Oznámení

4.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.června : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

#26 3. 3. 2007 20:09

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Co vás kočka naučila?

Nejlepší bylo, když jsem onehdá našla sáček catnipu(šanty) a byl už několik let starej, tak jsem naznala , že už asi bude vyčáchlá a nebude fungovat, ale než jsem to vyhodila, tak jsem si nasypala hrst do dlaně a řádně rozetřela, a šla testovat. Přišla jsem ke kočce a máchla jsem jí dlaní před obličejem, srolovaly se jí fousiska do spirálek, oči vylezly z ďůlku a už startovala, tak jsem začla prchat po bytě a ona za mnou jak ocásek. Kde jsem se zastavila, tam sebou flákla na zem a už valila salta a sudy a kotouly apod. Musela jsem si tu ruku jít umejt nebo to vypadalo, že jí tento přebytek pohybu může být osudný a že by si taky měla odpočnout, aby ji náhodou netrefilo.... lol

Není tady

#27 3. 3. 2007 20:12

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

A jak to přijde, že ta tvoje kočenka s tebou nevaří? Jo vlastně, to je ta z té dobré rodiny, žejo? Vilík se mnou vaří, a to tak, že se natáhne u plochy na zadní a ručkou šátrá poslepu po hraně plochy, jestli se tam něco nepřichomejtne. Tak se tvářím, že jako někdy jo.. smile smile smile Jenže teď to naučil Málinu (štěně); prozatím není o moc větší než on, ale to brzy mine. Nevím, jak jí to pak budu rozumně vysvětlovat.. va

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#28 3. 3. 2007 20:19

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

To si pěkně zavařuješ.... lol

No, ona je až moc z dobré rodiny a má hraběcí vychování, mondéna jedna.... lol Tak je z těch titulů a původu tak zblbá, že má raději asfalt než trávu, beton než koberec, sloup elektrického vedení než strom apod....
Maso a mléčné produkty nežere (asi je to pod její úroveň), ale jak už jsem tady na mnoha místech psala, je to šílený býložravec, otepy trávy denně a žvýkat a žvýkat a lískové ořechy na půlky... Nikdy by ani neolízla kousek ovoce nebo zeleniny, z lidského si je ochotná uďobnout tak jednou za půl roku kousek kůrky z chleba a nebo olíznout prst od čokolády, druhé sousto již hrdině odmítá a odchází, asi myslí na svoji postavu...lol Svým způsobem je to jednoduché, celý život jakýkoliv druh granulí (ale nikdy jí nesmím prozradit, že jsou v tom také masné složky) to by přestala žrát i ty granule)..... lol lol lol lol

Není tady

#29 3. 3. 2007 20:58

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

No jo, hraběnka z dobré rodiny hmm ale aby se něčemu přiučila ,to ne lollollol
Moje podvraťačky či jak se tomu té pouliční směsce říká nemají sice titul,ale když jim dám za pár let do tlapy vařečku,tak uvaří.Teď už budou moci i do banky a možná ještě na něco příjdu.Mám volný víkend a určitě to jen tak nenechám lollollol

Není tady

#30 3. 3. 2007 21:13

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

Výborně, samé skvělé myšlenky anko.... Je vidět praktická ženská.... big_smile

Není tady

#31 6. 3. 2007 12:16

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Macex napsal(a):

To si pěkně zavařuješ.... lol

No, ona je až moc z dobré rodiny a má hraběcí vychování, mondéna jedna.... lol Tak je z těch titulů a původu tak zblbá, že má raději asfalt než trávu, beton než koberec, sloup elektrického vedení než strom apod....
Maso a mléčné produkty nežere (asi je to pod její úroveň), ale jak už jsem tady na mnoha místech psala, je to šílený býložravec, otepy trávy denně a žvýkat a žvýkat a lískové ořechy na půlky... Nikdy by ani neolízla kousek ovoce nebo zeleniny, z lidského si je ochotná uďobnout tak jednou za půl roku kousek kůrky z chleba a nebo olíznout prst od čokolády, druhé sousto již hrdině odmítá a odchází, asi myslí na svoji postavu...lol Svým způsobem je to jednoduché, celý život jakýkoliv druh granulí (ale nikdy jí nesmím prozradit, že jsou v tom také masné složky) to by přestala žrát i ty granule)..... lol lol lol lol

Předčítala jsem z tvého příspěvečku Vildovi..cool řek: "VRRRRAúúúú...mňammňam,totiž mňaůůůůů!" Prý ji k nám pošli na prázdniny a on jí ukáže, co je to OPRAVDOVÝ život.. lol lol lol

Není tady

#32 6. 3. 2007 13:04

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

Aha, ty si z mého elaborátoru udělala humorné povídky z jedné kapsy pro kočky a kocoury, jo? lol lol lol

Není tady

#33 6. 3. 2007 13:23

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Macex napsal(a):

Aha, ty si z mého elaborátoru udělala humorné povídky z jedné kapsy pro kočky a kocoury, jo? lol lol lol

Ó ne, propáníčka! va va Ale máme šetřič s delfínama, co plavou sem a tam a Vilík je někdy chodí pozorovat..Pak šťouchne do myši.. a hle, tam Babinet..o kočičkách..... vissla Tak povídám - Vildo, tady se píše o jedné kněžně převzácné, jistě minimálně bleděmodré, když ne se zlatýma hvězdičkama.. vissla A Vilík hned začal třít líčko o monitor....  baba, tak to bylo... smile

Není tady

#34 6. 3. 2007 13:30

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

No, baba už je to spíše šedá než modrá, ale v občance má modrá, to je fakt.... A zlaté hvězdičky nemá, jedině zlaté oči, to by měla... světlé jantary... Ale za ty prachy jsem několik hvězdiček navíc chtít měla.... lol

Není tady

#35 6. 3. 2007 13:34

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Macex napsal(a):

No, baba už je to spíše šedá než modrá, ale v občance má modrá, to je fakt.... A zlaté hvězdičky nemá, jedině zlaté oči, to by měla... světlé jantary... Ale za ty prachy jsem několik hvězdiček navíc chtít měla.... lol

No vidíš: on černý, ona modrá.. dětičky by měly barvu letního soumraku a my bychom na nich zbohatly.. tillfreds tillfreds

Není tady

#36 6. 3. 2007 13:59

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

Jo děvče, to si měla přijít s tím  svým Vilémem nebo jak se to zove o 4 roky dříve, náš eunuch už žádné letní soumraky mít nebude....
Ale to je běžné, že se pro řádné probarvení dělají občas vsuvky např. černé nebo peršana, aby ta srst, byla taková, jaká má být nevznikal z toho např. briťák....

Není tady

#37 7. 3. 2007 13:00

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

lollollol
Už dost! Taky musím udělat oběd a ne trpět hysterickými výbuchy smíchu!

Není tady

#38 7. 3. 2007 15:53

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

My to psaly ale včera, to ten oběd vaříš už dost dlouho..... lol lol lol

Není tady

#39 9. 3. 2007 22:44

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Ovšem nejkrásnější vzpomínku na soužití koček s rodinkou mám tehdy, když si vzpomenu, jak můj kocour - šéf koček - oloupil mého manžela big_smile  podle hesla: oči na šťopkách...předvídat nepředvídatelné... Cha.
To takhle jednoho krásného dne vejdu do kuchyně, manžel si čte u stolu noviny, za novinama má na stole hrníček mlíčka. Ovšem u hrníčku mlíčka sedí kocour a protože se mu nevejde hlava do hrnku, nabírá mlíčko tlapkou jako lžičkou, krade a mlaská. Při pohledu na to boží dopuštění  by se ve mně krve nedořezal smile přesto jsem manžela dokázala vyburcovat se slovy: Hm, no jak to vidím, tak to mlíko už zřejmě asi pít nebudeš...
Manžel za novinama pouze zavrčel: Budu, proč bych ho neměl pít? Načež jsem suše konstatovala: Nebudeš. Podívej se před sebe.
Pohled na manžela, který složil noviny a naskytl se mu pohled na drzého lupiče, čvachtající tlapkou v jeho hrnku s mlékem, neměl chybu. Muž konsternovaně vydechl: No, Honzíčku?!? zatímco kocour věnoval oloupené oběti jen dlouhý a drzý pohled ve stylu: JE snad NĚJAKÝ problém??????
Když manžel odešel, tak nějak netrval na společném rozdělení koček smile bylo jisté, že mafiáni zůstanou mně smile

Upravil(a) Kiara (9. 3. 2007 22:47)

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#40 9. 3. 2007 23:42

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

lol lol lol lol lol lol tummenupp godlike Honzíček by mohl něco přiučit dokonce i našeho Vildu

Není tady

#41 10. 3. 2007 20:50

Zlata
♥♥♥----

Mě má naše čičina řádně vychovanou,takže již při nákupu masa na ni myslím a kupuji o něco víc i pro ni. Zítra budou k obědu zapékané rybí filety a z toho kila naše princezna dostane svou čtvrtinu ( jsme doma 4 - manža,já,syn a kočka).
A těstoviny s tuňákem konzumujeme spolu z jednoho talíře,a panička jí ještě přistrkuje vybrané kousky.Vaří se mnou všechno,takže i švestkové knedlíky jsou chlupaté.

A co mne naučila? Mívala jsem dřív špatný spánek,často jsem se budila.První měsíc s kočičkou jsem se vůbec nevyspala.Když jsme zavřeli dveře,tak do nich mydlila tak dlouho,až jsme nevydrželi a spíme při otevřených.V noci měla nejvíc napilno,lítala po skříních a dělala kravál. Dnes může lítat přes postel a já spím jak dudek. Před rokem zjistila,že nejlíp je u paničky v posteli a od té doby se každou noc přetahujeme o životní prostor.Při váze 2,60 kg dokáže zabrat většinu postele pro sebe.Někdy mám pocit,že je natahovací jak guma.

Není tady

#42 10. 3. 2007 21:18

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

No, Zlato, a to si představ, že Vilda má v zimní verzi (kdy právě taky chodí spinkat k nám) 6-7kilo. A k tomu pes...ještěže máme 2čtverečné metry postele.. sova

Není tady

#43 11. 3. 2007 1:41

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

lupina montana napsal(a):

lol lol lol lol lol lol tummenupp godlike Honzíček by mohl něco přiučit dokonce i našeho Vildu

Honzíček je pouhá  jedna šestina ze vzorku našich mafiánů smile Pokud moje kočky vycítí možnost, jak někoho oloupit o jídlo, naše kápo plus dva další kocouři ten nápad okamžitě uvedou do praxe big_smile
Přestavovali jsme před sedmi lety barák a na to konto najal manžel dva Ukrajince. Uvedli se tak, že jsem měla objednanou paní veterinářku - mladou slečnu po škole - na očkování mafiánů. Slečna málem zkolabovala, když si ji před domem odchytili zmínění Ukrajinci coby osobu v bílém plášti a dožadovali se po ní spravení vlastních zubůsmile  No nic, faux-pas jsem zdárně zažehnala, načež následoval další trapas.
To si jeden z Ukrajinců koupil salám k večeři  a igelitku i s lákavým obsahem nechal povalovat na zápraží, zatímco pracoval. Bystrý čtenář již zajisté tuší - když Ukrajinec dostal hlad na salám, po zápraží poletovala prázdná igelitka a opodál kusy potrhaného papíru.  Ukrajinec věděl, že oblizujícího se kocoura není radno nakopnout, přesto žaloval: Sluchaj, čto meňá slučílosˇ ja sebje kupil kalbás a u menjá nět kalbási big_smile Dělat si srandičky z oloupeného pracujícího člověka mě teda nenapadlo smile zato jsem se s chudákem postižencem musela za mafiány vyrovnat smile

Není tady

#44 11. 3. 2007 1:53

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

lol lol Kiaro, tebe je do Babinetu škoda, ty piš fejetony! Budou ti za to platit!

Není tady

#45 11. 3. 2007 2:08

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Jo, taky jsem nad tím uvažovala smile Převážná část by se týkala mého života s manželem a s dětmi, což by byl jistě bestseller, ale manžel by mě za určité pasáže zcela určitě zažaloval smile a navíc - pokud by schroupnul evidentní znevažování svojí osoby, určitě by požadoval půlku honoráře. To túdle big_smile
Leda tak posmrtné vydání spisků - "Já a život s mým manželem, dětmi a jinými zvířaty"  To by snad prošlo:D

Není tady

#46 11. 3. 2007 2:12

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Když všechny přejmenuješ, tak tě nemůže zažalovat ani o honorář, ani za nactiutrhání, ne? Jakože... "všechny události v této knize jsou smyšleny a jakákoli podobnost s kýmkoli je čistě náhodná.." lol

Není tady

#47 11. 3. 2007 14:10

Pešta
♥♥♥♥---

moc hezké téma
Naše číča mě v první řadě naučila sklízet jídlo ze stolu, ale o tom už tu bylo psáno hodně.
a také mě naučila abych veškeré sponky a gumičky do vlasů zavírala do krabičky, jinak má dcera prd.
Když vařim tak se válí uprostřed kuchyně s heslem, že bud mi dáš taky nebo se o mě přerazíš.
Naučila mě, že i když někam pospícham, tak její plná miska je VŽDYCKY přednější než přijít kamkoli pozdě.

Není tady

#48 11. 3. 2007 22:12

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Pešta napsal(a):

Naučila mě, že i když někam pospícham, tak její plná miska je VŽDYCKY přednější než přijít kamkoli pozdě.

...než se vyčůrat, než se najíst, než ošetřit otvřenou zlomeninu, než uhnout před útočícím lupičem. SAMOZŘEJMĚ! Jak tě kdy vůbec mohlo napadnout něco jiného??????????????? dumbom

Není tady

#49 12. 3. 2007 19:10

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

JJ, jak to říkám - oči na šťopkách ...
Před hodinou se mi na uchu od igelitky málem uškrtil jeden mafián. Bohužel jsem všas neuklidila tašku s nákupem, protože v baráku bylo čerstvě vytřeno a nechtěla jsem si nahamtat v kuchyni. Tašku jsem si jako neprozřetelná osoba odložila v předsíni - předesílám, že obsahovala kuřecí řízky. Napřed jsem uslyšela tupou ránu a poté pravidelné šoupání igelitu, než mi to docvaklo a vyřítila jsem se do předsíně. Černej mafián měl ucho od igelitky omotané kolem krku jak dračí smyčku, půlkou těla vězel v tašce a šoupal sebou jednak ve snaze se vysvobodit, druhak se za každou cenu protáhnout uchem od igelitky dovnitř do tašky na řízky. I s taškou mi po zemi odjel z předsíně do koupelny, než jsem syčáka vysvobodila.
Ale ani v ohrožení života necekl - to, že měl kuřecí řízky na dosah pacek bylo zřejmě silnější, než pud sebezáchovy smile

Není tady

#50 12. 3. 2007 19:29

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

lol lol Před nedávnem vyprávěla jedna spolužačka od neteře, jak málem přejela na silnici cosi, co v pološeru vyhlíželo naprosto neidentifikovatelně. (sakra, to je slovo!) sedělo to prostřed silnice a trochu se to hýbalo...jakási trubka, či co.. zvědavost té spolužačkyzachránila trubce život. Kdyby to byl mladý a neklidný řidič, jistě by se záhadou nezabýval a jel by s rozhodností sobe vlastní dál. Děvče ale vystoupilo a zjistilo, že je to kočka s konzervou od Whiskasu, narvanou na hlavě.. va Bůhví, jak dlouho tam ta hamounka takhle seděla, prý už vypadala naprosto odevzdaně... No tak byla vysvobozena a doufáme, že to považuje za zásah boží.. big_smile

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí