Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 30. 3. 2007 17:25

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: Období vzdoru

Mashanko doufam že to nevyzní moc blbě, ale přijď k nám a vidíš jaký to je, ty jeho sny. Pak bys mluvila jinak... Ale podotýkám žeho nerozmazluju v tom smyslu, že by bylo vždy po jeho, jen a se nevzteká. To rozhodně ne, akorát prostě se ho snažím vyvarovat silných zážitků a pozitivních nebo negativních. Já mu jednou namočila studenou vodou jen obličej a myslela jsem že to nepřežije co to s nim udělalo
1Marie - dělám to jak píšeš, on teď už chodí do pokojíčku se vztekat sám, ani ho tam nemusim odkázat. Mě jde spíš o to, jak zabránit tomu, aby se vztekal kvůli všemu
Keny - taky jsem zkoušela nástěnku a nic, nezabírá. Resp. ze začátku jo, ale on je na všechno jen chvilku, pak ho to přestane bavit. To se týká i zábavy, hraček atp.
Jitule školka u nás taky občas zabírá, to máme nastejno smile

Není tady

 

#27 31. 3. 2007 12:04

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Období vzdoru

No děvčata, jsem bestie, ale potěšilo mě, že v tom nejsem sama.
Sprchu jsem taky zkusila, ale ta jeho reakce byla děsná. U nás bude asi lepší, když si dám studenou sprchu já, aby to se mnou neseklo... big_smile   
Metodou pokusů a omylů jsme zjistili, že nejúčinnější je toho spratka ignorovat. OVšem má to háček: zkuste ignorovat ječícího a kopajícího spratka třeba v supermarketu... to je teda zážitek!

No nic, zkusíme přežít a budem doufat, že z něj vyroste taky, jak pravila ita "báječný klidný mladý muž".

Jen tak na okraj: včera mě ničila příserná migréna a ten můj malej brouček přišel, pohladil mě po čele a povídá: já ti to pohladím a pofoukám a ono to odejde. A  holky, mě po pom pohlazení a pofoukání fakt bylo líp...  smile A dokonce se vydržel celej den vztekat a zlobit v únosné míře.  godlikegodlike


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#28 31. 3. 2007 19:23

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: Období vzdoru

já měla dneska na návštěvě kamarádku s jejím synovcem (budou mu 4) a nᚠDominik byl hodnější než on, tak jsem taky měla super pocit tummenupp To se nám moc často nestává big_smile

Není tady

 

#29 2. 4. 2007 9:31

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Období vzdoru

Petruša napsal(a):

Mashanko doufam že to nevyzní moc blbě, ale přijď k nám a vidíš jaký to je, ty jeho sny. Pak bys mluvila jinak... Ale podotýkám žeho nerozmazluju v tom smyslu, že by bylo vždy po jeho, jen a se nevzteká. To rozhodně ne, akorát prostě se ho snažím vyvarovat silných zážitků a pozitivních nebo negativních. Já mu jednou namočila studenou vodou jen obličej a myslela jsem že to nepřežije co to s nim udělalo
1Marie - dělám to jak píšeš, on teď už chodí do pokojíčku se vztekat sám, ani ho tam nemusim odkázat. Mě jde spíš o to, jak zabránit tomu, aby se vztekal kvůli všemu
Keny - taky jsem zkoušela nástěnku a nic, nezabírá. Resp. ze začátku jo, ale on je na všechno jen chvilku, pak ho to přestane bavit. To se týká i zábavy, hraček atp.
Jitule školka u nás taky občas zabírá, to máme nastejno smile

.............ale přežil, že jo
Nemusím k vám chodit - tohle už mám za sebou a vím, jak se chová dítě, zvyklé, že citové vydírání funguje.

A taky si myslím, že šetřit ho před silnými zážitky není řešení. Silné zážitky bude prožívat celý život - měl by si na ně zvykat nebo pak kvůli každému prdu bude běhat pro antidepresiva na terapie, atd., jako většina dnešních mládežníků - ze všeho mají trauma, deprese, každý má svého terapeuta....viz Amerika - hlavně, že jsou IN - ach jo, čeká nás pěkná budoucnost, s takovou mladou generací. Chtělo by to trochu zocelovat a ne, chodit kolem nich neustále po špičkách a zametet všechny cestičky.

Nikomu nic nevnucuji - ptala ses na názory a tohle je prostě můj názor - navíc vyzkoušený a osvědčený. Nechci polemizovat, je to zbytečné

Upravil(a) mashanka (2. 4. 2007 9:37)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#30 2. 4. 2007 10:06

savéla
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 651

Re: Období vzdoru

Noční můry taky znám.
Můj nejstarší, tehdy jedináček, se téměř každou noc mezi druhou a třetí probudil se strašným řevem. Tak jsme ho utěšovali, laskali, uspávali. Samozřejmě to nepomohlo.
Až přišel bráška, v jedné ložnici byl řev neúnosný, tak maminka-macecha synáčkovi v noci řekla, že jestli bude řvát, půjde za dveře do tmy, možná ho tam i odnesla ukázat tu tmu gloria to už si vážně nepamatuji. Možná se tak stalo třikrát, tatínek se zlobil, jak tak můžu traumatizovat dítě, ale pomohlo to. Začal spávat jak jezulátko. Kamarádka měla stejné zkušenosti.
Následky to na něm nezanechalo, ale budit mě začal znovu - svýma nočníma návratama domů lollollol
Souhlasím s mashankou, dnes už je vážně každý prdík na psychologa.
Mám kamarádku, která od dětství řešila problémy svých dětí přes všechny vymoženosti doby, proč by jim tu možnost nedala, aby byly dokonalé. Děti dosahují dospělosti a těchto berliček užívají stále. Ta touha po dokonalosti je šílená. Perfektní matky chtějí perfektní děti a ty chudáci mají od dětství problémy se svou nedokonalostí. Je to začarovaný kruh.
Vydržte to holky, je to taky přejde. smile

Není tady

 

#31 2. 4. 2007 10:08

1Marie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 198

Re: Období vzdoru

Petrušo, asi nezabráníš, aby se vztekal - každý dítě má jiný temperament, jinak se projevuje a překonává potíže růstu. A to vztekání k tomu prostě patří. A neboj , on časem přijde na to, že si nic nevyvzteká , jen trpělivost.

Není tady

 

#32 2. 4. 2007 10:15

savéla
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 651

Re: Období vzdoru

keny napsal(a):

Taky jsem to tu řešila byl to opravdu extrém a byla jsem z toho dost hotová.Jednou po debatě tady a po různých radách i když jsem se zuby nehty tomu bránila skončil malej ve sprše a pak byl pokoj a je do teď i když to taky zkouší.....Teď mu budou na konci srpna 3 roky a zavedli jsme nástěnku kde se za zlobení dělají černý puňtíky a za to že je hodný se dělají hvězdičky...za tři puňtíky se jde klečet a za tři hvězdičky je odměna...
Jsem sama v šoku jak to funguje fakt supr...jsem zvědavá jak dlouho ale zatím to šlape....



Ale opravdu někdy,někdy bych ho přetrhla....:-D

.........chudák malá. Ale když nástěnka tak pro všechny. Maminka klábosí na babinetu, místo vaření obědu, puntík, oběd byl ale dobrý hvězdička. Tatínek šel s kamarády puntík, přinesl kokinko hvězdička. Kdo ví, jak bychom v očích naších dětí dopadly my. No a klečení mi připadne strašně ponižující, lepší je omezit něco co má rád- třeba hračku nebo pohádku. Představ si. že bys měla klečet v koutě ..... dumbom

Není tady

 

#33 2. 4. 2007 20:02

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: Období vzdoru

Ještě jednou se vrátím k těm snům - Mashanko taky nechci polemizovat. Vztekáním si nic nevyvzdoruje, už to na mě neplatí. Přiznávám že platilo rodna ALE nejde jen o noční můry, jde o to, že on je opravdu MIMO- má zastřený pohled, nevnímá nic okolo, nevzteká se, jen brečí, když ho postavim, tak je jak opilej. Prostě je jak v tranzu. Kdyby měl "jen" klasické noční můry, ze kterých se normálně vzbudí, tak to neřešim
1Marie díky za "uklidnění" smile

Není tady

 

#34 3. 4. 2007 10:27

1Marie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 198

Re: Období vzdoru

Tak já Tě uklidním ještě jednou, chceš? Podobné noční příhody jsme měli s oběma dětmi, syn navíc taky byl jednu dobu náměsíčný (našli jsme ho jednou v noci na balkoně - dobrej šok). Souvisí to nějak s dozráváním mozku. Byly to docela nervy - jedno dítě neutišitelně brečelo , nic nezabíralo, jen si ho vzít do postele ...kde se ráno vzbudilo udivený, kde se tam vzalo. Syn zase pochodoval - takže jsme na dveře na balkon museli dát zámek. Ujišuju Tě, že to všechno přešlo, vyrostly z toho.

Není tady

 

#35 3. 4. 2007 19:49

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: Období vzdoru

no díky, doufam že jiný "uklidnění" už v rukávu nemᚠ    tongue

Není tady

 

#36 5. 4. 2007 0:05

Adamíra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 9. 2006
Příspěvky: 423

Re: Období vzdoru

Holky, chtěla bych se zeptat ohledně té sprchy...A nezanechalo to na vašich dítkách nějaké následky v podobě strachu z obyčejného sprchování či koupání?
Synovi jsou 2 roky a má od 1,5 roku taky období vzdoru (potvrzené psycholožkou), manžel má tendenci občas k té studené sprše,ale já se zatím bráním-abych pak neměla doma špindíru,která se nechce mýt reta

Není tady

 

#37 5. 4. 2007 0:48

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Období vzdoru

Svého času jsem studenou sprchu taky považovala za všelék na vzteklé dítě (měla jsem to od mojí mamky, že na mě to prý kdysi zabralo...) Ale od té doby, co jsem to poprvé a naposled vyzkoušela na svojí dceři, už to tak rozhodně nevidím. Kromě toho, že se její "amok" tehdy ještě zhoršil, jsem z toho měla opravdu hrozný pocit - vnímala jsem, že ona to bere jako hroznou křivdu, akt násilí, který vůbec nechápe. Když jsem o tom pak mluvila s jednou dětskou psycholožkou, řekla mi, že žádná metoda nemůže fungovat na všechny lidi bez rozdílu a potvrdila mi, že na moji dceru podobné metody opravdu fungovat nebudou a ubližovala bych jí tím. Věřím, že někoho šok ze studené sprchy vzpamatuje, ale jiný si z toho může vyvodit, že ho rodiče např. nenávidí. Podle mě je důležité dokázet odhadnout, do které kategorie zrovna patří ono konkrétní dítě.

Není tady

 

#38 5. 4. 2007 6:34

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Období vzdoru

Tak u nás problém nebyl. I malé dítko dokázalo velmi dobře rozlišit, zda na něj v koupelně čeká sprcha nebo teplá voda s kačenkou. Odpor ke styku s vodou přišel až později http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png - ale to se taky změnilo s prvním zamilováním http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#39 5. 4. 2007 7:08

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Období vzdoru

Určitě ne. Je to "čochtan" a jak píše Helena, dítě pozná, že se jde normálně koupat a nebo jestli letíte ve vzteku pod studenou sprchu.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#40 16. 4. 2007 12:23

mimyy
♥♥♥----
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 182

Re: Období vzdoru

jé to jsem ráda, že v tom nejsem sama dumbomdumbomdumbom

kolikrát bych Káču přetáhla pometlem..ukázkový rozmazlený spratek... a pak hodí kukuč a já vyměknu.

Pod sprchou skončila jednou..to už se fakt nedalo vůbec nic dělat. Dlouho jsem odolávala, přišlo mi to šílený, ale nakonec při dalším záchvatu, kdy ječela snad dvě hodiny - pozornost nepozornost, mluvení, domlouvání..po dobrým, po zlým...jsem ji fakt sebrala ze země, strčila i v oblečení pod sprchu a než se rozkoukala bylo po všem.
Bolelo mě to..opravdu měla v očích šok, strach, nepochopení..cítila se ublížená...ale zase... stačí jen natuknout, že se jdeme sprchovat a je jak milius.

A jen tiše vzpomínám na nepochopená slova svojí matky..."počkej, ona ti to holka VSECHNO vrátí! a já se jen budu usmívat"...a je to tu. Když já šílím, ona se usměje a škodolibě pronese "já ti to říkala" visslavissla

Není tady

 

#41 27. 4. 2007 8:36

Myska1
♥------
Registrovaný: 27. 4. 2007
Příspěvky: 1

Re: Období vzdoru

Čauky spolubojovnice.My jsme na tom trošku hůř. Tu hrůzu okolo tří let už máme za sebou,ale teď je to ještě mnohem horší!!! Naše dítě je dys,lehká mozková dysfunkce a ve škole s ní máme peklo. Nesoustředí se a hádá se s paní učitelkou a dětma. Nemá skoro žádné kámoše,nikdo s ní nevydrží. Jsme z ní s manželem zoufalí!!! Udělá kolikrát kvůli maličkosti takovou scénu,že si u nás v baráku musí myslet,že ji oba strašně řežeme,ale opak je pravdou. Řve vzteky třeba hodinu,stále opakuje Maminko nebo tatínku promiň. Manžel už začal chodit na balkon,aby si sousedi nemysleli,že ji mlátí nebo zneužívá! Malá se chová jako týrané dítě. Přitom dostane jen tak jednou za měsíc a to ještě musí vnímat jako pošimrání.Já už na ni nestačím a manžel na ni nešáhne. Chodíme do poradny,dostává speciální cvičení na pozornost,ale výsledek žádný.
Dovedu tedy pochopit vaši beznaděj.Nejhorší je,že jsme z toho ještě druhý den zničení a ona vyleze z pokojíčku s úsměvem!!! lol

Není tady

 

#42 7. 5. 2007 23:41

MiaMay
♥------
Registrovaný: 7. 5. 2007
Příspěvky: 6

Re: Období vzdoru

Milé dámy jsem v tom s vámi......smile
Jen se usmívám a pokyvuji....och jak dobré vědět že v tom "nejsem sama"...ALE vy nezabráníte mému odvozu do zdejších Bohnic...což jsem dnes vyvolávala několikrát za den...sad

Není tady

 

#43 8. 5. 2007 1:54

Lydie
♥♥-----
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 77

Re: Období vzdoru

MiaMay napsal(a):

Milé dámy jsem v tom s vámi......smile
Jen se usmívám a pokyvuji....och jak dobré vědět že v tom "nejsem sama"...ALE vy nezabráníte mému odvozu do zdejších Bohnic...což jsem dnes vyvolávala několikrát za den...sad

Tak jsem si schválně najela na reakci Mia May v jiné diskuzi a toto mě přesvědčilo,holky,že to je sai vážně chlap,normální ženská by se o rpoblému rozepsala více asi patří do zdejších Bohnic tummenupp

Není tady

 

#44 8. 5. 2007 1:55

Lydie
♥♥-----
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 77

Re: Období vzdoru

Lydie napsal(a):

MiaMay napsal(a):

Milé dámy jsem v tom s vámi......smile
Jen se usmívám a pokyvuji....och jak dobré vědět že v tom "nejsem sama"...ALE vy nezabráníte mému odvozu do zdejších Bohnic...což jsem dnes vyvolávala několikrát za den...sad

Tak jsem si schválně najela na reakci Mia May v jiné diskuzi a toto mě přesvědčilo,holky,že to je sai vážně chlap,normální ženská by se o rpoblému rozepsala více asi patří do zdejších Bohnic tummenupp

Sorry za překlepy,ale psala jsem to v emoci,takže rychleji myslím než píšugodlike

Není tady

 

#45 8. 5. 2007 9:16

alka
♥------
Registrovaný: 13. 4. 2007
Příspěvky: 20

Re: Období vzdoru

ja mám doma jedného uvrieskaného trojročného a jednu drzú puberáčku, ale keď si mám zrovna, tak radšej troch malých ukričaných doma :-D

Není tady

 

#46 9. 5. 2007 9:27

ad.astra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 5. 2006
Příspěvky: 255

Re: Období vzdoru

Děti mám celkem 4, z toho ty 3 jsou již plnoletí - dospělí, a na "stará kolena" jsem si pořídila malou šmudlinku. Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, že by měly mít děti nějaké období vzdoru, asi v tom hektickém mládí a při dětech, jak schůdky, jsem na to ani neměla čas nad tím přemýšlet. Když čtu nyní vaše příspěspěvky, týkající se cvrčků okolo 2-5 let, zjišuji, že ani u mě to není vyjímka a právě nyní máme to období. Stačí, když na něco řeknu "ne" a mám to hned. Začne sebou boucat do dveří hlavou, čím větší rána, tím víc křiku. No chvíli to vydržím a potom musím zařvat - ovšem nemá to takový efekt, jako když zrovna tatínek pracuje...to je potom hned ticho. U mě si z toho nic nedělá, spíš bych řekla, že zkouší, jak dlouho vydržím - že by taky čekala na to, až ji šoupnu pod tu sprchu?lol Zatím mi postačí ignorace a nevšímavost, ale k té sprše asi jednou dojde.
Jinak jsem si vzpoměla, že i u těch starších jednou jedinkrát sprcha zaučínkovala a opravdu potom stačilo popadnout za ruku a směr koupelna - a hned byl klídek - takže určitě to do sebe něco má.gloria


Dovoluji si již nebýti JELIMANEM :-)

Není tady

 

#47 25. 9. 2007 13:16

mama01
♥------
Registrovaný: 25. 9. 2007
Příspěvky: 1

Re: Období vzdoru

Dceři byly v červenci tři. Jakmile se jí něco nelíbí nebo není po jejím - a stačí odmítnout zcela klidně s vysvětlením, proč to nejde, okamžitě nastává scéna. Musím přiznat, že jsme sprchu aplikovali dvakrát - jednou já, jednou babička - a zafungovala naprosto skvěle. Samozřejmě nejde o to dítě sprchovat při každém vzdoru. Teď stačí jen upozornění na možnost sprchy a je klid...zkoušela jsem to i po dobrém, vysvětlováním a utěšováním, ale nešlo to, dítě prostě v záchvatu nevnímá nic jiného než sebe...nemyslím, že by to na dceru mělo nějaký negativní klid. Asi nejsem moderní matka, teď je trendem děti netrestat, i když vám pomalu skáčou po hlavě. Ale myslím, že i dospělí mají jenom jedny nervy... smile

Není tady

 

#48 27. 9. 2007 23:42

janyka
♥♥♥----
Registrovaný: 24. 2. 2006
Příspěvky: 100

Re: Období vzdoru

Mám taky dvě dospívající děti - dcery . A třetí dcera bude mít za pár týdnů tři roky . Při čtení této diskuse je mi tak všelijak . Jsem přesvědčená , že jde vycházet po dobrém . Opravdu jsem o tom přesvědčená . Sprchu , o které se tu píše - jako o vcelku fungujícím prostředku , bych nikdy nepoužila . Ignorance a nevšímavost , když dítě křičí , rozčiluje se ,.....to je asi tak na stejné úrovni . A vychovávat děti v "laskavé manipulaci " , vyvolávat v nich pocit , že musí vyhovět a zavděčit se vždy a všude aby byl klid , tak bych je vychovat nechtěla .
Představuji si , že bych byla naštvaná , zakřičela na manžela , trvala bych na svém , oponovala , rozčilovala se  a on by mě chytil , dotáhl do koupelny , nacpal do vany , pustil na mě ledovou sprchu ... Jak bych se cítila ? Co bych vůči němu cítila ?
Kdybych byla stejně naštvaná , chtěla od manžela reakci , vysvětlení , pozornost , projevení soucitu - a on by seděl u televize , mírně flegmaticky se usmíval , aby dal najevo , že jsem mu šumafuk , vlastně tady ani nejsem ... , nebo si dál čte novina a ani mu nestojím za to , aby zvedl hlavu . ..Jak by mi bylo ?

Copak jsou naše děti jiný živočišný druh ? Cítí jinak ? Mají jiné potřeby ? Oni prostě jen reagují na naši výchovu .
Na toto téma jsem  "našla " velice hutnou knihu .   Respektovat a být respektován .   Doporučuji ji všem rodičům , kteří přemýšlí o svých dětech .

Není tady

 

#49 1. 10. 2007 12:43

keny
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 882

Re: Období vzdoru

Jsem ze třech sourozenců-mám dvě sestry a myslím že mít doma holku je naprostý rozdíl než kluka...do té doby než mi moje mamka hlídala syna tvrdila ,že neni nutné na děti křičet nebo nedejbože uhodit(v životě jsme nebyly doma biti!!!!!!!!!!!!)poté co měla kluka dvy dny a on předvedl svojí oblíbenou scénu s tlučením sebe sama do čehokoliv...změnila názor..........
Myslím že moje dítě neni jiný živ.druh,myslím že jsem ho nikdy neodbyla s tím že koukám na televizy nebo si čtu,myslím že se mu věnujeme co to jde,ale přesto mu nedám věci které mít prostě nemůže, nepovolím strkat věco do zásuvky  a když má svůj den tak si to nenechá vysvětlit a začne být nepříčetný, musím být tvrdá,aby právě z něho ten jiný živočišný druh nevyrostl....ano tolerance je pěkná věc pokud je opětovaná,oboustraná.....pokud se někdo vymyká spol.základům tak jde tolerance stranou...v autobuse po sobě taky nenechám plivat od cizích lidí, dětí a to i přesto že se jim chce????Ne!!!????
Nevím těžko soudit a odsuzovat s třema holčičkama a těžko zase na druhou stranu tvrdit že i s holčičkama je to těžký nebo lehký....kapitulation
Myslím že své děti milujeme všichni a všichni se snažíme podle svých nejlepších úsudků je vychovávat...a proto jsem v dospělosti každý jiný a originál---nebo řídit se podle nějakých knížek je dosti uhozené a byli-bychom všichni stejní a to by bylo dost nudné?Každý svého štěstí strůjcem ne?


http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,99,122,0,CD,MjAwNy8xMS8wNg==,QW5kZWxrYQ==http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,111,130,0,CD,MjAwNC8wOC8yMQ==,TWlrdWzhcw==

Není tady

 

#50 2. 10. 2007 9:39

Jitulda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 1646

Re: Období vzdoru

keny napsal(a):

Jsem ze třech sourozenců-mám dvě sestry a myslím že mít doma holku je naprostý rozdíl než kluka...do té doby než mi moje mamka hlídala syna tvrdila ,že neni nutné na děti křičet nebo nedejbože uhodit(v životě jsme nebyly doma biti!!!!!!!!!!!!)poté co měla kluka dvy dny a on předvedl svojí oblíbenou scénu s tlučením sebe sama do čehokoliv...změnila názor..........
Myslím že moje dítě neni jiný živ.druh,myslím že jsem ho nikdy neodbyla s tím že koukám na televizy nebo si čtu,myslím že se mu věnujeme co to jde,ale přesto mu nedám věci které mít prostě nemůže, nepovolím strkat věco do zásuvky  a když má svůj den tak si to nenechá vysvětlit a začne být nepříčetný, musím být tvrdá,aby právě z něho ten jiný živočišný druh nevyrostl....ano tolerance je pěkná věc pokud je opětovaná,oboustraná.....pokud se někdo vymyká spol.základům tak jde tolerance stranou...v autobuse po sobě taky nenechám plivat od cizích lidí, dětí a to i přesto že se jim chce????Ne!!!????
Nevím těžko soudit a odsuzovat s třema holčičkama a těžko zase na druhou stranu tvrdit že i s holčičkama je to těžký nebo lehký....kapitulation
Myslím že své děti milujeme všichni a všichni se snažíme podle svých nejlepších úsudků je vychovávat...a proto jsem v dospělosti každý jiný a originál---nebo řídit se podle nějakých knížek je dosti uhozené a byli-bychom všichni stejní a to by bylo dost nudné?Každý svého štěstí strůjcem ne?

Keny souhlasím s tebou, moc pěkně jsi to napsala. stolt stolt


http://lilypie.com/pic/2010/02/24/Dcew.jpghttp://lb3m.lilypie.com/BLK5p1.png http://lilypie.com/pic/2010/02/24/X92f.jpghttp://lbym.lilypie.com/BdfHp1.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů