Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#1 8. 3. 2007 20:46

Hennrieta
♥♥♥----
Místo: Střední Čechy
Registrovaný: 7. 6. 2006
Příspěvky: 244

Nitroděložní tělísko

Chtěla jsem se zeptat,jestli některá z vás nemá zkušenosti z nitroděložním tělískem..?Jakým způsobem se zavádí,po kolika letech se odstraňuje a třeba i něco o vedlejších účincích,díky za odpověd.


http://www.youngnutrition.net/member/tickers/71665/ticker2.png

Není tady

 

#2 8. 3. 2007 21:33

Helča2
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 9. 5. 2006
Příspěvky: 987

Re: Nitroděložní tělísko

Měla jsem nehormonální tělísko ( nesmím hormony, podporují vznik plicní embolie) 2,5 roku. Zavádění bylo trošku nepříjemné a celé to trvalo ani ne minutu. Tělísko mě stálo 1000,-Kč +500,-Kč za zavedení. Tělísko jsem měla 2,5 roku. Nechala jsem si ho vyndat, protože jsme s mužem planovali miminko. Jinak je tělísko na 5. let. Vyndání mě sice trošku bolelo, ale zase to byla opravdu záležitost do 1 minuty. zavádění i vyndání je ambulantní u gynekologa. Za vyndání se pak neplatí, nebo alespoň já nic neplatila. Vedlejší účinky jsem neměla žádné, neboť tělísko bylo bez hormonů. Měsíčky jsem měla pravidelně +- 1. den po 29. dnech. No, po 6 ti nedělí si nechám tělísko zavést.

http://www.rodice.cz/metrik/2563.png


http://ticker.7910.org/as1cA1P0g410010Mzk0MTIxfDAwMDY3NDRkfCBadXphbmthIG3h.gif
nar. v úterý 15.5.2007 ve 23:55 hod v Motole, váha  3,60 kg a  49 cm *

Není tady

 

#3 9. 3. 2007 9:15

Hennrieta
♥♥♥----
Místo: Střední Čechy
Registrovaný: 7. 6. 2006
Příspěvky: 244

Re: Nitroděložní tělísko

Helčo,děkuju,asi do toho půjdu,měla jsem antikoncepci při kojení,ale já jsem na to blbec,pořád to zapomínám brát a další dítko zatím neplánuju big_smile  a tohle by mi asi nejlépe vyhovovalo,jen mám strach z toho zavádění,ale když jsem přežila porod...  lol  ,díky za info


http://www.youngnutrition.net/member/tickers/71665/ticker2.png

Není tady

 

#4 9. 3. 2007 10:29

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Nitroděložní tělísko

Nechci strašit, ale já měla své 1.tělísko po 1.porodu a za pár měsíců muselo ven-špinila jsem.Jenže se zjistilo, že mi zarostlo a musela jsem na vytažení operativně pod narkozu do nemocnice. Řekla jsem, už nikdy. Ale po asi 20ti letech mně můj gynekolog přemluvil, že si ho mám dát, že jsou už modernější a lepší.
Nezarostlo, ale měla jsem bolesti břicha a styk se pro mně stal nepříjemnou záležitostí-dokonce i manžel mi tvrdil, že ho tam občas cítí.... Šlo opět po pár měsících pryč!

Není tady

 

#5 9. 3. 2007 10:36

Verčulka
Letňátka 2008
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 4987

Re: Nitroděložní tělísko

Já měla Mirenu.Při zavedení se špatně usadilo,tak muselo znovu ven-dovnitř..šílenost!Dlouho jsem krvácela o bolestech ani nemluvě.Nechala jsem si si ho dát pár dní před Vánoci a trvalo do dalších Vánoc než si "sedlo" a já konečně neměla takové bolesti!!!Stálo necelých šest tisíc a to byl jediný důvod proč nešlo ven.Znovu už bych do toho nešla.Také mělo být na pět let,ven šlo po třech,chceme miminko..


http://www.ticker.7910.org/as1cCxl0g410010MjAyMzA2ZHwwMTI1ZHxKaXJ1bGth.gif
Jiřík se narodil 25.7.2008 ve 22:47, 4350g a 51cm
http://www.ticker.7910.org/an1cHpI0g410010Nzc3NzRkenw3NjA4MDVkYXxFdmEgYSBEb21pbmlr.gif
Eva 16.7.2010 13:08 2150g 43cm
Dominik 16.7.2010 13:10 2300g 45cm

Není tady

 

#6 9. 3. 2007 11:30

Hennrieta
♥♥♥----
Místo: Střední Čechy
Registrovaný: 7. 6. 2006
Příspěvky: 244

Re: Nitroděložní tělísko

A sakra,tak to je radost,ale jsem ráda,že vím o těch vedlejších účincích,díky.zkusím to ještě zkonzultovat se svojí doktorkou,ale 6 tisíc je každopadně dost..ještě jsem slyšela o antikoncepčních injekcích,ale taky to moc nechválí,tak uvidíme..


http://www.youngnutrition.net/member/tickers/71665/ticker2.png

Není tady

 

#7 9. 3. 2007 11:37

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Nitroděložní tělísko

Měla jsem tělísko 2x. Ale šíleně jsem krvácela, v podstatě jsem se ke konci plazila jako tělo bez duše. To druhé jsem si nechala vyndat dřív a přešla jsem na prášky.
Měsíčky jsem vůbec neměla pravidelně a trvaly třeba 10-12 dní. Fakt hrůza.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#8 9. 3. 2007 11:48

Verčulka
Letňátka 2008
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 4987

Re: Nitroděložní tělísko

Co si hodně vychvalují je náplast,ale je drahá.. a co zkusit ten implantát pod kůži?To má taky pár kamarádek a nijak si nestěžovali...


http://www.ticker.7910.org/as1cCxl0g410010MjAyMzA2ZHwwMTI1ZHxKaXJ1bGth.gif
Jiřík se narodil 25.7.2008 ve 22:47, 4350g a 51cm
http://www.ticker.7910.org/an1cHpI0g410010Nzc3NzRkenw3NjA4MDVkYXxFdmEgYSBEb21pbmlr.gif
Eva 16.7.2010 13:08 2150g 43cm
Dominik 16.7.2010 13:10 2300g 45cm

Není tady

 

#9 9. 3. 2007 11:54

eskyna
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 5. 2006
Příspěvky: 187

Re: Nitroděložní tělísko

Tak já mám již podruhé obyčejné tělísko(před 3 lety mě stálo asi 280Kč) a jsem nadmíru spokojená,měsíčky mám dokonce kratší dobu 4-5dní. Že by zde platilo čím dražší tím horší? stolt


Časem člověk lituje všech hříchů, kterých se dopustil - a také těch, které zapomněl spáchat.
 
http://img1.obrazkyanimace.com/oa/136/009.gif

Není tady

 

#10 9. 3. 2007 12:17

ma-ma
♥♥-----
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 25

Re: Nitroděložní tělísko

Taky mám MIRENU a nedám na ni dopustit, teď ji mám vlastně už podruhé - takže zkušenosti 7leté- menstruace slabá a jednodenní, žádné bolesti - prostě super. Zavádění a výjmutí mírně nepříjemné, ale dá se vydržet.


Život je příliš krátký na rozčilování se nad malichernostmi:
takže se líbej pomalu, směj se šíleně,miluj upřímně a odpouštěj rychle.
----------------------------------------------------------------------------------
http://www.gify.nou.cz/fa2_andel2_soubory/a112.gif

Není tady

 

#11 9. 3. 2007 12:24

Verčulka
Letňátka 2008
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 4987

Re: Nitroděložní tělísko

Tak to závidím..pro mě bylo zavádění šílené,vyjmutí jsem ani necítila.Několikrát mě musel přeléčit na záněty,krvácení silné,dlouhé a extrémě bolestivé...ale to asi záleží na každé jak to přijmeme,někdo má to štěstí,někdo ne


http://www.ticker.7910.org/as1cCxl0g410010MjAyMzA2ZHwwMTI1ZHxKaXJ1bGth.gif
Jiřík se narodil 25.7.2008 ve 22:47, 4350g a 51cm
http://www.ticker.7910.org/an1cHpI0g410010Nzc3NzRkenw3NjA4MDVkYXxFdmEgYSBEb21pbmlr.gif
Eva 16.7.2010 13:08 2150g 43cm
Dominik 16.7.2010 13:10 2300g 45cm

Není tady

 

#12 9. 3. 2007 12:59

Hennrieta
♥♥♥----
Místo: Střední Čechy
Registrovaný: 7. 6. 2006
Příspěvky: 244

Re: Nitroděložní tělísko

Na všechno se optám doktorky,ty náplasti by taky nemusely být špatný,mám trochu z toho tělíska strach,na silný krvácení a bolesti při menstruaci jsem vždycky dost trpěla a na bolavý vaječníky taky,ale třeba by mi to naopak pomohlo...uvidíme...


http://www.youngnutrition.net/member/tickers/71665/ticker2.png

Není tady

 

#13 9. 3. 2007 13:32

ma-ma
♥♥-----
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 25

Re: Nitroděložní tělísko

Já měla před tím tak bolestivou a silnou menstruaci, že jsem bolestí omdlévala.
Asi je to opravdu individuální, každá z nás to jinak snáší.


Život je příliš krátký na rozčilování se nad malichernostmi:
takže se líbej pomalu, směj se šíleně,miluj upřímně a odpouštěj rychle.
----------------------------------------------------------------------------------
http://www.gify.nou.cz/fa2_andel2_soubory/a112.gif

Není tady

 

#14 9. 3. 2007 14:05

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Nitroděložní tělísko

Jo, abych nezapomněla, kamarádka si vždy tělísko chválila a před týdnem mi říkala, že jí ho doktor vytáhl a že se jí neskutečně ulevilo. Prý měla pořád takový pocit rozbolavělého břicha zevnitř(jako po velkém cvičení). A teď prý se cítí najednou super. Další kámošky-jedna brala injekce a šíleně ztloustla a druhá mi zase říkala, že po náplasti jí bylo zle na zvracení. Tak si vyber, je jasné, že na každého má onen výrobek jiný vliv.

Není tady

 

#15 9. 3. 2007 14:38

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Nitroděložní tělísko

Osobně považuju tělísko za velmi nepřirozený zásah do organismu jednak ze zdravotního hlediska, ale hlavně - pro mě by bylo nepřijatelné to, že si dobrovolně nechávám způsobovat opakované potraty a jen nechávám svá čerstvě počatá miminka pokaždé zahynout.

Není tady

 

#16 9. 3. 2007 15:54

eskyna
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 5. 2006
Příspěvky: 187

Re: Nitroděložní tělísko

Tak tento názor se mi jeví poněkud zvláštním va ,tělísko pokud se nepletu funguje tak,že spermie nepustí k vajíčku. To teda zřejmě vůbec nesouložíš tillfreds protože spermie ,které by skončili v prezervativu nebo kdekoliv jinde godlike (stejně jako u tělíska) přece nemůžeš nechat zahynout???


Časem člověk lituje všech hříchů, kterých se dopustil - a také těch, které zapomněl spáchat.
 
http://img1.obrazkyanimace.com/oa/136/009.gif

Není tady

 

#17 9. 3. 2007 17:56

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Nitroděložní tělísko

Eskyno, bohužel klasické tělísko funguje úplně jinak - spermiím absolutně nevadí. Podstata je v tom, že tělísko zabrání už oplodněnému vajíčku uhnízdit se v děloze...

Není tady

 

#18 9. 3. 2007 18:14

eskyna
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 5. 2006
Příspěvky: 187

Re: Nitroděložní tělísko

http://sex.dama.cz/clanek.php?d=1077 - to se prosím pleteš viz.tento odkaz. Spermie jsou ničeny již ve vejcovodu než doputují k vajíčku. gloria

Upravil(a) eskyna (9. 3. 2007 18:17)


Časem člověk lituje všech hříchů, kterých se dopustil - a také těch, které zapomněl spáchat.
 
http://img1.obrazkyanimace.com/oa/136/009.gif

Není tady

 

#19 9. 3. 2007 18:24

lenna
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 1. 2007
Příspěvky: 111

Re: Nitroděložní tělísko

Já měla před 25 lety Danu, pořád jsem špinila a když jsem šla na kontrolu, tak mi doktor sdělil, že jsem v 5 měsíci, zle mi nebylo ani v jednom těhotenství a v tom třetím přes Danu jsem dokonce měla normálně měsíčky i když ne 5 ale jen 3 dny. Takže dnes je mé Daně 25 let.

Není tady

 

#20 9. 3. 2007 18:29

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Nitroděložní tělísko

lenno a fakt se jmenuje Dana, nebo jí (jemu) jen tak říkáš?

Není tady

 

#21 9. 3. 2007 18:51

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Nitroděložní tělísko

Eskyno, moje informace vycházely z toho, co jsem kdy o nitroděložních tělískách četla. Jak vidím, existují na to různé názory a každý si asi vybere ten, který je mu bližší. Kopíruju část z toho, co jsem teď tak namátkou našla na internetu:


Nitroděložní tělísko
je malý plastikový předmět obsahující měď, který se zavádí do dělohy, aby zabránil uhnízdění oplodněného vajíčka.

Jak nitroděložní tělísko působí?
Nitroděložní tělísko prakticky neovlivňuje ovulaci nebo oplodnění (početí). Svého účinku dosahuje v první řadě tím, že zabraňuje nidaci, t.j. uhnízdění nově počatého dítěte v děložní sliznici (endometriu). Jak píše dr. R. Uzel: "Globálně můžeme říci, že v důsledku zavedení IUD (Intra Uterine Device) [nitroděložního tělíska] se v dutině děložní vyvolá obranná reakce na cizí těleso. Uvedou se do zvýšené pohotovosti imunitní mechanismy, a tím se vytvoří nepříznivé prostředí pro uhnízdění vajíčka, také však přímo nepřátelské prostředí pro mužské spermie ..." (Radim Uzel, Ženské otazníky, Praha 1987, str. 74) Vzhledem k prvnímu z těchto dvou účinků je tedy tělísko abortivem (tj. prostředkem způsobujícím potrat).


Anebo na příbalovém letáku Mireny se píše, že kromě toho, že obsahuje látky, které ztěžují spermiím cestu do dělohy, "Mirena chrání před otěhotněním tak, že ovlivňuje měsíční vývoj výstelky dělohy. Výstelka pak není dostatečně silná na to, abyste otěhotněla." Pokud by bylo jisté, že vajíčko nebude oplodněné, proč je tedy nutné se sichrovat tím, že oplodněné vajíčko se v děložní výstelce neudrží?

Upravil(a) maya (9. 3. 2007 18:52)

Není tady

 

#22 9. 3. 2007 19:18

eskyna
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 5. 2006
Příspěvky: 187

Re: Nitroděložní tělísko

Mayo,nechci ti brát Tvůj názor,který sis udělala po článku ze sekce HNUTÍ PRO ŽIVOT. Chápu ,že hnutí je od toho,aby za něco bojovalo,ale konkrétně tento článek na který odkazuješ,je z roku 1987. V současných článcích se jako o abortivu již nikdo,respektive lékaři nezmiňují(nebo jsem alespoň takový článek nenašla). Toť zase jen můj názor.


Časem člověk lituje všech hříchů, kterých se dopustil - a také těch, které zapomněl spáchat.
 
http://img1.obrazkyanimace.com/oa/136/009.gif

Není tady

 

#23 9. 3. 2007 20:21

Hennrieta
♥♥♥----
Místo: Střední Čechy
Registrovaný: 7. 6. 2006
Příspěvky: 244

Re: Nitroděložní tělísko

Já teda nevím,ale mě se ten článek od Mayi taky nějak nezdá....


http://www.youngnutrition.net/member/tickers/71665/ticker2.png

Není tady

 

#24 9. 3. 2007 20:37

Škubánek
♥♥-----
Registrovaný: 10. 10. 2006
Příspěvky: 96

Re: Nitroděložní tělísko

Měla jsem o dost silnější menstruaci a vrcholem bylo mimoděložní těhotenství,které lékaři nepznali!!!!!!!!!!!!Já málem přišla o život.Takhle podle doktorů "jen o vaječník".Ani žádná omluva,že to po měsíci lítání a vyšetřování nepoznali.

Není tady

 

#25 9. 3. 2007 22:23

alba
♥♥-----
Registrovaný: 10. 3. 2006
Příspěvky: 83

Re: Nitroděložní tělísko

Pokud vím (a píšou to i v různých publikacích), tělísko funguje jako mechanická zábrana, zabraňující početí, pokud má někdo Mirenu, má to pojištěné ještě hormonálně.Rozhodně nedochází k potratům a tedy k vraždění nevińátek, to je blbost.
Já sama měla nejprve Danu, tu jsem ale musela nechat vyndat, protože jsem pořád špinila, skoro 14 dní , pak bylo pár dní klid a přišlo to zase .Nechala jsem si zavést Mirenu a je klid, vyhovuje mi maximálně.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů