Oznámení

14. května : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14.května : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

20.února : Upečme si spolu lahodný čokoládový průšvih.

#1 19. 3. 2007 13:34

Mirusa
♥------

Dovolená v Turecku.

V srpnu letíme s manželem na dovolenou do Turecka / letovisko Bodrun/ Pokud máte někdo zkušenost s dovolenou v Turecku,tak se prosím se mnou o ně podělte. Dík.

Není tady

#2 19. 4. 2007 18:57

bonyfac
♥♥-----

Re: Dovolená v Turecku.

Ahoj v Budrunu jsme nebyli, ale s přítelem jsme byli v letovisku Alanya a to vřele doporučuji, malý příjemný hotýlek mezi mrakodrapy, sposta zeleně, jídlo bylo výborný a bylo ho dost. Je to země na rozvoji cestovního ruchu. Určitě se jeďte podívat Pamukale to stojí zato, už to je akorát trochu zrekontruovaný, ale stojí to za to. Jeďte s místní cestovkou ta to má o 100% levnější většinou je to výlet na 2 dny a jednoho to vyšlo na 25 Eur i s večeří a s ubytováním v super hotelu. Jen výklad byl anglicky, ale to nám nevadilo. Ještě doporučuji a to je dost důležité pozor na místní vodu z vodovodu není tak OK jako u nás a slabší jedinci dostanou bolestivý průjem - na to doporučuji dojít si za doktorkou a na recept si nechat napsat Ercefuryl (50Kč) a po jednom dni máte klid. Já se tam s tím trápola 5 dní a byly to fakt muka, tyto léky jsou tam opravdu moc drahý. Tak ať se vám tam líbí jako nám "o))

Není tady

#3 25. 4. 2007 13:08

Mirusa
♥------

bonyfac napsal(a):

Ahoj v Budrunu jsme nebyli, ale s přítelem jsme byli v letovisku Alanya a to vřele doporučuji, malý příjemný hotýlek mezi mrakodrapy, sposta zeleně, jídlo bylo výborný a bylo ho dost. Je to země na rozvoji cestovního ruchu. Určitě se jeďte podívat Pamukale to stojí zato, už to je akorát trochu zrekontruovaný, ale stojí to za to. Jeďte s místní cestovkou ta to má o 100% levnější většinou je to výlet na 2 dny a jednoho to vyšlo na 25 Eur i s večeří a s ubytováním v super hotelu. Jen výklad byl anglicky, ale to nám nevadilo. Ještě doporučuji a to je dost důležité pozor na místní vodu z vodovodu není tak OK jako u nás a slabší jedinci dostanou bolestivý průjem - na to doporučuji dojít si za doktorkou a na recept si nechat napsat Ercefuryl (50Kč) a po jednom dni máte klid. Já se tam s tím trápola 5 dní a byly to fakt muka, tyto léky jsou tam opravdu moc drahý. Tak ať se vám tam líbí jako nám "o))

Moc děkuji. Také jedeme do menšího hotelu s All. O té vodě vím už z Tuniska,kde jsme raději použivali pouze vodu balenou. Ercefuryl sebou také vozím.Jsem s ním klidnější. Ještě jdenou dík.stolt

Není tady

#4 26. 4. 2007 8:20

Kokino
♥♥♥----

Dobré na střevíčka je Imodium. Byla jsem v Turecku 2x, jedla jsem v restauracích a místních fastfoodech a vrátila jsem se zdravá a spokojená smile

100 krát upadneš, 100 krát vstaň.

Není tady

#5 26. 4. 2007 13:10

Mirusa
♥------

Kokino napsal(a):

Dobré na střevíčka je Imodium. Byla jsem v Turecku 2x, jedla jsem v restauracích a místních fastfoodech a vrátila jsem se zdravá a spokojená smile

smileDík,přibalím. Nevíš jaké jsou tam ceny,co je výhodné si koupit. Slyšela jsem,že výrobky z kůže jsou lacinější,než u nás. Ahojky.smile

Není tady

#6 27. 4. 2007 13:09

bonyfac
♥♥-----

Kůže je tam fakt levnější - vyplatí se koření - čaje a káva. kupovali jsem tam i nafukovací lehátko a nebylo drahé. Jinak se určitě vyplatí z ovoce banány, švestky a pistácie - ty jsme skupovali po kilech.

Není tady

#7 30. 4. 2007 8:44

Kokino
♥♥♥----

Nakoupila jsem si koření, kožené boty, roláčky, šály; ovoce a zelenina je tak super čerstvá, že se mi o tom zdá i teď smile
Jinak doporučuji zkusit ayran, to je jogurtový nápoj, mají ho v obchodech, restauracích i fastfoodech a taky velké piksle s jogurem, olala. Ayran pijou k různým úpravám mletého masa (např. köfte) + grilovanou zeleninu.

100 krát upadneš, 100 krát vstaň.

Není tady

#8 18. 11. 2013 14:48

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Předloni jsme byli na dovče v Alanyi,All In,hotel přímo na pláži,v ceně byly i lehátka na pláži,moc supr dovolená,před hotelem bezprostředně moře a za ním hned bulvár s obchůdky,pulzující a živé město,paráda.Krásné čisté moře,živější.

Letos chceme opět letět do turecka k moři a rozhodujeme se mezi stávajícím hotelem,kde fakt nic nemělo chybu,na pláži byl stále přítomen krásný beachboy,který hned pomohl se slunečníkem,či odnesl prázdný kelímek či sklenku,luxus a mezi hotelem také přímo na pláži - Sun Beach,recenze na hotel jsou také jen dobré,ale zajímalo by mě,jaké je tam moře,máme právě radši to neklidné,živé s vlnama a také hrubší písek a v Side by měly být oblázky a píší tam že blízko je obch.centrum - nerada bych teda bydlela v hotelu uprostřed té jejich pouště,kde je nikde nic a několika málo obchůdkům aby neříkali obch.centrum.
Láká nás na tom Side prozatím to neznámo,že bychom nejeli už do známého prostředí a také to,že bychom ušetřili cca 6000,-Kč oba dohromady.Nechceme ale šetřit za každou cenu,ale jen tehdy,když to fakt bude stát za to.

Jak se vám líbilo v Side a proč,co se vám tam zase na druhou stranu nelíbilo?A pokud to můžete srovnat s Alanyí bude to úplně super.Díky.

Není tady

#9 19. 11. 2013 18:08

lea64
♥♥♥♥♥♥-

Jaku napsal(a):

Předloni jsme byli na dovče v Alanyi,All In,hotel přímo na pláži,v ceně byly i lehátka na pláži,moc supr dovolená,před hotelem bezprostředně moře a za ním hned bulvár s obchůdky,pulzující a živé město,paráda.Krásné čisté moře,živější.

Letos chceme opět letět do turecka k moři a rozhodujeme se mezi stávajícím hotelem,kde fakt nic nemělo chybu,na pláži byl stále přítomen krásný beachboy,který hned pomohl se slunečníkem,či odnesl prázdný kelímek či sklenku,luxus a mezi hotelem také přímo na pláži - Sun Beach,recenze na hotel jsou také jen dobré,ale zajímalo by mě,jaké je tam moře,máme právě radši to neklidné,živé s vlnama a také hrubší písek a v Side by měly být oblázky a píší tam že blízko je obch.centrum - nerada bych teda bydlela v hotelu uprostřed té jejich pouště,kde je nikde nic a několika málo obchůdkům aby neříkali obch.centrum.
Láká nás na tom Side prozatím to neznámo,že bychom nejeli už do známého prostředí a také to,že bychom ušetřili cca 6000,-Kč oba dohromady.Nechceme ale šetřit za každou cenu,ale jen tehdy,když to fakt bude stát za to.

Jak se vám líbilo v Side a proč,co se vám tam zase na druhou stranu nelíbilo?A pokud to můžete srovnat s Alanyí bude to úplně super.Díky.

V Side jsme byli loni v srpnu a líbilo se nám tam moc. Byli jsme ubytováni v hotelu na poloostrově, kde jsou úžasné antické památky, které jsme prolezli ve 40 stupňovém vedru. Na poloostrově kolem moře je dlouhá promenáda, plno obchůdků a restaurací. Z promenády můžeš zabočit do uliček starého města, kde je ještě živěji než kolem moře a obchodů a restaurací ještě více. My máme rádi živé rušné prostředí a to tam bylo. Novou část neznám.
Pláž hrubší písek a moře mělo docela vlny, ale protože bylo opravdu 40 stupňů, tak  bylo jako kafe. Jedna z mých nehezčích dovolených.

Není tady

#10 13. 5. 2014 13:41

karfice
♥♥♥♥---

Do Turecka letos letím poprvé. S přítelem bereme jeho dcerku do Side - konkrétně jsme vybrali Crystal Admiral Resort *****  http://www.svetdovolene.cz/zajezdy/zaje … 5001024298 máme slevu na nás dva + dítě za letenku. Plno tobogánů, hned u pláže a hodinku jízdy od letiště.
Moc se těšíme. Snad výjde i počasí.

Není tady

#11 14. 5. 2014 11:13

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

karfice napsal(a):

Do Turecka letos letím poprvé. S přítelem bereme jeho dcerku do Side - konkrétně jsme vybrali Crystal Admiral Resort *****  http://www.svetdovolene.cz/zajezdy/zaje … 5001024298 máme slevu na nás dva + dítě za letenku. Plno tobogánů, hned u pláže a hodinku jízdy od letiště.

Pokud nevyjde počasí v turecku,pak už nikde; jsou to tam moc pohodový a luxusní dovolený,byli jsme tam na jedné poznávačce a ted - co se nám ještě nikdy nestalo,se tam dokonce podruhé vracíme do stejného hotelu na dovču k moři.Hotel Saray Beach,Kleopatřina pláž - hned u moře,bez přecházení silnice či podchodů,z druh strany hned bulvár s obchody.cool

Není tady

#12 14. 5. 2014 13:39

karfice
♥♥♥♥---

Jaku napsal(a):

karfice napsal(a):

Pokud nevyjde počasí v turecku,pak už nikde; jsou to tam moc pohodový a luxusní dovolený,byli jsme tam na jedné poznávačce a ted - co se nám ještě nikdy nestalo,se tam dokonce podruhé vracíme do stejného hotelu na dovču k moři.Hotel Saray Beach,Kleopatřina pláž - hned u moře,bez přecházení silnice či podchodů,z druh strany hned bulvár s obchody.cool

Jsem letos uvažovala ještě o Maroku, měla jsem vybraný hotel Club Al Moggar Garden Beach *** tady dávám info o hotelu http://www.svetdovolene.cz/zajezdy/zaje … 0002612167 Ale nakonec jsme se rozhodli pro to Turecko.
Na podzim bych ráda ještě na 3-4 dny Nice nebo Paříže.

Není tady

#13 14. 5. 2014 14:02

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

karfice napsal(a):

Jaku napsal(a):

karfice napsal(a):

Jsem letos uvažovala ještě o Maroku, měla jsem vybraný hotel Club Al Moggar Garden Beach *** tady dávám info o hotelu http://www.svetdovolene.cz/zajezdy/zaje … 0002612167 Ale nakonec jsme se rozhodli pro to Turecko.

mě ti afričani vůbec nelákají; četla jsem několik recenzí na dovolenou v tunisku a nejela bych tam ani zadara-vesměs se schodují lidi na tom,že špína a že nic moc,že by tam už podruhé nejeli.Navíc zas ta voda jejich-ten samý problém co v egyptě,za mě nee.
Města jako taková mě moc nelákají,byli jsme u moře na fr.riviéře v Port Grimound-fantastické.Ubytko v lux.moblheimech,zastíněné posezení stromy,velký a skvěle vybav.kemp hned u moře s vl.pláží.Skvělé moře,paráda.

Není tady

#14 14. 5. 2014 14:05

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

karfice napsal(a):

Jaku napsal(a):

karfice napsal(a):

Tobě nevadí jet k moři a chodit přitom denodenně od hotelu přes silnici k moři? Mě teda ano a takové hotely mě nezajímají vůbec.

Není tady

#15 14. 5. 2014 14:46

modrovous
♥♥♥♥♥♥-

Karfice, proč už po x-té cpeš na všechna možná vlákna odkaz na stejné stránky? va

Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

#16 14. 5. 2014 17:33

lea64
♥♥♥♥♥♥-

Byla jsem jak v Egyptě, tak v Tunisku  i v Maroku. Takový luxus a maximální pohodlí jako v Egyptě jsem ještě za ty peníze nikde nezažila. Vždy úžasná čistota a turista je rozmazlován. Jezdíme vždy v zimě. V Tunisku i v Maroku jako v zemi se mi líbilo, je to zase něco jiného, ale zejména v tuniském hotelu špína neskutečná, ještě teď se mi nad některými věcmi tam převrací žaludek. Tam jsem taky poprvé měla žaludeční problémy.

Ve Francii jsem byla několikrát, v tom kempu, o kterém píše Jaku, taky. Byli jsme tam s jednou dobrou slovenskou cestovkou. Jak nejsem kempovací typ, tak tam to bylo skvělé. V Nice jsme zase měli pronajatý na týden byt přímo v centru, dopravu i ten byt od jedné moravské dopravní společnosti.

Není tady

#17 14. 5. 2014 17:37

lea64
♥♥♥♥♥♥-

Jaku napsal(a):

karfice napsal(a):

Jaku napsal(a):

Tobě nevadí jet k moři a chodit přitom denodenně od hotelu přes silnici k moři? Mě teda ano a takové hotely mě nezajímají vůbec.

V tom Agadiru to tak je. Hotely na pláži jsou až daleko od centra. Navíc by se asi moc v moři nevykoupala, je to Atlantik a byl studený i v srpnu.

Není tady

#18 16. 5. 2014 11:49

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

lea64 napsal(a):

Jaku napsal(a):

karfice napsal(a):

V tom Agadiru to tak je. Hotely na pláži jsou až daleko od centra. Navíc by se asi moc v moři nevykoupala, je to Atlantik a byl studený i v srpnu.

díky Leo za info,Maroko škrtám definitivně.stolt
Ale i tak je toho ještě plno,co snad ani nestihnem: švýcarsko - ledovcový expres by mě velmi zajímal,manžela zase skandivánie(tam si mi moc nechce teda),Belgie,Holandko,projet si naše české hory,kde jsme nebyli-Krušné,Jizerské,pak Polabská stezka na kole,opět jižní čechy na kola a taky máme v hledáčku Niziderské jezero v rakousku-nebyli jste tam?To bychom chtěli s kolama udělat.
Do toho to máme ale moc prima doma,pohodlnoučke jsme si to zařídili-moc,vč.ležení na terásce na lehátku a ztrácení se a objevování,no fakt nezbývá času na lenošení i cestování dohromady,jaksi:jojo:

Není tady

#19 16. 5. 2014 11:55

karfice
♥♥♥♥---

modrovous napsal(a):

Karfice, proč už po x-té cpeš na všechna možná vlákna odkaz na stejné stránky? va

Mám dávat na jiné stránky? Od nich jezdívám již delší dobu na zájezdy s přáteli, s rodinou, ... a pokud se bavím o konkrétním hotelu, tak dám i odkaz, aby si ostatní mohli přečíst o jakém hotelu se to vlastně bavíme (o jaké poznávačce).

Není tady

#20 16. 5. 2014 18:22

modrovous
♥♥♥♥♥♥-

karfice napsal(a):

modrovous napsal(a):

Mám dávat na jiné stránky? Od nich jezdívám již delší dobu na zájezdy s přáteli, s rodinou, ... a pokud se bavím o konkrétním hotelu, tak dám i odkaz, aby si ostatní mohli přečíst o jakém hotelu se to vlastně bavíme (o jaké poznávačce).

No když už se ptáš, tak by bylo nejlepší nedávat žádné odkazy. Bere se to tady jako reklama. Zvlášť, když je ten odkaz stále na ty stejné stránky.
Ostatně, když se chceš bavit o konkrétním hotelu, není snad takový problém napsat jeho jméno, a většina příčetných uživatelů internetu umí používat vyhledávače, takže když o to někdo bude stát, najde si ho.
Odkazy se tady posílávaly prostřednictvím SZ. Tedy v dobách, kdy se sem necpaly davy reklamních agentů. hmm

Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

#21 10. 6. 2014 11:04

paja.packanova
♥------

Letos se s přítelem chystáme do Alanye do hotelu Grand Kaptan, máte někdo prosím nějakou negativní zkušenost odsud? těch pozitivních jsem našla na netu dost, ale zajímá mě i případný opak..děkujiii:)

Není tady

NÁŠ TIP:
    • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

• Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

• Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

• Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

• Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

• Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

• Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.

Zápatí