Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 21. 3. 2007 12:58

Hannah
♥♥♥♥♥--

Předčítání

Udržujete doma předčítací půlhodinky?Necháváte děátka z prvního stupně základky aby vám předčítala když žehlíte,myjete nádobí nebo pletete?
Nebo se to už nedělá?A co vám čtou (když čtou)?

Není tady

#2 21. 3. 2007 13:03

mufina1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek za Prahou
Web

Re: Předčítání

Mám doma prvňáka a tam je čtení naprostá nutnost... v momentě, kdy vynechá čtení třeba jen jeden den, je to okamžitě vidět... Takže my čtem poctivě každý den... Do teď to byl slabikář, ale už začíná i takové ty pohádkové knížky co jsou psané velkými písmeny... tummenupp Ale ty jsi asi měla na mysli starší děti.. wink tak to se taky ráda dozvím co nás čeká.. tummenupp

Upravil(a) mufina1 (21. 3. 2007 13:04)

Není tady

#3 23. 3. 2007 10:13

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Už vím, proč  synek nepředčítá...nežehlím, nemyji nádobí ani nepletu :-)))
( jemu je už 12)

ale teď vážně: v 1. a 2. třídě četl, nahlas, já někdy poslouchala na půl ucha, ale poslouchala, později předčítal z vlastivědy...

Není tady

#4 26. 3. 2007 15:03

deves
♥♥♥----

U nás se čte většinou večer - ale ne vždy, někdy jsem ráda že se vůbec stihnem uložit. Nejdříve čte syn mně a potom já jemu.

Někteří lidé vstoupí do našeho života a rychle z něj zase odejdou. Někteří v něm nějakou dobu zůstanou a zanechají stopy v našich srdcích. My už pak nikdy nejsme stejní.

Není tady

#5 26. 3. 2007 15:12

step
♥♥♥♥♥♥-

Mě synek předčítal a předčítal a předčítal až jsem z toho usnula...... Stalo se mi to zrovna včera..... O Křemílkovi a Vochomůrce:-)

Není tady

#6 26. 3. 2007 18:52

Pešta
♥♥♥♥---

Holce je 8, a čte si před spaním v posteli , vždy jednu kapitolu v knížce, z které pak dělá čtenářský deník.

Není tady

#7 26. 3. 2007 22:03

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Holky, tak já tohle měla vyřešeno smile Se synem jsme v první třídě četli, protože jak známo, kluci na to čtení moc nejsou. Dcera - předškolák - se předčítacích dýchánků účastnila také - ani nedutala a poslouchala. Věřte tomu, nebo ne, ale samovolně odkoukala a odposlouchala celou abecedu a v pěti letech už byla schopna sama přečíst např. nápisy na obchodech. Do první třídy tak díky tomu mohla nastoupit o rok dřív (je narozena v září a základku končila ve čtrnácti).
Že jim to nadšení pro učení nevydrželo až doteď grater nebo do vzdělávacích snah maminky vletěla morová rána v podobě puberty grater

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#8 26. 3. 2007 22:15

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Kluk mi předčítal pravidelně každý den v 1 a 2 třídě. Ve třetí už přestal mít zájem. Ale ted uč. na rodičáku říkala, že by měli předčítat každý den ještě ve 4 třídě.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#9 26. 3. 2007 22:25

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Čím déle by měly děti předčítat z knížky a nahlas, tím lépe pro ně. Jednak si osvojí slovní zásobu, za druhé se naučí mluvit (co si přečtu, to jsem schopen pojmenovat a vlastními slovy popsat). Z vlastní zkušenosti ale vím, že je to pro školáky TAK OTRAVNÁ ČINNOST, že to nemá obdoby sad navíc v domácnosti, kde trůní PC s připojením na internet. Naše děti chápaly četbu jako koníčka pouze v prvních letech školní docházky, pak jsme si pořídili kompl s internetem a bylo hotovo.

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#10 27. 3. 2007 8:29

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Kiaro - souhlas tummenupp
A jak říkaj, že když děti vidí rodiče, že čtou - že jim jdou příkladem, u nás to nefunguje. Já často chodím doma s knížkou v ruce (jako malá jsem předčítala ve 2 tř. Neználka). A ráda čtu.
A kluky - těm to prostě nic neříká.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí