Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 16. 3. 2007 14:27

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Bavíte se práci o výši svého platu?

jo jo...ta otevřenost.... lol lol  reta


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#52 16. 3. 2007 14:35

Marikaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 556

Re: Bavíte se práci o výši svého platu?

Tak já musím říct že mi je v podstatě jedno kolik bere kolegině většinou je mi jich spíš líto, viz má šéfová yikes má nastarosti 2 větší firmy a cca 2 menší, a u všech dělá kontroling účetnictví a zotpovídá za to....no myslím že je to nezaplatitelné a jestli bere 50tis tak je to dle mě za tu práci málo butter já ještě nejsem úplně spokojená s platem ale hodnotím to dle praxe znalostí a dovedností....takže mám ještě kam jít, ale rozhodně se nemám zle tummenupp

Není tady

 

#53 16. 3. 2007 15:34

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Bavíte se práci o výši svého platu?

adra napsal(a):

jo jo...ta otevřenost.... lol lol  reta

Ćo sa smeješ, ty lastúra, čo sa bojí otvori ohžadom sexu a milovania...! dumbom


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#54 16. 3. 2007 16:00

Pelikan
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 3. 2007
Příspěvky: 120

Re: Bavíte se práci o výši svého platu?

KALIK napsal(a):

Selimo, proč ne, já jsem proto to u všech zveřejnit smile Proč bych se měl stydět za to co dělám a kolik mi za to platí?

Ty se stydět nemusíš, ale bohužel je více těch, kteří by chtěli, aby "sousedovi chcípla koza". Jsem na volné noze, dělám od pondělí do neděle. Je spousta těch, kteří by se chtěli mít stejně, ale dělat by chtěli jen na poloviční úvazek od pondělí do pátku.

Jedno ruské přísloví to krásně řekne proč ne:

Přišel bůh za mužikem a řekl mu: Přej si co chceš, co dám tobě jednou, bude mít soused dvakrát. Mužik přemýšlí a pak řekne: " Vyrvi mi oko! "

Není tady

 

#55 16. 3. 2007 19:35

Janulina
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 5. 2006
Příspěvky: 341

Re: Bavíte se práci o výši svého platu?

My máme taky v pracovní smlouvě uvedeno, že nesmíme mluvit o výši svého platu. Je to docela šaškárna, protože každý nově příchozí zaměstnanec dostane stejný nástupní plat a ten se krom prémií už nijak nemění. Ale myslím si, že především by toto mělo platit pro mzdové účetní, které by neměli nikomu ve firmě roznášet, kdo kolik vydělává. Přece jen mají přehled:).
Jinak si myslím, že pokud kolegy z práce člověk nezná dlouho a nemá s nimi bližší vztah, tak by se rozhodně neměl o platu, prémiích atd. zmiňovat. Závist světem vládne a to zvl᚝ v naší zemičce:)smile


http://lb3f.lilypie.com/mrtHp2.png
http://lb1f.lilypie.com/Q3vRp2.png

Není tady

 

#56 16. 3. 2007 20:57

Helča2
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 9. 5. 2006
Příspěvky: 987

Re: Bavíte se práci o výši svého platu?

My to máme jednoduché, jako státní zaměstnanci máme tabulky a ty jsou daný. Jediný nad rámec platu jsou čtvrtletní odměny a ty mají pořád ti samí, a se děje, co se děje ( donašeči ). A protože to je pod mojí úroveň, ještě jsem odměnu nedostala. Ale s platem jsem nadmíru spokojená ( pracuji po-čt od 7:30-16 hod, pá 7:30-15 hod ).

http://www.rodice.cz/metrik/2563.png


http://ticker.7910.org/as1cA1P0g410010Mzk0MTIxfDAwMDY3NDRkfCBadXphbmthIG3h.gif
nar. v úterý 15.5.2007 ve 23:55 hod v Motole, váha  3,60 kg a  49 cm *

Není tady

 

#57 16. 3. 2007 21:53

Zlata
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 7. 2006
Příspěvky: 215

Re: Bavíte se práci o výši svého platu?

Máte pravdu v tom,že mzdová účetní je vázaná mlčenlivostí.Nejenom o výši mzdy,ale i o dalších soukromých údajích o zaměstnancích.Zrovna jsem nastoupila na místo mzdovky do větší firmy a první na co jsem byla upozorněna,bylo právě toto.Pokud bych někde něco vykecala,dostanu hned vyhazov za hrubé porušení prac.kázně a navíc by se po mě ještě mohl "vozit" dotyčný zaměstnanec. Z toho důvodu firma data lidí důkladně chrání.Spisy jsou zamčené v ocelové skříni,klíč mám já a ředitel.Finanční účetní ode mne dostává již zpracovaný příkaz k úhradě,kde jsou pouze účty beze jmen,takže neví co ke komu patří.
Pokud si lidi sami mezi sebou vykecají výši mzdy či jiné intimnosti,je to jejich problém,ale mzdová nebo i jiná účetní prostě NESMÍ. Klidně si na ni můžete stěžovat.

Není tady

 

#58 16. 3. 2007 23:22

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Bavíte se práci o výši svého platu?

Znám případ, kdy nejstarší pracovnice dostala přidáno 50 korun. Její kolegyně to  závistí nerozdýchaly a na pracovišti jí připravily takové peklo,  že paní raději odešla do předčasného starobního důchodu.
Závist není jen mezi kolegy, ve  svém blízkém okolí znám tři rodiny, kdy sourozenci, podporování svými rodiči, neunesli úspěšnějšího- tudíž i více vydělávajícího  sourozence.  Bohužel, závist je strašná a má i své následky.

Není tady

 

#59 17. 3. 2007 0:35

host5522
Host

Re: Bavíte se práci o výši svého platu?

Já na výši svého platu nevidím nic tajného. Je to přibližně obvyklá výše platu u lidí na zhruba stejné pozici a se zhruba stejnou praxí.

Ale tu částku nenapíšu. smile Je to jen ČÍSLO a nikdo už neví, co pro to musím udělat. (někdo už přede mnou něco podobného napsal) Moje kamarádka je v práci pondělí - pátek 8:00 - 16:00, do práce se těší na pokec s kolegyněmi, po té odchází domů krásně zrelaxovaná, ale plat by chtěla mít takový jako mám já. Tudíž to o ničem nevypovídá.

S kolegy se o platu normálně bavíme a zle to mezi námi nedělá.

 

#60 17. 3. 2007 10:50

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: Bavíte se práci o výši svého platu?

Já bych tu mzdovku vyhodila, něco takového si přece nemůže dovolit! Husa.
V žádné práci jsem se svůj plat nikde neříkala a nechtěla jsem vědět platy ostatních. Určitě by mě to totiž akorát štvalo, jak se znám.
Na posledním místě, kde jsem dělala kompletní administrativu včetně mezd, bych si něco plácnout fakt nedovolila. Zaměstnanci - technici - si to mezi sebou říkali a pak byli na sebe navzájem naštvaní. Ale to je jejich problém.
Když jsem pracovala na poště, tak když některé doručovatelka dostala větší odměnu než ty ostatní tak to byl taky VELKÝ problém. Musela to řešit vedoucí, která vysvětlovala proč dala o 500 víc té jedné než ostatním.
Teď mám státní příjem matky na mateřské a jsem ráda, že mě živí manžel, protože bychom nezaplatili ani byt.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#61 17. 3. 2007 16:38

x256987
Host

Re: Bavíte se práci o výši svého platu?

Nijak často ani cíleně se o platech nebavíme, ale pokud jde kolem toho řeč, nikdo se nepohoršuje a mlžíme jen tak přiměřeně big_smile

Myslím, že každý to má nastavené trochu jinak, jedna kolegyně se několik měsíců vyhýbala sdělení, jak se její přítel (že ho má, to se pochlubila docela ochotně) jmenuje křestním jménem lol

 

#62 17. 3. 2007 21:53

fishmisty
♥♥-----
Registrovaný: 6. 2. 2007
Příspěvky: 55

Re: Bavíte se práci o výši svého platu?

Já jsem to v práci neříkala nikdy, jen že jsem spokojená, mezi kolegy to nedělá dobrotu, ale jinak se s tím netajím..storstark

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů