Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 28. 3. 2007 17:26

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Období vzdoru

Prosíííím, poraďte mi, jak přežít bez následků na duševním zdraví... grater Přečetla jsem na netu kde co, snažím se podle toho řídit, ale výsledek prakticky nula. Mladému pánovi jsou 3 a půl a trvá to už skoro rok. Vztek, zloba, křik, třískání vším a do všeho... Někdy mám chu zahrabat se pod šutr a tam setrvat.  Skončí to vůbec někdy nebo to plynule přejde do puberty???


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#2 28. 3. 2007 19:44

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: Období vzdoru

tak to bych taky ráda věděla, doufam že se najde někdo kdo odpoví. U nás to trvá už víc než rok sad

Není tady

 

#3 28. 3. 2007 19:53

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Období vzdoru

U nás taky, a mám pocit, že je to čím dál horší kapitulation A když nezabere vztekání, kopání, řvaní a já nevím, co ještě,  tak máme druhou variantu - ukřivděný bolestný pláč, smutné oči....a jsem v háji sad

Není tady

 

#4 28. 3. 2007 19:56

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Období vzdoru

U nás taky tak nějak, a už jsme z toho celkem hotový. Nejlepší je, že poslední dobou ty jeho výstupy končí tím, že se s drahou polovinou rafnem, kdo zastává slabomyslnější výchovný metody. (Podle toho, co jsem se kde dočetla, jsme na tom asi tak stejně). A zjistila jsem, že to je pro toho malýho bestiáše ta nejlepší zábava. Sleduje, jak se rafem a svítěj mu očička, jak kocourovi.  dumbom
Někdy si myslím, že se mi vrací, jak jsem byla  po*ná, když se mnou mlátila puberta. gloria No jo, asi ty boží mlýny fakt fungujou...


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#5 28. 3. 2007 20:00

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Období vzdoru

No jo, smutný oči, zoufalej pláč a "maminko, mazli se se mnou..." to je naše nejnovější číslo. Proti tomu není obrana... hmm


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#6 28. 3. 2007 20:07

♥♥-----
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 82

Re: Období vzdoru

Ale joo,přejde .......ale jen na chvilku.......Ono to totiž přijde později ještě jednou,píšou před nástupem do školy a to už je pomalu a jistě příprava na pubertu  dumbom   .Takže děvčata vydržte a nafasujte prášky na nervy až do takových.... hmmmm......18??????? va

Není tady

 

#7 28. 3. 2007 20:15

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Období vzdoru

Kristova noho, to jsou teda vyhlídky!  V tom případě než přijde puberta, budu někde v ústavu trávit své dny pod dohledem zdatného ošetřovatele. big_smile
Což popravdě není zas tak hrozná perspektiva... vlídný zacházení, jídlo až pod nos, občas se proběhnout s hrabičkama po parku, to zas není tak nedůstojně strávený stáří... big_smile


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#8 28. 3. 2007 20:32

♥♥-----
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 82

Re: Období vzdoru

Xsara napsal(a):

Kristova noho, to jsou teda vyhlídky!  V tom případě než přijde puberta, budu někde v ústavu trávit své dny pod dohledem zdatného ošetřovatele. big_smile
Což popravdě není zas tak hrozná perspektiva... vlídný zacházení, jídlo až pod nos, občas se proběhnout s hrabičkama po parku, to zas není tak nedůstojně strávený stáří... big_smile

tummenuppstolttummenupp

Upravil(a) Bí (28. 3. 2007 20:33)

Není tady

 

#9 28. 3. 2007 20:46

Monika76
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 26. 1. 2007
Příspěvky: 1631

Re: Období vzdoru

Jo, jo, to je havárka. Já už kvůli naší malé, když jí byly asi 2,5 roku jednou volala i k detske psycholozce, co s ni!! Brecela mala, brecela jsem za dvermi ja, no ja byla uz bezradna. dumbom
Asi ve ctyrech, peti to preslo.
Nevim, zda to je dle psychologu spravne, urcite ne, ale u nas jedine co obcas fakt pomohlo bylo, kdyz mala lezela na zemi a kopala nohama kolem sebe o sto sest, ze jsi ji rekla: "no pridej, jeste vic, jeste se vic bouchej, at to i boli, zakric si poradne, at je to slyset i ven"¨

No ale musim rict, ze povahou je trosku palicata dodnes.

Není tady

 

#10 28. 3. 2007 22:26

alba
♥♥-----
Registrovaný: 10. 3. 2006
Příspěvky: 83

Re: Období vzdoru

Ano, také jsme si to prožili, s naší starší to pěkně třískalo, měla jsem chu jí reklamovat a myslela jsem, že strašnější dítě jinde nemají.Dnes je jí skoro 6 a nevyměnila bych jí. Teď nám ale do období vzdoru pomalu vplouvá 2. dcera, ale u ní to vypadá na klidnější průběh.Snad.

Není tady

 

#11 28. 3. 2007 23:19

savéla
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 651

Re: Období vzdoru

Vydrža, vydrža vydrža!!!!!!!!!!!!!! tongue
Ono bude ještě hůř reta

Není tady

 

#12 29. 3. 2007 0:12

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Období vzdoru

Ano, děvčata, potěším vás, bude hůř a ještě hůř smile

Jak rádi budete vracet chvilky, kdy Vám děátko zmodralé pod nohama vřískalo, že by chtělo duši vypustit a vás regulérně vomejvali smile Pokud se prokysličíte pubertou, kdy budete naopak vřískat vy a děti z vás budou vomejvat, nastane doba, kdy děti vyletí z hnízda a Vám bude u srdce neskonale prázdno. Tesknit nebudete dlouho - za prvé děti nejsou takoví nelidové, aby babičku připravili o výsadu hlídání vnoučat a za druhé si na vlastní oči nemůžete nechat ujít heslo, které razím já - "Počkejte, moje vnoučata mě jednou pomstějí"reta


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#13 29. 3. 2007 6:48

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Období vzdoru

Jojo, u nás už vnoučátko začíná... :-)) A protože jsem babička-Herodes, tak to zpovzdálí s potěšením pozoruju... a zlomyslně se těším, jak si moje dítko užije se svým dítkem stejně, jako jsem si užívala já. Oni si totiž (ti velcí) miláčkové myslí, že je to nepotká - hahaha...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#14 29. 3. 2007 10:28

1Marie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 198

Re: Období vzdoru

Vyměním tříleté vřískající dítě za patnáctiletou holku v pubertě,kdo má zájem?
Zn. Chodí za školu, lže, kouří, její slovník je značně omezený, ale zato grimasy a oči v sloup naprosto dokonalé.Jsou dny, kdy nebudute vědět, že existuje, nebo se zdržuje převážně někde v luftě, či zavřená u sebe v pokoji. Pak ale vypluje na povrch nějaký její průšvih a to Vás bude udržovat ve stavu blízkém nervovému zhroucení po několik dní. A pak ji budete - možná - nabízet zase k výměně a chtít zpátky svoje nádherné rozvřískané dětátko!

Není tady

 

#15 29. 3. 2007 10:41

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Období vzdoru

1Marie - nebuď hloupá a neměň. Zbavíš se puberačky, pořídíš si uvřískané batole a než se otočíš, mᚠz něj ZASE puberáka a jsi tam, kde jsi byla.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#16 29. 3. 2007 10:50

1Marie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 198

Re: Období vzdoru

No vidíš, Helenko, to jsem nedomyslela. A ještě mi bude o pár let víc a budu stará a unavená..Tak nic!

Není tady

 

#17 29. 3. 2007 11:02

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Období vzdoru

1Marie - až budeš stará a unavená, budeš mít uječené vnoučátko (vnoučátka). Ale to už se na to budeš moct aspoň vymluvit, víš http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png. A tvoje dnešní puberačka si to časem taky vyžere, neboj http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#18 29. 3. 2007 12:07

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Období vzdoru

U nás na vztek pomohla jednou provždy nenadálá, okamžitá studená sprcha - léčba šokem. Pak už jen stačilo říct - ty se chceš sprchovat, že jo


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#19 29. 3. 2007 14:58

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Období vzdoru

Moje kamarádka měla syna, kterému to vydrželo do 5 let. Pak jim starý pan doktor doporučil léčbu šokem, který popisuje Mashanka. Od té doby byl klid. Synovce zase tahali po všech možných aktivitách, aby se vyřádil mimo domov. Dnes je z něj báječný klidný mladý muž.

Není tady

 

#20 29. 3. 2007 21:22

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: Období vzdoru

no tak jak to čtu, tak z toho velkou radost nemam, to nebylo to co jsem chtěla slyšet big_smile
Co se týče té sprchy, tak to u nás bohužel nejde, protože malej hodně trpí na zlé sny, ze kterých se nemůže probrat (jeúplně mimo a já nevím co dělat) a ty sny má kdykoli když má nějaké silné zážitky. A to jak negativní, tak pozitivní (teď např. když dostal kolo a i když na něm poprvé jel atp.) Takže kdybych ho dávala do sprchy kdykoli se vzteká a podobně, tak by byl ve sprše furt a noc by byla jedna velká noční můra sad

Není tady

 

#21 29. 3. 2007 21:44

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Období vzdoru

Nedávala bys ho tam kdykoli se vzteká - dala bys ho tam JEDNOU - to Ti garantuji.
Víš, ono všeho moc škodí. Dnes je trend, že se přehnaně prožívá každé dětské uprdnutí, všechno se hned řeší u psychologa, každý je dyslektik, a já nevím, co ještě............ ona trocha sparanské výchovy chlapečkovi neuškodí. Uvědom si, že z něho má vyrůst CHLAP - a ne nějaká ustrašená, přecitlivělá slečinka.
A když bude mít sen ? No tak ho bude mít, no - až se probudí, sen skončí.


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#22 30. 3. 2007 7:19

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Období vzdoru

Nejsem sadista, ale jednoznačně jsem pro sprchu. Už se to tu jednou probíralo. Doporučila mi ji doktorka a zabírá stoprocentně. Jednou, dvakrát a bude klid.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#23 30. 3. 2007 10:03

1Marie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 198

Re: Období vzdoru

No, já bych se o té sprše radši poradila s lékařem. Nechci tě strašit, ale můj syn prodělal ve dvou letech šok z leknutí - zmodral, přestal dýchat, omdlel...brr, byl to děsnej žážitek. Byl jako dítě dost citlivej...aby sis nepřivodila něco podobnýho.
U nás teda pomáhalo - a myslím, že jsem to vyčetla u Matějíčka - prostě ho nechat samotnýho, aby neměl v tu chvíli diváky - to teda jde samozřejmě jen doma. prostě odejdi z pokoje, nebo jeho vyšoupni do jeho pokojíčku a nech ho být. Řekni mu, že může přijít, až bude zase klidný. Takhle jsme to praktikovali a pomáhalo to .

Není tady

 

#24 30. 3. 2007 13:20

keny
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 882

Re: Období vzdoru

Taky jsem to tu řešila byl to opravdu extrém a byla jsem z toho dost hotová.Jednou po debatě tady a po různých radách i když jsem se zuby nehty tomu bránila skončil malej ve sprše a pak byl pokoj a je do teď i když to taky zkouší.....Teď mu budou na konci srpna 3 roky a zavedli jsme nástěnku kde se za zlobení dělají černý puňtíky a za to že je hodný se dělají hvězdičky...za tři puňtíky se jde klečet a za tři hvězdičky je odměna...
Jsem sama v šoku jak to funguje fakt supr...jsem zvědavá jak dlouho ale zatím to šlape....



Ale opravdu někdy,někdy bych ho přetrhla....:-D


http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,99,122,0,CD,MjAwNy8xMS8wNg==,QW5kZWxrYQ==http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,111,130,0,CD,MjAwNC8wOC8yMQ==,TWlrdWzhcw==

Není tady

 

#25 30. 3. 2007 14:58

Jitulda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 1646

Re: Období vzdoru

Já řeším něco obdobného,sprcha u nás taky docela funguje, ale ta nástěnka je fakt dobrej nápad. U nás ještě platí trochu školka, strašně chce chodit do školky,na konci srpna mu budou taky 3roky, tak mu říkám, že za tohle ho do školky nevezmou, někdy to zabere, někdy né. Má svou hlavičku a myslí si, že už je velkej a může všechno. Všem přeji pevný nervy, protože to opravdu někdy je na psychiatra.


http://lilypie.com/pic/2010/02/24/Dcew.jpghttp://lb3m.lilypie.com/BLK5p1.png http://lilypie.com/pic/2010/02/24/X92f.jpghttp://lbym.lilypie.com/BdfHp1.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů