Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 31. 5. 2007 23:16

TamtaOna
♥♥♥♥---
Registrovaný: 16. 3. 2007
Příspěvky: 309

Re: Koloběžka pro dospělé

Hezký večer příznivci koloběžek:)
Tahle diskuse mě ale úplně uchvátila tummenupp Zhltla jsem ji společně s večerní svačinkou...
Nikdy před tím jsem o koloběžce neuvažovala, ale náhle se mi otevřel nový a uznávám že velmi zajímavý obzor. Její koupě mě moc láká, ale říkám si, že bych ji asi plně neužila... Bydlím v centru Prahy... a nevím,nevím... Máte tady někdo tvrdě městkou zkušenost? tillfreds

Není tady

 

#52 1. 6. 2007 8:48

bejbif
♥♥-----
Registrovaný: 16. 4. 2007
Příspěvky: 60

Re: Koloběžka pro dospělé

TamtaOna: tak to mᚠkliku, že sem tě ještě nesrazil :-) Každej den jezdím do práce na kolobrndě kousek od Václaváku. Většinou sklízím posměch, ale skoro ho neslyším. Chodce míjím tak rychle, inlajnisty bez problémů předjíždím a cyklistům dejchám na krk :-)
Jo a minulý týden jsem na chodníku před Národním Divadlem viděl paní na komplet čeném Crazy Jetu ...

Jinak sem tomu docela slušně propadnul a asi sem na koloběžce závislej. Denně jezdím od auta do práce a zpět. Večer si sem tam přidám pár kilásků sám, nebo ženě šlohnu její kolobrndu, usadím dcerku do sedačky a frčíme spolu. Mno a někdy jedem s bráchou tak 10-13 km.
Kolo sem si ještě pořád nepostavil a na brndě už mám 100 jarních kilásků :-)

Prostě koloběžka je fakt něco jiného než kolo. Než se na něj ustrojím, nasednu a pak jet někde jen 15 min. mě nebaví. Na koloběžce se při průměrné rychlosti 20-25 km/h vyřidím za 15 min. docela slušně.
A když mám naládu tak se ledva co noha nohu mine projíždím a kochám podvečerem.

Koloběžka nemá chybu, je to bezvadnej dopravní prostředek. Z kufru auta ji prakticky nevyndavám a vozím jí všude sebou.
Takže po koloběžkářsku - Trhni si nohou :-)

Upravil(a) bejbif (1. 6. 2007 8:49)

Není tady

 

#53 23. 6. 2007 10:49

Alli
♥♥-----
Registrovaný: 23. 3. 2007
Příspěvky: 91

Re: Koloběžka pro dospělé

Čau Bejbifi. Ještě žiju a užívám si. Kolobrndu bych už z ruky nedala. Docela se divím, že píšeš, že se Ti v Praze smějí. Tady na vidieku to zezačátku bylo půl na půl. Někdo se smál a někdo fandil. Teď už je to v pohodě. Spíš se usmívají, zafandí, občas se ptají. Když stojím, ráda jim odpovím obšírněji. Když jedu, stačím tak přes rameno zavolat SUPÉÉÉR. A ti, co mě mají za magora, a si trhnou ... ovšem nebudou mít z toho takový požitek jako my. Pro ženské jen vzkazuji: pozadí a nohám koloběh velmi kladně prospívá. Koloběžkáři ( i ti budoucí ) mějte se krásně.


Na životě miluji jeho rozmanitost, každý den mě nasere někdo jiný.

Není tady

 

#54 18. 9. 2007 12:00

bejbif
♥♥-----
Registrovaný: 16. 4. 2007
Příspěvky: 60

Re: Koloběžka pro dospělé

Ahoj všem koloběžcům,

na mém cyklocomputeru naskočilo 300 km. Není to sice mnoho, ale příští rok to snad vylepším.
Každopádně jsem se s koloběžkou tak nějak sžil a strašně si jí oblíbil. Kolo sem letos nakonec ani nevytáh :-)

Koukal jsem, že i v Praze lze potkat MIBO koloběžky a nejen je, a na nich dospěláky a nejen děti.
Suma sumárum je koloběžka stále populární vozítko.

Jen by mě zajímalo, jak ve městech obstojí cestování s koloběžkou v MHD. Zda se za ní musí platit, nebo je tiše tolerována a když, tak jaký výrobce a který tip.
Pokud máte někdo zkušenost, třeba i jen vizuelní, budu rád když se podělíte ...

Hezký pršlavý den
bejbif

Není tady

 

#55 19. 10. 2007 8:00

oliver
♥------
Registrovaný: 19. 10. 2007
Příspěvky: 6

Re: Koloběžka pro dospělé

Čaf všem,
máme doma koloběžku ze Sportisima - Keller.Dostali ji děti.Jelikož má nostnost 80kg začla na ni i žena jezdit pro dcery do školky a když se vraceli domu tak se alepoň necourali a krásně prokličkovali ucpaným městem (Náchod).Teď jsem začal něco hledat vyloženě pro manželku (už ji po městě přezdívají "královna koloběžka") a pak mě napadlo že moje babeta na jízdy po městě v zimě moc dobrá nebude a tak přemýšlím i o něčem pro sebe (85kg, cesta přes louku po pěšině, možné hodit do kufru auta). Měl jsem z toho tak trochu divné pocity a ani nevěděl jakou vybrat, ale po přečtení příspěvků tady  bych asi volil MIBO CRAZY JET. Našel jsem ji na www.hp-sport.cz za super cenu jen termín dodání je 14-21dní. Pak se mi ještě líbí z firmy http://www.kolobezka.com/  typ http://www.kolobezka.com/dnload/kat_k6.pdf   ,ale na tu tady nikdo žádnou chválu ani názor nezveřejnil a u Crazy se mi líbí to větší přední kolo. Taky jsem přemýšlel od MIBO o té skládácí jenže zas k té jsem nenašel žádnou uživatelskou zkušenost. Přesto všem díky  (nejvíc asi "BEJBIFOVI").

Není tady

 

#56 22. 10. 2007 8:16

bejbif
♥♥-----
Registrovaný: 16. 4. 2007
Příspěvky: 60

Re: Koloběžka pro dospělé

Ahoj,

já mám zkušenost jen a pouze se skládacíma koloběžkama s kolečkama od in-line bruslí a trošku většíma kolama.
Je fakt, že to složíš a v MHD ti nic nemůžou říct, ale jízdu na tom nelze srovnávat.

Crazy Jet je můj miláček. Díku vetšímu přednímu kolo není obrubník, díra ani kamenitá ci lesní cesta problém. Se svou volbou jsem hodně spokojenej a dost si to užívám.
Dnes byla venku opravdu solidní zima, ale čepice a rukavice to zachránily. Ono když člověk jde, tak tolik nefouká, jako když si to frčí :-)

Jestli mᚠjakýkoliv dotaz, ptej se. Nějaké fotky jsem dával na web, ale hodně jich mám ještě nespracovanejch. Třebu ten druhej ženin Crazy Jet s dětskou sedačkou a košíkem na pečivo :-)

Trhni si nohou.

Není tady

 

#57 22. 10. 2007 8:38

oliver
♥------
Registrovaný: 19. 10. 2007
Příspěvky: 6

Re: Koloběžka pro dospělé

No teď jsem byl o víkendu na závodech psích spřežení (MUSHING - či jak se to správně píše).Samozřejmě kromě různých "domamontů" bylo k vidění i spousta koloběžek různých výrobců.Asi nejvíc se mi líbil MIBO REX- super nášlap vpředu 20" kolo vzadu 16", kotoučový brzdy, zpevněný řidítka. Jenže 10.000 za kolobrndu se mi dávat nechce. Obzvl᚝ když bych chtěl zrovna 2ks. Ale na MUSHING se nechystám, takže volba bude asi CRAZY JET. Z toho HP Sportu mi spočítaliu 2ks (ke každé navíc přední blatní, stojánek, pláště se vzorem do terénu, a na jeden kus ještě ten nákupní koš) za 8576,- a doprava zdarma. To si myslím, že je hezká cena, ikdyž jsem měl představu za jednu dát tak cca 3000 - 3500,-Kč. Sedačku už nevyužijem, ale když to žena viděla na obrázku byla úplně vyřízená.Docela by mě zajímalo jak ježdění v zimě na ušlapaném sněhu a jak moc bude trpět v nasoleném městě.
Jen takový doplňující dotaz- s Pepou Bizon máte někdo zkušenost? Ale tu asi nevyberu už jen z důvodu, že od čtvrtku mi nebyli schopni odpovědět ani na pár dotazů.
Tak si trhnětě nohou a dík

Není tady

 

#58 28. 10. 2007 22:19

bejbif
♥♥-----
Registrovaný: 16. 4. 2007
Příspěvky: 60

Re: Koloběžka pro dospělé

Ahoj,

jako musím se přiznat, že kdybych tu měl les a hodně těžkej terén tak o Rexovi začnu uvažovat. Jenže přesně, cena 10kKč mě trochu odrazuje.
Na stranu druhou, ty na to nahlížíš tak, že dětský koloběžky stojej 2-3 tisíce, ale todle je profi nářádí! Má to Včkový brzdy, kovové brzdové páčky, slušný řídítka a představec, rohy, má to bitelnej rám s nosností 150 kg (skáču na tom z obrubníku, dřu to vlese přes kořeny a šutry!) se zárukou 5 let ...
To mᚠjak s kolem, někdo dá 5 v Hypermarketu, někdo 15 a někdo 35.

Já osobně už bych Crazy Jeta nedal z ruky. Postupně sem na něj navěsil zámek, světlo vpředu i v zadu, brasšnu na nářadí a náhradní duše, malou flašku, pumpičku a cyclocomputer a mám to jako náhradu kola. Nikdy mě nebrali daleké výlety po silnici, spíš naopak.
Dneska sem zrovna s kamarádem jeli asi 8km lesní cestou, nikde nikdo, jen podzim a listí a krásná přiroda :-)

Jen teď začínám uvažovat o Basicu nebo Comfortu vyloženě do city a MHD, protože Crazy Jet je přece jen velký.

Takže si trhni nohou.

Upravil(a) bejbif (31. 10. 2007 12:27)

Není tady

 

#59 30. 10. 2007 11:48

oliver
♥------
Registrovaný: 19. 10. 2007
Příspěvky: 6

Re: Koloběžka pro dospělé

bejbif napsal(a):

Ahoj,

jako musím se přiznat, že kdybych tu měl les a hodně těžkej terén tak o Rexovi začnu uvažovat. Jenže přesně, cena 10kKč mě trochu odrazuje.
Na stranu druhou, ty na to nahlížíš tak, že dětský koloběžky stojej 2-3 tisíce, ale todle je profi nářádí! Má to Včkový brzdy, kovové brzdové páčky, slušný řídítka a představec, rohy, má to bitelnej rám s nosností 150 kg (skáču na tom z obrubníku, dřu to vlese přes kořeny a šutry!) se zárukou 5 let ...
To mᚠjak s kolem, někdo dá 5 v Hypermarketu, někdo 15 a někdo 35.

Já osobně už bych Crazy Jeta nedal z ruky. Postupně sem na něj navěsil zámek, světlo vpředu i v zadu, brasšnu na nářadí a náhradní duše, malou flašku, pumpičku a cyclocomputer a mám to jako náhradu kola. Nikdy mě nebrali daleké výlety po silnici, spíš naopak.
Dneska sem zrovna s kamarádem jeli asi 8km lesní cestou, nikde nikdo, jen jaro a listí a krásná přiroda :-)

Jen teď začínám uvažovat o Basicu nebo Comfortu vyloženě do city a MHD, protože Crazy Jet je přece jen velký.

Takže si trhni nohou.

Jééééééé kde jsi našel 28.10. jaro??? Taky bych bral. Všude už je akorát to listí a vlezlej podzim. Furt jsem na vážkách. Myslel jsem, že by to mohl být krásný dárek k vánocům, ale kdo to má vydržet a pak proč koloběžku na zimu? Jsem sice už z podkrkonoší, ale zima (dle loňského roku) tu není moc sněhová, ale lyžičky na kolobrndu si kupovat nechci. To bych v tom městě moc nevyužil. Ten COMFORT se mi líbí na převoz a na chatu a tak, ale malá obě kola. Jako druhou jen tak do auta beru zatím jako přepych,ale třeba se k tomu také dopracuji. tummenupp Konečně se ozvali z PEPA - KOLOBRNDY, nabízejí testovací jízdu - bohužel u nich což je pro mě z ruky. Ale tam se bojím té světlosti. Zdá se mi to málo. Cenový rozdíl tam je, ale záruka na rám 5 let a 2 je taky rozdíl. Mám samé "ale", ale asi je tím pádem vybráno.
Tak už si rád " Trhnu nohou"

Upravil(a) oliver (30. 10. 2007 11:49)

Není tady

 

#60 31. 10. 2007 12:15

bejbif
♥♥-----
Registrovaný: 16. 4. 2007
Příspěvky: 60

Re: Koloběžka pro dospělé

Pepu sem zavrh, někde tu v textu najdeš proč. Plagiátorství v žádné podobě nepodporuju.

Za deště s blatníkama na brndě nemám problém a zatím pořád denně jezdím, tak doufám že budu i v zimě, samozřejmě patřičně oblečen.
Těšíme se s kamarádem na sněhové projížďky po lese na udusaném sněhu. Zatím zkušenost nemáme :-)
Je fakt, že na vlhké vozovce a s napadným listím je dobrá obuv se "vzorkem" základem.
Taky záleží na vzorku kol, já mám all-road, ale kamarád má normálně pl᚝ jak horský kola a tomu to v terénu samo sedí úplně jinak.
http://rcmodelar.aip.cz/fotky/kolobezka/mibo_crazy_jet_014_small.jpg http://rcmodelar.aip.cz/fotky/kolobezka/mibo_crazy_jet_003_small.jpg

Odkad z podkrkonoší přesně si? Kdyžtak pošli Soukromou zprávu, jezdíme tam na víkendy k rodičům ženy. Pojedem v půlce listopadu, tak by ses moh přijet podívat. Brndu samo vozím v kufru auta pořád :-)

Není tady

 

#61 13. 12. 2007 15:11

Mikl
♥------
Registrovaný: 13. 12. 2007
Příspěvky: 3

Re: Koloběžka pro dospělé

Dobrý den, ahoj,
přečetl jsem tuto diskusi a musím konstatovat, že jsem propadl koloběžkářství na vlas stejně jako bejbif. Koloběžku jsem kupoval v létě 2007 a původně jsem chtěl Mibo model Comfort. Doporučil mi ho kamarád  (tuším se tu v diskusi na skládací koloběžky někdo ptal, zda se vyplatí). Jak pravil kamarád prý OHROMNĚ VYPLATÍ ! Bydlí v Praze-Dejvicích, zbalí koloběžku vyjede metrem kamsi na Zličín a pak fičí stále z mírného kopce cca 10 km. Takže jsem dorazil do krámu v Hostivaři, vyzkoušet Comfort a padl mi do oka Crazy Jet, právě díky většímu přednímu kolu. V prodejně byla asi 50m ulička kde jsem obě koloběžky projel a dvěma slovy - nebe a dudy !. Crazy Jet byl stabilnější rychlejší a hlavně daleko lepší pocit z jízdy. Proto doporučuji - vyzkoušejte daný typ koloběžky který chcete koupit a hlavně srovnávejte. Každému vyhovuje něco jiného a rozdíly jsou, troufám si říct, daleko větší u koloběžek než u jízdních kol. Tak jak zde již psal bejbif následovalo úplné propadnutí ízdě na kolobrndě. Je to totiž úplně jiný zážitek nesrovnatelný s jízdou na kole, člověk má pocit že spíš velmi rychle běží. Obzvl᚝ perfektní zážitek považuji jízdu do mírného kopečka (kupodivu, myslel jsem že lepší bude cesta dolů). Tam je nejvíce znát jak energie odrazu přechází do rychlosti. Bydlím v Praze Hloubětíně odkud jde kolem řeky Rokytky a dále Vltavy dojet až za Tróju a dál a to téměř stále po cyklostezce a po rovině. Předtím jsem to jezdil se synem (6 let) na kole, stále na něho čekal, nebavilo mě to, teď drandím pohodovou jízdou bez zbytečných zastávek. Za svůj zatím nejlepší koloběžkářský výkon  považuji 30 km výlet s manželkou a její kamarádkou, které jely  na kolech (žádné velké sportovkyně, ale přeci jen kolo e kolo) a udržel jsem s nimi tempo i v rovinách (z kopce trochu ujížděli - to ty velký kola:).
Ohromná výhoda koloběžky je (a už to tu taky zaznělo) pohodlná projížďka. Žádné velké přípravy, nemusí člověk šlapat 50 km aby zasportovat, stačí vzít botky, 5km na koloběžce a má dost smile
Ještě k haváriím: zatím jsem měl jenom 2 ale dosti bolestivé: poprvé jsem při odrazu štrejchl o šroub středu zadního kola (neexistují nějaké chrániče zadní osy?) a do dnes mám nad kotníkem dvě dírky. Druhá havárie byla při najetí předním kolem do zarostlé jamky v asfaltu, kdy nejenom že jsem šel v kotrmelcích k zemi, ale ještě mě pomlátila letící koloběžka za mnou. Jinak při sjezdech má člověk většinou respekt a je opatrnější než na kole.
Zajímalo by mě, když jste tady psali jak jezdíte v centru, zda jedete po chodnících nebo těsně při kraji, případně zda z chodníku skáčete, nebo přenášíte ?(ten zvuk drhnutí kovu o dlažbu je příšerný smile Jízdu do práce jsem zatím zavrhl. Pracuji až na Smíchově a přeci jenom bylo by to cca 20 km přes celé město.

Možná bychom ale mohli položit základ klubu přátel jízdy na Crazy Jet, protože od doby koupě koloběžky neznám lepší zážitek z pohybu.

Není tady

 

#62 13. 12. 2007 15:31

Mikl
♥------
Registrovaný: 13. 12. 2007
Příspěvky: 3

Re: Koloběžka pro dospělé

Jinak bych se rád ještě podělil o pár rad, které jsem sám slyšel, nebo které jsem již i prakticky ověřil pro výběr koloběžky:
- dobře zvažte zda chcete jezdit v terénu, nebo jenom na silnici. světlá výška koloběžky (tedy vzdálenost podlážky od země) je jedna z nejdůležitějších charakteristik modelu koloběžky. V zásadě platí přímá úměra: čím výše je podlážka nad zemí tím více se nařete a to tak že každý centimetr je ohromně znát.
Na druhou stranu, pokud při sebemenší nerovnosti terénu drhnete, akorát vás to otráví.

-  Crazy Jet má relativně dlouhou podlážku. Obecně je to celkem dlouhá koloběžka, což by mohla být nevýhoda při přepravě MHD (zatím jsem nezkoušel). Ale na druhou stranu při sjezdu si rád položím obě nohy na podlážku a múžete volit mezi různými styly jízdy (noha více vpředu nebo vzadu). Opravdu je rozdíl znát!
(Pokud ale pohledáte názory na netu zkušených koloběžkářů, preferují krátkou podlážku)

- Představec mi připadal hodně vysoko (podle fotek koloběžkářů se jezdí téměř v úplném předklonu), ale Crazy Jet je brán jako turistický model a na delší jízdu je, dle mého názoru, lepší větší vzpřímenost.

- Styly jízdy jsou různé a asi neexistuje jednoznačné pravidlo jak jezdit nejeefektivněji, jak často střídat nohy apod., co se mi ale z běžných rad osvědčilo, je tzv. vystrkování koloběžky rukama do předu při odrazu.

- na závěr pozor na jednu důležitou skutečnost ! Více namáháte nohu na podlážce než tu kterou se právě odrážíte ! (v podstatě noho na podlážce mírně dřepujete), takž pravidelně střídat nohy se opravdu vyplatí.

Prosím neberte výše uvedené řádky jako nějaké rozumování, nebo poučky, jsem také kolobrndář začátečník (cca 200 km), ale pro někoho kdo koloběžku chce koupit to mohou být užitečné informace

Není tady

 

#63 13. 12. 2007 15:47

Mikl
♥------
Registrovaný: 13. 12. 2007
Příspěvky: 3

Re: Koloběžka pro dospělé

A ještě do třetice:
to bejbif: jak jsi psal že vozíš kolobrndu stále v autě... Co mᚠproboha za koráb ? smile Já jezdím Renaultem Megane Combi, což je sice menší kombík, ale kombík, a koloběžku tam soukám hůř než kolo sad Možná je na to ale nějaká finta, nebo že by to bylo šikovností !? smile

Není tady

 

#64 19. 2. 2008 8:36

bejbif
♥♥-----
Registrovaný: 16. 4. 2007
Příspěvky: 60

Re: Koloběžka pro dospělé

Ahoj všem,

omlouvám se že reaguju až tak pozdě v novém roce a nestihl jsem tak oliverovi včas před vánoci poradit o stupátku Crazy Jetu, omlouvám se.
Vidím, že Mikl docela silně propadl koloběžkářskému koníčku a jízda ho těší a velice plodně přispěl nápady, ke kterým jsem postupně došel i já :-)

Skusím jen doplnit pár svých postřehů:

- je to totiž úplně jiný zážitek nesrovnatelný s jízdou na kole - k tomu jen dodám, že zatímco na kole mám tendenci strašně sportovat a furt makat a jediné, co po celoodpolední jízdě mám je neskutečně bolavé pozadí, z koloběžky jsem skutečně zhuntovanej celej, včetně prstů a značně zborcen potem :-)
Na stranu druhou když nemám naládu jdu se projet jen tak ledva co noha nohu mine a ni se nezapotím a kochám se končícím dnem mezi poli.

- poprvé jsem při odrazu štrejchl o šroub středu zadního kola - na vlas stejná nehoda. Je to tím, že při odrazu není dobrý zatáčet na odraženou nohu a člověk má tendenci tu nohu mít hodně blízko u koloběžky a švihnout s ní za sebe. Od té doby se mi to nestalo.

- jak jezdíte v centru, zda jedete po chodnících nebo těsně při kraji, případně zda z chodníku skáčete - ja jezdím v centru zásadně po chodníku. To je právě další výhoda - spomalit na kole na rychlost chodců je velmi obtížné a manévrovatelnost kola taky nic moc. Z brndy v případě krize zabrzdíte a seskočíte anebo ani to ne, protože jste pořád jednou nohou na zemi :-)
Z chodníků skáču dolů. Stačí vzít za řídítka, nadlehčit se a zadní kolo skočí samo.
Na chodníky "skáču" taky. Pokud mám nohu pevně zaraženou vzadu o krytku brzdy, stačí udělat krok do výšky a zvednout tak celou brndu. Není to skok v pravém slova smyslu, ale po troše tréningu to funguje skvěle.

- více namáháte nohu na podlážce než tu kterou se právě odrážíte - nevím, jestli jsem to tady už nepsal, ale skutečně nejúnavnější a nejbolestivější způsob jízdy na brndě je stát na stupátku a prudce se odrážet nohou. Na tom skončil každej, kdo si ji ode mě půjčil.
Každý má asi svůj styl, ale já jsem se naučil zapojit při odrazu celé tělo s splývat s brndou podobně jako při plavání. Tedy noha na stupátku do podřepu, plynule se odrazit nohou a souběžně strkat záda a ruce dopředu na řídítka. Strašně těžko se to popisuje, ale prostě je to pohyb celým tělem.
Na kole mě dost boleli záda, na brndě ne. Jsou nucený k pohybu a to jim děla asi dobře :-)

- vozíš kolobrndu stále v autě... Co mᚠproboha za koráb - koráb ne, ale konečně pořádnej kočár :-) Citroen Berlingo. Mám dvě polohy brndy v autě - v nesloženém stavu stojí na kolech opřená o zadní sedačky, ale roletka kufru tak musí tůstat otevřená nenechavím očím. Když chci roletku zatáhnout, mám v kufru imbus, povolím představec, vyndám řídítka a brnda si tam poslušně lehne na zem. Jen dodám, že v tomto stavu se mi tam vejde hlubokej kočárek + vybavení pro celou rodinu (rodiče + 2 děti) na týden.
Při výběru auta, narozdíl od moderního trendu, pro mě byl důležitý, mimo rozumné ceny, jen jediný parametr - Do auta se musí vejít všechno, co moje žena dokáže zabalit tak, abych se ještě vešel za volant :-)

P.S. - kolo jsem pečlivě uklidil na půdu, protože prozatím nemá v mém životě smysl. Do práce už jezdím bohužel MHD, na který je Crazy Jet příliš velký, takže po ulicích centra mě prohánět uvidíte jen zřídka.
Nicméně už 14 dní vyhlížím ručičku teploměru a leštím brndu, aby sme si letos společně poprvé Trhli nohou na shruba 500km dlouhé cestě až do zimy.

Upravil(a) bejbif (19. 2. 2008 15:48)

Není tady

 

#65 20. 2. 2008 9:07

sharek
♥♥♥♥---
Místo: praha
Registrovaný: 22. 2. 2007
Příspěvky: 408
Web

Re: Koloběžka pro dospělé

Já jsem dostala od kolegů koloběžku k narozeninám     tummenupp  radost k nezaplacení!!! už aby bylo super počasí


nikdo se mě neptal jestli se chci narodit, tak mi nikdo nebude říkat jak mám žít

Není tady

 

#66 20. 2. 2008 20:05

bejbif
♥♥-----
Registrovaný: 16. 4. 2007
Příspěvky: 60

Re: Koloběžka pro dospělé

Tak vítej do klubu :-)
Jakou jsi dostala?

Já bych to asi neměl říkat, ale máme doma dvě kola, ale koloběžky máme čtyři :-)
A já sám mám 3. Dvě skládací a jednoho Crazy Jeta.

Není tady

 

#67 26. 2. 2008 9:57

bejbif
♥♥-----
Registrovaný: 16. 4. 2007
Příspěvky: 60

Re: Koloběžka pro dospělé

http://img156.imageshack.us/img156/5166/kurioznipovyrazenijt2.jpg
... tak vidíte, máme jen kuriózní povyražení (Metropolitní Expres č.40 26.2.2008).

Mimochodem neznáte někdo nějaký web, diskusi, kde by se scházeli koloběžkáří všech zaměření a vyměňovali si názory?
Mě se nic, mimo toho threadu tady, nepodařilo nalézt.

Není tady

 

#68 26. 2. 2008 16:10

Suzie
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 8. 2006
Příspěvky: 410

Re: Koloběžka pro dospělé

Ahoj kolobrndníci, tak jsem taky dostala Crazy Jet a chystám se vyrazit. Bydlím v centru Prahy a chtěla bych si jízdu nejdřív vyzkoušet na nějaké trase a ne na chodníku. Jezdíte taky na in-linových okruzích? A můžete mi nějaký doporučit - zatím jsem byla jen podél Vltavy v Modřanech, ale je tam spousta lidí. Mám sice speciální mapu Prahou na in-line bruslích, ale z toho nevyčtu, jaký ten okruh je. Dík.

Není tady

 

#69 26. 2. 2008 22:06

bejbif
♥♥-----
Registrovaný: 16. 4. 2007
Příspěvky: 60

Re: Koloběžka pro dospělé

Ahoj,

mno já bydlím mimo Prahu, tak jezdím po polních cestách a v lese :-) Ale v centru bych se vůbec nebál zajet do jákéhokoliv sadu, třeba na Folimanku, nebo do Rígráku, záleží kde bydlíš.

V Modřanech jsem u řeky jezdíval na kole, ale je tam moc inlinistů co brzděj a překážej ...

Ještě ti doporučím - pohraj si s předklonem řídítek, jejich výškou a s pozicí páček, má to poměrně velký vliv ...

Začíná nás být tolik, že se můžem začít scházet :-)

Není tady

 

#70 8. 3. 2008 10:58

Alli
♥♥-----
Registrovaný: 23. 3. 2007
Příspěvky: 91

Re: Koloběžka pro dospělé

No nazdar Bejbife!
Koukám, že by ses mohl už přes koloběžku docela slušně uživit...
Ahoj koloběžkářská společnosti! To budou jednou motorkáři čumět až budeme mít první sraz a spanilou jízdu!tummenupp
Jsem ráda, že jsem kdysi tuhle diskuzi vyprovokovala a udělala tak spoustu lidí šastnými z jízdy na kolobrndě.
Ahoj Olivere.
Tebe ještě neznám ... nebo jo? Jsem rodilej Náchoďák, ale momentálně funguju o pár kiláků vedle.
Dlouho jsem tu nebyla a nevím kdy se na Vás zase podívám. Internet doma nemám, krásné a velké Berlingo také ne, ale koloběžku už nedám.
Mějte se a hurá ven. Je tam krásně. I teď na veřejný internet jsem dojela na kolobrndě a už zase frčím....


Na životě miluji jeho rozmanitost, každý den mě nasere někdo jiný.

Není tady

 

#71 12. 3. 2008 14:08

oliver
♥------
Registrovaný: 19. 10. 2007
Příspěvky: 6

Re: Koloběžka pro dospělé

Alli napsal(a):

No nazdar Bejbife!
Koukám, že by ses mohl už přes koloběžku docela slušně uživit...
Ahoj koloběžkářská společnosti! To budou jednou motorkáři čumět až budeme mít první sraz a spanilou jízdu!tummenupp
Jsem ráda, že jsem kdysi tuhle diskuzi vyprovokovala a udělala tak spoustu lidí šastnými z jízdy na kolobrndě.
Ahoj Olivere.
Tebe ještě neznám ... nebo jo? Jsem rodilej Náchoďák, ale momentálně funguju o pár kiláků vedle.
Dlouho jsem tu nebyla a nevím kdy se na Vás zase podívám. Internet doma nemám, krásné a velké Berlingo také ne, ale koloběžku už nedám.
Mějte se a hurá ven. Je tam krásně. I teď na veřejný internet jsem dojela na kolobrndě a už zase frčím....

Nazdar lidi. Jaro je tu a jak tak koukám koloběžky se rozmáhají a rozrůstají. Já (a ani manželka) ještě novou brndu zatím nemáme. Já jsem stále rozmýšlel jakou a manželka si od ježíška nakonec přála lyže takže na ní taky nedošlo. Ovšem mám pocit, že na mě už jde jaro a tak zas po něčem koukám a asi konečně něco pořídím.
Alli - nevím zda se známe (Oliverů v Náchodě moc není), ale klidně pokud se vymyslí nějaký ten sraz a já již budu ve vašich řadách mohli bychom se poznat všichni

Není tady

 

#72 18. 3. 2008 8:23

bejbif
♥♥-----
Registrovaný: 16. 4. 2007
Příspěvky: 60

Re: Koloběžka pro dospělé

Ahoj,

mno tak já nevím. Na to, že už mám v nohách pár nesmělých km s dcerou v sedačce, se mi zdá, že počasí nám nepřeje!
Teď tam dokonce sněží nebo co :-C

Zima by snad až tak nevadila, ale pokud je podloží blátivé, tak narozdíl od kola, se odraz bude ztrácet v bahně.
Tak snad se jaro brzo ukáže ...

Trhni si nohou ...

Není tady

 

#73 22. 3. 2008 0:15

nejda
♥------
Registrovaný: 22. 3. 2008
Příspěvky: 2

Re: Koloběžka pro dospělé

Ahoj,
toto je jedina diskuze o kolobezkach, co jsem na netu nasla. Diky za ni. Take si chceme s pritelem poridit kolobezku, take jsme si vybrali od firmy MIBO. Jen bych rada vedela, co si myslite o modelu TOURIST. Jake jsou vyhody - nevyhody oproti modelu CRAZY? Ma obe kola 16" a bubnove brzdy Jinak mi prijdou stejne smile a nevim, jake to ma vyhody ci naopak. Uz chceme ji chceme mit co nejrychleji, at si muzem taky trhnout. Diky moc za kazdou odpoved.

Není tady

 

#74 22. 3. 2008 9:45

bejbif
♥♥-----
Registrovaný: 16. 4. 2007
Příspěvky: 60

Re: Koloběžka pro dospělé

Ahoj,

taky sem žádnou jinou diskusi nenašel a přitom dospěláckých koloběžek vídám po Praze docela dost. Trošku mě to mrzí, výměnna zkušeností je určitě přínosná.

Co se modelu Mibo Turist týká, tak vlastní zkušenost nemám, můžu odhadovat jen podle obrázku a parametrů. Hlavní nevýhodu bych viděl ve velikosti, ale to z pohledu přepravy, zvl᚝ pokud budete vozit dvě, to už je skoro na střechu, pokud nemáte nějakej malej náklaďák :-)
http://www.mibo.cz/images/turist_small.jpg

Jinak odhaduju samé výhody:
- je t잚í, takže bude mít větší setrvačnost, horší bude ji přenést přes schody, tlačit do prudkého kopce
- obě kola velká pomůže jak setrvačnosti tak překonávání překážek
- bubnové bzrdy budou mít určitě větší účinnost a budou méně náchylné na nečistoty na ráfku

Závěrem - těžko to rozhodnout za sebe, zvl᚝, když je člověk nevidí vedle sebe.
Já si vybral Crazy Jet právě proto, že to je velká, ale současně ještě pořád skladná koloběžka. Jak do města, tak do terénu plně dostačuje (les, kořeny, bláto).
Skus se ještě podívat na kostku na Street Star 26 (je to ten obrázek ze svahu tady v diskusi, ale ta už má přední kolo jak horský, takže je fakt velká.
http://www.kolobka.cz/admin/zlozka/nahled_star_26_cerna.jpg

Upravil(a) bejbif (22. 3. 2008 13:15)

Není tady

 

#75 22. 3. 2008 17:56

nejda
♥------
Registrovaný: 22. 3. 2008
Příspěvky: 2

Re: Koloběžka pro dospělé

Dekuji moc za odpoved, musime to promyslet, pravda je, ze je chceme vozit v aute a uz nas nebavi to neustale rozkladani horaku, sic mame combi. Hlavne at uz nejake mame. Jeste jednou diky.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů