Oznámení

4.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.června : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

#51 12. 3. 2007 20:01

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Re: Co vás kočka naučila?

Ježišikriste, tak tahle historka nemá chybu big_smile tummenupp To nad tou hladovou kočičinou bděli všichni kočičí andělé strážní stolt
My jsme díky tomu, že tři naše kočky přeběhly silnici v nesprávný čas a na nesprávném místě neměli to štěstí sad a musím říct, že ne vždy to byla chyba řidiče. Poslední číču jsem na vlastní oči viděla v akci - z parku prolítla přes vozovku těsně před jedoucím autem - ale tak, že řidič ji ze svého zorného pole vůbec neměl šanci vidět. Taky na svůj hazard jednoho dne doplatila grater

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#52 13. 3. 2007 0:23

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Jo, jsou to příšery. Já kupříkladu nechápu, jak můžou lidi přejet na silnicích tolik zvířat. Bydlím na venkově a jezdím denně po těch našich kančích stezkách a mockrát jsem musela řešit zapeklitou situaci s nějakým tím ježkem, koroptví, nebo tchořem. Vždycky jsem se jim nějak stihla vyhnout - až na jediný případ, což byla jedna Míca, přesvědčená, že jí se nic stát nemůže... grater Taky jsem už nemohla nic dělat. A kamarádka mi vyprávěla, jak pozorovala jednoho nebožáka řidiče u nich v ulici. Naštěstí je to málo frekventovaná ulice. tongue A vprostřed seděla kočka. Řidič zatroubil - nic. Zatroubil víc - zase nic. Objet ji nemoh, seděla přesně uprostřed. Nezbylo mu, než vystoupit, sebrat ji a poodnést, krůtu jednu. dumbom Ještěže byl tak hodnej.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#53 13. 3. 2007 14:05

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

Já znám jednu takovou " roztrhanou" čičinu.Když jdu z práce,pravidelně na mě čeká u busu a dožaduje se zbytků sváči.V práci je nás docela dost a tak má skvělá rána.Holky,ona chodí výhradně pro přechodu pro chodce!
Odkudsi z chroští se vynoří,popoběhne tak 5 metrů,rozhlédne se a davaj na druhou stranu.
Zprvu jsem myslela že je to náhoda,ale je tomu tak pokaždé.Prostě pro ní jiná cesta přes silnici není.

A vloni mi kamarád vyprávěl jak ho zastavil policajt za jakýsi přestupek.Když zastavil,policajt začal mluvit a najednou se zarazil.Civěl mu do auta,pak divně klopil hlavu a koukal jak debil.Ptal se jestli veze kočku a když dostal zápo*n odpověď,začal obcházet auto.Kamarád dělal to samé.Dostali se až k  motoru a po 1/2 hodině se jim odkudsi z útrob podařilo vylovit kotě jejich souseda.Tehdy to zachránilo kamaráda před pokutou,ale od té doby nachytal kocourka ještě několikrát.Je to cestovatel.smile

Není tady

#54 13. 3. 2007 17:46

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Anko, to mi nechceš tvrdit, že se kotě dostalo až do motoru va? I když ... kočky se dostanou, když chtějí, kdykoliv a kamkoliv si vzpomenou...
Lupina Montana: já taky bydlím na vesnici a o podobné historky opravdu není nouze. Pokud se řidiči dostane pod kola nedopatřením drobné zvíře, je to bohužel smůla. Horší to je, když se jedná o větší kus. Sousedovi takhle na začátku vesnice vlítla přímo pod auto srnka, ale na takovém místě, kde už končí les a začínají domy. A taky takovým způsobem, že už nemohl nic dělat, pokud se kvůli srnce nechtěl zabít.
Jinak známé vběhnul přímo pod kola divočák. Taky prekérní situace a navíc to bylo v noci. V této situaci neznám člověka, který by vylezl z auta a šel ke sraženému divočákovi podívat se, co se vlastně stalo hmm Jinak jí střet dost pochroumal předek vozu.  Taky nic moc.

Upravil(a) Kiara (13. 3. 2007 17:57)

Není tady

#55 13. 3. 2007 19:44

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

Kiaro,nevím přesně kde to kotě bylo,ale našli ho v prostoru motoru.Jak se tam dostalo to tedy vážně netuším smile
Podstatné je že kocourek umí dobře ječet,kdoví jak dlouho by tam vydžel bez úhony.Z kocourka je dnes slušný macík,ale jekot mu jde stále dobře.smile

Není tady

#56 14. 3. 2007 20:43

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Kiara napsal(a):

Lupina Montana: já taky bydlím na vesnici a o podobné historky opravdu není nouze.

Taky nějaký ty Tuklaty-Rostoklaty?? je fakt, že tu máme těch zviřátek poměrně dost, ale když se podíváš dejme tomu z Přerovský hůry (nebo že by byl na Praze -východ ještě i jinej kopec??) tak vidíš, jak špatně se jim přes všechny ty silnice přemisťuje. Jednou jsem právě z Hůry takhle pozorovala skupinu srna řeknu ti, že měly dost potíže, páč se potřebovaly dostat přes starou Poděbradskou. A to očividně uměly přecházet silnice. Vlastně je div, že se s nějakým zviřetem člověk nesrazí obden. smile A vlastně ani nevím, jestli na dálnici udělali průlezy, ale možná že i jo, protože zatím jsem neslyšela, že by tady byla nějaká srážka s kancem.

Není tady

#57 15. 3. 2007 17:03

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Jj, přesně tam mě vítr z Prahy zavál. Já svému bydlišti říkám Opičí Hory smile

Není tady

#58 15. 3. 2007 18:56

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Kiara napsal(a):

Jj, přesně tam mě vítr z Prahy zavál. Já svému bydlišti říkám Opičí Hory smile

Mě taky zavál z Prahy... Hory, Hory, to mi teda bude vrtat hlavou... no já tomu mému bych možná mohla říkat Opičí pr...... ale zas tak moc si nestěžuju.. stejně se na úplný bezmocný sklonek života přestěhuju do Českého Ráje..až mi seberou řidičák a nebude na beňžiň... grater tillfreds

Není tady

#59 15. 3. 2007 20:59

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Ha ha, s horama moje bydliště teda nemá nic společnýho - když jsem byla HOOODNĚ naštvaná, tak jsem svoje současné působiště nazývala jako pr.... Opičí Hory byl velice slušný název smile Tenhle název jsem si kdysi vymysleli s kolegama jako něco, co je daleko odříznuto od světa - něco jako na Planetě opic smile
No nic, už jsem si tady zvykla. Sice jsem byla díky manželovi násilně přesazena, ale koneckonců jsem si zvykla. Mám tady svoje mafiány smile manžel odešel a protože jiné prase chovat nehodlám, cítím se ve vlastním domě velice útulně reta

Není tady

#60 15. 3. 2007 21:31

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

No napadlo mě, že bys mohla bydlet v Kozovazích, páč tam je - co já vím- šírokodaleko jediná vesnice v kopci... Vlastně.. v Kounicích je taky kopeček.. a okolí Čébrodu je taky Praha- východ.... ÓÓÓ, my tu máme kopcůch! O jedny Opičí Studený doupata míň, nebo víc.. cool No já nebyla odtažena, my jsme se tak jako odtáhli od tchýňáků.. fuckyou jsme řekli.. popravdě řečeno jsou tu pr... skoro každá vesnice roll Já jsem velice spokojená ve svém domě i na své zahradě, dokonce ještě i na své ulici, neb máme velice fajn většinu sousedů. Zbytek vesnice bych ale přesadila  -alespoň blíž k řece.

Není tady

#61 15. 3. 2007 23:23

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Lupi, já bydlím dost dole pod Českým Brodem. Na Brod nemám nejlepší vzpomínky, protože jsme sem jako do spádové veterinární nemocnice vozili naši číču po úrazu. Chudák číča měla asi sedm životů - po úrazu s přeraženou nohou a šrouby v noze se začala mrouskat, ač byla před úrazem (půl roku nazpět) vykastrována.
Kočičí život a kočičí plodnost má asi daleko víc životů, než si člověk dovede představit. Černá kočičí invalida odskákala na zahradu, kde toužebně přivolávala kocouří nápadníky. Bohužel žijeme na vesnici, kde její kňourání bylo vyslyšeno během pěti minut tongue a stalo se opravdu to nejhorší - a to několikrát za sebou v podobě hnusného,volezlého kocoura-místního sexuálního vometáka. Další návštěva číči v českobrodské nemocnici měla smozřejmý spád - vyndat v narkóze šrouby z nohy a znovu provést zákrok proti tomu, aby nebyla koťata.
Bohužel  - jak jsem to psala dříve - číča doplatila na svoji touhu být rychlejší, než auto.
Poté, co se uzdravila, začala opět lítat venku jak čert. Nikdo by nepoznal, že je po úrazu, končetiny měla spravené tak, že nekulhala a nikdo by na ní prodělaný úraz nepoznal. Ovšem riskérskou povahu - přeběh před auty- to jí zůstalo a taky jsme o ni loni přišli grater

Není tady

#62 15. 3. 2007 23:54

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Ale to tam máte hezčejc, než my tady! kdepak Opičí Újezd, nebo jak to zoveš! smile Popojeď nahoru k Labeti a uzříš ty pravé, nefalšované pr... venkova českého! stolt Jo, do Brodského špitálu jsme se něco najezdili, však naše zviřátka už znala cestu zpaměi a v Kounickém kopci vřeštěla o106.. Jenže pak se tam z toho stala trošku fabrika, pravá ruka moc nevěděla, co dělá levá, tak jsme přesedlali do rodinnějšího prostředí smile o my jezdíváme na Šemberu na prochajdy, není to tak daleko a je tam moc hezky..  stolt

Není tady

#63 17. 3. 2007 8:44

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Nečetla jsem všechny odpovědi, tak se možná budu s někým opakovat, ale díky našim doma chovaným kočičandám se mi pomalu změnilo myšlení. Mnohdy jakoby mi říkali - z tohodle si nic nedělej, je to banalita, jsou horší věci .. . Uklidňují.
Fakt, že kočky mají silně vyvinuté mimosmyslové vnímání, je nezvratitelný a pomalu se do tohoto umění díky nim dostávám, tedy alespoň v komunikaci s našimi číčami to funguje. Když si chci přivolat některou z nich, nemá smysl volat čičí a jméno, protože někdy zareagují, někdy mě mají na háku (polštář má prostě přednost). Ale jakmile ke konkrétní číče vyšlu v myšlenkách prosbu, žádost, ať jde ke mně, funguje to na 101%. Trochu jsem experimentovala a zjistila jsem, že ty myšlenky musí být zřejmě vyslané v určité hladině (té hlubší). Jakmile jí formulujete stylem, jako byste jí říkaly (v duchu si ji řeknete), je to špatně a zcela se mine účinkem. Ta myšlenka musí vyjít z hloubky, spontánně, sotva jí stačíte zaznamenat, ale jedině takhle to opravdu funguje. Neuvěřitelné, leč pravdivé, taky bych dřív tomu nevěřila. Takže díky čičinám se stále učím a možná i dávno zapomenutým věcem, které jsme zřejmě kdysi uměli všichni, ale díky našemu těžce materiálnímu stylu života se tyhle schopnosti zapomněly, utlumili jsme je v sobě a odsunuli do pozadí, k velké škodě nás všech.
Když se nad tím zamyslím víc, napadá mě jeden podstatný důvod, proč čtení myšlenek přestalo být pro lidstvo žádoucí. Každý z nás něco v sobě skrývá, nikdo nemá na 100% čisté svědomí. A každý z nás má určité tajemství, které by jen tak na odiv světu dobrovolně nevydal. Smutný toť fakt dumbom
PS: na psychiatrii se neléčím a duševně jsem zcela v pořádku winklol.

Upravil(a) Ela.. (17. 3. 2007 9:15)

Není tady

#64 20. 3. 2007 21:21

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Nejen kočičky. Dokonce jsem vylepšila metodu domluvy se psem...jaksi telepaticky, nebo jak. Zjistila jsem totiž, že se psům dá sdělit časovej údaj, pokud použiješ pojmy jako " jeden celý kulatý měsíc"  " jedno a jedno a jedno nové sluníčko" a tak. Samozřejmě, že takové pojmy, jako "přijede za 14 dní" absolutně nefungovaly, ale právě že "přijede za půl měsíce" fungovalo. Přisuzuju to tomu, že 14 dní si při tom, když to říkáš, nijak nepředstavíš, ale když jsem řekla "půl měsíce" tak jsem si zřetelně představila Měsíc, když je poloviční. Fakt tohle chápou a nedovedu si to vysvětlit jinak, že doslova "odezírají" myšlenky, respektive ty obrazy. Právě zkouším naše nové štěňátko, jestli me bude vnímat, když se na ně soustředím za oknem. Zatím je to tak 50/50 big_smile Zato Vilíček...jó, ten jistě telepaticky vnímá, ovšem vééélmi silně selektivně lol Přesně pozná, kdy jsem přijela z nákupu v Peňáku, páč jim odtud vozím mlsku. A přiběhne okamžitě, ať je kdekoli a dělá cokoli...stolt JAK ale pozná, že jsem nebyla v lahůdkářství, nebo v zelenině, nebo v albertu, to fakt netuším...přibíhá ještě než zhasnu motor, takže to nemůže být tím, že by identifikoval bedýnky s nákupem... va va va

Není tady

#65 21. 3. 2007 23:20

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

lupi: zvířata mají odpozorováno daleko víc, než lidi.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí