Oznámení

6. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

6. ledna : Nejzdravější a nejchutnější rybou je losos. Jak si ho snadno, rychle a pokaždé jinak připravit?

6. ledna : Zima přeje infarktům. Kardiologové vyzývají: volejte záchranku hned při prvních příznacích!

#1 15. 3. 2007 11:21

Bára1
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Podnikatelky

Nenašla jsem tu nikde v kariéře forum pro podnikatelky. Jste tu někde nějaké? Mohly jsme si povídat o tom co trápí nássmile

http://tt.lilypie.com/bRvIp1/.png

Není tady

#2 22. 3. 2007 11:39

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Web

Re: Podnikatelky

Ahoj, jsem tu... V čem podnikáš?

Není tady

#3 22. 3. 2007 15:31

Blanka1
♥♥♥♥---

No, já se taky přidám....

Není tady

#4 26. 3. 2007 13:23

Bára1
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj, jééé to jsem ráda, že aspoň někdo. Já v reklamě a marketingu. Teď se pomalu ještě další projektík. V čem vy?

Není tady

#5 26. 3. 2007 14:41

Blanka1
♥♥♥♥---

Bára1 napsal(a):

Ahoj, jééé to jsem ráda, že aspoň někdo. Já v reklamě a marketingu. Teď se pomalu ještě další projektík. V čem vy?

Účetnictví, úvěry, stavebko, penzijko, hypotéky, administrativa celkově.

Není tady

#6 26. 3. 2007 17:15

Bára1
♥♥♥♥♥♥-

Blanka 1: Takže hodně papírování, viď? To tě obdivuji. Já se s papírem vůbec nekamarádím, ale pronásleduje mě kudy chodím.

Není tady

#7 26. 3. 2007 19:03

Blanka1
♥♥♥♥---

Bára1 napsal(a):

Blanka 1: Takže hodně papírování, viď? To tě obdivuji. Já se s papírem vůbec nekamarádím, ale pronásleduje mě kudy chodím.

Hodně papírování, ale taky s lidmi, tak to není taková nuda. Spíš tohle období je dost náročné, termín daň. přiznání a ty moje ovečky nechápou, že můžou příjít už v lednu a všichni hurá tak v půli března, to je na mrtvici.

Není tady

#8 27. 3. 2007 9:14

Bára1
♥♥♥♥♥♥-

Blanka1 napsal(a):

Bára1 napsal(a):

Hodně papírování, ale taky s lidmi, tak to není taková nuda. Spíš tohle období je dost náročné, termín daň. přiznání a ty moje ovečky nechápou, že můžou příjít už v lednu a všichni hurá tak v půli března, to je na mrtvici.

Tak to známsmile Ale teď už si mě pan účetní zpracoval a jelikož mi ho dělá kontinuelně celý rok i s DPH, tak mě chválí, protože moje přiznání má hotové právě už v lednu:) Ale také občas nechápu co jsou lidé schopni všechno vymyslet v účetnictví. Jedna moje kamarádka se dokonce pustila do to, že si účetnictví dělá sama,ale to i já, nedotčená, mám více znalostí a nedaří se mi jí to vymluvit. I když tedy nevím odkud jsi, ale tady v Praze je skoro nemožné sehnat účetního. A když, tak to jsou neuvěřitelné častky. Takže já mám účetního za Prahou.

Není tady

#9 27. 3. 2007 9:31

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Taky papíruju, ale v jiným smyslu - jsem překladatelka, tlumočnice a sbormistryně pěveckého sboru... A pokud jde o účto, tak to si dělám sama, zatím si vystačím s DE, ale i tak je to záhul. Ale tentokrát jsem se překonala (protože jsem jela na služebku), tak jsem DP odevzdala už v půlce března! jenže ono je to těžký. Ono se řekne odevzdat v lednu, já bych ráda, ale já do zač března čekám na potvrzení o soukromém životním pojištění a o darech, ktreré si odepisuju...
Na sbor naštěstí máme slečnu účetní, protože to je neziskovka, tudíž se vede regulérní účetnictví (bývalé podvojné) a ještě je prý nějak specifické pro tu neziskovku, takže tam jsme najali účetní a jsem spokojená.

A jak sháníte práci? Nebojte, big_smile nechci žádné konkrétní typy, jen jestli to zvládáte samy, nebo jestli máte nasmlouvané dodavatele a tudíž zaručenou práci, nebo jestli sami někde nabízíte své služby atd.

Není tady

#10 27. 3. 2007 11:29

Blanka1
♥♥♥♥---

Bára1 napsal(a):

Blanka1 napsal(a):

Bára1 napsal(a):

Tak to známsmile Ale teď už si mě pan účetní zpracoval a jelikož mi ho dělá kontinuelně celý rok i s DPH, tak mě chválí, protože moje přiznání má hotové právě už v lednu:) Ale také občas nechápu co jsou lidé schopni všechno vymyslet v účetnictví. Jedna moje kamarádka se dokonce pustila do to, že si účetnictví dělá sama,ale to i já, nedotčená, mám více znalostí a nedaří se mi jí to vymluvit. I když tedy nevím odkud jsi, ale tady v Praze je skoro nemožné sehnat účetního. A když, tak to jsou neuvěřitelné častky. Takže já mám účetního za Prahou.

Jsem z Vysočiny, trochu z ruky, ale všechno se dá vyřešit :-).
Co se týče kamarádky - nevím jestli vede účetnictví nebo evidenci, ale pokud se o to nikdy nezajímala, může mít problémy. Moje vlastní sestra, která nemá ani ponění o daňových a nedaňových výdajích, o úrocích z účtu a jiných podobných lahůdkách, si sama vede deník a po mně chce "jenom" udělat přiznání, ale stejně to musím skouknout a snažím se ji přesvědčit a mi to nechá celé. Ani nechci zaplatit, má masážní salon, tak mi namasíruje záda.

Není tady

#11 27. 3. 2007 11:35

Blanka1
♥♥♥♥---

Veranna napsal(a):

Taky papíruju, ale v jiným smyslu - jsem překladatelka, tlumočnice a sbormistryně pěveckého sboru... A pokud jde o účto, tak to si dělám sama, zatím si vystačím s DE, ale i tak je to záhul. Ale tentokrát jsem se překonala (protože jsem jela na služebku), tak jsem DP odevzdala už v půlce března! jenže ono je to těžký. Ono se řekne odevzdat v lednu, já bych ráda, ale já do zač března čekám na potvrzení o soukromém životním pojištění a o darech, ktreré si odepisuju...
Na sbor naštěstí máme slečnu účetní, protože to je neziskovka, tudíž se vede regulérní účetnictví (bývalé podvojné) a ještě je prý nějak specifické pro tu neziskovku, takže tam jsme najali účetní a jsem spokojená.

A jak sháníte práci? Nebojte, big_smile nechci žádné konkrétní typy, jen jestli to zvládáte samy, nebo jestli máte nasmlouvané dodavatele a tudíž zaručenou práci, nebo jestli sami někde nabízíte své služby atd.

Jak sháním práci? Moc těžko, ještě bych nějaké klienty klidně přibrala. Spíš jde o doporučení, mám www stránky.
Fakt je, že v lednu se dá přiznání podat těžko. za 1. se čeká na konečné výpisy z účtu, za 2. se čeká na přehledy ze sociálky a zdravot. poj., za 3. se čeká na potvrzení o životku nebo penzijku.

Není tady

#12 27. 3. 2007 11:44

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Blanka 1 - přesně tak. (S tím DP). Ale fakt se musím pochválit, jindy to honím na poslední chvíli a te´d jsem se teda vytáhla. Hned jsem si za to neco musela koupit big_smile

Btw. neznáte někdo organizaci Asociace podnikatelek a manažerek? Dostala jsme nabídku se zapojit do jejich klubu Mladých podnikatelek nebo do Mezinárodního klubu, ale zatím přesně netuším, k čemu by mi to mohlo být dobré. Nemáte nějaké reference, nejste členkami?

Není tady

#13 27. 3. 2007 12:13

Bára1
♥♥♥♥♥♥-

Já jsem o nějaké asociaci slyšela, ale už je to déle. Akorát mám pocit, že nevím kdy bych to stíhala, aby to k něčemu bylo. Jinak u mě klasicky webové stránky, ale v mém oboru je hrozná konkurence, takže více zakázek mám spíš ze zámosti nebo na doporučení. Také bych více klientů brala,ale při té konkurenci jsou dnes ceny už tak nízko, že teď spíš přemýšlím o změně oboru.

Není tady

#14 27. 3. 2007 12:33

Blanka1
♥♥♥♥---

Bára1 napsal(a):

Já jsem o nějaké asociaci slyšela, ale už je to déle. Akorát mám pocit, že nevím kdy bych to stíhala, aby to k něčemu bylo. Jinak u mě klasicky webové stránky, ale v mém oboru je hrozná konkurence, takže více zakázek mám spíš ze zámosti nebo na doporučení. Také bych více klientů brala,ale při té konkurenci jsou dnes ceny už tak nízko, že teď spíš přemýšlím o změně oboru.

Ono už je všeho dost, nás účetních taky. Já mám ceny tak nízko, že už níž to nejde, začínala jsem dost pozdě a tak jsem se pustilado stavebka, k tomu bylo tak nějak samozřejmě penzijní a samozřejmě úvěry na bydlení, pak jsem se dostala k makléřům, dělám pro ně spíš administrativu, sem tam nějakou pojistku na auto. Pojišování dělat nechci, ale teď jsme si navzájem dali reklamu - oni ke své přidali mou profesi a naopak, tak snad mám šanci.
Nápadů bych měla habaděj, ale s realizací nebo spíš vůbec s reálností v místě to bude všelijak.

Není tady

#15 27. 3. 2007 14:54

Bára1
♥♥♥♥♥♥-

Je pravda, že tady v Praze to je asi drobet jednodušší co se místa týká. Ale zase je tu velká konkurence,ale blíž do firem. Většina jich tu sedí a tak není problém dojet na schůzku apod. Už se do toho nového oboru chystám od začátku roku a teď už na tom musím brzo začít opravdu makat. Já jsem začínala také později,ale zase máme oproti jiným více informací než měli oni na začátku. I když mě to teď přijde, že podnikatel je taková administrativní síla státu, protože mi přijde, že lítám více po úřadech a blbostech než, abych se mohla soustředit na klienty a hledání nových zakázek.

Není tady

#16 27. 3. 2007 15:04

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Bára1 napsal(a):

I když mě to teď přijde, že podnikatel je taková administrativní síla státu, protože mi přijde, že lítám více po úřadech a blbostech než, abych se mohla soustředit na klienty a hledání nových zakázek.

Nápodobně. Já sháním klienty na internetu, hlavně zahraniční. české agentury platí málo a vůbec je zde má práce notně podhodnocena. ve světě si můžu dovolit i dvojnásobné ceny. Ale je to honička. Docela se divím některým kamarádům, kteří pošlou dva životopisy a tvrdí, že nemůžou najít práci. Já posílám životopis, reference, odkazy na webovky, ukázkové překlady apod. každý měsíc. lezu po internetu, profiluju se, aktualizuju webovky apod. Furt něco. Je to pořád boj o klienty. Nikdy nevím, kolik si příští měsíc vydělám, ale to je možná to, co mě na tom baví. Ten adrenalin big_smile

Není tady

#17 27. 3. 2007 15:24

Bára1
♥♥♥♥♥♥-

Tak to jsi vystihla přesně. Adrenalin to je, myslím,že ten největší. A dle správné poznámky mého kamaráda jsme my podnikatelé navíc pořád jednou nohou pomalu v kriminále, protože zvládat sledovat co vše musíme vyplňovat, odevzdávat, hlásit apod. s našim právním systémem je fakt občas o drž.....

Není tady

#18 27. 3. 2007 15:29

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Bára1 napsal(a):

Tak to jsi vystihla přesně. Adrenalin to je, myslím,že ten největší. A dle správné poznámky mého kamaráda jsme my podnikatelé navíc pořád jednou nohou pomalu v kriminále, protože zvládat sledovat co vše musíme vyplňovat, odevzdávat, hlásit apod. s našim právním systémem je fakt občas o drž.....

godliketummenupp

Není tady

#19 28. 3. 2007 10:05

Bára1
♥♥♥♥♥♥-

Chtěla jsem se zeptat. Máte už zkušenost se zaměstnanci? Měli jste? Nebo máte v plánu?

Není tady

#20 28. 3. 2007 10:08

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Neměla jsem a ani nemám v plánu. v mém oboru bych si leda musela založit agenturu, ale já mám ráda, když mám věci pevně v rukou a nerada nesu odpovědnost za cizí lidi. Ledaže by to bylo formou, že bych byla pouze majitelkou a ne jaksi výkonnou ředitelkou. sama bych dále překládala. Ale v dohledné době o tom rozhodně neuvažuji.
Ty ano?

Není tady

#21 28. 3. 2007 11:12

Blanka1
♥♥♥♥---

Veranna napsal(a):

Neměla jsem a ani nemám v plánu. v mém oboru bych si leda musela založit agenturu, ale já mám ráda, když mám věci pevně v rukou a nerada nesu odpovědnost za cizí lidi. Ledaže by to bylo formou, že bych byla pouze majitelkou a ne jaksi výkonnou ředitelkou. sama bych dále překládala. Ale v dohledné době o tom rozhodně neuvažuji.
Ty ano?

Nemám zkušenost se zaměstnanci, zato moji klienti ano!!!! A já říkám stokrát ne!!

Není tady

#22 28. 3. 2007 11:20

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Můj otec si taky mnohokrát vyčítal, že nezůstal sám. Sice se jeho firma rozrostla, ale s tím i starosti a on byl podobný typ jako já. Velmi nerad někomu svěřoval důležité úkoly, za které pak sice odpovědnost úplně nenesl, ale vyčítal si to. Část zaměstnanců postrádala jakoukoliv loajalitu k firmě, byli líní investovat více času a úsilí (ani prémie je nepřiměly) a rozvázat s nimi pracovní poměr de facto nešlo. Odstupné by totiž fitmu zcela zruinovalo.
takže pokud bych někdy měla zaměstnat více lidí, tak pouze tak, jak jsem psala - neponesu žádnou odpovědnost, budu pouze pobírat zisk big_smile

Ale obávám se, že na tohle zatím psychicky nemám....

Není tady

#23 28. 3. 2007 11:47

Bára1
♥♥♥♥♥♥-

Já měla zatím jednoho, resp. jednu a byla to opravdu tragédie a s vyhazováním velké problémy, které se vlastně táhnou dodnes. Ale, vím, že budu potřebovat a nevyhnu se tomu, ale zvažuju jestli je možná i jiná forma než klasická pracovní smlouva, protože to ponaučení je drsné a myslím, že se toho jen tak nezbavím. Hlavně mít možnost vyhodit. Protože slečna se snažila přesně tři měsíce...pak to bylo až neuvěřitelné k jaké došlo změně a já jako zaměstnavatel měla fakt smůlu a mohla jsem se klidně stavět na hlavu. Vyhodit po zkušební lhůtě bez odstupného, které je neuvěřitelné, a jak správně podotkla Veranna pro firmu ruinující je zhola nemožné. Zákoník práce je pro zaměstnavatele neuvěřitelně drsný.

Není tady

#24 28. 3. 2007 11:51

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Web

koukám, že s tím máme všichni špatné zkušenosti. Mimochodem jsem ale slyšela, že pomáhá, když zaměstnanci vlastní akcie firmy. tgřebas jen pár, ale každý vývoj akcií sami vidí a spíš se snaží. jenže to jde bohužel jen u větších firem.

Není tady

#25 28. 3. 2007 12:00

Bára1
♥♥♥♥♥♥-

No právě. Mám s.r.o. a už tak to je záhul na papírování,ale v mém oboru to jinak nejde. Na žl by mi nikdo zakázku nedal. O a.s. neuvažuju. Ale přemýšlela jsem o zaměstnanci na dohodu o pracovní činnosti nebo o provedení práce. Motivace zaměstnanců je fakt těžká a tady v Praze mi přijdou neuvěřitelně zhejčkaný. Měla jsem tu na pohovoru čerstvou absolventku sš, měla neuvěřitelný sebevědomí, ale nepochopila jsem na co a chtěla nástup 30tis hrubého. A bohužel to není vůbec vyjímka.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí