Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Naše děti
  •  » Jak jste prožívali návrat do práce po MD a jak reagovalo dítě?

#1 26. 3. 2007 22:35

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Jak jste prožívali návrat do práce po MD a jak reagovalo dítě?

Dítěti budou v říjnu 3 roky. Poslední dobou jsem dostala z bývalého zaměstnání 2 nabídky na návrat :-) Obě zní lákavě, jedna z nich se mi líbí víc a tak vážně uvažuju o návratu do zaměstnání. Ještě bych byla ráda na léto doma, ale mám strach odmítnout tuto nabídku, třeba další taková dobrá na podzim nebude. Mám sehnanou paní na hlídání a nic nebrání tomu, abych se od května do práce vrátila. Najednou mám pocit, že mateřská strašně rychle utekla a mám smíšený pocity, jak budu po návratu do práce zvládat, jestli budu zvládat domácnost a vše kolem... Dítě bude na hlídání u sousedky, kterou dobře zná a říká jí babi. Domů z práce budu chodit kolem 15:30. A najednou o sobě pochybuju. Budu stíhat domácnost a péči o dítě? Asi když přijdu z práce, ráda bych si dítě užívala, ale nepohltí mě práce v domácnosti? Jak jste to zvládali vy?

Není tady

 

#2 27. 3. 2007 7:38

Alli
♥♥-----
Registrovaný: 23. 3. 2007
Příspěvky: 91

Re: Jak jste prožívali návrat do práce po MD a jak reagovalo dítě?

Ahoj Evi. Po zkušenosti, co jsem udělala já po MD, bych Ti mohla poradit jen to, abys to v práci zkusila. Zaplapánbůh je MD v našich zemích alespoň 3 roky, ačkoli byla v minulých letech mizerně honorovaná. Toho, že jsem byla doma se svou ratolestí, nelituji. Po třech letech se můj zaměstnavatel začal kroutit, že teď místo nemá. Dohodli jsme se, že mi počká a uvidíme za půl roku. Po zkušenostech maminek, co byly přede mnou, jsem už tušila mizerné konce. Vzali zpět jen jednu, která se nechtěla "dát" a té to opepřili tak, že to po týdnu vzdala. Za půl roku to skončilo tím, že jsem dostala výpověď a šla jsem. V oboru se nechytám, pokud nechci dělat dealera a to nechci ... deptalo by mne něco lidem nutit. Tak se protloukám jak to jde. Firma, kde jsem si našla práci, teď končí a protože jsem tam nebyla celé dva roky, tak ani odstupné nedostanu. Tak mi začala zase nová sháňka zaměstnání, které mi přinese alespoň nějakou tu korunu, budu stíhat s děckem školku atd. Už teď jsem to stíhala tak tak. V tvých zmíněnýchu15:30 teprve dobíhám ke školce (a to jsem musela uprosit ředitelku školky, abych tam ratolest ráno mohla nechat o čtvrt hodiny dříve před otevíračkou, protože bych se jinak nestihla dostat do práce včas). Tak nějak je to se mnou ... Přeji Ti, abys potřeby své i svého dítka nejen v tomto období poskládala s co největší harmonií.


Na životě miluji jeho rozmanitost, každý den mě nasere někdo jiný.

Není tady

 

#3 27. 3. 2007 15:41

♥♥-----
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 82

Re: Jak jste prožívali návrat do práce po MD a jak reagovalo dítě?

Tak to mᚠještě dobré.Já dala dcerku do školky když ji bylo 2,5 roku.Jezdila jsem na půl osmou a domu kolem 16 hod.Chodila jsem na směny,tak ten další jsem ji viděla jen ráno,na cestě do školky.Myslela jsem,že budeme mít druhé dítko a já si dcerku užiju.Bohužel sad .Přišla jsem o její nejhezčí roky a dnes lituji,že jsem nebyla doma déle.Ale domácnost jsem stíhala a malou taky.Jen ze začátku je to nové,ale jak se člověk zapracuje,tak už to jde  smile

Není tady

 

#4 2. 4. 2007 12:02

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Jak jste prožívali návrat do práce po MD a jak reagovalo dítě?

Moje dítě to přežilo - muselo. A já jsem to zvládla - musela jsem. Ty to zvládneš taky


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#5 19. 6. 2007 16:07

Josephine
♥♥♥----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 11. 6. 2007
Příspěvky: 134

Re: Jak jste prožívali návrat do práce po MD a jak reagovalo dítě?

mashanka napsal(a):

Moje dítě to přežilo - muselo. A já jsem to zvládla - musela jsem. Ty to zvládneš taky

jistě, maminka taky chodila do práce, já do jeslí a pak do školky.
já bych zase nemohla být tak dlouho s dítětem doma.

Není tady

 

#6 20. 6. 2007 9:08

step
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1177

Re: Jak jste prožívali návrat do práce po MD a jak reagovalo dítě?

Začala jsem chodit do práce, když bylo mému synovi necelé tři roky. Vzhledem k tomu, že nebylo volné místo ve školce, jsem mu najala paní na hlídání. Sice ho hlídala asi jen dva měsíce, pak si našla něco lepšího, ale malý s ní byl rád a moc mu to pomohlo. Přece jen se to dítě k "cizímu " chová jinak a nechá si od něj více nařizovat:-) Takže ho skoro úplně odnaučila od plenek, začal lépe jíst prostě ho připravila na školku. Takže v necelých třech letech začal chodit do školky v místě mé práce. Já chodila na sedmou, tak jsem ho tam vozila a vyzvedávala po půl čtvrté. je pravdou že byl ve školce vždy první a poslední odcházel....myslím si že mám dobrou práci, kde mi vždy vycházeli vstříc a tak nechápu jak to dělaly ty ostatní maminy, jakou měly pracovní dobu, když děti vodily kolem půl osmé a braly si je ve tři? Malý ve školce neplakal, spal, jedl, líbilo se mu tam. Doma jsem vše stíhala a byla jsem ráda, že jsem se do práce vrátila. Pak asi v pěti letech přešel do školky v našem bydlišti, tam jsem ho přivedla jen ke dveřím, spěchala do práce a už se sám svlékl a chodil do třídy. Na MD mě to bavilo tak první rok a půl, pak mi kolem mě začali chybět "normální" lidi neřešící neustále děti, plíny a co kdo u umí.

Není tady

 

#7 15. 5. 2008 21:32

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: Jak jste prožívali návrat do práce po MD a jak reagovalo dítě?

josephine: ale ono to pomerne rychle utika... to bys neverila.... me tedy do prace potahne financni stranka(rodicak je nic moc) ale i společenská... prijde mi, ze uz zvatlam i ze spani, a to jsem na zacatku materske dovolene:)zpočatku bych rada jen obcas, pote na catecny uvazek a po materske na plny...ale nevim zda u nas v nasem oddeleni, jelikoz je to prace pro lidi co jsou flexibilni a to bych s ditetem nebyla:(

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Naše děti
  •  » Jak jste prožívali návrat do práce po MD a jak reagovalo dítě?
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů