Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 21. 2. 2007 23:43

ed
♥------
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 17

protěžování jednoho dítěte před druhým

Jsme doma ve výchově našich dvou synů s manželem nejednotný. Staršího syna mám z prvního manželství a druhý syn je nᚠspolečný. Brali jsme se, když bylo staršímu 1,5 roku a mladší se narodil až za další tři roky. Manžel má syny rád oba, ale přece jenom poznávám, že co si nesmí dovolit starší syn, to mladšímu prochází bez povšimnutí. Máte někdo podobné zkušenosti?  Neustále se kvůli tomu hádáme. Chci na oba syny stejný metr, bohužel manžel nepřipouští vůbec, že je něco v nepořádku. Nevím, co dělat. Je mi do pláče, když vidím, jak si nᚠmladší syn našel v tátovi zastánce a kamaráda, zatímco já jsem ten bubák, co neustále peskuje. Např. aby se umyl, naučil se do školy, umyl nádobí,....

Upravil(a) ed (21. 2. 2007 23:44)

Není tady

 

#2 22. 2. 2007 10:01

Décima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 9. 2006
Příspěvky: 892

Re: protěžování jednoho dítěte před druhým

Tak to bohužel bývá i v rodinách, kde jsou sourozenci vlastní. Ten mladší je (hlavně pro babičky) prostě  ten menší, tudíš: Ty starší musíš být prostě ten rozumější atd... ,chápej to přece, ten menší nemá ještě tolik fištrónu .... Vím, o čem mluvím, měla jsem bráchu o 6 let  mladšího. Ale byla jsem holka (ty jsou vždy chytřejší lol ) a tudíž nevím , jak bych to snášela jako kluk... Hlavně, aby starší syn neměl pocit, že on je ten odstrčený a nežárlil .... Když by měl  ten pocit, nějak mu to vysvětlit,  že to tak v životě chodí a aby to bral pozitivně jako uznání jakési důležitosti, že on je brán jako ten rozumější ...
Manželovi bych vysvětlila, že je důležité mít stejný metr, jednou tady nebudete a kluci budou mít ( kromě svých rodin) jen jeden druhého a nebylo by dobré, aby se mezi nimi pak táhl nějaký pocit křivdy ... Rodinná sounáležitosit (návštěvy, vzájemná pomoc v různých věcech ...), dnes tolik opomíjená, je, myslím, stále  důležitá ...

Upravil(a) Décima (22. 2. 2007 10:03)

Není tady

 

#3 22. 2. 2007 10:20

1Marie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 198

Re: protěžování jednoho dítěte před druhým

Souhlasím s décimou. Bohužel si rodiče neuvědomují, jakou medvědí službu tomu mladšímu prokazují. Vím o čem mluvím, protože já jsem ta mladší. V dětství jsem to tak nevnímala, až po letech mi mnoho došlo, ale moje sestra se s těmi pocity křivdy nevyrovnala  ani v dospělosti a  moc vřelý vztah mezi sebou nemáme. 
Snaž se to muži vysvětlit a použij konkrétních příkladů (samozřejmě v nepřítomnosti dětí).

Není tady

 

#4 22. 2. 2007 15:12

jsem.sva
♥♥♥♥♥--
Místo: Plzeň
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 601

Re: protěžování jednoho dítěte před druhým

ed: tak přesně tohle je problém, který rozbil moje druhé manželství. Dcera z prvního manželství nesměla nic, syn z druhého manželství směl všechno. Došlo to tak daleko, že si dcera skoro pořezala žíly a já podala návrh na rozvod....

Není tady

 

#5 23. 2. 2007 0:33

ed
♥------
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 17

Re: protěžování jednoho dítěte před druhým

Díky všem za odpověď. Pokusím se znovu v klidu s manželem promluvit. Snad to pochopí. Já rozhodně nehodlám ustoupit, záleží mi na obouch synech.

Není tady

 

#6 23. 2. 2007 7:07

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: protěžování jednoho dítěte před druhým

Možná při druhém dítěti rodiče nejsou už tak úzkostliví, z vlastní zkušenosti můžu říct, že při prvním dítěti jsme chtěli mít všechno "akurátní" (syn) a při druhém (dcera) už jsme trošku polevili a tak by se mohlo zdát že druhé dítě je protežované, že to první dítě to bere jako křivdu, ale je to způsobeno tím že rodiče už nejsou takoví puntičkáři...
Moje sestra je ode mně mladší o 5 let a měla mnohem více volnosti než já, taky se mi to moc nelíbilo ale žádné následky to na našem vztahu nezanechalo.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#7 23. 2. 2007 7:18

jsem.sva
♥♥♥♥♥--
Místo: Plzeň
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 601

Re: protěžování jednoho dítěte před druhým

Bety tady nejde o puntíčkářství, první dítě není toho manžela, proto se k němu chová tak. Vím kam až to může dojít a to tě ed nestraším. Taky jsem manželovi domlouvala, vysvětlovala, byli jsme i v psych. poradně.... nic nepomohlo.... stále se to stupňovalo. Pak i syn se začal chovat k dceři tak, jako jeho otec.... Jsme 4 roky rozvedení a stále bojuju s tím, že se syn chová k dceři opravdu ošklivě (tak jak to dělal jeho otec)...Ed, držím ti všechny palce, aby tvůj manžel byl inteligentnější než ten můj....

Není tady

 

#8 23. 2. 2007 7:29

ice
♥♥-----
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 94

Re: protěžování jednoho dítěte před druhým

Ed - ja bych to nevidela tak cerne. Promluv si s manzelem - mozna, ze si to vubec neuvedomuje.
Takovy maly priklad ze zivota: jsem prvni dite - nesmela jsem si udelat ridicak jako vsichni v 17, protoze... proste ne. Co kdyby se mi neco stalo? A sednout za volant otcova auta - to uz by byla primo svatokradez. Moje mladsi sestra jiz mela ridicak v 17 povolen, navrch dostala auto od rodicu, protoze si zrovna koupili nove a nejmladsi bratr nejen, ze si mohl  udelat ridicak kdy chtel, ale smel jezidt otcovym autem a ted mu rodice poridili auto aby si nemusel pujcovat. A to mame vsichni stejnou mamu a stejneho otce - proste s pribyvajicimi potomky jsou ty rodice mene uzkostlivi :-)

Není tady

 

#9 3. 3. 2007 12:20

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: protěžování jednoho dítěte před druhým

I já se přidám. Mám dva vlastní sourozence a o nějakém metru nelze ani mluvit. Celý život si uvědomuju, že jsem na vedlejší koleji. Už to neřeším. Moji sourozenci za to nemůžou, že je měli rodiče raději. Byly doby, kdy jsem opravdu potřebovala pomoci a musela se postarat sama. Zatímco moji sourozenci pomoc rodičů ne využívali, ale přímo zneužívali, já si o ní říkala opakovaně a marně. Já byly nejstarší, nesměla jsem nic, o svém zaměstnání se neměla s kým poradit, mé děti nikdo nehlídal. U obou mladších sourozenců to bylo naopak. A co nadělám?
Tvůj muž věc opravdu vidí jako bezproblémovou. Měla sis rozmyslet pořídit si další dítě s někým jiným. Je to sázka do loterie. Čím víc o tom budeš mluvit, tím víc oleje do ohně přileješ. Zkus to vyřešit tak, že třeba nedělní výlet si užijte odděleně. On s vaším společným dítětem, Ty s tím svým. A zbytek týdne  trvej na zcela nestranném spravedlivém a domluveném - oběma stejný metr.

Není tady

 

#10 3. 3. 2007 15:21

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: protěžování jednoho dítěte před druhým

jsem.sva: tak to máme naprosto stejný osud, jen s tím rozdílem, že já (zatím) nejsem rozvedená.

Není tady

 

#11 8. 3. 2007 16:32

jsem.sva
♥♥♥♥♥--
Místo: Plzeň
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 601

Re: protěžování jednoho dítěte před druhým

Káčo, jsem teď šastná, že jsem se rozvedla... Měla jsem to udělat dřív...

Není tady

 

#12 8. 3. 2007 19:34

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: protěžování jednoho dítěte před druhým

To věřím...

Není tady

 

#13 1. 12. 2007 16:25

Piia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ostrava
Registrovaný: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1211
Web

Re: protěžování jednoho dítěte před druhým

Já to mám doma obráceně. Přítel má 7 letou dceru z manželství, a spolu máme ročního syna. Pořád jenom poslouchám jak byla Peulka vzorná - v noci neplakala, spala celou noc od narození, nedělala nepořádek, nevztekala se, nebryndala u jídla..... Nic z toho není pravda. Znám Peulku od narození s její mámou jsme dobré kamarádky a jako malou jsem jí každou chvíli hlídala. Prostě tatínek má svou malou princeznu a chtěl ještě jednu dceru, ale narodil se kluk. Vím, že ho miluje a udělal by pro něho všechno, ale taky vím, že kdyby se měl mezi svýma dětma rozhodovat třeba tak jako Sofie v Sofiině volbě neváhal by ani okamžik a vybral by si Peku. Já se snažím mezi dětma rozdíly nedělat a podle reakcí okolí i Pečiny maminky se mi to daří. Myslím, že chlapi prostě nedokážou mít 2 lidi stejně rádi, prostě mají svoji stupnici a na každý stupínek se vejde jen 1 osoba, takže ta další musí být o kouse výš nebo níž. A tuhle teorii mám už od dětství - byli jsme 3 sourozenci a taky jsem vždycky cítila, že mezi náma táta dělá rozdíly. Sestra pro něj vždy byla jeho holčička - úžasná, skvělá, která všechno umí a zvládne a bratr outseider, který nepotřebuje ani dostat šanci, protože by ji stejně nevyužil. Já byla něco mezi tím, co nepotřebuje moc pozornosti - paradoxně to pro mě bylo nejvýhodnější, protože jsem si mohla dlat téměř cokoliv co jsem chtěla.


http://lilypie.com/pic/090119/pFeE.jpghttp://b3.lilypie.com/U8lVp1/.png
http://lilypie.com/pic/2009/10/18/AoeE.jpghttp://lb1f.lilypie.com/Spq8p2.png

Není tady

 

#14 6. 1. 2008 7:48

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: protěžování jednoho dítěte před druhým

BM měl vždycky raději mladšího syna, viděli to všichni, jen on tvrdil, že to není pravda. Zlobili se na něj kvůli tomu i jeho rodiče, že co projde Petrovi, za to by Jakub dostal nařezáno. A to jsou oba synové jeho vlastní.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů