Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 15. 5. 2007 18:45

nexxi
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 607

Re: Problem s mamou

To Pandorra..  víš, já to mám doma v pohodě, ale u mojí nej kamarádky zažívám něco pdoobného jako má Kájinka.. kamarádka se může přetrhnout a všechno je špatně.. ono není automatické že "máma" = ta hodná milující bytost.. bohužel mám v rodině i pravej opak.. a to že Kájinka vyjádřila svůj názor.. na to snad právo má.. ono je sice jednoduché napsat ty jsi puberták tak drž hubu a sekej latinu protože nemᚠprávo kritizovat.. ale nemyslíš že Kájinka tu chtěla spíš radu?


" Je lepší litovat, že jsme něco udělali, než toho co ne."

Není tady

 

#27 15. 5. 2007 19:48

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Problem s mamou

nexxi napsal(a):

To Pandorra..  víš, já to mám doma v pohodě, ale u mojí nej kamarádky zažívám něco pdoobného jako má Kájinka.. kamarádka se může přetrhnout a všechno je špatně.. ono není automatické že "máma" = ta hodná milující bytost.. bohužel mám v rodině i pravej opak.. a to že Kájinka vyjádřila svůj názor.. na to snad právo má.. ono je sice jednoduché napsat ty jsi puberták tak drž hubu a sekej latinu protože nemᚠprávo kritizovat.. ale nemyslíš že Kájinka tu chtěla spíš radu?

Vidíš??? A přesně o tomhle to je!
Myslíš, že je správné, že se kamarádka může přetrhnout???
A co to vlastně obnáší - přetrhnout se? - je to snaha se zavděčit? Získat pozornost? A nebo prostě dospělé jednání v duchu - "já pán, ty pán, nemusíš se bát"???
A kde píšu něco o tom, že puberák má držet hubu a sekat latinu??? A jak ty si vlastně vysvětluješ právo krotizovat???
Nu a pokud chtěla Kájínka radu, potom proč mluví o výjimkách??? Proč je z jejího "stěžování si na mámu" cítit taková ublíženost??? A pokud tam není a mně se to jen zdá, proč nepřijíma VŠECHNY úhly pohledu, ale selektuje??? Stejně jako ty....?
Nezdá se ti, že to je složitější, než si myslíš???


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#28 15. 5. 2007 20:09

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Problem s mamou

Tak Mashanko - mě zase zarazilo, že si doma neděkujete za práci. Pro nás doma je to automatické, když ozdobené  talíře naservíruji na stůl, že jak manžel, tak dítě poděkují. Taky jsem doma děkovala za jídlo - stačilo "dík, bylo to výborný". Tím, že své dceři děkuji, když utře nádobí, ji vychovávám!! a když ona vidí, že jsem ráda za její pomoc, pomůže příště raději. Může to být klidně v legraci, žádné vděčné projevy. Někdy taky zazní: to je dost, mámo, žes nám uvařila, díky big_smile. (Vařím denně).
Vždy kde se ti mladí mají naučit slušnému chování, když ne doma? Pak vidím v partě kluky, kterým dělá problém zabučet podzrav a právě to poděkování - jako by pro ně bylo slovo v japonštině.

Není tady

 

#29 15. 5. 2007 20:50

nexxi
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 607

Re: Problem s mamou

Pandorraa napsal(a):

nexxi napsal(a):

To Pandorra..  víš, já to mám doma v pohodě, ale u mojí nej kamarádky zažívám něco pdoobného jako má Kájinka.. kamarádka se může přetrhnout a všechno je špatně.. ono není automatické že "máma" = ta hodná milující bytost.. bohužel mám v rodině i pravej opak.. a to že Kájinka vyjádřila svůj názor.. na to snad právo má.. ono je sice jednoduché napsat ty jsi puberták tak drž hubu a sekej latinu protože nemᚠprávo kritizovat.. ale nemyslíš že Kájinka tu chtěla spíš radu?

Vidíš??? A přesně o tomhle to je!
Myslíš, že je správné, že se kamarádka může přetrhnout???
A co to vlastně obnáší - přetrhnout se? - je to snaha se zavděčit? Získat pozornost? A nebo prostě dospělé jednání v duchu - "já pán, ty pán, nemusíš se bát"???
A kde píšu něco o tom, že puberák má držet hubu a sekat latinu??? A jak ty si vlastně vysvětluješ právo krotizovat???
Nu a pokud chtěla Kájínka radu, potom proč mluví o výjimkách??? Proč je z jejího "stěžování si na mámu" cítit taková ublíženost??? A pokud tam není a mně se to jen zdá, proč nepřijíma VŠECHNY úhly pohledu, ale selektuje??? Stejně jako ty....?
Nezdá se ti, že to je složitější, než si myslíš???

Já jsem tě necitovala já jsem psala že to na mě působí že to tak vidíš. víš, ono je normální že se potomci chcou těm rodičům zavděčit. a myslím si že to není kritérium dospělosti.. že ve chvíli kdy to vzdám a řeknu si že když se někomu nezavděčím tak to nemá cenu tak budu dospělá.. víš, třeba chce ten člověk jednou cítit to - mám tě ráda.. udělala jsi to dobře.. asi pocházíš z rodiny kde jsi toho měla dostatek a ani jsi nepřišla s takovým způsobem jednání do styku. a kritizovat.. mám právo jako každý člověk a to právo má i Kájinka říct - tohle se mi nelíbí, tohle si myslím že dělá špatně..


" Je lepší litovat, že jsme něco udělali, než toho co ne."

Není tady

 

#30 15. 5. 2007 21:21

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Problem s mamou

Pandorraa napsal(a):

Kájinko,
tvůj problém není máma, ale to, že posuzuješ a nálepkuješ lidi - žejo mrejčo  wink

Ty nemᚠsvou mámu co posuzovat a kritizovat. Ve vztahu k ní budeš v tomoto směru vždycky jenom dítě.
Nic ji nedlužíš, jen poděkování za život, ale ona naprosto nic nedluží tobě. Ty nevíš, co ona žila a jak se s tím prala.

Tím, jak ji tu posuzuješ a to, co se ti nelíbí, shazuješ ze stolu, ji jen bereš její důstojnost, protože se nad ni jen vyvyšuješ - tudíž jsi na nejlepší cestě jednou být jako máma. A to budeš, to si piš. Všechny jsme. Jen některé si to umíme přiznat a pracovat s tím, jiné pořád jen prstem  ukazují  na mámu, o které v podstatě houby vědí...

Dobře si to tedy rozvaž: je to jediná máma, kterou máš, nikdy mít jinou nebudeš. Je na tobě, co s tím uděláš, ale pak si nestěžuj.

Protože jen to, nikoliv věk, určiuje, zda je člověk stále puberák, či zda už konečně dospěl... to, že si vezme svůj díl zodpovědnosti a ostatní s láskou vrátí tam, kam to patří.

A ty jsi pořád ještě puberačka. Konec konců je to v pohodě, mᚠna to pořád ještě věk smile ale dlouho už mít nebudeš...

Pan: big_smilegodlikegodliketummenupp


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#31 15. 5. 2007 22:18

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Problem s mamou

nexxi napsal(a):

Já jsem tě necitovala já jsem psala že to na mě působí že to tak vidíš. víš, ono je normální že se potomci chcou těm rodičům zavděčit. a myslím si že to není kritérium dospělosti.. že ve chvíli kdy to vzdám a řeknu si že když se někomu nezavděčím tak to nemá cenu tak budu dospělá.. víš, třeba chce ten člověk jednou cítit to - mám tě ráda.. udělala jsi to dobře.. asi pocházíš z rodiny kde jsi toho měla dostatek a ani jsi nepřišla s takovým způsobem jednání do styku. a kritizovat.. mám právo jako každý člověk a to právo má i Kájinka říct - tohle se mi nelíbí, tohle si myslím že dělá špatně..

Hmmmm... jak je to všechno úplně jinak...

- ano, tak to na tebe působí, ale já to tak nevidím, to jen ty se "dohduješ", protože ty to tak vidíš...
- vůbec není normální, že se děti chtějí svým rodičům zavděčit, to je naopak naoprosto nenormální, bohužel časté...
- kriteriem dospělosti není snaha se zavděčit, ale umět milovat a odpouštět, nepřebírat na sebe cizí břemeno
- cítit lásku nemůže někdo, kdo si ji chce zasloužit - nedostane ji a ani ji sám nedokáže bezpodmínečně dát, protože se naučil, že je ZA NĚCO...
- pocházím z rodiny, kde moji rodiče dělali co mohli, z mého pohledu dítěte "nedělali nic", dnes to vidím naštěstí jinak
- ty si pleteš, a to dost fatálně, právo říci, co cítím a "právo" kritizovat - to totiž nemá nikdo z nás...nejsme v kůži toho druhého. Pokud kritizuješ,
  nikdy k tobě láska nepříjde, ani kdybys se na hlavu postavila a snažila se super zavděčit. Tak to prostě je. Kritizovat rodiče není v kompetenci
  ani sebevíc týraného dítěte a to Kajínka rozhodně není... Ona si jen s mámou nerozumí a svůj díl "viny" na té situaci odmítá....

Myslet si, že někdo něco dělá špatně, to můžu jen sama o sobě. Tam si mohu být totiž jistá, protože znám všechny okolnosti, u druhého je znát nemohu, takže maximálně nemusím souhlasit, nemusí mi to být příjemné, mohu říci, že tomu nerozumím, ale nemohu tvrdit, že je to špatně...
Sama dobře vím, že jako dítě si PŘÍSAHÁŠ: NIKDY nebudu jako máma, tohle já svým dětem NIKDY neudělám! Pak se jednou přistihneš, že na ně řveš úplně stejně, zakazuješ jim totéž, co rodiče zakazovali tobě, chceš po nich totéž, co oni chtěli po tobě...nezvládᚠto stejně jako máma..... a pak jen ZVENKU koukneš na tu nesnesitelnou furii, kterou ses stala....a buď pochopíš a nebo nepochopíš! A když nepochopíš, tak si to dcera nebo syn prostě od tebe jen vezmou! Protože tě milujou, chtějí se zavděčit. Oberou tě o tvou důstojnost, protože jsou přesvědčeni, že TY to prostě NEUNESEŠ!

Asi mi nerozumíš. A já se tomu nedivím. V šestnácti jsem tomu taky nerozuměla, protože jsem byla jen puberák, který spolkl všechnu moudrost světa a bohužel nebyl nikdo, kdo by mi dal lekci. Jen máma..... Dala mi jen to, co sama dostala. Dnes to vím, kdybych to věděla už tehdy, nevzala bych si to a ušetřila nám oběma spoustu trápení.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#32 15. 5. 2007 22:58

nexxi
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 607

Re: Problem s mamou

to Pandorra - končím debatu.. dostali sme se někam kam sem nechtěla, vidím že to dělíš na pubertáky a dospělé, opouštím tuto diskuzi. uznávám že krom pro náctileté asi nemám tady co pohledávat, tak co.. hádat se s tebou nemá cenu, vysvětlovat ti že pohledy lidí sou různé taky ne tak nevidím dál smysl téhle diskuze.. jen mi přijde občas, že se semknete při sobě radou starších a nadlehčujete problémy mladých protože sou to jen pubertáci.. promin, ale tohle já nemusím..  ono i "jen puberták" je lidská bytost..


" Je lepší litovat, že jsme něco udělali, než toho co ne."

Není tady

 

#33 15. 5. 2007 23:08

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Problem s mamou

Hehe, Pan, po velkém třesku u nás doma - a že to nebylo pro mě jednoduché - jsem sama na sobě zapracovala.
Přestala jsem vyčítat - jako kdyby to bylo k něčemu dobré smile naopak jsem se postavila k věcem tak, jako by šly úplně mimo mne.
Svým dětičkám jsem sdělila několik zásadních pravd:
Jsem jenom člověk, který dělá chyby. Nemám zásadní patent na rozum a svoje životní stanoviska vám rozhodně vnucovat nebudu.
Tak, jako jsem kdysi soudila svoji matku, tak soudíte v tuto chvílí i Vy mě. Tak, jako soudíte i vy mě, vás budou jednou soudit i vaše vlastní děti.
Pan, nevím, jestli tomu porozumíš, ale v té chvíli se železná koule, kterou jsem vlekla u nohy, stala gumovým míčkem, který jsem odpinkla do nikam.
Nad zářnou vizí, že by měly moje dětičky svoje dětičky a ty jim prováděly zhůvěřilosti stejné, jako prováděly moje děti mně se oběma potomkům obrátily voči v sloup:)  zejména, když jsem jim na plná ústa pověděla heslo příštích roků - MOJE VNOUČATA MĚ STOPROCENTNĚ POMSTĚJÍ lol
Skutečně si dovedu plasticky představit tejrání rodičů (mých dětí) jejich dětmi - sadistickými babiččinými vnoučátky smile K upřímnému veselí mě dohnala dcera, která upjatě prohlásila: No, já si svoje děti vychovám lol


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#34 16. 5. 2007 9:56

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Problem s mamou

Kairo,
moc dobře ti rozumím smile) Znám ten osvobozující pocit a to z obou stran. A větší tíhy jsme se zbavila, když jsem si uvědomila, že vlastní mámě nemám co odpouštět, že mne milovala a jen dělala to, co právě uměla...

A dokonce dobře rozumím i nexxi, která v tuto chvíli uraženě hází ručník do ringu, protože její velká pýcha ji zaslepuje a nedovoluje vnímat to, co tu říkáme. Nakonec všichni jsme si tím prošli smile No a dobře si pamatujeme, že to, co nás nejvíc dráždilo, byly blahosklonné rady "moudrého" stáří smile Jak oni nás chudáky ublížené nechápali... JJ.. smile))


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#35 16. 5. 2007 11:20

dakota
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha,Spojené státy žižkovské
Registrovaný: 18. 4. 2006
Příspěvky: 5269
Web

Re: Problem s mamou

Jojo, tuhle u mě seděl můj 23letý syn, vyprávěl mi, jak ho jeho kamarád zklamal, když mu lhal do očí a oba věděli, že to je lež..pak se na mě dlouze zadíval a povídá " Maminko, teď mi došlo, jak ti muselo bejt, když jsem se takhle choval já k tobě !! Když ty jsi věděla !! Jéžiš, já tě mám tak rád !! " a vstal a obejmul mě a vlepil mi takovou pusu !! godlikegodlikegodlike
Je to těžký pro obě strany... stoltstoltstolt


zdraví, alternativní medicína... jó, na tragickej život já jsem pes...   lol

Není tady

 

#36 16. 5. 2007 11:23

Natynka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 1237

Re: Problem s mamou

A větší tíhy jsme se zbavila, když jsem si uvědomila, že vlastní mámě nemám co odpouštět, že mne milovala a jen dělala to, co právě uměla...

Pan, to je taková pravda ... a pýcha dokáže člověku život zkomplikovat, protože si ho pak komplikuje sám ... jedny z vlastností, které vyznávám,  jsou sebevědomí a POKORA ....


Popřej mi pane, abych v boji, který jde životem, měla odvahu riskovat a udeřit.
A mám - li zvítězit, dej, a je to po právu.
A mám - li prohrát, dej, abych dovedla stát u cesty a pozdravit vítěze, až půjde kolem.

Není tady

 

#37 16. 5. 2007 13:43

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Problem s mamou

666salome napsal(a):

Sel lollollol to tě chápu gloria jen nechápu jak to můžeš vydržet lollol a kdyby náhodou došlo na nejhorší big_smile písni napeču ti buchty do krimu a zapeču tam pilník stolt

Ďakujem rodna - možno tú ponuku využijem...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#38 16. 5. 2007 14:21

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Problem s mamou

No, Pan, v zásade mᚠpravdu, ale ažko sa to chápe rozpálenému dobiela "spravodlivým rozhorčením"... Druhá vec je, že mne je už skôr smutno z môjho vzahu s mamou. Ja ju nesúdim a nikdy som to nerobila, ale moja cesta viedla opačným smerom - od bezbrehého zúfalstva nad tým, že svojm rodičom, a hlavne mame, nikdy nemôžem vyhovie a nikdy z ich úst nepočujem pochvalu, od pokusu, aj keď dosa platonického, o samovraždu, od mínusového sebavedomia a nenávisti k vlastnému telu(vrátane sebapoškodzovania) cez čítanie psych. kníh a citové odpútanie sa až po dnešný stav ozbrojeného prímeria. Už sa nemeriam merítkami a očami svojich rodičov, už mi nezáleží tak vežmi(už skoro vôbec)na ich hodnotení, a uznanie a porozumenie hžadám u kamarátok a kamarátov a fyzickú blízkos u partnerov. Ale smutno mi z toho je, nie že nie. Keď ma minule mama pri rozlúčke spontánne objala, normálne sa vo mne všetko zovrelo - a vymkla som sa jej. Keď sa trochu urazene spýtala, prečo sa odahujem, odpovedala som jej popravde, že na to nie som zvyknutá a že ma to šokovalo. Už som nedodala, že proste pominul čas, keď som po jej objatí túžila a čakala naň. Dnes je mi nepríjemné, bohužiaž. Nevybrala som si to, ale je to tak. Tancujem orient a hoci nie som exhibicionistka, prehovorili ma k účasti na závojovom tanci - musí nás by aspoň 6, aby choreografia mala zmysel. Už trikrát nám preložili termín vystúpenia, a naši ani raz nemohli. reps. otec nemôže ani teraz, ale mama sa sžúbila, no už teraz špekuluje, že predsa len niečo bude v tom termíne ma... roll Povedala som jej, že ju núti nebudem, ale už ju nebudem ani nikam pozýva. Naozaj nemám zapotreby aha niekoho s pištožou pri hlave a núti ho predstiera záujem, ktorý neexistuje. Pôjde švagriná s neterkou, možno aj bracho, kamoška mi to natočí - potrebujem ja vôbec niekoho ďalšieho? A že nebudem ma inú mamu? Fyzickú nie, ale za mamu, ktorá mi je citovo blízka, si môžem vybra kohokožvek...
Videla som, ako mama hrdo zdvihla štafetu problémových vzahov, kt. jej odovzdala babička, a nesie ju vytrvalo ďalej. Zlé vzahy sa u nás pestujú len medzi matkami a dcérami, takže s bratom má vcelku dobrý vzah. On sa ani nedá tak ako ja, lebo je voči nej tvrdší a nezávislejší - a ona voči nemu servilnejšia, povožnejšia, úslužnejšia, mäkšia... Povedala mi na rovinu, že on je syn, a to je niečo iné, aj keby som sa pototo. No veď viete čo. Má pravdu, chlapom sa v tomto živote už nemôžem sta, preto si hžadám materinské city inde. A bojím sa odovzdáva tú štafetu ďalej, takže pre istotu som mám len nevlastného SYNA a vlastné deti nemám žiadne. Smr štafete!


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů