Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 3. 2007 14:50

pipi
♥♥-----
Registrovaný: 29. 10. 2006
Příspěvky: 78

Důchodové pojištění

Chtěla bych se zeptat jestli máte založené důchodové pojištění. Přemýšlím o tom, že bych si ho založila, ale nevěřím tomu, že něco v důchodu dostanu, trápí mě myšlenka, co když mi to stát sebere nebo někdo ty naspořené peníze vytuneluje. Ještě bych chtěla vědět kolik je vám let a jakou částku si spoříte. Děkuji.

Není tady

 

#2 2. 3. 2007 15:04

ma-ma
♥♥-----
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 25

Re: Důchodové pojištění

Důchodové připojištění mám, myslím, že je to výhodné "spoření" se státní dotací. Taky mám obavy, že za ty dlouhá léta - je mi 36 let a do důchodu daleko - může penzijní fond někdo vytunelovat. Ale zatím se v případě nějakých problému ani jeden fond nepoložil, ale sloučil s jiným fondem, a navíc do toho sype peníze stát a tak si myslím, že by nějaký úpadek nepřicházel v úvahu.  Spořím si 200,- Kč a zaměstnavatel přispívá 300,-Kč.
Doufám, že si ty peníze v důchodu užiju.wink a kdybych se toho nedožila, budou na mě mé děti v dobrém vzpomínat.  Aspoň doufámwink


Život je příliš krátký na rozčilování se nad malichernostmi:
takže se líbej pomalu, směj se šíleně,miluj upřímně a odpouštěj rychle.
----------------------------------------------------------------------------------
http://www.gify.nou.cz/fa2_andel2_soubory/a112.gif

Není tady

 

#3 2. 3. 2007 15:08

zelvicka
♥♥-----
Registrovaný: 10. 4. 2006
Příspěvky: 68

Re: Důchodové pojištění

já mám taky důchodové připojištění, zní to sice hrozivě "důchodové", ale peníze se dají využít i dřív než budem v důchodu, takže to beru jako takové spoření. Zaměstnavatel mi přispívá částkou 400,-, já dávám 600,- + státní příspěvky... Docela to naskakuje :-) Před tím jsem měla stavební spoření, po jeho vypršení jsem dlouho váhala jestli mám založit penzijní nebo ne, pak jsem do toho šla... Je mi 31...

Není tady

 

#4 3. 3. 2007 7:17

Divous
♥♥-----
Místo: Loučka
Registrovaný: 18. 2. 2007
Příspěvky: 56

Re: Důchodové pojištění

Holky, máte v tom trochu guláš. Neplee si důchodové pojištění a penzijní připojištění.

Penzijni připojištění má roční státní dotaci až 1800kč a to v případě, že měsíčně spoříte do 500kč. Pokud spoříte víc, můžete si částku část nad 500kč odečíst z daní. Vedení účtu je zadara. Úrok je v současné době zhruba na 3% za rok. První výběr můžeš učinit po 15ti letech. Nelze se pojistit.

Důchodové pojištění je v podstatě kapitálové životní pojištění. Můžete si u něj sjednat pojistku. Je velmi drahé. Úrok se pohybuje někde mezi 2,5% až 6% za rok. Celou naspořenou částku si můžete odečíst z daní. První výběr až v důchodu. Stát na něj nepřispívá.

Na oba produkty může přispívat zaměstnavatel.

Přestože jsou názvy podobné, jedná se zcela o jiné produkty.

V současné době je sice možné penzijní fondy vytunelovat, letos však má dojít k novelizaci zákona, který tento problém má vyřešit.

Financím zdar


Život je pes ... vím to ... nedávno jsem si s ním podal tlapu stolt

Není tady

 

#5 3. 3. 2007 19:24

Helča2
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 9. 5. 2006
Příspěvky: 987

Re: Důchodové pojištění

Mě je 38. let, platím si 300,-Kč+200,-Kč zaměstnavatel+státní příspěvek. Založeno před 4.lety.


http://www.rodice.cz/metrik/2563.png


http://ticker.7910.org/as1cA1P0g410010Mzk0MTIxfDAwMDY3NDRkfCBadXphbmthIG3h.gif
nar. v úterý 15.5.2007 ve 23:55 hod v Motole, váha  3,60 kg a  49 cm *

Není tady

 

#6 9. 3. 2007 12:22

ma-ma
♥♥-----
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 25

Re: Důchodové pojištění

Divousi-podle mého názoru: důchod a penze je jedna a tatហvěc a důchodové připojištění a penzijní připojištění taky.stolt


Život je příliš krátký na rozčilování se nad malichernostmi:
takže se líbej pomalu, směj se šíleně,miluj upřímně a odpouštěj rychle.
----------------------------------------------------------------------------------
http://www.gify.nou.cz/fa2_andel2_soubory/a112.gif

Není tady

 

#7 9. 3. 2007 12:50

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: Důchodové pojištění

Já mám penzijní připojištění. Je mi 27, mám ho již asi 5 let. I kdyby sis tam měla spořit stovku měsíčně, tak to za to stojí, protože stát přispívá - podle výše vlastního vkladu, někteří zaměstnavatelé také a když platíš víc než 500, tak si potom můžeš snížit i daňový základ.

Není tady

 

#8 9. 3. 2007 12:56

Divous
♥♥-----
Místo: Loučka
Registrovaný: 18. 2. 2007
Příspěvky: 56

Re: Důchodové pojištění

ma-ma napsal(a):

Divousi-podle mého názoru: důchod a penze je jedna a tatហvěc a důchodové připojištění a penzijní připojištění taky.stolt

Důchod a penze jsou jedno a to samé.
Důchodové a penzijní připojištění rozhodně ne.


Život je pes ... vím to ... nedávno jsem si s ním podal tlapu stolt

Není tady

 

#9 9. 3. 2007 17:43

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Důchodové pojištění

Divousi, u penzijního připojištění tak trochu nemᚠpravdu.
Existuje vázací doba, na kterou si penzijko uzavíráš. Může to být 5, 10, 15, 20 a 30 let. Sám si zvolíš dobu, po kterou na střádanou částku nesmíš sáhnout, aniž bys přišel o státní podpory a výnosy. Existuje i výjimka - při penzijku uzavřeném na 20 roků můžeš čerpat část vložených peněz již po patnácti letech.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#10 10. 3. 2007 20:32

Evlyn
♥------
Registrovaný: 9. 3. 2007
Příspěvky: 4

Re: Důchodové pojištění

Dělám finančního poradce,takže umím a mohu uzavírat smlouvy s klienty na penzijní připojištění,důchodové pojištění,stavební spoření,životní pojistky a pod. Ale mohu říct,že nejlepším produktem je PENZIJNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ,protože tam nejvíc dotuje stát a může i zaměstnavatel a navíc si ho můžete dát do odečtu daní.A NELZE HO VYTUNELOVAT. JSOU TO FONDY, KTERÉ JSOU POJIŠTĚNY.A důchodci mají penzijko vždy jen na dobu 5 let a mohou si založit další, nebo mohou takto spořit dětem, nebo vnukům.Pokud by se s účastníkem něco stalo,veškeré naspořené finance nejdou do dědictví,ale na osobu, která je ve smlově zalsána jako oprávněná. Založte si penzijko,opravdu doporučuji.

Není tady

 

#11 11. 3. 2007 0:55

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Důchodové pojištění

Evlyn napsal(a):

Dělám finančního poradce,takže umím a mohu uzavírat smlouvy s klienty na penzijní připojištění,důchodové pojištění,stavební spoření,životní pojistky a pod. Ale mohu říct,že nejlepším produktem je PENZIJNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ,protože tam nejvíc dotuje stát a může i zaměstnavatel a navíc si ho můžete dát do odečtu daní.A NELZE HO VYTUNELOVAT. JSOU TO FONDY, KTERÉ JSOU POJIŠTĚNY.A důchodci mají penzijko vždy jen na dobu 5 let a mohou si založit další, nebo mohou takto spořit dětem, nebo vnukům.Pokud by se s účastníkem něco stalo,veškeré naspořené finance nejdou do dědictví,ale na osobu, která je ve smlově zalsána jako oprávněná. Založte si penzijko,opravdu doporučuji.

Evlyn, KAŽDÝ si může uzavřít penzijko na dobu, na jakou chce a jak to vyhovuje jeho podmínkám.  Není pravda, že důchodci "maji penzijko vždy jen na dobu pěti let". Vzhledem k věku seniorů je to sice optimální doba, na kterou si můžou vzhledem k věku penzijko uzavřít tak, aby z uzavírané částky po pěti letech ještě něco viděli a byli schopni uspořenou částku ve zdraví utratit ve svůj vlastní prospěch. Není důchodce jako důchodce, většina vitálních a myslících staříků tenhle produkt uzavírá s tím, že si na tomhle světě ještě nějakou dobu pobude. Netoliko na tom, že důchodcem se může stát vitální osoba na prahu šedesátky, která se příštích dvacet let do hrobu zcela určitě nechystá.
Zřejmě finančního poradce nedělᚠmoc dlouho smile Já být klient-senior, kterého  za takových podmínek uháníš na uzavření penzijka, tak tě setnu berlou smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#12 11. 3. 2007 7:15

Divous
♥♥-----
Místo: Loučka
Registrovaný: 18. 2. 2007
Příspěvky: 56

Re: Důchodové pojištění

Kiara napsal(a):

Divousi, u penzijního připojištění tak trochu nemᚠpravdu.
Existuje vázací doba, na kterou si penzijko uzavíráš. Může to být 5, 10, 15, 20 a 30 let. Sám si zvolíš dobu, po kterou na střádanou částku nesmíš sáhnout, aniž bys přišel o státní podpory a výnosy. Existuje i výjimka - při penzijku uzavřeném na 20 roků můžeš čerpat část vložených peněz již po patnácti letech.

Jak jsem již někde napsal: Když nevím, rád se poučím.

Ta vázací doba je automaticky u každého penzijka, nebo tam je varianta "do penze"?
U těch kratších variant, které nejsou "do penze" si lze odečíst z daní částku nad 500kč/m?
"na 20 roku" ... nemyslela jsi "nad 20 roků"?


Život je pes ... vím to ... nedávno jsem si s ním podal tlapu stolt

Není tady

 

#13 11. 3. 2007 20:14

Evlyn
♥------
Registrovaný: 9. 3. 2007
Příspěvky: 4

Re: Důchodové pojištění

DIVOUSI,VŽDYĎ TO JE VÝHODA VYBRAT SI USPOŘENÉ PENÍZE I SE STÁTNÍMI DOTACEMI A ZÚROČENÉ JIŽ ZA 5 LET!stolt PAK SI MOHOU DŮCHODCI ZALOŽIT OPĚT DALŠÍ.NEMĚLA BYCH TO ŘÍKAT,ALE JÁ MÁM TAKHLE JEDNO PENZIJKO NA SVOJI TETU DŮCHODKYNI.ONA HO NECHTĚLA,TAK SI HO PLATÍM JÁ A ZA 5 LET JAKO KDYŽ NAJDU....A TO MOJE SI VYBERU V DŮCHODĚreta

Upravil(a) Evlyn (11. 3. 2007 20:16)

Není tady

 

#14 11. 3. 2007 20:32

Divous
♥♥-----
Místo: Loučka
Registrovaný: 18. 2. 2007
Příspěvky: 56

Re: Důchodové pojištění

O.K.
To vím. Já se jen ptám, zda u mladšího člověka (cca 30 let) když si založí penzijko na 5 let, zda si může odpisovat z daní příspěvek nad 500kč/m.


Život je pes ... vím to ... nedávno jsem si s ním podal tlapu stolt

Není tady

 

#15 12. 3. 2007 17:47

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Důchodové pojištění

Divous napsal(a):

Kiara napsal(a):

Divousi, u penzijního připojištění tak trochu nemᚠpravdu.
Existuje vázací doba, na kterou si penzijko uzavíráš. Může to být 5, 10, 15, 20 a 30 let. Sám si zvolíš dobu, po kterou na střádanou částku nesmíš sáhnout, aniž bys přišel o státní podpory a výnosy. Existuje i výjimka - při penzijku uzavřeném na 20 roků můžeš čerpat část vložených peněz již po patnácti letech.

Jak jsem již někde napsal: Když nevím, rád se poučím.

Ta vázací doba je automaticky u každého penzijka, nebo tam je varianta "do penze"?
U těch kratších variant, které nejsou "do penze" si lze odečíst z daní částku nad 500kč/m?
"na 20 roku" ... nemyslela jsi "nad 20 roků"?

Divousi, u každého penzijka si Ty SÁM můžeš určit dobu, po kterou hodlᚠspořit a která odpovídá Tvým potřebám.  "Nad dvacet roků" - takový limit penzijní připojištění nezná, musíš si zvolit konkrétní dobu spoření.
U kratších variant si samozřejmě můžeš odečítat penzijko z daní, ALE POZOR NA TO: musíš spořit po celou dobu, na kterou ses zavázal. Při předčasném výběru penzijka jednak přicházíš o státní podpory a za druhé musíš tzv. dodaňovat, tzn. vrátit Finančnímu Úřadu všechny peníze, které jsi odpisovanou úlevou na dani získal. Toto se týká i životního pojištění, když někdo uzavře životku, uplatňuje odpisy, předčasně životku ukončí, tak je rovněž povinen dodaňovat.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#16 13. 3. 2007 4:13

Blanka1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 8. 2006
Příspěvky: 485

Re: Důchodové pojištění

Divous napsal(a):

O.K.
To vím. Já se jen ptám, zda u mladšího člověka (cca 30 let) když si založí penzijko na 5 let, zda si může odpisovat z daní příspěvek nad 500kč/m.

Podmínkou pro odpis daní je 60 měsíců spoření a 60 let věku.

Není tady

 

#17 23. 3. 2007 21:55

pavluša
♥♥-----
Místo: Frýdek-Místek
Registrovaný: 31. 1. 2007
Příspěvky: 63

Re: Důchodové pojištění

Tak na vysvětlenou. V žádné smlouvě pen. fondu není uvedena doba, na kterou se uzavírá. Píše se pouze vstupní věk. Pokud chci získat nejen úrok, na ten mám nárok již po roce spoření, ale i státní podporu, tak mohu max. 50% svého vkladu vybrat po 15-ti letech, zbytek až v 60-ti letech věku. A pro pó. Státní příspěvek je do 500,- vkladu, od 501,- do 1.500,- je daňový odpočet.

Není tady

 

#18 24. 3. 2007 0:01

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Důchodové pojištění

Heh... to tady, milá Pavlušo, plácᚠúplné nesmysly. Když o nějakém produktu víš absolutní prdlajs, nehraj si na chytrou a nevynášej tady svoje úsudky. Kdo o penzijku něco ví, už ho dopředu skácela do kolen Tvoje úvodní moudrost a dál nepotřeboval nic číst.
Pavlušo, jsi něco jako Brouk Pytlík. Ten byl taky strašně chytrej jenom díky tomu, že se vylíhnul jako larva v sedadle biografu lol


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#19 24. 3. 2007 7:11

Blanka1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 8. 2006
Příspěvky: 485

Re: Důchodové pojištění

Kiara napsal(a):

Heh... to tady, milá Pavlušo, plácᚠúplné nesmysly. Když o nějakém produktu víš absolutní prdlajs, nehraj si na chytrou a nevynášej tady svoje úsudky. Kdo o penzijku něco ví, už ho dopředu skácela do kolen Tvoje úvodní moudrost a dál nepotřeboval nic číst.
Pavlušo, jsi něco jako Brouk Pytlík. Ten byl taky strašně chytrej jenom díky tomu, že se vylíhnul jako larva v sedadle biografu lol

Kiaro prosím, můžeš konkrétně uvést na pravou míru údaje, které napsala Pavluša?
Díky

Není tady

 

#20 24. 3. 2007 10:26

pavluša
♥♥-----
Místo: Frýdek-Místek
Registrovaný: 31. 1. 2007
Příspěvky: 63

Re: Důchodové pojištění

No mě snad z tebe..milá Kiaro, omejou. Mluvíš tady z cesty celou dobu a já když to uvedu na pravou míru, tak to budeš zhazovat? Neple lidem hlavu! dumbom  To co jsem napsala je pravda! Pokud chce klient ke svým naspořeným penězům, případným příspěvkům zaměstnavatele a úrokům dostat vyplacen i státní příspěvek, musí splňovat dvě podmínky, jak již psala Blanka-60 měsíců spoření a 60 let věku. Takže mladí do 60-ti a starší, ti co už 60 let mají, tak 60 měsíců spoření a mají také nárok na státní příspěvek.

Podle tvých zcestných příspěvků zde, bych si, co by 30- ti letá uzavřela penzijko na dobu, která mě vyhovuje, třeba na 2 roky a měla nárok na státní příspěvek? Moje milá zlatá, už ti došlo, že to tak není? Stát přispívá formou státních příspěvků a případných daň. odpočtů proto, že tímto chceme řešit svou otázku zajištění se na důchod a ne na přilepšenou třeba v 35-ti letech věku na lepší dovolenou stolt

Tak už se probuď nebo dumbom dumbom dumbom ti mám pomoct?

Není tady

 

#21 24. 3. 2007 11:32

Blanka1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 8. 2006
Příspěvky: 485

Re: Důchodové pojištění

pavluša napsal(a):

No mě snad z tebe..milá Kiaro, omejou. Mluvíš tady z cesty celou dobu a já když to uvedu na pravou míru, tak to budeš zhazovat? Neple lidem hlavu! dumbom  To co jsem napsala je pravda! Pokud chce klient ke svým naspořeným penězům, případným příspěvkům zaměstnavatele a úrokům dostat vyplacen i státní příspěvek, musí splňovat dvě podmínky, jak již psala Blanka-60 měsíců spoření a 60 let věku. Takže mladí do 60-ti a starší, ti co už 60 let mají, tak 60 měsíců spoření a mají také nárok na státní příspěvek.

Podle tvých zcestných příspěvků zde, bych si, co by 30- ti letá uzavřela penzijko na dobu, která mě vyhovuje, třeba na 2 roky a měla nárok na státní příspěvek? Moje milá zlatá, už ti došlo, že to tak není? Stát přispívá formou státních příspěvků a případných daň. odpočtů proto, že tímto chceme řešit svou otázku zajištění se na důchod a ne na přilepšenou třeba v 35-ti letech věku na lepší dovolenou stolt

Tak už se probuď nebo dumbom dumbom dumbom ti mám pomoct?

Ale no tak, děvčata, proč hned ty jedovatosti?

Není tady

 

#22 24. 3. 2007 11:33

host5522
Host

Re: Důchodové pojištění

AAA, už se perou smile Já tomu nerozumím, tak vás nerozsoudím smilesmile

 

#23 24. 3. 2007 11:46

pavluša
♥♥-----
Místo: Frýdek-Místek
Registrovaný: 31. 1. 2007
Příspěvky: 63

Re: Důchodové pojištění

Já si nezačla vissla Rány nedávám, ale bít se nenechám, takže jen vracím wink

Není tady

 

#24 24. 3. 2007 11:52

host5522
Host

Re: Důchodové pojištění

Já o tomhle vím jen to, že na "něco důchodového či penzijního" platím 500 měsíčně. To je vše. smile

 

#25 24. 3. 2007 12:14

pavluša
♥♥-----
Místo: Frýdek-Místek
Registrovaný: 31. 1. 2007
Příspěvky: 63

Re: Důchodové pojištění

Co to mᚠza smlouvu poznáš, aniž by ses na ni díval podle toho, zda ti chodí potvrzení o daňovém odpočtu. Jestli ti přišlo potvrzení, tak mᚠdůchodové pojištění u některé z pojišoven a mᚠnárok si celou částku odečítat z daní,  pokud dospoříš do 60-ti let albert Jestli ti nechodí nic, tak mᚠa na to bych sázela víc-penzijní fond, u kterého mᚠnárok, pokud dospoříš do 60- ti let albert  na státní příspěvek. Oba typy smluv mají něco do sebe stolt

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů