naopak.. moc smutno. Raději jdi od toho dokuď  to jde. Opravdu vím o čem mluvim.

Není tady

#4 30. 3. 2007 11:36

Nety
♥♥♥♥♥♥♥

A prosím vás, jaké jsou výhody té platonické zamilovanosti? To mne zajímá ! kapitulationgloria

http://b2.lilypie.com/b5R4p1/.pnghttp://img150.imageshack.us/img150/7624/beznzvuyw6.jpg

Není tady

#5 30. 3. 2007 11:41

choysia
♥♥♥♥♥♥♥

Výhody? Jedině ta, že nic nemůeš chytit  cool ....

Není tady

#6 30. 3. 2007 12:18

Lucy
♥♥♥♥♥♥-

Tak já se taky připojím..., už jsem se chtěla připojit včera k diskusi  Kamarád nebo už něco víc????.... od IvaRP.
U mě to není asi ani platonický, mně se taky jeden líbí a  dost mě přitahuje, ale protože jsem vdaná pani tak nemám nárok... reta sad hmm   
I když na nevěru jsem slyšela už více názorů, tak trochu se musím přiznat, že se přikláním asi k tomu, že když by to byl vztah jen o sexu, tak by to snad i šlo, no..., ale pak kdyby k tomu fakt mělo dojít tak by mi to svědomí ASI nedovolilo. Píšu ASI s velkým A protože ruku do ohně bych za to nedala.... Koukněte se sem: http://www.women66.com/diskuze/viewtopic.php?id=540

Upravil(a) Lucy (30. 3. 2007 14:39)

Život je jen zavření a otevření očí, záleží jen na Tobě, co v tom krátkém okamžiku uvidíš.

Není tady

#7 30. 3. 2007 13:11

janica
♥♥♥♥♥♥-

Já jsem si těch platonických lásek užila hodně, nikdy mě nikdo nechtěl a bylo to pěkně na prd.
Jo a jediná výhoda je ta, že a chceš nebo ne, tak po čase to přejde a pak si na to vzpomeneš jen málokdy, protože nemᚠžádné vzpomínky na společně strávený čas. wink

Není tady

#8 30. 3. 2007 19:56

Me
♥♥♥♥♥♥-

Lucy napsal(a):

http://www.women66.com/diskuze/viewtopic.php?id=540

to je super,hlavně tato pasáž:..."Chce to dost štěstí, ale také musíte vědět pár podrobností. Za prvé muž – milenec většinou nebývá velký krasavec, ale vlastní to, čemu se říká charisma čili kouzlo osobnosti. Jednou z částí jeho kouzla osobnosti je živočišnost, kterou z něho, pokud jste aspoň trochu empatická, ucítíte. Za druhé to většinou není žádný hlupák, protože ženy nedobývá svým vzhledem, ale svým chováním. Musí umět mluvit se ženami, a tím pádem se musí vyznat i v něčem jiném než jen v autech a fotbale. ".....

to mi něco připomíná wink

2 Chois:Výhodou je taky to,že když je to platonické,nerozvrátíš nikomu manželství a nemᚠpak výčitky...ale zas pak přijdou na řadu bohužel jiné nepěkné pocity,jako pocit nenaplnění apod.Není o co stát ani v jednom případě...

Není tady

#9 30. 3. 2007 20:03

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj

Lucy napsal(a):

Tak já se taky připojím..., už jsem se chtěla připojit včera k diskusi  Kamarád nebo už něco víc????.... od IvaRP.
U mě to není asi ani platonický, mně se taky jeden líbí a  dost mě přitahuje, ale protože jsem vdaná pani tak nemám nárok... reta sad hmm   
I když na nevěru jsem slyšela už více názorů, tak trochu se musím přiznat, že se přikláním asi k tomu, že když by to byl vztah jen o sexu, tak by to snad i šlo, no..., ale pak kdyby k tomu fakt mělo dojít tak by mi to svědomí ASI nedovolilo. Píšu ASI s velkým A protože ruku do ohně bych za to nedala.... Koukněte se sem: http://www.women66.com/diskuze/viewtopic.php?id=540

women66 kopíruje atlas? http://zena.atlas.cz/vztahy/sex/101161- … lence.aspx

Není tady

#10 30. 3. 2007 22:03

Lucy
♥♥♥♥♥♥-

To Cilka.

Tak to teda nevím, že je to i na Atlasu, chtěla jsem Vás jen odkázat na ten článek, kterej jsem objevila na oněch stránkach....
Je ale pravda, co píše Me...., nejsou žádný výčitky, nerozvrtátí se nikomu vztah nebo manželství... atd....., no tak i já doufám, že i na mého přitažlivého časem zapomenu...

Upravil(a) Lucy (30. 3. 2007 22:03)

Život je jen zavření a otevření očí, záleží jen na Tobě, co v tom krátkém okamžiku uvidíš.

Není tady

#11 1. 4. 2007 15:55

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

Platonická zamilovanost je vlastně stav způsobený endorfiny při pomyšlení na jiného člověka. Je to mozková chemie, možná někdy povznášející, ale jinak...

Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

#12 2. 4. 2007 15:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Jinak co...? Aspoň nikomu neškodí, nikomu neubližuje a dotyčný sa vďaka nej môže niečo nauči alebo posunú sa ďalej. Mne osobne dal jeden platonický vzah viac a viac ma naučil než niekožko neplatonických vzahov o 15 rokov neskôr...

Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

#13 2. 4. 2007 15:27

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Výhoda bola, že som sa naučila kočírova svoje pocity, ponúknu niekomu svoju lásku(alebo aj neponúknu - podža okolností) bez toho, aby som nutne potrebovala spätnú väzbu, a tiež som sa naučila, aké je pekné cíti lásku aj bez odozvy z druhej strany. Asi by mi nestačilo pozna len platonickú lásku, ale aj tá má niečo do seba. A to nehovorím o objstrannej platonickej láske, ktorej naplneniu bránia len hnusné vonkajšie okolnosti... tongue Tá je možno niekedy krajšia ako neplatonická, lebo neriešite, prečo trvá predohra tak krátko, a prečo sa on urazí, keď ona ihneď PO odcupká do sprchy... Riešite poňatie lásky u Shakespeara a Schillera, a to, či je krajší Seifert alebo Rúfus... storstark

Upravil(a) Selima (2. 4. 2007 15:58)

Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

#14 2. 4. 2007 15:51

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Líbí se mi jak to vystihnul Salvátor, a je vlastně zajímavé na tom, že  ty pocity zamilovanosti si způsobujeme sami. Sami sobě. Nepotřebujeme k tomu vlastně nikoho. Takže to nevidím jako......jinak nic, tak jak zase píše Sel. Už jen k tomuto uvědomění si, že si lásku - pocity zamilovanosti - příjemno - si vlastně dokážeme udělat sami a nepotřebujeme k tomu prakticky nic, jen si to dovolit - spustit. Že k tomu, abych se cítila dobře, příjemně se mi nemusí na gauči povalovat nějaké "budižkničemu", které mi nedá ani korunu a aby se to nepletlo, tak mně párkrát do měsíce rozbije hubu.

Není tady

#15 3. 4. 2007 9:35

Me
♥♥♥♥♥♥-

Wiki napsal(a):

... Že k tomu, abych se cítila dobře, příjemně se mi nemusí na gauči povalovat nějaké "budižkničemu", které mi nedá ani korunu a aby se to nepletlo, tak mně párkrát do měsíce rozbije hubu.

tummenupp

Není tady

#16 3. 4. 2007 9:56

Natynka
♥♥♥♥♥♥-

Me napsal(a):

Platonická zamilovanost...
Pokud je udržena ta té rovině platonické, proč ne. Ale pokud přeroste v nešastnou lásku... je to trápení. Svého času mě bavilo být zamilovaná. Bylo to super. Dalo by se říct, že jsem to měla "jako sport" gloria Vznášela jsem se.... ale postupem času to přešlo. Jako chřipka. A dnes už si ani nevzpomenu.
Někde jsem četla, že lidé zapomenou na to, co jste řekli. Ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle vás cítili.
Tudíž pokud je zamilovanost jen platonická, nemᚠžádné vzpomínky na společně prožitý čas, zapomeneš .... časem určitě.

Upravil(a) Natynka (3. 4. 2007 9:57)

Popřej mi pane, abych v boji, který jde životem, měla odvahu riskovat a udeřit.
A mám - li zvítězit, dej, a je to po právu.
A mám - li prohrát, dej, abych dovedla stát u cesty a pozdravit vítěze, až půjde kolem.

Není tady

#17 3. 4. 2007 10:30

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))

Sledujete někdo Dr.House??? ted budu za blbečka ale ne teh herec v hlavní roli ale ten jinej...prostě jeden z představitelů...na krátko ostříhaný svetlý hnědý vlasy...a ty oči....bože to je krásnej chlap!!!! a vubec nevím jak se jmenuje ani v seriálu ani v reál.životě...ale když ho vidím...skoro nemůžu dýchat...a to bez přehánění...tedy viděla jsem to poprvé před třemi týdny...a říkám se ten je pěknej... pak před týdnem...jsem ho hltala a včera jsem to přepla...zhapomněla jsem že to dávají a skutečně když jsem HO viděla....zalapala jsem po dechu a nedosávalo se mi vzduch....a TO JSEM FAKT DLOUHO NEZAZILA - naposledy cca v 20-ti letech....ne ještě dřív...v 16-17ti...
těch vztahů bylo hodně ale tohle teda musím se i smát...včera mi to vyrazilo dech....jakých pocitů jsem schopná!!!!!!!!    tonguetonguetongue
to jsem se tady jen tak trochu rezepísala..... papa

Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

#18 3. 4. 2007 10:33

Natynka
♥♥♥♥♥♥-

Ježíši, Adři, tak to se musím podívat.... jo oči..... taky mě berou smile)

A mám - li prohrát, dej, abych dovedla stát u cesty a pozdravit vítěze, až půjde kolem.

Není tady

#19 3. 4. 2007 10:38

adra
♥♥♥♥♥♥♥

no ted jsem tě četla vedle Natynko....ty oči a baba....tak mě napadlo že mě berou takový detaily jako...krásně tvarovaná opálená mužská ruka na volantě......rozhalená košile kde se třpytí řetízek...úsměv...když se na mě partner usměje...ZADEK, jo zadek  v těsných kalhotách ...když se ohne...atd. atd. .... jeho osobní věci...když se jich můžu dotýkat...řeč, hlas, urřité pohyby.....ted nemyslím při při sexu lol
prostě detaily, který mě dokážou fakt rozpálit...:-)))))
a ty oči, ty oči toho herce...bože...  hjarta

Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

#20 3. 4. 2007 11:09

Natynka
♥♥♥♥♥♥-

No, to je škoda, že to včera bylo .. jý se v po. kouknu smile))

A víš co je taky dobrý? jak kdo řídí auto.  To bys neřekla. podle způsobu držení volantu a jízdy se dá odhadnout lecjaká jízda smile)))

Není tady

#21 3. 4. 2007 11:10

adra
♥♥♥♥♥♥♥

jo však i to je pravda:-))) to bych teda zrovinka řekla reta  big_smile tongue smile

Není tady

#22 3. 4. 2007 11:27

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

adra napsal(a):

no ted jsem tě četla vedle Natynko....ty oči a baba....tak mě napadlo že mě berou takový detaily jako...krásně tvarovaná opálená mužská ruka na volantě......rozhalená košile kde se třpytí řetízek...úsměv...když se na mě partner usměje...ZADEK, jo zadek  v těsných kalhotách ...když se ohne...atd. atd. .... jeho osobní věci...když se jich můžu dotýkat...řeč, hlas, urřité pohyby.....ted nemyslím při při sexu lol
prostě detaily, který mě dokážou fakt rozpálit...:-)))))
a ty oči, ty oči toho herce...bože...  hjarta

To už si sa odklonila do PLATONIKY!!! dumbom Mazaj na sexuologickú!!!! roll

Brita

Není tady

#23 6. 4. 2007 11:01

adra
♥♥♥♥♥♥♥

Natynko,nevím jestli na Velikonoce budou dávat Dr.House...ale pro jistotu připomínám:-))))  tonguetongue

Není tady

#24 6. 4. 2007 11:07

Natynka
♥♥♥♥♥♥-

Adři, Děkuji !!!!!!!! Ohlídám a dám vědět !!!
Přeji Ti krásné Velikonoce, strávené s těmi co mᚠráda a hlavně pohodu, klídek a sluníčko všude

P.S.: Tvé růže jsou nádherné. Růže jsou mé nejoblíbenější květiny (a hlavně rudé). A jeden citát na závěr.
"Růže má trny a přesto je květinou lásky."
P.S. 2 : Napadá mě ještě jeden můj zamilovaný. Je z Malého prince.
"U nás lidé pěstují i tisíc růží v jedné zahradě a přesto v nich nenalézají to, co hledají. Ale oči jsou slepé. Musíme hledat srdcem..."

Není tady

#25 6. 4. 2007 11:10

adra
♥♥♥♥♥♥♥

Naty...to je krásný...moc krásný...růžičky taky miluju, bílé a růžové....je to pro mě symbol lásky, nevinnosti a ...dokonalosti...??? možná taky jakési jednoduchosti ve které je ta krása......prostě růže je krásná hříčka přírody:-)))

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí