Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 30. 5. 2007 10:39

Hana Formánková
Redaktorka Babinet.cz
Registrovaný: 8. 11. 2006
Příspěvky: 237

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Evo, jelikož jsem ukecaná ženská, tak ještě něco smile
Kdybys ještě někde četla mý články, tak si vzpomeň, že   humorná nadsázka, čili ironie je moje parketa. Tak mě neber  příliš vážně.
Já totiž razím heslo s humorem jde všechno líp a hlavně v manželství je skvělým přítelem.

Není tady

 

#27 30. 5. 2007 10:39

Hana Formánková
Redaktorka Babinet.cz
Registrovaný: 8. 11. 2006
Příspěvky: 237

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Pandorroo, aby to nevypadalo, že s tebou nemluvím smile,  tak mám ještě jeden dotaz. Mně odsuzuješ za to, že se na svět mužů dívám zjednodušeně, protože jim přisuzuju typické mužské vlastnosti a sama mě soudíš podle nějakých mužských atributů, podle nichž jsi ve mně identifikovala chlapa. Tak prosím tě v čem se nᚠpohled na svět liší? Nedělᚠnáhodou to a samé co já?

Není tady

 

#28 30. 5. 2007 11:22

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Hana F.: Když ono to v těch článcích na první pohled není poznat. A řekla bych, že to není jen můj dojem. Určitě bych se v tom líp orientovala, kdybych narazila na smajlíky. Ale to je jen taková technická. A tvoje heslo je i moje heslo, vždy pak se žije tak nějak líp smile

Není tady

 

#29 31. 5. 2007 8:15

Hana Formánková
Redaktorka Babinet.cz
Registrovaný: 8. 11. 2006
Příspěvky: 237

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Evo, to  mᚠpravdu, ale smajlíky do článku se nedávají. Bohužel ironie se často vyjadřuje ironickým tónem a ten  do článku nejde nacpat. Budu se snažit   dát více najevo svou humornou nádsázku slovně,  budu na tom makat. Snad se to příště povede :-) Díky za inspiraci.

Není tady

 

#30 31. 5. 2007 10:26

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Hana Formánková napsal(a):

Pandorroo, aby to nevypadalo, že s tebou nemluvím smile,  tak mám ještě jeden dotaz. Mně odsuzuješ za to, že se na svět mužů dívám zjednodušeně, protože jim přisuzuju typické mužské vlastnosti a sama mě soudíš podle nějakých mužských atributů, podle nichž jsi ve mně identifikovala chlapa. Tak prosím tě v čem se nᚠpohled na svět liší? Nedělᚠnáhodou to a samé co já?

Víš, to, že tě odsuzuju, to je pouze tvůj DOJEM. Stejně jako Eva, i já jsem pouze vyjádřila zase svůj DOJEM z tvých textů. Stejně jako ona, ani já jsem tam nepostřehla žádnou ironii (úvozovky dole, úvozovky nahoře ap) Stejně jako ona tam vidím dost velkou míru jakéhosi "opovržení" k tomu, jak je (chudák) muž přírodou "nastaven". Je ale, a to připouštím, dost možné, že v tom je i dost velká část zbytků mého bývalého - identického pohledu na mužský svět. Jen jsi mi nastavila zrcadlo a já se zase koukla, jak jsem byla totálně vedle... Za to dík.
Ovšem teď ho obracím a nabízím ti stejný pohled smile

To, že je v tobě chlap, to je naprosto správné, každá bytost má v sobě mužskou i ženskou stránku, jde jen o "dávkování".
Ty na mne prostě působíš tak, že víc používᚠmužské než ženské "zbraně". Jistě to nedělᚠúmyslně, nejspíš o tom ani nevíš a nejspíš protože žiješ hlavně v "mužském světě", což asi  žurnalistika by v "dámském" provedení je, mᚠpocit, že je to tak správně...
Já si to prostě nemyslím. Ze své vlastní zkušenosti vím, že člověk musí jít nejdřív sám k sobě a začít "loupat cibuli" - sundavat své masky... a to i ty, které si nasadil sám proti sobě.

Mám prostě své osobní zkušenosti, proto dost dobře poznám kde jsou jaké "tanečky" a proč...
Ale zas to není o ÚTOKU, je to o konstatování.
Takže nedělám to samé, co ty - neútočím na tebe, nemám potřebu se bránit. Jen poslouchám svou intuici, protože ta a hlavně ta je tou nejlepší ženskou "zbraní" smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#31 31. 5. 2007 10:56

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Pan a kolik chlapa mám v sobě já...??Psala jsi že to bezpečně poznáš....díky smile

jinak když jsem četla název tématu, tukla jsem si na čelo co je to za otázku a čekala diskusi v duchu jak je vubec možné si tohle položit...TAHLE se ptát ??
může být jeden člověk štastnější než druhý...z ruzných uhlů pohledu ale muži štastnější než ženy-myšleno v globálu a "pohlavně"...asi tomu nerozumím navzdory přečtení celé diskuse......


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#32 31. 5. 2007 13:47

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Adro,
neřekla jsem "bezpečně", ale dost dobře.
Z tebe chlapa "necítím", maximálně tak bezradného klučinu smile
Ale to je zase jen můj DOJEM.

Jinak souhlas - taky tu otázku samu o sobě moc nechápu....

Upravil(a) Pandorraa (31. 5. 2007 13:48)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#33 1. 6. 2007 8:43

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Děkuju Pan:-)) tak klučinu jo? to mi zní lichotivě...s klučinou se dá něco dělat....s mladým, jako že mladej se má ohýbat dokud mladej je ... s chlapem by to bylo horší...no žertuji a díky.....  smilesmile


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#34 1. 6. 2007 10:27

Hana Formánková
Redaktorka Babinet.cz
Registrovaný: 8. 11. 2006
Příspěvky: 237

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Pandorro,
Pokud bys chtěla vyjádřit dojem z mých textů,  nepsala bys o  tom jaký je autor, který ten článek napsal.  Tak se nediv, že ve mně vytváříš dojem, že mě odsuzuješ za  mužskou agresi.
Co se týče vyjádření ironie, tak o tom  už jsem psala Evě. Přesto mi ale stále v hlavě leží otázka, proč někdo tu ironii pozná a jiný v tom vidi agresi či opovržení.

To, že v každém z nás je kus chlapa i ženský neboli testosteron a estrogen, to vím samozřejmě taky.   Na toto téma jsem už také napsala pár článků. Už jednou jsem ti psala, že se věnuju tomto tématu několik let a za tu dobu kromě vědeckých studií, mám nasbíráno i spoustu poznatků z praxe. Tím ti chci říct, že neplácám jen tak do větru.Napsala jsem na téma muž a žena už přes 200 článků, které vyšly na netu.
A zatímco ty vycházíš z osobních zkušeností, já vycházím z obecných zkušeností ověřených praxí, samozřejmě doplněných i  některými vlastními zkušenostmi.
To nepíšu proto, abych se vytahovala, ale proto abys věděla, že znalosti z tohoto oboru mám a že mi nemusíš vysvětlovat, že v každé z nás je kus chlapa. Já ho v sobě taky mám, ale  ne agresivního, v tomhle směru jsem typická mírumilovná ochránkyně hnízda. Vyrážím na zteč jen při obraně dětí, slabých  a nemocných. 

Takže abychom se dobrali nějakého konce
Beru na vědomí, že tvá reakce je pouze tvým dojmem na mé texty a není v tom nic odsuzujícího smile
Beru na vědomí, že se v podstatě shodnem, akorát naše dojmy jsou jiné.
Takže jsem v ryze ženském prostředí, kde si ženy sdělují své pocity a dojmy smile

No vidíš a v tom jsem taky typická ženská, jsem ukecaná a pak si zas budu vyčítat, jsem mohla udělat místo kecání spoustu práce smile

Jo a jak to myslíš, že žiju v mužském světě? Dyk jsme na Babinetu až na dva  gentlemany samý ženský. 
A co se týče žurnalistky  nelze ji házet do jednoho pytle. Je velký rozdíl mezi ženskými časopisem jakým je Babinet a jinými časopisy a deníky.
Tady vůbec není žádná dravost a soutěživost, ale pohoda a spolupráce.
Zrovna tak, to že jsem dala odkazy na své články na diskuzní fórum není  moje osobní iniciativa upozornit na sebe, ale snaha redakce poskytnou diskuznicím námět na diskuze a  také je informovat o tom, jaké články na Babinetu vychází. Byl to nápad Jury. Ted na tom pracujeme intenzivně, takže  na diskuszní fóra budeme dávat upoutávky nejen na články na ženská témata, ale i na filmové recenze, taky tu vychází články na téma záhady  mystéria a spousta dalších zajímavých článků.

Tolik mé vysvětlení.

Není tady

 

#35 1. 6. 2007 11:01

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Někdy mám pocit, jako bych mluvila svahilsky a neměla ani tu elementární schopnost se dorozumět....
Někdy mám pocit, že zatímco já už jsem u integrálů, druhý teprve násobí, pak mi ale dojde, že to jsem já, kdo ještě neumí násobilku a tak se vracím na základku... Chvíli je to dobrý a pak zase na houby.... Chjooooo...

Možná, že to podstatné je toto:
ty si skutečně myslíš, že nežiješ převážně v mužském světě? A to s celým babinetem? Jsi po těch letech studií, zkoumání obecných zkušeností a všelikých jiných poznatků opravdu přesvědčena, že energie jang a jin je v tomhle světě vyrovnaná????

A především: že to, jak my ženy se ji snažíme vyrovnat, je ten správný způsob??

O TOMHLE já totiž celou dobu mluvím, o ničem jiném.
A je mi líto, že to dělám tak blbě, že mi nikdo nerozumí.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#36 1. 6. 2007 12:03

Hana Formánková
Redaktorka Babinet.cz
Registrovaný: 8. 11. 2006
Příspěvky: 237

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Pandorra,
ale to já si vůbec nemyslím. Je jasný, že žijeme v převážně mužském světě, protože mužské hodnoty svět ovládají, o tom jsem už taky napsala někoilik člániků.
Sakryš, já mám pocit, že  myslíme stejně, akorát si pořád nějako nerozumíme. Kde je ten zakopanej pes? smile

Není tady

 

#37 2. 6. 2007 13:19

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Jasně Hani smile To je ta absence mimiky, tónu hlasu a pohledu face to face smile
Přijeď do Černošic, bude tam plno úžasných babinetek, dáme řeč smile

Upravil(a) Pandorraa (2. 6. 2007 22:11)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#38 2. 6. 2007 18:17

Hana Formánková
Redaktorka Babinet.cz
Registrovaný: 8. 11. 2006
Příspěvky: 237

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

No já si taky myslím, že kdybysme se viděly face to face, tak bysme si padly do oka a určitě si rozuměly. Takže zakopanej pes je ve virtuálním světě. smile

Není tady

 

#39 3. 6. 2007 12:57

Axi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2857

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Hana Formánková napsal(a):

Na toto téma jsem už také napsala pár článků. Už jednou jsem ti psala, že se věnuju tomto tématu několik let a za tu dobu kromě vědeckých studií, mám nasbíráno i spoustu poznatků z praxe. Tím ti chci říct, že neplácám jen tak do větru.Napsala jsem na téma muž a žena už přes 200 článků, které vyšly na netu.

Hano, nasbíráno neznamená pochopeno a kvantita neznamená automaticky kvalitu. Je to takové zrní pro slepice, což nevadí, poud je to jako zrní pro slepice psáno. Jestli to ale myslíte vážně, pak ten pes bude zřejmě zakopán trochu někde jinde. Jistě může být chyba i na mém přijímači. Omlouvám se.


Jsme příliš slábi ve víře a svatou pravdu na kříž vlekou...

Není tady

 

#40 3. 6. 2007 19:27

Hana Formánková
Redaktorka Babinet.cz
Registrovaný: 8. 11. 2006
Příspěvky: 237

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Axi,kdyby o  mé články nebyl zájem ze strany a odborníků a profesionálů, a kdyby jimi nebyly kladně hodnoceny, nikdy bych tento fakt k vysvětlení své způsobilosti psát články na toto téma neuváděla. Kvalita se neposuzuje podle toho, zda s mým  článek někdo souhlasí či nikoliv, nebo zda ho někdo chápe jinak než někdo jiný.

Samozřejmě, každý má právo na svůj názor a pro vás  i pro někoho jiného jsou mé články nekvalitní.

A samozřejmě, že určité věci každý chápe jinak. Takže vaše pochopení se může zdát jinému jako nepochopení a naopak.  Někdy se svým chápáním můžete stát i proti celé skupině jinak chápajících.

Není tady

 

#41 4. 6. 2007 13:02

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Vzpomínám si, jak jsem prskal, když mi Axi jednou napsal, abych tak moc nehodnotil.
Snad 7x jsme se snažili jeden druhého přesvědčit o našich pravdách. Axi mě o nějaké obecné pravdě a já jeho o mé osobní vnitřní pocitové pravdě.
Tohle mi přijde hodně podobné.
Hanka se tvrdošíjně snaží dokládat, jak je ten článek skvělý, jak je napsán s jiskřivým humorem a zároveň odborně podepřen nezpochybnitelnými fakty a zákony přírody. A Pandorra se snaží hovořit na základě hlubokého vnitřního vhledu a pravděpobodobně na základě mnoha bolestných zkušeností a cesty, která odhodila spoustu "cibulových slupek" a klišé vnímání mužů a žen.

Můj názor je velmi podobný Salvatorovu - nemá smyslu to příliš opakovat.
Pozn.: v našich zeměpisných šířkách je kvalita článku posuzována indexem citovanosti. Zeptejme se však sami sebe - je tohle v tomto případě opravdu znakem kvality, ve smyslu opravdovosti, snahy o vzajemné pochopení, snahy o rozkrytí něčeho hlubšího...

PS: Jako muž lovec, soutěživec a bojovník se v tomhle civilizovaném světě necítím zrovna moc štastný. Málo lovu a boje :-) Substituty ve formě pracovních pozic, aut a velikosti domů jsou naprd :-)

Není tady

 

#42 4. 6. 2007 17:05

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

No, ja som už niekožkokrát chcela napísa ohlas, ale potom ma to prešlo. Dnes už napíšem. Ja som sa s týmto článkom úplne, ale dokonale minula. Informačná hodnota je pre mňa dos chabá - píše sa v ňom o akýchsi overených pravdách a čojaviemčom, ale chýba mi tam konkrétny údaj: Je to výsledok prieskumu, ankety, alebo sú údaje len opajcované z nejakej psychologickej ročenky? Alebo ide o súkromný prieskum autorky u jej 7 kamarátok? Neviem... Mmch, ironická nadsázka vyzerá v podaní mojej rodiny a kamarátov diametrálne odlišne, ale to ešte nemusí veža znamena.
Ja osobne nemám rada zovšeobecnenia a "všeplatné múdrosti", takže u mňa sa ten článok skutočne o 100% minul účinkom. Ale možno som len profesionálne deformovaná, neviem... Pripadá mi ako hybrid medzi zábavnou, nenáročnou glosičkou a článkom s väčšími ambíciami a hlbším ponorom do témy. Pričom sa nezmestí poriadne ani do jednej kategórie. hmm Ale to je fuckt môj osobný pocit.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#43 4. 6. 2007 18:48

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Nicolas napsal(a):

PS: Jako muž lovec, soutěživec a bojovník se v tomhle civilizovaném světě necítím zrovna moc štastný. Málo lovu a boje :-)

Njn...ani se ti nedivím....jenže zas tam, kde se šastně realizujou bojovníci, většinou spláčou nad vejdělkem všichni ostatní - chtělo by to vymyslet něco mezi smile
A vůbec - proč ustaly pranice v hospodách? va To byl dobrej relax lol Já to ještě u nás na vsi zažila - po každý tancovačce - a jak si to hoši užívali...a do další soboty bylo o čem mluvit smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#44 4. 6. 2007 20:03

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Lupi, pranice v hospodách neustaly. To bys koukala, co se děje každý měsíc u nás v místní vinárně lol
Njn, ale to se perou mladí, nevybouření frajeři, kteří se nametou a potom - sbohem, rozume...
Tam, kam chodí staří, udření páprdi nad padesát výš, tam už člověk žádný rozruch nezažije - fotříci tam chodí relaxovat, jsou rádi, když si dají pár piv a dožijou se dalšího rána stolt
Mmch já sice podobné podniky necítím potřebu navštěvovat, ale mám dvě děti, které s potěšením a rády referují, co se kde šustlo a semlelo big_smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#45 6. 6. 2007 13:31

Hana Formánková
Redaktorka Babinet.cz
Registrovaný: 8. 11. 2006
Příspěvky: 237

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Nicolasi, nesnažím se dokázat , že ten článek je skvěle napsaný apod., ale že je oořený o  nezpochybnitelná fakta ověřená praxí mnoha generací to ano. smile  Jinak kvalitu at si posuzje každý sám. A Sport je považován za moderní a civlizované vybíjení agresivity. Tam můžeš soutěžit, lovit i se prát a oficileně. smile

Není tady

 

#46 6. 6. 2007 13:36

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

tak jsou ti muži šastnější než ženy nebo ne? Takových příspěvků a pořád to nevím sad

Není tady

 

#47 6. 6. 2007 13:37

Hana Formánková
Redaktorka Babinet.cz
Registrovaný: 8. 11. 2006
Příspěvky: 237

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Selima. Já si myslím, že pokud posuzujeme svět jen podle svých vlastních zkušeností, nemůžeme nikdy pochopit druhé.  Např. Někdo si položí otázku: Jsou muži statnější než ženy? A jiný nechápe, jak si někdo takovou otázku vůbec může pložit.
Obecné rysy chování mají muži i ženy a právě ty je dělají muži a ženami. Proto je lze zobecňovat.

Ono je také pravdou, že člověk msuí určítými zkušenostmi projít a nejen těmoi vlastními, ale naslouchat i zkušenosti jiných a pak se na mnoho věcí  dívá jinak.

Není tady

 

#48 6. 6. 2007 13:39

Hana Formánková
Redaktorka Babinet.cz
Registrovaný: 8. 11. 2006
Příspěvky: 237

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Cilko, nejsou, štastnými, je můžeme udělat jedině my smile))))))))))))))))))))))) Ale pst, to je tajemství.

Není tady

 

#49 6. 6. 2007 13:45

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

a proč by nemohli být šastnými i bez nás? Nebo tím spíš.....

Není tady

 

#50 6. 6. 2007 16:55

Hana Formánková
Redaktorka Babinet.cz
Registrovaný: 8. 11. 2006
Příspěvky: 237

Re: Jsou muži šastnější než ženy?

Cilko, ale to víš, že mohou, ale to jim nesmíme říct smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů