Oznámení

4.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.června : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

#1 27. 2. 2007 20:37

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

Co vás kočka naučila?

Tak holky, teď šlápnul dědek kocoura! Akorát odcházel a on se mu nějak přimotal pod nohu... Omlouval se mu ještě u vrat (teda děda) a kocour se s ním celou tu dobu "hrdlil". Máte tu zkušenost, jak je kočka plnohodnotným členem rodiny? A že vás vychovává k smírnosti, potažmo dává jiný rozměr "pokuku" na věci běžné? Co vás vaše kočka naučila? Nemyslím zrovna to šoupání nohama po bytě...big_smile Ale v čem jste jiní, než před tím...?

Není tady

#2 27. 2. 2007 21:10

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Re: Co vás kočka naučila?

ÓÓ, to je hezké téma! Náš Vilouch mě v první řadě naučil, že nejlepší je dělat jen to, co tě baví a nenechat se při tom vyrušovat. Škoda, že jsem odjaktěživa tak mizerná žačka grater Ale on je černý koček, narozený v pátek, 13. (a ještě dubna) tak uvidíme roll

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#3 27. 2. 2007 22:26

Honey
♥♥♥♥---

Nevím,jestli mě něco naučila,ale líbila se mi její povaha a pravda,něco mi to připomínalo big_smile.....večer šla oknem na procházku a ráno se dožadovala domů.V kuchyni se mi třela o nohu a když jsem jí dávala jídlo připomínala mi krmení dravce smile Přes den spala dělala ozdobu obyváku. Akorát co jsem nepřekousla,když mi přinesla svůj úlovek myš ....štěstí v očích a šťastně mi ji ukazovala.......bohužel pro mě byla živá  va   Vlastně mě naučila schovávat jídlo z kuchyňský linky smile

Není tady

#4 28. 2. 2007 0:32

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Moje kočky mě naučily zásadní věci - a to mít oči na šťopkách, pokud jde o jídlo a předvídat věci, naprosto nepředvídatelné big_smile
Naposledy se to povedlo mému černému kocourkovi. Chtěla jsem si uvařit kuřecí polévku, načež do hrnce se studenou vodou na sporáku  jsem vložila části kuřete. Přepadlo mě kýchání, takže jsem opustila kuchyni a šmátrala v pokoji po kapesníku. Předesílám, že mě nenapadl fakt, abych hrnec s kuřetem přikryla pokličkou, zato kocoura napadlo vtipné řešení - plovoucí část kuřete z nechráněného hrnce sprostě vylovil drápem, odtáhl si ji do předsíně a začal ji majetnicky požírat. Ve chvíli, když jsem kocoura uviděla okusovat kus kuřete, kteý měl být na sporáku v hrnci mě na vteřinu napadlo, že mám doma místo kocoura Davida Copperfielda smile

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#5 28. 2. 2007 2:12

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

1. kočky mě naučily zásadní věci - a to mít oči na šťopkách, pokud jde o jídlo a předvídat věci, naprosto nepředvídatelné
...a máme první "zaklínadlo" tummenupp
Honey, jsi nevěčná....big_smile kamarádce nosil kocour myši na polštář při probuzení měla a denně psotník...lol
lupina montana, hele, třeba je to čarodějnickej kocour...wink

Není tady

#6 28. 2. 2007 9:50

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

No to pevně doufám! Zatím ale vyčarovává jen spousty koťátek.. lol lol lol

Není tady

#7 28. 2. 2007 11:16

Honey
♥♥♥♥---

Hellgo,kdyby nosila pavouky,tak mě to tak nebere,ale i mrtvá myš pro mě znamená nebezpečí big_smile Co kdyby náhodou ožila big_smile

Není tady

#8 28. 2. 2007 11:28

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

První kočku jsem dostala když mi bylo 8 let.Takže ze všeho nejdřív mě naučila respektu , toleranci a zodpovědnosti.Byl tu někdo kdo na mě byl závislý a přesto se snažil mě převýšit a převychovat.Naučila mě kočky ctít,klanět se jim,bát se o ně,dělat jim otroka i pána.Byla prostě suprová.
Co já od ní dostala výchovnejch facek a škrábanců,nejde ani spočitat.

Není tady

#9 28. 2. 2007 20:53

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Copak myši. Pche. Sotva se oteplí, nechávám kočkám  celodenně otevřené okénko v předsíni, aby měly neomezenou možnost výběhu. Kočky toho využívají - kromě courání - také k donášce zakousnuté kořisti až do domu. Pokud je to myš, jsem celkem v klidu. Když chytí ptáka, není to nic moc, protože si s chudákem pohrají a úklid ptačího peří je dost zdlouhavý. Ale na přelomu května až srpna mi do baráku přinášejí zakousnutá potkaní mláďata sad Sice si říkám, že je to lepší, než kdyby mi na zahradě živý potkan přeběhl okolo nohy, ale i tak. Bohužel žijeme na vesnici, na zahradě máme kanalizační vpusť a sousedi chovají hospodářská zvířata, takže se tam ty potvory drží sad Kamarádky - slabší povahy při mém vyprávění, co kolikrát po ránu najdu na podlaze v kuchyni regulérně omývali big_smile

Není tady

#10 28. 2. 2007 22:21

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

TAk první zaklínadlo naštěstí u nás doma vůbec nefunguje a tím pádem mám o starost míň. Náš býložravec nejen, že pohrdá vším lidským, ale
si vychutnává ve svém koutku a rozhodně nemíní někde potupně oblejzat, notabene škemrat. lol
Já mám zkušenost s jiným pravidlem - zvědavost, kočky jsou tak zvědavé, že to v nich kolikrát přebije zcela i jakýkoliv pud sebezáchovy, či strachu z neznámého. Oči jako knedle, rozklepaná kolena, ale stejně se musí jít podívát na tu novou divně rachotící věc, či zjistit, co se to děje za tím rohem, kam zrovna nevidí....lol lol

A z toho pramení nepřeberné množství komických scén, kdy pak kočku lovíte ze záchodových mís, hlubokých klopových krabic, které se propadnou a následně po pozření obsahu zase zavřou, ve skulinkách za nábytkem balancujících pouze na hlavě a předních tlapkách a ze škvírky čouhá jen špička ocasu a kus zadní tlapy apod....lol

Není tady

#11 1. 3. 2007 10:29

janica
♥♥♥♥♥♥-

První a zásadní věc, kterou nás kocour naučil, je nevytahovat lux za jeho přítomnosti. vissla

Co se týče jídla - je dost umírněný a co mu nedáme my sami, to si nikdy nedovodlí vzít sám. Nevím, co ho k tomu vede, ale my jsme ho to nenaučili. big_smile

Postupně se učím přestat vyšilovat strachy, když se vzdálí zhruba na týden a nepřijde se ani nažrat.

Polízanice s jeho rozseknutou rohovkou mě naučila, že kocoura je lepší dát vykastrovat dřív, než bude pozdě. Letos ho to už prostě nemine, a to mu bude 6 let.

Není tady

#12 1. 3. 2007 13:20

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

Nechci Tě strašit Janico, ale kastrace (naprosto schvaluji) ti si sice pravděpodobně zajistí, že kocoura už nebude tolik lákat toulání a hlavně rvačky vyhledávat, ale určitě ti to nezajistí, že ho nebudou ostatní kocouři v okrese napadat.
Naše kočka je taky už ca. 4 roky vykastrovaná a loni na nás zaútočil venku kocour a mínil prvně roztrhat ji, pak následně mne, nakonec obě....

PS: vysavač stojící v koutě - pohodička, vysavač plazící se po bytě ve vypnutém stavu, pohoda, vysavač zapnutý a vysávající v metrové vzdálenosti od kočky, pohoda, vysavač překročivší vzdálenost jednoho metru od kočky, která odmítá odejít,protože ona tam byla dřív - zásadní problém, syčení, prskání, ježení, útočení, uskakování - zkrátka zle....lol

Upravil(a) Macex (1. 3. 2007 17:11)

Není tady

#13 1. 3. 2007 16:38

anka
♥♥♥♥♥♥-

Macex napsal(a):

PS: vysavač stojící v koutě - pohodička, vysavač plazící se po bytě ve vypnutém stavu, pohoda, vysavač zapnutí a vysávající ve metrové vzdálenosti od kočky, pohoda, vysavač překročivší vzdálenost jednoho metru od kočky, která odmítá odejít,protože ona tam byla dřív - zásadní problém, syčení, prskání, ježení, útočení, uskakování - zkrátka zle....lol

lollollol Tak to já vídám okolo vysavače " indiánské tance ".Kočka naježená ,sražená do sebe,stojící snad na konečcích drápků - vysoká ja Petřínská rozhledna.Chůzí bokem vpřed hlavu v bok oparně našlapuje okolo potvory.Stačí jen prsknout a kočka za mohutného syčení vyletí do vzduchu,zahrabe všema čtyřma,dopadne a kosmickou rychlostí mizí v ložnici pod deku.lollollol
Holky a tak vám tak hrozně kradou co se jim zalíbí?
Vloni dostala holka nové brýle.Pořídila si k nim takový řetízek na krk.Měla je přesně dvě hodiny.Brýle jsme pak hledali týden.Micinka si je odtáhla nahoru na linku,tam zapadly a zůstaly viset jen za jednu nožičku.Druhá byla v nenávaratnu,stejně jako nemalý peníz za nové brýle.dumbom

Není tady

#14 1. 3. 2007 17:15

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

Tak to ne, snad ani v mládí nejevila zájem něco čórovat, ona totiž bydlí ve slušné rodině.... lol lol lol lol

Ne, zajímá se o vše blejskavé a něčím zajímavé, ale jen po tu dobu, co s tím může cvrnkat a docvrnkat to až k okraji stolu, police, skříně apod... až to za šílené rány spadne dolů, tak se jako lekne a hledí zcela jinam, tak nějak zasněně do dálky a dělá že vůbec neví o co kráčí..... lol  (cvakačky na záděry a zároveň její zkracovadlo drápů, tužky, propisky, drobečky, menší ovladač od televize, šroubovák, klíče.... no zkrátka vše, co jednou tlapkou ucvrnkne...)

Není tady

#15 1. 3. 2007 17:20

Ladie
♥♥♥♥♥♥-

Dneska jsem při odchodu pořádně nedovřela zásuvku se spodním prádlem, takže po příchodu domů mě moje čertice překvapila "ozdobeným bytem". Takové punčochy na kuchyňské lince, podprsenku v knihovně a kalhotky v jejím pelíšku bych fakt nečekala :-) Potvora jedna!

Není tady

#16 1. 3. 2007 19:27

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

a my jsme našeho Vilíčka taky něo naučili na oplátku - a sice mluvit, respektive komunikovat. Dokonce i dá na domluvu, když se vyjadřuje příliš arogantně. Vypadá to asi takhle: přisviští, naaranžuje se na skříň ke své mističce a spustí:"MŇÁÁÁÁU-UAÁU!VRRRAÚÚ!!!" Bětka otevře lednici, vyndá konzervu a proví: "Neřvi na mě, Vildo! To to neumíš říct trochu slušně?" "Vrááááááááúúúúúúúú!!" na to Vilík. Betka: "Tomu říkáš slušně?? Žádám od tebe jen trochu zvořilosti, ty mizero" Vilda" Vrrrrrra-ůůů--MŇAU!" Konzerva mizí za zády a drama vrvholí: "Hezky, Vilíčku! Vždyť to přece umíš,no tak" "Vrrrrrrrrrrr..." "No nic nedostaneš, jestli budeš hnusnej!" "Mňaa-aa-ůů? Mňá-uuu..." "No vidíš, jak jsi šíííkovnej!" opona padá a whiskas se hromadí v mističce...

Není tady

#17 2. 3. 2007 11:33

anka
♥♥♥♥♥♥-

Macex napsal(a):

Tak to ne, snad ani v mládí nejevila zájem něco čórovat, ona totiž bydlí ve slušné rodině.... lol lol lol lol

Přivedla jsi mě na suprovej nápad tummenupp Příště tu zlodějku vemu sebou do banky lollollol.
Klidně ať si pak říkaj že je z neslušný rodiny. Když už krade,tak ať ve velkým lollollol

Není tady

#18 2. 3. 2007 12:29

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

Jasan, dobrej nápad .... tummenupp

Není tady

#19 3. 3. 2007 16:03

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

Holky, pominuly jsme tu jeden nejzákladnější kočičí povahovej rys... Mimosmyslový vnímání!!! Jako teď: dělám guláš a mazaně jsem "holomkům" dala krmení a posléze i mlsku, protože pak se uklidí "po svým" a nebo jdou chrápat... Tak to dělávám a někdy to i vyjde.... Jenže akorát dneska (jako už kolikrát...roll ) ... vytahnu maso, nakrájím a kdyby byli přežraní, jak "pumlíče" tak se přijdou rvát o svůj podíl... Slyším, jak některej úpí, tak oběhnu dveře v předsíni, protože dědek je "neznaboh" a klidně chudáka kočičího přehlídne a za venkovníma dveřma sedí ten nejstarší a řve, jak kráva!... No co, je nejstarší a do okna je to,  po žebříčku vysoko, tak mu jeden rád uleví...wink No co myslíte? Rovnou si to šinul k nakrájenýmu masu, jak kdyby na mě přes zeď koukal a řevem přivolával další "rodinu".... Na guláš mě zbylo o třetinu míň a oni se tu teď povalujou s tím jejich výrazem...Oči, jak číňan, břicho nacpatý a hlavně blikavej nápis na čele - NERUŠIT! big_smile Kolikrát jseme s dědkem po nákupu v Tescu vymejšleli "strategický" plány, jak dostat ryby do mrazáku a my byli ušetřený těch tragických scén, že něco máme a nechceme jim to dát a jsme tím pádem zrádci a odpadlíci rodu a jestli nebudou ryby okamžitě a střelhbitě, tak nám umřou a budem si to mít...Zpravidla jsme se nezmohli na víc, než že je jeden z nás smečku "uzurpátorů" odlákal, druhý proběhl do baráku a hodil ryby (ve zvláštní tašce nesené) do mrazáku, pak položil tašky na linku a nechal je "zvizitýrovat" a dělal blbýho... Kolikrát já se takhle proběhla...Jenže stačí pomyslet, že je v mrazáku ryba, že by třeba...možná...roll ... a v ten moment jsem nepřetžitě sledovaná! Čím to je, že oni ví skoro dřív, než já, že by se něco mohlo dít a "vartujou"? Dneska dostávali prášek, dva maj a třetí prchá...Teď děda ulapil jednoho modrýho a ten začal ječet, jak peklo...byl to ten, co už měl...lol Ten mu nadal...pes by si od dědy kůrku nevzal...lollollol

Není tady

#20 3. 3. 2007 18:26

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Hellga: mimosmyslové vnímání ani tak ne-e, ale kočky mají neskutečnou schopnost odpozorovat a zapamatovat si tu činnost, která má něco společného s jídlem. Příklad: krájíš maso. Tebe nenapadne, že šoupnutí zásuvky, klapnutí prkýnka na lince a cvaknutí nože, který položíš vedle prkýnka kočky SLYŠÍ přes sedmery dveře (protože jak známo, mají velejemný sluch) a za dobu praxe, kterou nabyly v soužití s člověkem VĚDÍ, že budeš něco krájet. To NĚCO bývá zpravidla syrové maso, načež za dvřmi spustí takový povyk, jako by je chtěly vyvrátit.
Moje nebožka babička z vesnice - vždycky když se chystala zabíjet králíka - si k pumpě na dvorku napřed přinesla taky prkýnko a nůž, načež její kočky okamžitě sjely z půdy jak namydlené blesky, protože SLYŠELY klapnout prkýnko a cvaknout nůž a hned věděly, že ze zabitého králíka budou za chvíli profitovat i ony smile

Není tady

#21 3. 3. 2007 18:55

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Aneb - jak přivolat kočku: jednoduše! Začni bušit paličkou do prkýnka na maso a kočka přisviští do 10ti vteřin bez ohledu na to, jak daleko byla.. lol lol lol

Není tady

#22 3. 3. 2007 19:05

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

big_smile Bouchnou dvířka od mrazáku, zašustí pytlík a ti dva starší jsou, jak svízel přílepa! tummenupp Zachrastí pixla a malej, ať je u sousedů na "táčkách", či čumí na čudly za stodolou... do deseti vteřin mi sedí za zády a upřeně mi čučí do "očí", že mám strach, aby se nepřekotil na záda.... big_smile

Není tady

#23 3. 3. 2007 19:22

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

"Kočky nemusí přemýšlet.Těm stačí vědět, co chtějí.Myšlení už musí odvést lidé. Od toho tady jsou."
                                                                                             Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci

Není tady

#24 3. 3. 2007 19:26

anka
♥♥♥♥♥♥-

U nás funguje perfektně zvuk při vytahování prkýnka na maso.Příchod holky ze školy to jsou přímo kočičí orgie,neboť v její kapse je vždy kočičí vitamím smile.O návratu z nákupu nediskutuju a cvaknutí konzervy o linku,
to je přímo bomba.Můžou se jedna o druhou přerazit.
Ale je fakt že oni ty kůže líný to mají zmáknutý.Znají každý náš pohyb a předem ví co bude následovat.Jestli šáhnem pro česnek nebo kuřecí prsíčka.lollollol

Není tady

#25 3. 3. 2007 20:05

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

Tak vám to na jednu stranu závidím ty pomocníky na vaření, na druhou stranu mi odpadá tedy spousta starostí s nošením nákupu a maskováním zpracovávání masa, které má být pouze pro dvojnožce.... lol
Já neuniknu pozornosti jedině tehdy, když otevřu skříňku, která trošku vrze a v ní jsou mimo jiné schované i vitamíny, kousací tyčky, Maltpaste a jiné delikatesy, tak to už mi stojí za zadkem a neuhne, dokud nedostane, ovšem původní záměr byl, že jdu třeba pro žehličku apod....

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí