Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 22. 3. 2007 14:11

chomáček
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha

Tinnitus- pískání v uších

Ahoj. Chtěla bych se vás optat,zda s tímto máte někdo nějakou zkušenost, zda jste o tom někdy slyšeli nebo zda někdo ve vašem okolí tohle má. Jestliže ano, jak se mu (vám) s tím žije? Popř.jestli nemáte nějakou zkušenost jak to vylepšit nebo odstranit? Myslím, že se o tom málo mluví a přitom to má docela dost lidí. Možná se o tom stydí mluvit.

Není tady

#2 22. 3. 2007 14:21

Natynka
♥♥♥♥♥♥-

Re: Tinnitus- pískání v uších

já to tedy vůbec zenám. a jak to vypadá??

Popřej mi pane, abych v boji, který jde životem, měla odvahu riskovat a udeřit.
A mám - li zvítězit, dej, a je to po právu.
A mám - li prohrát, dej, abych dovedla stát u cesty a pozdravit vítěze, až půjde kolem.

Není tady

#3 22. 3. 2007 14:26

chomáček
♥♥♥♥♥--

Je to symptom. Lidem prostě z ničeho nic začne pískat, hučet , šumět (u každého je to jiné) v uchu. Může to být z čehokoliv. Z hluku,častým používáním walkmena, poslech nahlas hudby,od krční páteře nebo když někdo se potápí a špatně se potopí nebo v z letadla. Taky deprese, úzkosti. To co to nastartuje toho je spousta. Spíš mě ale zajímá , jestli s tím někdo má nějakou zkušenost.

Není tady

#4 22. 3. 2007 14:28

majkafa
Host

Nedávno jsem o tom viděla v TV dokumentární film, trpěl tím nějaký kluk. Jestli si dobře pamatuju, nosil něco jako walkmana a pouštěl si do uší jiné zvuky, aby slyšel něco příjemnějšího, nějakým způsobem ho léčili a zlepšovalo se to. Dle toho filmu je to hodně nepříjemný zdravotní problém.

#5 22. 3. 2007 14:36

chomáček
♥♥♥♥♥--

majkafa... já to právě neviděla. Někdo mi to říkal , že to dávali. On to není zdravotní problém, ale symptom. Nejhorší je, že to nejde léčit. A jak to ten kluk v tom dokumentu zvládal? Jak o tom mluvil, pamatuješ si to? Kolik mu bylo let?

Není tady

#6 22. 3. 2007 14:54

host eska
♥♥♥♥♥♥-

Já jsem slyšela, že je s tím hučením a nebo pískáním nejvíce sebevražd. Protože to člověka pomalu může přivést k šílenství. To hučení, pískání a i blbý zalehnutí je strašně nepříjemný. Těm sebevraždám se moc nedivím hmm

všichni u podpisu moudře hovoří, a já budu mluvit, až mi lýtka dohoří... bo nejsu žadny rétor big_smile
http://www.kamelie.ic.cz/sm1_soubory/sm29_mal.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gif

Není tady

#7 22. 3. 2007 15:05

elinka
♥♥♥♥---

tinitus nemusí souviset jen s uchem, je potřeba celkové vyšetření a vyšetření u ORL lékaře.Pokud se najde příčina jeho vzniku,pak ho lze celkem úspěšně léčit,ale bohužel stále existuje určité procento,u kterého léčba nepomůže...během dne většinou  tinnitus nedělá velký problém, protože kolem je spoustu zvuků,který ho ruší, větší problém bývá v noci, pak se používají tzv.generátory šumu
znám pár lidí,který mají tinnitus, všichni tvrdí,že hlavní je, na něj moc nemyslet..

Není tady

#8 22. 3. 2007 16:48

chomáček
♥♥♥♥♥--

Host eska... tak nevím, zda je fajn tohle sem psát. Já osobně tinnitus mám a když to začlo, sama jsem myslela, že si život fakt vemu. Jenže mám 2 roky staré dítě  a to mě potřebuje. Docela jsem řešila, jak to zvládnout bez úhony a ty mi sem pak napíšeš tohle. Opravdu moc díky.

elinka.... a žijí s tím normálně? Chodí do práce, mezi lidi, baví je život? Lítají letadlem? Plavou? Víš, mě tohle zajímá, protože já mám pocit, že už nebudu moci dělat nic. Hlavně tancovat. MOje maminka to má asi 15 let a žije normálně. Ale ona je hrozně silný člověk. sad Jak staří jsou ti lidé, co je znᚠa mají to?

Není tady

#9 22. 3. 2007 17:06

host eska
♥♥♥♥♥♥-

No, chomáčku, tos měla napsat, že to máš..
Já jsem měla na to podezření, a tohle bylo první, co mi řekla doktorka hmm Ovšem pro mě to bylo povzbuzení, protože mi to pak nepřišlo tak strašný...  U mě to samo zmizelo po měsíci... Doktorka strašila, že musím jíst takový léky, nebo to budu mít do smrti, já jsem si vzala dva a bolela mě  z nich moc hlava, tak jsem na to vypododla a samo to zmizelo.
Je mi líto, že to mᚠdva roky... umím si to představit, to je celý, co jsem ti chtěla říct. Ne, že je to důvod spáchat sebevraždu.

Když je symptom, musí to vymizet, pokud vyléčíš příčinu??

všichni u podpisu moudře hovoří, a já budu mluvit, až mi lýtka dohoří... bo nejsu žadny rétor big_smile
http://www.kamelie.ic.cz/sm1_soubory/sm29_mal.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gif

Není tady

#10 22. 3. 2007 17:19

Aqvamarín
♥♥♥♥---

Chomáčku, může to být a docela často bývá od krční páteře... Zkoušela jsi nějaké rehabilitace?

Není tady

#11 22. 3. 2007 17:21

Aqvamarín
♥♥♥♥---

Doporučuju kraniosakrální terapii (cranio-sacrální) - zkus si zadat odkaz na net.... Nebo mi napiš, odkud jsi, třeba budu něco vědět

Není tady

#12 22. 3. 2007 17:26

chomáček
♥♥♥♥♥--

Aqvamarín.... děkuji. Já jsem z Prahy 5. ... nevím, zda to bude od krční páteře. Byla jsem na neurologii a občas mě masíruje fyzioterapeutka. Na Neurologii mi řekli, že záda jsou vpohodě, ale poslali mě na magnetickou rezonanci, že mám špatné reflexi. A ty jsi dr.? Budu ráda za každou pomoc.

Není tady

#13 22. 3. 2007 18:01

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Já znám dva muže, co tvrdí, že to mají....ale u nich to bude asi spíše tím, že od revoluce se jim nechce pracovat, tak jsou na pracáku a zkouší to na důchod. Ale tím vůbec nepodcenuji, že to opravdu může někdo mít.

Není tady

#14 22. 3. 2007 18:05

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Ale ten dotaz už tu byl, Ota tam radil      http://www.acare.cz/tinitus.html      http://www.sestra.cz/scripts/detail.php?id=291158   ale tam bude potřeba více vyšetření !

Není tady

#15 22. 3. 2007 18:32

Danulak
♥♥♥----

Nᚠpřítel v Německu má tento problém už dlouhé roky, byl na tom psychicky jeden čas hodně špatně, ale už si pomalu zvykl a naučil se s tím žít.

Není tady

#16 22. 3. 2007 18:40

chomáček
♥♥♥♥♥--

Vážně to tu už bylo? Tak to asi opravdu vude rozšířené. Jinak moc děkuji. Já si myslím, že si člověk na to zvykne. Ono vlastně ani není jiná možnost, teda krom té sebevraždy, jak říká Host eska. Stejně ale člověk hledá a pátrá, jak si aspon pomoci. Moc všem děkuji.

Není tady

#17 22. 3. 2007 20:12

host eska
♥♥♥♥♥♥-

Chomáčku, ještě jednou se ti omlouvám, že se tě to tak dotklo. To jsem v žádném případě nechtěla.
Kdybych řekla, že v severských zemích je největší počet sebevražd, protože tam mají polární noc, bylo by top myšleno stejně a rozhodně bych tím nemyslela, že kdybys byla Norka, měla by ses jít oběsit.

Jinak to může být opravdu rozšířené hodně, protože to není vidět, a člověk ví, že ostatní to ani neslyší, tak se o tom nešíří.

Těch příčin může být asi opravdu strašně moc.

Jeden je třeba, že se ten koneček v chlemýždi málo prokrvuje a pomalu se tam usadí toxické látky z těla. Takže první záchrana je přestat kouřit, procházky na četstvým vzduchu, zdravě jíst(ne například uzeniny) a ještě k tomu byl podpůrný lék na prokrvení. Aby se ty toxické látky odplavily.

Může to být nějaká plíseň v uchu a tak dál... Je důležitý vyloučit všechny možný příčiny...
Držím palečky  pussa

Není tady

#18 22. 3. 2007 21:18

elinka
♥♥♥♥---

chomáček napsal(a):

elinka.... a žijí s tím normálně? Chodí do práce, mezi lidi, baví je život? Lítají letadlem? Plavou? Víš, mě tohle zajímá, protože já mám pocit, že už nebudu moci dělat nic. Hlavně tancovat. MOje maminka to má asi 15 let a žije normálně. Ale ona je hrozně silný člověk. sad Jak staří jsou ti lidé, co je znᚠa mají to?

myslím, že smutek není na místě, počkej, až tě pořádně vyšetří a začnou léčit...věk těch co znám je různý, od 20ti do 70ti, ti mladší to snášejí myslím ze začátku o trochu hůř,ale opravdu všichni se po čase shodují,že je psychika hodně důležitá, že je potřeba jednak zaměstnat uši, ale nejen to, je třeba zaměstnat i mozek a nepřemýšlet neustále nad tím, jaká je to hrůza že jim šumí nebo píská v uších a co když to nikdy nepřestane....existuje časopis Tinnitus-forum,ale bohužel je německý, ale pokud umíš německy,pak myslím,že by byl zajímavý nebo se z něj cituje v článku o tinnitu na stránkách www.gong.cz 
a neznám osobně nikoho, kdo by spáchal sebevraždu kvůli tinnitu..držím ti palce,aby se našla příčina a vyléčila se..přeju pevný nervy pussa

Není tady

#19 23. 3. 2007 6:57

Jesi
♥♥♥♥---

Můj manžel tím taky trpí už rok a půl. Začlo to z ničeho nic. Protože jsem sestra na neurologii, udělali mu naši lékaři všechna možná vyšetření včetně magnetické rezonance a na příčinu nepřišli. Opakovaně chodil na rehabilitace s páteří a taky bez efektu. Ze začátku mu to pískání vadilo, ted říká, že už si na něj zvyknul, že na to nesmí moc myslet a pak už to ani nevnímá. Manželovi je 35.

Upravil(a) Jesi (23. 3. 2007 6:57)

Není tady

#20 23. 3. 2007 8:34

Líba06
♥------

Hlásím se k postiženým. Pískání, hučení, zaléhání uší mám také. Už pět let. Projevilo se mi to při nervovém vypětí, provalením manželovy nevěry a následným rozvodem. Když jsem relativně v klidu, tak to jde, ani to nevnímám. Ale jen trochu začnou nervy víc pracovat, tak se to zhoršuje.Byla jsem na všech možných vyšetřeních, na rehabilitacích, ale nic nepomohlo.
Naučila jsem se s tím žít, nic jiného nezbylo.

Není tady

#21 23. 3. 2007 8:39

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥

Ahoj, já toto mám, a ani nevím od kdy, protože mi přijde že fakt hodně dlouho. Léčila jsem se v r.2000 s usima, kdy jsem skoro ohluchla, a ted mam nepruchodnou eustachovu trubici a poruseny nervik v jednom uchu, ale slysim... hur nez jini,ale neni to tak znat... ale to piskani a huceni je fakt husty.. nejhorsi je to, kdyz je nekde uplne ticho... nebo kdyz po me na audio vysetreni chteli abych mackala pri zvukach, jenze ty zvuky ve sluchatkach byly podobne, stejne jako v mem uchu, take me poslali na rehabilitaci,ale tam jsem mela 5x elektrolecbu,5xcviceni, coz jsem ale dal nedelala(jsem lenoch), takze nevim z ceho to je... a nevedi to ani v nemocnici (na ORL)K.

Není tady

#22 23. 3. 2007 8:51

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva

mně píská po hlučné zkoušce s kapelou smile

Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#23 23. 3. 2007 9:12

Nety
♥♥♥♥♥♥♥

A kde Ti píská? vissla

http://b2.lilypie.com/b5R4p1/.pnghttp://img150.imageshack.us/img150/7624/beznzvuyw6.jpg

Není tady

#24 23. 3. 2007 10:06

terry2
♥♥♥----

Před časem jsem se tady ptala na tinitus já. Mám ho víc něž 10 let. Kombinace zvukového úrazu(dělobuch)a (trvalého stresu) postižený syn. Mám ho v pásmu vyšších frekvencí asi 40Db. Docela síla. Tehdy jsem se ptala proto, že mám za sebou všechna myslitelná vyšetření a vyzkoušela jsem všechno (léky, akupunkturu,rehabilitace krční páteře...). Výrazně se mi zhoršuje sluch, vnímám změny atmosferického tlaku (to se zvuk samovolně "přepíná" do vyšší hlasitosti), hůř se soustředím. Největší problémy mám ve společnosti, když hovoří víc lidí, to už jen odezírám.  Tak jsem si říkala jestli někdo nepřijde s nějakou osobní zkušeností co opravdu pomohlo.

Není tady

#25 23. 3. 2007 11:00

chomáček
♥♥♥♥♥--

Líba, Kamchinka, Terry..... ... holky a jak usínáte? Máte na to už nějaký lék? Já to mám asi tak od začátku ledna tohoto roku , takže fakt krátce. Mám to zatím jen v levém uchu a jen vyjímečně i v pravém. Myslím, že ta psychika je fakt hodně důležitá, jenže já se bojím, že se to bude zhoršovat. Máte nějaké typy, kdy se to zhoršuje, čeho se vyvarovat? Létáte např.na dovolené letadlem? Plavete, potápíte se?  Já jsem totiž byla závislá na tanci (salse) a od ledna nikam nechodím a moc mi to chybí. Doktorka mi řekla, že můžu jít, ale at nestojím u repráku. Stejně se docela bojím. Já teda určitě mívám špunty v uších.
A ještě se vás chci optat, zda někdo máte hyperakuzi? (to je přecitlivělost na zvuky? ).....
A odkud jste? Ráda bych poznala někoho mladého kdo to má taky. Asi jsem jeblá (pardon ten výraz), ale ve dvouch se to lépe táhne. smile

Host eska.... to nic, neomlouvej se už. Já jsem po tvém uryvku musela hned psát kamarádce a ta mě uklidnila, že to záleží na osobnosti. Někdo si veme život i proto, když se doví, že má rakovinu. sad a tak si pořád říkám, zda není to pískání v uších ještě procházka růžovou zahradou.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí